Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Rosja zagroziła Google giganty…
  Maciejasz o Wolne tematy (71 – …
  Jan o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Marcin o Francuska Cassandra skazana za…
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Ubywa nas
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Hulajdusznik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  karlik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  Marucha o Wolne tematy (71 – …
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Jack Ravenno o Ubywa nas
  I*** o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
  Ale dlaczego? o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

(C)Hadziaje do pieca, ciąg dalszy

Posted by Marucha w dniu 2012-11-19 (Poniedziałek)

Zob. poprzedni artykuł na ten sam temat:
https://marucha.wordpress.com/2012/11/16/na-slasku-chca-palic-polakow/

W ubiegły piątek tj. 16 listopada br. Nowa Trybuna Opolska poinformowała, że na domu mieszkańca Zębowic pojawiły się kolejne napisy, których autorami według podejrzanego o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowo – etnicznym, mają być inni mieszkańcy podoleskiej miejscowości.

Napisy o wulgarnej treści i rysunki swastyk – jak czytamy w nto.pl – mają być odwetem za napis skierowany przeciwko „chadziajom”, który nota bene autor poprawił, bowiem początkowo autor popełnił w nim błąd ortograficzny, pisząc „chadziaje” przez samo „h”. W tej sprawie wszczęto osobne śledztwo.


Wideo ze strony http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121116/POWIAT08/121119471

23 – letni mieszkaniec Zębowic przyznał się do autorstwa napisu. Zdumiewające jest jednak jego tłumaczenie. W wypowiedzi dla NTO stwierdził: „Byłem bardzo zdziwiony, że przez ten napis zrobiła się taka awantura. Tak naprawdę ten napis skierowany jest tylko do mojego ojca i jego konkubiny.” Zaiste niezwykle ciekawe to tłumaczenie bowiem słowo „chadziaj” ma inny desygnat, aniżeli „nielubiany ojciec i jego konkubina”. „Chadziaj” oznacza osobę o pewnych cechach etnicznych, narodowościowych i językowych i tylko tak można rozumieć znaczenie tego słowa w jego powszechnym użyciu.

Gdyby jednak zaakceptować logikę, którą kieruje się 23 – letni Dariusz M. należałoby przyjąć inną kwalifikację czynu sprawcy, a mianowicie postawić mu zarzut podżegania (art. 18§2 KK) do popełnienia czynu zabronionego, bądź to zabójstwa (art.. 148 KK), bądź spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156) własnego ojca i jego konkubiny. Dodatkowo w grę wchodzą bardzo niskie pobudki sprawcy.

Zastanawiające jest także zachowanie policji, która niecierpliwie oczekiwała przyjazdu z zagranicy właściciela posesji w Zębowicach, ojca Dariusza M., ażeby ten zgłosił sprawę o dewastację mienia, bowiem nie jest to ścigane z urzędu. W innym sprawach policja nie jest już tak chętna do pomocy i wyjaśniania spraw o, tak naprawdę drobne, zniszczenie mienia. Daje to zatem sporo do myślenia.

Tymczasem niezawodna Nowa Trybuna Opolska, przez złośliwych nazywana Niemiecką Trybuną Opolską, przytacza po raz kolejny wypowiedź Kazimierza Kutza, zwolennika Ruchu Autonomii Śląska i antyklerykała, który przekonuje czytelników NTO, że Dariusz M. musi być zwykłym psychopatą, a konflikt występuje tylko na płaszczyźnie żartu.

Już sama osoba autora tych słów pozwala domniemywać, że jednak nie jest tak, jak on sam to przedstawia. Gdy nieznani sprawcy niszczą dwujęzyczne tablice w województwie opolskim to non – stop słyszymy o polskich szowinistycznych i nacjonalistycznych bandytach, a Szef Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Norbert Rasch wyznacza kilkutysięczne nagrody za wskazanie sprawców.

Jednak gdy z drugiej strony dochodzi do czynów o wiele bardziej społecznie szkodliwych sprawę próbuje się przyciszyć, a sprawcę sprowadzić do poziomi psychopaty. Jednakże nie od dziś wiadomo, że Zębowice i okolice to zagłębie Mniejszości Niemieckiej na Śląsku. Jak pisze NTO: „Zębowice były jedną z pierwszych gmin, które uczyły regionalizmu. W centrum wsi stoi Dom Spotkań Polsko-Niemieckich, gdzie od kilku lat organizowane są Śląskie Biesiady Literackie. Na jednej z biesiad gościł słynny śląski reżyser Kazimierz Kutz.”

Właśnie widzimy efekty tej edukacji. Za ciąg dalszy dziękujemy.

Mieszkańcy gminy Zębowice obawiają się upolitycznienia sprawy oraz tego, że, jak podaje za jednym z mieszkańców NTO „Jeszcze zjadą się tutaj narodowcy i z głupiego wybryku młodego chłopaka zrobi się coś poważnego”.

Sprawie będziemy się w dalszym ciągu przyglądać.
Bartłomiej Gajos
Źródło: http://www.ngopole.pl/
http://narodowcy.net

Zob. też: 
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121116/POWIAT08/121119471

Komentarzy 9 do “(C)Hadziaje do pieca, ciąg dalszy”

 1. RG said

  Jak widać niemiecka V kolumna na Śląsku działa świetnie.
  Mnie raczej martwi fakt niemieckich roszczeń co do ogromu ziem w wielu województwach. W niektórych gminach te roszczenia sięgają do 1/3 powierzchni całej gminy.

 2. Darek said

  ja spotkałem się w wielkopolsce z określeniem „chadziaj” które można przedstawić na zasadzie „żula” pijaka, nieroba.. wiec może jednak tłumaczenie tego młodego człowieka nie jest aż tak bardzo pozbawione sensu..

 3. jowram said

  Przed marszem i po marszu Polska jak Republika Weimarska

  Nie ma już żadnych watpliwości i z całą pewnością można twierdzić, że bandytów i prowokatorów, którzy chcieli uniemożliwić “Marsz Niepodległości” należy szukać wśród żydo-władzy i jej służb policyjnych.

  Wczorajszy (11.11.2012r.) „Marsz Niepodległości” wyruszył z miejsca zbiórki na rondzie im. Romana Dmowskiego i dotarł do celu, pod pomnik rzeczywistego twórcy Niepodległej RP, R.Dmowskiego, na pl. Na Rozdrożu w Warszawie.

  I tak jak przed rokiem nie obyło się bez policyjnej prowokacji. W okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej z Żurawią zamaskowani bandyci oddzielili czoło marszu od reszty pochodu. Na czołówkę natarły wtedy oddziały uzbrojonej po zęby policji, która nie tylko biła Polaków, ale użyła przeciw nim karabinów gładkolufowych. A bito nawet kobiety z dziećmi. Prowokacja została przeprowadzona na polecenie żydowskich władz stolicy i kraju, a jej celem było rozbicie i delegalizacja pochodu, który, z każdym rokiem trwania w Polsce żydo-systemu gromadzi coraz liczniejsze rzesze Polaków na kolejnych rocznicach listopadowego święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Żydo-media informują – dezinformują -, że w marszu „Razem dla Niepodległej” na czele, którego maszerowało rządzące żydostwo, wzięło udział 15 tys. osób, a w „Marszu Niepodległości”, w marszu Polaków, zaledwie 20 tys. uczestników. Taka jest „prawda” żydo-mediów – daleka od rzeczywistości. W marszu rządzącego żydostwa uczestniczyło jakieś 2000 – 3000 tys. antyPolaków. Marsz Polaków zgromadził 100 tys., a może nawet znacznie więcej, osób przybyłych tego dnia do stolicy z różnych stron kraju. Spotkaliśmy nawet Węgrów i Białorusinów. Na liczniejsze, przyjeżdżające do stolicy grupy czekała obok dworca kolejowego uzbrojona policja – i biła.

  „To, co nam zagraża, to nie naród, ale nacjonalizm”

  – wypowiedź żydowskiego prezydenta Francji, F.Hollande’a dla jewropejskich żydo-mediów z października 2012r. („Europa”).

  Żydo-system, nie tylko w Polsce, chwieje się w posadach i z pewnością zostanie zdmuchnięty przez europejskie narody. Stąd ta nakazana służbom ochraniającym żydo-system agresja – cel: zastraszyć naród pokazem siły i brutalności.

  Republika Weimarska w Polsce

  Przed I wojna św. Niemcy stawały się znaczącą, europejską, światową, potęgą gospodarczą, która mogła zdetronizować opanowany przez żydowską finansjerę świat anglosaski. Jednak wojna cofnęła Niemcy na drodze gospodarczego rozwoju – osiągnięty cel zdradza jego autorów. W wyniku tzw. porozumienia masońskiego z Dorothenstrasse w 1918r. władzę w powojennych Niemczech przejęło całkowicie żydostwo. Nastąpił totalny upadek kultury, obyczajów, upadek gospodarczy z bezrobociem sięgającym 26%.

  Współczesna Polska pod żydowskimi rządami, które nastały od 1980r. już w 2005r. osiągnęła wskaźnik bezrobocia dwukrotnie wyższy – 52% bezrobocie. Media, kultura, oświata, administracja, wszystko to znajduje się w żydowskich rękach. Żydo-władza poprzez przymus ekonomiczny wymusza na młodych Polakach poszukiwanie pracy poza Polską – Polak zamiata ulice zagranicznych miast – gdy mu się poszczęści. Obcym państwom przysparza dochodu narodowego.

  Ci młodzi Polacy, którzy nie wyjadą z kraju przyjdą na następne „Marsze Niepodległości”, z każdym rokiem będzie ich więcej, bo z każdym rokiem żydo-system coraz bardziej niszczy ekonomię kraju.

  Jednak polityczna świadomość, nie tylko polskiej młodzieży, ale zdecydowanej większości całego polskiego narodu, nie rośnie wprost proporcjonalnie do liczby uczestników „Marszu Niepodległości”. Maszerują przede wszystkim najbardziej niezadowoleni, wykluczeni, pozbawieni praw i możliwości godnego życia we własnej Ojczyźnie. Ale bez wzrostu politycznej świadomości będzie można Polaków ponownie poprowadzić podobnymi ścieżkami, czy nawet tymi samymi jak w 1980r., czy w 1989r. do „wolności i demokracji”. Choć terminologia może być nieco inna, bardziej przystająca do społecznego zapotrzebowania na patriotyczne i narodowe treści.

  „To, co nam (nam, rządzącemu Polską i Polakami żydostwu) zagraża, to nie naród (umiemy nim już dobrze manipulować), ale nacjonalizm (a więc cała polityczna wiedza służąca rozwojowi Narodu i Jego Państwa, uwolnionych z syjonistycznego jarzma).

  „Precz z komuną” skandowali na „Marszu” młodzi Polacy – i nie tylko młodzież tak myśli. Komuna to według nich rządy PO. A kim są patrioci, kim narodowcy?

  Czy patriotami są zwolennicy PiS i J.Kaczyński?

  J.Kaczyński 11.11.2012r. przyjechał do Krakowa złożyć hołdy:

  – J.Piłsudskiemu, który z inspiracji juedemoasonerii anglosaskiej obalił rządy ludowo-narodowe w IIRP w 1926r. i wprowadził do władzy żydostwo,

  – Janowi Pawłowi II, który żądał od Jaruzelskiego delegalizacji NSZZ „Solidarność”, a później naganiał Polaków do jewropejskiej unii,

  – L.Kaczyńskiemu, który jako prezydent RP podpisał traktat lizboński, czyli faktyczne zrzeczenie się niemal całkowitej suwerenności państwa i realizował politykę judeoUSA.

  Czy patriotami są czytelnicy Gazety Polskiej, którzy „Marsz Niepodległości” zakończyli pod pomnikiem J.Piłsudskiego przy Belwederze?

  Wszystkich tych patriotów łączy pogląd, że za wszelkie w Polsce zło winę ponosi Moskwa, a szczęścia musi Polska szukać w sojuszu z judeoUSA.

  Czy kierownictwo ONR i MW, największych narodowych organizacji, rzeczywiście prowadzi je we właściwym, nacjonalistycznym kierunku? Dziwnie jakoś terminu nacjonalizm częściej używają żydo-media, niż sami narodowcy z MW i ONR, tak jakby się bali myśleć o sobie w ten właśnie sposób?

  MW współpracuje z Solidarni 2000, a łącznikiem między nimi jest poseł PiS, były redaktor naczelny Naszego Dziennika, A.Górski – osoba żydowskiego pochodzenia i jednocześnie bezkompromisowy judeochrześcijanin w sensie nauki JPII.

  Wszyscy ci politycy z narodowymi aspiracjami widzą polityczną przyszłość swoich organizacji, jeśli nie pod skrzydłami KK, to w mocnej z nim duchowej i ma się rozumieć politycznej symbiozie. Zapominają, albo nie zauważają – ja twierdzę, że nie zauważają celowo -, że KK błogosławi po społu i PO i PiS i obydwu ich liniom politycznym wytyczonym przez światowy sanhedryn w osobie Z.Brzezińskiego, i co nie bez znaczenia, miało to zawsze aprobatę i pochwałę samego JPII i Episkopatu Polski.

  Obalimy republikę

  Prezes MW, R.Winnicki oraz szef ONR, P.Holocher ogłosili wczoraj powstanie społecznego Ruchu Narodowego. Ruch ma dążyć do zmiany systemu. Winni dotychczasowych nadużyć odpowiedzą za swoje winy – i słusznie. Szubienica, jak wołał tłum, to wyważona kara.

  Obawiam się jednak, że trudno będzie obalić system, którego już nie ma – wszak młodzi z MW i ONR skandowali „precz z Komuną”, a przecież jej namiastka przestała istnieć w Polsce w 1956r. Trudno jest walczyć z niewidzialnym, a co gorsza z nieistniejącym wrogiem. Poza tym polityczne wizje MW i ONR jakoś dziwnie pachną systemem, z którym ponoć chcą walczyć, o ile w ogóle wizje te są ostatecznie sprecyzowane i można by je określić jako nacjonalistyczne.

  Prezes MW, R.Winnicki powiedział: „Ruch Narodowy ma dążyć do obalenia republiki, chociaż boją się tego lewaki i pedały”.

  Trudno zgadnąć, o jaką republikę chodzi, ale jak rozumiem pan R.Winnicki dokonał tym samym egzemplifikacji największych zagrożeń dla Polski. Myślę, że z tym wymienionym na końcu zagrożeniem możemy sobie poradzić i bez Ruchu Narodowego, wystarczy zewrzeć mocno poślady.

  A poważniej, albo panowie szefowie MW i ONR potrafią zanalizować rzeczywiste zagrożenia polityczne dla Polski, albo są manipulowani, albo sami manipulują, a za nimi stoi ten sam sanhedryn, który na polityczną scenę od 1989r. wystawia swoje kukiełki. Wypada je tylko jakoś uwiarygodnić w oczach znudzonej kukłami tych samych błaznów tłuszczy. Więc obok Tusków, Buzków, Komorowskich i Kaczyńskich czas wystawić nowe, teraz może „narodowe”?

  Antypolski Żyd, Seweryn Blumsztajn z czołowej antypolskiej żydowskiej Gazety Wyborczej (10-11.11.2012r., str. 2) pisze wprost:
  „Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska mówią, że chcą odzyskać Polskę. Tak naprawdę nigdy do nich nie należała. Chcą nam Polskę zabrać.”

  Chcą nam – Żydom – zabrać Polskę. Tak należy rozumieć wypowiedź Żyda Blumsztajna, bo oni – rządzący Żydzi – ją zawłaszczyli, rozkradli, rozkradają i niszczą. Blumsztajn tym razem uczciwie wyjawił bezczelną żydowską myśl – Polska należy do nich, oni ją przewłaszczyli i takie jest obecne status quo.

  Szkoda, że panowie R.Winnicki i P.Holocher tego nie rozumieją i każą młodzieży skandować „precz z komuną”.

  Dariusz Kosiur

 4. NC said

  „…początkowo autor popełnił w nim błąd ortograficzny, pisząc „chadziaje” przez samo „h”. W tej sprawie wszczęto osobne śledztwo.”

  To znaczy śledztwo w sprawie błędu ortograficznego?
  To się, panie, porobiło… 🙂

 5. yuio said

  Do Jowram. 3
  Napisał Pan/i : „Prezes MW, R.Winnicki powiedział: „Ruch Narodowy ma dążyć do obalenia republiki, chociaż boją się tego lewaki i pedały”.

  Trudno zgadnąć, o jaką republikę chodzi, ale jak rozumiem pan R.Winnicki dokonał tym samym egzemplifikacji największych zagrożeń dla Polski. Myślę, że z tym wymienionym na końcu zagrożeniem możemy sobie poradzić i bez Ruchu Narodowego, wystarczy zewrzeć mocno poślady.”

  Tu jest odpowiedź :


  Z powyższego wynika,że nie jest trudno zgadnąć o jaką republikę chodzi. Proszę nie manipulować wypowiedzią opuszczając słowa wyjaśniające sens dla własnej satysfakcji z popisu retoryki.

 6. 25godzina said

  >Jeszcze zjadą się tutaj narodowcy i z głupiego wybryku młodego chłopaka zrobi się coś poważnego…

  Tak będzie, bo po to był ten „wybryk”. Ci „narodowcy” będą ogoleni na łyso, w brunatnych koszulach i czarnych skórzanych płaczach. Będą płomiennymi obrońcami polskości i Kościoła itd itp a przy okazji wizyty we wsi kogoś pobiją, komuś innemu coś ukradną, zamówią „pięć piw” za które nie zapłacą i oddalą się w nieznanych kierunkach.

  Wszystko zrelacjonuje WSI24, prokuratura podejmie energiczne śledztwo, a paryski syn Seweryna Blumsztajna napisze o tym artykuł, który przedrukuje żydowska gazeta dla Polaków.

 7. wet3 said

  @ Darek (2)
  U nas na Pomorzu, chociaz nie byly to t.zw. ziemie odzyskane, do ok. 1950r. „chadziajami” nazywano przesiedlencow z obecnej Polski srodkowo-wschodniej (mazurzacych) oraz Kresow.

 8. wi42 said

  Re 2,7
  W poprzednim artykuliku pisano, ze (c)hadziaj jest to gospodarz z rosyjskiego. Chyba blizsze prawdy jest znaczenie podane w @2 i 7.
  Albowiem gospodarz po rosyjsku = chaziain, moze jednak chadziaj jest to fonetyczne „uproszczenie – znieksztalcenie”?

 9. Błysk said

  Re:3. Pan Dariusz Kosiur błędnie informuje,że pochód zakończył sie pod Pomnikiem Dmowskiego. To nieprawda: pochód zakończył się na stadionie Agrykola ,a przed Pomnikiem Dmowskiego złożyły wieńce 3 osobowe delegacje MW i ONR ,resztą popędziła na stadion ; cześć pochodu na Gazetą Polską poszła pod pomnik Piłsudskiego. Reszta rozważań Pana Kosiura dośc celna ,z tym,ze obawiam iż Winnicki współpracuje z Nowym Ekranem czyli z WSI .Nadto proszę się przyjrzeć zdjęciu Winnickiego, a szczególnie jego uszom.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: