Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Petycje do Białego Domu w sprawie secesji stanów

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

7 listopada, tuż po wyborach prezydenckich, do Białego Domu wpłynęła pierwsza petycja od aktywisty z Luizjany, który zwrócił się z wnioskiem o umożliwienie odłączenia się jego stanu od federacji. Do tej pory w sumie podobne petycje napłynęły z dwudziestu stanów.

Zgodnie z obowiązującym prawem Biały Dom będzie musiał się do nich ustosunkować, jeśli znajdzie się pod nimi – w ciągu miesiąca – 25 tys. podpisów.

Jak na razie pod petycją z Luizjany podpisało się ponad 12 tys. osób w ciągu czterech dni. Aktywistom z Teksasu udało się uzyskać poparcie ponad 15 tys. mieszkańców. W przypadku podobnych wniosków z innych stanów zebrano średnio po około 4 tys. podpisów.

Wnioskodawcy powołują się na prawo zapisane w konstytucji amerykańskiej dotyczące „sprawiedliwych rządów”. Twierdzą najczęściej, że władze federalne nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, w związku z czym chcą odłączenia stanów.

Źródło: dailycaller.com, AS.
http://www.pch24.pl

Komentarzy 7 do “Petycje do Białego Domu w sprawie secesji stanów”

 1. Psiemislavius said

  Czyżby kolejna wojna secesyjna się szykowała?

 2. Brat Dioskur said

  Chwileczke! Przeciez Wielki Zbig prorokowal rozczlonkowanie Rosji a tu prosze co za siurpryza ,gwiazdki ze „stars and stripes” daja drapaka…

 3. Zerohero said

  Ale to całkiem mało osób podpisało. Biały Dom do petycji może mieć stosunek, że tak powiem analny, tym bardziej, że już sobie w Afganistanie wyćwiczył technikę użycia dronów, ma tysiące dronów w USA, a każda „milicja” z południa ma tyle SBeckich wtyk, co grupa „neonazistów” w Niemczech. W obozach FEMA jest więcej miejsc niż mają wyświeleń filmiki na ich temat.

 4. Centuria said

  Pamietam, jak sie smialam kilka lat temu, gdy rosyjski uczony (Panarin chyba) mowil, ze Stany sie rozpadna, Wygladalo to jak historyjka z Sci Fi….

  A tymczasem…. Kalifornia ma ju chyba wiekszosc meksykanska i organizacje jak La Raza wrecz nawoluj do przylaczenia do Meksyku.

  Texas ma zagwarantowane, ze moze sie odlaczyc, bo przylaczyl sie dobrowolnie. Moze tez podzielic sie na 5 mniejszych Stanow. W duzych miastach zyje sporo „inplantow” z reszty Ameryki, ale a malych zyja ludzie, ktoryz uwazaja, ze w pierwszym rzedzie sa Teksanczykami, a dopiero potem Amerykanami.

 5. dr TS said

  A w prawie UE też jest furtka do secesji? Ciekawe ile trzeba podpisów i czyich?

 6. Rysio said

  bzdura!

  Żadnej seceji nie będzie.

  To tylko paru rozżalonych faszystów, którzy są rozżaleni, że nie wygrał ich furrer Romny.

 7. Atanazy said

  Ten wielki Zbig to oblesne ordymarne i bezczelne zydzisko !!! Bydlak ten nie ma nic wspolnego z Polska ! Synowie bydlaka nie mowia po polsku ! To i dobrze, nie beda mieli Zydzi podrecznego bandyty do swojej kryminalnej roboty !

Sorry, the comment form is closed at this time.