Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykański portal o „ludobójczym przesiedleniu Niemców”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-15 (Czwartek)

Według amerykańskiego portalu powojenne przesiedlenie Niemców znajduje się w dziesiątce „najbardziej przerażających ludobójstw w historii”. Ofensywa zakłamywania historii i zamazywaniu niemieckiej odpowiedzialności za wojenną pożogę trwa.

Podejmowane w sposób coraz bardziej zdecydowany działania na rzecz podkreślania i uwypuklania niemieckich ofiar II Wojny Światowej nie spotykają się z adekwatną reakcją ze strony polskich władz. Efektem tej bierności są dokonywane próby zakłamywania historii.

Amerykańska strona prezentująca rozmaite zestawienia w stylu „Top Ten” zaprezentowała katalog zatytułowany „10 najbardziej przerażających ludobójstw w historii”.

Na pierwszym miejscu znajduje się chiński „Wielki Skok”, na kolejnych pozycjach są: zbrodnie stalinowskie, Holocaust, pola śmierci w Kambodży, tureckie ludobójstwo Ormian, wojna Hutu z Tutsi oraz podział Indii w latach 40-tych. 8 miejsce autorzy zestawienia przyznali „wypędzeniu Niemców po II Wojnie Światowej”.

„Wielu naukowców patrzy na to wydarzenie bardziej jako przesiedlenie ludności niż prawdziwe ludobójstwo. Jednak przymusowe przemieszczenie około 14 milionów Niemców i ich słowiańskich sojuszników z Rosji Sowieckiej, okupowanych terenów wschodniej i centralnej Europy tuż po II Wojnie Światowej było wydarzeniem całkiem bliskim ludobójstwu, zwłaszcza jeżeli pamięta się, że tej podróży nie przetrwało od pół miliona do dwóch milionów”, czytamy w uzasadnieniu.

Źródło: wPolityce.pl/toptenz
luk
http://www.pch24.pl

Komentarzy 13 do “Amerykański portal o „ludobójczym przesiedleniu Niemców””

 1. hawo said

  „ich słowiańskich sojuszników”…. o co chodzi?

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie wiadomo, o co chodzi w tym bełkocie.

 3. Przecław said

  Żyją jeszcze świadkowie bestialsw niemieckich z 2ws, ani IPN ani żadna instytucja państwowa nie czyni nic aby zarejestrować i upublicznić ich świadectwa, w sytuacji gdy YouTube zalewane jest jękami i biadoleniem o rzekomej „krzywdzie” doznanej przez morderców i naród który poparł masowe mordy.
  Ciekawe, że YT zalane jest także peanami na rzecz Hitlera i jakoby skrzywdzonych ojców nazismu.

  Jak słusznie zauważył profesor Bronisław Łagowski, w polskich księgarniach pełno biografii generałow niemieckich z okresu 2ws, natomiast brak choćby jednej dotyczącej polskiego patrioty Konstantego Rokossowskiego, najbardziej zasłużonego dowódcy 2ws, bez którego Polacy już by dzisiaj nie istnieli.

 4. hawo said

  ad 3. a co sie maja ludzie dowiedziec ze Ci tak zwani „ruscy” to jednak nie tacy źli ? ze nie wszystko zło z Moskwy przyszło

  ze Berlin zawsze był „bliżej ” -> patrz rozbiory
  ze włądcy rosji z okresu rozbioru to byli niemcy

  i co , okazuje sie ze rozbiory to nam niemcy przeprowadzili te rozbiory
  a wlasciwie prusacy Ci z kolei byli spadkobiercami krzyzakow ,

  i jak sie percepcja zmienia

 5. Fran SA said

  Ten artykul zawiera tzw. polprawdy. Jest to taka bardzo nieudolna proba pokazania, kto etnicznie najbardziej ucierpial ( wedlug jakiejs dziwnej kolejnosci) w historii.
  Naturalnie, ze artykul nie wspomina np.Hiroszimy, Holodomoru, Podola, czy ‚przesiedlenia’ Polakow.
  No juz nie wspomne bombardowania naszego kraju i obozow smierci. Wiadomo.

  Ale tez i wiadomo, ze juz po kapitulacji Amerykanie wymordowali prawie dwa miliony niemieckich cywilow w czasie tzw. nalotow dywanowych. Ci cywile byli takimi samymi ofiarami jak i inne ofiary wojny. Wielu Niemcow zginelo w obozach smierci. Anglicy bardzo, ale to bardzo bestialsko traktowali niemieckich jencow wojennych i to jest tez fakt.

  Natomiast meczy mnie taka uporczywa mysl: kto byl glownym ‚architektem’ tego ludobojstwa Niemcow? I jesli znajda takiego ‚culprit’a’ – to kto bedzie placil tym Niemiaszkom odszkodowanie? czy przypadkiem nie Polacy, ktorzy beda musieli w ramach ‚reparacji’ oddac Ziemie Zachodnie? Do czego ten artykul zmierza????

  Bo przeciez jesli byl jakis trybunal w Norymberdze to chyba takie sprawy tez poruszali; czy moze sobie zapomnieli?.

  Zaraz po wojnie mieszkalismy z mama w Swidnicy w bardzo ladnej garsonierze, ktorej byla wlascicielka (Niemka) popelnila samobojstwo razem z dzieckiem, jak jej kazali sie wynoscic precz i pozwolili zabrac tylko to co miala na sobie.
  Ja wierze w ludzkie tragedie i wierze, ze nie wszyscy Niemcy chcieli wojny. I wielu tych co nie chcieli – zginelo w obozach.
  I nalezy opowiadac o ludzkich nieszczesciach.

  Problem tylko w tym, ze martyrologia narodu polskiego w kontekscie tego artykulu w ogole nie miala miejsca.
  No wiec bedziemy dalej ‚studiowac’ holokausty i (bardzo mgliscie) zbrodnie stalinowskie, i … polskie obozy koncentracyjne.

  Wstydziliby sie Amerykanie nawet wspominac taka idiotyczna gradacje ludobojstw, w momencie, kiedy sami sa odpowiedzialni za rozne przerazajace ludobojstwa w historii; od Indian polnocno-amerykanskich, Meksyku i Ameryki lacinskiej po Hiroszime, Nagasaki, Wietnam, Kambodze , Bliski Wschod, Filipiny i polowe Afryki.

 6. Cham Wiejski said

  Re 5:
  „Kto byl glownym ‘architektem’ tego ludobojstwa Niemcow?”

  Niech Pan zgadnie trzy razy.

 7. Fran SA said

  @6
  Cham Wiejski
  Dated: Friday, March 24,1933

  http://www.ihr.org/jhr/v04/v04p135_Weber.html

 8. Zerohero said

  Na pierwszym miejscu znajduje się chiński „Wielki Skok”, na kolejnych pozycjach są: zbrodnie stalinowskie, Holocaust, pola śmierci w Kambodży, tureckie ludobójstwo Ormian, wojna Hutu z Tutsi oraz podział Indii w latach 40-tych. 8 miejsce autorzy zestawienia przyznali „wypędzeniu Niemców po II Wojnie Światowej”.

  Wielu rzeczy brakuje.

  np. co robili Belgowie w Kongo. Miliony ludzi zabili.

  W Wietnamie np. zgineły 2 miliony ludzi, a Amerykanie używali agent orange, który poza defoliacją spowodował plagę deformacji noworodków. Generalnie z tymi TOP 10 zawsze jest problem. To niska rozrywka, np. TOP 10 mostów i tym poodbne. Nie oczekiwałbym od tego czegoś trzymania poziomu.

  Wygonienie Niemców to kuriozum. Niemcy ucierpieli tracąc mężczyzn na froncie i cywilów w bombardowaniach. Wypędzenia są przykre, ale nie ocierają się nawet o ludobójstwo.

  Prędzej wypędzenia Palestyńcyzków, bo Palestyńczycy nie mieli dokąd odejść i ogrzęźli w obozach uchodźców, gettach itd. ich nie dola trwa do dziś. No, ale ludobójstwo to nie jest. Raczej tortura.

  Jak się Hunowie rozpychali to pewnie wielu ludzi zgineło. Policzył ktoś?

  a policzył ktoś Indian?

  Wandee?

  k..wa TOP TEN

  jajca z poważnego tematu dla infantylnych ludzi.

 9. Easy Rider said

  Jak się znowu słyszy o tym „holokauście” wypędzonych Niemców, to się po prostu scyzoryk w kieszeni otwiera.

  Żeby było jasne – mogę zrozumieć tę tragedię na poziomie zwykłego Niemca, który nie był żadnym faszystą i któremu nagle kazano opuszczać rodzinne strony. Ale dlaczego, do jasnej cholery, nie mówi się o wypędzeniach milionów Polaków z Kresów i nie stawia między tymi wydarzeniami co najmniej znaku równości, oczywiście w zakresie niedoli zwykłych ludzi?

  Ci ze wschodu tygodniami jechali w wagonach do miejsc, które były dla nich obce. Rodzili się w tych wagonach i umierali, byli narażeni na ataki najpierw band ukraińskich, rabunek sowieckich żołdaków (np. wyrzucanie krów z wagonów), a później krajowych szabrowników i różnych pospolitych przestępców. Ludzi, których przodkowie od setek lat zamieszkiwali Kresy, nazwano bezczelnie propagandowo „repatriantami” – że niby wracają do ojczyzny! Może w Polsce również powinny powstać stowarzyszenia wypędzonych, powinno się zaprzestać używania kłamliwej nazwy „repatriant” w stosunku do tych siłą wypędzonych, jako elementu ówczesnej propagandy komunistycznej i historycznego fałszu?

  Bo te wypędzenia ze wschodu są nadal w świecie niepoprawne politycznie, podobnie jak ludobójstwo ukraińskie na ludności polskiej. Jakiej dozy bezczelności trzeba, aby wyolbrzymiać jedne wypędzenia, a zupełnie pomijać te drugie? Przecież i jedne, i drugie były skutkiem ustaleń mocarstw w Teheranie, Jałcie i Poczdamie, w których strona polska nie była pytana o zdanie. Mocarstwa te nadal istnieją i to one powinny teraz wziąć na siebie odpowiedzialność za te wypędzenia, a wyjdzie pewnie na to, że Polacy wypędzili Niemców – podobnie jak to, że byli sprawcami tzw. holokaustu.

  Czy polskojęzyczny rząd zamierza coś przeciwdziałać tej żydoamerykańskiej hucpie – bo można by np. opublikować liczbę ofiar alianckich nalotów dywanowych na miasta niemieckie podczas II wojny światowej, wymierzonych głównie w ludność cywilną, ale czy można tego oczekiwać po marionetkach sterowanych przez różne agentury?

  Ad 1, 2.

  Może chodzić o tzw. niemieckich kolonistów (etnicznych Niemców), żyjących wówczas na terenach obecnej Rosji i Ukrainy, tylko nie wiadomo, dlaczego autor przypisuje im słowiańskie pochodzenie? Inna możliwość – to folksdojcze, ale ci również nie mogą być uważani za Słowian, gdyż podpisując folkslistę, zadeklarowali tym samym pochodzenie niemieckie. Nie można również wykluczyć, że chodzi o ludzi z Waffen SS (w tym SS Galizien), ale z kontekstu artykułu wynika, że mowa jest o ludności cywilnej.

 10. Trzeba zająć czymś Polaków, żeby nie zasilali szeregów narodowców. Przecież Brzeziński powiedział: „Pozostało mało czasu…”.

 11. NC said

  5.Fran SA powiedział/a
  „Ale tez i wiadomo, ze juz po kapitulacji Amerykanie wymordowali prawie dwa miliony niemieckich cywilow w czasie tzw. nalotow dywanowych.”
  To znaczy po 8 maja 1945? Na jakiej podstawie tak Pan twierdzi?

 12. wi42 said

  Re:11

  Wszyscy wiedza o okrutnych krasnoarmiejcach ktorzy zgwalcili moze nawet 2 mln Niemek jak ostatnio czytalem. Niewiele sie wie o zbrodniach aliantow. O tym sie nie pisze, ale jezeli sie nawet pisze to nie azywa sie tego zbrodnia. Przypuszczam, ze u Fran Sa mialo byc …po kapitulacji i w czasie nalotow …
  Wtedy bedzie moze i wiecej. Chociazby ten fragment (bez nalotow dywanowych):

  It is estimated that 700,000 to a million men may have died within the period they spent incarcerated in American and French camps alone from 1945 to 1948. There are much higher estimates, however, and attempts to uncover the truth regarding these camps in modern times, as well as excavation of reported mass grave sites, have been vigilantly thwarted by, among others, the German government.

  http://www.truedemocracy.net/hj34/20.html

 13. Brat Dioskur said

  Czyzby zanosilo sie na to ,ze oboz w Lambinowicach zostanie uznany za sanktuarium i bedziemy swiadkami corocznych marszow zywych niemiaszkow?Dziwne ,ze RAS nie rzucilo jeszcze tego projektu?

Sorry, the comment form is closed at this time.