Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Komu potrzebna jest Unia…

Posted by Marucha w dniu 2012-11-25 (Niedziela)

Fot. premier.gov.pl

Zakończony fiaskiem szczyt Unii Europejskiej uzmysłowił wszystkim, jak krucha jest tzw. integracja europejska i jak ważne są interesy narodowe poszczególnych państw.

Nasi doktrynalni „Europejczycy” leją krokodyle łzy i biadają nad upadkiem „europejskiej solidarności”, ale rzeczywistość jest brutalna. Mimo uprawianej od lat integracyjnej propagandy, mimo napinania muskułów przez Komisję Europejską – zasadnicze decyzje podejmują szefowie rządów poszczególnych państw, a eurokraci muszą gonić za nimi po korytarzach brukselskiej siedziby UE.

I tak było i tym razem. W rolach głównych – brytyjski premier David Cameron i kanclerz Angela Merkel. W roli drugoplanowej – prezydent Francji Francois Hollande, w rolach trzecioplanowych – Donald Tusk i reszta szefów rządów.

Rząd Donalda Tuska ubrał się w stój wzorcowego „Europejczyka”. Sam premier oraz jego ministrowe (np. Radosław Sikorski) nawołują usilnie do „pogłębienia integracji”, „wzmocnienia instytucji europejskich”, „rezygnacji z narodowych egoizmów”. Wszyscy niby przyklaskują, wznoszą za nas toasty, przyznają nagrody – ale kiedy przyjdzie godzina podejmowania decyzji, kierują się właśnie „narodowymi egoizmami”. To dowód na to, że Europa, mimo wszystko, jest nadal zbiorowiskiem suwerennych państw narodowych, w których zawsze bardziej znacząca jest sytuacja wewnętrzna niż mityczna „europejska solidarność”. I to jest wiadomość dobra – bo wolę taką sytuację, kiedy wiadomo kto i dlaczego podejmuje taką a nie inną decyzję, niż sytuacja, w której decydowały by „ponadnarodowe elity”.

Donald Tusk wybierając koalicję przeciwko Niemcom i Wielkiej Brytanii miał swoje racje. Te racje to owe mityczne 300 mld złotych obiecane narodowi. Ponoć jesteśmy największym beneficjentem tych „unijnych” pieniędzy. Być może, choć w tym rachunku jest pewien fałsz. Nie mówi się polskiej opinii publicznej, że nasza składka przez czas trwania agendy wynosi ponad 100 mld złotych (25,5 mld euro), a wliczywszy inne koszty związane z pozyskiwaniem tych funduszy, zostanie „na czysto” może 150-170 mld złotych. Dobre i to, ale chyba lepiej mówić prawdę. Jedno jest natomiast pewne – dotychczasowy model integracji, a co za tym idzie model finansowania UE – powoli się kończy.

Jan Engelgard
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 17 do “Komu potrzebna jest Unia…”

 1. AV said

  Cyt.:’Rząd Donalda Tuska ubrał się w stój wzorcowego „Europejczyka”. Sam premier oraz jego ministrowe (np. Radosław Sikorski) nawołują usilnie do „pogłębienia integracji”, „wzmocnienia instytucji europejskich”, „rezygnacji z narodowych egoizmów””

  Zdrajcy nie mają tożsamości narodowej, zdrajcy tożsami są z zasadą: kto da więcej…
  A może to nie zdrajcy a luksusowe prostytutki? Tak sobie dywaguję.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. Nemo said

  I zdrajcy i męskie,polityczne prostytutki. 🙂

 4. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/35131-upamietnili-miliony-ofiar-komunistow

  Trafiłem, na ciekawe YOTUBE z Władimirem Putinem
  Czy coś Ci ono przypomina? http://www.youtube.com/watch?f… Mam wrażenie, że Rosja i Polska ma identyczny problem jak przedstawiony przez Putina. Czy dlatego do Polski przyjechał Cyryl?
  Polska jest mniejszym krajem, ale problem, jest tak samo wielki. Warto obejrzeć to
  YOUTUBE http://www.youtube.com/watch?f
  (po angielsku),aby zrozumieć to
  YUTUBE >>> http://www.youtube.com/watch?f

  opublikowane 24 lutego 2010 r.
  Brytyjski deputowany pyta prezydenta Uni Europejskiej Hermana von Rampuy / urywki przemówienia:
  „Kto na pana głosował, i jaką metodą do tego doszło? … UŻywając jakiego mechanizmu europejczycy mają użyć, aby pana usunąć. … Jest Pann niebezpieczny. … Nie mam złudzeń, że pana cichą intencją jest bycie „cichym mordercą” demokracji europejskiej”, oraz demokracji wchodzących w skład Uni Europejskiej, krajów.”
  Całość w notce: http://kacpro.salon24.pl/46669… * Jeśli strona otworzy się zablokowana, kliknij na „Salon24” (wyżej po lewo), następnie, w prawym górnym rogu wyłącz filtr.
  Gość () 24/11/2012 – 20:15.

  Jest to artykuł o manifestacji w Kijowie w środę 24 bm dla Uczczenia Ofiar Wielkiego Głodu. To kojarzenie Wielkiego Głodu z Unią Europejska nie jest nonsensem. Wielki Kryzys zaczął się bowiem nie na giełdzie Nowojorskiej, ale na giełdzie Zbożowej w Amsterdamie, gdzie w czasie Wielkiego Głodu stały na redzie statki ze zbożem UKRAIŃSKIM, toteż „niuchano” tylko na Giełdzie a załatwiano zboże Ukraińskie. Podobnie teraz Chiny są w stanie Złamać giełdy światowe, jak to zrobił ZSRS w r. 1929, gdy Tajne interesy z Moskwą były dużo lepsze od giełdowych.
  Problem ukraiński zaczął się już w wojnach ŚLĄSKICH, gdyż Fryderyk II chciał zastąpić pszenicę i wołowinę ukraińską na rynku europejskim wiktuałami węgierskimi, do czego potrzebny był kanał Odra-Dunaj jako alternatywa kanału Prypeć-Bug, którym płynęły do Gdańska wiktuały naddnieprzańskie. W Prudniku uzgodniono jednak, że żywność węgierska będzie nadal płynąć w górę Dunaju do Renu i Rodanu a Fryderyk weźmie sobie za to Gdańsk, Mazowsze i Ukrainę, z rynkiem Północnej i Północno-Zachodniej Europy.

 5. Pokręć said

  Biedni Tusk i Sikorski, tak ślicznie sobie wywazelinowali i nadstawili innym a inni ich olali…
  Rozumiem, że teraz będą się na nas wyładowywać. Kogo teraz (k)ABW złapie z kawałkiem kabla i śrubokrętem w ręku?
  To jest po prostu żałosne. Potwornie żałosne.

 6. olagordon said

  No wonder they don’t want to cut the budget! 3,000 Eurocrats who earn more than David Cameron (and they get 93 DAYS holiday a year)

  Nic dziwnego, że nie chcą cięć w budżecie! 3.000 eurokratów zarabia więcej niż David Cameron (i mają 93 dni wolne)

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2238135/3-000-Eurocrats-earn-David-Cameron-93-DAYS-holiday-year.html#ixzz2DErAftwR
  oprac. Ola Gordon

  Jak pisze Amanda Williams w dzisiejszym Daily Mail (25.11.2012):
  – ponad 3.300 eurokratów zarabia więcej niż premier brytyjski David Cameron
  – pracują 37,5 godz. tygodniowo
  – mają 93 dni wolne w roku
  – dodatki w wysokości do 40% pensji
  – dodatek 16% kiedy pracują poza krajem pochodzenia
  – dodatek rodzinny: £137 + 2% od pensji miesięcznie
  – dodatki na dzieci: £301 na niepełnoletnie dziecko + £203 na edukację na dziecko + £73 na dziecko w wieku poniżej 5 lat miesięcznie
  – personel dyplomatyczny pracujący w ponad 130 ambasadach, niektórzy otrzymują dodatek w wys. 40% wynagrodzenia
  – hojny plan emerytalny
  – europejscy liderzy dyskutowali nad cięciami popijając czerwone winko Chateau Angelus Grand Cru rocznik 1992 w cenie £120 za butelkę

  Jednym z powodów załamania się rozmów o budżecie było to, że UE zażądała zwiększenia wydatków na administrację w wys. £5bn, łączne z hojnymi pensjami i emeryturami.

  Nigel Farage powiedział: „Życie eurokraty jest łatwe, wysokie zarobki, niskie podatki i hojne plany emerytalne, nie mówiąc o licznych dniach wolnych, „dietach” i „dodatkach za relokację” i pieniądze na każde posiadane dziecko miesięcznie. Wielu ma wolne piątkowe popołudnia, są subsydiowane restauracje i kawiarnie i oczywiście upusty w sklepach po pokazaniu przepustki parlamentarnej. A jeszcze są na tyle bezczelni, żeby strajkować przed budynkiem parlamentu w czasie rozmów o oszczędnościach. Nic dziwnego, że większość Brytyjczyków chce wyjść z Unii”.

  Rzecznik przewodniczącego Jose Manuel Barroso, którego pensja wynosi £240,000 rocznie plus dodatki, powidział gazecie, że komisja już poczyniła istotne cięcia.

 7. Błysk said

  Pan Engelgard nic nie pisze o dzięsięcioletnim okresie przystosowywania do UE ,które prawd kosztowało nas dużo ,kilka kilkanastokrotnie więcej niz nasz skladki do Unii .M,in 80 proc.banków i przemysłu jest w obcych rękach .Konstytucja RP nie obowiązuje ,bo prawie wszystkie uprawnienia państwowe przekazaliśmy Unii , nie ma też już niepodległości.

 8. RomanK said

  UNIa..przyjecie ich praw..unifikacja prawa….ma na celu tylko jedno!

  Zalegalizowanie najwiekszego zlodziejstwa Tysiaclecia czyli tzw Prywatyzacji!!!!!
  Zalegalizowanie grabiezy majatku Narodowego POlakow!
  Zalegalizowanie i uczynienie bezkarnym perfidnego zniewolenia Polakow przez pozbawienie ich wlasnosci!

 9. RomanK said

  Te linki panie Wandaluzja wprowadzaja mnei w jaks mlodziezowa muzyczke….pan sprawdzi prosze jeszcze raz…

 10. Wandaluzja said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news/rewolucja-w-niemieckim-mysleniu-o-polsce,1867063#pst56211093

  Czytałem, że Niemcy dorobili się w ciągu ostatnich 20 lat 3 bilionów (nie mld) DM długu a niemieckie rezerwy zlota ZNIKNĘŁY, na co trzeba mieć oko.
  Jeśli okaże się to prawdą to będzie to sprawa na miarę obiecania POLKOM miliona ton zlota z satelitarnej detekcji za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. Te MILION TON złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA z powodu ZAREJESTROWANIA ich przez Fed, wobec czego sprawa trafiła do Izby Lordów, która stała się przez to SUWERENEM USA, toteż nie dziwota, że Niemcy opuściły Zdegradowaną Francję.

 11. RomanK said

  Panie Wandaluzja Linki..plisss…
  A prpos zloto neimioeckie bylo w piwnicach FED w NY…a nei na zdjeciu satelitarnym..zatem jakie porownanie….no i zloto bylo oszczednoscia Niemcow..narodu niemieckiego..a nei obiecanka…zatem roznice duze jesli chodzi o znikniecie.
  TO tak jak bym panu zabral wyplate..a obiecal duze zarobki:-)))

 12. 25godzina said

  Komu potrzebne są takie teksty?

 13. Re:

  „Polska na jewRopejskim bazarze bydla podatkowego”…
  Polecam felieton z 1998 roku (jeden watek byl dolozony w 2000 roku) i jest wciaz aktualny…moza az nadto aktualny…Panie Romku..
  Zawsze mozemy cos zrobic, napisac czy przemowic…
  Oto link:
  http://chomikuj.pl/galaxydancing/Ebooki/R*c3*b3*c5*bcne/Polska_Na_Bazarze_Bydla_Podatkowego,991609701.rtf
  =============================
  Milego dnia zycze Wszystkim Czytelnikom i Dyskutantom
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  http://ojczyzna.pl

 14. revers said

 15. wet3 said

  Komu potrzebna jest Unia?
  – Zydom, masonom, wrogom chrzescijanstwa oraz ich szabesgojom i wszelkiemu czerwono-liberalnemu zlodziejskiemu nasieniu …

 16. wet3 said

  @ Marucha
  Czy moglby Pan pokazac nam w powiekszeniu zdjecie Barossy z profilu? – To tak dla „pomocy naukowej”. Moze niektorzy sie wtedy obudza?

 17. Marucha said

  Re 16:
  Proszę bardzo:

Sorry, the comment form is closed at this time.