Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Trybunał ONZ uniewinnił gen. Gotovinę i Markacza

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

Izba apelacyjna trybunału ONZ ds. zbrodni wojennych w b. Jugosławii uniewinniła w piątek chorwackich generałów Ante Gotovinę i Mladena Markacza. W pierwszej instancji zostali skazani na 24 i 18 lat więzienia za zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości w latach 90.

Ante Gotovina

Izba apelacyjna uznała, że prokuratura nie udowodniła istnienia spisku, za który generałów skazał w 2011 roku sąd pierwszej instancji.

Wtedy trybunał uznał, że generałowie uczestniczyli we „wspólnym przestępczym przedsięwzięciu”, kierowanym przez ówczesnego prezydenta Chorwacji Franjo Tudjmana i mającym na celu ponowne zaludnienie Krajiny Chorwatami po wypędzeniu stamtąd Serbów.

Sąd nakazał natychmiastowe uwolnienie Gotoviny i Markacza.

Sądzeni generałowie nie okazali żadnych emocji podczas odczytania wyroku, jednak ich zwolennicy, licznie zebrani na sali rozpraw, zaczęli klaskać i wznosić triumfalne okrzyki.

Mladen Markač

W wielu chorwackich miastach, gdzie mieszkańcy na telebimach śledzili przebieg rozprawy, zareagowano radością i ulgą. Gotovina i Markacz są w kraju uznawani za bohaterów niepodległości. Duża część społeczeństwa uważa, że generałowie są niewinni, a w latach 90. działali w obronie kraju.

Dzień wcześniej, w czwartek, w Chorwacji odbyły się nabożeństwa i przemarsze w intencji uniewinnienia, a na głównym cmentarzu w Zagrzebiu złożono wieńce pod pomnikiem poświęconym bohaterom „wojny ojczyźnianej” – jak wojnę w byłej Jugosławii nazywają Chorwaci.

Decyzja izby apelacyjnej – jak zauważa agencja Associated Press – oczyszcza całe władze chorwackie w sprawie działań nazywanych operacją „Burza”. Miała ona na celu odbicie z rąk serbskich separatystów terytorium samozwańczej Republiki Serbskiej Krajiny i odzyskanie nad nią kontroli przez władze Chorwacji.

Wyrok izby apelacyjnej, który zapadł przy jednym głosie odrębnym, został przyjęty w Chorwacji z satysfakcją i euforią. – Mówimy o dwóch niewinnych ludziach, wyrażam im wdzięczność za to, że tak długo przetrwali dla sprawy Chorwacji – oświadczył premier Zoran Milanović.

Doradczyni nieżyjącego już Tudjmana, Vesna Szkare Ożbolt nazwała wyrok „zwycięstwem sprawiedliwości”, dodając, że „jest to dowód, iż w Chorwacji nie było czystek etnicznych”.

Jednak w Serbii decyzja trybunału wywołała oskarżenia wobec trybunału o antyserbskie uprzedzenia. Podczas działań wojennych armii chorwackiej zginęło kilkuset Serbów, a ponad 200 tys. opuściło swoje domy.

Wyrok otworzy stare rany

Prezydent Serbii Tomislav Nikolić ostrzegł, że wyrok otworzy stare rany na Bałkanach. – Teraz jest jasne, że trybunał podjął decyzję polityczną, a nie wydał orzeczenie prawne. Werdykt nie przyczyni się do ustabilizowania sytuacji w regionie i otworzy stare rany – napisał w oswiadczeniu.

Serbski minister ds. współpracy z haskim trybunałem Rasim Ljajić oświadczył, że trybunał „utracił wszelką wiarygodność”. Jego decyzję nazwał „przykładem sprawiedliwości wybiórczej, która jest gorsza od niesprawiedliwości”.

Vladimir Vukczević, serbski prokurator ds. zbrodni wojennych uznał, że decyzja izby apelacyjnej jest zagrożeniem dla zasady, iż zbrodnie wojenne muszą być ukarane. – Była to jedna z największych zbrodni wojennych w byłej Jugosławii – zamordowanie, wypędzenie i wystawienie na niebezpieczeństwo setek tysięcy ludzi – i nikt nie poniósł za to odpowiedzialności – powiedział Vukczević.

Skazani w pierwszej instancji

Gotovina i Markacz zostali skazani w pierwszej instancji odpowiednio na 24 i 18 lat więzienia za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione w 1995 r. podczas operacji militarnych prowadzonych przez siły chorwackie.

56-letni Gotovina dowodził operacją „Burza”, która miała na celu odbicie z rąk serbskich separatystów terytorium samozwańczej Republiki Serbskiej Krajiny i odzyskanie nad nią kontroli przez władze Chorwacji. Według trybunału haskiego podczas operacji zabitych zostało ponad 300 Serbów, a ok. 200 tys. uciekło ze swoich domów. 56-letni Markacz był dowódcą sił specjalnych chorwackiej policji.

W pierwszej instancji trybunał uznał, że generałowie uczestniczyli we „wspólnym przestępczym przedsięwzięciu”, kierowanym przez ówczesnego prezydenta Chorwacji Franjo Tudjmana i mającym na celu ponowne zaludnienie Krajiny Chorwatami po wypędzeniu stamtąd Serbów.

Zbrodniarze czy bohaterowie?

Obrońcy generałów w odwołaniu argumentowali, że fakty dotyczące „Burzy” zostały błędnie zinterpretowane, gdyż była to legalna operacja wojskowa, mająca na celu odzyskanie przez Chorwację okupowanych terytoriów, a ludność serbska opuściła te obszary w ramach ewakuacji zorganizowanej przez jej przywódców.

W swoim kraju generałowie są uznawani za bohaterów niepodległości. Duża część społeczeństwa uważa, że są niewinni, a w latach 90. działali w obronie kraju.

Proces generałów rozpoczął się w marcu 2008 r., wyrok w pierwszej instancji zapadł w kwietniu 2011 roku. Gotovina ukrywał się przez cztery lata, został aresztowany w grudniu 2005 r. na Wyspach Kanaryjskich. Markacz stawił się dobrowolnie przed trybunałem w marcu 2004 r. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Od wydania Gotoviny trybunałowi ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii Unia Europejska przez kilka lat uzależniała rozmowy o członkostwie Chorwacji w UE. Generała zatrzymano dwa miesiące po rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych. Wielu Chorwatów uznało, że został poświęcony dla integracji europejskiej kraju, a część eurosceptyków wskazywała jego los jako argument przeciwko wejściu Chorwacji do UE.

Chorwacja podpisała traktat akcesyjny do UE w grudniu 2011 roku i ma stać się 28. członkiem tej organizacji 1 lipca 2013 roku.

(MF)
http://wiadomosci.onet.pl

Gajowy – ponieważ sam nie wie – pyta się biegłych w bałkańskiej polityce, czy uniewinnienie chorwackich generałów miało jakiś związek z tym, że ewentualnymi ich ofiarami byli Serbowie, a nie muzułmanie. To tylko pytanie, a nie sugestia.
Admin

Komentarze 24 do “Trybunał ONZ uniewinnił gen. Gotovinę i Markacza”

 1. Marcin said

  http://www.richardsilverstein.com/2009/03/20/idf-t-shirts-boast-of-killing-babies-pregnant-women-sodomizing-hamas-leaders/ nowe koszulki izraelskiej armii – wizerunek palestyńskiego dziecka na celowniku i podpis : im mniejsze tym ciężej / twardsze..
  ( w znaczeniu ciężej trafić .. tym większy bękart ) wizerunek palestyńskiej
  kobiety w ciąży… podpis : jeden strzał dwa trupy… następna koszulka…
  podpis „każda arabska matka musi wiedzieć że los jej syna jest w moich rękach”.

 2. Boryna said

  teraz kolej na uniewinnienie i rehabilitacje chorwackich sojusznikow Hitlera.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Panie Marcinie, ten wpis powinien Pan umieścić w wolnych tematach.

 4. Niedaleko said

  Ad. 1 – Bardzo ciekawa dyskusja

 5. Marcin said

  Ok. Nie pomyślalem. Sorki za zaśmiecanie.

 6. wet3 said

  @ Boryna
  Niezupelnie! Troche obiektywizmu prosze. Otoz Serbowie z Belgradu ostrzelali wtedy Dubrownik, a Serbowie z Krajiny zdecydowanie odrzucali chorwackie propozycje dotyczace autonomii. Po prostu chcieli przylaczyc Krajine do Serbii! Tu nie ma porownania z czasami 2WS!
  PS – Zawsze spokojni Slowency rowniez powstali wtedy przeciw Serbom. W czasie titowskiej Jugoslawii Serbowie zachowywali sie tak jakby to byla wielka Serbia. Zrazili do siebie narody pozostalych republik.

 7. Andrey said

  Niemalże wszystkie media podkreślają, że przewodniczącym składu sędziowskiego, ktory wydał wyrok uniewinniający w sprawie tych dwóch chorwackich zbrodniarzy był polski Żyd urodzony w Kaliszu niejaki Theodor Meron, co jest bardzo znamienne i tu chyba dalszy komentarz zbyteczny.

 8. RomanK said

  Sad ..sady…nie maja nic wspolengo ze ..Sprawiedliwoscia…

  http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=1780&id=8

 9. Niedaleko said

  Jak to możliwe Theodor Meron z Kalisza i Carmel Agius z Malty.

  Patrząc na nosy to są z tej samej rodziny.

  http://www.icty.org/sid/10827

  To jest sad godny pracy w CCCP.

 10. Zerohero said

  A Unia Europejska to jak zamierza się rozpaść. Jak ZSRR czy jak Jugosławia?

 11. Marucha said

  Re 10:
  Jak ścierwo – gnijąc i rozkładając się w coraz większym smrodzie.

 12. Niedaleko said

  Ale jest w UE wesoło. Korupcja jest we wszystkie katach. Nawet Malcie

  http://www.maltatoday.com.mt/en/newsdetails/news/world/Dalligate-EP-presidents-meet-Barroso-but-get-no-access-to-OLAF-dossier-20121116

 13. Zerohero said

  Re 6

  Jak nie ma? Niemcy tradycyjnie przeciw Serbom: W I WŚ, w II WŚ, po rozpadzie Jugosławii.

  Obiektywizm? Odrobina filoserbskości po forach nie stanowi równowagi na to co się działo w TV. Nawet zakładając proporcje agresji 6 do 4 albo 7 do 3, to w mediach, a potem w trybunałach było to zawsze 10 do 0. tzn. Serbowie tylko źli, a reszta tylko dobra. Masz Pan nawet w tym komentowanym przez Pana artykule jaskrawy dowód.

 14. Niedaleko said

  Ad. -8 Taka inwestycja nigdy nie jest bezmyślna

  ” Amerykańska baza w Kosowie
  Ten haniebny podział, jak się okazało obecnie, miał swój cel. Natychmiast po wycofaniu się w 1999 roku z Kosowa jugosłowiańskiej armii, co nastąpiło na podstawie specjalnej rezolucji ONZ, w której aż w trzech miejscach Narody Zjednoczone, a więc USA i Europa Zachodnia w pierwszej kolejności, gwarantowały pozostawienie Kosowa w granicach państwa serbskiego, Amerykanie przystąpili do budowy jednej z największych swoich baz. Czynili to bez jakichkolwiek podstaw opartych na międzynarodowym prawie, co nawet dziennikarz tak jednostronnie zaangażowanej po stronie Kosowarów ,,Gazety Wyborczej” nazwał wielkim skandalem. Już wówczas ani Amerykanie, ani ich sojusznicy nie myśleli o wykonywaniu swoich, zawartych choćby we wspomnianej rezolucji, zobowiązań. Tylko tak można wytłumaczyć milczenie polityków i mediów o stałych, dokonywanych w obecności blisko pięćdziesięciotysięcznego kontyngentu sił międzynarodowych, zbrodniach Albańczyków na pozostającej w Kosowi ludności serbskiej. Gdyby prawda o Kosowie dotarła do społeczeństw zachodnich, z pewnością, przynajmniej ich część, która nie zatraciła podstawowych uczuć, jakimi są współczucie wobec cierpienia innych i sprzeciw wobec kłamstwa, wyraziłaby swój sprzeciw wobec realizowanego planu. „

 15. Marucha said

  Re 14:
  Prawda o Kosowie jest w zasięgu ręki.
  Europejskich imbecylów niewiele ona obchodzi.

 16. wi42 said

  Re: Admin
  Hierarchia waznosci Chorwaci, Muzulmanie……………Serbowie.
  Re 6: Wet3
  Widac, ze Wet3 jest wychowany na mainstream mediach (przynajmniej w tym temacie). Nawet nie mam sily wyjasniac – wielka przepasc niewiedzy aby cos dotarlo do wet3. Prosze sie jednak nie zalamywac – jest to bardzo typowe, szczegolnie dla nowej generacj Polakow. Wiekszosc z nich skakalo z radosci, gdy nato bombardowalo „Miloszewicza”.
  Moze Wet3 sam(a) sprobuje:
  http://www.antic.org/YU4NSP/Piotr/index.html

  Tam mozna znalezc i scaignac ksiazki „Nato na Balkanach” i „To Serbia via Poland”.
  PS: Ostatnio wyczytalem w wiarygodnej prasie, ze Ratko Mladic, jest bliski popelnienia samobojstwa. Zatem nie bedzie niespodzianek, wszystko wedlug planu.

 17. 166 bojkot TVN said

  16/Wi42
  Coś ci się dziecko znowu pitoli, szczególnie z tym podskakiwaniem z radości gdy NATO bombardowało Serbię i Chorwację.
  166 dobrze pamięta, to było w połowie lat 90-tych. Wszyscy świadomi Polacy z przerażeniem chłonęli wiadomości stamtąd. To nie była dla nikogo ziemia nieznana.
  Tysiące Polaków jeździło do Jugosławii na wakacje jako jedynego kapitalistycznego kraju, do którego mogliśmy jechać bez problemów. Wielu na mały, większy handel. Ówcześni Jugosłowianie byli bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków, praktycznie nie było problemów z porozumiewaniem się, bo języki słowiańskie na to pozwalają. Ludzie uroczy, mili, pomimo konfliktów na tle religijno-etnicznym. Póki żył Broz-Tito wszyscy trzymali się w jednej formie państwowej. Potem rok po roku niemieccy Żydzi wprowadzili swoją politykę konfliktów, a następnie, kiedy konflikty były gotowe, zrobili tam sobie wielki poligon wojskowy, czyli jeszcze większy interes na wojnie.
  Znowu trzeba by prześledzić kto dawał na to wszystko pieniądze, kto zarabiał i kto w końcu skorzystał. Wówczas poznamy prawdziwych zbrodniarzy.

  Szkoda, że „polskie” media potrafią 100 razy nadawać wieści o mamie Madzi, Amber Gold i Izraelu, a nic o tym co się dzieje w krajach byłej Jugosławii, Rosji, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii.

 18. wi42 said

  Re: 166

  „Tysiące Polaków jeździło do Jugosławii na wakacje jako jedynego kapitalistycznego kraju, do którego mogliśmy jechać bez problemów. Wielu na mały, większy handel. ”

  Wszystko to prawda, ale za zbrodnia dokonywana na Jugoslawii stal magiczny i ukochany zachod (US, Niemcy, Watykan …) i przeszlosc nie miala znaczenia.
  „Wszyscy…z przerazeniem…” Zalezy co ich przerazalo – najwiecej bylo przerazone „dyktatorem” Miloszewiczem. Rozmawialem z wieloma. Prosze rzucic okiem na prase i znalezc jakikolwiek artykul z owego okresu krytykujacy bombardowania (poza Lagowskim piszacym w Trybunie).

  „Znowu trzeba by prześledzić kto dawał na to wszystko pieniądze, kto zarabiał i kto w końcu skorzystał. Wówczas poznamy prawdziwych zbrodniarzy.”
  W podanych linkach (#16) jest czesc odpowiedzi i ciagle polecam doskonala ksiazke Dian Johnstone – „Fools’ crusade” – „Krucjata glupcow”. Wlasnie tymi glupcami byli europejczycy omamieni nowymi haslami demokracji. To wlasnie wielcy „humanisci” – Michnik i Havel wzywali do „humanitarnego” bombardowania Serbii. Wszystko jest dobrze udokumentowane, a pamiec ludzka jest zawodna.
  Na marginesie, przeczytalem odezwe Havla i znalazlem wystapienie Hitlera z r. 38 o „humanitarnym” wyzwoleniu Czeskich Sudetow. Doskonala zbieznosc w argumentacji. Wyslalem H., z wiadomym skutkiem.

 19. Fran SA said

  Ad. 6
  Wet3
  Troche obiektywizmu, prosze.

  Nie Serbowie zaczeli awanture na Balkanach.
  Jakos zaden trybunal ani sad nawet nie probuje wytoczyc procesu Clintonowi, czy Cheneyowi, glownym architektom awantury balkanskiej. No jeszcze czeskiej zydowce pani Albright, ktorej to rodzine zydowska przez cala II wojne swiatowa ukrywali i karmili Serbowie.
  Miloszewicz domagal sie powolania Clintona i paru innych mordercow Balkan na swiadkow. Niestety, nowoczesny system ‚sprawiedliwosci’ uznaje zasade ‚might is right’ – kto ma wladze tem ma racje.
  Bardzo goraco polecam wszystkim, ktorzy sie interesuja Jugoslawia i chca miec cokolwiek do powiedzenia/napisania na temat tragedii tego kraju – przeczytanie calego dokumentu pt. Traktat z Rambouillet. Jest to dokument rzadu amerykanskiego przedstawiony Miloszewiczowi do podpisu. Miloszewicz odmowil podpisania i zaczelo sie bombardowanie Belgradu. A reszta to juz tylko mordowanie cywilow wedlug amerykanskiego scenariusza.

  W Jugoslawii, Chorwaci mieszkali w Serbii, mnostwo Chorwatow pracowalo w Belgradzie, Bosniacy mieszkali po calej Jugoslawii, podobnie Serbowie.
  Te wszystkie bzdury o Kraijnie i autonomii wymyslili oprawcy Balkan. Chorwacja miala autonomie. Autonomie mialo i Kosowo.

  Bardzo prosze Wet3 sprawdzic fakty a nie pisac pod dyktando ustaszow.
  Slowency zawsze byli proniemieccy, ale Jugoslawia powstala nie dzieki Serbom i nie Serbowie wymyslili ‚kraj poludniowych Slowian’.

  Klania sie Traktat Wersalski, panie Wet3
  Radze uzupelnic wiedze n/t historii Balkan.

 20. Leszek said

  Komu zależało na rozpadzie Jugosławii? Niemcom, którzy za granty i obietnicę wejścia w struktury EU Chorwacji szybko, odsunęli od siebie groźbę wielkiego rynku i silnego kraju jako sąsiada? Jak serb broni swoich ludzi w krainie czy w Bośni to zawsze będzie mordercą, jak Bośniak czy ustaszowski Chorwat zabija Serbów to zawsze będzie bohaterem. W ZDOMINOWANEJ PRZEZ SYJONISTÓW ONZ ZAWSZE POPIERAĆ BĘDĄ MAŁE, NIEZDOLNE DO SAMODZIELNEGO DZIAŁANIA KRAIKI I DZIWNE TWORY MAFIJNE TYPU KOSOVO. TU KOŚCIÓŁ PALCEM NIE KIWNIE I WSTAWI SIĘ ZA CZYSTKAMI NA SERBACH BO PRZYPOMNIANO BY MU ROLĘ GORLIWYCH FRANCISZKANÓW W MORDACH NA SERBACH W CZASIE WOJNY. PIĘKNE SPRWOZDANIA SŁAŁ DO WATYKANU WIELEBNY STEPINAC JAK TO WIARA KATOLICKA KRZEWI SIĘ W SERBII. TYLE W TEMACIE JA ZOSTANĘ Z SERBAMI. antyzdradek.pl

 21. Fran SA said

  Ad.20. Zgadzam sie, ale to nie Bosnacy zabijali Serbow, tylko poprzebierane za nich kosowary. Bosniacy i Serbowie nigdy nie byli do siebie wrogo nastawieni. Potrzeba bylo jawnych prowokacji i wyrzucania Bosniakow z ich wlasnych domow i strzelania do dzieci przez ‚przebierancow’, ktorzy nie byli Serbami .
  Wywolywanie konfliktow etnicznych jest sportem narodowym syjonistow. Doprowadzili te sztuke do perfekcji; i zadziwiajaco dziala na wszystkich szerokosciach geograficznych.

  W Polsce wielu zupelnie przyzwoitych Polakow dalo sie nabrac na anty-serbska propagande.
  Bardzo latwo jest nienawidzic. Duzo trudniej… pokochac blizniego.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Niestety, Polacy niczym się na plus nie wyróżnili w łykaniu syjonistycznej propagandy odnośnie byłej Jugosławii.
  Jugosławia, państwo stosunkowo silne, była solą w oku Niemców i Unii Europejskiej. Mogła być fundamentem zbudowania organizacji państw Heksagonale. Dlatego ją zniszczono.

  Tu nie chodzi o to, co łatwiej, nienawidzieć czy kochać.
  Tu chodzi o prawdę historyczną i o głupotę. O łatwość dania się podpuścić.

 23. wet3 said

  Do krytykujacych moja wypowiedz
  Oczywiscie macie racje, ze zrozbicie Jugoslawii bylo szwabska robota. Jednak, skoro Serbowie wg was byli tacy dobrzy, to prosze mi powiedziec dlaczego zadna z republik bylej Jugoslawii nie pozostala z nimi w zwiazku lub federacji? Nawet Czarnogorcy zawsze idacy reka w reke z Serbami nie posluchali rad zydowki Albright, ktora zyczyla sobie by te dwie republiki pozostaly w scislym zwiazku? Czy nie widzicie, ze cos tu z wasza proserbskoscia nie jest w porzadku?
  PS – W sprawie Kosowa stoje murem po stronie Serbow.

 24. wi42 said

  Re: 23 Wet3

  Co republiki mialy do gadania? Zrobiono tak jak zaplanowano, czego sie nie dalo wojna, dopieto sankcjami, przekupem i propaganda.
  Rozbior Jugoslawii rozpoczely jednak USA w koncu lat 80-tych majac narzedzia takie jak WB i IMF. Obiecywano skasowanie pozyczek dla republik ktorzy wyjda z Jugoslawii – idealne zaproszenie do separacji. Oczywiscie w innych slowach. Niemcy przejeli inicjatywe i mocno wsparli swego sojusznika z czasow faszyzmu – Chorwacje. Z satysfakcja patrzyli na upokorzona Serbie z ktora nie mogli poradzic dziadkowie obecnych Niemcow.

Sorry, the comment form is closed at this time.