Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Rosja zagroziła Google giganty…
  Maciejasz o Wolne tematy (71 – …
  Jan o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Marcin o Francuska Cassandra skazana za…
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Ubywa nas
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Hulajdusznik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  karlik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  Marucha o Wolne tematy (71 – …
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Jack Ravenno o Ubywa nas
  I*** o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
  Ale dlaczego? o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Warto postawić na polski węgiel!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-19 (Poniedziałek)

Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla zwróciła się do ministra gospodarki i producentów z propozycją przygotowania wspólnej akcji promocyjnej dla polskiego węgla kamiennego. Sprzedawcy węgla wskazują, że tzw. renta geograficzna i ograniczenia logistyczne zostały przez importerów, głównie z kierunku wschodniego, przezwyciężone. A zatem nie ma żadnych – poza popytem – ograniczeń, aby wwieźć do Polski nawet 30 milionów ton węgla, co stanowi niemal całość produkcji Kompanii Węglowej. Obecnie tańszy opał rosyjski jest dostępny również na składach węglowych przy kopalniach.

Na progu rozpoczynającego się sezonu grzewczego sprzedawcy i dystrybutorzy węgla domagają się zakończenia akcyzowego absurdu oraz przemyślanej i aktywnej polityki sprzedaży u polskich producentów węgla na krajowym rynku.

Wspólne działanie podmiotów działających w obrocie wyrobami węglowymi przyniosło pozytywny efekt w postaci zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów zmian podatkowych.

Mamy wielką satysfakcję jako zarząd izby, bowiem to nasze środowisko sprzedawców było głównym sprawcą nacisku na administrację państwową i motorem prac nad alternatywnymi rozwiązaniami. Nieprzygotowane wprowadzenie przepisów akcyzy na węgiel spowodowało zamieszanie na rynku opałowym i było kolejnym przykładem działania organów administracji przeciwko przedsiębiorcom – zaznaczył rzecznik Kompanii Węglowej.

Sprzedawcy węgla podkreślają, iż chaos interpretacyjny spowodował, że wiele – jeżeli nie większość – dokumentów celnych w tym zakresie jest wystawiona nieprawidłowo. Sprzedawcy węgla w niewielkim zakresie mają świadomość konsekwencji karno-skarbowych, jakim będą podlegać w przyszłości. Podobnie dotyczy to podmiotów zużywających surowiec. Koszty wdrażania systemu przekraczają wielokrotnie wpływy z akcyzy na wyroby węglowe, które za pierwsze półrocze wyniosły „zaledwie” 47 milionów zł. Zmiany idą zatem w kierunku „normalizacji” sytuacji podatkowej w zakresie akcyzy na węgiel.

Ministerstwo Finansów zgłosiło swoje propozycje, w większości powielając wnioski środowiska sprzedawców do tzw. ustawy deregulacyjnej przygotowywanej w Ministerstwie Gospodarki. Tryb legislacyjny oraz ogromy zakres zagadnień, który ona obejmuje, sprawiają, że nowe przepisy mogą wejść najszybciej w pierwszym półroczu 2013 roku.

Od stycznia import węgla zmniejszył się o ok. 35 proc. – wynika z informacji resortu gospodarki. Trudno powiedzieć, ile węgla z zagranicy trafi do Polski w ciągu całego 2012 roku. Raczej nie grozi nam jednak zbliżenie się tego importu do poziomu ubiegłorocznego. Węgla potrzeba mniej, bo gospodarka hamuje. Na zwałach przykopalnianych – nie licząc zapasów energetyki – zalega ok. 6,5 mln ton węgla.

Źródło: forsal.pl
Piotr Toboła
http://www.pch24.pl

Jedna odpowiedź do “Warto postawić na polski węgiel!”

 1. Pablo Spoko said

  Gdy wprowdzono sytuacje znana jako stan wojenny, na drugi dzien swiat zbojkotowal polski wegiel.
  Polski wegiel zostal zastapiony glownie przez wegiel amerykanski.
  Potem zalano polskie kopalnie.
  Potem zaczeto do Polski sprowadzac wegiel.

  Finis coronat opus.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: