Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Liberalni jezuici chwalą etyka – zwolennika aborcji

Posted by Marucha w dniu 2012-11-22 (Czwartek)

Progresywistycznych tendencji w zakonie jezuitów ciąg dalszy. Niedługo po wyproszeniu przez związany z tym zakonem Fordham University konserwatywnej publicystki Ann Coulter, na konferencję przyjęto australisjkiego anty-etyka Petera Singera. Oznacza to, że dla nominalnie katolickich władz uczelni konserwatyzm jest nieakceptowalny w przeciwieństwie do poglądów dopuszczających nie tylko aborcję ale i mordowanie narodzonych dzieci. Takie tezy głosi Singer.

Choć założony na początku XX wieku nowojorski Fordham University nie należy już do jezuitów, to nadal jest związany z tym zakonem. Jego zarząd twierdzi, że „kultywuje jezuicką tradycję” dlatego też dziwi zaproszenie przez władze uczelni radykalnie antychrześcijańskiego etyka.

Peter Singer był głównym gościem zorganizowanej przez amerykański Fordham University konferencji „Conference with Peter Singer: Christians and Other Animals, Moving the Conversation Forward”. Jest to tym bardziej zastanawiające, że władze uniwersytetu wezwały kilka dni wcześniej do odwołania wizyty Ann Coulter, która miała zaplanowany wykład w Fordham. Zarządzający uniwersytetem o. Joseph McShan uznał prace Coulter za „siejące nienawiść” i prowokacyjne.

Z drugiej zaś strony oficjalny blog uczelni pozytywnie pisał o Peterze Singerze. Opisano go jako „najbardziej wpływowego współczesnego filozofa”.

W konferencji wzięli udział także chrześcijanie, polemizujący z Singerem. Zdaniem moderatora konferencji, dr Charles’a Camosy, ten fakt usprawiedliwiał zaproszenie Singera.

– Rozmowa była bogata i arcyciekawa, a teologia chrześcijańska została przedstawiona niechrześcijanom – mówił z entuzjazmem Comosy.

Nie pierwszy raz bronił też Singera. W swoim artykule „Peter Singer nie jest Antychrystem” porównał go do bł. Jana Pawła II. „Singer jest motywowany wielkim pragnieniem odpowiedzi na cierpienie nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Cechuje go też podziwu godna logiczna spójność” – napisał wówczas teolog Fordham University. Zdaniem dr Camosy, przy głębszym spojrzeniu, różnice między etyką chrześcijańską a singerowską są „bardzo niewielkie” [Hermeneutyka ciągłości między przykazaniem o nie zabijaniu, a zgodą na zabijanie dzieci, które z dowolnych powodów „nie spełniają oczekiwań rodziców”? – admin]

Z kolei według Catholic Newman Society, grupy katolickich studentów zajmujących się respektowaniem katolickiej doktryny przez katolickie uniwersytety USA, zapraszanie otwartych przeciwników wiary nie było nigdy rzeczą pochwalaną przez biskupów i Rzym.

– To bardzo niepokojące, że o. Camosy zaprasza niebezpiecznego prowokatora. To żerowanie na studentach, którzy mogą być nieprzygotowani na taki dialog – dodał. Jednak o. Camosa jest innego zdania. – Powinniśmy czerpać przykład ze św. Tomasza i jego pozytywnego spojrzenia na Arystotelesa – powiedział liberalny teolog.

Peter Singer (ur. w 1946 r. w Melbourne) jest jednym z najbardziej radykalnych współczesnych filozofów o poglądach lewicowych. Jak podaje portal lifesitenews.com, w jednym z artykułów naukowych Singer napisał, że „członkowstwo w gatunku homo sapiens nie jest wystarczające, by przyznać prawo do życia”. Ten zwolennik utylitaryzmu uważa bowiem, że ważniejsze od ochrony godności człowieka jest zwiększanie przyjemności i unikanie przykrości. Dlatego też wyraża akceptację zarówno dla eutanazji, jak i mordowania dzieci. W swojej słynnej książce „Etyka praktyczna” Singer postulował nadanie „życiu płodu nie większą wartość niż życiu zwierzęcia niebędącego człowiekiem o podobnym stopniu racjonalności, samoświadomości, świadomości, zdolności do odczuwania itd.”.

Źródła: lifesitenews.com
Marcin Jendrzejczak
http://www.pch24.pl

Komentarze 2 do “Liberalni jezuici chwalą etyka – zwolennika aborcji”

 1. Maciejaszu said

  „(…)Z drugiej zaś strony oficjalny blog uczelni pozytywnie pisał o Peterze Singerze. Opisano go jako „najbardziej wpływowego współczesnego filozofa”.(…)”
  No i bardzo dobrze go opisali. We współczesnym hedonistycznym świecie pan Singer ze swymi „postępowymi” poglądami jest bardzo wpływowy. Szkoda, że uznali to za godne pochwały i nagrodzenia…

 2. dr TS said

  Proszę się nie dziwić „filozofowi” Singerowi jego poglądom. Patrzy on na nie ze swojego poziomu rozwoju intelektualnego. Jeżeli ktoś zna trójkąt potrzeb Maslowa, to wie, że pierwszym poziomem do zapewnienia bytu człowieka są jego potrzeby „niższe” – typu żarcie, picie, podstawowe przyjemności i brak przykrości. Słowem bezpieczny hedonizm. Wskazuje to zatem na brak zapotrzebowania wyższych potrzeb i rozwiniętych uczuć estetycznych – humanistycznych. Ponieważ każdy ocenia otoczenie ze swego poziomu, zatem zaspokojenie potrzeb zwierzęcych u pana Singera powoduje, że postrzega on jako „filozof” z pozycji zwierzęcia, niestety. A zwierzę Boga chwalić może tylko merdaniem ogona. Ot psy na salony wpuszczono. W przeciwieństwie do tego pana, Homo Sapiens sapientis myśli, posiada uczucia wyższe i potrafi się ofiarować za innych. Nie to co hedonistyczne zwierzę.

  Dobre podsumowanie poglądów tego troglodyty – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: