Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Historyjka o tym, jak słoma z butów wyszła i poszła w świat

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

“Gdy wódz wikingów Artur z atolu Bikini
Prowadził lotniskowce wprost na port w Cedyni
Pod Trafalgarem Juliusz Cezar go rozgromił
Dzięki szarży na działa dwóch szwadronów słoni.
Nie pomogło wiązane do tarcz małe dzieci
które sprytnie uwolnił Chan grecki Jan III.
A potem z nich krucjatę dziecięcą sformował
Co trotylem zniszczyła rzymski legion z Pskowa.
Lecz sam pod Saratogą pod miecz złożył głowę
Gdyż nie miał środków aby zwalczyć czołgi nowe.
Które do bitwy owej aż z Indii sprowadzał
Zwany „małym Kapralem” Hiszpan Zygmunt Waza.
Czym tak świat chrześcijański ogromnie zatrwożył
że aż kardynał Stalin klątwą go obłożył.

A skąd te informacje wziąłeś tak w ogóle?
Z książki:
Poznaj historię wraz z Maciejem Stuhrem“

Maciej Stuhr w wywiadzie: Nigdy się nie mówi o nas źle, to znaczy my nie mówimy o sobie źle. Jest Skrzetuski, Wołodyjowski, powstanie warszawskie, powstanie styczniowe, przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze i to jest super, znaczy to jest najlepsze co Polskę spotkało.

Jak widać komediant zna historię Polski nad wyraz oszczędnie i w myśl zasady na złodzieju czapka gore (z nutrii?!), zaczął użalać się medialnie, iż jest szykanowany za grę w antypolskim filmie, najwyraźniej wierząc, że jego nieuctwo i blamaż zostaną przykryte rejwachem.

Naszła mnie refleksja. Czy żyjąc w czasach okupacji niemieckiej – mając dzisiejszą wiedzą o żywiole żydowskim, który w dużej części jest tak zjadliwie antypolski – w jakikolwiek sposób pomagałbym Żydom? Czy ratowałbym Żydówkę ukrywając ją na strychu, narażając tym samym życie własne a przede wszystkim życie członków mojej rodziny oraz sąsiadów? Dlaczego miałbym to robić? Tylko po to, żeby po dziesięcioleciach usłyszeć od niej albo jej pobratymców, że Polacy to naród morderców? Miałbym narażać życie żony, syna i swoje tylko dlatego, żeby dzisiaj komediant Stuhr z agitatorem Pasikowskim mogli za publiczne pieniądze, chcąc przypodobać się żywiołowi żydowskiemu, kręcić filmowe lody?

Często pada pod moim adresem zarzut antysemityzmu. Nie sądzę, żeby mój judeosceptycyzm był czymś gorszym, niż dla przykładu vaginofobia, która charakteryzuje gejów; homoseksualistów śmiało można by oskarżyć o to, że nie cierpią cipek, a przecież oni tylko nad te ostatnie przedkładają fallusy…

Podobnie jest ze mną: nad życie i pomyślność innych narodów przedkładam dobro swojego narodu. Nad dobro i rozwój innych rodzin powinienem przedkładać przyszłość własnej rodziny.

Dlatego też, po wszystkich ekscesach zaprezentowanych wokół Jedwabne Industry, piszę to bez ogródek – nie wiem czy ratowałbym Żyda mając świadomość, że ten będzie pluł na moich rodaków a od mojego państwa żądał specjalnego traktowania oraz kasy.

Na koniec pytanie do tych wszystkich, którym tak łatwo przychodzi zakrzyknąć antysemita! – a ty blogerko i blogerze, ilu Żydów uratowaliście?

Kacio

PS  (…) przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze…
Panie Stuhrze, nie pod Cedynią, tylko w Głogowie, i nie my przywiązywaliśmy dzieci „jako tarcze”, tylko Niemcy przywiązywali do machin oblężniczych dzieci polskich obrońców; popierdoliło się panu z dowcipem – czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.

http://katonnajmlodszy.wordpress.com

Komentarzy 67 do “Historyjka o tym, jak słoma z butów wyszła i poszła w świat”

 1. Brat Dioskur said

  Ale najbardziej pasowala mu rola SS mana w Liscie Schindlera ,kiedy sila odrywal dzieci od matek przed zaladowaniem ich do wagonow.Po prostu naturszczyk….

 2. Zerohero said

  Stuhr. S czytać jak S w wyrazie Stuka – Ju 87 Stuka – bombowiec nurkujący. 🙂

  Re 1

  To w sumie na jedno wychodzi. W tamtym filmie też nakręcał judeocentryzm. I k..wa dobrze!!!!

  Bojkotują Polacy nowego Bonda? Nie. Daniel Craig niegdyś grał żydowksiego bandziora z którego Hollywood zrobiło bohatera. Craig napluł Polakom na gęby a oni w kinie robią zrzute na jego wille i samochody 🙂

  Jak bydło idzie na Bonda do kin, to tylko je dalej pociskać. Niech giną!

  czy polskie świnie mnie słyszą?

 3. Tichy said

  Ironia czy nie ironia, jeśli admin dopuszcza takie wypowiedzi, jak tego wieprza powyżej (Zerohero), to coś jest nie tak z tym miejscem. Niby, jak ludzie mają poznać prawdę, skoro wszystko jest zacementowane i zabetonowane propagandą. Czy ty masz w ogóle jakieś pojęcie o ludzkiej naturze? Ty myślisz, że wszyscy jak jeden mąż swój czas poświęcają na poszukiwanie prawdy najprawdziwszej i myszkowanie po oazach prawdy najprawdziwszej pokroju gajówki? Ludzie nie mają takich „aspiracji” i zarzutu nie powinno się im czynić z tego powodu. Nie wiem, czego ty fantasto chcesz, samouświadomienia mas? Ty gnostykiem jakimś jesteś, czy jak?

  Jest demokracja, przed którą się tutaj w większości brandzlujecie, jednocześnie wyjąc rzewnie w drugą stronę, tj. w stronę cywilizacji łacińskiej, a skoro jest i się przed nią brandzlujecie, to przyjmijcie ją z całym dobrodziejstwem inwentarza.

  Nawołuję o usunięcie wypowiedzi, którą ten wieprz wydalił z siebie powyżej. Takie sformułowania jak „polskie świnie” i „bydło” w odniesieniu do Polaków (nieważne, jak mocno, czy jak słabo uświadomionych) nie powinny się tu pojawiać. Taka perspektywa patrzenia na lud jest już perspektywą absolutystyczną, darwinistyczną i lucyferiańską. W innych miejscach mało się nie zesracie w wielostronicowych elaboratach, przypominając, jak to różne Ziemkiewicze i Korwiny zwalają wszystko na głupotę Polaków w swej masie, ale co innego, kiedy wielka wyrocznia gajówki – Zerohero zrówna z ziemią (nie pierwszy raz) naród polski. Ależ bym mu z przyjemnością dał w mordę.

 4. Marucha said

  Re 3:
  1. Czy poczuł się Pan osobiście dotknięty zwrotem „polskie świnie”? Bo ja nie.
  2. Kto i gdzie się tu „brandzluje” przed demokracją?

  Swoją drogą Pańska wypowiedź też do kulturalnych nie należy.

 5. JO said

  ad.3 Ja tez nie widze tych zwrotow milo, choc rozumiem Emocjonalna Wypowiedz i jej intencje..

  Wole zwrot Lemingi.

  Ja nazywam ich Judeopolakami, ale czym sie to slowo rozni od polskich Swin? Przeciez judeopolacy sa takimi „swiniami” w perojatywnym tego slowa znaczeniu i o to chodzi, by odroznic Polaka od swini polskij, Judeopolaka od Katolika Krolestwa Polskiego.

  Slowa sa wazne i mowmy po imieniu. Swinia jest Swinia a przymiotnik polska, niemiecka, angielska..obrazuje Przestrzen Jej Rycia i „ewakuacji kupy”

 6. Tichy said

  Tak, poczułem się osobiście dotknięty (pomimo, że na nowym Bondzie nie byłem). Poza tym trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, gdyby tu inny naród został nazwany świniami – do którego to narodu nic nie mam – to osobnik taki zostałby zgnojony z miejsca. Co innego określać tak Polaków. Pan, jak widać, nie czuje żadnej łączności z narodem polskim, to i panu to wisi i powiewa.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Każdy, mnie nie wyłączając, czasami wkurzy się na bezmyślność rodaków.
  I tych głosujących na „całą listę Frontu Narodowego”, i tych szukających wrogów za miedzą, i tych co wciąż walczą z komunizmem…

 8. Marucha said

  Re 6:
  E tam, bzdury Pan gada. Niejeden naród dostał tu porządnie po d… (niestety tylko werbalnie).
  A co do braku „łączności z narodem polskim”… co skłania mnie zatem do prowadzenia gajówki kosztem własnego wolnego czasu, do narażania się na ataki i obrabianie mi czterech liter na innych forach, do publikowania artykułów przypominających czasy naszej świetności i sylwetki wybitnych Polaków?
  No co? Pycha?

 9. JO said

  Ad.7. Jeden Front jest Narodowym, to Tradycjonalisci Polscy.

  Reszta, to wieksi lub mniejsi zagubieni lub Zdrajcy .

 10. Polo said

  Re 3
  Zgadzam się z panem, że Zerohero przesadził. Może on do kina na Bonda nie chodzi, ale jeszcze żyje a skoro żyje to pewnie daje zarobić jakimś żytkom. Biletu do kina nie kupił, ale może paliwo do samochodu (może się mylę, że giełda w NY nie należy do żydów), Ciekawe co je i jak się ubiera by nie wspomagać pejsatych. Cwaniaczek przed monitorem.
  Kiedyś prosiłem Gajowego o ankietę wieku gajówkowiczów. Bo stare dziatki na emeryturkach mogą tu nieźle się popisywać soją wiedzą, katolicyzmem, prawością. A co z tymi którzy są odpowiedzialni za rodzinę i zapierdalają w kraju tuska 18/24h, oni mają pecha. Sieroty nikt ich nie chce, bo dla gajówki za głupi, a gw już nie tykają nawet w gumowych rękawicach.
  Pozdrawiam Wszystkich

 11. Tichy said

  Ad 5

  No do licha, ale co mają judeopolacy (o świniach nie wspominając) do oglądania Bonda (to, że aktor, którego nazwiska połowa oglądających pewnie nie zna) zagrał kiedyś żydowskiego bandziora? Nie da się prowadzić selekcji na tak szczegółowym poziomie, a przynajmniej nie w przypadku większości ludzi. I nie wydaje mi się, żeby taki detal uzasadniał używanie takich ordynarnych słów jak „polska świnia” czy „bydło”. Ten detal wraz z innymi może, co najwyżej, budować sylwetkę człowieka naiwnego albo wspomnianego leminga (to mimo wszystko trochę lepsze określenie, chociaż pamiętam, że i ono było tu kiedyś krytykowane, nie pomnę już nicków). I tyle.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Można robić, co się da. Nie kupować towarów z Izraela, nie kupować artykułów ze znakami koszerności, nie chodzić na ich filmy, nie kupować ich gazet i książek itd. Sam Pan wpadnie na więcej pomysłów.

 13. Tichy said

  Przepraszam za użycie ordynarnych słów. Zdenerwowałem się i nadal uważam zachowanie Zerohero za haniebne, ale powinienem się pohamować. Z mojej strony to wszystko w tym wątku. Ja po prostu wolę nazywać takich ludzi zagubionymi, naiwnymi, lemingami ewentualnie, a i to w przypadku, gdy powodów znajdzie się więcej, aniżeli samo oglądanie Bonda. Świnia to dla mnie coś gorszego, to coś jak jawny zdrajca, łotr, który świadomie i celowo działa na szkodę Polski, a ci ludzie tego nie robią świadomie i celowo. Poza tym, po co ten przymiotnik „polski”? Świnia to świnia, a „polski” wskazuje, że są jakieś polskie pierwiastki esencjonalnie związane z byciem świnią. Skoro świnia zdradza Polskę, to jest już tylko świnią. „Polska świnia” – to mógłby powiedzieć bolszewik, szaulis, hitlerowiec, żyd nacjonalista albo inny łotr.

 14. JO said

  Nie dac sie deprawowac…- nie nosic dzinsow, Kobiety okrywac glowe, miec spiete wposy, nosic sukienki, spodnice..

  Mezczyzni nosic materialowe, szyte spodnie…miec okrysie glowy godne a nie beysbolowki

  Po prostu przywrocic Tradycje, ktora byla Zgosna z Nsza Wiara, ona nas bronila…

 15. Marucha said

  Re 13:
  Pana Zerohero poniosły nerwy.
  Ale czy Pana też poniosły nerwy, gdy napisał Pan o mnie: „Pan, jak widać, nie czuje żadnej łączności z narodem polskim, to i panu to wisi i powiewa.”?

 16. Marucha said

  Re 14:
  Panie JO, ale ja noszę dżinsy do lasu. I proszę mi wierzyć, że wcale nie wyglądam w nich seksualnie prowokująco, wręcz przeciwnie 🙂

 17. Tichy said

  Ad 15

  Tak, to w nerwach, chociaż nie do końca rozumiem to, że tak łagodnie traktuje Pan kalumnie p. Zerohero. Ale już nie chcę tego dalej przeciągać. Wyraził Pan swoje stanowisko.

  Natomiast w kontekście tego, co napisał p. JO muszę stwierdzić, że jestem jednak tym judeopolakiem, a może nawet świnią. Powiem więcej, dżinsy to wierzchołek góry lodowej w moim przypadku.

 18. JO said

  Ad.16. Pan sie tu Myli, jak w ” kocim” temacie ….

 19. JO said

  Ad.17. … A Pan ulegl mlodzie kreowanej Przez Kuronia -Dzinsow Dzina.

 20. Marucha said

  Re 17:
  Nie odpowiedział mi Pan na pytanie, ale to nic. Nie drążmy tematu, Każdemu może się jakieś głupstwo wymknąć, prawda?

  Re 18:
  Myśli Pan, ze wielka sympatia do kotów oraz chodzenie w jeansach po lesie, staną na drodze mego ewentualnego zbawienia? Zapewniam Pana, że istnieją ku temu znacznie większe przeszkody, niż taka np. mordka poniżej 😦

 21. Cecylia Zagroza said

  Spokojnie, więcej kultury i bez nerw.
  (To a propos powyższych wpisów). – To raz.
  A dwa – to przypomnijmy, że każde draństwo-świństwo ma swój trop finansowy. Film „Pokłosie” też go ma. Kto wyłożył pieniądze na to przedsięwzięcie? – PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej, ciągle jeszcze chyba pod batutą pani Odorkiewicz – w kwocie 3 mln zł). Ale film kosztował co najmniej 15 mln. Forsę tę wyłożyła rzekomo rosyjska fundacja popierania kultury filmowej, czy jakoś tak nazwana instytucja. Przy czym nie ma wątpliwości, że jest ona tak samo rosyjska, jak publicystka Nowodworskaja, która już nazajutrz, 11 kwietnia 2010 rokuj ogłosiła publicznie, że wie wszystko o katastrofie smoleńskiej i jest to antypolska sprawa szyto-kryta… Putina.
  Do „Pokłosia” ktoś napisał scenariusz, ten scenariusz był przedkładany tu i ówdzie, różni „mądrzy” musieli go uznać za interesujący, ktoś w Polsce musiał palcem pokazać Pasikowskiemu – bez wątpienia choremu na sukces za każdą cenę, do tego stopnia choremu, że nie cofnął się przed ewidentnym oszczerstwem wobec własnego narodu – gdzie ma szukać pieniędzy. Już można mu darować, że autentyczne wydarzenia przedstawił odwrotnie, bo akurat ten, który zbierał macewy, Zbigniew Romaniuk, nie został ukrzyżowany na wrotach stodoły, ale wygrał wybory w swoim mieście Brańsku i został przewodniczącym rady miasta. Nie można mu jednak, jako człowiekowi wykształconemu, a reżyser przecież powinien być wykształcony, darować że nie wiedział o żydowskich bramach triumfalnych dla wkraczającej w granice Polski w 1939 roku Armii Czerwonej, o spontanicznie powstającej w kresowych miastach i miasteczkach podczas sowieckiej inwazji, żydowskiej milicji, która rozstrzeliwała bez pardonu wziętych do niewoli polskich jeńców wojennych, że były przypadki topienia trupów, tych polskich jeńców, w kloakach, że żydowscy młodzi wojujący wolnomyśliciele tworzyli lotne ekipy obalające chrześcijańskie kapliczki i przydrożne krzyże, że synowie Jankiela, jako znający miejscowe drogi, siedzieli w sowieckich czołgach jako przewodnicy, że z profanowanych kościołów wyrzucano szaty liturgiczne i ubierano w nie zwierzęta, które prowadzano po ulicach dla ośmieszenia polskiego duchowieństwa i wiary chrzteścijańskiej. Normalny człowiek, Polak, znający te fakty (a odnotowano ich co najmniej paręset), pierwszy był odsunął od siebie z obrzydzeniem scenariusz „Pokłosia”. Pasikowski poszedł utartym antypolskim, oszczerczym śladem Grosa („Sąsiedzi”) i Kosińskiego („Malowany ptak”). Dlaczego? – dla rozgłosu, dla wwazelinowania się komuś. Czy z głupoty tylko? To właśnie taka, być może, sterowana głupota rodzi antysemityzm. A więc szkodzi nie tylko nam, ale – może nawet bardziej – Żydom. Za taką głupotę powinien „tfu!-rca” filmu zapłacić, przynajmniej infamią i wzgardą.

  PS
  Tutaj przypomniałabym inne jeszcze, też niepiękne, usiłowania innego reżysera, Chochlewa, który nie wiadomo za czyje pieniądze, usiłował nakręcić „demaskatorski” film „Westerplatte”, też zdaje się korzystając z zasobów zagranicznych koneserów sztuki filmowej, tym razem zdaje się zza zachodniej granicy…
  I jeszcze jeden drobiazg. Już w końcowym stadium znajdowała się produkcja filmu o naszym „bohaterze”, co to przeskoczył przez płot i obalił komunizm, Lechu Wałęsie. Film powstawał pod ręką mistrza Wajdy. Tu też sprawa pękła, gdy okazało się, że pieniądze na ten film wyłożyła instytucja dobroczynna Amber Gold. Podobno Wajda miał zwrócić zainkasowane pieniądze, szybko umywając, czy raczej wycierając ręce zbrukane tym „bursztynowym złotem”, bo tak to się chyba tłumaczy to Amber Gold.
  I popatrzcie ludzie, komu to dzisiaj patronuje ta słynna niegdyś Dziesiąta Muza.

 22. JO said

  ad.20. Panu moze i nie ale innym tak. Dajac zly Przyklad, bedzie Pan pokutowal, bo ja Pana Ostrzegalem ! Mimo to Pan w sprawie Dzinsow robi wciaz zle.

  Koty Panu Odpuszczam. 🙂 .Dzinsow – NIE

 23. Marucha said

  Re 22:
  Nawet w lesie albo przy robocie? Mam chodzić do lasu w wyprasowanych spodniach, marynarce i krawacie? Z teczką pod pachą?
  Panie JO, zlituj się Pan nad błądzącym gajowym…
  Nb. czy naprawdę sympatia do kotów albo psów nie przystoi katolikowi? A Św. Franciszek? A Św. Gertruda Od Kotów?

 24. JO said

  ad.23. Koty odpuscilem.
  Ubioru NIE.

  Panie Gajowy a czy kiedys Gajowi chodzili wdzinsach????
  Zlituj sie Pan nad tymi, co Patrza i Pana Nasladuja. Toc Dzinsy to Przeklety Stroj, nawet w Kopalni.

  Sa Materialy inne, kroje inne.

  Czy mysli Pan, gdyby Dzinsy byly tak niewinne jak Pan imputuje, to Zydzi je by rozpowszechniali??

 25. JO said

  Mialem znajomego Lesniczego. Kiedys Podarowal mi piekne zielone spodnie z niesamowicie mocnego materialu. Spodnie pieknie szyte z „podkladka materialowa na kolana”. W nich i Pracowac a i Galowo chodzic to dopiero Przyjemnosc.

  A kiedys znajomy Ulan, pokazal mi spodnie ulanskie, pieknie szyte a materia, jak to Zydzi Mowia – CYMYS.

  To dopiero piekno a jaka elegancja a OCZU nie razi. Ona wygodne i cialo Okrywaly.

  Zapomnieli ludzi co mieli i patrza na szajs a Pan to Reklamuje?

 26. Marucha said

  Re 24:
  Zapomniałem dodać, że równie często chadzam w spodniach drwalskich, zielonych, z wielką liczbą kieszeni. A bywa, gdy gorąco, że w takich spodniach 3/4, epatując leśne dziwy owłosioną golizną łydek. 🙂
  W ogóle to mamy chyba większe zmartwienia…

 27. JO said

  ad.26. Niedawno ktos mi napisal, ze by nie stracic rzeczy wiekrzych , odpuszczamy te mniejsze.
  Ja nie zgadzam sie z Tym. Bo zeby osiagnac te wieksze Rzeczy , wpierw musimy zadbac o te mniejsze.

  Jak Sw Teresa?

 28. JO said

  ad. 26. Pana Lydki tez odpuszczam – DZINSOW – NIE 🙂
  Pisze powaznie !

 29. JO said

  ..a poza tym, a jednak chodzi Pan w tych zielonych? Prawda , ze sa wygodne. I Kant nawet moga miec jak sie je odprasuje? A jakie wygodne kieszenie. A jaki delikatny a silny material? ..a kroj jak pieknie okrywa cialo!

 30. JO said

  ad.26. Nieee, to nie te. Ja myslalem o prawdziwych spodniach lesniczego.
  Te moze i tez moga byc ale te o ktorych mysle!!! O ho ho!!! Cymus!

  Ja jestem b wybredny co do ubioru i wiem co jest dobre.

 31. JO said

  Te spodnie lesniczego podobne sa do spodni Odicerow Wojskowych.
  Zreszta, wojsko mialo zawsze najlepsze i eleganckie w starym tego slowa znaczeniu…

 32. Marucha said

  Re 30:
  Oczywiście, nie te, bo to są spodnie raczej dla drwali. Bez ociepleń. Za to bardzo szybko schną po deszczu.

 33. JO said

  ad.32. 🙂
  ————-

  Spodnie ulanskie, jakie widzialem, maja specjalny Kroj , pod konia. Tylko B dobry krawiec takie moze uszyc. Takich juz nigdzie sie nie kupi.

  Tyle pieknych fasonow Zydostwo „wycielo” na rzecz ubioru , ktory DEPRAWUJE .

  Stare Fasony i Materialy pozwalaly czuc sie Godnym, Trzymaly Porzadania w Ryzach. To poprostu byl efekt Katolickiej Tradycji.

  Dzinsy i nowe kroje , sa efektem Cywilizacji Smierci.
  —————–

  Musimy w kazdym detalu od tej cywilizacji sie odcianac, detalu duzym i malym.

 34. Marucha said

  Re 34:
  Wie Pan, nie wiem, jak to z tymi ryzami było. Ogólnie znany jest wpływ ułańskiego munduru na płeć przeciwną. 🙂

 35. Marucha said

  Add 34:
  Piosenka o Zosi i ułanach.

 36. JO said

  ad.34. Ano bylo tak, ze Plec Przeciwna byla Placia Przeciwna. I tak bylo jak mialo byc.

  Z dzinsami to jest tak, ze raz dzieczynka raz chlopaczek…

  Po tym chyba juz Pan przestanie je nosic, bo musi pan przyznac tu racje…

 37. JO said

  Po prostu, nie ubieraj Pan Panie Gajowy spodni PEDALOW

 38. Marucha said

  Re 36, 37:
  E tam, spodnie pedałów… Każdy kowboj je nosił, a tam raczej „gejów”, bua ha ha, nie było.

  Teraz na poważnie.
  Czy uważacie Państwo, iż powinienem się wyspowiadać z tego, iż chodzę niekiedy w dżinsach?

 39. Zerohero said

  Spadaj Tichy. Za okupacji było hasło:

  TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE

  Faktycznie, haniebne. Jak tak można szanownych kinomaniaków od świń wyzywać. 🙂

  A jakie to świnie? Chińskie, czeskie? Nie, no polskie. Chrum kwi, kwi. Podobał się Bond? My name is Bond, Mosze Bond.

  Może jadę po bandzie, ale sympatia ludzi ledwo odczytujących ironię i emocje, wisi mi i powiewa.

 40. Zerohero said

  Pokłosie to małe miki w prównaniu z serialem Holokaust w którym polscy żołnierze pacyfikowali getto. Scenarisuza dostarczyła Bnai Brith z którą sympatyzował Lech Kaczyński.

  Ja mam te ześwinione stado baranów nazywać lemingami?

  Bo co, taki bon mot? Przecież sekty prawicowe w Polsce zawłaszczyły sobie pojęcie leming do wyborców PO i mainstremowych naiwniaków. Leming już nic nie znaczy. Osoba bezrefleksyjnie słuchająca Fikke Mikkego też ma wszystkich inaczej myślących za lemingi. A ponieważ Mikke nie kupuje hipotez Macierewicza, to fani Macierewicza są przez pisiaków nazywani lemingami. Wyżrzyny intelektu.

 41. Zerohero said

  przez „ż” oczywiście. ha ha, ale samobój :). Nie dość, że dyslektyk, to zbyt leniwy na spellcheckera.

 42. Tichy said

  Ad 39

  Kluczowe wyrażenie: za okupacji.

  Tak, wiem, teraz możesz antypolski wieprzu dokonać misternej analizy porównawczej pomiędzy czasami okupacji niemieckiej a czasami obecnej okupacji, ale jest to okupacja innego rodzaju. Jak antypolski wieprz tych subtelności wychwycić nie potrafi, to o czym tu w ogóle mówić?

  Zostawiłem margines prawdopodobieństwa dla jakiejś karkołomnej ironii z wieprza strony, o czym dałem znać, także niech antypolski wieprz się teraz nie asekuruje, ani sobie nie pochlebia.

  Czy antypolski wieprz sprawdza, kogo finansuje, kupując takie, a nie inne produkty? Jak producenci korzystają ze środków wyciągniętych z konsumentów, w tym z antypolskiego wieprza? Czy antypolski wieprz zawsze wie, kogo reklamuje pisząc na różnych wordpressach czy innych stronach?

  Krzyżowcy od dżinsów i bondów…

 43. Zerohero said

  Tichy, jak ci się podobał najnowszy Bond? 🙂

 44. Marucha said

  Re 42:
  Odpowiem Panu w sposób niezwykle wręcz kulturalny, mianowicie cytatem z Norwida:

  Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
  Czy ten, co mowic o tym nie pozwala?

  Re 43:
  Panie Zerohero, pisz Pan, że Polacy to wręcz niezwykle mądry naród, kłam Pan, ile wlezie, byle by się przypodobać, a rodacy będą zachwyceni.

 45. Zerohero said

  Ej, ty. Tichy!

  Po ile teraz popcorn w Cinema City? Wiesz, tej izraelskiej sieci kin…

 46. Zerohero said

  Re 44, Marucha

  To jedna strona medalu. Ona nakazuje np. za rozbiory winić sąsiadów a nie siebie.

  Druga rzecz to głupota. Widywałem już takie zachowania. Nie przepadam za Michalkiewiczem, ale dziwiło mnie jak ktoś wypominał mu „mniej wartościowy naród tubylczy”. Tak jakby ludzie nie chwytali podstawowych figur retorycznych.

 47. Tichy said

  Pisałem, że nie oglądałem. Odwracanie kota ogonem i pytania z głupia frant, które mają zasugerować motywacje, jakie kierują kimś podczas wyrażania poglądów – oto cała retoryka wyroczni Zerohero.

  Ja sobie na „Hobbita” może pójdę do kina, teraz weź mi pan oceń, czy jestem już świnią. Kto tam kiedyś zgnoił Polaków, dźwiękowiec, scenarzysta, reżyser, epizodyczny aktor, żona kamerzysty? A może fantastyczny temat ma świadczyć o eskapizmie i narkotycznym wpływie kina, co również dowodzi ześwinienia? Czekam na zdanie wyroczni Zerohero. Pan też jesteś „mimowolnym” sponsorem różnych grup, niekoniecznie rozmiłowanych w Polsce, bo taki jest urok globalizacji, informatyzacji i mediatyzacji świata.

  A tak gwoli ścisłości, filmów, które najpewniej w mniemaniu wyroczni Zerohero, świadczą o moim ześwinieniu, oglądałem sporo. Dwa wcześniejsze bondy również, chociaż nie w kinie.

 48. Tichy said

  Marucha, tak, poklep jeszcze po pleckach tego pajaca. Ty, Marucha, naprawdę nie potrafisz odróżnić, kiedy ktoś gnoi Polaków, a kiedy mówi, że zachowują się lekkomyślnie albo naiwnie?

  Bydło i świnie polskie – finezyjne figury stylistyczne pana Zerohero. Kwintesencja ironii.

 49. Marucha said

  Re 48:
  O to chodzi, że świetnie potrafię odróżnić, kiedy ktoś gnoi Polaków, a kiedy się na nich wqrvia za głupotę.
  Nie o to chodzi, że inni też są durniami, ale o to, że Polska za swoją głupotę ZAWSZE płaci dużo wyższą cenę, niż jej sąsiedzi. Tak to jakoś wyszło.

 50. Zerohero said

  Oczywiście nie nazywam świniami ludzi, którzy poszli na Bonda. co to, to nie. o, na pokłosie już tak – na 100%. Natomiast z tym Bondem jest tak, że gdyby wśród Polaków było mniej świń, to prawda opisana tu:

  http://www.bibula.com/?p=5957

  rozeszłaby się w stopniu pozwalającym zepsuć sukces Bonda. Tak więc ktoś idący na Bonda może być odgórnie uświniony. On sam nie jest świnią, ale społeczeństwo już tak. Społeczeństwo jest ześwinione. Świenie siedzą w kinie.

  Fałszujemy rzeczywistość, stawiając niekiedy znak równania między okupacją niemiecką i sowiecką. Niemiecka robi z nas bohaterów, a sowiecka robi z nas gówno. Niemcy do nas strzelają, a Sowieci biorą gołymi rękami. My do Niemców strzelamy, a Sowietom wpełzamy w dupę. To nie jest więc żadna analogia, lecz odwrotność.
  Józef Mackiewicz

  Rzecz zbyt prowokacyjna, oderwana od realiów, ale coś w tym jest. Gdyby przeradgować byłoby idealne podsumowanie.

  Co robią z Polakami Żydzi w swoich kinach? Bohaterów z nich robią?

 51. Zerohero said

  KTO RZĄDZI ŚWIATEM?

  Po latach rozmyśliwań,
  niemal u schyłku życia,
  dokonałem niezmiernie
  głębokiego odkrycia.

  Moje wielkie odkrycie
  raz na zawsze, niezbicie
  rozwiązuje odwieczną
  zagadkę, mianowicie,

  rozstrzyga nieomylnie,
  ustala niezachwianie
  ostateczną odpowiedź
  na ciekawe pytanie,

  co dręczy nas od wieków
  i wciaż wraca od nowa:
  kto rządzi światem? jaka
  mafia anonimowa?

  Nie wierzcie w bajki. Nie ma
  żadnego synhedrionu
  sekretnych władców. nie ma
  żadnych „mędrców syjonu”.

  Więc to bajka. i bujda,
  że „światem rządzą kobiety”
  i nieprawda, że światem
  rządzą żydzi – niestety.

  Nie my, t.j. nie oni.
  nie żydzi i nie masoni,
  nie mormoni, nie kwakrzy
  nie fabrykanci broni.

  Nie junkrzy, nie sztabowi
  wojskowi kondotierzy,
  nie monopole, kartele,
  bankierzy ni bukmakierzy,

  Nie związki zawodowe,
  nie „standard oil”, nie watykan,
  nie internacjonalka
  kalwinów czy anglikan,

  nie międzynarodówka
  komuny, czy „kapitału” –
  Ktoś inny. kto? – pytacie.
  zaraz, ludzie, pomału.

  Gotowiście na wszystko?
  Ha, dobrze, jam też gotów.
  Słuchajcie: światem rządzi
  wielka zmowa idiotów.

  Światem rządzi sekretna
  pomiędzynarodówka
  agresywnego durnia
  i nadętego półgłówka.

  Trade union grafomanów,
  tajna loża bęcwałów,
  klub ćwierćinteligentów,
  konfederacja cymbałów,

  aeropag jełopów,
  jałowych namaszczeńców,
  pompatycznych ważniaków,
  indyczych napuszeńców.

  To oni, sprzymierzeni
  w powszechnym związku, który
  rozstrzyga o powodzeniu
  teatru, literatury.

  Gramofonowej płyty,
  filmu, obrazu, symfonii.
  to oni decydują
  o kulturze, to oni.

  Przydzielają posady
  stypendia, nagrody, szanse,
  ordery, renumeracje,
  bonusy i awanse.

  Samym instynktem głupoty
  odnajdują się wzajem.
  Rozumieją się wspólnym
  językiem i obyczajem.

  I hasłem, które woła
  z ochotą raźną i raczą:
  kretyni wszystkich krajów
  łączcie się! więc się łączą.

  Przeciw wszelkim ambicjom,
  przeciw wszystkim talentom,
  przeciwko swoim wrogom,
  przeciw nam – inteligentom.

  To oni – pan generał,
  co dziś rozumie bezwiednie,
  jak dziś w cuglach, szach mach, wygrać
  wszystkie wojny poprzednie.
  To cenzor, który skreśla
  wszystkie mądre kawały,
  tak, aby w rękopisie
  same głupie zostały.

  To krytyk, co bełkoce,
  chociaż nikt go nie słucha
  i czepia się cudzego
  pióra, jak wesz kożucha.

  Ekonomista, który
  kosztem ogólnej nędzy
  uzdrowi „wymianę dewiz”
  i „pokrycie pieniędzy”.

  To polityk, maż stanu
  dyplomata, co wkopie
  niewinnych ludzi w azji,
  w afryce i w europie

  w tak trudne sytuacje,
  w tak kręte labirynty,
  w tak polityczne kanty
  i dyplomatyczne finty,

  że z nich jedyne wyjście
  na świat i światło Boże –
  przez wojnę, której nikt nie chce,
  przez morze krwi i morze

  lecz. – oni nas trzymają
  w ryzach, za twarz i pod batem.
  to ONI – i to jest właśnie
  ta mafia, co rządzi światem.

  A jaka na nich rada?
  Bo czuje moi mili,
  że z dziecięcą ufnością
  pytacie mnie w tej chwili,

  muszę prawdę powiedzieć,
  wbrew ufności dziecięcej:
  niestety, nas jest za mało.
  Durniów jest znacznie więcej.

  My skłóceni, więc słabi.
  durnie zgodni, więc silni.
  my się często mylimy.
  durnie są nieomylni.

  My sceptycy, zbłąkani
  na ziemi i na niebie –
  a ONI tak aroganccy
  i tacy pewni siebie

  i tacy energiczni
  że serce z trwogi mdleje.
  Ach, nie znam żadnej rady.
  Mam tylko jedną nadzieję.

  Żyje tylko ta drobna
  otucha i nadzieja
  że my umiemy śmiać się.
  A durnie nie umieją.

  Kto wie… może po wiekach,
  kto wie… może w oddali,
  to jedno przed durniami
  obroni nas i ocali.

  Tym śmiechem was zasłonie
  i do serca przygarnę.
  I może nie pójdziemy
  ze wszystkim na he… marne

  Marian Hemar, 1961r.

 52. bozydar said

  A ja wole byc ‚polska swinia’ niz niemieckim esesmanemm, ubermenschem, to czego sie oni dopuscilw w czasie wojny uraga podstawowemu czlowieczenstwu i normom przyzwoitosci. Oni moga myc sie 10 razy dziennie ale i tak nie zmyja tego, co sie zroslo z nimi min. w czasie II wony swiatowej. Dzicz germanska zostanie unicestwiona bo Bog sciga do tysiecznego pokolenia tych, ktorzy go nienawidza, a szkopolandia to w 90% wojujace poganstwo! Nie jestem rolnikiem ale wsrod zwierzat czuje sie lepiej i bezpieczniej, lubie patrzec jak jedza i lubie je karmic i wiem czego po nich sie spodziwac a czlowiek odgryzie ci reke, bos dobroczynca!
  Widze upadek moralny i duchowy zachodu, ludzi bez wiary, szukajacych przyziemnych podniet bo duch jest martwy.To jest agonia!
  Swinie sa mile, towarzyskie i jak mama swinia ma potomstwo, to wychowa i 15 malych prosiaczkow. Czasem swinie sa brudne bo nie maja gruczolow potowych aby ochlodzic cialo musza sie zamoczyc w gnoju. Swinia robi kupe w jednym miejscu w chlewie, jak ma mozliwosc, taka ubikacja, widzialem swinie czystsze niz niejeden czlowiek ale ci ludzie kochali zwierzeta, mimo ze mieli ich ponad sto.
  Czlowieczenstwo to nie cialo ale duch bozy w czlowieku, dobroc dla innych, wspolczucie, samarytanizm.
  Kobieta urodzi i czasem zamorduje wlasne dziecko lub wyskrobie z lona, ktore powinno byc oaza bezpieczenstwa dla rozwijajacego sie zycia. Jesli ktos mowi, ze jest za aborcja to jest przeciwko zyciu, Bogu, jako dawcy zycia i jest morderca, ktorych bedzie przybywalo bo ten zazydzony kraj i swiat stacza sie w nicosc i wszelkie zasady moralne zastapione zostana przez odwrotnosc przykazan boskich aby stworzyc nowego czlowieka, bez ojczyzny , bez wiary , bez nadzieji, bez Boga. Zazydzenie [ talmudyzacja] to upadek w kazdej dziedzinie, kultury ,obyczajow , przyzwoitosci. Zyd to mistrz klamstwa – Schopenhauer.
  Bog powiedzial, ze jesli ktokolwiek bedzie blogoslawil Zydom, on uczyni to dla blogoslawiacych, wynika z tego, ze ci, co mowia, ze sa zydami, klamia, bo nasza historia zaprzecza temu, tzn, nie sa tymi, za ktorych sie podaja, jest odwrotnie.To sa EDOMICI, duchowe [ moze nie tylko] potomstwo weza!!!
  Ludzie , ktorzy teraz widza upadek moralny wokol nas, musza sie przygotowac na gorsze rzeczy , np. mordowanie publiczne chrzescijan, wroci czas Nerona, prawo noahickie, smierc bedzie milsza niz zycie dla niejednego z nas.To nie jest straszenie, to zapowiada Pisma Swiete. Czlowiek jako istota nikczemna, musi byc trzymany krotko za morde, mam na mysli respekt dla prawa i porzadku, a jesli teraz prawo jest lagodne dla bandytow, to wynika to z tego, ze pan tego swiata traktuje swoich wyznawcow lagodnie bo „ten, ktory powstrzymuje, ustepuje pola”. II Tesn 2; 3-12.
  Wkrotce do dziejow czlowieka wkroczy widzialnie Bog, obiecal to!
  Nie chcialbym byc tym, przez ktorego szerzylo sie zlo na swiecie!!!
  Bedzie gorzej ale glowa do gory, oszust i morderca zostanie unicestwiony, „bojcie sie tego, ktory cialo i dusze moze unicestwic”.

 53. Zerohero said

  Tichy, lepszą analizę tekstu przeprowadzały komputery w 1965 roku. Dedykuję ci wierszyk Hemara. 🙂 Ja mam ci tłumaczyć, że pytanie „czy polskie świnie mnie słyszą?” nie odnosiło się do ogółu Polaków, tylko do tych co są świniami albo ześwinienia wokół nie widzą? Ty jesteś niedorozwinięty umusłowo albo specjalnie udajesz głupiego by mi bezkarnie nawtykać.

 54. Tichy said

  A ja pisałem o tym ogóle, który był w kinie, tj. o tym, do którego odnosiły inwektywy. A ogół ten jest dość spory i zapewne różni tam ludzie byli. Ty możesz nawtykać sporej grupie ludzi – bo była w kinie na filmie, w którym występował aktor, który kiedyś coś tam zrobił, a ja mogę nawtykać jednemu takiemu za to, że nawtykał iluś tam tysiącom ludzi z pozycji wyroczni.

  Nie da się oddzielić tego pytania „Czy polskie świnie mnie słyszą?” od kontekstu.

 55. Marucha said

  Re 54:
  Panie Tichy, każdy Polak, który wiedział o roli, jaką grał Daniel Craig, powinien go bojkotować.
  Kto tego nie zrobił, jest świnią i zasługuje na los świni.

 56. Tichy said

  Ad 55

  Co to za rola?

  Przecież Pan wie, bo o niej dyskutował z ZeroHero.
  „Daniel Craig niegdyś grał żydowskiego bandziora z którego Hollywood zrobiło bohatera.”
  Chodziło o bandytę Tuvia Bielskiego i film „Defiance”.
  Więcej np. tu: https://marucha.wordpress.com/2009/04/25/defiance/

 57. 166 bojkot TVN said

  W tej dyskusji widać, kto jest niedociążony robota i uprawia pornografię teoretyczną na ekranach gajówki.

 58. revers said

  Nic tylko Stuhra wyslac do nie obozow dla nie semitow w gazie, zeby sie przewietrzyl przy kolejnej masowce http://www.youtube.com/watch?v=QomQAvMZloo

 59. Zerohero said

  Re 56, kom. Gajowego

  Przecież Pan wie, bo o niej dyskutował z ZeroHero

  Człowiek może stawać na głowie, podawać fakty na tacy, a ten niewdzięcznik nawet nie spojrzy, bzdeta się czepi. Jakie określenie pasuje do tej sytuacji?

  Perły przed wieprze.

  🙂

 60. Zerohero said

  Re 58

  Stuhr taki rozrachunkowiec w d kopany, to niech popatrzy jak wygląda rozrachunek u innych narodów. np. ile hollywood nakręciło filmów o żydobolszewii, Palestynie, bankierach.
  Ile Japończycy kręcą o okupacji Chin itd. A już nikt nie robi filmów podsumowujących naród jako całość. Najwyżej krytyka wojny w Wietnamie 20 lat po wojnie. Jakby tak ktoś pojechał po Amerykanach od góry do dołu, napluł im w twarz badziewnym filmidłem, to by go zlinczowali.

  Za to świnki ustawiają się przy korycie Cinema City i wtrązalają aż miło. Gospodarz podchodzi i wylewa kolejny kubeł pomyj, pomyje spływają po świńskich łbach, ściekają do koryta, świnie to jedzą i kwiczą błogo.

  Nosz, kurcze. Temat nr. 1 w głównonurtowym Internecie to fakt, że Stuhr popierdzielił Głogów z Cedynią, tarcze z machinami, Niemców z Polakami. To znamienne i dobry przycyznek do wyśmiania celebryty, ale tylko tylko to? Sam film spoko?

 61. Rysio said

  Jak mamy gruppen-sex to ja po lesie chodzę bez spodni, na golasa. bojkotka zresztą też.

  Ja ani drgnę – a ją krew zalewa.

 62. GW said

  Ad 61

  I na glos sie bylem usmialem!

  Choc pozno i cicho.

 63. Marucha said

  Re 61:
  Panie Rysiu, ja z taką uprzejmą, cichą, stonowaną prośbą…
  Niech Pan już nie pisze co i raz o Gruppen-sex z kimkolwiek, bo robi się to równie niesmaczne, jak za przeproszeniem śledź utytłany w czekoladzie.

 64. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK and commented:
  Add your thoughts here… (optional)

 65. 166 bojkot TVN said

  62/GW
  Durniowi niewiele potrzeba do szczęścia – wystarczy Rysio bez spodni i bez ….

 66. Fran SA said

  Ad.3
  Tichy
  To jest taki argument ‚idem per idem’.
  Nazwanie Polaka ‚swinia’ jest ciezkim przestepstwem, ale nazywanie Polaka ‚wieprzem’ nalezy do bon-ton.
  Prosze sie nie kompromitowac uzywajac grypsery na blogu.

  Mnie uczyli, ze brudnej wanny nie nalezy myc kwasem solnym.
  Wlasciwie opowiadajac o braku demokracji na tym blogu Tichy sie kompromituje w momencie gdy kaze usunac wypowiedzi, ktore mu sie nie podobaja.
  Samozwanczy szef na blogu? A moze tylko ‚dyzurny’?

  A juz taka obietnica, ze chetnie by dal ‚komus w morde’ potwierdza moje podejrzenia, ze gdzies sie kiedys ten Tichy tej grypsery wyuczyl..

 67. JO said

  Ad.38. ..I kowbojki dupodajki JE nosily tez, Panie Gajowy.
  Dzinsy to spodnie unisex, wymysl Zydowski .

  Nie Ma innego materialu , ktory by tak wulgaryzowal Cialo . To wykozystujac Zydzi.
  Kazdy , kto widzi, winien powiedziec Nie dla Dzinsow.
  Pan nie widzi, a szkoda.

  Odpowiadajac…. Winien Pan sie wyspowiadac, ze dal Zly przyklad I narazil innych na Utrate Wiary

  Ależ jeansy babskie różnią się od chłopskich! – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.