Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Rosja zagroziła Google giganty…
  Maciejasz o Wolne tematy (71 – …
  Jan o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Marcin o Francuska Cassandra skazana za…
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Ubywa nas
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Hulajdusznik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  karlik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  Marucha o Wolne tematy (71 – …
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Jack Ravenno o Ubywa nas
  I*** o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
  Ale dlaczego? o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Komisja potępia Operację „Wisła”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-19 (Poniedziałek)

8 listopada 2012 r. sejmowa komisja mniejszości narodowych przyjęła jednogłośnie projekt uchwały potępiającej Operację „Wisła”, autorstwa Mirona Sycza. Poniżej prezentujemy protest Kresowego Ruchu Patriotycznego w tej sprawie, który w pełni popieramy. Do sprawy wrócimy, kiedy zdobędziemy pełną listę obecnych podczas głosowania nad tą uchwałą. Jest to bardzo istotne, gdyż do tej pory PSL wydawał się być partią najlepiej rozumiejącą problem szowinizmu ukraińskiego i jego reperkusji także w postaci koniecznej i skutecznej Operacji Wisła. Do tej pory również niektóre środowiska wewnątrz PiS próbowały wygrywać dla tej opcji politycznej swe incydentalne poparcie dla Kresowian. Także pewne kręgi związane z SLD (Tygodnik Przegląd) głosiły prawdę o ludobójstwie dokonanym przez UPA i rozumiały sens, i potrzebę Operacji Wisła.

Jednomyślność głosowania nad żałosnym i bezczelnym projektem uchwały p. Sycza, może jednak wskazywać, że oportunizm, konformizm, czy schlebianie panującym trendom politycznym, są ważniejsze zarówno od prawdy historycznej, jak i od polskiej racji stanu. Jest to tym bardziej przykre, że nie mamy tu do czynienia z rzezimieszkami, czy nałogowcami na głodzie, ale z posłami RP.

Kresowy Ruch Patriotyczny
Porozumienie Organizacji Kresowych i Kombatanckich

Pani
Ewa Kopacz
Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowna Pani Marszałek

Stanowczo protestujemy przeciw Uchwale Komisji Mniejszości Narodowych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8.11.2012 r. w sprawie akcji „Wisła”. (Uchwała jednogłośnie przyjęta).

Upłynęło już 70 lat od banderowskiego ludobójstwa na ponad 200 tys. obywateli polskich, mieszkańcach Kresów Wschodnich II RP: Polakach, Żydach, Rosjanach, Czechach, Ormianach, Romach i innych mniejszościach narodowych. Ponadto wg szacunków ukraińskich historyków prof. Witalija Masłowskiego ze Lwowa i dra hab. Wiktora Poliszczuka z Toronto, UPA, a w szczególności służba bezpeki zamordowała co najmniej 80 tys. szlachetnych Ukraińców, którzy nie akceptowali zbrodni ludobójstwa lub udzielali pomocy zagrożonym sąsiadom. Nadmieniamy, że polskie ofiary to w zdecydowanej większości dzieci, kobiety i starcy.

Niestety względy wielkiej imperialnej polityki sprawiły, że najokrutniejsze w naszej historii zbrodnie tego ludobójstwa do dziś pozostają nieukarane ani niepotępione.

Wręcz odwrotnie, sprawców tej zbrodni – Banderę, Szuchewycza, Klaczkijśkiego i szefa okrutnej bezpeki Łebedia – gloryfikuje się jako bohaterów narodowych Ukrainy. Ich pomniki są masowo wznoszone na Ukrainie i nie tylko, zaś ulicom i placom nadaje się ich imiona.

Na Ukrainie dynamicznie rosną w siłę organizacje o faszystowsko-nazistowskim rodowodzie nawiązującym do ideologii D. Doncowa. Wysuwa się roszczenia terytorialne wobec sąsiadów. Wszystko to spotęgowane ukraińskim integralnym szowinizmem, antysemityzmem i antypolonizmem, stanowi poważne zagrożenie.

Przypominamy, że od lat 30. ub. wieku Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów była członkiem faszystowskiej międzynarodówki i do dnia dzisiejszego od tego się nie odcięła. Niestety, władze polskie nie chcą tego dostrzec i nie reagują na te groźne zjawiska.

Pani Marszałek, rzecz zdumiewająca, do jakiego stopnia postawa władz polskich rozzuchwaliła pogrobowców Bandery, Szuchewycza, Klaczkijśkiego i Łebedia, że w swej Uchwale mają czelność powoływać się na prawa człowieka.

Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż wielu wybitnych badaczy ukraińskich uznaje zasadność operacji „Wisła”. Wystarczy przytoczyć słowa jednego z nich, historyka, politologa i prawnika dra hab. Wiktora Poliszczuka:

… gdyby nie istnienie i zbrodnicze działania OUN-UPA nie byłoby przymusu w trakcie wymiany ludności i nie byłoby operacji ,”Wisła”… Jedyną [jej] przyczyną było działanie struktur Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów frakcji Bandery, dążącej do oderwania od państwa polskiego jej południowo-wschodnich terytoriów.

Należy przy tym pamiętać, że struktury OUN-UPA-SKW składały się z obywateli państwa polskiego. Stąd też legalność ich zwalczania, stąd też zasadność umieszczania podejrzanych o udział lub współdziałanie z OUN-UPA w obozie w Jaworznie … Operacja „Wisła” podjęta została w stanie wyższej konieczności. Winę za przymus w przesiedlaniu ludności ukraińskiej na Ukrainę oraz podjęcie decyzji o operacji ,”Wisła” ponosi OUN Bandery, do której ukraińska mniejszość narodowa w Polsce winna kierować swe ewentualne pretensje.

… brak jest podstaw do tego, aby władze RP potępiły operację „Wisła”, która była wymuszona zbrojną akcją OUN-UPA, zagrażającą stabilizacji państwa polskiego. Brak jest też podstaw do żądania wyrównania szkód materialnych przede wszystkim dlatego, że wartość otrzymanych przez przesiedlonych gospodarstw przewyższała wartość mienia pozostawionego.

W związku z powyższym wnosimy o nieprocedowanie Uchwały z dnia 8 listopada 2012 r. Naszym zdaniem wymaga tego poszanowanie prawdy historycznej oraz polska racja stanu.

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący KRP
Jan Niewiński

Warszawa, dnia 16 listopada 2012 r.

Dodane przez Adam Smiech
http://www.jednodniowka.pl

Komentarzy 9 do “Komisja potępia Operację „Wisła””

 1. Boryna said

  Ale na potepienie zbrodni UPA juz sie nie odważą kundle.

 2. ponury said

  A czego śie mozna było spodziewać po tych niedorozwiniętych małpach!?

 3. Michał said

  Ad 1

  A na potepienie zbrodni piłsudskiego jako bohatera narodowego polski niech pan sie odwazy 🙂

 4. Brat Dioskur said

  Zdaje sie ,ze na polecenie samego Bula zdjeto z obrad temat uczczenia ofiar Rzezi Wolynskiej a teraz potepia sie,bez ingerencji tegoz Bula ,obdarzenie bandziorow domami i mieszkaniami z lazienkami i biezaca woda….

 5. Pablo Lupo said

  Cyt. „nie mamy tu do czynienia z rzezimieszkami, czy nałogowcami na głodzie, ale z posłami RP”.

  O!
  Kazdego dnia czlowiek sie uczy czegos nowego…

 6. JO said

  Zydzi zrobia wszystko by zniszczyc Polakow i to co po nich zostalo. Wystarczy popatrzec co Post UPOwcy robia z Polakami i nawiazaniem do Polskiej przez duze P kultury.

  100 krotnie gorzej Uni chca postapic z Nami w PRL Bis. II Palestyna to bedzie sie umywala…., juz w zasadzie sie umywa. W Palestynie nie ma obowiazku szczepienia nas przez Zydow. W Palestynie nie ma zgody i wprowadzania na GMO….Palestyna ma wsparcie miedzynarodowe jakiego Polacy nie maja wcale…Po prostu , choc tego Polacy nie widza, jestesmy zwierzyna do ktorej sie strzela….to sa Ich Lowy…

 7. JO said

  Mniejszosc Ukrainska, Slaska, Litewska, niemiecka, Kaszubska, Pomorska, Mazowiecka………………, jak duzo tej mniejszosci nienawidzacej Polski a Zyjacej w niej bedac Taaaak uciskana.

  Dobrze , ze Zydowska Mniejszosc nie nazeka, nie atakuje, nie domaga sie separatyzmow a tylko slusznie domaga sie odszkodowan…
  Jaka ta grupa jest dla nas Dobra. Powinnismy im wyplacic te odszkodowania!! na zlosc tym mniejszosciom co sie rzucaja do nas!

 8. Andrey said

  Tak to jest ,jak w kolejnych wyborach Polacy głosują na Koczowników.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Myśmy chcieli głosować na jakichś przyzwoitych ludzi, ale nie wiedzieliśmy, na kogo.
  Co prawda jest wśród nas jeden taki, co wiedział, ale nie powiedział…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: