Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Doniosły list arcybiskupa

Posted by Marucha w dniu 2012-11-24 (Sobota)

W Roku Wiary i w obecnych czasach „dyktatury relatywizmu” z całą wyrazistością ujawnia się, jak ważny jest przekaz dobrej doktryny. Trwająca od kilku lat publiczna debata o in vitro pokazuje, że wielu wiernych jest zagubionych i nie rozumie istoty problemu, a niektórzy ludzie, przedstawiani publicznie jako katolicy albo sami się powołujący na bycie katolikiem, prezentują poglądy sprzeczne z Magisterium Kościoła. W ten sposób rodzi się dezorientacja i zamieszanie. Bo nawet wśród ludzi wierzących pojawia się zagubienie i niezrozumienie zagrożenia.

Dlatego ważnym wydarzeniem jest jasny i klarowny list pasterski ks. abp. Andrzeja Dzięgi z 18 listopada. W tym dokumencie metropolita szczecińsko-kamieński podkreśla, że w kwestiach integralności i poszanowania godności każdego człowieka Kościół nie może milczeć, gdy inni nie mówią pełnej prawdy, a skutki tych niedomówień mają zasadnicze znaczenie dla ludzkiego życia i zbawienia ludzi. W ten sposób ksiądz arcybiskup odniósł się do faktu, że w Radzie Miasta Szczecina grupa radnych zapowiedziała złożenie formalnego wniosku o dofinansowanie ze środków miasta tzw. procedur in vitro. Zapowiadane jest także zbieranie podpisów mieszkańców Szczecina popierających tę inicjatywę. „Możliwe – pisze metropolita szczecińsko-kamieński do swoich archidiecezjan – że będziecie więc proszeni o złożenie podpisu pod takim wnioskiem”.

W konkluzji ksiądz arcybiskup jasno określa konsekwencje dla katolików wspierania takich inicjatyw. Z pasterską troską stwierdza:

„Gdyby jednak ktoś z katolików świadomie podpisał się lub głosował za dopuszczalnością in vitro, także poprzez pokrętną formułę jego dofinansowania wbrew obowiązującym w Polsce zasadom prawa, niech pamięta, że występuje przeciwko godności osoby ludzkiej i przeciwko prawu Bożemu. Sam się wtedy odłącza od pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim, póki następnie sprawy nie przemyśli, nie przemodli i nie zmieni publicznie swojego stanowiska. Do tego czasu niech pamięta, by nie prosił też Kościoła o dar Komunii Świętej„.

Bóg zapłać, Ekscelencjo, za gorliwe wypełnianie posługi biskupiej. Nie tylko jednak w Szczecinie, ale i w innych ośrodkach pojawiają się podobne pomysły. W tym kontekście warto się odwołać do przykładu amerykańskiego. W bardzo spluralizowanym społeczeństwie amerykańskim, po negatywnym doświadczeniu różnego rodzaju „kompromisów”, które prowadziły do rozmycia, coraz silniejsza jest postawa „znaku sprzeciwu” oraz odwołania do zdrowej nauki. Niewątpliwie społecznej odwagi wymaga odmawianie udzielania Komunii Świętej osobom, które publicznie kwestionują prawo do życia lub działają przeciwko życiu. Kilka lat temu ówczesny przewodniczący Konferencji Biskupów USA ks. kard. Francis George, idąc pod prąd politycznej poprawności, skrytykował nadanie przez katolicki uniwersytet Notre Dame doktoratu honoris causa Barackowi Obamie, powszechnie znanemu zwolennikowi aborcji.

Czy Kościół w Polsce po doświadczeniach funkcjonowania w realiach komunizmu, a obecnie w czasach naporu ideologii liberalnej, jest przygotowany do podjęcia wyzwań współczesności? Jak wiele osób publicznie podkreślających swoją katolickość i działających w przestrzeni publicznej swoimi wypowiedziami i czynami przyczynia się do zła i tworzenia zamętu. Ze strony pasterzy potrzebna jest zatem odwaga i wierność, bo jak mawiał Prymas Tysiąclecia: „Strach Apostoła rozzuchwala zło”.

Jan Maria Jackowski
http://naszdziennik.pl

I takim właśnie głosem – klarownym, zdecydowanym, nietolerancyjnym – powinien przemawiać Kościół. Gdyby czynił to konsekwentnie od początków III RP, dziś Polska być może nie stała by na progu ruiny moralnej i materialnej.
A odmawianie Komunii Świętej osobom, które same postawiły się poza Kościołem jest obowiązkiem kapłanów. Odwaga może być potrzebna tylko tym, którzy bardziej dbają o rajwoch żydomediów, niż o naukę Chrystusa.- Admin

Komentarzy 26 do “Doniosły list arcybiskupa”

 1. Boryna said

  To za mało. Heretyków powinno się obłożyc publicznie klątwą .

 2. Isreal said

  a tu biskup we właściwym otoczeniu – Świętokrzyska Rada Integracji Europejskiej (komuchy z zsl, sld i biskup)

  http://www.slowoludu.com.pl/gazeta/codzienna/2003/I/31/6.pdf

  no chyba , że „tu zaszła zmiana”

  ..dejta spokój…

 3. RomanK said

  https://marucha.wordpress.com/2010/03/16/judeopolonia-to-nie-zaden-wymysl/

 4. polak z krwi i kości said

  I co mój tekst wycofany, bo nie poprawny ??? Cenzura ? – tak jak za komuny i co mam na to patrzeć bez emocji ??? Żenada

 5. polak z krwi i kości said

  Sądziłem, że jest to portal wolny od cenzury – sorry, myliłem się. Kolejny twór antypolski !!! Żegnam

 6. JO said

  Jestem odpowiedzialny za przeprowadzenie zabiegu in vitro. Przyczynilem sie do zabicia Trojki Dzieci. Te , ktore sie Urodziny maja objawy wielu chorob. Przyczynilem sie do tego zabiegu Bedac omamiony Modernizmem, zostawony Przez Ksiezy….spoleczenstwo, przez wielu popychany do tej decyzji, wspolodpowiedzialnosci.
  Ja zabilem, przyczynilem sie do zabiegu, ktory jest satanistyczny, ktory Obciaza Dusze I Cialo ludzkie tych, ktorzy sie na niego decyduja.

  Ja Zaluje I prosze Boga o Wybaczenie. Moje cale Zycie jest po to by dokupic winy.
  Ja zabilem.

 7. RomanK said

  Nie przejmuj sie panie JO ,na szatana zawsze mozesz liczyc on nigdy nie opuszcza……bedziesz sie smazyl w ogniu Piekielnym!

 8. dr TS said

  Panie RomanieK
  Niech Pan nie potępia JO. Nie ma takiego grzechu, którego Najświętsza Ofiara nie zmyła… Krew Baranka uczyniła nas bielszym od bieli. Ważna jest skrucha i żal za grzechy. Szczera spowiedź, pokuta i zadośćuczynienie.
  Szanowny Panie JO
  Prawdziwy chrześcijanin, katolik też popełnia grzechy śmiertelne. Dzięki krynicy sakramentu Pokuty możemy te grzechy mieć odpuszczone, a dzięki Najświętszej Ofierze, odpustom i pokucie także darowanie kary. Nie może Pan całe życie wyrzucać sobie tego grzechu, gdy został przez kapłana odpuszczony w sakramencie Pokuty w imieniu Chrystusa. Postawa ciągłego obwiniania się za odpuszczony grzech prowadzi w prostej linii do jeszcze większego – grzechu wołającego o pomstę do Nieba. A to z tej przyczyny, że grzeszymy przeciw Duchowi Św. uznając, że ów grzech nie zostanie w Miłosierdziu Boga odpuszczony. Zatem niech Pan, jeżeli otrzymał w skrusze i żalu za grzechy jego odpuszczenia, podziękuje Panu Bogu w Trójcy Jedynemu i wspomina go tylko dla przestrogi innym. Ale bez tragedii, bo Miłosierdzie Boże jest bez dna. Jeżeli zatrzyma się Pan w nieskończoność nad swoimi grzechami, to nie zauważy Pan przechodzącego mimo Chrystusa…w osobach potrzebujących.

 9. dr TS said

  Jeszcze jedno Panie JO
  Niech Pan rozważy życie Św. Pawła.
  Gdzie nam do Niego?
  A stał się Apostołem Narodów…

 10. dr TS said

  A wracając do tematu…
  Mam tą możliwość, że czasem spotykam się z biskupami KK i dyskutuję z nimi. O wszystkim. I czasem zdarza mi się ich sprowadzać na ziemię, dość mocnymi słowami i upomnieniami. Bóg nie dał mi postawy uniżonej, lecz hardą. Co w sercu, to na języku. Ale z troską i szacunkiem do kapłana. Cieszę się z każdej publicznej deklaracji zgodnej z wiarą KK.

 11. Rysio said

  Nie wiem jak was, ale mnie wpisy Dr TS wprost zamurowały.

  Pozytywnie zamurowały.

 12. RomanK said

  Z czego dr, TS wywnioskowal….. ze ja potepiam pana jo ,,,pisze zeby sie nei przejmowal…przeciez komu sluzy od niego odbierze zaplate…
  Dokladnie- jak kiedys TW…jedno glosil , o drugim relacjonowal….. a za trzecie bral …sam sie potepil!

  PO drugie..skad pan dr TS taki pewny…jakie w Sadach Ostatecznych obowiazuja wytyczne????..

  Pan nei zapomina ze Sad Ostateczny..to sad Sprawiedliwy..a .nie kanoniczny diecezjalny….tasmowo rozwiazujacy to co zawiazano w Niebie, za pomoca tzw sluborozwiazalek.,…
  Krew Niewinna rozlana wola o pomste do Boga..i bedzie pomszczona!~ To grzech o Pomste do Nieba wolajacy! Mord na bezbronnym i niewinnym! Wbrew modernistycznym zapewnieniom…. ze MIlosc nam wszystko wybaczy…
  Sprawiedliwosc polega na zadoscuczynieniu i ,,,Karze!~ Najswietsza Ofiara zmyla z nas zmaze grzchu Pierworodnego,,za swoje pan musi odpowiedziec….mimo zalu…

 13. dr TS said

  Chyba się Panu RomanieK sakrament Chrztu Św. z Najświętszą Ofiarą myli?
  A reszta to doktryny KK.

 14. JO said

  Tak Panie Romanie, poniose konsekwencje po Smierci.Ponosze JE juz dzis.NIe Ma winy bez Kary.
  Pozostaje Jednak Nadzieja na Milosierdzie Boze.
  —- ——– ——-
  Zydzi wykorzystuja Potezny ladunek emocjonalny zdesperowanej, zalamanej Kobiety czy tez Pary, ktora nie znajac Prawd Wiary, nie majac WIEDZY czym jest in vitro, Godzi sie na nie tylko zabieg ale cala szatanska procedure, ktora zozbija Ludzka Dusze, Miazdzy Ja , czyniac czlowieka otwartym NA ZLO, Na Klamstwo, Na Potezny Relatywizm.

  Przeciez jak czlowiek Godzi sie na taka Ochyde, oblesnosc, Upadek , to podswiadomie jest gotow na Przyjecie Kazdego Klamstwa.

  Czlowiek jest gotow zrelatywizowac KAZDE MORDERSTWO, przyjac Klamstwo za Prawde.

  Smierc dzieci podczas procedury InVitro, Choroby I Stany Chorobowe Urodzonych Dzieci po In Vitro nie sa Jedyna wiec Konsekwencja CZYNU.

  Przekonany tez Jestem, ze Pary ktore decyduja sie na Zabieg, sa przedmiotem doswiadczen Pre I postnatalnych…jak I DZIECI wkraczajacych w iCh Genetyke.

  Spustoszenie nie obejmuje li tylko Dzieci, Pare ale w wielu sytuacjach rowniez Cala Rodzine, Rodziny, ktore biora wiekrzy czy mniejszy w tym Udzial…Rodzice, Dziadkowie, Rodzenstwo, ojkowie.

  Ta procedura dziala jak Zydowskie Talmudyczne zachowanie, typowe widzialne w PRL Bis, gdzie Zlodziej rzuca ochlapy …paserskie, tak by pochlonac do wspolodpowiedzialnosci jak najwiekrza ilosc Osob, by kazdy byl winny, by Nikt nie odwazyl sie powiedziec DOSYC, NIE, gdyz presja udzialu w czynie go korumpuje….

  In Vitro wiec, jest ZLEM, ktore pochlania cale Rodziny.

 15. JO said

  Ad.8. Panie DR. Nie chodzi li tylko o obwinianie sie za czyn popelniony. Tu nie mozna zyc bez poczucia winy, jezeli konsekwencje CZYNU sa widoczne Golym Okiem przez cale zycie.
  Gdy ktos cierpi z powodu CZYNU ,nie mozna przestac odczuwac winy nawet wtedy, gdy sie jest pewnym, ze Grzech zostal odpuszczony. Poza tym, co innego odpuszczony a co innego Kara za Grzech, ktora jest nieunikniona acz moze byc Ublagana…modlitwa, czynem, zadoscuczynieniem….

  Sa Grzechy, ktorych w calosci nie zadoscuczynimy podczas Naszego Zycia. Zadoscuczynic mozemy tylko wowczas, gdy w pelni zdajemy sobie sprawe z tego co zrobilismy I jakie konsekwencje to wywoluje.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Panie JO,
  Nie ma takich grzechów, których Bóg nie odpuści, gdy grzesznik szczerze żałuje, czego dowodem jest postać jednego z łotrów na krzyżu obok Chrystusa.
  Odpuszczenie grzechu nie zwalnia oczywiście od poniesienia zań stosownej kary ograniczonej jednak w czasie. Karę tę można już tu na ziemi zmniejszyć, choćby przy pomocy łaski odpustów.

  A tak nawiasem mówiąc, nie jest rozsądne otwieranie swej duszy na oścież przed nieznajomymi ludźmi. Oby nikt tego nie wykorzystał kiedyś przeciwko Panu aby go zdyskredytować i spotwarzyć. Ludzie są tacy.

 17. JO said

  Ad.16. Ktos musi mowic o tym Glosno, kto jest wspolodpowiedzialny, kto cierpi I zadal cierpienie Przez judeopropagande, Modernizm , podlosc Talmudyczna.

  Zdaje sobie sprawe z ludzkiej natury. ….

  …jednak Sw Pawel idzie przede mna.

  Moje swiadectwo niech ostrzega innych. Choc tym zadoscuczynie…

  Za dobre Slowo , dziekuje p. Gajowy.

 18. RomanK said

  Noop DR TS/// nie ma pan racji ,,ale nie wierze panu na slowo!
  Idzie Adwent..niech pan poslucha piesni Adwentowych…po co Jezus przyszedl na swiat i dlaczego…Panska doktryna nei jest Katolicka ale protestancka..odkupienia jednych raz na zawsze i pote[pienie innych szast prast // /CO prawda Chrzest zmazuje wszystkie grzechy…ale tylko raz sie chrzcimy…jako poganie nie znajacy Jezusa popelniamy grzechy w neswiadomosci..stad szczegolna laska dla neofitow….i stad tylu neofitow w Polsce dzis w tym neofitow narodowych:-)))
  Sprawiedliwosc polega na odpowiedzialnosci za swe czyny…
  Pan Bog- panie Gajowy- moze odpuscic kazdy grzech..ale nie czyni tego- jako Bog Sprawiedliwy….O tym wiekszosc grzesznikow juz ochrzczonych ….dopuszczajacych sie zbrodni zapomina,.,.,Przypominam panu, ze lotr na Krzyzu byl zwyczajnym lotrem, taki wie pan dol spoleczny.. roumie pan taki Waldus z Kiepskich:-)) – a nie o wysokiej swiadomosci wyksztalconym naukowcem,. nie zapladnial in witro- jako katolik….. i nie rznal nierwinnych nienarodzonych dzieci….No i uwierzyl..byl neofita..pragnacym Chrztu Wiary i wasnie pierwszym takim w Kosciele…..,..o czym Pan Jezus dobrze wiedzial -stad Jego slowa…Ok Waldus – jeszcze dzis ze mana bedziesz w Raju…co nie spotlkalo drugiego lotra, ktoremu powiedzial prawde…ze nie bedzie, za co go tamten klal okrutnymi wyrazy-dokladnie jak pan JO papieza Polaka…
  NIech pan sam zobaczy…. jakie podobinestwo..jaka zbieznosc,,czy to zdarzenie nadprzyrodzone…… czy co????
  Aaaa i SwPawel prosi pana- panie JO zeby sie pan nei powolywal na kolezenstwo z nim ..bo co prawda on tez byl lotrem syjonista. ale nie mordowal niewinych polskich dzieci ….tylko pral kamieniami w Samarytanow, Sarmatow… i innych hasydow z Palestyny….mimo ze mial miecz i pozwolenie z Unii,,pardon tzn z Rzymu oczywiscie,,,,na uzycie llll

 19. Rysio said

  A ja se tak czasami myślę, że Pan Gajowy, mając do czynienia z takimi blogowiczami jak wy ( o sobie skromnie nie wspomnę) ma już swój czyściec za życia.

 20. Tralala said

  ad 8
  Ladnie i madrze powiedziane. Kaplani spowiednicy czesto „skarza sie” na skrupulantow. Radza im powtarzac „Jezu, ufam Tobie”.

 21. marost said

  Mam pytanie:
  Obejrzalem wlasnie film o sp. Bp M.Lefebvre pt „Monseigneur Lefebvre, un évêque dans la tempête”
  – normalnie „wali z nog” jego biografia, dokumenty, wypowiedzi o jego stosunkach z Rzymem itp. Zdaje sie ze nie zdajemy sobie sprawy z rozmiarow katastrofy w jaka popadl Kosciol….
  Pytanie: czy ten film ukazal sie w polskiej wersji jezykowej?

 22. Marucha said

  Re 21:
  Oczywiście, że – zwłaszcza w Polsce, zaczadziałej wpływem Jana Pawła II – mało kto zdaje sobie sprawę z rozmiarów tej tragedii Kościoła.

  Toć całkiem niedawno ktoś tu pisał, że właściwie „nowa msza” i Msza Święta „niczym się nie różnią”, że nic się w nauczaniu Kościoła nie zmieniło, że brutalne łamanie Pierwszego Przykazania to „genialny pomysł” itp. itd.

 23. JO said

  Przed Soborem a przede wszystkim przed Pontyfikatem Jana Pawla II POLACY, zyli W przewazajacej ilosci Zyciem Nadprzyrodzonym w Lasce Uswiecajacej.

  Pontyfikat JPII spersonifokowal Wiare na Sobie, wlasnej Osobie jako Meza Opatrznosciowego Dla Polski I Polakow.

  My zamiast zyc Nadprzyrodzonym Zuciem , majac Chrystusa I Tylko Chrystusa I Swietych za WZOR, sluchac Nauki Chrystusowej wykladanej odwiecznie, My zachlyselismy sie Ludzkoscia JPII, Jego GRA, pozbywajac sie nadprzyrodzonosci na rzecz powierzchownosci, RELATYWQIZUJAC Prawde.

  To bylo przyczyna, ze miliony Nas Dalo sie Zwiesc, Oszukac, po prowadzic w Manowce.

  Granica, do ktorej jakos sie Trzymalismy Byla Smierc Kardynala Wyszynskiego.

  ———-
  Co do zstienia Ducha, Panie Gajowy, Ja Wierze, ze on Zstapil, ten Prawdziwy Duch, On zstepuje do Nas , jest w Nas ZAWSZE, tylko tak jak Pan Napisal, MY ZAWIEDLISMY, nie posluchalismy Ducha Swietego a JPII I Zstapil Zly Duch I Odmienil Oblicze POLSKI Katolickiej na Modernistyczna.

  Zstapil Duch Modernizmu, najgorsza z najgorszych zaraza, Gorsza od Komunizmu, Duch Cywilizacji Smierci

  Po latach sadze, ze o tego Ducha , Ducha Modernizmu, WOLNOSCI w duchu Modernistycznym Janowi Pawlowi Chodzilo, o Fucha Soboru Watykanskiego II zstapienie I odmienienie Polski.

  On oddal Polske temu Duchowi
  Duchowi Zla, Klamstwa, Szatanowi

 24. marost said

  AD23
  Granica, do ktorej jakos sie Trzymalismy Byla Smierc Kardynala Wyszynskiego.

  …à propos – Wiemy, ze Kard Wyszynski opoznial dokad mogl wdrazanie modernizmu….. Mogl przeciez postapic jak bp Lefebvre – zlozyc pisemne uniewaznienie podpisu pod dokumentami SVII….????

  Na filmie o ktorym pisalem wyzej „Monseigneur Lefebvre, un évêque dans la tempête” jest ten fakt udokumentowany.

 25. JO said

  ad.24. I ja zastanawiam sie czesto czemu Kardynal Wyszynski nie postapil jak Biskup Lefebre…

 26. JO said

  Zlozyl Go ale potem chyba zalowal, napewno zalowal bo opoznial….jak umial

Sorry, the comment form is closed at this time.