Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Powszechne manewry wojskowe

Posted by Marucha w dniu 2012-11-20 (Wtorek)

Spore zamieszanie w internecie spowodowała informacja o rzekomej mobilizacji 50 tys. Żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych i wysyłanych do rezerwistów wezwaniach do WKU w celu odebrania przydziału na czas wojny. Jako pierwsi przekazujemy oficjalne stanowisko MON w tej sprawie.

W ostatnim czasie dostaliśmy wiele e-maili od naszych czytelników, którzy prosili o potwierdzenie informacji o rzekomej mobilizacji NSR. Podobno wezwania do WKU w celu odebrania przydziału na czas wojny dostawało nawet wiele osób już przeniesionych do rezerwy. Zwróciliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej o wyjaśnienie całej sprawy.

– W WSzW i WKU nie jest prowadzona żadna mobilizacja. Obecnie w jednostkach i instytucjach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych trwa ćwiczenie wspomagane komputerowo pk. KUJAWY-12. W ramach tego ćwiczenia w niektórych jednostkach, zgodnie z planem, powoływani są na rotacyjne ćwiczenia żołnierze NSR – napisał w odpowiedzi na nasze pytania kmdr Janusz Walczak Dyrektor departamentu Prasowo – Informacyjnego MON.

Okazuje się, że przyczyną całego zamieszania nie są przygotowania do wojny, czego obawiało się wielu czytelników, lecz prowadzone w warszawskim Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych ćwiczenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pk. KUJAWY-12.

– Istotą Ćwiczenia KUJAWY-12 jest ocena i weryfikacja decyzji podejmowanych przez ćwiczące dowództwa, a ich celem – doskonalenie zdolności operacyjnych obsad stanowisk dowodzenia (SD)i punktów kierowania (PK) jednostek i instytucji Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych biorących udział w ćwiczeniu – tłumaczył rozpoczynając KUJAWY-12 Zastępca Kierownika Ćwiczenia gen. bryg. Ryszard Szczepiński.

Na pierwszoplanowych ćwiczących wyznaczono jednostki kończące w tym roku cykl szkolenia 1.Regionalną Bazę Logistyczna w Wałczu oraz dwa Wojewódzkie Sztaby Wojskowe w Poznaniu i Szczecinie. Jako drugoplanowych ćwiczących wyznaczono 1.Brygadę Logistyczną, 2.Regionalną Bazę Logistyczną, 2.Pułk Inżynieryjny oraz pięć Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Pozostali ćwiczący to grupy operacyjne rodzajów sił zbrojnych (GO RSZ) oraz przedstawiciele pozamilitarnych struktur obronnych wybranych województw. W celu osiągnięcia gotowości do działania 17 listopada przeprowadzono mini ćwiczenie.

http://niezalezna.pl

Komentarze 2 do “Powszechne manewry wojskowe”

 1. Boryna said

  A po co Tusk rozmawiał z premierem Izraela? Chyba to jest jasne.

 2. Fran SA said

  Ale dlaczego i w innych krajach Europy? Zbieg okolicznosci?

  http://pressmix.eu/index.php/2012/11/18/narodowe-sily-rezerwowe-mobilizacja/

Sorry, the comment form is closed at this time.