Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Draństwo za pieniądze

Posted by Marucha w dniu 2012-11-17 (Sobota)

Każde draństwo-świństwo ma swój trop finansowy. Film “Pokłosie” też go ma. Kto wyłożył pieniądze na to przedsięwzięcie? – PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej, ciągle jeszcze chyba pod batutą pani Odorkiewicz – w kwocie 3 mln zł). Ale film kosztował co najmniej 15 mln. Forsę tę wyłożyła rzekomo rosyjska fundacja popierania kultury filmowej, czy jakoś tak nazwana instytucja. Przy czym nie ma wątpliwości, że jest ona tak samo rosyjska, jak publicystka Nowodworskaja, która już nazajutrz, 11 kwietnia 2010 rokuj ogłosiła publicznie, że wie wszystko o katastrofie smoleńskiej i jest to antypolska sprawa szyto-kryta… Putina.

Do “Pokłosia” ktoś napisał scenariusz, ten scenariusz był przedkładany tu i ówdzie, różni “mądrzy” musieli go uznać za interesujący, ktoś w Polsce musiał palcem pokazać Pasikowskiemu – bez wątpienia choremu na sukces za każdą cenę, do tego stopnia choremu, że nie cofnął się przed ewidentnym oszczerstwem wobec własnego narodu – gdzie ma szukać pieniędzy.

Już można mu darować, że autentyczne wydarzenia przedstawił odwrotnie, bo akurat ten, który zbierał macewy, Zbigniew Romaniuk, nie został ukrzyżowany na wrotach stodoły, ale wygrał wybory w swoim mieście Brańsku i został przewodniczącym rady miasta.

Brańsk

Nie można mu jednak, jako człowiekowi wykształconemu, a reżyser przecież powinien być wykształcony, darować że nie wiedział o żydowskich bramach triumfalnych dla wkraczającej w granice Polski w 1939 roku Armii Czerwonej, o spontanicznie powstającej w kresowych miastach i miasteczkach podczas sowieckiej inwazji, żydowskiej milicji, która rozstrzeliwała bez pardonu wziętych do niewoli polskich jeńców wojennych, że były przypadki topienia trupów, tych polskich jeńców, w kloakach, że żydowscy młodzi wojujący wolnomyśliciele tworzyli lotne ekipy obalające chrześcijańskie kapliczki i przydrożne krzyże, że synowie Jankiela, jako znający miejscowe drogi, siedzieli w sowieckich czołgach jako przewodnicy, że z profanowanych kościołów wyrzucano szaty liturgiczne i ubierano w nie zwierzęta, które prowadzano po ulicach dla ośmieszenia polskiego duchowieństwa i wiary chrzteścijańskiej.

Normalny człowiek, Polak, znający te fakty (a odnotowano ich co najmniej paręset), pierwszy by odsunął od siebie z obrzydzeniem scenariusz “Pokłosia”. Pasikowski poszedł utartym antypolskim, oszczerczym śladem Grosa (“Sąsiedzi”) i Kosińskiego (“Malowany ptak”).

Dlaczego?

Dla rozgłosu, dla wwazelinowania się komuś. Czy z głupoty tylko? To właśnie taka, być może, sterowana głupota rodzi antysemityzm. A więc szkodzi nie tylko nam, ale – może nawet bardziej – Żydom. Za taką głupotę powinien “tfu!-rca” filmu zapłacić, przynajmniej infamią i wzgardą.

Przypomniałabym inne jeszcze, też niepiękne, usiłowania innego reżysera, Chochlewa, który nie wiadomo za czyje pieniądze, usiłował nakręcić “demaskatorski” film “Westerplatte”, też zdaje się korzystając z zasobów zagranicznych koneserów sztuki filmowej, tym razem chyba zza zachodniej granicy…

I jeszcze jeden drobiazg. Już w końcowym stadium znajdowała się produkcja filmu o naszym “bohaterze”, co to przeskoczył przez płot i obalił komunizm, Lechu Wałęsie. Film powstawał pod ręką mistrza Wajdy. Tu też sprawa pękła, gdy okazało się, że pieniądze na ten film wyłożyła instytucja dobroczynna Amber Gold. Podobno Wajda miał zwrócić zainkasowane pieniądze, szybko umywając, czy raczej wycierając ręce zbrukane tym “bursztynowym złotem”, bo tak to się chyba tłumaczy to Amber Gold.

I popatrzcie ludzie, komu to dzisiaj patronuje ta słynna niegdyś Dziesiąta Muza.

Cecylia Zagroza

Komentarzy 9 do “Draństwo za pieniądze”

 1. 25godzina said

  „(…)Władysław Pasikowski najwyraźniej musiał pozazdrościć szybkiej ścieżki światowej sławy panu Janowi Tomaszowi Grossowi. Jan Tomasz Gross, akademicki bakałarz, jakich na tym świecie pełnym złości trzech na kilo wchodzi, z dnia na dzień został „światowej sławy historykiem”. A dlaczego? A dlatego, że aktywnie włączył się w realizację dwóch polityk historycznych: niemieckiej i żydowskiej. Rzecz w tym, że kiedy kanclerzem Niemiec został Gerhard Schroerer, w jednym z pierwszych swoich przemówień oświadczył, że „okres niemieckiej pokuty dobiegł końca”. Oznaczało to, że Niemcy, które wypłaciły bezcennemu Izraelowi i żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu około 100 mld marek, nie licząc dostaw okrętów podwodnych i innego sprzętu, najwyraźniej uznały, że to wystarczy i że żadnych suplik przyjmować już nie będą. Dla bezcennego Izraela i żydowskich organizacji wiadomego przemysłu oznaczało to groźbę utraty niezwykle lukratywnego statusu ofiary. (…)”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2672

 2. Wolne Słowo Polska said

  Scenariusz do filmu „Pokłosie” napisał sam Władysław Pasikowski. Przez 5 lat nikt tego filmu nie chciał sfinansować aż znalazł się producent Dariusz Jabłoński (był producentem serialu Pasikowskiego „Glina”), który zaczął szukać kolejnych inwestorów do powstania filmu.

 3. Błysk said

  Bardzo mało napisano na temat treści filmu,bo osoba która to pisała prawd. film oglądała. Ja tam nie będę go oglądał i ,jeśli tak można się wyrazić, apeluję o jego bojkot.Nic więcej chyba nie możemy zrobić.

 4. nobody said

  Towarzysz Mincl ponoć mówił że za każdym kredytem ( pieniędzmi) idzie zobowiązanie. Dlatego nie można brać pieniędzy (od kogoś) w sposób bezkarny. Wydaje się że w tej sytuacji skrajne logicznie że i w dzisiejszych czasach pieniądz i zobowiązanie nadal funkcjonuje, tyle że takie związki przyczynowo – skutkowe są bardzie „rozmazanie”. Ciekawe jest że każdy kto szuka lub obserwuje przepływ pieniędzy dziwnym trafem naraża się na krytykę, jakby ktoś wdrukował ludziom zakaz zadawania pytań.

 5. yokmokk said

  Ludzie, myślcie SYSTEMOWO. Dlaczego nakręcono taki film-pytanie retoryczne. Yokmokk.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Wiemy, dlaczego.

 7. aa said

  Pasikowski +stur +cala cholota zwiazana ztym gownianym filmem chce forsy i tylko forsy dlatego tez tak wyglada polski film po 1990 r-same gnioty glupie i ordynarne.
  Nawet stare pryki jak Hofman, Wajda, Olbrychski ktorzy w minionej epoce slali w czolowce polskiego kina gonia za forsa ktora zamienila wam Boga i stala sie nim…Jak we wszystkich zydowskich pseudodemokracjach……
  O pozostalych nie ma co mowic . Nawet ten ich polski stal sie jakis przedwojenny-polsko zydowski naprawde wstydze sie za polakow co sie stalo z tym narodem w ciagu tych paru lat? Tylko siasc i plakac jak w piosence Geppert-czy ktos jeszcze u was slucha tych tekstow? watpie ppewno slychac tylko belkot kurwy Dody i jej podobnych

 8. La Reine said

  Re: Aa.
  No tak. Kultura czy koltora? ktora to ktura?
  Pasi konik narazil sie oj narazil…ale niestety i tak ludziska pojda i kupia to na dvd, a oczywiscie bibliotekii publiczne w Toronto zakupia to …by ‚POkazac POPiSowo i ludowo’ prawdziwa historie Polskii POstawy Polakow w czasie II wojny swiatowej.
  Ten film wlasnie dlatego powstal: w RP bedzie bojkotowany ale w innych czesciach swiata ‚musowo’ POkazywany….a my Polacy bedziemy oczerniani a panisko Stuhrowe bedzie mialo nadzieje na kariere w ‚hollylodzie’….
  Tak wlasnie tak.
  Pasikowski zhanbil narod polski i nie wolno mu podac reki i aktorom takze.
  Banicja oto jest rozwiazanie.

 9. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/11/17/dranstwo-za-pieniadze/#more-27534 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: