Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Komu sobór odebrał chęć do życia?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-17 (Sobota)

W pełni świadom, że i nawet tysiąc podobnych artykułów nie przekona talmudycznych katoliczników, wiernych masońskiej „mszy” i posoborowym herezjom, zamieszczam, co następuje, a co zawdzięczamy p. Maciejaszu.
Admin
Komu sobór odebrał chęć do życia?W 1971 roku Evelyn Waugh wraz z ponad pięćdziesięcioma innymi uczonymi, literatami i artystami brytyjskimi podpisał petycję do Pawła VI w obronie klasycznego rytu rzymskiego.

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy początku obrad Vaticanum II zasłużona katolicka oficyna wydawnicza Ignatius Press opublikowała wznowienie edycji korespondencji między Evelynem Waugh – jednym z największych brytyjskich pisarzy w dwudziestym wieku, wielkim konwertytą na katolicyzm – a kardynałem Johnem C. Heenanem, arcybiskupem Westminsteru.

Publikowane listy są wyrazem wielkiego bólu człowieka, dla którego Msza Święta była „tym, co najważniejsze w życiu” – jak mówił w 1972 roku na pogrzebie autora „Znowu w Brideshead” w westminsterskiej katedrze kaznodzieja, ks. Philip Caraman TJ. Ten największy skarb był mu systematycznie odbierany przez tzw. reformy posoborowe w dziedzinie liturgii. Zresztą Waugh bardzo krytycznie odnosił się już do zmian – kosmetycznych w porównaniu z rewolucją liturgiczną Bugniniego – które w liturgii miały miejsce pod koniec pontyfikatu Piusa XII (np. innowacji dotyczących sposobu celebracji Wielkiego Tygodnia, wprowadzonych w 1955 roku).

W 1965 roku, gdy na Wyspach zaczął już mocno wiać „duch soboru” pisarz pisał do kardynała Heenana: Proszę się modlić, abym wytrwał w wierze, bowiem każde uczestnictwo we Mszy pozostawia mnie bez pocieszenia i wzmocnienia. Oby Bóg pozwolił, bym nigdy nie dokonał apostazji, ale obecnie chodzenie do kościoła jest dla mnie wielką próbą.

W tym samym roku, w liście do innego adresata Evelyn Waugh pisał: Nowa liturgia jest dla mnie pokusą wobec Wiary, Nadziei i Miłości, ale nigdy – oby Bóg pozwolił – nie przywiedzie mnie to do apostazji. W 1966 roku w liście do lady Diany Cooper przyznawał: sobór watykański odebrał mi chęć do życia […] Jeszcze nie unurzałem się w benzynie i nie podpaliłem, ale uparcie trwam przy Wierze, bez radości.

Evelyn Waugh oceniał Novus Ordo jako rezultat działań dziwnego przymierza między archeologami zajętymi spekulacjami na temat rytami z II wieku i modernistami, który chcą nadać Kościołowi charakter naszej, godnej pożałowania epoki. Działając razem nazywają się oni ’liturgistami’. Niejednokrotnie w swoich listach Waugh podkreślał arogancję owych „ekspertów od liturgii” – zarówno duchownych jak i świeckich – zupełnie nie liczących się z odczuciami tzw. zwykłych wiernych: Gdy młodzi teologowie mówią […] o Komunii Świętej jako o ‘społecznym posiłku’, zyskują bardzo mało odzewu w sercach i umysłach ich mniej wyrafinowanych braci.

A przecież Evelyn Waugh nie był jedynym prominentnym przedstawicielem kultury na Wyspach, którzy wyrażali swój ból i obawy z powodu dokonującej się dewastacji prastarej liturgii Kościoła rzymskiego. W 1971 pisarz razem z ponad pięćdziesięcioma innymi uczonymi, literatami i artystami brytyjskimi podpisał petycję do Pawła VI w obronie klasycznego rytu rzymskiego.

Wśród sygnatariuszy przypominających nie tylko o duchowych skarbach Mszy Świętej odprawianej w tym rycie, ale również o jej kulturotwórczym działaniu („jej wspaniałe teksy łacińskie były inspiracją dla szeregu wspaniałych osiągnięć w sztuce, dzieł poetyckich, filozoficznych, muzycznych, architektonicznych, malarskich i rzeźbiarskich”) była również „Królowa kryminału”. To z tego powodu niekiedy indult, który został udzielony dla Anglii i Walii na odprawianie „starej Mszy” jest nazywany „indultem Agaty Christie”. Podobno papież Paweł VI osobiście uwielbiał twórczość pisarki.

Na co mogą przydać się dobre kryminały…

Grzegorz Kucharczyk
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 30 do “Komu sobór odebrał chęć do życia?”

 1. j21 said

  KIedyś świadomość istnienia Boga katolik wynosił ze świetej liturgii, gdzie oddawano cześć Bogu w jego tajemnicach i nikt nie musiał mu zbytnio tłumaczyć oczywistych katechizmowych rzeczy. Dzisiaj organizuje się masowe młodzieżowe spędy, gdzie śpiewa się przy akompaniamencie gitary i perkusji, bo przecież to radosna celebracja uczty Pańskiej. Brak poczucia sakrum… Szkoda mówić.

 2. Fran SA said

  I ja sie czuje jakby mnie ktos przepedzil z kosciola.
  Przerazajaca jest dla mnie bezsilnosc. No bo jaka jest rada?

 3. Marucha said

  Dobre wprowadzenie do Mszy Trydenckiej – zdjęcia plus opisujący tekst (po angielsku):
  http://sspx.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=104:tridentine-mass-introduction&catid=73:the-mass-in-pictures&Itemid=82

  Mini-mszalik po polsku:

  Click to access msza_sw.pdf

  Inne:
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=117&doc=49

 4. Maria1 said

  ‚zupełnie nie liczących się z odczuciami tzw. zwykłych wiernych’ -Hm, panie konwertyto Waugh, gdyby ‚liturgiści’ musieli liczyć się z wszystkimi odczuciami, wszystkich ‚zwykłych’ i niezwykłych mielibyśmy dopiero liturgii ‚do wyboru, do koloru’. To zastanawia: przez 40 lat przypatrywano się biernie, jak wierni walczyli, by księża godnie sprawowali Mszę św., podawali Pana Jezusa klęczącym, nie usuwali tabernakulum z prezbiterium, nie rozwalali balustrady oddzielającej tegoż od nawy, nie niszczyli starego wystroju kościołów. Teraz, kiedy się okazało, że kościoły w Polsce nie pustoszeją, a wręcz przeciwnie, są pełne, także w dni powszednie, zazdrośni ‚tradsi’ współdziałają z chazarami w celu przyspieszenia ich opróżniania! Posługują się gojami, jak to zapowiadali w Protokołach, by zniweczyć ich wiarę. Podrzucają uczone teksty o rzekomej szkodliwości uczestniczenia w nowej liturgii, a różni szabesgoje(np. Jowram,Maciejaszu, Marucha itp.) rozpowszechniają te straszaki. Jeśli robią to nieświadomie, tym gorzej świadczy to o ich inteligencji, jeśli świadomie, to ,niech ich ręka Boska broni!’ Nie ufają Bogu i sobie tęsknie oglądając się za ‚rajem utraconym dzieciństwa i młodości.

  ‚Biada faryzeuszom i uczonym w Piśmie, bo przez swoje nauczanie często zamiast ukazywać ludziom drogę do Boga, prowadzili ich na bezdroża. Mam tu na myśli tak często stawiany im przez Jezusa zarzut, że nakazy tradycji wynosili ponad Boże przykazania, prawo ponad miłość.’

  Kardynał Ratzinger tak opisuje co zrobił ówczesny papież: ‚Pius V kazał przerobić istniejący mszał rzymski, tak jak to odbywało się już w długowiekowej historii. Wielu jego następców ponownie przerabiało ten mszał, nigdy nie przeciwstawiając jednego mszału drugiemu. Zawsze chodziło o pewien nieustannie kontynuowany proces zakładający rozwój i oczyszczanie, w którym jednak sama ciągłość nigdy nie została przerwana. Mszał Piusa V, jako stworzony przez niego, w rzeczywistości nie istnieje. Istnieje jedynie przeróbka nakazana przez Piusa V jako jedna z faz długiego procesu historycznego rozwoju. Nowość po Soborze w Trydencie była innej natury. Wtargnięcie reformacji odbiło się przede wszystkim na sposobach ‚reform’ liturgicznych. Na początku nie istniał jeden Kościół katolicki i jeden Kościół protestancki obok siebie. Podział Kościoła zachodził prawie niedostrzegalnie i znalazł swoje najbardziej wyraziste z historycznego punktu widzenia najbardziej wpływowe odbicie w zmianach liturgii, która lokalnie wyglądała różnorako, tak że bardzo trudne było często wyznaczenie granicy między liturgią katolicką a już nie katolicką. W sytuacji tego zamieszania, z powodu braku zwięzłego liturgicznego ustawodawstwa i istniejącego liturgicznego pluralizmu odziedziczonego po średniowieczu, papież zdecydował, że Missale Romanum, czyli mszał miasta Rzymu, jako z pewnością katolicki, będzie obowiązywał wszędzie tam, gdzie używane formy liturgiczne nie mogły wykazać się przynajmniej dwustuletnią tradycją” (Moje życie, Częstochowa 1998, s. 131-132).

  Gdy się porówna Mszał rzymski sprzed Soboru Trydenckiego i ten który nakazał wprowadzić św. Pius V, to zmiany były tak niewielkie, że laik mógł ich nie dostrzec. Obrzędy praktycznie się nie zmieniły. Uporządkowano teksty, ale największą nowością był fakt, że od tej pory Mszały drukowane w Rzymie miały być przyjęte na całym świecie.’

 5. j21 said

  Pius V skodyfikował to co było i niczego nie wprowadzał na siłę Pani Mario1.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Pani Mario, jest Pani w błędzie – nieświadomie, albo świadomie.
  Nie pozwolimy na plugawienie liturgii przez masonów, będziemy walczyć o prawdziwą Mszę kanonizowaną po wsze czasy przez PiusV, o Tradycję.
  Nawet laik dostrzega ogromne zmiany między „nowym rytem” a Mszą Świętą.

  NIGDY w historii Kościoła nikt nie zabraniał tego, co po wsze czasy ważne i nie wprowadzał odgórnie nowego rytu, w dodatku autorstwa MASONA.

  Bzdury Pani mówi, że dopiero teraz tradycjonaliści „obudzili się” i „odciągają” wiernych z kościołów. Oni to robią od momentu powstania skandalicznego rytu nowusa.
  Łączenie tradycjonalistów z Chazarami może wyjść tylko z zupełnie pomieszanego rozumu.

 7. marta15 said

  kolejny , jednen z miliona zgnilych owocow Soboru Wat-2 i ich celebracji masonskiego idealu tzw. wolnosci religijnej.
  http://www.fronda.pl/a/katolicyzm-nie-bedzie-juz-religia-panstwowa-liechtensteinu,23716.html

 8. marta15 said

  tu kolejny zgnily owoc posoborowia i ich masonkich hierarchow, ktorzy utworzyli nowa, antyreligie w czasie soboru.
  A wiekszosc zaczadzoych baranow nawet nie zdaje sobie z tego sprawy i bedzie i wlasnom piersiom i godnosciom osobistom bronic tych demonow do upadlego.
  http://www.fronda.pl/a/indyjski-episkopat-poleca-katolikom-joge,23706.html

 9. marta15 said

  tu filmik o tzw kundalini joga i jej demonicznym wplywie

 10. marta15 said

  wiele protestanckich „kosciolow” praktykuje przez swoich przygodnych pastoro i liderow najrozniejsze formy magii, okultyzmu pod pozorem „otrzymania Ducha Sw”. To zaczyna juz byc widoczne i w Polsce
  .http://www.youtube.com/watch?v=BCcGaTRwG_4&feature=channel&list=UL

 11. marta15 said

  glupota ludzka nie ma granic

 12. marta15 said

  sekta watykanska z zadowoleniem patrzy na efekty swojej dzilanosci.
  W Bostonie ( centrum skandalu pedofili w USA) ponad polowa parafii zostanie zamknietych). Moze to i lepiej, im szybciej ta sekta padnie tym lepiej. Tylko, ze w miedzyczasie wspaniale , 2000 letnie dziedzictow KK ( Koscily) zostanie , albo przerobione na meczety czy synagogi, albo na kluby nocne czy restauracje.
  Takie sa owoce dzilania posoborowej sekty.
  A zaczadzone barany beda jej bronic.
  http://www.traditio.com/comment/com1211.htm

  „Newcardinal Sean O’Malley, of Boston, Massachusetts, knows this and has thrown in the towel. On November 15, 2012, he admitted to the (few) remaining Newchurchers of Boston that most of their churches would be closed. Out of its 288 remaining parishes, only 135 will survive. O’Malley told them bluntly that the New Order sect was suffering from weak attendance, a shortage of presbyters, and decaying parish finances, which that have left four in ten Newparishes unable to pay their bills. „

 13. Psiemislavius said

  Tam, gdzie jest Msza Trydencka dzięki Summorum Pontificum, tam jest coraz więcej wiernych. Dzięki temu motu proprio wierni katoliccy odchodzą od NOMu i zaczynają chodzić na Msze prawdziwie katolickie. 🙂 Chwała Bogu! Módlmy się dalej o całkowite zniesienie i zakazanie NOMu oraz powrotu Mszy Trydenckiej jako jedynej słusznej.

 14. AlexSailor said

  @Marucha
  „Teraz, kiedy się okazało, że kościoły w Polsce nie pustoszeją, a wręcz przeciwnie, są pełne, także w dni powszednie, zazdrośni ‘tradsi’
  {to jest sekta usiłująca rozbić KK, nie mylić z uczestnikami i zwolennikami mszy rytu trydenckiego – AlexSailor}
  współdziałają z chazarami w celu przyspieszenia ich opróżniania! Posługują się gojami, jak to zapowiadali w Protokołach, by zniweczyć ich wiarę. Podrzucają uczone teksty o rzekomej szkodliwości uczestniczenia w nowej liturgii, a różni szabesgoje(np. Jowram,Maciejaszu, Marucha itp.) rozpowszechniają te straszaki.”

  „Tam, gdzie jest Msza Trydencka dzięki Summorum Pontificum, tam jest coraz więcej wiernych.”
  Tam gdzie msza NOM jest odprawiana, jest również coraz więcej wiernych.

  „Dzisiaj organizuje się masowe młodzieżowe spędy, gdzie śpiewa się przy akompaniamencie gitary i perkusji, bo przecież to radosna celebracja uczty Pańskiej. Brak poczucia sakrum… Szkoda mówić.”
  Używanie gitar i perkusji w czasie liturgii NOM jest niedopuszczalne. Są to nadużycia, za które celebrujący kapłan powinien odpowiadać przed biskupem, a ten przed papieżem.
  Niestety ktoś przymyka na to oko.

  „Instrukcja Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II

  V. Instrumenty muzyczne

  28. „W Kościele łacińskim należy mieć w wielkim poszanowaniu organy piszczałkowe jako tradycyjny instrument muzyczny, którego brzmienie dodaje ceremoniom kościelnym majestatu, a umysły wiernych pod nosi do Boga i spraw niebieskich” (KL nr 120). Akompaniament organowy podtrzymuje śpiew, ułatwia udział w czynnościach liturgicznych i przyczynia się do głębszego zjednoczenia wiernych (MS nr 64).
  Organy powinno znajdować się we wszystkich kościołach w Polsce. Tzw. organy elektronowe dopuszcza się do użytku jako instrument tymczasowy, Natomiast tam, gdzie ze względu na brak miejsca nie da się zbudować organów piszczałkowych, można je instalować zamiast fisharmonium.

  29. Poza organami wolno używać w liturgii innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do wykonywania współczesnej muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego, zgodnie z tradycją, takie instrumenty, jak fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, perkusja, wibrafon itp.
  30. Muzyka w czasie sprawowania czynności liturgiczych winna być wykonywana „na żywo”, dlatego nie wolno zastępować śpiewu zgromadzonych lub gry na instrumentach muzyką odtwarzaną za pomocą aparatów, np. magnetofonu, adapteru, radia itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poza liturgią odtwarzać niekiedy muzykę religijną z płyt czy taśm, aby w tego rodzaju audycjach udostępnić wiernym arcydzieła muzycznej twórczości religijnej dla wytworzenia odpowiedniego nastroju lub też celem wyrabiania w nich dobrego smaku muzycznego.”

 15. Marucha said

  Re 14:
  Od czasów wprowadzenia do Polski „zdobyczy” II Soboru MALEJE liczba osób, które przyznają się do katolicyzmu i jeszcze bardziej maleje liczba osób chodzących na Msze, biorących sakramenty, nie rozwodzących się itd.
  To samo ma miejsce we wszystkich krajach ongiś katolickich.
  I tyle.

  PS. Dodam jeszcze, że odprawianie Mszy Świętej Trydenckiej w modernistycznym otoczeniu, jest czymś dziwacznym.

 16. Teresa said

  Przyklad mszy posoborowej odprawionej przez proboszcza Katedry Wiedenskiej, o. Antona Fabera, Oczywiscie przy aprobacie arcybiskupa Wiednia, kardynała Kościoła rzymskokatolickiego Christopha Schönborna – zatrutego owocu pontyfikatu JPII. Jan Paweł II wyniósł go do godności biskupiej w 1991 i kardynalskiej w 1995.
  Msze odprawiono podczas festiwalu na Wyspie Dunajskiej. Podczas mszy ludzie palą, piją i jedzą. Uczestnicy idą do komunii bespośrednio od popielniczki i stolika z piwem.
  http://gloria.tv/?media=164417

 17. Marucha said

  Re 16:
  No i cieszmy się, że dużo ludzi chodzi na TAKIE msze.
  A jakby je połączyć z loterią fantową. strzelaniem z wiatrówki do butelek i włażeniem na namydlony słup po zegarek – to by były jeszcze popularniejsze.

 18. j21 said

  Boję się aby kiedyś katolicy nie śpiewali swoich pieśni liturgicznych, jak ci grecy, będąc u siebie gośćmi. Podaję linka, mnie ta muzyka i śpiew poraża pięknem a zarazem smutkiem. http://www.youtube.com/watch?v=RwFYUJb03d0&feature=related

 19. anna15 said

  tu kolejne kpiny z pogrzebu.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/17/zydomasonska-rewolucja-w-pseudo-kosciele-katolickim-amerykanscy-pseudo-biskupi-przygotowuja-judeochrzescijanska-kant-onizacje-pierwszej-zydokomunistycznej-swietej/comment-page-1/#comment-76143

 20. anna15 said

  ad 16 Ta niby „msza” z nakazu anty-arcyiskupa i masona Schonborna to skandal. Ludzie zachowuja sie jak w red-neckim barze,.
  Pala,pija , gadaja, luz , blues czekolad. Amosfera jak na pikniku i jeszcze to zawolanie „ksiezula-bezmozgowca ,ze protestanci i ludzie innych religii tez sa zaproszeni do udzialu w Eucharystii . Rece opadaja.
  A moze jeszcze na stronie ktos tam seks uprawial??

 21. dr TS said

  To trochę nie tak, że Kościoły opustoszały przez SV2.
  Do czasu wejścia do UE wierni KK zapełniali Kościoły po brzegi. Zaczęło się od objazdowych biesiad RMF z piwkiem dla młodzieży i Owsika z jego „róbta co chceta”. Owieczki nie pilnowane poszły na łączkę z darmową trawką, a właściwie pobiegły tam za reklamą, że jest darmowa. A tam je ostrzygli… I dopóki owieczki nie dostaną porządnie w d.upę, to nie otrzeźwieją. Kościoły są puste, bo głowy owieczek są puste… i lezą za reklamą, nie za krzyżem, to jest prostsze i łatwiejsze. Zło zawsze jest łatwiejsze. A i kara na tej owczarni musi się dokonać, za detronizację Chrystusa. Kościół przekazał katechizację dzieci w ręce … ignorantów i zbójców. Uczą o pierdołach, zamiast prawdach wiary. Strywializowano Objawienie i Tradycję – ośmieszono do poziomu mitu, jakim są inne wierzenia pogańskie. I jeszcze jedno – wszechogarniające lenistwo: we wierze, w nauce, w pracy i wszelkim działaniu. W zamian ogromne chciejstwo dóbr wszelakich i przyjemności.
  Ten, kto wrzuca zdrowe jabłko do skrzynki zgniłych – niech nie oczekuje, że zgniłe staną się zdrowymi. Do starego bukłaka nie wlewa się wina…

 22. Domremy said

  J.R.R. TOLKIEN GOES to MASS

  http://www.danielmitsui.com/hieronymus/index.blog/1885227/jrr-tolkien-goes-to-mass/

  Simon Tolkien:
  I vividly remember going to church with him [J.R.R.] in Bournemouth. He was a devout Roman Catholic and it was soon after the Church had changed the liturgy from Latin to English. My grandfather obviously didn’t agree with this and made all the responses very loudly in Latin while the rest of the congregation answered in English. I found the whole experience quite excruciating, but my grandfather was oblivious. He simply had to do what he believed to be right. He inherited his religion from his mother, who was ostracised by her family following her conversion and then died in poverty when my grandfather was just 12. I know that he played a big part in the decision to send me to Downside, a Roman Catholic school in Somerset.

 23. JO said

  Ad.21. Pan sobie Przeczy broniac novusa.
  Muskie Pan stwierdzic, ze na Nowusie nic sie Dobrego nie Dzieje, tak to ogolnie Powiedzmy sumujac Pana wypowiedz, choc Powinno bo ….Suma sumarum Jednak nic nie wynosza ludzie a powinni wynosic Laski Ducha Swietego by zyc w Lasce uswiecajacej, by zyc w nadprzyrodzonosci/ ym Swiecie.

  Pan wie, ze PRL Prawo bylo bronilo najmniejszej komorki spolecznej jaka Byla dla PRL Rodzina.

  Wiec Panstwo jakos wspolgralo z Kosciolem w PRL …

  Liberalny PRL bis zniose Ta zasade. W PRL bis jest Obrona praw czlowieka do dewiacji, liberalizm a nie Czlowieka jako takiego I jego Rodziny, przy ideologiach rozsiewanych sexizmu, nudyzmu, relatywizmu, konsumpcji.
  ———
  Wnisek, ze to Jednak zmiana Doktryna w KKatolickim I Mszy jako centrum Wiary katolickiej pozbawilo ludzi Tarczy , mozliwosci Obrony przed Swiatem, Klamstwem I namietnosciami.

  Zmiana Mszy, doktorze. I Nauki na niej…juz naturalistycznej, masonskiej czego Wyrazem jest Nowus Masonski a nie Nauki nadprzyrodzonej z Nadprzyrodzona dajaca Laski Msza Trydencka.

  Dowod to taki, tez rozwody zaczeli sie w olbrzymiej ilosci po Soborze .Dzis to Lawina zdalnie wspomagana….wybuchami…..

 24. Marucha said

  Re 21:
  Otóż statystyki (które mogę ewentualnie wyszukać) wykazują przedziwną korelację między momentem czasowym, w którym miał nieszczęście odbyć się II Sobór Watykański – a wyraźnie zauważalnym spadkiem wszelkich mierników katolicyzmu w krajach, gdzie istniał.

  Chodzi tu o takie wskaźniki, jak liczba osób przyznających się do katolicyzmu, liczba osób chodzących na Msze, liczba rozwodów itd.

  W Polsce, dzięki Prymasowi Wyszyńskiemu, upadek Kościoła przesunął się w czasie o jakieś 20 lat.

 25. Marucha said

  Myślę, że jeśli pewnego dnia niejaki Nergal napisał by muzykę do nowej „mszy”, katolemingom by to nie przeszkadzało i nawet twierdzili by, ze liczba wiernych na mszy wzrosła!

 26. wet3 said

  Checi do zycia to moze nie stracilem. Poczulem sie jednak zagubiony i przestalem chodzic do kosciola przez bardzo dlugi okres czasu. Czuje sie kompletnie zniesmaczony. Nie mam mozliwosci chodzenia do SSPX. Nolens volens teraz chodze na to nowe gdyz odczuwam potrzebe praktykowania.
  Czuje sie jak zawieszony w powietrzu.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Niech Pan przynajmniej poszuka kościoła, gdzie ksiądz odprawia nową mszę w sposób możliwie godny – bez bębenków, bez świeckich szafarzy, bez komunii na stojąco, bez menory itd.

 28. JO said

  Re.26. Ja tez nie moge uczestniczyc we Mszy, za daleko…
  Jednak mam Internet I slucham Mszy Trydenckiej z internetu, ze strony int bodajrze Msza Wszechczasow. Czytam Wowczas Mszal Rzymski, Tekst Ktory wypowiada Ksiadz I Wierni, caly tekst z opisem, Czytam Biblie wybrane teksty, Psalmy I Rozaniec z Mszalu Rzymskiego Takemnice.

  Na zadnego NOWUSA nigdy juz nie Pojde.Odpycha mnie. Moglem uczestniczyc na Msze Trydencka, ale odprawana Przez Ksiedza, ktory z rana odprawia NOWUSA a wieczorem Msze Trydencka. On dopuszcza By Kobiety sila daly tam gdzie mezczyzni, dopuszcza Kobiety z nieokrytych glowa, w spodniach…To mnie odpycha…Juz Tam nie chodze. Wole tak jak opisalem, laczac sie z Tymi, ktorzy sa w Warszawie I innych czesciach Swiata z Bractwem…..

  Czytam Kazania Ks Jana…

  Msza Trydencka, Msza Koronacyjna Krolow Polskich….

 29. JO said

  ….Tzn, slucham I ogladam Msze Trydencka w Internecie…

 30. JO said

  Ta Msza Jest po prostu Darem od Boga.
  Jest Wyrazem Milosci do Kazdego z Nas …do Mnie tez…

  Na Mszy Chrystus sklada z siebie Ofiare Bogu Ojcu za Nas….a I Ja Moge dolaczyc sie do tej Ofiary …przynisc to co udalo mi sie najlepiej by zadowolic Mego Ojca… I urzec dla Grzechu razem z Chrystusem-Zbawca I narodzic sie na NOWO I wowczas moc pokonywac Swiat, oprzec sie Namietnosciom I rozpoznawac Klamstwo od Prawde za ktora Moge Dzieki Lasce, Darom Ducha Swietego isc, Jedyna Droga

Sorry, the comment form is closed at this time.