Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

GMO w Polsce – przegłosowano cichaczem 8 listopada

Posted by Marucha w dniu 2012-11-18 (Niedziela)

„… Sejm bezmyślnie, głównie głosami PO i PLS przegłosował tzw. „Ustawę o nasiennictwie”. Mimo ostrzeżeń naukowców i zakazu w innych krajach w Polsce dojdzie do całkowitego zniszczenia naturalnego rolnictwa. W Indiach 10,000 rolników popełniło samobójstwo gdyż nie mają plonów – właśnie na skutek stosowania nasion Monsanto.

Fragmenty wykładu prof. dr hab. Jana Narkiewicza – Jodko, który miał miejsce podczas konferencji „Współczesny Frankeinstein kontra tysiące lat ewolucji”.
Konferencja we Wrocławiu została zorganizowana przez Janusza Zagórskiego 17 kwietnia 2011r. …”


.
To absolutnie poważna sprawa. Koalicja rządząca (PO+PSL) przegłosowała 8 listopada w sejmie ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia.

Mało tego, ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie.

Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych.

Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO.

Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach.

Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci – udostępnij tą informację dalej.

PS. GMO to projekt eugeników. Przeżyją tylko najsilniejsi ekonomicznie i najinteligentniejsi – ci, którzy rozumieją znaczenie tego co jedzą i jak to działa na organizm człowieka. GMO to w organizmie człowieka bomba zegarowa – śmierć na raka to tylko kwestia czasu …

http://lubczasopismo.salon24.pl

Komentarzy 18 do “GMO w Polsce – przegłosowano cichaczem 8 listopada”

 1. JO said

  Bede sie staral o wyjazd mojej Rodziny na Bialorus – na stale.

 2. czaruś said

  Dopiero wczoraj (16.11.) w Onet.biznes napisano, że min. Kalemba złożył zapewnienie, iż w Polsce BĘDZIE ZAKAZ uprawy GMO. „Jego zdaniem, ma to umożliwić przyjęta… ustawa o nasiennictwie przygotowana przez prezydenta…”. Wyjaśnił też, że DZIĘKI TEJ USTAWIE wejdzie w życie rozporządzenie ZAKAZUJĄCE upraw GMO w Polsce i przewidujące wysokie kary za takie uprawy. Dalej „… zapewnia, że Polska będzie wolna od roślin modyfikowanych genetycznie”. Według tegoż ministra, ustawa dopuszcza do obrotu materiał siewny modyfikowany genetycznie oraz jego stosowanie przez rolników, ZAWIERA JEDNAK ODPOWIEDNIE PRZEPISY, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ SKUTECZNE WPROWADZENIE ZAKAZU GMO NA TERENIE POLSKI BEZ ODPOWIEDNIEJ ZGODY UNII EUROPEJSKIEJ.
  Czy ktoś coś z tego rozumie? Ustawa DOPUSZCZA, ale UMOŻLIWIA jej niestosowanie. Jakieś nowe prawo tu się rodzi!!! Możesz, ale nie musisz, jak chcesz. Te typy przeszły już samych siebie w swych podłych kłamstwach. Pozdrawiam Pana Gajowego 🙂

 3. 25godzina said

 4. eustachy said

  Sejm bezmyslnie ? Nie to swiadoma .,jawnie kryminalna decyzja zrobiona z zimna krwia Chodzi o ewidentnie kryminalne geszeft ,swoich rodakow za oceanem,interes polskiej holoty tu nie ma dla nich znaczenia

 5. Zbyszko said

  Kompatybliną z Ustawą o GMO, jest Ustawa o aborcji. Aborcja będzie potrzebna jak będą się rodzic dzieci z płetwami zamiast kończyn, z głową jaszczurki, sercem i np płucami na wierzchu albo będą mieli mózg tak zdegradowany jak JKM…

 6. p.e.1984 said

  Minister, który przysięgał na Jasnej Górze, że nie dopuści do upraw GMO w Polsce został usunięty ze stanowiska przy uyciu afery korupcyjnej. Koalicyjny PSL dopomógł w uchwaleniu ustawy opuszczającej obrót ziarnem GMO.

  GMO w Polsce – strategia pacyfikacji społeczeństwa

 7. AV said

  @3: Ktoś mi kiedyś powiedział, że „zdrajca zawsze skończy jak zdrajca”. Swołocz z wiejskiej już dawno temu się zaprzedała, a tej swołoczy „przy sterach” władzy, na czele z chyżym rujem życie samo kiedyś wystawi rachunek. Jak nie tu, to tam na pewno…

 8. RG said

  Warto poruszać ten temat:
  http://xx.nowyekran.pl/post/80249,jednosc-narodowa
  Bo spróbują znowu z ruchem narodowym i wyjdzie nam drugi LPR, V kolumna na prawicy mussolinistów i narodowych socjalistów.

 9. niereligijna said

  zydzi maja zaakceptowac kosherne GMO i zaakceptowali.
  W israelu usa i Polsce nie musi byc oznaczone.
  W Bolivii rzadza tubylcy, dlatego sa inne „prawa”
  nawet deszcz jest wlasnoscia Boga a nie wlasnoscia federalna!

  Thursday, October 25, 2012
  Bolivia enacts Law of Mother Earth and GMO ban
  Pachamama Law enacted and GMO ban in Bolivia!
  http://bsnorrell.blogspot.com/2012/10/bolivia-enacts-law-of-mother-earth-and.html

 10. anna15 said

  Bydlo nie potrafi sie bronic, bydlo bedzie wyniszczone.

 11. zofia said

  No a co na to opozycja? Nadal tylko Smolensk, trotyl, mgla….i stawianie pomnikow najwiekszemu z polskich patroitow LK. Oczywiscie taka Olejnik czy Lis nie zada pytania PiS J. Kaczynskiemu co sadzi o GMO ale jak p……e to wszystkie media trabia od GW do ND.
  Wszyscy smolenscy kaczysci nigdy nie wymagaja nic od PiSu i JK dlatego mam odruch wymiotny jak ich slysze.

 12. Rysio said

  re 10. No chyba, że ma porządny sprzęt komputerowy.

  😉

 13. Agnieszka said

  ad. 3.
  Czy ktoś jeszcze słucha tego pomyleńca, megalomana i kabotyńskiego pajaca?

 14. Marcin said

  To obejmie całą Europę! Pszczoła przecież nie zna pojęć „granicy państwowej”! Może się nie znam i ktoś wyprowadzi mnie z błędu?

 15. Marucha said

  Re 14:
  Według urzędników unijnych pszczoły powinny ściśle przestrzegać swych rewirów.

 16. Mańka said

  A gdzie są organizacje ekologiczne??? Dlaczego nie protestują?

 17. Marcin said

  ad 17
  No tak, zapomniałem he he!

 18. Marucha said

  Re 16:
  Dlaczego nie protestują? Bo im nikt za protesty nie zapłacił.

Sorry, the comment form is closed at this time.