Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Ludzie Światły torturowali mnie jak na gestapo

Posted by Marucha w dniu 2012-11-20 (Wtorek)

Witalis Skorupka, żołnierz Armii Krajowej, działacz podziemia niepodległościowego. Represjonowany i skazany na śmierć przez komunistów

– To było tak straszne, że trudno mi do tego wracać. Makabryczna pomysłowość ludzi Światły przechodziła ludzkie pojęcie – mówi Witalis Skorupka, żołnierz Armii Krajowej i działacz podziemia niepodległościowego. Represjonowany i skazany na śmierć przez komunistów.

Rz: Kiedy spotkał się pan z Józefem Światłą?

Witalis Skorupka: W 1945 roku w więzieniu na ulicy Środkowej na warszawskiej Pradze. Przesłuchiwał mnie. Oficerowie śledczy oczywiście nam się nie przedstawiali, dopiero później zorientowałem się, że miałem do czynienia z Józefem Światłą.

Bił pana?

Mnie akurat Światło osobiście nie katował. W więzieniu, w którym siedziałem, miał do tego specjalnie wyznaczonych osiłków. Ludzi, których wzywał w momencie, gdy uznał, że trzeba mnie torturować. Gdy to się działo, spokojnie się przyglądał. Czekał, aż skończą swoją robotę. Po zakończeniu bicia przystępował do dalszego przesłuchania. Odbywało się to tak samo jak na gestapo.

W jaki sposób pana bito?

To sprawy tak straszne, że do dziś trudno mi do tego wracać. Nie chcę mówić o szczegółach. Powiem tylko tyle, że bestialstwo i makabryczna pomysłowość ludzi Światły przechodziły ludzkie pojęcie.

Jaki otrzymał pan wyrok?

Karę śmierci. Siedziałem w celi śmierci, przeżyłem nawet pozorowaną egzekucję. Uratowało mnie to, że podczas okupacji zastrzeliłem w Siedlcach dwóch groźnych gestapowców. Poinformowano o tym Bieruta i złagodził mój wyrok. W sumie przesiedziałem w komunistycznych więzieniach osiem lat.

W jaki sposób dostał się pan w ręce bezpieki?

Byłem członkiem Kedywu AK. Brałem udział w akcji bojowej. Atakowaliśmy Urząd Bezpieczeństwa. Napotkaliśmy na opór. Doszło do strzelaniny. Ubecy złapali mojego kolegę. Wtedy zawróciłem i udało mi się go odbić. Sam jednak nie zdążyłem się już wycofać. Przestrzelili mi płuco i dostałem się w ich łapy.

Kto jeszcze pana przesłuchiwał?

Wielu innych funkcjonariuszy, wśród nich kilku Żydów, a także jakiś Rosjanin czy Białorusin, który bardzo słabo mówił po polsku. Jeżeli chodzi o Żydów, to nie mam do nich pretensji jako do narodu. Żydzi po tym, co się im przydarzyło podczas wojny, byli mocno zastraszeni. Wielu z nich zostało zmuszonych do pracy w Urzędzie Bezpieczeństwa. Komuniści specjalnie umieścili tam wielu Żydów, żeby wywołać antysemityzm i niechęć między obydwoma narodami. Ale oczywiście byli i tacy, którzy swoją pracę wykonywali z przyjemnością.

Wierzy pan w metamorfozę Józefa Światły?

Nie. Uciekł na Zachód, bo poczuł, że grunt pali mu się pod nogami. Wiedział, że bezpieka długo tak nie pociągnie. Że i ona może paść ofiarą jakiejś czystki, że resort się załamie. Bał się, że i jego to spotka, że może zostać aresztowany. Dlatego postanowił się ratować.

http://www.rp.pl

Według wielu źródeł, nowy zastępca naczelnego redaktora „Rzeczypospolitej”, Bartosz Węglarczyk, jest wnukiem zbira Józefa Światło.
Np.: http://blogopinia24.pl/polityka/87-wywiad-ze-stanisawem-michalkiewiczem
Ubeckie dynastie wciąż trzymają się mocno – przy władzy i w mediach.

Admin.

Komentarzy 10 do “Ludzie Światły torturowali mnie jak na gestapo”

 1. Wandaluzja said

  W książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001), piszę, że major II NSZ i pułkownik III NSZ Witold Szpatowicz mówił mi, że jak był konfrontowany ze Światłą w Norymberdze to ofricerowie amerykańscy zachowywali się tak pazernie, jakby chodziło sprawę NAJWAŻNIEJSZĄ DLA USA.
  Ja się temu nie dziwię, gdyż to ŚWIATŁĄ mój dziadek i sowietolog Jerzy Szaniawski zamordowali Stalina. Jeden internauta przygadał mi, że mój dziadek musiał mieć Dobre Stosunki na Kremlu skoro taka intryga powiodła się, na co odpowiedziałem, że mój dziadek wiedział tylko od swego świekra Jerzego Szaniawskiego, że Światło był agentem Dwójki, więc mógł powiedzieć Światle, z którym SZAMOTAŁ SIĘ i ten był bity buławą przez Marszałka Rokossowskiego, że Ty albo Stalin? na co ten odszepnął do ucha, że Generalissimus – więc Stalin został OSKALPOWANY przez frondowców: Chruszczowa, Berię, Maleńkowa i Bułganina – jak w balladzie o Arabie, Persie i Turku.
  Rokossowski bił Światłę, gdyż ten robił z NKWD Mossad.

 2. Przecław said

  ad 2
  No to już teraz wiadomo czemu Rokossowski wbrew tradycji nie chciał się pokazywać z buławą, z’użył ją robiąc lepszy użytek.

 3. janusz wozniak said

  Kim byli ci ” mityczni komunisci” p.skorupko- kretaczu……

 4. 166 bojkot TVN said

  Pomiot Światły, wnuk Węglarczyk uchował sie pod skrzydłami warszawskiej gminy żydowskiej w redakcji GAzety Wyborczej a teraz awasował na red nacza „Rzeczpospolitej”
  Żyd, potomek zbrodniarza rządzi Rzeczpospolitą to jakby ZNAK dla jeszcze niedowidzących:
  https://marucha.wordpress.com/2012/11/20/byly-dziennikarz-wyborczej-i-partner-radiowy-wojewodzkiego-bartosz-weglarczyk-zastepca-naczelnego-rzeczpospolitej/

 5. wet3 said

  Nie mam watpliwosci, ze ten czlowiek przeszedl pieklo. Nie podoba mi sie zdecydowanie jego odpowiedz na pytanie: Kto jeszcze pana przesluchiwal?

 6. JO said

  ad.5. Tak, to jakby odpowiedz z kosmosu!!

 7. 166 bojkot TVN said

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/80501,w-poszukiwaniu-sprawiedliwego-zyda

 8. Boryna said

  Światło po ucieczce na zachód był ulubieńcem RWE i obrońcą praw człowieka.

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. […] Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-11-20) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.