Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Robert o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  UZA o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Tradycyjne książki dla dzieci na celowniku Brukseli

Posted by Marucha w dniu 2012-11-18 (Niedziela)

Książki dla dzieci, w których przedstawiane są „tradycyjne” role matek opiekujących się swoimi pociechami lub ojców wychodzących do pracy mogą zniknąć z bibliotek szkolnych.

Będzie zakaz szerzenia anachronicznych  stereotypów?

Postulat taki zgłasza Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia działająca w Parlamencie Europejskim. Według raportu przygotowanego przez komisję, stereotypowe przedstawianie płci w szkołach wpływa na postrzeganie przez chłopców i dziewczęta ról, jakie powinni spełniać w dorosłym życiu.

Unijni eksperci postulują, by do szkół trafiły zmienione „materiały naukowe”, aby mężczyźni i kobiety nie byli przedstawiani w nich w „tradycyjny” sposób. Gdyby propozycja ta została przyjęta, dzieci mogłyby zostać pozbawione przyjemności czytania klasycznych książek. „The Daily Mail” twierdzi, że np. w brytyjskich szkołach nie można by było znaleźć opowieści z serii „Miś Paddington” czy „Piotruś Pan”.

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia postuluje również zmianę przepisów dotyczących sposobów wykorzystywania wizerunku kobiet w reklamach w trakcie programów telewizyjnych dla dzieci.

W raporcie przygotowanym przez ekspertów z komisji czytamy: „Dzieci spotykają się ze stereotypami płci w bardzo młodym wieku poprzez seriale telewizyjne, reklamy, materiały i programy edukacyjne, które mają wpływ na ich postrzeganie tego, jak powinni zachowywać się mężczyźni i kobiety”.

„Powinny zostać wprowadzone do szkół specjalne programy edukacyjne i materiały, w których mężczyźni i kobiety nie są już przedstawiani w swoich tradycyjnych rolach, tj. mężczyzna jako żywiciel rodziny, a kobieta jako ta, która opiekuje się dziećmi” – twierdzą eksperci.

Autorzy raportu uważają, że tradycyjne postrzeganie ról sprawia, iż kobiety nie podejmują kariery zawodowej, bo nie mają wystarczającego zaufania do siebie i wiary we własne siły. Z tego m.in. powodu wciąż – zdaniem feministek – w zarządach firm i w polityce jest zbyt mało kobiet.

Źródło: The Daily Mail, AS
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 8 do “Tradycyjne książki dla dzieci na celowniku Brukseli”

 1. Fran SA said

  Nie ma obawy, ze wycofaja Czerwonego Kapturka z lektur szkolnych. Bo ten (bezimienny) Kapturek kokietowal wilka w lesie, a wilk babci wlazl do lozka, zanim ja zezarl, ale potem wyplul bo przyszedl.. gajowy, sorry , mysliwy i wilkowi wpierd.. a babcie uratowal. ( element humanitarny)
  Mysle, ze jak cenzorzy i spece od programow szkolnych sie postaraja to i z Piotrusia Pana zrobia… pana, co to stronil od panienek.
  Wszystkie dzieci w Londynie wiedza, ze Mis Paddington jest obojnakiem.
  Pare lektur moze da sie uratowac.

  Podejrzewam, ze w nowych programach szkolnych znajda sie rozne rewelacje dla dzieci pt. dlaczego natura sie pomylila i dala nam uzebienie do gryzienia, zamiast do mycia garnkow po weganskim posilku.
  Ciekawe, co wymysla z rola kobiety w spoleczenstwie, bo skoro nie ma spoleczenstwa
  ( bo sie natura pomylila) to naturalnie nie ma kobiet. Beda same dyrektory.

  A w tzw. ‚warsztatach’ dzieci i mlodziez beda studiowac obrazki Picassa, ktore wyraznie pokazuja nowa anatomie pan i panow. ‚Guernica’ zmieni nazwe na ‚Szal Uniesien’, bo tam tez sa konie.
  Mysle, ze reformatorzy beda mieli pelne rece roboty a glowy pelne pomyslow. Materialow jest w brod!

  A i dzieciom sie przyda ‚wyzwanie naturze’, nie mylic z wynaturzeniem, bo to brzmi zbyt obcesowo.

 2. Nemo said

  Proszę Państwa: żarty się skończyły- moim zdaniem cenzura dziecięcych lektur(a w przyszłości lektur w ogóle) nie jest wcale śmieszna tak,jak na przykład, kształt „unijnego” banana. Tu chodzi już,o rząd dusz.

 3. yokmokk said

  Dość dawno już-ca 15lat, wznawia się klasyki/klasyków światowych i polskich, też XXwiecznych, poszatkowanych zgodnie z wolą tych, co rządzą/światem/. Yokmokk.

 4. niereligijna said

  ksiazki elektroniczne w tym jeszcze pomoga! je jest bardzo latwo „wylaczyc”

 5. Marcin said

  „Autorzy raportu uważają, że tradycyjne postrzeganie ról sprawia, iż kobiety nie podejmują kariery zawodowej, bo nie mają wystarczającego zaufania do siebie i wiary we własne siły. Z tego m.in. powodu wciąż – zdaniem feministek – w zarządach firm i w polityce jest zbyt mało kobiet”. Czy te głupie cipy myślą, że zarządzanie firmą czy przedsiębiorstwem to kwestia „wiary w siebie”?

 6. Marcin said

  Jeszcze trochę to dojdzie do tego, że ludzie będą obejmować stanowiska z „klucza poprawności politycznej” aby procent pedałów,lesbijek i innych dziwadeł się zgadzał!

 7. Fran SA said

  Ciekawe, jak oni chca to pogodzic z tzw. zrownaniem plci; czyli nie ma byc roznicy miedzy kobieta a mezczyzna; no to jak beda wiedziec kto jest dyrektorem firmy? Chlop czy baba?
  Staja na glowach, zeby przewrocic swiat do gory nogami.

  A swoja droga, dlaczego NIKT nie protestowala jak zamykali Ossolineum????

 8. Rysio said

  Pewnie dlatego że byli za dobrze „wykształceni” aby protestować.

  Buuuuuuuuuhahahaa!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.