Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były dziennikarz „Wyborczej” i partner radiowy Wojewódzkiego – Bartosz Węglarczyk – zastępcą naczelnego „Rzeczpospolitej”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-20 (Wtorek)

Wbrew pogłoskom nie ma nowego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Z komunikatu spółki wydającej dziennik wynika, że obecny stan w którym pismem kieruje Andrzej Talaga, został utrzymany.

W komunikacie jest jednak niespodzianka – powierzenie kluczowego stanowiska byłemu bojowemu dziennikarzowi „Wyborczej”, człowiekowi w pełni związanemu z dominującym establishmentem lewicowo-liberalnym Bartoszowi Węglarczykowi:

Rada Nadzorcza spółki Presspublica Sp. z o.o. w Warszawie, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita”, ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego tego tytułu.
Ogłoszenie oraz szczegółowe informacje na temat konkursu ukażą się w jutrzejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” oraz na stronach http://www.rp.pl. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami Rada Nadzorcza przeprowadzi do końca stycznia 2013 roku.
Jednocześnie informuję, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, pełniącym obowiązki Redaktora Naczelnego jest redaktor Andrzej Talaga. Na stanowisko Zastępcy Redaktora Naczelnego powołany został redaktor Bartosz Węglarczyk, który równocześnie pozostaje Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Sukces”.

Bartosz Węglarczyk jest też celebrytą TVN i radiowym partnerem czołowego funkcjonariusza przemysłu pogardy Jakuba Władysława Wojewódzkiego w jednej ze stacji radiowych. Tak się reklamują (zwraca uwagę także satanistyczny gest jednego z uczestników sesji):

CZYTAJ: Jak to się dzieje, że inteligentny w sumie kiedyś chłopak doprowadził się do takiego stanu? O diabelskiej sile showbiznesu.

Przypomnijmy, że ostatnie czystki, po publikacji prawdziwego tekstu o znalezieniu trotylu na wraku tupolewa, poważnie osłabiły „Rzeczpospolitą”.

Właściciel wydawnictwa, w serii wywiadów a także specjalnym dodatku, brutalnie atakował dotychczasową linię redakcyjną i zapowiadał zmiany. Widać, że przybrały one kształt polegający na powierzeniu współdecydowania o gazecie człowiekowi „Wyborczej”.

I już wszyscy się ze wszystkimi zgadzali…

CZYTAJ:  Red. Paweł Lisicki: Grzegorz Hajdarowicz stał się uczestnikiem walki politycznej i wciągnął „Rzeczpospolitą” w niekończącą się awanturę

http://wpolityce.pl

Komentarzy 11 do “Były dziennikarz „Wyborczej” i partner radiowy Wojewódzkiego – Bartosz Węglarczyk – zastępcą naczelnego „Rzeczpospolitej””

 1. 25godzina said

  „Pan redaktor Bartosz Węglarczyk, jednocześnie udzielający się dla TVN, jest w linii prostej potomkiem osławionego Józefa Światły, co to naprawdę nazywał się Izaak Fleischfarb i był wicedyrektorem X Departamentu (…)”
  https://marucha.wordpress.com/2012/01/18/czerwone-dynastie-potomek-jozka/

 2. 25godzina said

  „Poszukiwany Józef Światło, Piotr Zychowicz 18-12-2008,

  (..) Światło słynął z bezwzględności. Stosował radykalne metody przesłuchań. Bił i krzyczał podczas aresztowań. Swoje ofiary często okradał, na przykład z zegarków czy papierośnic. Łupy podobno gromadził w willi w Świdrach Wielkich. Szczególnym okrucieństwem miał wykazywać się wobec aresztowanych endeków, którym powtarzał: „Teraz popamiętacie, co to jest antysemityzm”. (…)”
  http://www.rp.pl/artykul/235912.html?p=2

  Hołd dla najeźdźcy, Piotr Zychowicz 12-09-2012

  (…)Józef Światło w akcji

  Nie oznacza to jednak, że ubecy nie mieli w ogóle wstępu na Pragę. W pierwszych tygodniach czerwonego terroru służyli czekistom jako przewodnicy i tłumacze. Rolę taką odgrywał między innymi słynny później uciekinier z PRL Józef Światło, który został skierowany do praskiej grupy operacyjnej NKWD pułkownika Michaiła Lichaczewa. Wraz z sowieckimi bezpieczniakami Światło dokonał wielu aresztowań. Brał także udział w dręczeniu zatrzymanych.

  „Aresztowanych w śledztwie bito, maltretowano. Prowadził [przesłuchania] Żyd, porucznik UB – Światło. Jeden z najgorszych prześladowców AK. Zwyrodnialec mający na sumieniu znęcanie się nad 60-letnią kobietą podejrzaną o sympatię do AK” – napisano w jednym z raportów podziemia. Na ulicach Pragi NKWD zorganizowało łapanki, wyciągano ludzi z pociągów, dzięki donosom AL rozbito siatki podziemia niepodległościowego.(…)”

 3. 25godzina said

  http://www.rp.pl/artykul/932852.html?print=tak&p=0

 4. Niedaleko said


  Dziadkiem Węglarczyka był Józef Światło – Izaak Fleischfarb
  autor: Kuba Kamiński
  źródło: Rzeczpospolita <<<<<<<<<<<<<———————————————–

  Witalis Skorupka, żołnierz Armii Krajowej, działacz podziemia niepodległościowego. Represjonowany i skazany na śmierć przez komunistów – To było tak straszne, że trudno mi do tego wracać. Makabryczna pomysłowość ludzi Światły przechodziła ludzkie pojęcie – mówi Witalis Skorupka, żołnierz Armii Krajowej i działacz podziemia niepodległościowego. Represjonowany i skazany na śmierć przez komunistów. Rz: Kiedy spotkał się pan z Józefem Światłą? Witalis Skorupka: W 1945 roku w więzieniu na ulicy Środkowej na warszawskiej Pradze. Przesłuchiwał mnie. Oficerowie śledczy oczywiście nam się nie przedstawiali, dopiero później zorientowałem się, że miałem do czynienia z Józefem Światłą. Bił pana? Mnie akurat Światło osobiście nie katował. W więzieniu, w którym siedziałem, miał do tego specjalnie wyznaczonych osiłków. Ludzi, których wzywał w momencie, gdy uznał, że trzeba mnie torturować. Gdy to się działo, spokojnie się przyglądał. Czekał, aż skończą swoją robotę. Po zakończeniu bicia przystępował do dalszego przesłuchania. Odbywało się to tak samo jak na gestapo. W jaki sposób pana bito? To sprawy tak straszne, że do dziś trudno mi do tego wracać. Nie chcę mówić o szczegółach. Powiem tylko tyle, że bestialstwo i makabryczna pomysłowość ludzi Światły przechodziły ludzkie pojęcie. Jaki otrzymał pan wyrok? Karę śmierci. Siedziałem w celi śmierci, przeżyłem nawet pozorowaną egzekucję. Uratowało mnie to, że podczas okupacji zastrzeliłem w Siedlcach dwóch groźnych gestapowców. Poinformowano o tym Bieruta i złagodził mój wyrok. W sumie przesiedziałem w komunistycznych więzieniach osiem lat.
  "

  Stary kawał : "W Prawdzie nie było Nowości a w Nowościach Prawdy" .

 5. Niedaleko said

  Koniec takich artykułów, co będzie brakiem „Światła” dla Narodu Polskiego .

  http://www.rp.pl/artykul/153227,235912_Poszukiwany_Jozef_Swiatlo_.html
  Piotr Zychowicz 18-12-2008, ostatnia aktualizacja 18-12-2008 01:48

  „Co się stało z Józefem Światłą, czołowym ubekiem, który w 1953 roku uciekł na Zachód? Umarł na zawał, zginął w wypadku czy żyje do dziś w USA?

  Instytut Pamięci Narodowej zamierza wystąpić do USA o ujawnienie dokumentów dotyczących Światły, które obecnie są utajnione przez CIA. – Urodzony w 1915 r. Światło podobno nie żyje. Informacja ta nigdy nie została jednak potwierdzona. Niewykluczone, że jest nieprawdziwa. Jeśli tak, wystąpimy o ekstradycję i spróbujemy postawić go przed sądem – podkreśla prokurator z IPN Marzena Folga.

  Podejrzenia budzi to, że istnieje co najmniej kilka sprzecznych teorii dotyczących jego śmierci. Najczęściej mówi się, że zmarł w 1975 roku. Według innej wersji zginął w wypadku samochodowym pod koniec lat 60. Ta teoria, która pojawiła się w ówczesnej prasie, mogła być jednak dezinformacją chroniących go amerykańskich służb specjalnych.

  – Dowiedziałem się o jeszcze jednej dacie. Światło miał umrzeć w maju 1985 r. na zawał serca. To jednak informacja nieoficjalna, bo CIA odmówiło mi dostępu do jego akt – mówi „Rz” historyk prof. Andrzej Paczkowski, który napisał książkę „Trzy twarze Józefa Światły” (premiera 15 stycznia przyszłego roku).”

  Nasi allianci, „CIA odmówiło mi dostępu do jego akt” !!!!!!!!
  Hihiiii

 6. nieOdpowiadamNatymAdresieEmail said

  tżecia żeczpospolita i jej żąd nie pozwolą na szkalowanie narodu (wybranego). To wshystko co tu pishecie to mofa nienafisci!

 7. AV said

  Esz… Czyżby Szechter Zeitung miała kupić „udziały” w rzepie?

 8. wet3 said

  To jest takie sobie „Nihil novi” PRL-bis,

 9. u said

  Znaczy, ze rzepa zeszla na psy i nalezy szmate os..c.

 10. PONOFOB Bartosz Węglarczyk biologicznie NIENAWIDZI i zwalcza etnicznych Polaków ! said

  SKRAJNY polonofob Bartosz Węglarczyk to wychowanek KSENOFOBA oszołoma Michnika.

  Węglarczyk w czasie swojego HANIEBNEGO pobytu w Waszynktonie w latach 1998–2004 jako korespondent żydowskiego KŁAMLIWEGO anty-polskiego szmatławca „gazeta wyborcza” zajmował się przez cały czas bezkarnym fabrykowaniem OCZERNIAJACYCH tekstów o Polonii Amerykańskiej oraz SKŁUCANIEM Poloni z roadakami zamieszkałymi w Kraju.

  Węglarczyk swoimi podłymi tekstami fabrykawonymi chyba na ZAMÓWIENIE polonofobów w Polsce, celowo ZABIJAŁ KLINA pomiędzy Polonią a Polakami zamieszkałymi w Kraju. Żydostwo zamieszkałe w Polsce stosuje ODWORTNĄ metodologię w stosunku do Narodu Polskiego do tej, jaka urzywają w stosunku do izrelitów tzn. nawołuja szowinistycznej do jeności działania na rzecz interesu zydostawa obojętnie na to gdzie to zydostwo zamieszkuje.

  Teksty Węglarczyka publikowane w „Gazecie Wyborczej” były tak NIENAWISTNE i tak ZAFAŁSZOWANE pod adresem chrześcijańskiej Polonii Amerykańskiej, że to przechodziło ludzkie wyobrażenie, zwłaszcza OCZERNIAJĄC Kongres Polonii Amerykańskiej oraz Związek Narodowy Polski oraz innych organizacji polonijnych, które działały na rzecz interesu samej Polonii lub Państawa Polskiego.

  OCHYDNY zakłamany Węglarczyk był znany w USA z wypisywania PASZKWILI na Polonie Amerykańską oraz Polaków na ZAMÓWIENIE KLUBÓW żydoskich założonych w celu WYŁUDZENIA od polskiego podatnika tzw. „odszkodowań” dla paserów żydoskich z PRZEMYSŁU holocoustu z New Yorku, Waszynktonu i Tel-Avivu.

  W czasie Zimowej Olempiady w Salt Lake City w 2002 roku w USA, Węglarczyk w sposób wyjatkowo KŁAMLIWIY i CYNICZNY sfabrykował cały szereg SKRAJNIE paszkwilanckich tekstów WYSZYDZAJACYCH polskich i polonijnych turystów, którzy przyjechali ogladać tą Zimową Olimpiadę do USA.
  Posadzenie anty-polskiego paszkwilanta Węglarczyka na stanowisku decyzyjnym w jakiej kolwiek polsko-języcznej gazecie w Polsce NALEŻY uznawać za przejaw WYMIERZONY w etnicznych Polaków oraz na SZKODĘ polskich obywateli.
  Polacy w Kraju powinni NIE dopuścić, aby taki anty-polski ekstremista SZKODNIK nie-nawidzacy Polaków na taką skalę SZKODZIŁ Polakam, dlatego on NIE może być zatrudniony do jakich kolwiek mediów dopłacanych przez polskiego podatnika.

 11. AveMariaSalveRegina said

  krótki komentarz na temat tego faceta-najgorzej

Sorry, the comment form is closed at this time.