Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Rosja zagroziła Google giganty…
  Maciejasz o Wolne tematy (71 – …
  Jan o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Marcin o Francuska Cassandra skazana za…
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Ubywa nas
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Hulajdusznik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  karlik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  Marucha o Wolne tematy (71 – …
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Jack Ravenno o Ubywa nas
  I*** o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
  Ale dlaczego? o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Policja nęka za kazanie o Smoleńsku

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

Patriotyczne kazanie wygłoszone przez wikarego kościoła w Sadownem stało się powodem interwencji policji. Funkcjonariusze nie zawahali się nawet odwiedzić proboszcza parafii, który w tym czasie leżał w szpitalu.

Sadowne

Sadowne, niewielka miejscowość w powiecie węgrowskim, stała się w ubiegłą niedzielę areną skandalicznych wydarzeń. Funkcjonariusze miejscowej policji otrzymali doniesienie na treść kazania, które wygłosił ks. mgr Tomasz Duszkiewicz, wikariusz tamtejszego kościoła.

– Patriotyczne kazanie wygłoszone z okazji Święta Niepodległości dotyczyło grzechów popełnianych w ojczyźnie i odwoływało się do ks. Piotra Skargi – mówi „Codziennej” ks. Duszkiewicz. – Mówiłem, że są grzechy, które mogą doprowadzić do zatraty ojczyzny i w konsekwencji nawet do rozbiorów. Mówiłem o kłótni w narodzie, o tym, jak zwalczany jest Kościół – opowiada duchowny. Część kazania dotyczyła również katastrofy smoleńskiej i ujawnienia faktów dotyczących obecności materiałów wybuchowych na wraku rządowego tupolewa. Ksiądz mówił m.in. o tym, że jego zdaniem w Smoleńsku doszło do zamachu i w mocnych słowach domagał się rozliczenia winnych.

Na wikarego doniósł jeden z uczestników nabożeństwa, znany w mieście przyjaciel komendanta policji.

– Kiedy odwiedziłem księdza proboszcza w szpitalu, policja już tam była. Mówili, że chcą odwiedzić schorowanego kapłana, ale tak naprawdę chodziło o mnie – mówi ks. Duszkiewicz. Funkcjonariusze mieli pretensje o treść kazania, m.in. o nieprawdziwe ich zdaniem słowa na temat nękania wiernych, którzy wybierali się do Warszawy na marsze „Obudź się, Polsko” oraz w obronie telewizji Trwam. – Chcieli nakłonić mnie, bym podczas kolejnego nabożeństwa odwołał treść homilii. Kłamali i przekręcali moje słowa. Nie powiedziałem nic niezgodnego z prawdą. Nie odwołam swoich słów, nie ma takiej możliwości – opowiada duchowny.

O tym, że interwencja policji rzeczywiście miała miejsce, mówi „Codziennej” sierżant Anna Maliszewska, rzecznik policji w Węgrowie (na terenie tej gminy leży parafia w Sadownem). – Przeprowadzono rozmowę i sporządzono notatkę. Księdzu zwrócono uwagę, że jego słowa dotyczące policji nie były prawdą – dodaje.

Co jednak istotne, fakt nienaturalnego zainteresowania policji uczestnikami obu marszów potwierdza Robert Gołaszewski z łochowskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

– Policja pytała o trasę przejazdu, numery rejestracyjne i liczbę uczestników wyjazdu – mówi. Interpelację w tej sprawie złożył na ręce ministra spraw wewnętrznych poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. – Czy pan minister uważa, że wzywanie na takie rozmowy organizatorów tych wyjazdów jest zgodne ze standardami demokratycznego państwa prawa? – pyta parlamentarzysta. Odpowiedzi nie ma w dalszym ciągu. Termin wyznaczony ustawą minął, jednak MSW go przedłużyło.

Autor: wm,  źródło: Gazeta Polska Codziennie
http://niezalezna.pl

Gajowemu nie chodzi o takie, czy inne poglądy księdza wikarego w Sadownem. Przerażające jest wtrącanie się policji do treści kazań i związane z tym szykany. Czy powrócą czasy księdza Popiełuszki, Suchowolca, Niedzielaka, Zycha? Czy pojawią się następcy Piotrowskiego, Pękały i ich mocodawców? Bo wydaje się, że jesteśmy na takiej drodze.
Admin

Komentarzy 10 do “Policja nęka za kazanie o Smoleńsku”

 1. Psiemislavius said

  To nie policjanci, tylko czekiści.

 2. Brat Dioskur said

  Jak widac IV Departament przezywa druga mlodosc… a przeciez SB juz „nie ma”!

 3. antka kobity szwagra brat said

  …rozmawia dwoch …neozomowcow….
  /stare „dowcipy” – stanu wojennego…/

  …wiesz – a ja go z glana – a ja go z buta….i jak go w dupe kopnołem – to…. mu kredki z tornista wyleciały….

 4. Niedaleko said

  „Ochrana” powraca,

  „Otóż do mojego biura poselskiego dotarły informacje, że policjanci z komendy miejskiej w Łochowie i powiatowej w Wyszkowie, wzywali organizatorów wyjazdów z tych miast i starali się dowiedzieć ile osób wyjeżdża, co to są za osoby i wreszcie z jakiego środka transportu będą korzystali. W Łochowie organizator niektóre z tych informacji policji dostarczył, w Wyszkowie odmówił dostarczenia jakichkolwiek informacji.”

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-zbigniewa-kuzmiuka/40750-standardy-bialorusi-coraz-blizej-swoisty-ciag-dziwnych-zachowan-policji

 5. Pablo Spoko said

  Demokracja? Panowie (i Panie, przepraszam), prosze o chwile powagi, bo mam zajady.

  A tak w ogole (powazniej i zgola nie retorycznie), to co to niby jest ta demokrancja?

 6. Marucha said

  Re 5:
  Temat demokracji był wielokrotnie poruszany na tym forum, ale jako niezbyt ciekawy – bo wszyscy wiemy, co niej sądzić – nie był drążony aż do oporu.
  Tu chodzi o coś innego.
  Tu chodzi o (po raz kolejny) wykazanie, iż ci, co najgłośniej wrzeszczą o demokracji, sami bezkarnie łamią jej zasady przez siebie ustanawiane.

 7. Zerohero said

  Re 3

  Pisałem już na gajówce, ale widzę, że głupi film wraca jak bumerang.

  1) to jest dziecko „dziennikarza” NE założonego przez Ryszarda Oparę – polecam teksty „Parol Ryszarda Opary” w których wyłazi bardzo podejrzany rodowód portalu sięgający służb PRL lat 70.
  2) Na czapce charakterystyczny znaczek JP – „j***ac policje”.
  3) brak śladów pobicia.
  4) zachowanie nietypowe dla pobicia. Tak się nie zachowuje pobite dziecko. Nawet dorosły byłby bardziej roztrzęsiony.

 8. RomanK said

  i dzieciatko wyglada na skatowaneL0(((

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK and commented:
  Add your thoughts here… (optional)

 10. Fran SA said

  Wracaja czasy stalinowskie. Wtedy tez byla ‚demokracja’. Ludowa!
  Jeszcze chwila i kazania beda ‚edytowane’ na posterunkach policji przed wygloszeniem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: