Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Dziwne i najciekawsze choroby…
  Andzia o In statu nascendi
  50% slavic + 20% bal… o Dziwne i najciekawsze choroby…
  D-T o Schizofrenia fotowoltaiczna
  NC o Koniec “efektu Tuska”
  Peryskop o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Husajn Bolt o Schizofrenia fotowoltaiczna
  D-T o Schizofrenia fotowoltaiczna
  NC o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Lily o Wolne tematy (70 – …
  UZA o Ukraina: Czarnobyl 2.0?
  Lily o Wolne tematy (70 – …
  Wladca o Schizofrenia fotowoltaiczna
  podczaszy o Wolne tematy (70 – …
  podczaszy o Wolne tematy (70 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Refleksje uczestnika Marszu

Posted by Marucha w dniu 2012-11-15 (Czwartek)

Nie powinno nikogo dziwic, że hasła z marszu i oczekiwania ludzi biorących udział w marszu były oderwane od rzeczywistości. Został on zorganizowany przez środowiska młodzieżowe a młodzież jest bardziej radykalna i bezkompromisowa, ale również zaślepiona, niż osoba bardziej dojrzała.

Ja nie wiem czy na marszu były prowokacje policji, szedłem dalej z tyłu i widziałem w zasadzie już tylko starcia z policją. Nigdy nie podobały mi się zamieszki na marszach narodowych, ale taka jest dusza młodych buntowników.

Co do kiboli, sam jestem kibicem i wiem jak łatwe w prowokacji jest to środowisko. Patologia jest tam bardzo głęboko zakorzeniona, a nieposłuszeństwo względem władzy nie bierze się z krytyki systemu, a raczej ze względu na to, iż system ogranicza samowolę.

Nie uważam jednak, że środowisko kibicowskie czy młodzieżowe organizacje radykalne są patologiczne, że marsz jest czymś bliżej nie zdefiniowanym, idącym w złym kierunku i podszywającym się pod nacjonalizm.

Mimo, że środowisko kibicowskie jest niezdyscyplinowane, to nie oznacza, że nie da się go zapędzić w dobrym kierunku. Brakuje na prawicy twardzieli, którzy by tą agresję siłą “charakteru oraz pięści” skierowali w pożądaną stronę, którzy by mieli posłuch. I na pewno takie osoby nie powinny być związane z państwowymi organami, a powinny się wywodzić właśnie z bliskiego kibolom i młodzieżówkom środowiska. Wtedy ta agresja mogła by zostać uwolniona w odpowiednim momencie i podążać w odpowiednim kierunku, a nie tak jak to się dzieje teraz.

Kibice i nacjonalistyczne organizacje młodzieżowe, są mimo wszystko bardzo zasłużone dla obecnej powolnej przemiany w społeczeństwie. Na stadionach w Polsce od dawien dawna promuje się patriotyzm oraz nacjonalizm, nie unika się krytyki na tematy niebezpieczne. Wszystkie hasła siane przez lata teraz zaczynają owocować.

Organizacje młodzieżowe działały w kierunku przez siebie wybranym mimo represji systemu, nagonki medialnej. Nie bały się łatki faszysty, ciemnogrodu oraz nierzadko powybijanych zębów, tylko robiły swoje.

Tak naprawdę to one są motorem napędowym który działa wśród młodzieży, a młodzież jest przyszłością.

Rola inteligencji na prawicy powinna być dużo większa, ale nie jest. Inteligencja pisze artykuły, których nikt oprócz niej samej nie czyta. Inteligencja nie potrafi i nie szuka pomostów z młodzieżą, nie próbuje do niej trafić. Wszystko zrzucają na barki wychowania u rodziców, którzy sami zatracili już swój instynkt narodowo-zachowawczy. Inteligencja jest mało elastyczna i nieskuteczna.

Skoro na prawicy nie ma ludzi czynu i elastycznej skutecznej inteligencji, to w reakcji na obecny syf górę bierze zwykłe warcholstwo.

Autor: RR

Komentarze 42 do “Refleksje uczestnika Marszu”

 1. syzyf said

  madre slowa!!!

 2. 166 bojkot TVN said

  Otóż gdyby kibice nie czytali tego co piszą inni np w internecie, to by nie wiedzieli, że Michnik to Szechter ze zbrodniczej żydowskiej rodziny i nie wywiesiliby wielkiego baneru na Legii.
  Wystarczy, że czyta kilku mądrzejszych i przekazuje wiedzę dziesiątkom i setkom innych.
  Patriotyczne nastawienie kibiców można zauważyć wyraźnie dopiero od kilku lat, kiedy właśnie po wpisach w necie demaskujących medialne autorytety przywódcy kibiców skierowali ich energię w stronę patriotyzmu a nie walki między sobą a przy okazji z policją, w której to często bywają ich nielubiani kolesie z klasy albo podwórka.

  Jeśli mówi się o polskiej młodzieży, rodzinach, starszych, że są nacjonalistyczne, to proponuje przy okazji poprawić nazwę nowego stadionu wybudowanego na miejscu st. dziesięciolecia na STADION NACJONALISTYCZNY.
  Wówczas wszystko już będzie w całkowitym porządku logicznym lingwistycznym.

 3. Niedaleko said

  „Rola inteligencji na prawicy powinna być dużo większa, ale nie jest. Inteligencja pisze artykuły, które nikt oprócz niej samej nie czyta. Inteligencja nie potrafi i nie szuka pomostów z młodzieżą, nie próbuje do niej trafić. Wszystko zrzucają na barki wychowania u rodziców, którzy sami zatracili już swój instynkt narodowo-zachowawczy. Inteligencja jest mało elastyczna i nieskuteczna.”
  Słuszna diagnoza.

  Ja dziękuje MW i kibicom że obudzili mnie bym dowiedział się WIĘCEJ na temat Dmowskiego i Pileckiego. Michnika dawno rozszyfrowałem sobie sam.

  Dołączę wykład „Agentura wpływu dr Rafał Brzeski”

  „http://www.youtube.com/watch?v=-a-QyarPz08&feature=plcp”

  który może młodym zwrócić uwagę jak może dojść do takich sytuacji,  Kto „szeptał” i dał takie pomysły Polakom? Świadomy Polak by tego nie robił. Ale młoda osoba ,z braku doświadczenia, może być w maliny wyprowadzona. Rewolucja Rosyjska jest świetnym przykładem tego lub ruch NSDP Hitlera.

  Gdzie jest kosciul ????

 4. 166 bojkot TVN said

  Kościuła nigdy nie było, a ten co jest – kościół – siedzi w mysiej dziurze zażydzony dokumentnie

 5. enter said

  ” młodzież jest bardziej radykalna i bezkompromisowa, ale również zaślepiona, niż osoba bardziej dojrzała.”

  Byłem na marszu wśród 100 tysięcy Polaków, ogromna większość młodych ludzi, radykalnych?, bezkompromisowych?- Tak i to bardzo dobrze, że tacy są. Zaślepieni? czy uczestnicy marszu są zaślepieni z tym się nie zgadzam, owszem na pewno byli tam ludzie jeszcze zaślepieni o nie wykształconych poglądach narodowych, ale według mnie większość to byli ludzie rozgarnięci było to widać, kto był można było porozmawiać i samemu ocenić czy tacy ludzie są zaślepieni. Stwierdzenie, że osoba bardziej dojrzała jest mniej zaślepiona jest śmieszne, widać na co dzień w pełni dojrzałych idiotów nazywającymi siebie Polakami, którzy od lat rajcują się żydowskim cyrkiem. W młodych siła, tylko oni mogą zmienić swoją przyszłość i próbują działać, a nie tylko gaworzą. Tak jak autor tekstu napisał, przydałaby się silna osobowość na czele ruchu narodowego, potrzeba nam… drugiego Dmowskiego. Ruch narodowy nie potrzebuje krytyki potrzebuje wsparcia. Na pohybel gawędziarzom, klawiaturowym patriotom, krytykantom, którzy nic nie robią dla Polski, Polaków czy ruchu narodowego oprócz bezsensownego pierd*lenia.

 6. chemtrail said

  1. Co do prowokacji krok po kroku:

  Widziałem osobiście początek zadymy a wyglądało to tak:

  15.30 Ruszyło czoło pochodu ( niestety tylko całą szerokością jezdni – chodniki od cepelii i od forum pozostały wolne )
  Szli oficjelele – komitet honorowy – wieńce – potem grupy rekonstrukcyjne w mundurach następnie masa ludzi.
  wzdłuż stały grupy ludzi bijąc brawo. Organizatorzy oddzielili demo od chodnika kordonem porządkowych z liną.
  Niestety ścisłe czoło demonstracji ok 200 osób było oddzielone od reszty pustą przestrzenią

  2..Po prawej stronie z przodu przez pochodem na chodniku nie wiedzieć po kiego grzyba ( no chyba tylko żeby rozwścieczyć młodzież) oddział pand 100 zomowców w pełnym rynsztunku – z bronią, butlami z gazem – kompletne robokopy + ok 50 tajniaków – na początku bez kominiarek.Byłem na zagranicznych demach gdzie przy wielotysiecznych demo policja była, że tak powiem dopóki się dało niewidoczna np.( Praga 2000 IMF / WB ). żeby nie prowokować swoim wojowniczym wyglądem- stoja pochowani po bokach i dzięki temu nawet ci nastawieni na zadymę nie mają po prostu kogo atakować 🙂

  3. Jak marsz ruszył zomowcy niemrawo zaczęli przesuwać się do przodu chodnikiem wraz z demonstracją.
  Niestety błędem logistycznym organizatorów było zostawienie pasa chodnika wolnego i tam błyskawicznie zaczęli wbiegać goście w maskach i atakować cofającego się zomowskiego żółwia rzucając różnymi sprzętami. Tajniacy też zakładają maski.

  4… Goście którzy zaczeli atakować zomowców na 99% nie byli tajniakami – to były zamaskowane dzieciaki, kibice -przebiegali tuż obok.
  Watachy tajniaków to były dobrze zbudowane młode byczki a nie nastolatki.
  Organizatorzy powinni nie dopuścić do przedarcia się kilkuset zamaskowanych zadymiarzy na samo czoło pochodu poprzez feralnie zostawiony pas chodnika oraz przeniknięcia w przestrzeń grup rekonstrukcji.

  5 W ciągu kilku minut cała prawa strona czoła pochodu ( chodnik ) została wypełniona atakujacymi zomowców młodzianami.
  Zomowcy cofają się do Żurawiej gdzie stoi samochod ze szczekaczką ( „niechcący” pełniąca też funkcje broni dźwiękowej ) do rozpraszania tłumu. Organizatorzy próbuja powstrzymywać ( dosłownie ) atakujących stając pomiędzy zomowcami i demonstracją.

  UWAGA Na przeciw młodzianom wyskakuje zza kordonu zomo grupka zamaskowanych tajniaków – to tzw grupy realziacji czyli: cbś , cba, antyterroryści, którzy potrafią się bić – kibice cofają się, żeby za chwilę uderzyć ze zdwojona siłą. Tajniacy zwiewają za plecy zomo i zaczyna się konkretna młócka.

  Zomowcy przegrupowują się mają 2 oddziały po ok 100 robokopów na obu rogach Żurawiej + kordon i rozpoczyna się regularna bitka.

  6..W końcu zomo dostaje wsparcie od strony Parkingowej wbiega kolejnych 50-100 – część ludzi z czoła pochodu zostaje odcięta w Żurawiej reszta stoi na przeciw nim kordon przecinający Marszałkowską w poprzek z polewaczkami. Demo stoi.
  Zomo strzela w stronę tłumu – a tam są rodziny z dziećmi.
  Mrowie tajniaków wmieszanych było w tłum, generalnie nie do odróżnienia od krewkich kibiców.
  Identyczne kominiarki- czarne lub zielone , czarne stroje.

  7.Były 2 rodzaje tajniaków:
  1. Kompletnie nie do odróżnienia od zamaskowanych demonstrantów – chyba że któremuś wypadło radio 😉
  2. Tajniacy w cywilnych kurtkach, kominiarkach i na rzepy przyczepianych napisach POLICJA na plecach.
  Podczas legitymowania w metrze umundurowani zomowcy zakładali kominiarki na twarze (sic !)
  Na 100% to zamaskowane osoby zaatakowały zomowców ( pytanie po kiego grzyba ci stali gdzie stali )
  Kim były zamaskowane osoby ?- czy tylko kibicami ?

  8
  Policja poczynała sobie bardzo brutalnie.
  Tajniacy wyglądali jak bandziory
  Co trzeba przyznać to tajniacy niezwykle sprawnie wyłapywali krewkich młodzianów, bo stali w tłumie i z tyłu widzieli dokładnie kto rzuca w zomowców po czym w 3-5 łapali delikwenta, skuwali i przekazywali zomowcom.

  PODSUMOWANIE:

  Prowokacją było demonstrowanie siły i eksponowanie kompletnie niepotrzebne zomowców- ich dowódcy musieli wiedzieć co się stanie.
  Co do dosłownych prowokacji – jak na razie nie widziałem przekonujących materiałów: zdjęć filmów naprawdę tych samych gości będących tajniakami i atakujących zomowców – jak na razie brak.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 7. Niedaleko said

  Materiał dla Polaków,

  Wtedy mało znany obecnie polski pisarz Józef Kisielewski udał się w podróż po północnych Niemczech. Ku swojemu zdumieniu na terenach osiadłych przez Niemców od Koszalina aż do Hamburga napotkał setki słowiańskich nazw miejscowości. Tysiące starych słowiańskich nazwisk. W hitlerowskim Berlinie znalazł nawet dzielnicę Nowawes. Wcale nie Neues Dorf!

  Opisał to w wydanej tuż przed wojną książce „Ziemia gromadzi prochy”. Gorąco polecam! Ta właśnie książka stała się biblią najbardziej światłych polskich nacjonalistów przed wojną i podczas okupacji. Ona spowodowała podjęcie przez nich, już w strukturach kierowanych przez rząd Polski na uchodźstwie i jego delegaturę w Kraju, do rozpoczęcie starań o udokumentowanie roszczeń Polski dla objęcia ziem nieszczęsnego wrzodu Prus Wschodnich, Gdańska, Pomorza aż do Szczecina i Świnoujścia, Ziemi Lubuskiej do Odry i Dolnego Śląska aż do Nysy Łużyckiej oraz do wypędzenia z tych ziem Niemców dokładnie tak samo jak Niemcy zarządzali wypędzanie Polaków z ziem włączonych podczas wojny do III Rzeszy a nawet z przeznaczonych przez Hitlera dla Niemców ziem Generalnej Guberni, na przykład Zamojszczyzny.

  To dzięki pracy działaczy narodowych pod kierunkiem Delegatury Rządu w Kraju udało się przygotować dokumentację, którą podczas konferencji w Poczdamie zgodnie Bierut z Mikołajczykiem zreferowali Aliantom uzyskując poparcie Stalina, Trumana a nawet premiera Anthony Edena. Dzięki Bogu udało się przekonać Aliantów do konieczności wypędzenia z Polski Niemców, tak jak Niemcy postępowali z Polakami i rewanżując się za zdradę obywateli Polski niemieckiego pochodzenia, którzy podczas napadu Wehrmachtu i Luftwaffe we wrześniu 1939 strzelali polskim żołnierzom w plecy. To pozwoliło uzyskać wreszcie dla Polski optymalne granice, wykreślić na zawsze z mapy Europy raka Prus Wschodnich, odzyskać Gdańsk i otrzymać sprawiedliwą, bezpieczną i najkrótszą możliwą granicę z Niemcami na Odrze i Nysie Łużyckiej. Tego dokonali skrupulatną pracą podczas niemieckiej okupacji polscy nacjonaliści a nie socjaliści albo PPR.”

  http://almanzor.salon24.pl/463895,precz-z-nazizmem-jestem-polskim-nacjonalista
  Tak to było !!!!

 8. Marucha said

  Re 5:
  Widzi Pan, głupiec pozostanie głupcem, czy młody, czy stary.
  Natomiast człowiek inteligentny, za młodu, z powodu braku doświadczenia życiowego i nabytej skutkiem niego mądrości, może zachowywać się nierozsądnie.

 9. zagrypiona said

  Rola inteligencji na prawicy powinna być dużo większa, ale nie jest. Inteligencja pisze artykuły, które nikt oprócz niej samej nie czyta. Inteligencja nie potrafi i nie szuka pomostów z młodzieżą, nie próbuje do niej trafić. Wszystko zrzucają na barki wychowania u rodziców, którzy sami zatracili już swój instynkt narodowo-zachowawczy. Inteligencja jest mało elastyczna i nieskuteczna.

  Może to dlatego ze inteligencja pisze zza granicy. 😦 Ci którzy dziadują w Polsce nie maja sił. No i jakby na to nie spojrzeć, łatwiej im tu utrudniać realne działanie, przypinać im łatkę kryminalistów itd. Z dystansu za to lekko i łatwo prawić morały.

 10. yuio said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/40539-kuriozalne-zadanie-warszawskiej-prokuratury-trzy-miesiace-aresztu-dla-62-letniego-chorego-na-cukrzyce-uczestnika-marszu-niepodleglosci

 11. Do szanownego Maruchy. Czy sadzi Pan, że człek inteligentny nie może być głupcem? Normalność to inteligencja?
  Nonsens do kwadratu.

 12. Błysk said

  Ja nie widziałem narodowego pochodu /byłem przy Pomniku Dmowskiego/,ale zastanawiam się co ma wspólnego tzw.Marsz Niepodległości z ideałami narodowymi..Od trzech już lat na tym marszu nie ma haseł narodowych,poza okrzykami „Raz sierpem ,raz młotem czerwona hołotę!”.Obecnie ta hołota jest czerwona albo różowa .Poza tym MW głosi nie jedność narodowców ,tylko jedność prawicy .BYło jeszcze hasło” Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”,ale zdaje się ,już go nie ma. Po za tym pochód miał się rzekomo kończyć przed Pomnikiem Dmowskiego.,ale wieńce przed Pomnikiem złożyły tylko trzyoosobowe delegacje MW i ONR ,pozostali organizatorzy się zmyli i poszli na ul Rozbrat i tylko zgromadzeni przed Pomnikiem w liczbie ok.300 osób odśpiewali Hymn OWP. Jaki sens ,poza awanturami maja te marsze?

 13. enter said

  „Od trzech już lat na tym marszu nie ma haseł narodowych,poza okrzykami “Raz sierpem ,raz młotem czerwona hołotę!””

  Hasło raz sierpem raz młotem to stara już przyśpiewka, ale według mojej opinii jest dobra bo jej odbiorcami dalej je ta sama banda, która z komuny przefarbowała się na demokratów, czy to inne gnidy potomkowie morderców Polaków zarówno w polityce jak i w mediach.

  „BYło jeszcze hasło” Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”,ale zdaje się ,już go nie ma.”

  Hasło „Roman Dmowski…” było co najmniej kilkakrotnie śpiewane, do tego były przyśpiewki oddające cześć NSZ, żołnierzom wyklętym, antyrządowe i inne.

  ” Po za tym pochód miał się rzekomo kończyć przed Pomnikiem Dmowskiego”

  Jest Pan w błędzie tegoroczny marsz nie miał się skończyć pod pomnikiem R.D., po złożeniu kwiatów i oddaniu hołdu R.D., marsz był kontynuowany na Agrykolę, gdzie była dalsza część uroczystości. W ogóle dziwne,że stał Pan pod pomnikiem i nie wie/nie słyszał Pan nic z tych rzeczy o których wyżej napisałem.

 14. To, że wśród Narodowców znajdą się negatywne jednostki nie ulega wątpliwości. Organizacje narodowe też popełniają błędy.
  Jednak wierzyć mnie się nie chce w to, że policjanci byli grzeczni jak aniołki, a zadyma (i tak wyolbżymiona przez media) jest dziełem uczestników Marszu! Poukrywani w tłumie Narodowców policjanci w cywilu, którzy w zeszłym roku prowokowali bójki to może wymysł uczestników Marszu?
  Pamiętajmy, że faruszkowcom śni się państwo światowe, a wszelkie nacjonalizmy są do tego przeszkodą.

 15. Błysk said

  Re: 13. „Czerwona hołota ” ,to hasło przebrzmiałe .Obecnie jest różowa czy tęczowa hołota.”Żołnierze wykleci ” ,to dziwne i oburzające hasło, bo niby kto miał wyklinać antykomunistycznych partyzantów? Komuniści,którzy nie wierzyli w Boga?Lepiej już „żołnierze niezłomni”.Dziwne ,że młodzi narodowcy czy tez rzekomi polscy narodowcy ustanawiają zakończenie marszu nie przed Pomnikiem Dmowskiego tylko gdzieś na Agrykoli, dodam ,ze znaczna część pochodu udała się Alejami Ujazdowskimi pod pomnik Piłsudskiego. Oto do czego prowadzi kombinowanie ,że ma to być nie jedność narodowców tylko jedność prawicy z takim np. Ziemkiewiczem ,który uważa że nie żadnego niebezpieczeństwa żydowskiego ,Korwina – Mikkego,który głosi dziki,19 wieczny kapitalizm czy jakimś Związkiem Piłsudczyków..Groch z kapustą nie idea narodowa.

 16. Marucha said

  Re 11:
  Oczywiście, że człowiek inteligentny może być głupcem, choć zdarza się to statystycznie rzadziej, niż w przypadku ludzi nieinteligentnych.
  Ponadto inteligencja może dotyczyć różnych dziedzin ludzkiej aktywności. Ktoś bardzo inteligentny w sprawach matematyki może być totalnym idiotą, gdy chodzi o kwestie społeczne,
  Czy normalność to inteligencja? Raczej odwrotnie.

 17. Marucha said

  Mnie też wkurza owo zupełnie nieaktualne hasło „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”. Dowodzi totalnego niezrozumienia rzeczywistości i równie dobrze mogło by być zastąpione hasłami o zwalczaniu niewolnictwa w starożytnym Egipcie albo faszyzmu.
  No cóż, niektórzy wciąż walczą z faszyzmem i nazizmem – inni z komunizmem.

 18. Zerohero said

  Bardzo rozsądny artykuł. Podpisuję się w 99%!

  Słuszna uwaga na temat inteligencji, która poprzestaje na pisaniu dla samej siebie. Ta inteligencja krytykowała Marsz i niektórzy odpowiadali, że ona sama powinna coś zrobić. Ale co? Nie artykuowali o co chodzi. No właśnie! zejść do dołów i przemówić. Niby rzecz oczywista, ale np. twierdzenie Pitagorasa też jest oczywiste jak się je pozna, a samemu wymyślęc to nie każdy potrafi.

  Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to zadanie bardzo trudne. Nakręcić ludzi na „psiarnie i Tuska” jest bardzo łatwo. Coś tam im poukładać, zmusić do pracy, do lektury i pomyślenia – piekielnie trudno.

  Re 166, B166

  Otóż gdyby kibice nie czytali tego co piszą inni np w internecie, to by nie wiedzieli, że Michnik to Szechter ze zbrodniczej żydowskiej rodziny i nie wywiesiliby wielkiego baneru na Legii.

  Wątpię czy stadion to dobre miejsce. Ale nie w tym rzecz. Ci kibice wywiesili też karykaturę Żyda z napisem „śmierć garbatym nosom”. To jest poważny błąd taktyczny, który wykorzystał przeciwnik mający przewagę medialną.

  Poza tym świadomość kim jest Michnik to ledwie wstęp do problemu. Bojkotka166 np. wie kim jest Michnik a i tak wypisuje masę bzur, np kilka miesięcy temu pisała o specnazie planującym atak na euro 2012. W takim przypadku lepiej jest po prostu nic nie wiedzieć.

 19. nieOdpowiadamNatymAdresieEmail said

  no i trzeba uważać na żydowskich prowokatorów. Jak to kiedyś powiedział jeden z żydowskich myślicieli: „Wojna nie toczy się na frontach i w okopach, ale w sercach i umysłach ludzi”. Mądre słowa, stąd takie zażydzenie mediów i gazet.

  Większość społeczeństwa NIC NIE WIE I MA TO GDZIEŚ. I o tę głupią, nieuświadomiona większość chodzi. Większość społeczeństwa NIE WIE KIM BYŁ SZECHTER et consortes.

  Tylko dzięki temu że mieszkam i pracuję za granicą – bez „polskiej” TV i gazet, za to codziennie z internetem, dowiedziałem sie czego się dowiedziałem. Ale bywam w Ojczyźnie często, a do inicjatym ONR z chęcią dołączę.

  Jeżeli żydowskim mediom uda się przekonać „społeczeństwo” że ONR to groźni faszyści poprzez umiejętne prowokacje do pożądanych – nadmiernych – zachowań, to ONR przegra walkę o rząd dusz.

  NIE DAĆ SIĘ SPROWOKOWAĆ DO GŁUPICH DZIAŁAN, to jest zadanie na teraz. Siać wiedzę o żydowskich manipulacjach trzeba nadal, bo na szczęście z „antysemityzmem” jest jak z prawdą – droga do obu jest jednokierunkowa. Jeszcze nie czas, szkoda by dobrze zapowiadający sie ruch spalił „na panewce”.

 20. Zerohero said

  Re 14

  Prowokacje policyjne to jest fakt. Należy go uzmysławiać osobom niewprowadzonym w temat. Natomiast na tym fakcie nie wolno poprzestawać dla własnego dobra.

  Bez samodoskonalenia i wyciągania wnisoków nic nie osiągniemy. Mozna np:

  – doskonalić techniki rozpracowywania prowokatorów „przed” i dokumentowania ich poczynań. Dokument musi być odpowiednio nagłośniony (nie we własnym kręg), oddany do prokuratury itd.
  – opracować publiczne wiece odporniejsze na prowokacje (Marsz jest krańcowo trudny dla organizatora)
  – popracować nad własnym środowiskiem – bo łebków wyjących baranim głosem i rzucających petardami nie brakuje.

 21. nieOdpowiadamNatymAdresieEmail said

  błędem jest również podążąnie za „celami zastępczymi” jakimi zasłaniają się „wybrani” – geje, feministki itd. To tylko flary, osoba o homoseksualnych preferencjach może mieć jak najbardziej zdrowe poglądy co do Państwa i własnego Narodu. Akcentowanie czy wręcz agresja wobec tych środowisk zagania je do obozu przeciwnika i jest marnotrawieneim sił. Jawny antysemityzm też jest niewskazany – zwłaszcza że W POLCE ANTYSEMITYZMU NIE MA, TAK JAK NIE MA ANTYSEMITYZMU W STREFIE GAZY. Antysemityzm to przecież słownikowo nienawiść do żydów oparta na nieracjonalncyh przesłankach i zmyślonych faktach. Taki antysemityzm jest w Polsce szczątkowy – może gdzieś na zapadłej wsi żyje jeszcze 100-letnia babuszka, która ich nie lubi „bo zabili Jezuska”. Nienawiść do żydów w Polsce oparta jest na jak najbardziej racjonalnych przesłankach, więc nie jest to antysemityzm. Nie jest też antysemickie wezwanie : „żydzi do Gazy!” – otoczyć ich murem, odciąć pomoc humanitarną, sprawiającym kłopoty traktować białym fosforem, zubożonym uranem i „płynnym ołowiem”. Krytykantów takch zachowań nazwać zaś… „antysemitami” 🙂 (krytyka działań żydów to przecież antysemityzm)

 22. marta15 said

  wracaja ubeckie metody jak za komuny.
  http://www.fronda.pl/a/policja-neka-ksiedza-za-kazanie,23639.html

 23. veri said

  Napisalem …

  13.11.2012 17:33
  @Rybitzky

  Dziwnym czy znamiennym trafem NIKT nie atakowal sluzbowego przemarszu pod wezwaniem Komorowskiego ?

  Pani Historia w dziale „sztuka wojenna” podpowiada nam, ze przedmiotem ataku zawsze jest to co dla przeciwnika stanowi wartosc.
  Tą, od pokolen najwazniejsza wartoscia dla Polakow jest ta, zawarta w hasle BOG, HONOR, OJCZYZNA a czego wyrazeniem jest m.innymi Marsz Niepodleglosci.

  Wszystko jasne ?

 24. veri said

  ad.19.
  Przegramy czy nie te walke o polskie imponderabila czyli o to co jest dla nas, Polakow wazne ?

  … Polacy do boju o takie, narodowe sprawy zawsze ida z otwarta przylbica a nie tchorzliwie chowaja sie za kominiarkami ( jak ten tu, o charakterystycznej fizjonomii gostek :http://www.youtube.com/watch?v=KpnmxfqFSsU ), za cenzura, czy dzialaniami pod falszywa flaga ( RR-K : jestem osoba o prawicowych pogladach ). To byloby dla nas dyshonorem – „sztuczki” to specialite de la maison … reszte mozna dopisac samemu !

 25. Niedaleko said

  Ad. 20 –
  „Bez samodoskonalenia i wyciągania wnisoków nic nie osiągniemy. Mozna np:

  – doskonalić techniki rozpracowywania prowokatorów “przed” i dokumentowania ich poczynań. Dokument musi być odpowiednio nagłośniony (nie we własnym kręg), oddany do prokuratury itd.
  – opracować publiczne wiece odporniejsze na prowokacje (Marsz jest krańcowo trudny dla organizatora)
  – popracować nad własnym środowiskiem – bo łebków wyjących baranim głosem i rzucających petardami nie brakuje.”

  Jak najbardziej podpisuje się za takimi sugestiami.

  Dodam ze trzeba stosować działania Sun Zi. Myślę że w tej sprawie powiedział by nam „Nie daj wrogu tego co chce.”

  Co chce wróg? Skompromitować MW i środowiska narodowe. Przyczepili się kwestią jak ten „zły element” wygląda. Pamiętajmy że IM się rozchodzi o „wizualne” sprawy. Chcą pokazać narodowe „zło” w mediach. W TELEWIZJI i FOTKACH.

  W takiej sytuacji trzeba dać im coś dokładnie ODWROTNEGO. Ja bym sugerował żeby wszyscy maszerowali w czystych białych koszulach z krawatem ala LPR lub ubrani jak żołnierze z czasów drugiej/pierwszej wojny światowej lub z koszulkami Polskich Bohaterów (Pilecki, Dmowski itd). To pozbędzie tego czego się spodziewają.

 26. Ad. 6

  „Kim były zamaskowane osoby ?- czy tylko kibicami ?”

  – Pewnie byli to ludzie wynajęci. Banalne.

 27. Ad. 7

  Przed wojną, na konferencji w Niemczech, polski naukowiec przemawiał przez pół godziny. W przerwie koledzy Niemcy spytali go, co właściwie mówił, bo nic nie rozumieli. On odpowiedział: „Wymieniałem tylko polskie, słowiańskie nazwy miejscowości na terenie Niemiec”.

 28. Zerohero said

  Re 25, Niedaleko

  O, to właśnie, to. Sposób ubierania, sposób zachowania. Niech spece z TVN stają na głowie i używają programów komputerowych by coś z tego wykrzesać, niech mają pod górkę a nie z górki.

  Na jednym filmiku z Marszu stoi chłopak w pozie z rozpostartymi rękami. Na bank nie robi rozróby, nie jest prowokatorem, ale….mowa ciała mówi – jara mnie to, jest akcja, jest adrenalina! Źle to wygląda w telewizorze.

  Re 23, Veri

  1) reżim swego marszu nie będzie pacyfikował – oczywiste
  2) Pójście z Komorem to siara, więc do niego nie przyłączyły się żadne kłopotliwe chłopaki, których trzeba ciagle dyscyplinować.

 29. Zerohero said

  A to zły przykład:

  od 3:55 pokazane są lewusy. Jak fatalnie wyszły? Od razu widz traci dla nich sympatię.

  ostrzeżenie: pyta.pl to wulgarny humor, płytkie teksty.

 30. Zerohero said

  Najlepszy jest ten gościu w goglach i kominiarce wyzywający pytowców od zjebów. ha ha. a jak sam wygląda? Jak popiskuje?

 31. chemtrail said

  Można ponarzekać i pokrytykować, ale wyprowadzić na ulice kilkadziesiąt tysiecy osób w tych czasach nie jest łatwo.
  Mimo wszystko organizatorzy wybrnęli świetnie z bardzo trudnej sytuacji:

  Niewielu porządkowych, ogromna masa ludzi w tym ok 5000 częściowo wypitych, chetnych do bitki kibiców i do tego prowokująca swoim głupim zachowaniem policja w 2 postaciach: zomowców – który jak Polko powiedział chcieli wypróbować nowy sprzęt i setek zamaskowanych tajniaków – najnowsza wunderwaffe.

  Trzeba pamiętać że marsz zorganizowała garstka zapaleńców, przeważnie młodych ludzi, działających kompletnie niszowo garażowy sposób- D.I.Y
  I wg mnie pokazali klasę – mimo bardzo trudnej sytuacji

  Pytanie co dalej ?
  Dość naiwnie brzmią buńczuczne deklaracje w ustach młodych liderów.

  Nie wiem jak oni sobie wyobrażają wejść do gry, w której od zarania zasady są proste:
  Albo jesteś bogaty i zadowolony i grasz tak jak masz grać – wszytko jest cacy i karawana jedzie dalej.
  Albo jeśli nie chcesz grać to masz spier…..
  Albo jak nie rozumiesz to kończysz jak poseł Gabriel Janowski -w wersji „na wesoło”
  Albo jak Kennedy czy Lepper w wersji na smutno.

  Nikomu nie zależy na przewracaniu żłoba, w tej grze korzystają wszyscy wokół żłoba.
  Kto żłób wywraca dostaje kulkę.

  Jedyny przykład w nowożytnej historii pozbycia się okupanta z sukcesem to pozbawiona przemocy, gospodarcza rewolucja Gandhiego w Indiach. Było to o tyle łatwiejsze że; opresor z zewnątrz, cieplej i dziesiątki milionów przeciw tysiącom.
  A mimo tych ułatwień była to droga pokory, wyrzeczeń i ogromnej samodyscypliny i gotowości do ponoszenia ofiar i w końcu wielu ofiar.

  A nade wszystko była to walka na płaszczyźnie głównie gospodarczej:

  – nie kupowania u Angoli
  – organizacji własnych środków produkcji
  – masowe obywatelskie nieposłuszeństwo wobec niegodziwych regulacji prawnych- przyjmując represje.

  Ale to się mogło powieść bo oni byli gotowi ponieść ofiarę: dać sie masowo zamykać do wiezień, nie podejmować walki zbrojnej nawet jak do nich strzelano.
  W końcu system nie wyrobił – nie dało się wszysytkich zamknąć albo zastrzelić.

  Na dobry początek proponowałbym społeczny bierny opór przeciw policyjnemu państwu np. nie przyjmowanie żadnych mandatów- z których państwo zrobiło sobie dodatkowy bezprawny podatek od osób posiadających samochody. Gdyby wiekszość kierowców przestała przyjmować mandaty w ciągu kilku miesięcy zaliczyliby taką niewyróbkę systemu, bo system sądów grodzkich nie dałby rady na masową skalę.
  Przestałoby się to im opłacać 🙂

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 32. Zerohero said

  Gdzie ci policyjni rambo jak trzeba komuś przywalić?

  Re 31

  Można ponarzekać i pokrytykować, ale wyprowadzić na ulice kilkadziesiąt tysiecy osób w tych czasach nie jest łatwo.

  Sądze, że jest odwrotnie. Złe czasy sprzyjają wyprowadzaniu ludzi na ulice. Pytanie co dalej. W 1830, 1863 i 1944 to nawet w pole boju udało się ludzi wyprowadzić. Co tam w pole boju. W pole! 🙂

 33. 166 bojkot TVN said

  http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/79796,kto-stawia-lisom-zadania
  (…)
  Kiedy wreszcie TVP Info zaczęło pokazywać Marsz Niepodległości pani redaktor ze studia zaczęła dopytywać ilu jest tych demonstrantów redaktora obserwującego idących niepodległościowców. Ten zaś powiedział – pamiętam jak liczyliśmy, ilu ludzi jest w strefie kibica w czasie Euro 2012, no porównując, to tutaj jest na pewno ponad 100 tys. ludzi. W tym momencie pani redaktor straciła zainteresowanie liczba maszerujących, a po pewnym czasie usłyszałem, że w Marszu bierze udział „kilkanaście tysięcy”.
  (…)

 34. chemtrail said

  Re 26

  Nie trzeba nikogo wynajmować – wystarczy pokręcić się wśród ludzi w pełnym ekwipunku bojowym – i już się bojowe nastroje pojawiają 🙂
  Jak już pisałem 99,99% nie było żadnej dosłownej prowokacji: że przebrany za demonstranta tajniak atakuje swoich kolegów zomowców.
  Do dziś nie ma ani jednego materiału filmowego na YT dokumentującego taką akcję.

  Prowokacja polegała wyłącznie na chamskim i buńczucznym zachowaniu policji – no i kilkuset młokosów dało się sprowokować.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 35. Rysio said

  re 32. Zerohero – jeżeli ten facet, użyteczny dureń, do tej pory się łudził że tak naprwadę to policja ma go w d..pie. I tak tak naprawdę to policja służy i chroni tylko bandytów – to musiał większość swego życia spędzić w takiej oto pozycji.

  🙂

  PS. Gość jest za głupi, ale ktoś mu powinien wytłumaczyć, że jest tylko niewolnikiem i wymaga się od niego tylko trzech rzeczy:

  1. pracować
  2. płacić podatki
  3. trzmać w mordę w kubeł.

 36. Rysio said

  Jakby zagłosował tak jak stręczyła PISura bojkotka to by do tego nie doszło.

  Buuuuuuuuuhahahahaaaa!!!!

 37. chemtrail said

  Re 32

  No a kto ostatnio w taką siłę wyprowadził ?- bo szczerze nie pamiętam.
  100 tys luda to na Papieża chodziło.

  Może podobną ilość ludzi 70 000 chyba tylko pisiaki skrzyknęły ale ….z milionami budżetu z naszych podatków.

  A tu zrobiła to garstka zapaleńców za parę groszy.
  I jest to pewien ewenement jak na polskie warunki.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 38. Niedaleko said

  Dla młodych bym powiedział że taki prosty sposób wyrazić że nie jesteś zadowolony jest

  NIE KUPUJ — > Czipsy, Coca-Cola, Pepsi-Cola, Napoje Energetyczne, Piwa zagraniczne, itd. Jednym słowem „Popieraj Polskie Produkty” na ile możesz. To sie nazywa BOJKOT.

  Pouczaj innych co się dzieje. Elektryka w rękach zagranicznych korporacji, Banki 70 % w rękach zagranicznych. „TESCO” jak się pojawi to setki małych sklepów zniknie. Pracy w tych małych sklepach nie są skompensowane tymi wokół TESCO.

  Te zagraniczne firmy WYPROWADZAJĄ zarobki i prawie nic nie zostawiają w Polsce.

  Jakie hasła na Marsze ?

  „Wyjazd na Zachód by Zarobić to Nie Normalne”
  „Dosyć cen Zachodnich a plac Wschodnich”
  „Zdrowie nie tylko dla Bogatych”
  „Koniec szkolnictwa które bankrutuje Rodzinę”

  MW potrzebuje pomocy organizacyjnej i ze strony PR. Tutaj trzeźwo muszą być przygotowani, a to wymaga czasu i pracy. Mimo wszystko zrobili kawal roboty i „fizyczne” pokazali tą nie zadowoloną Polskę.

  „Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła w czwartek, że art.13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd. „

 39. Pierwszą część proszę oglądać od momentu 5:50, drugą od samego początku!

 40. 166 bojkot TVN said

  A może to nie policja? Może to mossad na gościnnych występach poprzebierany w stroje bojowe policji w Polsce?
  Ktoś przecież cala zadymę musiał wcześniej wyreżyserować i na pewno nie byli to organizatory pochodu.
  No chyba, że byli? Albo ktoś z bliskich współpracowników. Tego nie można wykluczyć.

  Co do marszów, to one były już samoistne, rozproszone po Krakowskim Przedmieściu na długo przed pierwszym zorganizowanym. Po prostu w ciepły dzień tysiące warszawiaków spacerowało 11.11 bo chciało całymi rodzinami po najważniejszych miejscach naszej historii. Tłum zapełniał całą przestrzeń miedzy budynkami.od Świętokrzyskiej po kościół św. Anny

 41. Marucha said

  Re 40:
  Po co Mossad… polska policja i tak mu podlega.

 42. Brat Dioskur said

  Ano zobaczmy jak filia WybGazu w Holanddi informuje wygnanych Polakow o prawdziwym charakterze „Marszu Niepodleglosci”.Znajdziemy to w wypowiedzi „wiatraka” (ostatnia) na chat box.Prosze Panstwa tak wiec w Polsce odrodzil sie faszyzm!!!….tylko z czego,bo faszytow bylo na kopki i mendle we Wloszech w Niemczech i polwyspie Iberyjskim,ale w Polsce ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: