Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Robert o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  UZA o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Jedność Narodowa

Posted by Marucha w dniu 2012-11-18 (Niedziela)

O czym należy pamiętać przy tworzeniu nowego ruchu narodowego.

Szumne zapowiedzi, którymi maltretuje się nas już równo od tygodnia póki co pozostają tylko zapowiedziami, a realnych działań w kierunku stworzenia rozsądnego ruchu konserwatywno-narodowego nadal brak.

Przede wszystkim jako szeroko rozumiana prawica musimy się zastanowić kto ma stać na czele tego ruchu i to powinno być fundamentem z prostej przyczyny jaką jest fakt, iż Polacy podobnie jak większość narodów słowiańskich nadal potrzebują Wodza, dyktatora, króla, majestatu, który mieści się w jednej osobie, a nie grupie przypadkowych ludzi o bliskich sobie tylko i wyłącznie w teorii poglądach. Nie pora na drastyczne zmiany charakteru Polaków i próba zmiany tego, co zakorzeniano w nas od lat. Nie mamy zresztą odpowiednich środków, aby móc zmienić mentalność ludzi.

Jedyną więc szansą na powodzenia ruchu, który sam nazywam „Jednością Narodową” jest charyzmatyczny i silny lider. Nie jest nim jednak ani Robert Winnicki, ani Janusz Korwin-Mikke (który w ogóle nie mógłby przewodzić ruchowi narodowemu), ani Bartosz Jóźwiak, ani Przemysław Wipler, ani Artur Zawisza, ani Jacek Bartyzel (tego Pana wykreślam tylko i wyłącznie ze względu na jego wiek, oraz zdrowie), ani Rafał Ziemkiewicz. W tej sytuacji nasuwa się pytanie: a zatem któż inny? Odpowiedź nie jest oczywista. Możliwe, że jeszcze przez blisko cztery lata żaden taki lider narodowcom się nie objawi. Nie oznacza to jednak aby bezczynnie na niego czekać.

Jako endekowi zawsze zależało mi na tym, aby narodowcy odrzucili błędną doktrynę Romantyzmu i przyjęli miast tego Realizm, który reprezentował w największym stopniu Roman Dmowski. Dalsze podążanie błędną ścieżką anty-narodowych powstań, czy fałszywych liderów skończyć może się traficznie.

Wymienię w punktach to, co uważam za niezbędne i z mojego punktu widzenia oczywiste, lecz dla wielu osób może już nie tak bardzo:

1. Jedność Narodowa musi się opierać na tradycjach republikanizmu i monarchizmu w równym stopniu, podobnie jak i konserwatyzmu, sporej wolności osobistej i gospodarczej ograniczanej tylko i wyłącznie w przypadku interesu Narodu (wedle zasady, że do zachowania i utrwalania wolności trzeba kiedyś oddać jej część), powrotu starego porządku z początku XX wieku. Jej członkowie nawet swym ubiorem, zachowaniem i słownictwem muszą podkreślać przywiązanie do dawnego wychowania, zwyczajów i kultury.

2. Jedność Narodowa jako ruch mający służyć Państwu Polskiemu nie może tolerować w swoich szeregach neoliberałów obyczajowych, osób zwalczających religię i wiarę w Boga, socjalistów, socjaldemokratów, chrześcijańskich socjalistów, narodowych socjalistów (nazistów), mussolinistów, frankistów, judeików, chazarów i proizraelczyków. Szczególny nacisk powinna kłaść na zwalczanie myśli lewicowej i liberalnej, oraz szkodliwych dla interesu Narodu osób zwalczających neutralność propozycjami jakiejkolwiek współpracy z Państwami kontrolowanymi przez bankierów, globalistów i syjonistów.

3. Wraz ze szkodliwymi ideologiami Jedność Narodowa musi utrwalać obraz ruchu w pełni konserwatywnego, a zatem zwalczać wszelkie przejawy łagodzenia obyczajów, naginania reguł moralnych, które utrzymywały w ryzach naszą cywilizację, używania karygodnego języka niegodnego dorosłych ludzi i propozycji „nowoczesnego” stylu życia wraz z takowym podejściem do wielu szkodliwych zjawisk jak agresja i pornografia w mediach.

4. Należy przyjąć taktykę tworzenia sieci oddziałów na terenie całego kraju. Musza to być oddziały ze stałymi magazynami, miejscami na nocleg oraz centrami informacyjnymi i statystycznymi skąd będzie prowadzony biały wywiad. W każdym dużym i średnim mieście w przeciągu dwóch lat musiałby powstać sprawnie działający oddział. W przypadku zniszczenia, lub uwiężenia członków centrali poszczególne grupy na terenie całego kraju znałyby dalsze procedury i byłyby w stanie dalej prowadzić działalność propagandową, oraz sabotaż.

5. Przejęcie władzy siłą przewidywano by tylko w przypadku kompletnego rozpadu Państwa (np. w przypadku secesji Śląska), prób wprowadzenia przez władzę stanu wyjątkowego bądź wojennego, czy otwartego już ludobójstwa Narodu. Partyzantka jako konieczność, najskuteczniej przy pewności braku reakcji ze strony wojska i służb o przejęcie strategicznych budynków w kilku największych miastach i zatrzymanie kilkuset osób, po czym wydanie na nich wyroków przez Trybunał Obywatelski (śmierć symbolicznie dla czołowych ludobójców, w przypadku reszty przymusowa praca i nakaz opuszczenia kraju z brakiem możliwości powrotu do niego dla tychże osób i trzech pokoleń ich rodzin naprzód).

Cała działalność Jedności Narodowej musi się opierać na działalności edukacyjnej i wychowawczej, odbudowie klasy średniej, zdobyciu odpowiedniego zaplecza finansowego, bojówek i powrotu do reguł życia savoir-vivre. Działalność polityczna ograniczona do niezbędnego minimum ze względu na antydemokratyczny system wyborczy i łatwość likwidacji struktur partyjnych.

Oto program na dziś. Tymczasem jak grom z nieba spada na nas wiadomość o ataku Izraela na Strefę Gazy. Plan trzech wojen światowych – idzie sztorm.

Odsyłacz do Romantyzmu i Realizmu: https://marucha.wordpress.com/2012/10/29/ja-rosyjski-agent/

Robert Grunholz
http://xx.nowyekran.pl

Komentarzy 55 do “Jedność Narodowa”

 1. RG said

  Dziękuje za umieszczenie tu mojego tekstu.
  Pragnę dodać, że gdyby ktoś był zainteresowany tworzeniem REALNEGO frontu narodowego to w podanym linku do bloga xx.nowyekran.pl jest zarówno mój adres mailowy, jak i telefon, z chęcią porozmawiam. Bo co innego nam pozostaje? Dzielmy się pomysłami, a ktoś z nas może w końcu zbierze je do kupy i zrobi coś godnego nazwania „Jednością Narodową”. Jak napisałem wyżej w artykule, Winnicki i inni organizatorzy Marszu tego nie zrobią.
  Pozdrawiam
  R.G

 2. JO said

  Narodowcy to Tradycyjni Katolicy. Na nich I tylko na nich nalezy opierac swa dzialalnosc I struktory. Kazda inna Grupa , to przegrana.

  Wnisek, ruch Narodowy Musza prowadzic wylacznie Tradycyjni Katolicy, ONI Musza prowadzic reszte I niedopuszczac niekatolokow…

 3. JO said

  Czas Organizowac sie juz dawno minal. Nie Ma na co czekac. Robimy to. Robimy to tak jak Koscol Swiety nakazuje. My mamy I wladce I przedstawicieli wladzy w Polsce. Mamy Krola Regenta. Do niego trzeba sie zwrocic o wyznaczenie Przewodnikow I Blogoslawienstwo.

 4. Ad. 2

  „ruch Narodowy Musza prowadzic wylacznie Tradycyjni Katolicy”

  – Czyli jak? Kto za Bractwem Piusa X, to jest OK, a kto za Papieżem, to jest nie-OK? Może już wystarczy tego dzielenia katolików?

 5. 25godzina said

  „(…) Sympatia polityków PiS do narodowców skończyła się, kiedy ci drudzy po Marszu Niepodległości 11.11.12 zapowiedzieli powstanie Ruchu Narodowego, co zdaniem niektórych ma w linii prostej prowadzić do stworzenia partii politycznej. Pomysły te niezbyt ciepło skomentował poseł Joachim Brudziński oraz Przemysław Wipler. ” Obce są mi poglądy ONR, tak samo jak obce są mi poglądy skrajnej lewicy. Wypadam z tej formuły. Taka skrajna prawica jest skazana w Polsce na margines i porażkę” – powiedział Wipler. ”
  http://www.fronda.pl/a/pis-nie-chce-narodowcow-na-swoim-marszu,23737.html

 6. Niedaleko said

  „Wypadam z tej formuły. Taka skrajna prawica jest skazana w Polsce na margines i porażkę” – powiedział Wipler. ””
  Pięknie. Ale PiS jest skazany na to czego zbyt duża cześć społeczeństwo nie zdaje sobie zrozumieć, na śmietnik historyczny. PiS Jest trucizna narodowa.

  Jako minimuuuuuuum ten tak zwany „margines” COŚ ROBI. Podnosi ALARM że nie jest dobrze !!!! Ale tego PiS nie jest w stanie zrobić bo jest częściom Okrągłego Stołu, tak samo jak te bez sensowne „wybaczenie Niemcom i błaganie ich o to by nam wybaczyli”. Niemcy NAM !!!!!

  PiS tylko umie dzielić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. RomanK said

  Partie narodowe nie sa zadna skrajna prawica…
  Zdecydowana wiekszosc to partie o programach gosdpodarczych opartych na wspolnocie…. w tym na wspolnej wlasnosci.
  Ojczyzna pojmowana jest bowiem przez narodowcow,. jako Wlasnosc ..DOBRO-ogolnonarodowa RZECZ POSPOLITA……Resoublica to wlasnosc spoleczna nalezaca Do narodu,,i tylko do Narodu… kierowana i wladana przez jego przedstawicieli i tylko i wylacznie dla jego interesu i niczyjego innego wiecej! Narod bowiem i TYLKO Narod jest suwerenem i Gospodarzem!
  Zatem panowie////// to co prezentuje nasz autor i wasze komentarze to tzw narodowy..infantylizm!

  Przeczytacie panowie obowiazkowe lektury,,,
  Napiszcie to sobie na sciaNIE:

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.

  Zgadzan sie z jedna jedynaprawdziwa teza paa autora ktory pisze:
  ak napisałem wyżej w artykule, Winnicki i inni organizatorzy Marszu tego nie zrobią.
  Oczywscie…bo ich zadaniem nei jest Jednosc Narodowa ale wrecz odwrotnie,,utrzymanie status quo i jeszcze wieksza dywersyfikacja narodu.

 8. Etos said

  “Polacy podobnie jak większość narodów słowiańskich nadal potrzebują Wodza, dyktatora, króla, majestatu, który mieści się w jednej osobie,”

  Po przeczytaniu listy kto sie nie nadaje (S-ka RAZ & Miiki Ha, ha, ha) a wybuchnalem smiechem. Proponuje Bolka. To ze sie raz nie sprawdzi nic nie znaczy. Jest najbardziej znany na swiecie, ma doswiadczenie i ponoc dalej znaczek w klapie wiec 100% katolik i patrydiota. Ewentualnie Kwas rekamowany kiedys przez JPII. Obaj solidne firmy.

  “Dalsze podążanie błędną ścieżką anty-narodowych powstań, czy fałszywych liderów skończyć może się traficznie.”

  Zgoda to moze sie skonczyc traficznie bo autor narazil sie sektom Santo Subito, Pilsudera i Smolenskiej.
  Panie Bizon – lapaj pan za cepa. Nie mozemy przeciez oddac JPII zydom to lider prawdziwy – ile on zrobil dla Polski – niemozliwe to wszytstko wyliczyc : -)

  Autor szuka nowego lidera ktory ma chec cos tworzyc?
  Czy autor widzi takich co by go poparli? Kto poparl czy pomogl Ratajczakowi, Lepperowi…………..?
  No kto? Moze najpierw zaczac od popieraczy, choc jest takie przyslowie: „Szukaj wiatru w polu”. Zycze powodzenia.

  # 6 PiS to ten sam szajs co reszta.

 9. RG said

  ”Po przeczytaniu listy kto sie nie nadaje (S-ka RAZ & Miiki Ha, ha, ha) a wybuchnalem smiechem. Proponuje Bolka. To ze sie raz nie sprawdzi nic nie znaczy. Jest najbardziej znany na swiecie, ma doswiadczenie i ponoc dalej znaczek w klapie wiec 100% katolik i patrydiota. Ewentualnie Kwas rekamowany kiedys przez JPII. Obaj solidne firmy.”

  I po co ta ironia?
  Że niby RAZ, albo JKM się nadają? Według mnie nie, wedle wielu osób na prawicy tak.

  ”Zgoda to moze sie skonczyc traficznie bo autor narazil sie sektom Santo Subito, Pilsudera i Smolenskiej.”

  Już raz to swoim tekstem o Piłsudskim zrobił. Zresztą był publikowany i tu.

  ”Panie Bizon – lapaj pan za cepa. Nie mozemy przeciez oddac JPII zydom to lider prawdziwy – ile on zrobil dla Polski – niemozliwe to wszytstko wyliczyc : -)”

  Nauka JPII nie była zła – wartości, troska o naszą Ojczyznę, walka z aborcją czy eutanazją. Jednak jako papież był złym judeo- i to należy podkreślać.

  ”Autor szuka nowego lidera ktory ma chec cos tworzyc?
  Czy autor widzi takich co by go poparli? Kto poparl czy pomogl Ratajczakowi, Lepperowi…………..?”

  Lepper chociaż uczciwy socjalpaluch był jednak ze swojej natury idiotą, oszustem, złodziejem, łapówkarzem i możliwe, że agentem. Ratajczak to też żaden lider. Skoro już piszemy o agentach to Moczulski z KPN bardziej by się nadał, nie wspominając już o Stasiu Tymińskim. Ja wolę zadać pytanie: dlaczego nikt nie pomógł Janowskiemu?

  ”No kto? Moze najpierw zaczac od popieraczy”

  Przecież właśnie to wiele osób robi, kształci obecne pokręcone prawicowe środowisko liczące na liderów, pieniądze i broń z nieba. Najlepiej przy akompaniamencie kryzysu, który „obali ten system” haha.

 10. Jarek said

  Polacy potrzebują dyktatora podobnie jak inne kraje słowiańskie? Czyli takiego Putina?

  Co za brednie! Co za bzdury!
  Takimi tezami tylko zniechęca się Polaków do koncepcji konserwatywno-narodowej.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Tak jest. Bardzo nam by się przydał ktoś w rodzaju Putina lub Łukaszenki. Choć nie są żadnymi „dyktatorami”, w co p. Jarek wydaje się wierzyć.

 12. RG said

  Ad.10
  Dokładnie tak. Potrzebny jest nam król, dyktator, ktokolwiek.
  Proszę pomyśleć, że JPII to właśnie nieuświadomione tendencje monarchistyczne naszego Narodu. Pomimo zmian władzy i systemów w Polsce ludzie wiedzieli, że ktoś bardzo ważny siedzi tam w Watykanie, myśli o nas i się o nas modli. Kiedy było trzeba to przyjeżdżał i na Polaków krzyczał, a politykom dostawało się za zamkniętymi drzwiami. Łagodny, lecz potrafił podnieść głos kiedy niszczyliśmy jego Ojczyznę. Kłaniać przed nim musieli się nawet najwięksi ateiści. W tym rzecz.

 13. JO said

  Ad.4. Panie Krzysztofie. Tradycjonalista w przykladzie osob popierajacych Bractwo NIE Dzieli Polakow, bo Bractwo NIE Dzieli KKatolickiego a NAWRACA.

  Takiego nam potrzeba, takich ludzi, ktorzy majac Poglady jakie napisal Pan Roman K, Rzeczy Wspolnej opartej na Ortodoksji, ktory majac Madrosc…I inne Dary Ducha Sw, Poprowadzilby Wszytkich Polakow do Zwyciestwa.

  Inny bedzie Glupi , bo nie bedzie mial Darow …., po prostu Zeby byc przywodca, trzeba miec za soba Boga. Judeokatolik nie jest z Bogiem….

  A Tradycjonalista , to nie tylko ktos taki jak Pan Gajowy a np jak Roman K, czy wilu innych wyznajacych ORTODOKSJE…

  Winni rzadzic ludzie jak p. Gajowy Marucha, P.Kafel., Matka Polka, Inkwizytor, ….

  Nie wolno dopuszczac do Rzadzenia nawet tak zaleznych osob jak Pan Jozef Bizon, choc dla Dobra Wspolnego nalezy Szukac z nimi Porozumienia. Choc Ja powatpiewam, czy z takimi ludzmi Porozumienia znalezc mozna….
  Ludzie Tacy jak Sp. Ratajczak, Ks. Jankowski….

 14. Niedaleko said

  Ad. 9 – „Ja wolę zadać pytanie: dlaczego nikt nie pomógł Janowskiemu?”
  No właśnie , CZEMU ? Ah, bo była praca, Polska transformowała się w Zielona Wyspę i ceny były normalne bo System UE jeszcze nie zakorzenił się silnie. A w nocy tak świetnie się spało po Bajce Mistrza Balcerowicza.

 15. JO said

  ad.14. Bo Autorytet JPII Olal Jankowskiego i dal znak Polakom, Lemingom by Go – Jankowskiego Ignorowac…

  P.s. Rzadzic powinni wiec ludzie jak…. Wet 3, Przeclaw,…..

  Rzadzic powinni ludzie, ktorzy NIE pchaja sie do Rzadzenia a po roostu sa naturalnymi przywodcami i Tradycjonalistami – czyli ludzmi o pogladach i Tradycyjnej Katolickiej/Otrodoksyjnej Wierze. Przeciez rzadzic moze i Prawoslawny jakim jest „po czesci” p.Gajowy Marucha…., warunej jest by byl Tradycjonalista, by Uznawal Sw Magisterium – Panowanie Chrystusa…

 16. RG said

  Ad.15
  No cóż, teoretycznie to chyba większość z nas tutaj pasuje do tego opisu (chociaż jedni nadawaliby się lepiej lub gorzej od innych).
  Problem w tym, że nikomu się nie chce, nikomu nie zależy, nikt nie wierzy i nikt nie ruszy nosa poza swoje cztery ściany, aby cokolwiek robić. Może nowy Roman Dmowski siedzi właśnie przed komputerem i zamiast prowadzić nas ku zwycięstwu jest gnojony przez jakichś trollów internetowych i lewactwo za „faszyzm”.

 17. JO said

  To nie jest Prwda, ze nikomu nie zalezy i nikomu sie nie chce.

  Trzeba wybrac tych co moga to zrobic, maja realne szanse(musza byc w miare bez przeszlosci, ktora by Uni smarowali w antyreklamie..) no i co zadeklaruja byc Liderem Oficjalnym.

 18. RG said

  Kto ma ich wybrać? Jak mamy ich wybrać? Gdzie mamy ich szukać?
  Jeśli odpowiemy sobie na te pytanie ze słów będzie można przejść do czynów, a na tym nam wszystkim zależy.

 19. JO said

  Przedew wszystkim taki Lider musi czuc sie bezpieczny. Musi byc mu przedstawiona bezpiecznosc finasowa oraz Srodowiska , ktora bedzie go Bronic, nieodstepowaqc ani kroku…bo skonczy sie jak z Lepperem…

 20. JO said

  NO coz, kto sie deklaruje?

 21. RG said

  Jestem członkiem Związku Kozaków w Polsce. Chociażby ludzie z takich organizacji mogliby lidera non stop ochraniać, w końcu wiedzą jak się flintą posługiwać, konno lewactwo 11 listopada z nahajkami przegonią nam z drogi, a jak będzie trzeba to wyciągną szabelki, zasłonią każdego własnymi ciałami i będą siekać na oślep tak długo, aż ostatni zdrajcy Ojczyzny padną. Znam ich.

 22. RG said

  Ja jestem za młody, chociaż nazwisko „Grunholz” połowa prawicy już zna, hah.
  Może Gajowy? 😀

 23. JO said

  uwazam, ze tacy ludzie jak Gajowy powinni Byc „Hanami” a nie „Stalinami” 🙂

 24. JO said

  Panie Krzysztofie K, moze Pan?

 25. RG said

  Myślę, że nawet za mussolinisty Winnickiego żyłoby się nam lepiej…
  Tak czy inaczej liderów potrzebujemy. Szkoda, że bardzo inteligentny i rozsądny mój przyjaciel i pisarz Andrzej Pilipiuk tak niechętnie odnosi się do możliwości działania w polityce… może kiedyś.

 26. JO said

  …………wyjdzie na to , ze beda to tacy ludzie jak Jozef B :)))

 27. RG said

  … to może już wolicie siedemnastolatka?

 28. JO said

  Czemu nie …?

 29. JO said

  przynajmniej 17 latek nie da sie przekupic…a jak bedzie dobrze prowadzony , to i wygra sprawa.

  17 latek nie bedzie oskarzony o przeszlosc, o kochanki, o korupcje….

 30. RG said

  Ktoś mi powiedział, że ostatecznie Dmowski zaczynał mając osiemnaście lat… jestem o rok młodszy. Gorzej, że chyba się za Dmowskiego nie czuję (chociaż poglądy mam generalnie te same). Ale to jest właśnie takie pytanie, które doprowadza nas może niekoniecznie do konkretnej osoby, lecz pozwala na określenie, że najważniejszy jest tradycjonalizm tej osoby. Sam żyję wedle zasad savoir-vivre (zarówno pod względem ubioru, mowy, czy w ogóle sposobu życia konserwatywnego), a to oznacza, że na lidera nadaje się równie dobrze siedemnastolatek, co i osiemdziesięciolatek. Nie należy więc wybrzydzać! Bo nie raz czytałem ile taki lider ma mieć lat np. od 25 do 35, ile ma mieć dzieci, kiedy się ożenić i o czym mówić. Może właśnie to wybrzydzanie jest problemem? „Ten nie, bo za stary, ten nie, bo za młody, ten nie, bo nie ma póki co charyzmy (jakby nie dało się tego zrobić)…”. Ciągłe narzekanie i czekanie na nieistniejące osoby.

 31. JO said

  ad.30. Lider to nie tylko osoba , ktora jest twaza Jego Cale Zaplecze.

  Lider moze byc i 80 i 17 latkiem, byle by sluchal i Dobrze Odgrywal Swa Role.

 32. RG said

  Teraz więc szukamy i tłumaczymy to innym,
  Ja nadal obstawiam na Andrzeja Pilipiuka.

 33. Fran SA said

  O czym nalezy pamietac przy tworzeniu nowego ruchu narodowego?

  – O pieniadzach !
  Najuczciwszy i najlepszy przywodca nic nie wskora bez zaplecza finansowego, bo go na wejsciu zjedza ci, co maja pieniadze, a bardzo nie lubia ruchow narodowych.

  Zapytajcie Walesy jak sie to robi.

 34. RG said

  Ad.33
  Może lepiej zapytać się Stasia Tymińskiego? 😉

 35. Marucha said

  Nie chce się wierzyć, że p. Robert Grunholz ma dopiero 17 lat, sądząc po dojrzałości jego wpisów i starannej polszczyźnie, jaką się posługuje.
  Takiej młodzieży, takich przywódców nam potrzeba.
  Niech się otoczy ludźmi mądrymi i szlachetnymi, a ma moim zdaniem warunki, aby wyrosnąć na przywódcę polskiej prawicy patriotycznej.
  Jego młody wiek to właśnie wielka zaleta: nie ma za sobą żadnej przeszłości, żadnych haków na siebie.
  Niektórym całe życie nie wystarczy, aby zmądrzeć albo wyjść z kręgu zła. Niektórzy zaś jakby rodzą się z mądrością. Bardzo chcę wierzyć, iż p. Robert właśnie do nich należy.

  A co się tyczy mojej, niespecjalnie ważnej w tym kontekście osoby… nieubłaganie zbliżam się do kresu mej ziemskiej wędrówki… i cóż tu dodać…

 36. RG said

  Mogę na dowód przesłać faksem moją legitymację, bo jeszcze dowodu nie mam 🙂
  Nie przesadzajmy. Będąc swego czasu w KNP i UPR (to jest ta moja może nie do końca chlubna przeszłość) poznałem wiele osób w moim wieku i wszyscy wydawali mi się wtedy o wiele inteligentniejsi, prowadzili również świetne blogi. Niestety, ale moja opinia na temat ich inteligencji zmalała kiedy odkryłem drogę narodową i tradycjonalistyczną decydując się pójść nią wzorem moich przodków tzn. z jednej strony Niemieckich rzemieślników, katolickich księży na Pomorzu i ziemian, a z drugiej kozackich braci służących carom (zdaje się, że na drugie miałbym Nowoaleksandrowski – dzisiejsze Jeziorosy na Litwie).
  Tak czy inaczej jest wiele osób w różnych graniach wiekowych, którym warto się przyglądać. Z NE wymienię chociażby Krzysztofa Chrobota, Marka Kajdasa, Grzegorza Talara, czy Pawła Tonderskiego.
  Swego czasu zakładałem Ligę Wolności, ale:
  1. Ze Szwecji miałem nijak ją kierować
  2. Ludzie, których obdarzyłem zaufaniem ze względu na mnóstwo pracy i rodziny nie mogli zająć się prowadzeniem jej
  3. Dorobiono mi łatkę „agenta”, który miałby „rozbijać prawicę” tworząc nowe stowarzyszenie. Dlaczego? No bo je tworzy, a w końcu mamy naszych panów prezesów-kanapowiczów.
  Za dwa lata wracam i nie zamierzam tego tak zostawić. Pytanie tylko czy tym razem ktoś pomoże, bo plan jest.

  Pzdr.

 37. JO said

  ad.36. Panie RG, prosze do mnie napisac. Jezeli nam po drodze do Wolnej Katolickiej Polski, to cos bedziemy ramie w ramie robic.
  ecobiol@interia.pl
  JO

 38. Niedaleko said

  Ad. 30 i 35
  Ja bym rekomendował rozpocząć lokalnie by nabrać praktyki i umiejętności kontrolowania języka i polemiki. Wiek 17 lat to świetne. Można na przykład rozpocząć z prelekcjami na temat historii i polityki. Dołączyć dyskusje o „realiach” życiowe zwykłego obywatela.

  Miejsce. No tu to może być ciekawie. Ale takie proste i z minimalna kontrolom władz to park lub las. Raz ktoś w Gajowce zamieścił filmik gdzie Pan w lesie/parku miał spotkanie na temat ksiąg wieczystych i jak władze tu Polakom piekło zgotowali. Myślę że było to na Śląsku.

 39. RG said

  Ad.38
  Myślę, że działając w Sztokholmie na tyle ile mogłem, oraz będąc w zawodówce na kierunku handlowym gdzie uczą właśnie mowy ciała, czytania myśli klientów, rozpoznawania różnych typów ludzi, odpowiedniego języka, wykrywania kłamstwa czy tym podobnych rzeczy mam już odpowiednie doświadczenie praktyczne. Pytanie tylko na ile wielu Polaków potraktowałoby poważnie siedemnastolatka, który próbowałby im coś tłumaczyć. Historia to mój konik i mógłbym zaczynać od uświadamiania wielu prawicowców co do historii prawdziwej, a nie tej, której nas uczą. Niestety, ale póki co mogę przez internet.

  Pana pomysł przypomina mi tych greckich filozofów kreślących patykami na piasku w parku wzory matematyczne. Ale to pomysł dobry. Przecież najciekawsze dysputy np. Machiavellego i jego uczniów, oraz znajomych prowadzono w ich ogrodach, ktoś je na bieżąco zapisywał. Dzisiaj wystarczy wyjść do parku w np. Wrocławiu, na Łazienki, albo obok Wawela i zrobić mały Hyde Park. Ktoś jednak musiałby to organizować.

 40. Narodowy socjalista said

  Cały ten tekst to bełkot. Monarchizm?!? Republikanim?!? Najciekawsza jest lista, z kim „ałtoru” nie po drodze … Otóż jest tylko jeden ruch narodowy i masa podróbek. Ten jedyny ruch narodowy to narodowy socjalizm – silną pozycją związków zawodowych, silnym ruchem spółdzielczym równoważącym państwowe wielkie zakłady pracy i państwowe wpływy w gospodarce.

  „Kandydatury” na „wodza” też śmieszą – najbardziej chyba ta Mojsze Bart yz El-a.

 41. RomanK said

  ad 40…infantylizm…panie nasisto.,..infantylizm:-))
  polskie kozactfo, szabelki koniki…samochodziki….poczekajmy, az im ciuliki urosna:-))) i mozgi okrzepna…no i zrobia Hyde Park kolo Wawela:-))) w parku dobrze, nie musza latac do wychodka:-)))

 42. RomanK said

  Na kanwie przemyslen fizoloficznych naszych milusinskich… do kupy glupot proponuje wsadzic pare praktycznych rozwiazan:
  1. Na krola polakof krolika…moze byc mlody i wyrosnie na Krola
  2. Oglosic mocarstwowosc i wezwac wszystkich do podporzadkowania sie, a jak sie nie podporzdakuja, to ich skreslic!
  3. Zrobic piekny haftowany sztandar z Orlem w szponach z pala i pershing, na rewersie napis: Zrobi Sie!
  4. W razie czego przejsc wladze Sila….
  5. Prosi sie wszystkich zeby dali znac, jak wiedza – gdzie sie schowala…… Sila.

 43. Błysk said

  Kim jest autor tekstu ? Czego dokonał ,by udzieląć rad? Cały tekst jest grochem z kapusta czego najlepszym przykładem jest wychwalanie JPII .Dyskusja jest także bardzo słabiutka , a już najbardziej żałosny jest pan JO ,który praktycznie nie ma sensownych pomysłów ,a rwie się do głosu . W jednym tylko RG ma rację , wyliczając osoby ,które nie powinny stać przywódcami polskiego ruchu narodowego. . W istocie poziom oczytania tzw, młodzieży narodowej jest bardzo niski czego dowodem jest dość powszechna wśród niej antyrosyjskość .Ktos , być może ze służb woiskowych prowadzi tę rzeszę młodzięży w zgubnym kierunku , na manowce. Po raz pierwszy w tym roku ” narodowcy” nie poszli do Pomnika Dmowskiego ,ale na stadion na Agrykoli ,gdzie rozpoczęły się mowy.

 44. Marucha said

  Re 43:
  To jest b. młody człowiek, który w odróżnieniu od większości swych rówieśników, chce czegoś dokonać – i poza tym myśli, a o myślenie coraz trudniej w naszym pięknym kraju. Co innego powtarzanie za kimś… np. za koszerną prasą.
  Takich ludzi trzeba zachęcać, popierać, a nie wytykać jakieś potknięcia.
  Więcej życzliwości, panowie.

 45. Niedaleko said

  Ad. 39 – Rozpocznij od kolegów którzy podzielają twoje poglądy. W lato opracujcie o czym będziecie dyskutować, weźcie skrzynkę i idźcie do parku. Wybrać porę kiedy jest sporo ludzi i rozpocząć. Ktoś staje na skrzynce i wygłasza swoje poglądy (z początku do waszej grupki). Dyskusja miedzy wami się rozpoczyna i czekacie. Obserwujecie. Jesteście „magnesem”. Co tydzień o określonej porze.

  To by wymagało zobowiązania i wytrzymałości co nie jest łatwo znależ w ludziach . Dlatego organizacje harcerskie, wojskowe i tego typu hierarchiczne grupy były często początkiem nowych ruchów.

  Wygląd jest wszystko by ludzi nie dzielić jeżeli temat jest o narodzie. No JA tak myślę 🙂

 46. Niedaleko said

 47. RG said

  Ad.43
  Panie Błysk, ja nie wychwalam JPII jako papieża, tylko jako osobę za jego charakter i troskę o los Ojczyzny. Wiele zrobił na polu moralnym. Papieżem był beznadziejnym.
  Poza tym nie jestem antyrosyjski, co niejednokrotnie podkreślałem tu i w paru innych miejscach. Jako jedyny jadąc po Piłsudskim wpisałem się chyba do obozu „polskiej młodzieży Dmowskiego”. Zresztą jestem w Związku Kozaków w Polsce, organizacji patriotycznej zarówno dla strony Polski, jak i prawosławnych wyznawców „powrotu Romanowów”. Gdzie mi tu do antyrosyjskich narodowców?!
  Proszę wcześniej doczytać.

  Pozdrawiam

 48. RG said

  Ad.45
  Warto od tego zacząć. Latem między czerwcem, a lipcem będę trzy tygodnie na Mazurach i w Warszawie. Można się spotkać i to przedyskutować, podobnie inne sprawy.
  W razie czego to: robert.grunholz@gmail.com, robert.grunholz na Skype i +46 704 000 396

  Pozdrawiam

 49. zofia said

  Aby wypromowac RN to potrzebne sa media. Lider musi miec program RN nie wystarczy opierac sie na Dmowskim. Dzis wiele politykow podpiera sie Dmowskim (np Ziemkiewicz). R Giertycha calkowicie wykreslilam kiedy w wywiadzie potwierdzil slowa dziennikarza, ze Dmowski byl antysemita! Narodowiec na takie pytanie powinien zawsze odpowiedziec DMOWSKI NIE BYL ANTYSEMITA BYL POLAKIEM.
  Uwazam, ze wspolczesna mysl narodowa reprezentowal Jedrzej Giertych bo laczy w swoich publikacjach program narodowy Dmowskiego, doswiadczenie PRLu,krytycznie obserwacje dzialalnosci rzadu londynskiego i klubu paryskiego oraz Solidarnosci i jej konia trojanskiego KORu. JG byl tez katolikiem mozna powiedziec tradycyjnym.
  Lider musi znalezc poparcie w polskim KK nawet w takim zjudejzowanym i zmusic katolickie media OjDyrektora aby udostepnily mozliwoscgloszenia programu RN.

 50. RG said

  Ad.49
  Zgadzam się, a JG bardzo sobie cenię.
  Warto jednak pokusić się o własne media. Gazety regionalne, ale też internetowa telewizja i radio. A zresztą dlaczego nie telewizja? Rydzyk mógł, chociaż wymagało to małego majątku. O ile jednak partie mają ograniczone możliwości pozyskiwania i zarabiania pieniędzy, to organizacje i stowarzyszenia mogą się pokusić o szerszą działalność.

  Pozdrawiam

 51. zofia said

  re.50
  Media torunskie to sa duze pieniadze i dlatego chca je przejac. Nie mysli Pan chyba, ze chodzi tu o osobe ODyr. Przeciez jego dzialanie jak najbardziej im sluzy tj ustawia Polakow przeciw sobie.
  Maja przeciez byc albo za PiS (zbawicielem Polski) albo PO(czerwona holata) i koniecznie musza skakac sobie do gardla.
  Wybraza Pan sobie ich strach co by bylo gdyby katolickie media torunskie przejeli naprawde katolicy?
  Jak narazie to ~30% Polakow dyszy nienawiscia do ruskich za Katyn i Smolensk.

  Chyba więcej, niż 30%… – admin

 52. zofia said

  Pomylilam sie nie 30% ale tylko 15% bo przeciez glosuje tylko 50% Polakow. Rzadzacych popiera wiec tylko 20%. No prosze jacy glosni?

 53. Błysk said

  Re47. Dobrze ,że Pan przyznaje iz JPII był papieżem beznadziejnym ,ale nie zgadzam się także,że troszczył się o losy Ojczyzny ,co jak domniemuję dotyczy Polski; on to w roku 1999 powiedział w Sejmie ” Integracja Polski z Unią Europejską jest od samego poczatku wspierana przez Unie Europejską”, przechylając szalę zwycięstwa w referendum akcesyjnym U E .

 54. osoba prywatna said

  Odważny i świetny mówca.
  Czy Polska ma być drugą Palestyną ?

 55. Etos said

  # 9 “I po co ta ironia?”
  Przecież ludzie tak mówią o Bolku – znany na świecie i to jest dla nich najważniejsze.
  RAZ to polska prawica? Może tak się reprezentuje by przejąć i stanąć na czele tego ruchu, co jest typowo żydowskim manewrem. W to uwierzę. Tu widzę ironię lub kpinę w żywe oczy.

  “Nauka JPII nie była zła…….”
  Mnie interesują czyny. Gadanie jest tanie. Zrobił wiele dobrego? Co takiego – konktretnie?

  “a politykom dostawało się za zamkniętymi drzwiami.”
  Czy są jacyś świadkowie? Czy to tylko pobożne domysły/życzenia?

  “Kłaniać przed nim musieli się nawet najwięksi ateiści.”
  Tak, szczególnie rabini grożący mu publicznie z paluchem po nosie co uwieczniły liczne fotosy.

  “Ratajczak to też żaden lider.”
  Pisałem o POPARCIU ludzi którzy robili coś pozytywnego dając za przykład dwie osoby.
  Jeśli nawet nie poparli Ratajczaka to co na liczyć? Na wiatry w polu czy w majtkach?

Sorry, the comment form is closed at this time.