Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  konfuzjusz o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Bezpartyjna o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Jacek o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  konfuzjusz o Białoruska elektrownia jądrowa…
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Sebastian o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (70 – …
  Marucha o Dziwne i najciekawsze choroby…
  Andzia o In statu nascendi
  50% slavic + 20% bal… o Dziwne i najciekawsze choroby…
  D-T o Schizofrenia fotowoltaiczna
  NC o Koniec “efektu Tuska”
  Peryskop o Schizofrenia fotowoltaiczna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Departament IV reaktywacja

Posted by Marucha w dniu 2012-11-23 (Piątek)

Poprzednio na ten temat:
https://marucha.wordpress.com/2012/11/16/policja-neka-za-kazanie-o-smolensku/

Na jakiej podstawie policja nachodziła ks. Tomasza Duszkiewicza, wikariusza parafii w Sadownem (woj. mazowieckie), i czy ci funkcjonariusze byli na służbie? Odpowiedzi na te pytania będą się domagać od komendanta głównego policji i szefa MSW posłowie z parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa.

Ks. Tomasz Duszkiewicz

– Wystąpimy do komendanta głównego policji, do ministra spraw wewnętrznych z zasadniczymi pytaniami, czy ci policjanci byli na służbie, czy byli w godzinach pracy, czy wykonywali czynności służbowe – mówi poseł Andrzej Duda (PiS). – Jeżeli byli na służbie, to pytam, na jakiej podstawie prawnej je wykonywali, kto im wykonanie tych czynności polecił – podkreślał poseł.

Zaproszony na posiedzenie zespołu wikariusz parafii w Sadownem zrelacjonował, jak doszło do tego, że dwóch funkcjonariuszy domagało się od niego sprostowania informacji podanych na kazaniu. Dwóch policjantów w cywilu spotkało się z księdzem podczas jego wizyty w szpitalu u chorego księdza proboszcza. W czasie, gdy rozmawiał z nim w sali rehabilitacyjnej, nagle pojawili się policjanci po cywilnemu. – Nagle wchodzi policja, przestraszyłem się – referował ks. Duszkiewicz. Funkcjonariusze zamienili kilka słów z proboszczem. – Panowie pewnie w mojej sprawie? – zapytał ich wikariusz. – No tak – przyznali.

– Proszę księdza, tak nie można mówić, że policja kogoś przesłuchuje, sprawdza – zwrócili się policjanci do wikariusza po przejściu do innej sali szpitalnej. – My jesteśmy wierzący, ale tak nie można, to boli, proszę księdza, że policja nęka, prześladuje – referował dalej słowa funkcjonariuszy ks. Duszkiewicz.

W odpowiedzi na to wikariusz przywołał informacje pochodzące od uczestników wyjazdu na Marsz w obronie Telewizji Trwam w Warszawie pod koniec września, którzy opowiadali, jak policja ich odwiedzała, była także u księdza dziekana z Łochowa. Docierały też informacje o dzwonieniu do osób będących już w trasie.

– Mamy prośbę, niech ksiądz sprostuje, żeby naszej jednostki nie stawiać w świetle jakichś prześladowców – zwrócili się w końcu do wikariusza policjanci.

Posłowie z zespołu wyrazili oburzenie działaniami policjantów. Stanisław Piotrowicz (PiS) ocenił, że jest to przejaw „zuchwałości władzy”, jeżeli dochodzi do szykanowania kapłanów za wygłoszone kazanie.

– Już wcześniej na konferencji prasowej zapytałem premiera, czy został reaktywowany Departament IV, który w okresie PRL inwigilował duchownych – przypomniał poseł Jarosław Zieliński (PiS). – Te skojarzenia wcale nie są przesadzone – zaznaczył.

Posłowie podkreślają, że policjanci, nachodząc księdza, złamali przepisy. – Policja działała w sposób zupełnie bezprawny – stwierdził Zieliński. – Nie istnieją podstawy prawne dla tego typu działań – podkreślił Duda, dodając, że komendant policji powinien wyciągnąć konsekwencje wobec tych funkcjonariuszy.

– Ten przypadek jest symptomem czegoś bardzo groźnego – podkreśla Piotr Naimski (PiS). – Trzeba bić na alarm, mam nadzieję, że ta sprawa spowoduje, że przynajmniej z tymi metodami będziemy mieli spokój – dodał.

Duchowny nie ukrywa, że jest nieco przestraszony zachowaniem policji wobec niego. – Trochę się przestraszyłem, bo policja przychodzi, pyta o kazanie – powiedział. – Po ludzku jestem przestraszony, nie wiadomo, co się będzie działo – przyznał. Dodał, że już w niedzielę miał jakieś informacje o poruszeniu, jakie wywołało jego kazanie. Jego kolega, drugi ksiądz wikariusz w parafii, powiedział nieco żartobliwie: „Ty tak nie mów, bo cię zamkną i zostanę sam”.

Powiedział, że dzwoniła do niego również mama. – Człowieku, co ty mówisz, oni cię zabiją – stwierdziła. – Może mnie nie zabiją – podsumował ks. Tomasz Duszkiewicz.

Zenon Baranowski
http://naszdziennik.pl

Komentarze 4 do “Departament IV reaktywacja”

 1. Tralala said

  Szkoda, ze nie mozna posluchac tego kazania.

 2. Brat Dioskur said

  Chyba tutaj jest ku temu najlepsza okazja .Otoz chyba mozna sadzic ,ze dziwki z Pussy nie roznia sie niczym od standarowego funkcjonariusza IV Dep.Wlasnie podano ,ze jeden z obroncow tych zdzir nazywa sie …Fejgin!No prosze ,mamy i tutaj polski motyw!.Ciekawe czy to jakis krewny naszego Toli. Jakzesz wiec sluszne i przewidujace okazalo sie haslo: „Tola ma Donka ,a Donek ma Tole”.

 3. MatkaPolka said

  WYZNANIE WIARY W PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ”

  „Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy, Stadionów, Autostrad i wszystkich dotacji z Unii – widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, ministra Tuska prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi. A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub. I za sprawą fundacji Schumana i dziadka z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem.
  Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli. Został przez nią poklepany, pochwalony, dostał nagrodę Karola Wielkiego i Waltera Rathenau . I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak „oznajmia” OBOP. I wstąpił do Rządu. Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A kurestwu jego nie będzie końca. Wierzę pancerna brzozę, POlicyjne strzelanie, Donka Sondażowskiego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka i Miecugowa. Wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską i w jeden, wielki, powszechny i europejski kryzys.

  Wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów, drożyznę, wyższe podatki i złodziejski VAT by wszystkim lepiej się żyło.. I oczekuję kromki chleba, szklanki wody, wprowadzenia ACTA i nowej edycji Tańca z Gwiazdami w TuskVisionNetwork

 4. MatkaPolka said

  Piotr Naimski – obrońca Kościoła. Od takich obrońców uchowaj nas Panie

  Sam Piotr Naimski to syn Rabina Przyjaciel Macierewicza, Michnika ,Kuronia,.. współzałożyciel KOR-u, były szef UOP. Do Rejtana również uczęszczała np. Anna Dembowska, córka SB-ka, dziś Pierwsza Dama PRL III

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/13/dlaczego-kaczynski-skapitulowal/#comment-36111

  http://zakladajciekomitety.pl/o-kor/piotr-naimski

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: