Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  wanderer o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nic dziwnego, że nie chcą cięć w budżecie! 3000 eurokratów zarabia więcej, niż premier Cameron (i ma 93 dni urlopu)

Posted by Marucha w dniu 2012-11-25 (Niedziela)

No wonder they don’t want to cut the budget! 3,000 Eurocrats who earn more than David Cameron (and they get 93 DAYS holiday a year)
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2238135/3-000-Eurocrats-earn-David-Cameron-93-DAYS-holiday-year.html#ixzz2DErAftwR
Tłumaczenie/opracowanie – Ola Gordon

Jak pisze Amanda Williams w dzisiejszym Daily Mail (25.11.2012):
– ponad 3.300 eurokratów zarabia więcej, niż premier brytyjski David Cameron
– pracują oni 37,5 godz. tygodniowo
– mają 93 dni wolne w roku
– pobierają dodatki w wysokości do 40% pensji
– otrzymują dodatek 16%, gdy pracują poza krajem pochodzenia
– otrzymują dodatek rodzinny: £137 + 2% od pensji miesięcznie
– dostają dodatki na dzieci: £301 na niepełnoletnie dziecko + £203 na edukację na dziecko + £73 na dziecko w wieku poniżej 5 lat miesięcznie
– personel dyplomatyczny pracujący w ponad 130 ambasadach otrzymuje  dodatek w wyskości aż do 40% wynagrodzenia
– mają zagwarantowany szczodry plan emerytalny

Europejscy liderzy dyskutowali nad cięciami budżetowymi, popijając czerwone winko Chateau Angelus Grand Cru rocznik 1992 w cenie £120 za butelkę [ponad 600 złotych – admin]

Jednym z powodów załamania się rozmów o budżecie było to, że UE zażądała zwiększenia wydatków na administrację w wys. £5bn, łącznie z hojnymi pensjami i emeryturami.

Nigel Farage powiedział:

“Życie eurokraty jest łatwe – wysokie zarobki, niskie podatki i doskonałe plany emerytalne, nie mówiąc o licznych dniach wolnych, “dietach” i “dodatkach za relokację” i pieniądze na każde posiadane dziecko miesięcznie. Wielu ma wolne piątkowe popołudnia, dostęp do subsydiowanych restauracji i kawiarni i oczywiście upusty w sklepach po pokazaniu przepustki parlamentarnej. A jeszcze są na tyle bezczelni, żeby strajkować przed budynkiem parlamentu w czasie rozmów o oszczędnościach. Nic dziwnego, że większość Brytyjczyków chce wyjść z Unii”.

Rzecznik przewodniczącego Jose Manuel Barroso, którego pensja wynosi £240,000 rocznie plus dodatki, powidział gazecie, że komisja już poczyniła istotne cięcia.

Szef Komisji Europejskiej, José Manuel Durão Barroso (z lewej) i Herman Van Rompuy, Przewodniczący Rady Europejskiej, zgarniają po 240 tys. funtów rocznie, nie licząc najróżniejszych dodatków.

Komentarze 34 do “Nic dziwnego, że nie chcą cięć w budżecie! 3000 eurokratów zarabia więcej, niż premier Cameron (i ma 93 dni urlopu)”

 1. alexirin said

  “Jak żyć w czasach ostatecznych z zakłamaną historią?”
  KONSTYTUCJA POLSKI – MODEL 2012
  W związku z tym, że obecna Konstytucja RP jest ZBRODNICZA, to istnieje pilna potrzeba ZMIANY Najwyższego Prawa, czyli KONSTYTUCJI.

  Powstaje pytanie; DLACZEGO MAMY ZMIENIAĆ konstytucję RP z 2 kwietnia 1997 roku.?
  Odpowiedź jest bardzo prosta – bo ta konstytucja jest ZBRODNICZA z powodu jej zapisów, a w szczególności art 84 (nakaz pobierania podatków) oraz art. 227 (oddanie monopolu na kreację pieniądza międzynarodowej sitwie bankowej).
  http://alexirin.wordpress.com/2012/10/23/francja-parlament-uchwalil-75-proc-podatek-od-pejsatych-biznesmenow/#comment-4712
  http://konstytucja.manifo.com/

 2. Rysio said

  A co? Chcielibyście aby zarabiali po 5 zł na godzinę?

 3. 166 bojkot TVN said

  Teraz trzeba każdemu znajomemu posłać ten wątek i zapytać czy mają świadomość ile ich prywatnych pieniędzy, jako podatki, składki zus-owskie, tych co są płatnikami vat – ile z kosmicznych pieniędzy z ich prywatnego konta idzie na unijnych darmozjadów I NIE WRACA W ŻADNEJ FORMIE do Polski.
  Do tego trzeba zapytać czy wiedzą ilu mamy bezdomnych, ile głodnych maluchów, ilu maja znajomych, którzy muszą pożyczać na jedzenie i mają wielkie zaległości z opłatami.
  W tych okolicznościach ci najbiedniejsi biorą kredyty,pożyczki np. z Prowidentu i stają się petentami opieki społecznej. Wie to każdy urzędnik socjalny.
  W miastach to plaga, pętla nie od rozwiązania.
  Nawet trudno mieć do tych ludzi pretensje, ze biorą pieniądze. To przypomina zachowanie matki, która musi nakarmić dzieci i jeśli musi kraść – kradnie.

  W telewizorach słyszymy zaś polityczny bełkot, że jesteśmy najbardziej rozwijającym się krajem i jesteśmy najpracowitsi, nawet pracowitsi od samych potomków hitlerowców. To nawet widac po samym Donku.

  Ja każdemu zadaję pytanie: niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego przywódcy dużego europejskiego niepodległego państwa jeżdżą do jakiejś brukseli żebrać o pieniądze zamiast prowadzić własną politykę pieniężna tak jak to robił chociażby Władysław Grabski w dużo bardziej skomplikowanych realiach po I wś i po scaleniu Polski z 3 zaborczych części?

 4. Griszka said

  Cameron to taki sam degenerat jak maoista Barroso, zakichani miłośnicy marksizmu kulturowego itd.

 5. RomanK said

  Pani Bojkot 166..niech ze pani wytlumaczy baranom i owieczkom ,,ze ich welna, leko skora i mieso…sa wlasnoscia darmozjadow juhasow i ich Bacy….a trawa na psionke….i woda z siklawy..bosko:-))))

 6. Marucha said

  Re 3:
  Zgoda co do opisu zjawisk.
  Natomiast różnimy się chyba tłumaczeniem ich przyczyn.
  Dla patridyotów z kręgów GaPol przyczyną wszystkiego jest wszechwładna w Polsce ruska razwiedka i Putin.

 7. Griszka said

  @6:
  Może nie jestem jakimś zwolennikiem Putina, ale muszę przyznać, że ostanio dowiedziałem się od redaktora Sakiewicza, że prezydent Rosji sprzeciwia się gospodarce wolnorynkowej na świecie. Ponoć objawem jego monopolistycznych zapędów jest wspieranie Irańskiej Giełdy Naftowej… Dawno już nie słyszałem tak prymitywnej propagandy. No może po za tym, że Ruscy z Iranem produkują bomby atomowe i chcą podpalić świat.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Paru kretynów (albo agentów wpływu), którzy są gotowi ręczyć za to, że II Wojnę Światową wywołali kosmici, albo że Rosja rządzi Polską, zawsze się znajdzie – i nic w tym dziwnego, bo anomalie muszą się zdarzać.

  Najbardziej przygnębia to, że tak prymitywne, żałosne wręcz poglądy, znajdują rzesze zwolenników.
  To jest jakaś epidemia zaraźliwego imbecylizmu.
  Tego się już nie da wyleczyć.
  Ten naród jest skazany na zagładę – i zresztą g…o go to obchodzi.

 9. JO said

  Ad.7. Ona jest tak wolnorynkowa, jak ” Wolny rynek „w PRLBis…

 10. Maciej said

  Czym to się różni od Polski ? Nie wiem ile zarabia szeregowy poseł lub senator w Polsce, strzelam, że waha się do od 12 tysięcy do 18 tysięcy złotych, dodatki, prace komisji, darmowy hotel, telefon, paliwo. Jak te sumy mają się do zamykania centrum zdrowia dziecka, braku lekarstw w szpitalach, redystrybucji porad lekarzy specjalistów jako powolnej eutanazji osób starszych, głodnych polskich dzieci, ograniczenia rozwoju ludzi młodych i zdolnych nie wydolnym systemem szkolnictwa, rynkiem pracy – którego ramy kreślą o wielki kołchoz dla milionów obywateli z którego można uciec w nieznane lub pracować by zapewnić sobie minimum przeżycia, nic po za tym ? Ktoś musi tego systemu pilnować i stać na straży tego co nam zgotowano. Tak samo jest w skali europejskiej, tylko tam o inne interesy się rozchodzi.

 11. JO said

  W Anglii doslownie wszedzie sa Poacy. Calymi rodzinami, mlodzi, zdolni, silni….Serce krwawi jak patrzy sie na Ta Wielka Emigracje. Apropo Wielkiej Emigracji, Moj znajomy kiedys okreslil tym mianem obecne wykopsanie Polakow z Kraju- Wielmozni Panstwo skoczyli na mojego znajomego, ze Wielka Emigracja Byla tylko Jedna I jak mozna porownywac te wyjazdy do tej „Wielkiej Emigracji” po powstaniach…..

 12. Maciej said

  Panie Jo, obecna emigracja też jest po powstaniu, ale Solidarności …

 13. Maverick said

  Borroso czolowy lewak ktory uzurpuje sobie decydowanie za innych, dla suwerrennych obywateli ma uprawnienia ale do decydowania jakim paierem chce podetrzec sobie dupe. Unia Europejska bedzie jednym wielkim niewypalem i zawali pod ciezarem socjalistycznej biurokracji z takim hukiem, a nasi wierno poddanczy globalizmowi nawet nie potrafia sobie wyobrazic jak niepotrafili nasisci ktorzy musleli z emordy ujda im na sucho a III bedzi etrwac 1000 lat, ponoc ludzie o podobnej mentalnosci jak Radek, i Tusek razem z Bronkiem tez tak mysla, to znaczy myslec i przewidywac nie umieja ani tez zabezpieczac interesow narodowych.

 14. — Osobiscie ratunek widze w tym ze te pijawki sie zagalopuja i przykreca srube ludziom pracy podatkami a sobie odkreca kurki z dobrami wszelkimi do oporu .
  Moze zadziala syndrom ZABY wrzuconej do ukropu , poparzy sie ale natychmiast wyskoczy ratujac zycie . Wlozona do cieplej wody , bedzie sobie chwalila , nie zauwazy ze woda wciaz podgrzewana staje sie bardzo goraca . Bedzie chciala wyskoczyc ale juz za pozno , wiec sil nie starczy i sie ugotuje . Ale to dotyczy ludzi pracy na Zachodzie .
  Bo nasza polska Zaba zdaje sie ze juz plywa do gory brzuchem , bo woda juz dlugo i dawno jest za goraca .

 15. JO said

  Ad.12. Wlasnie dlatego w Zwiazku Szlachty Polskiej padlo takie okreslenie Emigracji, na co Wielozni Panstwo sie obrazilo…

 16. antka kobity szwagra brat said

  …..a co Wy na to?…..każdy orze jak może…może sie powtarzam – albo powtarzam za kimś – ale to jest rozwiązanie – coby „klan przyciasnych berecików”…kapke zdżażnić…..

  KONSTYTUCJA POLSKI – MODEL 2012
  W związku z tym, że obecna Konstytucja RP jest ZBRODNICZA, to istnieje pilna potrzeba ZMIANY Najwyższego Prawa, czyli KONSTYTUCJI.

  Powstaje pytanie; DLACZEGO MAMY ZMIENIAĆ konstytucję RP z 2 kwietnia 1997 roku.?
  Odpowiedź jest bardzo prosta – bo ta konstytucja jest ZBRODNICZA z powodu jej zapisów, a w szczególności art 84 (nakaz pobierania podatków) oraz art. 227 (oddanie monopolu na kreację pieniądza międzynarodowej sitwie bankowej).

  PLAN takiej zmiany wraz z projektem KONSTYTUCJI POLSKI – MODEL 2012 znajduje się na FORUM http://www.husarz33.fora.pl oraz na http://www.konwentnp.fora.pl

  Dziś – styczeń 2012 – wyraźnie widać, że świat jest w stanie wojny cywilizacji ŚMIERCI z cywilizacją ŻYCIA.

  Cywilizacja Śmierci jest realizowana na podstawie konstytucji. W Polsce jest to ZBRODNICZA konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997 roku.

  Cywilizacja ŻYCIA jest rozproszona, a „światełkiem w tunelu” jest projekt KONSTYTUCJI POLSKI – MODEL 2012. Zainstalować tą CYWILIZACJĘ ŻYCIA można tylko poprzez zastąpienie ZBRODNICZEJ konstytucji RP inną, czyli – KP – model 2012.

  Tekst Konstytucji Polski 2012 jest dostępny pod adresem; husarz33@wp.pl

  Można to zrobić tylko w REFERENDALNYM procesie, gdzie minimum 16 milionów OFIAR tego konstytucyjnego burdelu zagłosuje na rzecz KONSTYTUCJI POLSKI – MODEL 2012.

  Karta Referendalna jest dostępna pod adresem; husarz33@wp.pl

  Dziś jest całkiem jasne, że na jednym i tym samym terytorium NIE MOGĄ WSPÓŁISTNIEĆ (współżyć) DWIE WROGIE SOBIE CYWILIZACJE, bo nieustannie między nimi musi trwać wojna. Jedna z tych cywilizacji musi ustąpić. Tylko od OFIAR cywilizacji śmierci ZALEŻY, jak długo jeszcze tak mała garstka ZBRODNIARZY, LICHWIARZY pozostanie przy władzy pieniądza? Dziś jest wiadomo, że świat bez lichwy i podatków może istnieć, ale bez pieniędzy NIE. Problem polega na tym, że tworzenie pieniędzy nie może mieć NIC WSPÓLNEGO z bankiem, bo tworzenie pieniądza jest AKTEM SUWERENNOŚCI, a Zatem jeśli NARÓD chce być SUWERENEM, to ON musi dla siebie tworzyć pieniądze a nie bankier. No i oczywiście nie może pożyczać od „bankiera” – krwiopijcy….

  http://konstytucja.manifo.com/
  .

 17. Centuria said

  Re 11: Ktos mi kiedys tlumaczyl, ze polityka Zachodu polega na tym, aby wpuszczac emigrantow z Europy Srodkowej. Maja nadzieje na wprowadzenie rownowagi, bo sie u nich robi bardzo kolorowo.

 18. antka kobity szwagra brat said

  ….”Twój komentarz oczekuje na moderację”….czym sie naraziłem?….

  Vide https://marucha.wordpress.com/cenzura/ – admin

 19. Easy Rider said

  Ad 17.

  Sądzę, że nikomu Pan się nie naraził, ja też spotkałem się raz z takim przypadkiem i komentarz ukazał się po jakimś czasie. Być może, albo chodzi o przerwę konserwacyjną na serwerze w godzinach nocnych albo o filtr, który wychwycił frazę sugerującą wulgaryzm i komentarz jest pozostawiony do kontroli moderatora. Najlepiej, gdyby w tej kwestii wypowiedział się sam imć Gajowy.

 20. Easy Rider said

  Odnośnie tematu – proszę wybaczyć frywolność, ale jak widzę tego pana o nazwisku Rompuy, to jakoś tak sam z siebie kojarzy mi się inny (popularny, acz niecenzuralny) wyraz również kończący się w wymowie na -uj. Ten pan najlepiej nadawałby się do odgrywania roli błazna i tutaj znowu skojarzenie (skojarzenia to przekleństwo!) z fragmentem pewnego znanego wierszyka nieznanego autora:

  Miejsce błazna jest w cyrku, nigdy zaś na tronie
  A świnia będzie świnią choćby i w koronie.

  Sądzę, że ten wierszyk można by odnieść również do innych panów prominentów z UE, a szczególnie do „naszego” pana B., prezentującego się charakterystycznym uśmiechem klauna.

 21. Jan said

  Ciekawi mnie ilu Polaków mieszka w Izraelu? (liczę tylko Polaków katolików bez korzeni żydowskich, bez praktykowania religii żydowskiej i dodatkowo mówiących na codzień również po polsku a nie tylko po hebrajsku) Ilu z nich ma swoje sklepy i biznesy w Izraelu? Dodatkowo z tej liczby proszę wykluczyć kobiety (duże prawdopodobieństwo bycia żoną Żyda) albo przedstawić je jako rodzinę czyli małżeństwo Polki z Polakiem. Bardzo mnie ciekawi ilu Polaków naprawde mieszka w Izraelu bo przypuszczam, że może być to dość mała liczba. Ponadto kraje takie jak Izrael gdzie poziom życia jest stosunkowo wysoki niechętnie otwierają się przed obcokrajowcami. Ciekawi mnie opinia na temat Polaków w Izraelu np. osoby która tam była chociaż raz? pozdrawiam

 22. Jan said

  errata, zamiast (Ciekawi mnie opinia na temat Polaków w Izraelu np. osoby która tam była chociaż raz?) to: opinia na temat liczby Polaków

 23. Jan said

  „Ilu z nich ma swoje sklepy i biznesy?” hmm liczba może być tak mała, że uproszczę pytanie… Ilu z nich pracuje w Izraelu legalnie po zdobyciu pozwolenia? (podobno trudno zdobyć obcokrajowcom)

 24. edo said

  kto wie ilu naszych z rodowodem załapało się na ten miód????

 25. Marucha said

  Re 18, 19:
  Temat powraca regularnie, choć istnieje dość obszerne i definitywne wyjaśnienie na stronie
  https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Naprawdę, warto przeczytać ten niezbyt długi tekst.

 26. Wandaluzja said

  Czytam, jak zabić gestapowca Donalda Tuska? i że najlepiej Wysadzić Reichstag. Moim zdaniem to głupiego robota, bo ja 6 lat temu prosiłem wielkokrotnie Ziobrę i Kaczyńskich o śledztwo w/s neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej – aż zlitowali się Wlosi i aresztowali szefa neapolitańskiej Camorry, który ma 21 lat.

 27. palipies said

  ad.6
  Dla Pana Gajowego
  http://www.rferl.org/content/Mr_Reagan_Meet_Mr_Putin/1510946.html

 28. AQQ said

  Zmarnowana kasa na tych leserów i kłamców! na Syberii bym ich widziała jako wydobywców ręcznych rzadkich kopalin głównie tych promieniotworczych!

 29. Brat Dioskur said

  A „gadajace glowy „w radiowej trojce wytlumaczyly lemingom ,ze kolejny sped naczelnikow Eurokolchozu zakonczyl sie sukcesem ,chociaz nie uchwalono budzetu na 2013!Okazuje sie ,ze brakuje 9 mld. euro z czego tylok 4 sa udokumentowane ,czyli 5 mld sie ulotnilo!!!!Sukces fiaska ostatniego spedu bedzie tez polegal na tym ,ze IIIRP moze sobie powachac obiecane 300 mld . zl. Nawet Napierniczak zalil sie ,ze kazdy dzien zwloki oznacza strate milionow ,oczywiscie dla kolesiow na synekurkach bo przeciez nie dla pacjentow odchodzacych z kwitkiem sprzed okienek w aptekach czy chorych dzieci z Centrum Zdr.Dziecka.Najlepsze ,ze kanclerzyca jest przerazona ,czyzby przepowiednia Majow miala sie spelnic?

 30. veri said

  Po to jest wladza ! 🙂

 31. Jan said

  Czy w Izraelu istnieje przynajmniej 1 sklep polski albo 1 firma polska (np. remontowo-budowlana albo myjąca wieżowce na wysokościach a może chociaż jeden polski biznes np. myjnia samochodowa) ?
  Czy mogą państwo podać adres tego sklepu albo stronę www tej firmy ?
  Proszę o informacje. dziękuję p.s. Polska ma z Izraelem tak wątłe kontakty (nie piszę tutaj o kontaktach polskich Żydów które są oczywiste), że gdyby znalazł się w Izraelu chociaż 1 polski sklep albo polska restauracja to byłbym w szoku i byłaby to wielka sensacja godna wycieczek zorganizowanych i wpisu do przewodników turystycznych.

 32. marta15 said

  Europejczycy sami utworzyli ten urzad darmojadow zwany Junia Jewropejska, bo im obiecywal , oj obiecywal zlote gory i ponadto. Zlote gory to oni maja, a to ponadto tez.
  Cala reszta ,czyli wielkie, gooownaine NIC odziedzicza Europejczycy.
  Ale..ludzie od zawsze lubili sie mamic i ludzic.
  Kochaja tych, ktorzy im duzo obiecuja i, ze to latwo przyjdzie.

 33. Zerohero said

  Re 21

  Bez obywatelstwa to bez sensu. Z kolei obywatelstwo Izraela Polak bez „korzeni” może dostać po przyjęciu judaizmu (sama chęć nie wystarczy) albo po wejściu do żydowskiej rodziny. Generalnie liczy się czystość rasowa i kulturowa. Coś co Żydzi bardzo intensywnie zwalczają w innych krajach.

 34. ochach said

  Van Rompuy wygląda jak Jaszczur.

Sorry, the comment form is closed at this time.