Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Yagiel o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Zerwijmy unijne szmaty z urzędów. Jak nie po dobroci, to podstępem!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-16 (Piątek)

Wszechobecne flagi Unii Europejskiej w Polsce budzą we mnie niezdrową wściekłość. Widząc je w telewizji, za premierem, czy przed urzędem od razu podnosi mi się ciśnienie ze zdenerwowania. Czy jestem w tym odosobniony?

Podczas ostatniego Marszu Niepodległości pomysł usunięcia z przestrzeni publicznej flag Unii Europejskiej rzucił Artur Zawisza. Bardzo dobrze, że ten postulat był głośno podniesiony, choć chcę bardzo jasno nadmienić, że ów wpis na blogu planowałem już od dawna i nie był inspirowany niedzielnymi wydarzeniami. A że wszystko się jakoś zgrało w czasie, to nawet i lepiej, proponuję kuć żelazo póki gorące i na dobre rozpocząć walkę z tym niewątpliwym procederem. Do tego potrzeba nam jednak wielkiej kampanii społeczno-medialnej na ten temat, do której zachęcam redakcję Nowego Ekranu. Widziałem już kiedyś, około rok temu konferencję prasową w redakcji ten temat, ale to stanowczo za mało. Potrzebujemy absolutnej stanowczości, a nasze postulaty nie powinny być uznane jak za prośby, tylko jako ultimatum. Mam nadzieję, że środowisko Nowego Ekranu rozpropaguje jeszcze bardziej ten bulwersujący, skandaliczny problem.

Temat flag Unii na pierwszy rzut oka nie jest żadnym problemem. Ot, wisi sobie flaga w sejmie, na rządowej konferencji, w urzędach państwowych czy przed nimi, obok flagi Polski. Wisi bo wisi, może niepotrzebnie, tylko komu niby przeszkadza? A tak naprawdę to jesteśmy w Unii, więc czemu miało by jej nie być? Tak ogólnie o tej sprawie myśli przeciętny Polak, wiem bo poruszałem często ten temat w rozmowach, co wywoływało od razu oskarżenia o czepianie się niepotrzebnych szczegółów.

Zresztą, wychodzi mi też na to, że Polacy charakteryzują się podobnym zobojętnieniem w stosunku do flag polskich. Podczas świąt narodowych wiesza je na balkonach zaledwie ułamek ludzi, jak już są używane, to tylko wtedy, gdy władza każe nam być kolorowa i radosna, czyli podczas zawodów sportowych. Niestety, często bez należytego szacunku i prawidłowości, często zastępując jednolitą, biało-czerwoną oficjalną flagę, podrobionym badziewiem z godłem, czy napisem „Polska” z supermarketu. Albo z zapaćkaną sprayem od nazwy naszej miejscowości.

Do historii chyba przeszedł napis z Ligi Światowej siatkówki, gdzie mogliśmy zaobserwować chłopaków z napisem na biało-czerwonej pod tytułem „piwożłopy”. To nie wszystko, po klęsce polskiej reprezentacji w Euro 2012, tony „zużytych” flag, walały się na ulicach, czy śmietnikach, razem z opróżnionymi puszkami po piwie, wódzie oraz innymi odpadami.

Często sobie zadaję pytanie, jak nasz kraj ma się stać dumnym, majętnym i zasobnym państwem, skoro my się sami nie szanujemy w tak podstawowych kwestiach, jak właśnie symbole narodowe, czy np. język polski, zastępowany na wszystkich witrynach handlowych angielskimi makaronizmami, typu „cafe”, „market”, czy „shop”. Wracając do tematu flag, symbole Unii Europejskiej, tak nachalnie eksponowane, nie siłą obcego okupanta, tylko przez nas samych, są miarą naszego skundlenia i narodowych kompleksów. Tak, także tej prawej strony politycznego konfliktu, bagatelizującej obecność unijnych flag.

Co jednak w tej sprawie jest najbardziej bulwersujące? Że polskie władze, opozycja, naród , sądy, prokuratury i Trybunał Konstytucyjny nie tylko bagatelizują obecność obcej symboliki w przestrzeni własnego kraju, lecz także bagatelizują polskie prawo i Konstytucję! Żadne bowiem przepisy prawne nie regulują obecności flag unijnych w państwowych urzędach. Flagi Unii nie mają nawet prawnego umocowania, są jedynie symbolem umownym i nieoficjalnym. Można z całą stanowczością powiedzieć, że wiszą w tych urzędach bezprawnie!

Co najciekawsze, ich największymi orędownikami są środowiska związane z władzą i lewicą, czyli najczęściej wyprani z myślenia eurokraci. Oni na każdym kroku podkreślają swoje przywiązanie do zapisów prawnych, regulacyjnych, można śmiało stwierdzić, że mają pod tym względem niezdrową obsesję. Proszę sobie przypomnieć z jaką zajadłością zaatakowano ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, za to, że powiedział, iż nie zawsze powinna się liczyć litera prawa, lecz czasem też jego duch. I ci sami hipokryci, ten sam Kalisz, co rusz prowadzący w telewizji podczas wywiadów wykłady na temat prawa „online”, rzucający paragrafami i artykułami różnych ustaw. Ci sami, otumanieni przez euromatołów ludzie wrzeszczą dziś najgłośniej jakim to faszystą jest Artur Zawisza. A facet de facto powinien trafić w ich gusta, bo domaga się jedynie egzekwowania obecnie istniejącego prawa.

Jak pokazuje życie, dla środowisk konformistycznych litera prawa jest zawsze najważniejsza, tak, policja miała prawo aresztować na oczach dzieci samotną matkę przed 22.00, bo przecież takie jest prawo! Ale w tematach dla nich niewygodnych, jak choćby flagi Unii, czy nawet ukaranie sprawców stanu wojennego, łamiących przecież ówczesne zapisy, prawo nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Zresztą o szeroko pojętej hipokryzji lewicy, lewactwa i tym podobnych, obiecuję popełnić osobny wpis.

Do tego należy też zwrócić uwagę, że Polska, jako kraj nigdy nie powinna pozwolić sobie na żadne obce symboliki państwowe, czy parapaństwowe. Nawet, gdyby Unia by nam to nakazała w formie prawa. Obecność obcych flag w towarzystwie polskiej jasno wskazuje na brak suwerenności, kolonizację i okupację. Należy zwracać uwagę, że z symboli Unii Europejskiej biją antyspołeczne, antykulturowe i antypolskie wzory postępowania. Że cała ta organizacja z mądrej, bogatej symbiozy wolnych narodów stała się utopijnym, zubożałym folwarkiem półniewolników, w którym polityka jest silniejsza od zwykłej ludzkiej mądrości.

Jak zatem widzę rozwiązanie tej sytuacji. Otóż proponuję, aby redakcja Nowego Ekranu podjęła temat, nie jako niepotrzebną duperelkę, tylko jako jeden z wiodących Po to, by szeroko edukować społeczeństwo dlaczego te flagi, z punktu widzenia prawa, nie powinny wisieć, dlaczego można je ściągnąć za jednym „prikazem” premiera kierowanym w stronę dozorców. Tak, należy to tłumaczyć, bo część Polaków myśli, że flagi Unii wiszą ze względu na obowiązujące prawo, a to jak już pisałem jest wierutnym kłamstwem.

Jako przykład należy pokazać czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, który ściągnął flagi Unii ze swojej siedziby. Można? Można! Po wstępnej fazie edukacyjnej należy wystosować bezkompromisowe ultimatum: „Proszę zdjąć i sprzedać wszystkie flagi Unii Europejskiej występujące w naszym kraju, a pieniądze z tego przedsięwzięcia dać na biedne dzieci”. Można też zorganizować kilka happeningów z ceremonią spalenia flagi Unii, wraz ze spokojnym wytłumaczeniem publiczności o co tak naprawdę chodzi. Można, a nawet trzeba przebić się z tematem do reżimowych mediów, być może uruchomić jakieś płatne reklamy, tak aby jak najwięcej ludzi się o tym dowiedziało.

Jeżeli takie ultimatum nie poskutkuje, nie możemy się temu bezrefleksyjnie przyglądać. Nie możemy jako naród wtedy, pozwolić sobie na dalsze pokpiwanie sobie z naszego prawa. Wtedy należy zmobilizować kilku odważnych ludzi w każdym zakątku kraju, którzy mogliby te flagi po prostu zawinąć, nie mówię o ich fizycznym zniszczeniu, spaleniu, bo nie chodzi mi o dewastację publicznego mienia. Chodzi mi o ich podstępne i demonstracyjne ściągnięcie w jednym czasie i wielu miejscach kraju. Jeżeli tych flag nie zniszczymy, mamy dla sądów znakomite alibi, jakim jest próba egzekwowania obecnego stanu prawnego, w zastępstwie powołanych do tego służb.

Zachęcam gorąco do zainteresowania się, mam nadzieję, że nie jestem sam w swoim flagowym eurosceptycyzmie.

http://migorr.nowyekran.pl

Komentarzy 16 do “Zerwijmy unijne szmaty z urzędów. Jak nie po dobroci, to podstępem!”

 1. Brat Dioskur said

  Ze tez jeszcze nie znalazl sie jakis przedsiebiorca,ktory zaczal by produkowac dywaniki do samochodow i wycieraczki pod drzwi z logo Eurokolchozu…o papierze toaletowym juz nie mowiac.

 2. nobody said

  Czy ktoś o odpowiedniej wiedzy mógł by wskazać jakie są podstawy prawne regulujące fakt obecności „unijnych flag” w przestrzeni publicznej ?

  O ile wiem, nie ma żadnych, ale może ktoś wie lepiej? – admin
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,2-maja-flaga-UE-na-urzedach-Zdjac-zostawic-polska,wid,14457394,wiadomosc.html?ticaid=1f895

 3. Niedaleko said

  Ja też nie znoszę tej flagi i mam dosyć ich znaczków wszędzie.

  Często słucham Radio Bajka bo muzyka jest spokojniejsza. Ale jak jest 12-ta i grają hymn narodowy UE to wyłączam głos. Nie znoszę tego „Ody do Pani Smrody”.

 4. Boryna said

  Na razie rektor prokomunistycznego uniwersytetu usuwa krzyże, jakby to był jego prywatny wolwark.

 5. Boryna said

  ad. 4 w Bydgoszczy.

 6. Pablo Spoko said

  Szanowny Niedaleku, nie jest wina wielkiego kompozytora, ze kawalek z jego tworczosci stal sie hymnem globalistycznej organizacji. Nie wolno nienawidziec wielkiego dziela z powodu afiliacji, zreszta niezamierzonej przez autora.

  Przyklad z drugiej strony barykady. Przez jakis czas znajdowalismy sie pod okupacja sowiecka. W tym samym czasie mlodzi ludzie zbierajac sie przy ognisku (przy kartoflach z popiolu, bigosie i kielbasie na patyku, nie mowiac juz o zubrowce) jakie niby piosenki spiewali najsampierw? Kacapskie, nieprawdaz?

  Wlascicielom tego swiata chodzi o to, zeby obrzydzic ludziskom klasyke w kazdej postaci i zastapic ja neokultura. Albo lepiej neopodkultura.

  Nie dajmy sie.

 7. Brat Dioskur said

  ad3,
  Ja ten szlagier nazywam „Oda do gluposci” !Nobody zadaje pytanie ,ktore rowniez sie odnosi do decyzji zawieszenia kary smierci.Na obie kwestie nie ma odpowiedzi.Oficjalnie niebieska szmata z 12 zoltymi gwiazdami to tylko postaw sukna,oficjalnie…
  Nawiasem pewna zatwardziala ateistka w Holandii odmowila zalozenia nowej tablicy rejestracyjnej na swoim samochodzie twierdzac,ze 12 zlotych gwiazd na niebieskim tle jest symbolem Kultu Maryjnego……

 8. Pablo Spoko said

  Na kultury dziś ugorze
  Nikt nie sieje i nie orze,
  Nie podlewa i nie zbiera,
  O, niech jasna to cholera.

  Znów w historii wszak kultury,
  Nie wiadomo, po raz który
  Siedzi Polak na przypiecku
  I się uczy po niemiecku.

  Bo kultura to nie gleba,
  Więc uprawiać jej nie trzeba.
  Kamień kose by wykruszył,
  Pług betonu by nie ruszył.

  Przyszłość nasza to Teutonia!
  Taka losu jest ironia.
  Cywilizuj się, ziomalu,
  Będziesz człowiek w każdym calu.

  Miast po polu z kosą latać,
  Uczestnikiem będziesz świata.
  Będziesz miał w Europie miejsce,
  Gdy Kraj sprzedasz za czerwieńce.

  Tak jak Arab, Turek, murzyn,
  Ty Rajchowi będziesz służył.
  Będziesz tworzył, (choć żeś nikim),
  Przyszłość Bundesrepubliki.

  Bo Europa to Europa!
  Nie dla baby, nie dla chłopa,
  Jeno dla inteligenta,
  Co mu żadna rzecz nie święta,

  Rzuć klasykę, rzuć poezję,
  Wtedy cię Europa nie zje.
  Wzrok swój utkwij w skrzynkę szklaną.
  Przyszłość będziesz miał świetlaną…

  (2010)

 9. Niedaleko said

  Ad. 6 – „Szanowny Niedaleku, nie jest wina wielkiego kompozytora, ze kawalek z jego tworczosci stal sie hymnem globalistycznej organizacji. Nie wolno nienawidziec wielkiego dziela z powodu afiliacji, zreszta niezamierzonej przez autora.”
  Pablo wiem co mówisz ale taki jest los.

  To samo jest z swastyką. To jest symbol religijny przewrócony na potrzebę faszystów. Patrz na reakcje jaką ten symbol wywołuje kiedy jest poprawnie gdzieś przedstawiony.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

  To samo z prostą ręką wystawiona do przodu. Nie, to nie Hitlerowcy go wymyślili, to był Rzym.
  A tu faszyści

 10. Niedaleko said

  Coś na temat hymnu UE od naszego wiernego posła Lidi Geringer de Oedenberg

  http://www.lgeringer.pl/hymn.htm

 11. osoba prywatna said

  Mały przykład jak traktuje się swoją własną flagę.
  Szacunek dla flagi

  PROTOKÓŁ FLAGOWY – Jak postępować z flagami
  http://www.pl.info.pl/IHW_WWW/index.php?act=view&ktg=32&idt=125

  PROTOKÓŁ FLAGOWY
  Ceremoniał
  8. W czasie uroczystości odsłonięcia pomnika lub tablicy pamiątkowej zalecane jest użycie flagi, lecz NIE MOŻNA jej użyć jako zasłony lub przykrycia pomnika lub tablicy.
  PROTOKÓŁ FLAGOWY
  Warunki eksponowania flagi
  4. Flaga nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody.

 12. RomanK said

  Marsz Niepodległości: ABW nachodzi organizatorów

  Polecamwszystkim POlakom…. bardo madra i wywazona opinie jednego z polskich Narodowcow przez duze N…

  Play video
  „Obudzili mnie w łóżku słowami – Dzień dobry, pan wstanie” Wczoraj (8 listopada) do mieszkań działaczy organizacji patriotycznych organizujących Marsz Niepodległości weszły służby: ABW i Policja.…
  00:17:08
  Added on 11/09/12
  24,254 views

  Wewnątrz policji jest groźna, obca, niepolska struktura.

  W przeddzień marszu opublikowaliśmy film : Marsz Niepodległości – ostatnie ostrzeżenie

  Zamieściliśmy w opisie taki akapit:

  „W przeddzień marszu „ABW” przeprowadziła przeszukania i przesłuchania osób związanych z Marszem Niepodległości. Dlaczego nie znałem tych chłopców z wcześniejszej działalności dla Polski. Dlaczego „pod prąd”, które zrobiło konferencję prasową nie angażuje się w codzienne rzeczywiste zmagania Ruchu Narodowego ( http://www.youtube.com/watch?v=iysQLQ-4DUs&feature=plcp ) Dlaczego nie zrobiono tego dwa dni później, lub miesiąc wcześniej. Nie było takiego precedensu, który mógłby uzasadniać takie działanie. Film z konferencji prasowej obejrzało już 13 tysięcy widzów. Z jakimi emocjami wezmą oni udział w marszu? Będą obojętni lub pozytywnie nastawieni do działań policji i innych służb? Tego nie zrobili Polacy, zwykli policjanci. Oni w wyniku tej prowokacji zostali wystawieni. Dlaczego te obce służby nie zajęły się raczej inwigilacją środowisk, które zapraszają, opłacają lewackie bojówki z całej Europy? Służby te to nie polska policja, której funkcjonariusze pochodzą z narodu. To specjalna komórka, która działa wewnątrz policji niejawnie. Zbiera materiały, do których nawet polskie sądy nie mają pełnego dostępu. Wypracowuje metody postępowania. Realizuje sobie tylko znane cele. Związana jest prawdopodobnie z Europolem i Mossadem. Jej naciskom poddają się pewni prokuratorzy i sędziowie, jak również policjanci. Potrafi ona wywierać naciski tego typu, że policjanci pod przysięgą zeznają nieprawdę.

  Ta akcja z rewizjami przypomina mi do złudzenia akcję, tej samej komórki, pod kryptonimem „Pobicie rabina Schudricha”.”

  Ja rozumiem, że dla wielu osób, które znają sprawy dość pobieżnie może wydawać się, że policja podlega pod ministerstwo, a to znaczy, że rząd jest odpowiedzialny za jej pracę. To w przypadku Polski jest zbyt daleko idącym uproszczeniem.

  Struktura, o której się wypowiadałem działała już za Kwaśniewskiego. Za Lecha Kaczyńskiego i Ziobry pokazała kły. Teraz prawdopodobnie działa na całego, ale nie ma różnicy dla nich czy rządzi PO, czy PIS. Niestety jestem tego pewien. Oczywiście sąd może tylko prosić, a policja grzecznie odpowie, że materiału dowodowego nie posiada. Komendant przyjmie i wysłucha, ale odpowie , że to paranoja, że działają zgodnie z prawem. Minister też o tym wie , ale udaje głupka. Nawet zarządzali kontrolę wewnętrzną, która z założenia miała nic nie wykazać.

  To jest naprawdę groźne środowisko.

  Proszę sobie wyobrazić ludzi, którym można kazać wykonać dowolny rozkaz. Naprawdę dowolny. Ja nie wiem, czy to są dwujęzyczne osoby z zewnątrz, o wrogim do Polaków stosunku, czy może raczej osoby, na które były haki i przez lata topiły się, a haki stawały się coraz mocniejsze. Może i jedno i drugie.

  Ten „policjant”, który kopał w zeszłym roku czynił to z pasją. Kopał, żeby zabić. Czy to mógł być Polak? Byłem świadkiem , mam dowody, że policjanci byli często wykorzystywani jako krzywoprzysięzcy w sądach, a prokuratorzy i sędziowie wykonywali rozkazy podobnego typu.

  W ROKU 2005 Danuta Hubner i Szewach Weiss ZOSTALI ODZNACZENI NA ŚWIĘCIE POLICJI ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEJ POLICJI. Policyjne święto uświetniła również obecność funkcjonariuszy z Anglii, Niemiec, Norwegii, Austrii, Belgii, Litwy i Australii.

  Zaraz – to za co były te medale?

  Dla znających Warszawę wiadomo gdzie jest najwięcej rozkładanych ulotek o miejscowych burdelach i gdzie było najłatwiej zdobyć narkotyki. To samo centrum stolicy.

  Aby ktoś włożył ulotkę o miejscowych burdelach za wycieraczkę auta najlepiej zaparkować samochód przed prokuraturą na ulicy Kruczej, lub na prostopadłej Wilczej, gdzie mieści się komisariat KRP Warszawa 1. (tam najczęściej zwozili nas po aresztowaniach)

  To proszę państwa nie zależało wcale od tego kto w Polsce rządził.

  To uwarunkowanie jest typowe dla całej posierpniowej polityki.

  Rząd oczywiście mógł tutaj inspirować, ale zdaje się, że wszystkie dotychczasowe posierpniowe rządy, jak i sama ta struktura mają jednego pana.

  W tym temacie już wystarczy.

  Może teraz dlaczego?

  Są proste prawdziwe odpowiedzi, będzie ich dużo, ale je wszystkie usłyszycie od Pośpieszalskich, Kaczyńskich, Zawiszy, etc.

  To będzie wszystko prawda, ale to nie będą jedyne cele tych zagrywek.

  Na marginesie dodam, że bezpośrednio przed 11 listopada w Warszawie było wiele dużych manifestacji w tym roku i jakoś nie było ani lewackich, ani policyjnych prowokacji. Ciekawe. Prawda?

  Główny cel tych działań nie został jeszcze osiągnięty. Nadzorca nad tymi poczynaniami siedzi bardzo wysoko, bo potrafi zorganizować i skoordynować działania międzynarodowe, zorganizować współdziałanie zarówno grup lewackich jak i członków Opus Dei. Uruchomić ośrodki katolickie i masońskie gazety.

  Jaki ma być ostateczny cel?

  Nowy zamach majowy, czy nowa „solidarność”, a może nowe Kosowo.

  Nie wiem.

  Dariusz Benedykt Ciesielski

  Ps . Wczoraj w nocy między 2 a 3-cią W radiu BBC4 była rozmowa z R. Sikorskim.

  W imieniu Polaków zachęcał UK do budowy Stanów Zjednoczonych Europy i zaangażowania w żydowskie interesy i wojny jako właśnie taki EU. Jako takie EU występować wobec Chin, Iranu …

 13. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK and commented:
  Add your thoughts here… (optional)

 14. GW said

  Ad 11
  Chapeau!
  Et… bouche bée

  (Podziwu wyraz i rozeslany)

  PS
  Nie znajduje polskiego odpowiednika. Pan Gajowy najpewniej.

 15. GW said

  Ad 12
  Cytuje komentarz z Youtube:

  „Kiedy przyszli po Palestyńczyków, nie protestowałem. Nie byłem przecież Palestyńczykiem. Kiedy przyszli po nacjonalistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież nacjonalistą. Kiedy przyszli po rewizjonistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież rewizjonistą. Kiedy przyszli po antyglobalistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież antyglobalistą. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.”

 16. Marucha said

  Re 14:
  Bouche bée?

  Może:
  – Z opadniętą (z podziwu, zdumienia) szczęką
  – Z otwartą (z podziwu, zdumienia) gębą
  – Osłupiały

Sorry, the comment form is closed at this time.