Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Listwa o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Piskorz o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Uciszyć Kościół. O co naprawdę apeluje Boni?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-23 (Piątek)

Michał Boni, donosiciel esbecki, który zapierał się całymi latami, że nie donosił, jedna z bardziej obrzydliwych postaci polskiej sceny politycznej, próbuje ustawić Kościół. – admin.

Minister Michał Boni zwrócił się do abp. Sławoja Leszka Głodzia, współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, o przeciwstawianie się „mowie nienawiści i wszelkim objawom nietolerancji”. Pan minister chyba nie wie o tym, że Kościół w swoim nauczaniu kieruje się wskazaniami Pana Jezusa, Ewangelią, a nie rządowymi dokumentami.

Oczywiście wątpię, by Boni wystosował taki apel bez świadomości tego, czym jest dziesięć Bożych przykazań czy przykazanie miłości bliźniego. Kościół głosi od dwóch tysięcy lat głosi wszak, że najważniejszym przykazaniem jest miłowanie Boga i bliźniego jak siebie samego. Może więc Boni jest przekonany, iż wie lepiej niż Kościół, co znaczy miłość bliźniego, w tym także miłość nieprzyjaciół?

Jest jednak druga, znacznie bardziej prawdopodobna, możliwość. Wystosowując apel do Kościoła o przeciwstawianie się nietolerancji, Boni chce stanąć na czele skrajnie antykatolickich środowisk i organizacji, które gardłując o braku tolerancji w naszym kraju, zamierzają zastraszyć wszystkich tych, którzy nie myślą tak jak oni.

Hasłem „nietolerancji”, jako pałką do okładania środowisk katolickich, posługują się przede wszystkim ruchy homoseksualne – bardzo wpływowe w świecie polityki, mediów czy edukacji. Dzięki ich wpływom za nietolerancyjne coraz częściej uznawani są normalni ludzie, którzy odrzucają styl życia homoseksualistów z różnych powodów, choćby jako grzeszny, czyli niezgodny z prawem Bożym.

Jeśli Boni postanowił stanąć po stronie tego typu środowisk, i swoim apelem „przywołać do porządku” Kościół jako wspólnotę ludzi, walczących ze złem, a więc i z grzesznym stylem życia, to jego postawa powinna wywołać najgłębsze oburzenie. Jakim prawem urzędnik państwowy próbuje wywierać naciski na Kościół, by ten zmieniał głoszone od wieków zasady? Szczególnie, że konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, której zapisów winni przestrzegać urzędnicy, stanowi o wolności sumienia.

Rozliczne apele o „tolerancję” i walkę z tzw. „mową nienawiści” to zaledwie ogniwo wielkiego łańcucha, który liberalne środowiska za pomocą mediów, niektórych urzędów państwowych usiłują zacisnąć wokół Kościoła, tak by zburzyć instytucję rodziny, i obrócić w niwecz tradycyjne wartości oparte na prawie naturalnym i moralności chrześcijańskiej wypływającej z Ewangelii.

Obecnie w wielu krajach obserwujemy, jak wygląda polityka władz ulegających środowiskom narzucającym potrzebę wszechobecnej tolerancji i walki z „mową nienawiści”. W Wielkiej Brytanii minister edukacji straszy nauczycieli, że jeśli nie będą mówić pozytywnie o homoseksualizmie zostaną zwolnieni z pracy. W Szwecji popularyzowany jest pomysł zmuszania chłopców do siusiania na siedząco, ponieważ pozycja stojąca ma rzekomo nieść symbolikę męskiej przemocy. W tym samym kraju – zresztą bardzo głęboko poddanym liberalnej indoktrynacji – od jakiegoś czasu postępowe lobby domaga się usunięcia z języka zaimków „on” i „ona” a w zamian wprowadzenia – rzekomo neutralnego płciowo – zaimka „ono”. Z kolei w Kanadzie przedstawia się w szkołach homoseksualizm jako jedną z opcji równą związkowi mężczyzny i kobiety.

Obawiam się, że apel Boniego to poważny krok w kierunku implementacji liberalnych rozwiązań w Polsce. Tymczasem Kościół musi mieć prawo go głoszenia swojej nauki, do moralnej oceny zachowań rozmaitych ludzi, nie tylko w murach świątyń, ale również w przestrzeni publicznej. Zgodnie z nakazem Jezusa Chrustusa Kościół musi być znakiem sprzeciwu, także wobec niekorzystnych zjawisk cywilizacyjnych. Nawet, jeśli za swoje nieugięte stanowisko będzie musiał zapłacić kolejny raz prześladowaniami i męczeństwem. Kościół nie ma innej drogi, gdyż inaczej zdradziłby Boga oraz sprzeniewierzyłby się swojej misji.

Arkadiusz Stelmach
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 16 do “Uciszyć Kościół. O co naprawdę apeluje Boni?”

 1. CzemuTybet said

  Panie Gajowy proszę tylko bez zdjęcia twarzy tego Pana – idzie weekend

 2. Polak said

  http://rebelya.pl/forum/watek/46280/
  Forum także kontrolowane przez pewną mniejszość. Ale towarzystwo zebrane tamże ciekawe i wartościowe. A zdjęcie pokazuje charakter – nomen – omen stosunków polskojęzycznych z ich panami.

  Trzeba to wkleić. Jedno zdjęcie, a tyle treści… – admin

 3. andrzej krajan said

  spokojnie, nie tacy byli i w niesławie przeminęli,a my Bogiem w modlitwie ożywiani, przetrwamy ku życiu wiecznemu. Amen.

 4. Brat Dioskur said

  Kropka w kropke podobny do pewnego menela ,tylko jeszcze z czasow komuny ,okupujacego zawsze prog dzielnicowej knajpy do ktorej go nie wpuszczano.Nazywano go Hegar ,bo zawsze wlasnie z takim samym usmieszkiem jak na fotce na wolanie „Hegar” odpowiadal …..”pocaluj mnie w d…e jak w zegar”.Jego specjalnoscia bylo wkladanie palca do piwa a potem spijanie go po tym jak kufel naturalnie zostawal porzucony przez wlasciciela.Ten Boni M tez cos podobnego nam tu wyprawia…

 5. tylka said

  „Zgodnie z nakazem Jezusa Chrystusa Kościół musi być znakiem sprzeciwu, także wobec niekorzystnych zjawisk cywilizacyjnych. ”

  Niekoniecznie, Mam na myśli pochodzenie niektórych hierarchów polskiego kościoła katolickiego, Coraz bardziej zastanawia, milczenie kościoła, w wielu ważnych i spornych sprawach. Fascynatami Nowego Porządku Świata, są współcześni papieże, wygląda na to, że są w ostatniej fazie realizacji – „Protokoły Mędrców Syjonu”. Cała układanka pasuje do siebie jak ulał, oczywiście nazywane jest to teorią spiskową. W Biblii jest mowa o 100 letnim panowaniu antychrysta, świat zeszedł na psy, więc może już ten antychryst jest? Trochę żartuję oczywiście, ale nie do końca.

 6. wet3 said

  Autor pisze: „Zgodnie z nakazem Chrystusa Kosciol musi byc znakiem sprzeciwu, takze wobec niekorzystnych zjawisk
  cywilizacyjnych”. Autor chyba spi bo wydaje sie nie dostrzegac, ze w ciagu istnienia PRL-bis posoborowy judeokosciolek z zazydzona hierarchia absolutnie nie wypelnia misji prawdziwego Kosciola!
  PS
  1- Zdjecie jest kapitalne. Mowi o Bonim wszystko.
  2 – Chyba dobrze wiemy czego mozna spodziewac sie po zydoczerwonych wieprzach – donosicielach…

 7. oceniam że.. said

  z takim wzostem to każdemu w dupę się wśliźnie

 8. NC said

  RE 4: Może to ten sam? Michał Boni w czasach, gdy był studentem polonistyki na UW, a potem początkującym nauczycielem, znany był z upijania się do nieprzytomności.

 9. Garfield said

  Mam jakieś dziwne przeczucie że Rydzyk i Boni grają w jednej drużynie? Zwłaszcza od momentu gdy prof Kozłowski stał się persona non Grata w radiu M. A autorytetem moralnym jest tam poseł Bolesław P. Lobbysta farmacyjny i ginekolog który przyznał się do wielu skrobanek. Kiedyś została powołana pewna organizacja aby rozwiązać problem RM i odnoszę wrażenie, że jej plany zostały zrealizowane, jednak w nieco odmienny sposób, niż wszyscy się spodziewali.

 10. Tekla said

  anonim5287 TW SB Znak lubi baby.

  ~ anonim6626 jakie baby? chyba drag queeny?

  ~ anonim8358 ,,,

  ~ anonim6012 Następna będzie Grodzka.

  ~ anonim4840 ‚

  ~ anonim7478 ;;;;

  ~ anonim4070 palant – i wcale nie wyglada na pracusia, raczej na pijaka

  ~ anonim5167 PUSTY JAK GAR Z POKRYWKĄ, nie na darmo rodzice móeia dzieciomUCZ SIĘ BO JAK NIE TO ZOSTANIESZ POLITYKIEM- stary pryk broda podniosła si ę, bo starły się zęby i skóra wisi jak na zgniłej sliwce. Paskudny

  ~ anonim5167 i jakis ryzy był, bo ręce ma takie paskudne

  anonim5287 TW SB Znak lubi baby.

  ~ anonim6626 jakie baby? chyba drag queeny?

  ~ anonim8358 ,,,

  ~ anonim6012 Następna będzie Grodzka.

  ~ anonim4840 ‚

  ~ anonim7478 ;;;;

  ~ anonim4070 palant – i wcale nie wyglada na pracusia, raczej na pijaka

  ~ anonim5167 PUSTY JAK GAR Z POKRYWKĄ, nie na darmo rodzice móeia dzieciomUCZ SIĘ BO JAK NIE TO ZOSTANIESZ POLITYKIEM- stary pryk broda podniosła si ę, bo starły się zęby i skóra wisi jak na zgniłej sliwce. Paskudny

  ~ anonim5167 i jakis ryzy był, bo ręce ma takie paskudne

  Więcej
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/michal-boni-to-kobieciarz-pod-wzgledem-malzenstw-jest-rekordzista-w-rzadzie-tuska_275832.html

  Tak o o ,,cudownym” Bonim gawedza sobie anonimy..ale przynajmniej serce sie raduje ,ze ludzie zaczynaja miec dość tych squrvieli..

 11. Pablo said

  Garfield, nie strasz.

 12. Garfield said

  Pablo! Też chciałbym się nie bać!

 13. rodzimowierca said

  Kościół w swoim nauczaniu kieruje się wskazaniami Pana Jezusa, Ewangelią, a nie rządowymi dokumentami.

  Ale rzadowymi pieniedzmi nie gardzi.I ciagle im malo.

  O czym, gnoju, piszesz? – admin

 14. Niedaleko said

  Jeżeli Boni jeszcze niżej się pokłoni to mu buty swym językiem wyglancuje.

  „KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLČIK.”
  Odradza Polskę wszędzie. Ciekawy jestem gdzie ma swoja karczem lub szynk.

  http://www.sp236gim61.edu.pl/chanuka.html
  http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,12102822,Jedwabne_71_lat_po__Uroczystosci_upamietniajace_tragiczne.html

 15. wet3 said

  Zyd Boni zapomnial uzyc swego zydowskiego jezyka! – Mowie tu o komentarzu nr 2. Nu, panie Boni, niech pan „tera” liznie!!! Pan ma takie njesamowite doswiadczenie w tej „materii”!!! PS – Czasami kobita nie „doniesie”, ale Boni doniesie ZAWSZE!!!

 16. Rosiu said

  LUDZIE !!! To jest nic, w Kanadzie dziecko zaadoptuje prędzej para pedałów niż małżeństwo katolickie – by czasem go nie zindoktrynowało po katolicku !

  A co do Boniego – szkoda słów, kolejny krok w stronę totalitaryzmu. Może łudzi się, ze będzie jak w Chinach – oficjalny kościół pańswtowy ? Oby tylko mendia nie rozdmuchiwały tego tematu, bo znów kilku księży „postępowców” doprowadzi do fermentu w Kościele, a że jest ich prawdopodobnie więcej, to może dojść do schizmy al’a Lefebre i znów stracimy dobrą krew 😦

Sorry, the comment form is closed at this time.