Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rząd zgodził się na upadłość przewoźników kolejowych

Posted by Marucha w dniu 2012-11-21 (Środa)

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (20 listopada) założenia do projektu nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”, ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o transporcie kolejowym, umożliwiające upadłość przewoźników kolejowych z grupy PKP oraz Przewozów Regionalnych.

Zgodnie z rządowym projektem spółki przewozowe PKP Intercity, Przewozy Regionalne. i PKP Cargo będą podlegały, podobnie jak inni przewoźnicy, ogólnym przepisom o upadłości. Rząd tłumaczy przyjęcie takiego rozwiązania obowiązkiem dostosowanie polskiego prawa do wymagań unijnych

Według resortu transportu, istniejące w Polsce regulacje, które uniemożliwiają ogłoszenie upadłości spółek przewozowych, w ocenie Komisji Europejskiej stanowią nieograniczoną pomoc państwa, która jest niezgodna z przepisami dotyczącymi pomocy publicznej i narusza zasady konkurencji na wolnym rynku.

Więcej na http://biznes.onet.pl

Komentarzy 13 do “Rząd zgodził się na upadłość przewoźników kolejowych”

 1. 166 bojkot TVN said

  PEWNIE PO TO BYŁ TEATRZYK ZAMACHOWCA-BOMBOWCA

 2. hawo said

  Dojcze bahn welcome to….

 3. Niedaleko said

  „Willkommen a Deutsche Bahn”

  W 2017 rozpoczną wykupować grunt !!! W 2050 Polska zmieni nazwe na „Republika Warszawska”.

 4. Fran SA said

  Spoko.
  Przyjda pejsate i za grosze wykupia. Bedziemy jezdzic pejsatymi wagonami.

  Ja natomiast nie moge wyjsc z podziwu i zachwytow nad roznymi pomyslami tzw. Rady Ministrow i ich zupelnie skretynialego slownictwa: ‚Projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji, i prywatyzacji mienia panstwowego..’
  To sa tzw. konskie eufemizmy.

  Jak mozna komercjalizowac mienie panstwowe? Mozna je po prostu ukrasc narodowi i sprzedac ‚na zydach’.
  Slowo ‚prywatyzacja’ jest takim szkaradkiem jezykowym wymyslonym przez zydow na calym swiecie, tam gdzie okradaja narody z ich majatku narodowego.

  Ta cala Quislingowa Rada Ministrow to jest spisek przeciwko Polsce i polskim obywatelom.

 5. JO said

  Stara zagrywka przed wyprzedaza dla kolejnego Zydo-Niemca…
  Talmudyczna Okupacja, wiec co sie dziwic?

  Coz, Pan Roman K powie, ze niudolnosc Polaczkow…

 6. Niedaleko said

  „Slowo ‘prywatyzacja’ jest takim szkaradkiem jezykowym wymyslonym przez zydow na calym swiecie, tam gdzie okradaja narody z ich majatku narodowego.”
  Pięknie to zrobili w Argentynie. Słono naród za to zapłacił.

 7. RomanK said

  Dokladnie….polaczkoff…kutaskoff….takich panof JO…and ska…co maja racje, recepte na wszystko i….. co z tego/?????
  Nie ma komu za nich zrobic..cokolwiek dla ich dobra….a ci co robia wszystko przeciw…L0(((

 8. JO said

  ad.7. Niestety Romanie i tu sie mylisz, ja nie mam recepty na wszystko .:(

 9. skan said

  Wyremontowane główne szlaki za publiczne pieniądze pozwolą na zarabianie kasy obcym firmom. Dlaczego nikt w Polsce nie widzi szans na rentowność przewozów koleją po nowych szlakach, tylko oddaje się te szlaki we władanie obcych firm? Te firmy zarobią a PKP nie?

 10. AV said

  Bardzo ważny dowód w sprawie: 😀

 11. Właśnie okazało się, że ten blog zdobył nowego, wiernego czytelnika, który mieści się w mojej skromnej osobie.

 12. Easy Rider said

  Dziwne, że prawo europejsów nie przewiduje upadłości banków – przecież to powinna być taka sama forma działalności gospodarczej, jak każda inna i podlegać tym samym zasadom. Mało tego, w zagrożone upadłością banki trzeba ładować miliardy różnych walut – a w przemysł i rolnictwo nie, bo to niezgodne z „jedynie słusznymi” zasadami, ustalonymi przez tych, którzy lichwę wyssali z mlekiem matki.

  Ad 4.

  Tzw. komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych w istocie była uwłaszczeniem się rządu na majątku narodowym, co wówczas nie wzbudziło większych protestów, gdyż trzeba było do końca „obalić komunę”. Właśnie komercjalizacja była tym istotnym posunięciem, bo to ona stworzyła podstawy – najpierw do planowego, finansowego wykańczania sektora państwowego, a później do przekrętów prywatyzacji. Z PKP to musiało trochę potrwać, bo skala nietypowa i te 15 związków zawodowych, które początkowo tą grupą dyrygowały, ale z czasem zostały zneutralizowane, gdy aktywiści dali się kupić posadkami w różnych dziwnych spółkach, których namnożyło się w grupie PKP jak królików.

 13. JO said

  Ad.12. Pewien Mason kiedys mi powiedzial, ze kazdy MUSI dostal swoja dzialke…czyli uczesniczyc w kradziezy. Coz, wtedy Bedac skorumpowamym siedzi cicho jak Zyd Kradnie Fortune…

Sorry, the comment form is closed at this time.