Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Orban, Gazprom i sprawa polska

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

1275050Władze Węgier podjęły fundamentalną decyzję – 31.10.2012 r. media poinformowały o podpisaniu przez Węgry umowy z Rosją w sprawie udziału naszych bratanków w budowie tzw. South Stream – Potoku południowego – gazociągu, którego trasa biegła będzie z kaukaskiej części Rosji przez Morze Czarne do Warny w Bułgarii, później zaś poprzez co najmniej dwa odgałęzienia, jedno przez Serbię, Węgry do Austrii i Słowenii oraz drugie, przez Grecję i Adriatyk do Włoch.

Niewykluczone, że i inne kraje przyjmą część gazociągu na swoje terytorium (np. Chorwacja). Oto, na naszych oczach na śmietnik historii odchodzi szumnie zapowiadany i gorąco popierany przez polskich politycznych indolentów projekt gazociągu Nabucco, który miał niezwykle sprytnie ominąć Rosję i zadać cios jej dążeniom politycznym. Dla ludzi myślących od początku było wiadome, że nic z tego nie będzie. Pomysł okazał się nierentowny, ponadto zakładał permanentne przeciwieństwo Rosji i Azerbejdżanu (pamiętamy te medale nadawane “demokratycznym” władzom Azerbejdżanu przez naszych rządzących). Tymczasem, jak zauważył Głos Rosji:

„Moskwa i Baku rozpatrują prawdopodobieństwo rozszerzenia przez stronę rosyjską skali kupna gazu azerbejdżańskiego – podkreślił w rozmowie z “Głosem Rosji” dyrektor generalny rosyjskiego funduszu Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Konstantin Simonow: Azerbejdżan w perspektywie potrafi zwiększyć wielkości eksportu swego gazu. Rosja, z kolei, ze swej strony gotowa jest do zaoferowania czynnikom w Baku możliwości tranzytowych dla jego dostaw na rynki europejskie. Trasą o znaczeniu kluczowym pod tym względem jest właśnie “Potok południowy”.

Prawda, że proste i logiczne? Jednak myślenie polityczne i mistyczny bój przeciw Rosji, zwłaszcza w wykonaniu naszych rusofobów różnej maści, to kategorie wzajemnie się wykluczające. Trudno nawet mówić o jakiejś nauce dla Polski, bo nasi wyznawcy aksjomatów antyrosyjskich nie są w stanie nigdy, w żadnych okolicznościach skorygować swego, wielokrotnie negatywnie zweryfikowanego przez rzeczywistość, poglądu. “Walić w Rucha” to ich hasło całkowicie wyłączające choćby atomy zdrowego rozsądku. No, ale przecież zawsze można rozedrzeć szaty i lamentować na cały świat, jak to nas znowu oszukano, pokonano. Nas, wieczną ofiarę przemocy.

Wnioski z całej sytuacji są oczywiste dla ludzi myślących. Polska, rządzona przez prometeistów w białych rękawiczkach i mająca opozycję złożoną z prometeistów szalonych, nie ma żadnych perspektyw, jeżeli trwać będzie przy jakiejkolwiek doktrynie zakładającej taką czy inną walkę z Rosją. I nie ważne, czy to będzie podane w sposób intelektualny i kulturalny, czy prymitywny i wulgarny. Ta droga jest drogą definitywnie i niezaprzeczalnie błędną. Mamy dzisiaj jej namacalne efekty. “Wiara ukrainna”, czyli ślepe kierowanie się interesem pewnej, funkcjonującej tylko w wyobraźni wyznawców, Ukrainy, doprowadziła nas do tego, że Rosja wycofała się z budowy gazociągu Jamal II, gdyż postawiliśmy warunek, żeby nie omijał Ukrainy.

Potem Rosja proponowała nam udział w North Stream (gazociągu północnym) i budowę naszej odnogi, ale ze względu na Ukrainę i państwa bałtyckie, odmówiliśmy. Rosja zrobiła więc gazociąg z Niemcami przy akceptacji państw skandynawskich leżących nad Bałtykiem i już. Możemy sobie pokiwać palcem w bucie. Co więcej, przyszłość wygląda równie nieciekawie. Rosja już kilka razy proponowała nam udział w budowie elektrowni atomowej w okręgu kaliningradzkim. Rząd milczy, zaś rozmaici eksperci – prometeiści, np. z Ośrodka Studiów Wschodnich – są oczywiście przeciwko, bo Litwa, Łotwa, Estonia itd. Kompletne odmóżdżenie. Naturalnie, Rosja proponuje nam budowę, gdyż sprawdza naszą gotowość do podjęcia gry geopolitycznej prowadzącej do wspólnego “zawiadywania” obszarem między Rosją a Polską. Jeżeli my te propozycje odrzucamy, Rosja i tak swoje zrobi, i.e., zbuduje gazociągi i elektrownie, innymi słowy, będzie zawiadywać tym obszarem sama lub np. z Niemcami, a my, sprzeciwiając się i tak nie uzyskamy nic, za to stracimy bardzo wiele.

I jeszcze jedno – sama decyzja Węgier, a więc w istocie decyzja uwielbianego wśród wyznawców sekty smoleńskiej premiera Viktora Orbana. Jest to zapewne cios potężny w rozpalone głowy rusofobów. Jakaś straszliwa zdrada, hańba i skandal. Rzecz ma się naturalnie zgoła inaczej. Jest to bardzo mądra decyzja Orbana, który od jakiegoś czasu próbuje poluźnić więzy łączące Węgry z Unia Europejską. Łącząc interes Węgier z interesem Rosji w aspekcie energetycznym, oczywiście poprawia sytuację swojego kraju. To jest elementarz myślenia politycznego.

Przy tym budzi wielki szacunek zrozumienie przez Orbana skali znaczenia jego Ojczyzny na arenie międzynarodowej, bez rzucania się z motyką na słońce, bez wielkich zadęć, bez realizowania misji mesjanistycznych itp. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że Węgry miały wybór pomiędzy Nabucco a South Streamem, nikt im rozwiązania nie narzucał. I dokonały tego wyboru świadomie. Do tej pory nie wszystkie działania Orbana budziły i budzą moją sympatię, chociaż może powinienem powiedzieć, że przede wszystkim czułem wstręt do powierzchownych, płytkich, czasem niemal prostackich stwierdzeń na temat Węgier Orbana, płynących ze środowisk szalonej prawicy. Jednak człowiek powinien zawsze stosować odpowiednie filtry i sięgać do źródeł…

Rządzący Polską ludzie PO pragną ją “rozpuścić” w Unii Europejskiej, więc do nich taktyka Orbana nie przemówi. Powinna za to przemówić do PiS z przyległościami, ale naturalnie również nie przemówi. Dla nich bowiem walka z Rosją stanowi o sensie istnienia Polski. Bez Rosji straciliby rację bytu jako Polacy. A tu mieliby podejmować decyzje prorosyjskie, dogadywać się, jak kto woli, z synem Wasilowym, bądź ze spadkobiercami KGB, lub z jednymi i drugimi jednocześnie? Niedoczekanie! Zamiast tego, będą brnąć w z góry przegrane projekty, oglądając się na UE i USA. Na UE nie mają co liczyć – to przecież wiele krajów Unii podpisało już z Rosją umowy odnośnie gazociągów. Nie narażą one swych interesów ze względu na polskie miraże.

Rusofobi liczyli oczywiście na zwycięstwo jastrzębi w USA. I te nadzieje okazały się złudne – Obama wygrał zdecydowanie. Należy ponadto wątpić, czy Romney, gdyby wygrał, kontynuowałby politykę osaczania Rosji znaną sprzed kilku lat, mając na głowie problem bliskowschodni i kryzys ekonomiczny. Wątpliwości te nie wykluczają jednak możliwości dalszego używania przez neokonów polskiego straszaka, jako elementu gwarantującego permanentny chaos na wschodzie Europy. Wszystko w myśl jakże słusznego spostrzeżenia Dmowskiego:

„(…) taki patriotyzm, który myśli przede wszystkim o zemście na wrogu, nie zaś o pożytku własnego narodu, jest niesłychanie groźnym niebezpieczeństwem, bo stanowi prostą drogę do narodowego samobójstwa. Kierowana nim polityka przestaje być polityką polską: rozgląda się ona tylko za wrogami swoich wrogów, ażeby się im wysługiwać, kosztem własnej ojczyzny oddać się im za narzędzie…” („Upadek myśli konserwatywnej w Polsce”)

Czy taka rola odpowiada jednak ambicjom “dumnych Polaków”? Pewnie nie, ale Rosja, panie, Rosja…

Adam Śmiech

P.S. Wybory wygrał Barack Obama. Tym samym, ostatnia część powyższych rozważań stała się nieaktualna. Niemniej warto ją zachować , kadencja trwa tylko 4 lata.

http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 11 do “Orban, Gazprom i sprawa polska”

 1. 166 bojkot TVN said

  Znowu śmiech. Bo tylko to zostało po lekturze.
  Taki człowiek nie dopuściłby do odzyskania przez Polskę niepodleglości w 1918 roku bo „to projekt od początku skazany na niepowodzeni”.
  Czyż nie maiłby racji????? – Inkwizytor odpowie natychmiast, że miałby ….

 2. Marucha said

  Re 1:
  No dobra.
  Podrzucę 166 trochę sera, bo on wywołuje u pewnej kategorii osób jeszcze większą wesołość, co potwierdza stare powiedzonko…

  Żeby 166Bojkot nie tłumaczyło się potem, że swój komentarz tylko „wkleiło” skądinąd, i że to miała być ironia.
  Tak, jak w przypadku oczekiwanego ataku Specnazu podczas Euro 2012 w Warszawie.

 3. Zerohero said

  166 rżnie głupa jak każda pisiura.:)

  Polska zostałą kompletnie ubezwłasnowowlniona i wycyckana przez zachód: wojsko, banki, prawo z Brukseli, media, służby…Co roku z Polski wypływa na zachód 50 miliardów dolarów zysków z inwestycji (dlatego pensja w Polsce taka niska).

  ale Polska wg. pisozjebów za główny punkt polityki zagranicznej ma mieć:

  1) imperialną politykę

  2) skierowaną przeciw Rosji

  Czemu przeciw Rosji, a nie np. Niemcom albo Izraelowi? Imperialną w oparciu o jakie zasoby?

  Wy kurna jesteście nienormalni. Stuknięci. Macie g..wno we łbach. Ale czego się spodziewać po pisiurkach, które non stop siedzą w oparach absurdu i kłamią raz za razem? Czy to atak specnazu na euro 2012, czy to finansowanie „Pokłosia” przez Rosjan, czy to fałszowanie wyborów przez Rosjan, sztuczna mgła, trotyl…wszystko to się okazuje brednią większą czy mniejszą. Jeszcze napiszcie, że putinowcy wyrzucają dzieci z inkubatorów, mordują bośniackich muzułmanów i torturują powstańców syryjskich. 🙂

 4. Zerohero said

  Dla przykładu jak to powinna wyglądać polska polityka imperialnawobec Rosji:

  1) Polska oferuje preferencyjne kredyty dla państw wyjmowanych ze strefy wpływów Rosji, oferuje im nowoczesne uzbrojenie i infiltruje ich elity.
  2) Po co? A no po to by na tym zyskać. tzn. transferować bogactwa Azji centralnej do Polski.

  Ale pisozjeby robią tak:

  1) Kaczka groźnie zakwaze w krzakach Gruzji
  2) Polska nie chce poszerzać wpływów, Polska nie chce zarobić na polityce imperialnej . Polska chde „wyzwalać”.

  Wy macie takie pojęcie o geopolityce i ekonomii jak niedorozwiniete umysłowo dzieci. To atlantycki rząd światowy prowadzi imperialną politykę, a wy jesteście pionkiem, małym pieskiem co szczeka. Przykład Gruzji czy Wietnamu Południowego pokazuje, że pionki łatwo się poświęca. To tylko nawóz historii.

  Oczywiscie żydojankeskie pionki pisowskie wmawiają wszem i wobec, że są patriotami a ich kacze ujadanie to oznaka. W życiu nie przyznają, że Polska to dla nich tylko nawóz pod NWO.

 5. janusz wozniak said

  Jaki Polski rzad p.SMIECH ha ha….,to polsko jezyczni talmudyczni gudlaje.Tworza zydowska kaste panujaca,a My mamy byc kasta Parjasow i niewolnikow……..pozdrawiam

 6. RomanK said

  Panie Zohero,,co pan godo..co pan plecie…..jakie rznie glupa….wcale nei zrznie glupa Belkot 166 wcale nie musi rznac….:-)))

  Pan Janusz Wozniak…..trzeba to co pisze pan tu… bylo napisac na transparencie i niesc w Marszu…:-)))
  Najbardziej polskie pochoyd klubow polskich wnosily okrzyki:

  cyt za naocznym swiadkiem…”
  …wie pan, bylem z chlopakami na marszu 11, ale to jest k…. zenada… patriotyczna mlodziez spiewa: „ruska kurwa heja hej”, a na temat zydow nie wolno pisnac nawet…
  : ja mowie do tych kiboli: co wam, k…. ruskie zawinily? malo wpierdol nie dostalem…

  zate. paneri Januszu..albopan klamie ..albo pan slepu…nie widzi pan ze wkolo ruskie k…????

 7. Marucha said

  Re 6:
  Panie Romanie, jak Pan myśli… czy gdyby to się dało zrobić przez Internet, nie oberwałbym ciężko po mordzie właśnie za to, że pytam jełopów i tumanów „Co wam ruskie zawiniły?”.

  Jak mam traktować to stado imbecyli, które żyjąc pod żydowską okupacją, wykonywaną poprzez Unię Europejską, NATO, USA i sam Izrael bezpośrednio – wciąż pieprzy o Rosji, wciąż „zwalcza komunizm”? No jak?

 8. RomanK said

  Ja dawno panu radze wsadzic monitor do klaty…bo byc moze na dniach wymysla takiego bija:-))) i zostanie z pana plama:-))
  Najpierw dostanie pan od patryjotow…z glebi patryjotycznego serca:-))
  To paranoja…niech pan zerknie jaka idzie nagonka na wylonienie nowych wodzusi….narodofcoff…jak ich sluzby uwiarygadniaja…przez „przesladowania”…dokladnie jak Michnika i innych 30 lat temu:-)))
  A ta młodziezowka wyje….raz sierpem, raz mlotem… jak zacieta plyta…to zalosne…
  Przemowienia tych wodzusi to zenada….A Nowy Parawan oblezony….przez czcicieli Pronca:-))))okaloneczonego zreszta:-))))
  Pan zobaczy – jak rewolucja wzystkich panskich adwersarzy na Monitorze Polskim:-))) juz kresy odzyskane, Moskal w kajadanach, i wszystke plony zerzniete:-))) a pana Jozefa nawlekaja na pal… za herezje:-)))) i odchylenie L0((( Smieszne:)_))

 9. RomanK said

  Marsz Niepodległości: ABW nachodzi organizatorów

  Polecamwszystkim POlakom…. bardo madra i wywazona opinie jednego z polskich Narodowcow przez duze N…

  Play video
  “Obudzili mnie w łóżku słowami – Dzień dobry, pan wstanie” Wczoraj (8 listopada) do mieszkań działaczy organizacji patriotycznych organizujących Marsz Niepodległości weszły służby: ABW i Policja.…
  00:17:08
  Added on 11/09/12
  24,254 views

  Wewnątrz policji jest groźna, obca, niepolska struktura.

  W przeddzień marszu opublikowaliśmy film : Marsz Niepodległości – ostatnie ostrzeżenie

  Zamieściliśmy w opisie taki akapit:

  „W przeddzień marszu “ABW” przeprowadziła przeszukania i przesłuchania osób związanych z Marszem Niepodległości. Dlaczego nie znałem tych chłopców z wcześniejszej działalności dla Polski. Dlaczego “pod prąd”, które zrobiło konferencję prasową nie angażuje się w codzienne rzeczywiste zmagania Ruchu Narodowego ( http://www.youtube.com/watch?v=iysQLQ-4DUs&feature=plcp ) Dlaczego nie zrobiono tego dwa dni później, lub miesiąc wcześniej. Nie było takiego precedensu, który mógłby uzasadniać takie działanie. Film z konferencji prasowej obejrzało już 13 tysięcy widzów. Z jakimi emocjami wezmą oni udział w marszu? Będą obojętni lub pozytywnie nastawieni do działań policji i innych służb? Tego nie zrobili Polacy, zwykli policjanci. Oni w wyniku tej prowokacji zostali wystawieni. Dlaczego te obce służby nie zajęły się raczej inwigilacją środowisk, które zapraszają, opłacają lewackie bojówki z całej Europy? Służby te to nie polska policja, której funkcjonariusze pochodzą z narodu. To specjalna komórka, która działa wewnątrz policji niejawnie. Zbiera materiały, do których nawet polskie sądy nie mają pełnego dostępu. Wypracowuje metody postępowania. Realizuje sobie tylko znane cele. Związana jest prawdopodobnie z Europolem i Mossadem. Jej naciskom poddają się pewni prokuratorzy i sędziowie, jak również policjanci. Potrafi ona wywierać naciski tego typu, że policjanci pod przysięgą zeznają nieprawdę.

  Ta akcja z rewizjami przypomina mi do złudzenia akcję, tej samej komórki, pod kryptonimem “Pobicie rabina Schudricha”.”

  Ja rozumiem, że dla wielu osób, które znają sprawy dość pobieżnie może wydawać się, że policja podlega pod ministerstwo, a to znaczy, że rząd jest odpowiedzialny za jej pracę. To w przypadku Polski jest zbyt daleko idącym uproszczeniem.

  Struktura, o której się wypowiadałem działała już za Kwaśniewskiego. Za Lecha Kaczyńskiego i Ziobry pokazała kły. Teraz prawdopodobnie działa na całego, ale nie ma różnicy dla nich czy rządzi PO, czy PIS. Niestety jestem tego pewien. Oczywiście sąd może tylko prosić, a policja grzecznie odpowie, że materiału dowodowego nie posiada. Komendant przyjmie i wysłucha, ale odpowie , że to paranoja, że działają zgodnie z prawem. Minister też o tym wie , ale udaje głupka. Nawet zarządzali kontrolę wewnętrzną, która z założenia miała nic nie wykazać.

  To jest naprawdę groźne środowisko.

  Proszę sobie wyobrazić ludzi, którym można kazać wykonać dowolny rozkaz. Naprawdę dowolny. Ja nie wiem, czy to są dwujęzyczne osoby z zewnątrz, o wrogim do Polaków stosunku, czy może raczej osoby, na które były haki i przez lata topiły się, a haki stawały się coraz mocniejsze. Może i jedno i drugie.

  Ten „policjant”, który kopał w zeszłym roku czynił to z pasją. Kopał, żeby zabić. Czy to mógł być Polak? Byłem świadkiem , mam dowody, że policjanci byli często wykorzystywani jako krzywoprzysięzcy w sądach, a prokuratorzy i sędziowie wykonywali rozkazy podobnego typu.

  W ROKU 2005 Danuta Hubner i Szewach Weiss ZOSTALI ODZNACZENI NA ŚWIĘCIE POLICJI ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEJ POLICJI. Policyjne święto uświetniła również obecność funkcjonariuszy z Anglii, Niemiec, Norwegii, Austrii, Belgii, Litwy i Australii.

  Zaraz – to za co były te medale?

  Dla znających Warszawę wiadomo gdzie jest najwięcej rozkładanych ulotek o miejscowych burdelach i gdzie było najłatwiej zdobyć narkotyki. To samo centrum stolicy.

  Aby ktoś włożył ulotkę o miejscowych burdelach za wycieraczkę auta najlepiej zaparkować samochód przed prokuraturą na ulicy Kruczej, lub na prostopadłej Wilczej, gdzie mieści się komisariat KRP Warszawa 1. (tam najczęściej zwozili nas po aresztowaniach)

  To proszę państwa nie zależało wcale od tego kto w Polsce rządził.

  To uwarunkowanie jest typowe dla całej posierpniowej polityki.

  Rząd oczywiście mógł tutaj inspirować, ale zdaje się, że wszystkie dotychczasowe posierpniowe rządy, jak i sama ta struktura mają jednego pana.

  W tym temacie już wystarczy.

  Może teraz dlaczego?

  Są proste prawdziwe odpowiedzi, będzie ich dużo, ale je wszystkie usłyszycie od Pośpieszalskich, Kaczyńskich, Zawiszy, etc.

  To będzie wszystko prawda, ale to nie będą jedyne cele tych zagrywek.

  Na marginesie dodam, że bezpośrednio przed 11 listopada w Warszawie było wiele dużych manifestacji w tym roku i jakoś nie było ani lewackich, ani policyjnych prowokacji. Ciekawe. Prawda?

  Główny cel tych działań nie został jeszcze osiągnięty. Nadzorca nad tymi poczynaniami siedzi bardzo wysoko, bo potrafi zorganizować i skoordynować działania międzynarodowe, zorganizować współdziałanie zarówno grup lewackich jak i członków Opus Dei. Uruchomić ośrodki katolickie i masońskie gazety.

  Jaki ma być ostateczny cel?

  Nowy zamach majowy, czy nowa „solidarność”, a może nowe Kosowo.

  Nie wiem.

  Dariusz Benedykt Ciesielski

  Ps . Wczoraj w nocy między 2 a 3-cią W radiu BBC4 była rozmowa z R. Sikorskim.

  W imieniu Polaków zachęcał UK do budowy Stanów Zjednoczonych Europy i zaangażowania w żydowskie interesy i wojny jako właśnie taki EU. Jako takie EU występować wobec Chin, Iranu …

 10. Marucha said

  Re 8:
  Nie mogę nie zgodzić się z Panem.

  Niedobrze mi się robi od tych patryjotów-idyjotów, od tych półgłówków i ćwierćgłówków, gdzie tumany rywalizują z durniami o lepsze… kto lepiej kury szczać prowadza….
  A ludzie mądrzy, jacy wciąż, wbrew wszystkiemu, w Polsce istnieją, są zakrzykiwani przez chóry wujów, wyzywani od ruskich agentów, zdrajców, głupców itd.

  Przypomina mi się Powstanie Listopadowe, kiedy to patriotyczne durnie dały się podpuścić masonerii na zaatakowanie Rosji – a rozsądnych, trzeźwych dowódców, usiłujących ich powstrzymać przed największą głupotą XIX wieku, zabijały jako zdrajców. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło.

  Historia się powtarza. Jak zwykle – jako swoja własna parodia. I tylko jednego uczy: że nikt nigdy się jeszcze niczego z historii nie nauczył.

 11. RomanK said

  Re…10…,,..lecz zywi niechaj nie traca nadzieji…i nisa przed soba oswiaty kaganiec..a gdy przyjdzie potrzeba..ida po kolei…jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec….

  Zawsze aktualne..panie Gajowy..a slina za medale”=__

Sorry, the comment form is closed at this time.