Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Robert o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  UZA o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Pogrossie

Posted by Marucha w dniu 2012-11-17 (Sobota)

Red. Krzysztof Kłopotowski

Niedawno pan red. Krzysztof Kłopotowski wystąpił z oryginalnym remedium na kryzys. To znaczy – nie do końca oryginalnym, bo nieświadomie naśladował króla Stanisława Augusta, który – ilekroć udało mu się jakoś wybrnąć z permanentnych tarapatów finansowych – cytował słowa św. Pawła, że „zbawienie przychodzi od Żydów”. Skoro sam św. Paweł tak twierdził, to oczywiście nie wypada zaprzeczać, niemniej jednak niepodobna nie zauważyć, że w przypadku Stanisława Augusta to „zbawienie” było krótkotrwałe, a jednocześnie – niebywale kosztowne.

Pamiętając tedy o próbach zbawiania się przy pomocy Żydów, podejmowanych przez Stanisława Augusta, możemy rozebrać sobie z uwagą zarówno pomysł pana red. Krzysztofa Kłopotowskiego, jak i ofertę złożoną Żydom za pośrednictwem „Najwyższego Czasu!” przez Janusza Korwin-Mikke.

Otóż pan red. Kłopotowski uważa, że gdyby tak Żydzi ponownie osiedlili się w Polsce, ma się rozumieć – ze swoimi pieniędzmi – to nasz nieszczęśliwy kraj stałby się wkrótce mocarstwem światowym. Wszystko to oczywiście być może – ale może by tak – jak w swoim czasie rozsądni ludzie proponowali zrobić z komunizmem – najpierw ten pomysł wypróbować na szczurach? Weźmy bowiem kraj, w którym Żydzi się osiedlili. Niby wszystko jest tam w jak najlepszym porządku, a co wskazywałby fakt, iż Amerykanie – bo to o Ameryce mowa – wybrali sobie po raz kolejny tego samego prezydenta – chociaż z drugiej strony niepodobna nie zauważyć, że nie tylko to państwo tonie w długach, ale zadłużona u finansowych grandziarzy jest również wielka liczba jego obywateli. Ci obywatele mogą wybierać sobie prezydentów, ile tylko dusza zapragnie – ale coraz większa ich część wypruwa sobie żyły, żeby finansowi grandziarze nie pozabierali im np. domów w charakterze fantów za niespłacone długi. Im więcej żył sobie wypruwają, tym bardziej są pozadłużani. Ale jakże inaczej, skoro za uncję złota w 1970 roku trzeba było zapłacić zaledwie 30 dolarów, podczas gdy teraz – 1730 dolarów.

Finansowi grandziarze „kreują pieniądz” i w ten sposób przechwytują nie tylko własność Amerykanów, ale również – coraz większą część bogactwa, jakie tamci swoją pracą wytwarzają. Oczywiście wszyscy ci prezydenci na to pozwalają – bo w przeciwnym razie któż dałby im 5 miliardów dolarów na przedwyborcze makagigi? W rezultacie – ogon wywija psem, a Waszyngton – jak przenikliwie zauważył pół żartem, ale i pół serio Patryk Buchanan – jest „terytorium okupowanym przez Izrael”.

Więc może by pan red. Kłopotowski jeszcze raz głęboko sobie rozebrał z uwagą swoją propozycję walki z kryzysem, podobnie jak Janusz Korwin-Mikke swoją ofertę, by Żydzi osiedlili się w Polsce – ale nie próbowali Polakami rządzić.

No dobrze – ale gdyby jednak chcieli spróbować – to co wtedy im zaproponujemy? Pomysły, by 3 miliony Żydów osiedliły się w Polsce, dotychczas były przypisywane tylko pani Yael Bartany, uważanej za trochę postrzeloną artystkę – a tu proszę – czyżby perspektywa Żydolandu nabierała rumieńców?

Reż. Władysław Pasikowski

Wykluczyć tego nie można, bo również coraz więcej chałturników zaczyna widocznie górnym węchem coś wyczuwać – na dowód czego na ekrany kin naszego nieszczęśliwego kraju wszedł film pana Pasikowskiego „Pokłosie”. Celem tego ambitnego obrazu jest rozdrapanie sumienia mniej wartościowego narodu tubylczego, poprzez rzucenie mu w chore z nienawiści oczy brutalnej prawdy, iż jest narodem zbrodniarzy.

Nie muszę dodawać, że ten, kto mniej wartościowemu narodowi tubylczemu tę brutalną prawdę w chore z nienawiści oczy rzuci, tym samym daje dowód swojej moralnej wyższości, dzięki czemu może być przyjęty go grona „człowieków przyzwoitych”, co to rozpoznają się po zapachu. Więc pan Pasikowski nakręcił szmonces o tym, jak to źli Polacy nie tylko holokaustowali Żydów, ale nadal trwają w swojej zatwardziałości. Nietrudno się domyślić, że w tej sytuacji aż się prosi, by ustanowić nad tym mniej wartościowym narodem tubylczym jakąś kuratelę – najlepiej starszych i mądrzejszych, którzy już tam wytresują go we właściwym kierunku.

Władysław Pasikowski najwyraźniej musiał pozazdrościć szybkiej ścieżki światowej sławy panu Janowi Tomaszowi Grossowi. Jan Tomasz Gross, akademicki bakałarz, jakich na tym świecie pełnym złości trzech na kilo wchodzi, z dnia na dzień został „światowej sławy historykiem”. A dlaczego? A dlatego, że aktywnie włączył się w realizację dwóch polityk historycznych: niemieckiej i żydowskiej. Rzecz w tym, że kiedy kanclerzem Niemiec został Gerhard Schroerer, w jednym z pierwszych swoich przemówień oświadczył, że „okres niemieckiej pokuty dobiegł końca”. Oznaczało to, że Niemcy, które wypłaciły bezcennemu Izraelowi i żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu około 100 mld marek, nie licząc dostaw okrętów podwodnych i innego sprzętu, najwyraźniej uznały, że to wystarczy i że żadnych suplik przyjmować już nie będą. Dla bezcennego Izraela i żydowskich organizacji wiadomego przemysłu oznaczało to groźbę utraty niezwykle lukratywnego statusu ofiary.

A właśnie wynaleziony został prosty sposób eksploatowania holokaustu aż do końca świata. Formuła uzasadniająca tę eksploatację głosi, że ofiary, które zostały zamordowane, to jedna sprawa, ale przecież – ilu Żydów wskutek tego się nie urodziło! Przy takim podejściu jest oczywiste, że liczba ofiar holokaustu w każdym dziesięcioleciu będzie rosła w postępie geometrycznym!

W takiej sytuacji, wobec twardego stanowiska Niemiec, trzeba jak najszybciej rozejrzeć się za winowajcą zastępczym, na którego stopniowo będzie się zwalało odpowiedzialność za holokaust, no i oczywiście – pod tym pretekstem szlamowało. Na takiego zastępczego winowajcę najbardziej nadawała się Polska, po pierwsze dlatego, że większość tych zbrodni została dokonana na aktualnym polskim terytorium państwowym, a po drugie dlatego, że za sprawą wysługujących się państwom trzecim bezpieczniackich watah i za sprawą Umiłowanych Przywódców, nasz nieszczęśliwy kraj przypomina pochyłe drzewo.

W ten sposób doszło do ścisłej koordynacji niemieckiej polityki historycznej, zmierzającej do stopniowego zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę, z polityką historyczną żydowską, której celem jest znalezienie winowajcy zastępczego, wzbudzenie w nim poczucia winy, by w ten sposób doprowadzić go do stanu bezbronności wobec zaplanowanego szlamowania. Naprzeciw tym skoordynowanym politykom historycznym wychodzi piąta kolumna w kraju, wykonująca już to na obstalunek, już to ochotniczo rozmaite podłości w charakterze budzicieli i rozdrapywaczy sumień.

Nic zatem dziwnego, że wykonując leninowskie przykazania w zakresie organizatorskiej funkcji prasy „Gazeta Wyborcza” nawołuje, by na szmonces Władysława Pasikowskiego, który powinien nazywać się raczej „Pogrossie”, spędzać młodzież licealną. No pewnie – czyż nie lepiej, by czarną antypolską propagandę sfinansowali sami Polacy?

Tak to wygląda w sytuacji, kiedy pan red. Michnik zapewnia nas, że w Polsce Żydów „nie ma”. Cóż by się zatem działo, gdyby „byli”?

Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl/

Komentarzy 36 do “Pogrossie”

 1. Przecław said

  Tak, to oczywiście racja, święta prawda. Jakie jednak remedium widzi na to Michalkiewicz, czy pokazuje nam drogę wyjścia ?
  Nie byłby Michalkiewiczem, gdyby nie wymyślił znowu jakiejś uszczypliwej uwagi pod adresem ostatniego króla Rzeczpospolitej, ostatniego nie licząc Romanowów rzecz jasna. I tak, próbuje go zohydzić wobec niezorientowanych czytelników przez uwikłanie w rzekomy żydofilizm przytaczając jakąs anegdotę. Tymczasem nie ma dowodów na ten żydofilizm, a polityka Poniatowskiego oparcia się o Rosję i w ten sposób szukania dróg wyjścia z zapaści w jaką wpędzili Polskę Sasi była sprzeczna z polityką żydowską, zwłaszcza kręgów finansowych, dlatego doprowadzili oni do upadku polityki Poniatowskiego, likwidacji i rozgrabienia RP.
  W ten sposób Michalkiewicz stwarzając pozory walki z żydofilią naprawdę walczy z próbami odrodzenia Polski.

 2. 166 bojkot TVN said

  1/Przeclaw
  Niech Przecław poszuka jakichś wiadomości o dziadkach Poniatowskiego, bo może sie okazać, że to był nie tylko kochanek carycy, ale pionek frankistów. No chyba, ze nie był. Ale to warto sprawdzić jak kto ma czas szukać
  Wówczas jego „królowanie” może ukazać się w zupełnie innym świetle.

 3. Błysk said

  Michalkiewicz jest dość twardy dla żydów ,ale dość miękki dla masonów; i niepotrzebnie nagłaśnia brednie jakiegoś Kłopotowskiego , który nawet nie ogolił sobie brody.

 4. Przecław said

  ad.2
  To Pan, Panie Bojkot powinien postudiować tę sprawę, ja już to dawno temu zrobiłem.
  Jest to nie mająca podstaw plotka rozpowszechniana od poczatku przez żydów w celu podważenia wiarygodności SAP.
  Co do frankistów, to cały ruch powstał pod ścisłym patronatem królów saxońskich. Różnica jest taka, że August III Sas trzymał Franka do chrztu, jego „chrzciny” wraz miały oficjalny, uroczysty charakter, a setki frankistów zostały uszlachcone z woli króla Sasa. Natomiast za Poniatowskiego Jakób Frank siedział w więzieniu.

 5. Joe said

  Przestancie ganiac zajaczka…Zrozumcie ze Michalkiewicz pokazal wam dzien dzisiejszy i jutro.Prawde….prawde i tyko prawde.

 6. 166 bojkot TVN said

  No właśnie w tym problem, że 166 nie ma czasu ….. jak miliony Polaków.
  Dlatego chętnie czyta rzetelne gotowce.

 7. 166 bojkot TVN said

  4/Przecław
  A gdzie to i w jakim więzieniu i dlaczego siedział Jakub Frank? Czy został skazany, czy tak na złość i czy wyszedł kiedykolwiek z więzienia? A w ogóle skąd się wziął w Polsce i po co?

 8. Helena said

  Nie ulega watpliwosci ,ze na ten antypolski gniot beda pedzone cale klasy.Warto wiec przytoczyc fragment wspomnien prof.Witolda Kiezunia ,ktory siedzial w sowieckim lagrze z japonskimi jencami wojennymi i opisuje jek reagowali Japonczycy zmuszani do ogladania antyjaponskich filmow .”Na pierwszym pokazie wszyscy Japonczycy siedzacy na lawach odwrocili sie tylem do ekranu.Gdy to zauwazono kazano powtorzyc film i pilnowano, azeby nikt nie zmienial pozycji. Podniosl sie krzyk,ze jest zimno (istotnie wieczory byly zimne), i ze musza okrywac sie kocami.Gdy wyrazono zgode,wszyscy przykryli sie kocami wraz z glowa.Zakazano wiec brac koce i wowczas Japonczycy siedzieli z zamknietymi oczami.”

 9. RomanK said

  Michalkiewicz od lat ..pokazje..ale zajaczka, ktorego puszcza lustereczkiem (na ktore ma wwwszystkie pozwolenstfa zreszta)..do studni:-))) studni bez dna zreszta:-)))

 10. Zerohero said

  Po co odwoływać się do przykładu Amerykanów. Palestyńczycy wystarczą. W 1900 nie mieli Żydów, a z każdym rokiem jak Żydów przybywało, to Palestyńczykom było gorzej. Teraz Izrael jest regionalną potęgą, a Palestyńczyka można zabić nawet bez konsekwencji prawnych. Przykład bije po oczach.

 11. RomanK said

  Cytujac jednego z polskich narodowcow przez duze N…wsrod wielu niesamowicie trafnych spostrzezen pan Dariusz pisze:

  Wewnątrz policji jest groźna, obca, niepolska struktura.

  TAK ! TO jest FAKTE<! ale odnosi sie do calej struktury panstwa!….
  Ta ukryta struktura to RAK- jaki toczy POlske i jesli sie go nei usunie POlska Zginie!
  Panstwo Polskie jest przejete przez Demoniczna Strukture…dokladnie- jak Czlowiek Opetany przez demona!~
  NIby na zewnatrz ten sam czlowiek,,ale po jego czynach zachowaniu widzimy, ze kieryje nim jakas ukryta sila…ktora dziala na szkode i czyni ZLO!

 12. Marucha said

  Re 11:
  Pozwolę sobie powyższą myśl, po pewnym przeformułowaniu, uczynić jednym ze stałych motto gajówki – vide prawa strona witryny.

 13. RomanK said

  SYndtom Wyksztalciucha Belkota…. nie ma czasu czytac,,uczyc sie …ale ma czas pisac i pouczac:-))))
  Jesli nazwac klasztor Jsnogorski wiezieniem znaczy siedzial we wiezieniu:-)))

 14. JO said

  Ksiadz Karol, Tradycjonalisci, jezeli faktycznie Myslimy, ze Nie Moze byc oddzielne Panstwo Od Kosciola, to Winnismy Tworzys struktory Gospodarcze oparte na Nas Samych I tylko Nas! To co poza Nami powinnismy Traktowac jako export Naszych dobr do Swiata.

  Tak robia muzeumanie I wspierajac Nas, gdyz my ginie my w systemie ZydowskoMasonskim Finansowym w pojedynke , nie majac Panstwa, organizacji! Ktora by Nas Chronila, Grupy, sily gospodarczej.

  Uwazam, ze wszystko jest w Rekach Ksiedza Karola. To On winien dac signal do Organizowania sie , Blogoslawienstwo.

  A my Winnismy z tym Blogoslawienstwem Organizowac sie , tworzyc Panstwo w Panstwie jak podczas Zaborow.

  Bez tego, nawolywanie , ze niezgadzamy sie na oddzielnie Panstwa od Kosciola , gdy Sami w malym stopni NIE ORGANIZUJEMY sie, jest czczenie Trupim gadaniem.

 15. JO said

  Wielkie rzeczy, Panstwo, mozna przywrocic Kosciolowi, gdy Sami zorganizujemy I oddamy nasze Rodziny Kosciolowi, nasze Cale Grupy Tradycjonalistow.

  Teraz deklarujemy sie, ze wierzymy Tradycyjnie ale Zyjemy w Swiecie Sprzecznym z nasza Wiara.

  Ta sprzecznosc n as Blokuje, Nie dajemy Przykladu tym, ktorzy bladza. Kolo sie zamyka. My w sumie giniemy….Do Tradycjonalistow nalezy tylko mala grupa I nic. Poza tym, bezsilna Politycznie, Gospodarczo a wiec narazona na Utrate Wiary , bo nie zorganizowany Gospodarczo.

 16. JO said

  Wsrod Nas sa piekarze, prawn icy, Lekarze, roznicy……
  My potrzebujemy GLOWE , Krola, Panstwo ala ….by Nami Kierowac, by nawzajem Dobra przeplywaly miedzy Nami a nie oddawac Naszych pieniedzy naszym Wrogom. Z nimi handlowac na Warunkach jakie Ks Karol sie Zgodzi ale nie byc iCh parobkami , ktorzy chodza do Bractwa sie Modlic.

  Najwyzszy czas Powstac z Kolan, Walczyc nie tylko jezykiem. Czyny, czyny, wyrzucenia dla Nas a nie Podatki zlodziejskie dla MasonoZydow.

 17. RomanK said

  Dzieki panie Waclawie…dlatego na dzien dzisiejszy jest wazny nacisk na odpowiedz na pytanie:

  KTo wydal rozkaz do prowokacj podczas marszu 11 Listopada 2012…
  KTo wydal rozpkaz taja prowokacje przygotowac i przeprowadzic????
  TO musi byc na topie spraw do zalatwienia i mediow i politykow i nas wszystkich….pociagnac za ujawniona macke utajniona strukture ZLA!

  To ja dziękuję, panie Romanie – i dziękuję też p. Dariuszowi Ciesielskiemu. – admin

 18. Wosiu said

 19. Wosiu said

  Acha, jeszcze taka zasłyszana historia:

  pewien Polak mieszkający w RFN, człowiek o dużym dorobku naukowym i wysokiej pozycji w tzw. wielkim przemyśle, otrzymał intrygującą propozycję – jeśli zrzeknie się obywatelstwa polskiego i przyjmie niemieckie, może otrzymać poważne stanowisko rządowe. Odpowiedział, ze tak właściwie to właśnie zastanawia się nad powrotem do Polski. Osoba która mu tę propozycję złożyła, odpowiedziała coś w tym rodzaju:
  Proszę pana, nigdy nie osiągnie pan w Polsce tego, co tutaj może Pan osiągnąć. Polska jest przeznaczona jako rezerwuar siły roboczej i surowców, centrum usług i pewnego rodzaju skansen. Tak zostało zaplanowane i tak jest realizowane. Nie widzi pan tego?

  Coś mi się też przypomina, że już dawno temu tzw. Klub Rzymski postulował, żeby ludność Polski ograniczyć do 15 milionów maksimum….

  Tak więc wszystko chyba się zgadza i idzie zgodnie z planem.

 20. xiao said

  JO powiedział/a : „Wielkie rzeczy, Panstwo, mozna przywrocic Kosciolowi, gdy Sami zorganizujemy I oddamy nasze Rodziny Kosciolowi, nasze Cale Grupy Tradycjonalistow.”

  Wystarczy, że przynajmniej 10% Polaków odda swoją wolę Bogu, tak jak to deklaruje modląc się słowami „Ojcze nasz”
  – wiem że to trudne , bo to tak jak umrzeć i na nowo się narodzić – ale skutki tego będą bardzo bardzo pozytywne dla Polski i Polaków.
  Kochani ważna jest też właściwa hierarchia, czyli najpierw BÓG > KOŚCIÓŁ > OJCZYZNA itd
  jeżeli na pierwszym miejscu postawicie cokolwiek zamiast BOGA (nawet nieświadomie), to stracicie wszystko – tak w dużym skrócie działa ten mechanizm.
  pozdro

 21. Wosiu said

  No i do kupy, dla przypomnienia (bo chyba było już tu).

  Tekst z zeszłego roku chyba:

  „O roszczeniach środowisk żydowskich oraz stosunku do nich Donalda Tuska, ze STANISŁAWEM MICHALKIEWICZEM rozmawia Rafał Pazio.

  NCZAS: Napisał Pan, że w czerwcu ubiegłego roku premier Donald Tusk skierował do wojewodów tajne rozporządzenie, aby w trybie administracyjnym oddawali „mienie żydowskie” zgłaszającym się „spadkobiercom”, którzy nie mają dokumentów umożliwiających przeprowadzenie postępowania sądowego. Czy mógłby Pan uzupełnić tę informację?
  MICHALKIEWICZ: Informacja, którą uzyskałem, pochodziła od osoby, której tożsamości tutaj podać nie mogę. To bardzo poważny człowiek z tytułem profesorskim. W korespondencji ze mną zapytał, czy wiem o tym, że w czerwcu ubiegłego roku premier Tusk skierował do wojewodów tajne zarządzenie dotyczące tzw. mienia żydowskiego. Rozumiem, że sprawdzić tego u źródła, czyli w kancelarii pana premiera, nie mogę. Jeżeli zarządzenie jest tajne, to zostanę odprawiony z kwitkiem albo w najlepszym razie okłamany. Nikt się do tajnego zarządzenia nie przyzna, tym bardziej do tajnego zarządzenia takiej treści.
  Więc co uprawdopodabnia tę wiadomość?
  Wiadomość może być bardzo prawdopodobna ze względu na następującą sekwencję wydarzeń. Na początku ubiegłego roku nastąpiła istotna zmiana w stanowisku Izraela, jeśli chodzi o mienie żydowskie. Do tej pory Izrael dystansował się od tej całej kampanii, którą prowadziły organizacje przemysłu holokaustu, głównie amerykańskie, przeciwko Polsce. Izrael formalnie nie miał z tym nic wspólnego, chociaż wiadomo było, że merytorycznie to popiera. Od stycznia ubiegłego roku Izrael stanął na czele tej operacji. Wespół z Agencją Żydowską utworzył specjalny zespół, którego celem jest przeprowadzenie operacji odzyskiwania mienia żydowskiego w Europie Środkowej. Media polskie o tym specjalnie nie informowały, tak jakby miały jakieś zalecenia. Wiadomo, że cenzury nie ma, ale media głównego nurtu, w których jest, jak sądzę, mnóstwo konfidentów poprzebieranych za dziennikarzy, zawsze skądś wiedzą, o czym można mówić, pisać i pokazywać, a o czym nie wolno. Skąd to wiedzą, tego nie wiem – być może od swoich oficerów prowadzących.
  Skąd wiemy o tym zespole?
  Izraelski dziennik „Haaretz” bez osłonek przedstawił skład tego zespołu, który ma nawet stronę internetową. Dyrektorem tego zespołu jest pan Braun z Nowego Jorku, a dyrektorem technicznym pani Ania Wierchowskaja – bardzo dobry fachowiec, który umie wydobyć pieniądze nawet z kamienia. Drugim wydarzeniem, które uprawdopodabnia te informacje, była wizyta rządu premiera Tuska w pełnym składzie (55 osób) na początku lutego ubiegłego roku w Izraelu. Wizyta w pełnym składzie na pewno musiała doprowadzić do jakiś ustaleń, ale nie wiemy do jakich, bo nie ukazał się żaden komunikat w tej sprawie. Wyciągam z tego wniosek, że uradzono coś, o czym opinia publiczna w Polsce nie powinna wiedzieć albo nie ma prawa się dowiedzieć zawczasu. Jedynym przeciekiem był wywiad, jakiego udzielił Władysław Bartoszewski jednej z izraelskich gazet. Powiedział m.in., że wszystkie ugrupowania w Polsce są niezmiennie przyjaźnie sposobione do Izraela. Co przekładając na język ludzki, odczytuję jako uspokajającą deklarację ze strony pana Bartoszewskiego, że bez względu na wynik jesiennych wyborów w 2011 roku i bez względu na to, jaki rząd powstanie, izraelski program rewindykacji nie jest zagrożony. Trzecim wreszcie wydarzeniem, które uprawdopodabnia tę wiadomość o tajnym zarządzeniu premiera Tuska, jest wizyta prezydenta Obamy pod koniec maja ubiegłego roku. W przeddzień wizyty w Warszawie prezydent Obama otrzymał dwa jednobrzmiące listy. Jeden od Światowego Kongresu Żydów, drugi od Komitetu Helsińskiego przy kongresie Stanów Zjednoczonych. Zawierały dosyć kategorycznie sformułowaną prośbę, żeby prezydent Obama wywarł nacisk na polskie władze w kierunku realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. Z tej wizyty prezydenta Obamy w Warszawie też właściwie żaden konkretny komunikat się nie ukazał. Z tego wnoszę, że uzgodniono coś, o czym polskiej opinii publicznej nie można poinformować. Z tego powodu wiadomość o tym, że premier Tusk wydał to tajne zarządzenie, wydaje się bardzo prawdopodobna.
  Czy to znaczy, że obecnie do zwrotu mienia dochodzi?
  Chciałbym zwrócić uwagę, że problem organizacji powiązanych z przemysłem holokaustu polegał na tym, że
  one nie reprezentują żadnego tytułu prawnego, na podstawie którego mogłyby odzyskać własność. Naciski, jakie próbują wywierać na polskie władze, zmierzają w kierunku, aby stworzyć namiastkę podstawy prawnej, pozory legalności dla – co tu ukrywać – rabunku Polski. Te organizacje formalnie nikogo nie reprezentują. Nie są pełnomocnikami dawnych właścicieli czy ich spadkobierców. Po prostu chcą obłowić się kosztem Polski. W kręgach kierowniczych tych organizacji są także malwersanci. Dam tu przykład sekretarza Światowego Kongresu Żydów Izraela Singera, który został z tej organizacji wyrzucony za malwersacje finansowe, a który w kwietniu 1996 roku ośmielał się grozić Polsce, że jeżeli nie uczyni zadość roszczeniom, będzie upokarzana na arenie międzynarodowej.
  Dlaczego cała akcja jest tajna?
  Dlatego że żaden z naszych umiłowanych przywódców nie chce brać na siebie odpowiedzialności za ten krok. Jak już się rzecz dokona, będzie po herbacie i pan premier Tusk już nie będzie ubiegał się o żadne stanowisko publiczne w Polsce. Dostanie w nagrodę jakąś trafikę w Unii Europejskiej, na przykład dyrektora burdelu albo jakiejś innej instytucji. Teraz unika ostentacji dlatego, że stworzenie pozorów legalności dla rabunku Polski każdego by skompromitowało w oczach przynajmniej znacznej części opinii publicznej. Zawsze znajdzie się paru idiotów, którym się to spodoba, ale znaczna część przyjęłaby to z dezaprobatą”

 22. wet3 said

  @ Przeclaw
  Prosze sie opanowac. Romanowowie nie byli naszymi krolami. Byli, delikatnie mowiac, uzurpatorami !!!

 23. Przecław said

  ad.22
  nie ma się co podniecać, Panie Wet3.
  1. po pierwsze, napisałem to w trybie warunkowym
  2. po drugie, daj nam Boże dzisiaj takiego uzurpatora jak Paweł I, czy Alexander I.
  A komu to śpiewają Polacy „Boże coś Polskę…”nawet się tego nie domyślając ? Także, kto zacz ten hymn napisał ?

 24. marta15 said

  a w miedzyczasie Izrael znowu atakuje Gaze
  .http://mondoweiss.net/2012/11/day-four-of-israeli-attack-on-gaza-death-toll-hits-40-in-gaza-381-civilians-wounded-israel-destroys-ismail-haniyas-office-in-gaza-city-tel-aviv-bound-rocket-shot-down-by-iron-dome.html

 25. marta15 said

  http://www.deliberation.info/who-is-killing-people-in-gaza-israel-the-us-and-the-uk/

 26. marta15 said

 27. miriam said

  Nazwijmy Stocznię Gdańską imieniem Anny Walentynowicz!

  Kto jest za, może podpisać petycję dostępną na:

  http://www.szczurbiurowy.com/

 28. marta15 said

  http://mondoweiss.net/2012/11/dissecting-idf-propaganda-the-numbers-behind-the-rocket-attacks.html

 29. Pokręć said

  Kiedyś im znowu ktoś odsetki od kredytu spłaci w gazie…

 30. Rysio said

  „…….Nazwijmy Stocznię Gdańską imieniem Anny Walentynowicz!…….”

  A dlaczego nie moim?

  Nazwijmy Stocznię Gdańską imieniem Rysia.

  Dlaczego parchy z PISu, których lubiła i poważała Anna Walentynowicz są lepsze od mojego ulubionego żyda?

  PS. A to, że lubię jednego żyda to i Pan Gajowy, i cała gajówka może zaświadczyć.

 31. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/11/17/pogrossie/#more-27561 […]

 32. Rafal said

  Wosiu powiedział/a
  2012-11-17 (sobota) @ 17:12:04

  Acha, jeszcze taka zasłyszana historia:

  „…Polska jest przeznaczona jako rezerwuar siły roboczej i surowców, centrum usług i pewnego rodzaju skansen. Tak zostało zaplanowane i tak jest realizowane. Nie widzi pan tego?…”

  Dokładnie tak jest. To jest PLAN. Plan mający TWÓRCĘ.Twórcę w posiadaniu środków i możliwości. URZECZYWISTNIANY na naszych oczach PLAN!

  Właśnie TO odróżnia ICH od NAS – PLAN

 33. 25godzina said

  @Przecłąw (1)
  >Jakie jednak remedium widzi na to Michalkiewicz, czy pokazuje nam drogę wyjścia ?

  http://reod.ovh.org/upr/konstytucja.html

 34. Wandaluzja said

  Ad. 32:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Narodowcy-wchodza-do-gry-Kto-za-nimi-stoi,wid,15102958,wiadomosc.html?ticaid=1f8ca

  Głos w dyskusji:
  Pejsatym odpowiedz, że marzy się Izrael od Brynicy po Krym. Rozwalili gospodarkę, młodych wygonili za chlebem na zmywaki, resztę doją . Agencja prasowa Szechter dopomoże w realizacji planu Geremka.
  ***
  Wiedziałem tylko, że Żydom chodzi o Drugą Palestynę – od Wisły do Dniepru – ale żeby od Przemszy po Kałkę???

 35. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/41451-a-wiec-to-nasza-wina-ze-niemcy-w-czasie-wojny-wzniesli-sie-na-niewyobrazalny-przez-wieki-poziom-barbarzynstwa-i-zezwierzecenia

 36. 166 bojkot TVN said

  Podrossie, po-Lisie:
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/81092,dziennikarzy-i-celebrytow-interesuje-tylko-syf

Sorry, the comment form is closed at this time.