Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska w rozbiórce?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-22 (Czwartek)

Okazuje się, że do tej pory około 1000 wniosków do GDDKiA złożyły przedsiębiorstwa, które na zlecenie rządu budowały w Polsce drogi, a nie dostały za to pieniędzy.

Reakcja na tę wysoką falę upominania się firm o swoje jest mizerna.

W powiecie ostródzkim jedna z firm znalazła jednak sposób na ociągające się władze.

Starostwo tego powiatu, za pośrednictwem innego przedsiębiorstwa, zatrudniło do prac wykończeniowych przy budowie mostu w Małdytach koło Morąga firmę Ars Antica. Kiedy podwykonawca zrobił, co do niego należało, okazało się, że nie ma pieniędzy, aby mu zapłacić! A skoro nie ma zapłaty, to kierownictwo firmy wysłało pracowników, żeby rozebrali to, co wcześniej zbudowali.

W tej sytuacji równie szybka była reakcja ze strony starostwa i zapłata… szybciutko się znalazła. Będą kolejne rozbiórki?

Adam Białous
http://naszdziennik.pl

Komentarze 2 do “Polska w rozbiórce?”

  1. Pokręć said

    Gdyby WSZYSTKIE firmy budowlane przed rozpoczęciem prac dla GDDKiA żądały płacenia na bieżąco za każdy etap budowy i następny etap uzależniały od zapłacenia poprzedniego, to może byłoby inaczej i forsa by się jakoś znajdowała…
    Albo numer z jajkiem. Jak inwestor nie płaci, to mu się jajeczko w ścianie zamurowuje. I tylko ekipa wie, w której i gdzie. W domu śmierdzi do momentu, aż inwestor nie znajdzie pieniędzy na zapłacenie i zwrot kosztów wykucia jajeczka.

  2. Polo said

    Tak samo myślę i chcę robić to samo, jednak do tej pory tylko jedna oszustka mnie zrobiła w konia, wypłacając 2/3 należności. Reszty nie egzekwowałem, bo nie lubię brudzić się gównem, a na pewno mnie z tego nie umyje POlska sprawiedliwość.

Sorry, the comment form is closed at this time.