Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Telewizja ogłupia

Posted by Marucha w dniu 2012-11-22 (Czwartek)

Komuś zależy na tym, by ludźmi manipulować, ogłupiać ich i dołować. I w tym politycznie poprawna papka wylewająca się z ekranów telewizorów też odgrywa swoją rolę. Trudno jednak dotrzeć do rzeczywistych decydentów i osób za to odpowiedzialnych. Obserwujemy co najwyżej średni szczebel i ich otoczenie – mówi w rozmowie z PCh24.pl Janusz Rząca były Przewodniczący Prezydium Rady Programowej TVP Kraków.

Dziś [tzn. 21.11 – admin] światowy dzień telewizji, tymczasem ludzie odwracają się od niej. Czują, że jest z nią coś nie tak.

Racja. Pierwszą przyczyną jest rozwój technologiczny. Jeśli ludzie mają dostęp do różnorodnych treści umieszczonych w Internecie to po cóż mają jeszcze włączać telewizję? Do tego dochodzi niemniej ważna przyczyna, obecna zwłaszcza w naszej rzeczywistości. Telewizja utraciła wiarygodność. Dostrzegają to ludzie myślący, którzy są niestety w mniejszości. Większość nadal karmi się papką serwowaną im na szklanym ekranie. Wciąż popularny jest argument – „bo tak powiedzieli w telewizji”. To medium stało się niezwykle groźnym narzędziem manipulacji.

Telewizja utraciła wiarygodność , także ze względu na treści, które przekazuje. Poziom manipulacji również tej ordynarnej i prostackiej przechodzi wszelkie granice. Przykłady można mnożyć. Często skierowane są one przeciwko ludziom wierzącym i politykom odwołującym się w swoim działaniu do wartości chrześcijańskich. Dla nich nie ma litości. Zakłamaniu podlegają informacje np. o Telewizji Trwam. Odwrót widzów od tak profilowanych mediów postępuje, gdyż ludzie mogą skonfrontować to czego one im dostarczają z innymi przekazami. Wtedy prawda a i poziom manipulacji stają się oczywiste. Z niezależnych mediów można dostrzec świat, o którym źródła mainsteramowe milczą.

W którą stronę zmierzają media publiczne i prywatne?

Te media się upodabniają. Służy temu chociażby polityka kadrowa. Są osoby, które funkcjonują zarówno w przestrzeni mediów publicznych jak i prywatnych. Te „gwiazdy” są opłacane z naszego abonamentu. Media publiczne zapominają kto jest ich pracodawcą, kto płaci za treści tam obecne. A przecież to są nasze media, zatem i ich zawartość powinna być zgodna z oczekiwaniami społeczeństwa, a nie jednej grupy „trzymającej władzę”. Władza telewizję zawłaszczyła, ponieważ jest ona narzędziem do kreowania pożądanych przez rządzących postaw. Proszę zauważyć, że celowo pojawiają się frazy typu: jak powiedziano, wydaje się. To rozmywa prawdę. Telewizja ma ogromną siłę rażenia.

To, co łączy decydentów na Woronicza, to wspólnota kasy. Dla wielu z nich nie ma znaczenia, kto rządzi, zawsze są w stanie odpowiednio się ustawić i czerpać profity.

Tyle słyszymy o misji, którą rzekomo realizują media. Coraz trudniej ją jednak zauważyć.

W mediach obserwujemy od kilkunastu lat proces „równania w dół”. Zarówno na płaszczyźnie informacji jak i dostarczanej rozrywki. Wystarczy porównać programy telewizyjne z początku lat 90-tych i obecne. Program nadawany przez publicznego nadawcę zdominowały seriale. Także one są narzędziem indoktrynacji. Dominuje w nich politycznie poprawna zawartość rozpełzająca się w treści niczym rak. Seriale wiążą odbiorcę z postaciami tam występującymi. Widz ulega ułudzie, którą wykorzystuje się w celach np. komercyjnych. Ci odtwórcy posługując się „autorytetem”, jaki posiadają kreowani przez nich bohaterowie, namawiają do określonych zachowań konsumenckich, ale i społecznych, sugerując np. na kogo warto głosować itp. Seriale przestały być niewinną rozrywką.

Jak daleko można się posunąć w manipulacji i ogłupianiu?

Nie jest prawdziwa teza – tak ostentacyjnie lansowana i wbijana do głowy studentom dziennikarstwa – mówiąca, że najlepiej sprzedaje się numer z „trupem na okładce”. Ludzie nie czekają na kolejne informacje o ofiarach, mordach, zbrodniach, ale to uparcie serwują im zwłaszcza tabloidy.

Komuś zależy na tym, by ludźmi manipulować, ogłupiać ich, dołować. I w tym politycznie poprawna papka wylewająca się z ekranów telewizorów też odgrywa swoją rolę. Trudno jednak dotrzeć do rzeczywistych decydentów i osób za to odpowiedzialnych. Obserwujemy co najwyżej średni szczebel i ich otoczenie.
Boje się, że obudzenie ludzi będzie sprawą bardzo trudną. Nasz naród jak lawa… tylko, że ten wewnętrzny ogień coraz słabszy a skorupa plugawa coraz grubsza. Manipulacja i ogłupianie odbywa się na wielu płaszczyznach, a media są jedną z nich.

Rozmawiał Łukasz Karpiel
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 20 do “Telewizja ogłupia”

 1. tylka said

  Jak telewizja może nie ogłupiać, skoro wychowanie i nauczanie w szkołach, ogranicza wiedzę, tą prawdziwą, z historii, nie naucza samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków, takie wartości jak patriotyzm, nie są w szkołach zbytnio lansowane. Mamy przykłady tępienia go i to przez tych, którzy powinni stać na straży sprawiedliwości i godności narodowej, ot, chociażby ostatni marsz Pokoju, w dniu 11 listopada, znów prowokacje, aby prawdziwym polskim patriotom, odechciało się czcić ich Święto Niepodległości. Wygląda na to, że ogłupianie ludności polskiej jest planowe i doskonale to widać, teraz już na każdym kroku!

 2. revers said

 3. Krzysztof said

  A czy jest jakiś przymus oglądania TV? Chyba nie ! Więc proszę wyłączyć telewizor i włączyć myślenie! Może w końcu ludzie zaczną ze sobą rozmawiać, a nie krzyczeć na siebie….

 4. tylka said

  Re 3 Dobrze mówisz, ale ileś tam milionów, nie przeczyta Twojej, jakże słusznej uwagi. Zresztą, o ogłupianiu przez telewizję mówią ludzie myślący, chyba się z tym zgodzisz?

 5. JO said

  Telewizja, Radio – to dzwieki i Obrazy, ktore siegaja deleko poza swere Swiadomosci.

  To dlatego Nauka Kosciola w zasadzie zabrania Tanczyc w sensie dzisiejszych tancow.

  Nie ma komu juz powiedziec Zbrodniazom „Stop” bo ludzie nie widza zagrozen a tylko PODNIETy dla wlasnych Pozadan

 6. Rysio said

  re 1. Jak to możliwe – przecież państwowe, socjalistyczne za DARMO szkoły, to szkoły najlepsze na świecie.

  😦

  PS Trzeba wszystko zrobić za darmo, wtedy jakość tych darmowych produktów na pewno się poprawi.

  🙂

 7. Rysio said

  A ja bardzo odpoczywam przy japońskiej TV.

  Ostatnio był bardzo dobry program o tym jak kilka orek odgoniły od wielorybicy jej małe i zżarły je na śniadanie.

 8. Fran SA said

  7. Rysio
  Rysio
  Jest klasycznym przykladem posoborowej edukacji i posoborowego oglupiania maluczkich.

  Nalezy przypuszczac, ze program o wielorybkach byl programem szkolnym dla dzieci ze szkoly podstawowej. Rysiowi sie podobal. Byly kolorowe obrazki.

 9. Rysio said

  A ty Fran SA to co?

  Jesteś przykładem przedsoborowej edukacji?

  🙂

  Co do szkolnictwa w socjalistycznym PRLu to już nie raz pisałe o nim negatywnie, bardzo negatywnie.

  PS. To komunistyczno-socjalistyczne szkolnictwo bardzo natomiast podobało się Gajowemu.

 10. edukator said

  Ja już permanentnie nie oglądam telewizji. Po prostu nic.

 11. JO said

  ad.10. Ja wyrzucilem telewizor do kosza kilka lat temu. Do tej pory wyrzucam Toksyny, ktore TV mnie wlozylo. Gajowka na odtoksycznienie jest b dobra.

 12. Polo said

  ad 10,11 Ja też to gówno wywaliłem w 2007 roku. Czasem oglądam u znajomych i nie mam żalu co do decyzji z przed lat.

 13. osoba prywatna said

  Warto oberzeć cały film.
  Network – Telewizja nie jest prawdą..

 14. osoba prywatna said

  TV=Manipulacja.
  Alan Watt- „Szok i Trwoga”. Masowe procesy manipulacji. 1#5

 15. Czy nikt nie zwrocil uwagi, ze chodzi glownie o sprawy finansowe? Jesli zydzi wciaz beda dominowac (kontrolowac) swoj lichwiarski system finansowy, to w dalszym ciagu bedzie postepowac stagnacja i upadek narodowych spolecznosci…!!!.
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. niereligijna said

  kiedys wszystkie wzasadzie wynalazki byly wynajdowane po to by ludzie zyli (robili rzeczy) szybciej,
  az pewnego dnia ktos wynalazl telAwizje…

 17. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 18. Fran SA said

  Re. 9
  Rysio
  W socjalizmie ( komunizmu w Polsce nigdy nie bylo, o czym zdaje sie nie poinformowali roznych Rysiow) uczyli Laciny, historii starozytnej, logiki, propedeutyki filozofii, matematyki, fizyki, chemii itp.; a i pytania maturalne nie byly tak wsciekle kretynskie jak teraz. Nauczyciele sie buntuja i niestety Naczelny Sabat, czyli Ministerstwo edukacji jest prowadzone przez polakozercow i prezydenta Izraela, ktory zakazal w Polsce uczyc histori.
  W socjalistycznej Polsce budowano 1000 szkol na Tysiaclecie panstwa polskiego.

  W zydowskiej Polsce pan Tusk zamyka 2000 szkol, a nauczycieli wyrzuca na bruk.. Rysiowi serce skacze z radosci!!, bo to ‚panstwowe’ szkoly! Rysio woli, zeby podatki sciagane od Polakow szly na wojne w Afganistanie
  ( 20 miliardow dolarow rocznie !). Dziatwa szkolna i mlodziez wience skladac beda Rysiowi z wdziecznosci. A Rysio radosnie bedzie ogladac telewizyjne programy dla debili.

  Rysio, tobie nawet prywatna szkola za 40 tysiecy dolarow rocznie nie pomoze. Popierasz edukacje komercyjna, ktora, podobnie jak komercyjna medycyna nie ma wiele wspolnego z oswiata czy leczeniem ludzi. Popieranie zydowskich biznesow mysle, ze ma jakies uzasadnienie; hasbara dla karteli.

  Wierze natomiast Rysiowi, ze w prywatnych szkolach ucza prawdy o Katyniu, ubecji stalinowskiej i pokazuja mapy starozytnego swiata i wspolczesnej Palestyny…

 19. Rysio said

  re 18 A ty znowu marudzisz Fran SA.

  Dlaczego nie rozumiesz, że większość uczni ( nie tylko zresztą w Polsce) ma do szkoły i nauki podejście seksualne — pier_doli je.

  Gdyby nauka była płatna, tak jak np. książki – to uczyli by się tylko ci którzy naprawdę by chcieli. Do nauki tak jak i do przeczytania książki nikogo nie zmusisz.

  Tak jak jest obecnie to ta cała państwowa nauka to perły rzucane przed wieprze.

  PS My naprawedę nie mamy tak dużo pereł Fran SA.
  Nie stać nas na taką rozrzutność.

 20. Rysio said

  re 18. „A Rysio radosnie bedzie ogladac telewizyjne programy dla debili..”.

  Niestety nie mam na to ani czasu, ani ochoty.
  Chociaż codziennie oglądam NHK 日本のテレビ

  Obecnie to dzielę czas na 4 główne części:

  1. praca u żyda 😦
  2. studiowanie Sancti Thomae Aquinatis Opera Omnia Summae Theologiae 🙂
  3. czytanie ciekawych wpisów na blogu Gajowego 🙂
  4. i dyskusje z debilami pokroju Fran SA. 😦

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: