Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Śledztwo NE: Samobójczego zamachu mieli dokonać agenci ABW

Posted by Marucha w dniu 2012-11-22 (Czwartek)

ABW na konferencji przemilczało fakty. Brunon K. nie był pomysłodawcą zamachu ani autorem planu. Za wszystko odpowiadają agenci znajdujący się w grupie. To oni także zobowiązali się do przeprowadzenia samobójczego ataku.

Nowy Ekran ustalił, że z akt sprawy XIV KP 1004/12/S znajdujących się w Sądzie Okręgowym w Krakowie wynika, iż zamach był prowokacją policyjną dwóch agentów ABW działających w pięcioosobowej grupie Brunona K. To agenci ABW udawali najbardziej radykalnych członków grupy. To oni byli nie tylko pomysłodawcami przeprowadzenia zamachu i autorami planu wysadzenia Sejmu w czasie, gdy będzie znajdował się w nim Prezydent, ale przede wszystkim to agenci ABW zaoferowali się, że dokonają samobójczego ataku taranując bramę sejmu ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi.

Dlatego właśnie Brunon K. został aresztowany w fazie przygotowania do zamachu terrorystycznego, a nie podczas usiłowania dokonania zamachu na Prezydenta i Sejm. Do usiłowania nie mogło dojść ponieważ sam zamach miał być przeprowadzony nie przez Brunona K. ale przez inne osoby z grupy, którymi byli agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działający pod przykrywką.

Prokuratura żąda dla Brunona K. tylko kary 5 lat pozbawienia wolności, pomimo, iż przestępstwa których dokonał zagrożone są łączną karą 10 lat pozbawienia wolności.

Brunon K. podejrzany jest o przestępstwa:
1 z art. 128§2 kodeksu karnego czyli przygotowanie do zamachu za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
2. z art. 163§1 pkt. 3 kodeksu karnego – sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa w skutek gromadzenia dużej ilości materiałów wybuchowych za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Nowy Ekran dotarł do informacji, że wskutek układu z Brunonem K. polegającym na przyznaniu się do winy i nieeksponowaniu roli agentów ABW prokuratura związała art. 163§1 z artykułem 168 kk kwalifikując ten czyn jako przygotowanie co obniżyło karę pozbawienia wolności z lat 10 do lat 3. Pomimo, iż materiały wybuchowe były faktycznie gromadzone i zagrożenie bezpieczeństwa realne.

Dzięki temu prokuratura uzyskała silne podstawy do sporządzenia aktu oskarżenia (przyznanie się przestępcy do winy) a ABW otrzymała prezent w postaci możliwości nagłośnienia zamachu jako głównego przestępstwa i swojej rzekomej roli w jego udaremnieniu.

Trzeba zaznaczyć, że nie ma nic nagannego w tzw „prowokacji policyjnej” policjantów czy agentów służb specjalnych działających pod przykrywką w grupach przestępczych. Jest to ważne narzędzie umożliwiające rozpracowanie grup przestępczych, zebranie dowodów i zapobieżenia przestępstwom.

Najbardziej znana prowokacja była dokonana przez agenta CBA Tomasza Kaczmarka przeciwko Posłance Beacie Sawickiej odnośnie ujawnienia działań korupcyjnych, skutkująca skazaniem Sawickiej. Sawicka jednak była prominentnym politykiem i to ona pierwsza informowała Kaczmarka o swoich możliwościach odnośnie prywatyzacji szpitali.

W tym jednak przypadku osobami przygotowującymi przestępstwo, od pomysłu, poprzez plany, aż po wykonanie zamachu byli agenci ABW, którzy wrobili w pozorne przestępstwo zwykłego internautę i pracownika naukowego zajmującego się eksperymentami i szkoleniami dotyczącymi materiałów wybuchowych.

Czy w ten sposób ABW chciało pochwalić się sukcesem przed planowanymi ustawowymi ograniczeniami dotyczącymi zakresu i środków działania Agencji?

Za wyjątkowo naganne należy też uznać działanie ABW, która informując na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej o ujęciu Brunona K. przedstawia sprawę jako udaremnienie zamachu, manipuluje faktami sugerując opinii publicznej, że to Brunon K. miał być sprawcą ataku samobójczego, przemilczając rolę swoich agentów jako pomysłodawców i autorów planu zamachu, a przede wszystkim ukrywając fakt, że do zamach nie mogło dojść, gdyż bezpośrednimi wykonawcami samobójczego zamachu mieli być agenci ABW.

Możliwe jest, że bez pojawienia się agentów ABW Brunon K. nawet by nie mógł zostać skazany za gromadzenie i tworzenie materiałów wybuchowych, ani za eksperymenty pirotechniczne, gdyż należało to do zakresu jego badań naukowych.

Redakcja Nowego Ekranu zwróciła się do Rzecznika Prasowego ABW o skomentowanie wyników naszego śledztwa dziennikarskiego.
TP/PP

http://dziennikarze.nowyekran.pl

Komentarzy 13 do “Śledztwo NE: Samobójczego zamachu mieli dokonać agenci ABW”

 1. 25godzina said

 2. 25godzina said

  Nie wszyscy będą w tak dobrej sytuacji jak np Jacek Rothfeld (Rostowski) czy inni żydzi, żeby móc bezpiecznie i w każdej chwili wyjechać z Polski. Pawlak albo został wykopany przez kolegów z tratwy, albo pod pretekstem że to niby przegrał wybory sam wykorzystał moment żeby się zawczasu ewakuować. Co ma robić reszta? Reszta pewnie szykuje sobie sejmową fortecę i kolejne nowelizacje prawa.

 3. olagordon said

  warto przeczytać http://www.bibula.com/?p=63738

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. efka said

  Sprawa śmierdzi od początku, a konstytucyjne organy państwa wypowiadając się w mediach nie uzgodniły wersji. Wrażenie jest takie, że robią nas w balona i mają za idiotów.

 6. Nemo said

  „Za wyjątkowo naganne należy też uznać działanie ABW, która informując na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej o ujęciu Brunona K. przedstawia sprawę jako udaremnienie zamachu, manipuluje faktami sugerując opinii publicznej, że to Brunon K. miał być sprawcą ataku samobójczego, przemilczając rolę swoich agentów jako pomysłodawców i autorów planu zamachu, a przede wszystkim ukrywając fakt, że do zamach nie mogło dojść, gdyż bezpośrednimi wykonawcami samobójczego zamachu mieli być agenci ABW.”

  Oj mogło dojść mogło. Jak by zaszła taka potrzeba,to i zamach by przeprowadzili. Nie samobójczy,rzecz jasna,co to,to nie,ale coś tam by wybuchło. Chłopaki się uczą od amerykańskich braci. A co to niby nasi są gorsi? Od początku wiadomo było,że to pic.

 7. Krzysztof said

  Nie wiem, śmiać się czy płakać? Wniosek z tego ,że to „grupa zbrojna” kreowała Brunona K. , a nie na odwrót, jak to merdia opisują! Gdzie my żyjemy? Na jakimś poligonie doświadczalnym, zwanym dla niepoznaki „Polską”?

 8. saper Dyzio said

  dla ludzi o mocnych nerwach
  http://vod.gazetapolska.pl/2807-zamach-na-komorowskiego-wycieklo-nagranie-abw-z-domu-terrorysty

 9. Rysio said

  re 8.. Hahaaaaaaaaaaaaaa !!! Bardzo dobre!

 10. Brat Dioskur said

  re6@Nemo.
  „Chłopaki się uczą od amerykańskich braci….”

  Niekoniecznie!Tuz za miedza niemiaszki z BND pokazali jak sie prowadzi neonazistow i kiedy doszlo do sadowej proby zdelegalizowania NPD to sedzia ku zdumieniu obecnych dziennikarzy i widzow oswiadczyl,ze partia ta byla pod scisla kontrola organow panstwowych wiec jako taka nie moze byc zdelegalizowana.Zeby wiec ja zdlegalizowac ,tzreba wycofac z niej wszystkich agentow ,ale jak sie teraz polapac kto swoj a kto chooj? Nawiasem nasze RASisty rowniez sa prowadzone przez Istytut dr.Gehlena z Pullach.Jeszcze z Pullach bo przenosiny do Berlina sie nie udaly ,po tym jak sie okazalo ,ze wyciekly wszystkie tajne plany budowanego kompleksu i trzeba teraz wszystko obracac do gory ogonem.

 11. Polo said

  Ten koleś, na zdjęci z artykułu po prawej wygląda, jakby uśmiechał się 1% w swoim życiu, a 99% ….?

 12. Krystyna Łuszczyńska said

  Przychodzi Bronek do lekarza z paczką saletry w ręce i budzikiem w dupie a lekarz na to: DLA MNIE BOMBA!!!!!

 13. wet3 said

  Fajne zdjecie pieciu idiotow.

Sorry, the comment form is closed at this time.