Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nienawidzić Ruskich!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-25 (Niedziela)

Tak brzmi naczelny slogan środowiska, nazywającego się prawicowym i patriotycznym. Kto nie nienawidzi – ten nie patriota. Bo Ruski – to mordowanie, korupcja i zagłada cywilizacji. Tak przynajmniej pisze Piotr Lisiewicz w ostatnim numerze „Gazety Polskiej” z 21 listopada 2012:

„Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej, jeden z założycieli owego ruchu, po podpisaniu porozumienia pomiędzy abp Michalikiem oraz patriarchą Cyrylem pisał na swoim blogu: „Podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie. Dystansując się od bieżących, trudnych i skomplikowanych problemów politycznych, jest zarazem przejawem polityki przez wielkie P. Dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm”. Otóż powyższe uważam za brednie. Wejście pod orbitę Moskwy oznacza wszystkie nieszczęścia badziewia demoliberalnego plus sowieckie bagno – mordowanie patriotów, wszechobecną korupcję i degradację cywilizacyjną. Dno tysiąc razy gorsze od demoliberalnego badziewia. Kto nie rozumie, co znaczy Ruski, ten nie żaden patriota ani nacjonalista, a zaślepiony ideologią kiep”.

Nie chcąc już poruszać niekończącego się sporu polsko-polskiego nad porozumieniem pomiędzy polskim Kościołem a rosyjską Cerkwią Prawosławną (bo całe to obrzucanie błotem kościelnych hierarchów z tego powodu budzi co najmniej niesmak), i abstrahując od oczywistego nonsensu, jakim jest przypisywanie jakiejś grupie na polskiej prawicy chęci „wejścia pod orbitę Moskwy”, skupimy się nad zasadniczym punktem wywodu red. Lisiewicza – a mianowicie nad tezą, że całe „demoliberalne badziewie” to nic w porównaniu z „Ruskim”. Pod pojęciem tego ostatniego kryje się bowiem cała zawartość pojęcia „demoliberalizmu”, plus zbrodnie komunizmu, korupcja, zagłada cywilizacji (jakiej? Zachodniej, chrześcijańskiej, czy prawosławnej-rosyjskiej?).

Primo. Zachodni „demoliberalizm” – to takie patologie współczesnego świata, jak: narkomania, promowanie homoseksualizmu i różnych dewiacji psychicznych czy seksualnych; nihilizm światopoglądowy, konsumpcjonizm, rozpasany indywidualizm, hedonizm i wojujący ateizm. To zaciekła walka z tradycyjnymi wartościami społecznymi, religijnymi, etycznymi. To walka z rodziną, wiarą, tradycją i historią. To aborcja i eutanazja, ciągle spadający przyrost naturalny europejskich narodów. To kosmopolityzm i globalizm, unifikacja polityczna i ekonomiczna, niszczenie narodowych odrębności, tożsamości i świadomości przez instytucje ponadnarodowe i próby zbudowania europejskiego superpaństwa oraz stworzenia nowego człowieka, „Europejczyka”.

To właśnie, moim zdaniem, współczesne (nie historyczne, jak bolszewizm i stalinowski ateizm) zagrożenie dla zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji (o ile takowa jeszcze istnieje, co w gruncie rzeczy wątpliwe). Posługując się aktualnym przykładem: „demoliberalizm” to cały ten „cipkoszał” – czyli Pussy Riot, wojujące feministki, które swoje bluźniercze show z okrzykami „Żesz kurwa, żesz kurwa!” i lamentem nad „zesłanym na Sybir Gay Pride” (gejowską dumą) odstawiły w Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. To ścinanie przez „feministki” z nagimi cyckami krzyży pamięci ofiar totalitaryzmów i zamachy na świątynie na terenie całej Rosji. Oto walka z cywilizacją – już nie tylko zachodnią, bo ta i tak na kolanach leży, ale i z prawosławną-rosyjską. A prowadzącym ją „siłom postępu” dużo bliżej do ideologii leninizmu, niż władzom współczesnej Rosji.

Secundo. Rosja, „Ruski” i hasło nienawiści wobec nich. Zrozumieć mogę nienawiść wobec Rosji carskiej. Za zabory, zsyłki na Sybir, popowstaniowe represje, za rzeź Pragi. Za rusyfikację, ucisk narodowy i religijny, konfiskaty mienia czy przymusowe roboty. Za korupcję i przegniły system administracyjno-biurokratyczny. Wreszcie – za sojusz rosyjskiej Cerkwi z tronem, oznaczający dla nas, Polaków, narodowy ucisk i obce panowanie. Rozumiem dużo bardziej nienawiść wobec leninowsko-stalinowskiego bolszewizmu i Związku Radzieckiego. Za ludobójstwo na Kresach, za Katyń i łagry. Za zsyłki na Sybir; za zagarnięcie prawie połowy odrodzonej, niepodległej po 123 latach zaborów Polski. Za narzucony siłą i siłą utrzymywany przez 45 lat system ateistycznego, kolektywistycznego, autorytarnego socjalizmu. Za wszystkie komunistyczne zbrodnie, za brak wolnej Polski i niewolę.

Nie za bardzo za to rozumiem nienawiści do współczesnej Rosji. Przynajmniej do momentu katastrofy smoleńskiej brak było sensownych argumentów na rzecz tejże nienawiści – teraz dostarczać je może wiara w zorganizowany rosyjsko-rządowy zamach na prezydenta RP. Ale poza tym – hasła, że Putin to nowy Stalin, że mamy się użalać nad „brakiem demokracji i swobód obywatelskich”, że skazywanie oligarchów na pobyty w obozach pracy to zamach na „niezbywalne i uniwersalne prawa człowieka”, że powinniśmy za wszelką cenę wspierać destabilizujące Eurazję „kolorowe rewolucje” finansowane przez USA – jakoś mnie nie przekonują.

Rosja – to nie wyłącznie car, Lenin, Stalin czy Putin, nawet jeśli mają wiele cech wspólnych, charakterystycznych dla cywilizacyjnych i geopolitycznych uwarunkowań tego wielkiego obszaru. Rosja to także wspaniała kultura: literatura tworzona przez Tołstoja, Puszkina, Dostojewskiego, Lermontowa, Gogola, Bułhakowa, Szołochowa, Pasternaka, Okudżawy, Jerofiejewa czy Sołżenicyna. To filozofia Czaadajewa, Tołstoja czy Danielewskiego. Rosja to drewniana, tradycyjna architektura sakralna – cerkwie, klasztory, monastyry. To wspaniałe, XIX-wieczne gmachy administracyjne, pałace czy dworce kolejowe. Rosja to jedyne tego rodzaju muzea z niezliczonymi zbiorami dzieł sztuki: Ermitaż w Petersburgu, Galeria Trietiakowska czy Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie. Rosja – to rosyjska muzyka ludowa, teatr, balet czy słynny Chór Aleksandrowa. To także rosyjska kuchnia z blinami, pierogami, syberyjskimi rybami, kwasem chlebowym i wódką. Rosja to także niespotykane nigdzie indziej na świecie, bezkresne i nietknięte przez człowieka krajobrazy tajgi i tundry na Syberii, to jezioro Bajkał, Kamczatka, odludzia z zapierającymi dech krajobrazami i niewiarygodnym bogactwem fauny, flory czy zasobów naturalnych.

Rosja to także pewna charakterystyczna mentalność, serdeczność i życzliwość człowieka wobec człowieka, jaką ciężko znaleźć jeszcze na Zachodzie. Identyfikowanie tego wszystkiego wyłącznie z Czeka, NKWD i KGB, to nic innego, jak stwierdzenie, że Niemcy to wyłącznie Hitler i III Rzesza.

Tertio. Postulat „zrozumienia, co znaczy Ruski” jako wyznacznik patriotyzmu. Czynienie z antyrusycyzmu „narodowej” ideologii… Jeśli ktoś stwierdzi, że nienawidzi Żyda, „bo tak”, to słusznie nazwiemy go antysemitą. Podobnie będzie, gdy ktoś powie, że tak po prostu nienawidzi Murzyna – wtedy będzie rasistą. Natomiast antyrosyjskość ma być wyznacznikiem patriotyzmu. Nie rozumiem. Doskonale znam faktyczne rosyjskie winy wobec Polaków, wszystkie zbrodnie, całą przemoc, agresje, zabory, ludobójstwa. Mam świadomość, że historia pełna była krzywd i ran, zbyt często zadawanych nam przez Rosję. Ale ślepej nienawiści do „Ruskiego”, do całego dorobku kulturowego, cywilizacyjnego, historycznego – nie rozumiem. Niech więc będzie – „zaślepiony ideologią kiep”

Michał Soska
http://sol.myslpolska.pl

Komentarze 62 do “Nienawidzić Ruskich!”

 1. Kazek said

  Przepraszam ,że nie na temat ale za rosyjskojęzyczną stroną :
  http://www.interfax-religion.ru/judaism/?act=news&div=9960
  podano, że wnuk Goeringa przyjął judaizm.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. Siggi said

  ad.1-Kazek,nie przyjal tylko planuje…
  To nie jest takie proste. Chyba,ze zapisal sie do tzw.judaizmu postepowego -Beit,ale tu sie miedzy soba mocno zwalczaja.
  Nosic kipe,gwiazde,to zaden problem.Jest jeszcze wiele innych rzeczy do noszenia i obnoszenia sie i to o niczy jeszcze nie swiadczy.

 4. Joe said

  Re#3 To nie jest tajemnica kim byli tworcy NSDAP kto ich wspieral i finansowal.Ale dobra i to ze po latach wychodzi w sposob oczywisty i naturalny….prawda,prawda i tylko prawda.Tylko co teraz powiedza nasi przyjaciele ktorzy przez lata oskarzali nas o teorie spiskowe?
  A jezeli chodzi o „Ruskich”?Wiecej pili gorzaly od Polakow….ale w szachy zawsze ich wydymali.Zwyczajne kompleksy….nieudacznikow.

 5. Tusia said

  „Książka ta powinna być wydawana i rozpowszechniona wśród chrześcijańskiego ludu w milionowym nakładzie…” Alfons Maria Weigel , proboszcz w Rottenburgg /Laaber 1983 r.

  http://superfon.myftp.org:9080/Ksi%C4%85%C5%BCki%20opublikowane%20do%20%C5%9Bci%C4%85gni%C4%99cia/Ksi%C4%85%C5%BCki%20r%C3%B3%C5%BCne/Labo%20%20Zamach%20na%20Papie%C5%BCa.txt

 6. Kazek said

  AD 3 – nie jestem mocny w rosyjskim.
  Czytałem książkę Irvinga pt. „Norymberga ostatnia bitwa” pisze tam ,że Goering miał tylko córkę Emmę, która została po wojnie stomatologiem. Może ten cały wnuk to lipa bo nie nazywałby się Goering..

 7. Griszka said

  Ja tam czekam aż w końcu schizma wschodnia się zakończy a kurtuazyjne klepanie się po plecach różnych oficjeli nie robi na mnie większego wrażenia… Szczególnie, że za chwilę te same osoby mogą pobiec na mszę ekumeniczną z protestanckim przebierańcem albo będą patronować Dniom Judaizmu…
  A Gazeta Polska – szkoda gadać, przedstawianie każdego Rosjanina jako czekistę i polakożercę jest zagrywką poniżej pasa. To typowe środowisko neokonów, dla którego nie mam nawet odrobiny cierpliwości, niby pozują na prawicę, ale z drugiej strony nawołują do ‚obrony demokracji’ w Syrii czy Iranie – wiadomo skąd pieniążki płyną na ich działalność.
  Ciekawe też, że żaden z nich nie zaśpiewa w tej samej sentymentalnej tonacji, gdy w tym samym czasie despotyczne władze przyjaznej USraelowi Arabii Saudyjskiej czy Bahrajnu przy pomocy wojska pacyfikują pokojowe demonstracje:
  http://www.youtube.com/watch?v=zB2DeZBgTEk (przykład autocenzury w CNN, przez którą z pracy odeszła spora grupa uczciwych dziennikarzy).

 8. Jak zwykle w Polsce nastapiła polaryzacja postaw i brak zdrowego rozsądku.

 9. Joe said

  Jestesmy tacy madrzy…ale dlaczego jestesmy w tym miejscu?

 10. Teresa said

  Gazeta Polska jest tuba propagandowa kierownictwa PIS, i powiazanego z nim zydomasonerii.
  Wiekszosc zbrodni na Polakach, ktore przypisuje sie Polakom, zrobili zydzi o rosyjskich nazwiskach.
  Hierarchia polskiego Kościołem oraz rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej jezst zazydzona i masonska.
  Wszystko jest pod kontrola zydow, Putin tez.

 11. veri said

  „Gazeta Polska”, jak wskazuje nazwa jest produktem czysto zydowskim ( swego czasu byla ‚prawicowym’ dodatkiem do „GieW” ) !

 12. Griszka said

  @10
  „Cerkwii Prawosławnej jezst zazydzona i masonska”
  ??? O smutnych panach z KGB słyszałem, ale o tym… Więc po co ta cała szopka z Pussy Riot, ścinaniem krzyży, włamywaniem się do cerkwi ?

 13. Błysk said

  Swego czasu ,bodajże Krajski , napisał ,że wynika z pism masońskich iż jedno ze znanych prawicowych pism jest dziełem masonerii.Ponieważ GP współpracowała z prez. Kaczyńskim i Suchocką z Watykanu ,w obaleniu biskupa Wielgusa , stąd podejrzenie ,że to pismo to na . Dodam,że zakłada ona wszędzie kluby i ma masę pieniędzy.To by też potwierdząło ,że jest pismem masońskim.

 14. Griszka said

  http://www.krajski.com.pl/gazetapl.htm

 15. Maciej said

  Jeszcze jeden kwiatek pana redaktora Lisiewicza, na prawdę Ci ludzie robią większą szkodę, niż Szechter i jego sfora, tutaj i tutaj kłamstwo, trzeba ratować uczciwych Polaków którzy dają się nabierać na ten cały ruch narodowy oparty na Pisie i GP !

  http://niezalezna.pl/31906-piotr-lisiewicz-rusofobia-jak-antysemityzm

 16. Griszka said

  @15:
  BBC i New York Times jako tuby propagandowe Putina, oj redaktor Lisiewicz już naprawdę odleciał :):)

 17. 25godzina said

  >…co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm…

  M.in. o tym:

 18. wet3 said

  @ Griszka
  Jak na ten dzisiejszy swiat patrze, to tylko poza niektorymi pewnikami jak POPiS, SLD czy Palikutas-Palikot, reszta, szczegolnie na arenie miedzynarodowej – tej zachodniej jest dosc wyrazna – rzadzi zydowskie i prozydowskie oraz proszwabskie masonskie antychrzescijanstwo i jego szabasgoje. Natomiast wszystko na stronie wschodniej (= rosyjskiej) jawi sie jako genialne pomieszanie z poplataniem. Kiedys bylo powiedzenie: nawet Bog nie wie ile jest zakonow zenskich. Mozna jes dzis smialo zastosowac do tego, co dzieje sie w Rosji. Dzisiejsza Rosja to sfinks!

 19. JerzyS said

  Scenariusz i reżyserzy
  Wspomnienie Obrońców Twierdzy Modlin – 1969r.

  Gdyby tak Lech Kaczyński zorganizował pielgrzymkę pieszą do Modlina,
  zamiast lotniczą do Smoleńska,
  to być może do dziś żyłby jeszcze
  Nie powstała by wtedy Sekta Smoleńska!

  IPN też do dziś o bombardowaniu przez Niemców szpitala boi się pisać!

 20. Maverick said

  Rosjanie sa bardziej slowianscy niz Polacy, Polacy juz dali sie sprzedac globalistycznej kabale. Robia z Polski orwellowski folwark milosciwie nam panujacy, gdy w Rosji dba sie o jej interes narodowy i slowianski. Rosjanie masowo powracaja do kosciola po latach doktrynacji komuszej gdy w Polsce mimo ze Papiezem byl Polak jest rozwalka kosciola, mlodzi maja wyzbywac sie wiary i w TV lansuja sodome i Gomore roznej masci seksuolodzy.

 21. Marucha said

  Re 20:
  W Rosji jest jeszcze masę do zrobienia, co potwierdzą osoby tam mieszkające… ale wydaje się, że próbuje się naprawić ten stan rzeczy, że coś się robi, że walczy się o powrót do rosyjskich korzeni..
  W Polsce nie ma nic, co podążało by w dobrym kierunku. Nie ma nic – ani w polityce, ani w gospodarce, ani w duchowości narodu.

 22. Maciej said

  @ 21

  Panie Marucha, Gajówka jest w Polsce !! Jeden człowiek nie zmieni Polski, ale informacje od niego mogą jak najbardziej …

 23. Marucha said

  Re 22:
  A na Internecie wyzywają mnie od najgorszych żydowskich agentów, bo gadaniną odwracam uwagę ludzi od spraw życiowych – zamiast wziąć się za organizowanie zbrojnego ruchu oporu, stworzenie podziemnego państwa wraz z rządem oraz wypuszczenie własnego satelity w kosmos żeby nadawał patriotyczne pieśni.

 24. wi42 said

  Re: 19, JerzyS

  Bardzo dobry film (jednak z czasow komuny – moze zakazac tak jak czterech pancernych?). Jacy wspaniali ludzie i ich bezposrdnie wspomnienia.
  PS: Okazuje sie, ze wynalazek strzelania w tyl glowy jak wynika z filmu byl dobrze znany niemieckim zolnierzom. Tutaj nie chodzi o jakies SS czy NKWD – chodzi o wojsko niemieckie.

 25. Maciej said

  Może to marne porównanie, ale dwa lata temu znalazłem telefon na moim blokowisku pod sklepem, wybrałem kontakt mama i zadzwoniłem, powiedziałem, że mam telefon znalazłem w tym i w tym miejscu i czekam na kogoś by go odebrał. Przyjechał młody motorowerzysta wziął telefon, podziękował i pojechał. Na drugi dzień dowiedziałem się w pracy, że kradnę telefony na blokach i trzeba na mnie uważać … Ludzie właśnie tacy są – gadają … Akcje zbrojne to fikcja, możemy tylko świadomością walczyć, równie dobrze każdy może informować swoich sąsiadów, rodziny, osoby z najbliższego otoczenia w ten sposób trzeba sformować w Polsce ruch oporu. Tylko najpierw trzeba sformować świadome młode elity poparte doświadczeniem starszych Polaków … Nasz czas przyjdzie, spokojnie panie Gajowy, kiedyś nie mieliśmy państwa 123 lata, przyszedł Dmowski znikąd na wielki Wersal i zrobił dla narodu wszystko co tylko mógł … Dał nam państwo, teraz mamy państwo, tylko nie mamy prawa – które ktoś ustanowił, a my możemy je zmienić, nie mamy ekonomi która oparta jest na tym prawie … Dmowski to wszystko załatwił na drodze międzynarodowej, my musimy posprzątać u siebie w domu … Posprzątamy …

 26. Dziwne to środowisko gazety polskiej i niezależnej, do pewnego czasu ceniłem ich ze względu na to że nie było propagandy, ale ostatnio zauważam że żyjemy w Państwie że albo jest się zwolennikiem Tuska albo Kaczyńskiego, to jakaś paranoja…dobrze by było gdyby niezależna faktycznie była niezależną ale obawiam się że to niemożliwe.

  Polityka to wielkie bagno, wszyscy tracimy na tym co się teraz dzieje….właśnie słucham o „języku nienawiści” w tv, trąbia i huczą publicyści, socjolodzy, psycho-lodzy i marni redaktorzy, dziś temat Brauna który powiedział że pozabijać wszystkich…szkoda że jak Palikot w podobnym tonie mówił podobne słowa nikt nic nie mówił….i jeszcze ten Brunon którego nikt nie widział, sprawa trochę ucichła może za jakiś czas popełni samobójstwo w areszcie..oczywiście z powodów depresyjno-antysemicko-nacjonalistycznych…

 27. Marcin said

  Ad 21
  Rosja i Rosjanie zasługują na to aby godnie żyć ( oni w przeciwieństwie do nas przynajmniej próbują ) po wielkim nieszczęściu jakie ich spotkało w postaci żydobolszewizmu ( ponad 60 mln ofiar )! Rosja ma strategię rozwoju, Polska jest tylko elementem czyjejś strategii – pozamiatane!

 28. Easy Rider said

  Ad 21 i inni.

  Jeżeli mamy do czynienia z sianiem w Polsce nienawiści do Rosji i Rosjan, to z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że jest to żydomasońska robota, zresztą mająca już długą historię. To zawsze było ich celem: skłócanie Słowian, którzy zjednoczeni mogliby stanowić potężną siłę.

  Natomiast nie mam złudzeń, że w Polsce może coś jeszcze pójść w dobrym kierunku. Jak nie poszło zaraz po 1989 r. i przez ponad 20 lat później, to teraz można liczyć tylko na interwencję Siły Wyższej albo jakiś kryzys ogólnoświatowy, który doprowadzi do upadku NWO. Na razie, dopóki pozostajemy w „bratnim uścisku” z UE i NATO (podobnie jak kiedyś z Układem Warszawskim i RWPG), nic nie da się zrobić. Nawet jeżeli znalazłby się w Polsce przywódca sprzeciwiający się NWO i uzyskałby poparcie elektoratu, to moglibyśmy liczyć na „bratnią pomoc” ze strony wojsk NATO (ze skutkami jak w b. Jugosławii), gdyż w Polsce „byłaby zagrożona demokracja”. Na razie jedynym racjonalnym działaniem jest „praca u podstaw” – jakkolwiek archaicznie zabrzmi to określenie, ale trudno znaleźć inne na określenie niezbędnego kierunku działań.

 29. JO said

  Ad.27. Mozna zrobic to co Robi Pan Gajowy, Bractwo Piusa X…..to I tylko to trzeba robic.

 30. Marcin said

  Leszek Bubel mówi że Winnicki to ‚ukryta opcja żydowska” a Wy jak myślicie?

 31. Easy Rider said

  Ad 29.

  A ja myślę, że właśnie Bubel to jest ta „ukryta opcja żydowska” – ktoś przecież musi okazywać ten „antysemityzm wyssany z mlekiem matki”. Dlatego on otrzymał coś w rodzaju licencji na „antysemityzm”, podobnie jak Michalkiewicz. Zresztą, gdzieś niedawno czytałem na którejś stronie (może nawet w Gajówce albo w podanym linku) o żydowskim pochodzeniu Bubla.

 32. Marcin said

  Ad 30
  A ja myślę, że i jeden i drugi!

 33. niereligijna said

  mieszkam jeszcze w usa a prawie codziennie ogladam rosyjskie filmy, pozwalaja mi nie zapomniec o realnym swiecie, takim w ktorym ludzie troszcza sie o swoich bliskich i sasiadow. Np taka scena….
  Gdy facet znajduje nieznajoma dziewczynke wsrod bezdomnych, bierze ja za raczke i odprowadza do domu.Matka dziewczynki nie jest aresztowana za zaniedbanie dziecka ani facet nie jest oskarzony o pedofilie.
  Jesli w jakims filmie dziewczyna zachodzi przypadkowo w ciaze, wszyscy pracuja nad tym by ja przekonac by nie robila aborcji.
  Te filmy sa duzo lepsze od filmow amerykanskich i polskich. Maja pomyslowe scenariusze i dobra akcje. Aktorki nie lataja nago lub pol nago by przyciagac uwage widza.
  Zawsze lubilam Rosje, ludzi tam zyjacych i folklor . Zaczelam tam bywac od swoich 13 urodzin, nie znalam jeszcze prawdziwej historii komunizmu, ale juz wtedy wiedzialam ze cos nie jest tak , ze komunizm to nie ich pomysl.
  Nawet w tych amerykansko-podobnych show Rosjanie promuja swoja kulture, piesni,folklor i ci co to oceniaja widocznie nie sa zydami lub jesli sa to nie czuja sie silni by z tego szydzic i sie wysmiewac.

  Moga nawolywac do nienawisci do Rosji u mnie nie da sie im nic wskorac.

 34. wi42 said

  Re 32 N

  Tutaj Pani cos ciekawego znajdzie codziennie (nie koniecznie wszystkie linki sa dobre):

  http://trueinform.ru/index.php

 35. wi42 said

  Re: 28 JO i poprzednie wpisy na temat co robic.

  W zasadzie jest to bardzo wazne. Pisalem tez kiedys o pracy nad projektem konstytucji – do tego kazdy ma prawo. Trzeba sprecyzowac czego sie chce a to jest zadanie duzo, duzo trudniejsze niz czytanie internetu. W Rosji robi to pisarz Starikow (wiek 42 lata) i Fiodorow:
  http://nstarikov.ru/

 36. Miet said

  Ladnie to Pani napisala.
  Mimo, ze nie zgadzamy sie ze soba odnosnie amerykanskiej edukacji ale w tym temacie jestem po Pani stronie. Mnie tez napawa nadzieja fakt, ze Rosjanie nie dali sie zwariowac, zyja swoim stylem i to ze sa Slowianami napawa mnie nadzieja.
  Mialem wsrod nich wielu przyjaciol, matematykow – oni potrafia byc soba i byc z tego dumni.
  Gdy oni przegraja – cala ludzkosc przegra.
  Film Bondarczuka – „Wojna i Pokoj” trzymam w swoich archiwach jak relikwie – Rosjanie nie dopuszcza aby kultura slowianska przepadla – licze na nich.

 37. wi42 said

  Re: 35 Wszyscy pokladamy nadzieje w Bogu.
  Wiele z tego co sie dzieje w Rosji tez budzi nadzieje. Podobnych zjawisk jak glebia i rzeczowosc dyskusji, przedstawiania tego co sie dzieje i przede wszystkim mowienie o kierunkach zmian nie ma w innych krajach (najwyzej w malym stopniu). Dlatego ci co propaguja nienawisc do obecnej Rosji, swiadomie lub nie, popieraja szatana.
  A szatan zas obral wpajanie nienawisci do Rosji za glowny kierunek propagandy od 20 lat.

 38. niereligijna said

  Panie Miet , oboje mozemy pisac falszywe komplementy dla edukacji swiatowej, tylko tyle ze nasze pisanie nie zmieni faktu ze mlodzi ludzie sa bardzo zaniedbani pod wzg
  „naukowym”.
  Corka mojego meza ukonczyla University of California, Berkeley, na „wykladach” z historii dostawala testy, w ktorych miala zaznaczyc prawidlowo np nazwisko wodza i toczonej przez niego bitwy ew jej date. Nikt nie wykladal dlaczego i czego konsekwencja byla ta bitwa, lub takie czy inne wodza zachowanie.
  Historia to nie tylko daty i nazwiska.
  Tak samo jak to mozliwe ze w Rosji wybuchla rewolucja? nikt nie mowi ani nie pisze kto to sfinansowal.
  Wladzy nie zalezy zeby lud byl madry….wladza lud uzywa.

 39. JO said

  Ad.34. W Gajowce posrednio I bezposrednio poruszanych bylo wiele razy tematow jak uni lamia Konstytucje, jak zmieniaja Ja przeciwko Nam.

  Tak I Powinno byc publicznie gloszona wiedza na temat Prawa dla Polski I Polakow. Jezeli walczyc to w wiadomej sprawie.

  Uni zlamali wszystkie Prawa .., ktore Solidarnosc wywalczyla, wszystkie postulaty! Zlamali wielokrotnie Konstytucje o czym Pisze Pan Jozef Bizon, zmienili Ja przeciwko Nam…

  W Gajowce Jest poruszana najwazniejsza Edukacja, Edukacja wykladni Wiary Katolickiej. Polak to Katolik I bez tej swiadomosci I Wiary Polacy stana sie Kim’s innym lub dad za sie Zabic Talmudycznymi metodami jak to sie Dzieje juz.

  Wiedza-Wiara pozwala odroznic Klamstwo od Prawdy, jest zrodlem Patrityzmu, doskonalosci, niezbednej w Walce o swoja Rodzine, Rod Panstwo…

  Osobiscie dla mnie Wazne jest, ze Tu Ukazywany jest system Rozsadzenia POLSKI od srodka Przez Jana Pawla II tak, jak to zrobil Sobor Watykaski II wysadzajac od Srodka Kosciol Katolicki

 40. JO said

  JPII wysadzil DUCHA Polski od Srodka. Zabijajac Ducha Polskiego przyczynil sie do tego co mamy dzis.

  Gdybysmy NIE byli Modernistami, nie udalo by sie Kwasniewskiemu, Kuroniowi, Geremkowi, Mazowieckiemu …..

 41. JerzyS said

  wi42 powiedział/a
  2012-11-25 (niedziela) @ 23:33:35

  PS: Okazuje sie, ze wynalazek strzelania w tyl glowy jak wynika z filmu byl dobrze znany niemieckim zolnierzom. Tutaj nie chodzi o jakies SS czy NKWD – chodzi o wojsko niemieckie.
  ================================================
  Rosjanie wcale nie chcieli mordować w Katyniu.
  Gdyby to chcieli zrobić,
  zrobiliby to od razu tak jak to robili Niemcy mordując strzałem w tył głowy obrońców Modlina.
  Po co trzymać i żywic tyle tysięcy darmozjadów!?
  Rosjanie prowadzili rozmowy jak przekazać jeńców Niemcom.
  To Niemcy odmówili przyjęcia jeńców m i chcieli , aby Rosja ich wymordowała .
  Rosjanie zorientowali sie o tym błędzie po niewczasie.

  .
  To powinniśmy powtarzać do znudzenia,
  aż szkodniki z sekty smoleńskiej zrozumieją

 42. Marucha said

  Re 40:
  Zniszczono w Polakach zrozumienie, czym powinien być Kościół, wypaczono ich religijność, zdeprawowano i ogłupiono.
  Gdybym był złośliwy, powiedział bym, że trafiono na podatny grunt, na glinę łatwą do urobienia.

 43. JO said

  ad.42. W Anglii Wystarczylo zabic 200 000 ludzi by ich oglupic i na bazie Tradycyjnego Anglikanizmu wprowadzic MOdernizm – Judaizm Kompletny.

  W Polsce zabito 10 0000 0000 podczas ostatniej Wojny, zniszczono zabytki Kultury, Zmieniono Granice Panstwa i Etnicznosc – Polaryzuajc ja na Kresy – Bialorus, Ukraine oraz PRL , ktora nazwana Polska a w niej ludnosc i tylko w niej Polakami .

  Nie uwazam , by POLACY byli Podatnym Gruntem.
  To co po Polakach Zostalo, jest gruntem Bezbronnym

  Jan Pawel II i Zydowska Elita wiedzieli o tym, przeciez to ta Elita doprowadzila do cholokaustu Polakow i Zmian Granic i polaryzacji Etnicznosci. Ta Wraza Elite Jan Pawel II popieral, wspieral moralnie i finansowo nie pozwalajac na Rozliczenie , na Ujawnienie Prawdy.

 44. Inkwizytor said

  Poglądy Lisiewicza są typowe dla sekty smoleńskiej, piłsudczyków, Radia Miriam i oczywiście najbardziej patriotycznych patriotów z ultrapatriotycznej partii PiS 🙂

 45. Przecław said

  Kto używa określenia „ruski” automatycznie deprecjonuje Polskę i polskość. Dzieje się tak dlatego, że Ruś od 14 wieku jest zjednoczona z Polską, jest częścia wielkiego związku Słowian zapoczątkowanego jeszcze przez poprzedników Kazimierza Wielkiego.
  Czy zdają sobie z tego sprawę kreatury w rodzaju Sakiewicza /Sakowicza ?/, Lisiewicza i /w czasie przeszłym/ Szaniawskiego ?

 46. Przecław said

  Miałem na myśli kto używa określenia „ruski” w wiadomym znaczeniu. Albowiem w znaczeniu tradycyjnym jest to określenie jak najbardziej przyjazne Polsce i w takim uzywali go chociażby Jan Matejko i Feliks Koneczny wspominając o „Braciach Rusinach”.
  To kreatura Szaniawski wymyśliła kłamliwy termin „Hołd Ruski”, który naprawdę był Hołdem Moskiewskim. Szkoda tylko, że daleko posunięta ignorancja Polaczków akceptuje podobne określenie, zamiast odrzucić je z miejsca jako ciało obce.

 47. Zbigniew Kozioł said

  Potwierdzam subiektywnie to co Pani Niereligijna napisała:

  mieszkam jeszcze w usa a prawie codziennie ogladam rosyjskie filmy, pozwalaja mi nie zapomniec o realnym swiecie, takim w ktorym ludzie troszcza sie o swoich bliskich i sasiadow.

  Tak jest. Życie nie jest tu zatomizowane jak na Zachodzie, a zapewne wkrótce będzie i w Polsce. Można liczyć na pomoc zupełnie obcych ludzi, sąsiadów, pomoc serdeczną w biedzie. Ja bym tu długo nie przeżył gdyby nie moja żona a także pewna troska wszystkich których tutaj znam, choćby powierzchownie, z daleka. Gdy niedawno sąsiadowi na klatce było żle ze zdrowiem, to dzwoni do nas bardzo młoda dziewczyna której nie znam (zapewne młodsze rodzeństwo młodej sąsiadki tuż obok). Dzwoni, dobija się, z płaczem, co robić? A chodziło o innego sąsiada. Gdy było tak, że mogłem potencjalnie nie mieć gdzie mieszkać, to żona poruszyła wszystkich swoich znajomych i nikt z nich nie powiedział nie (teraz mieszkamy razem z żoną we własnym mieszkaniu, acz tu też taki drobiazg: żona regularnie dwa razy w tygodniu chodzi na noc do swojej mamy staruszki, co mnie oczywiście wnerwia, ale rozumiem).

  Np taka scena….
  Gdy facet znajduje nieznajoma dziewczynke wsrod bezdomnych, bierze ja za raczke i odprowadza do domu.Matka dziewczynki nie jest aresztowana za zaniedbanie dziecka ani facet nie jest oskarzony o pedofilie.
  Jesli w jakims filmie dziewczyna zachodzi przypadkowo w ciaze, wszyscy pracuja nad tym by ja przekonac by nie robila aborcji.

  Tak jest. W telewizji wiele programów po prostu kształci ludzi, wychowuje, pokazuje prawidłową drogę. To trochę było i w PRL. Potem TV się w Polsce zbiesiła i nie pokazuje już wartości. Acz w rosyjskiej TV też jest wiele chłamu, tam też biegają goło, ale na tych kanałach bardziej prywatnych. W oficjalnych kanałach nie ma. Są natomiast bardzo dobre programy publicystyczne, dyskusje na naprawdę dobrym poziomie, gdzie widać troskę o życie wszystkich, o to jak organizować to społeczeństwo, patrzenie z różnych stron.

 48. JO said

  ad.45, 46. To jest wynik Zydowskiej Polarycacji Polakow i wdrazania wrazej Historri, zaklamanej historii, zmiany Granic, Polaryzacji Lokalnokulturowej.

  Wyrzucania z Pamieci Historycznej Polakow kim i czym jest Polska, Polskosc, Polacy.

  Ruski=Polski
  Rosyjski=Moskiewski

 49. JO said

  ad.47. Dzis TV Polska w Bialy dzien Jawnie dokonuje przestepstw puszczajac DEPRAWUJACE Polakow Programy, niszczace Polakow Kulture.

  TV to Kryminalisci

 50. niereligijna said

  Dlaczego boimy się Putina? Dlatego, że jest genialny
  Utworzono: wtorek, 28, sierpień 2012 19:02
  Opublikowano: wtorek, 28, sierpień 2012 19:02
  Odsłony: 1021

  Ocena użytkowników: / 17
  SłabyŚwietny

  Jak już informowaliśmy Putin czyli Rosja przygotowuje się do wywołania „wojny informacyjnej” byłym krajom socjalistycznym czyli także Polski. Putin w przeciwieństwie do naszych polityków jest człowiekiem oświeconym i otoczonym najwybitniejszymi doradcami w kwestii informatyzacji kraju i funkcjonowania Internetu.

  Od 2007 roku premier Putin zachęcał – relacjonowałem to na mediologia.pl – administrację do korzystania z „wolnego oprogramowania” (open-source), a Leonid Reiman, rosyjski minister komunikacji, ogłosił już w 2007 r, że do 2009 roku na wszystkich szkolnych komputerach zostanie zainstalowany rosyjska wersja Linuksa (sztandarowy produkt „wolnego oprogramowania”).

  28 grudnia 2010 roku premier Rosji Putin podpisał przejście informatycznych systemów administracji państwowej, bazujących na systemie operacyjnym Windows, na system Linux. Jednocześnie 60 tysięcy nauczycieli informatyki w Rosji otrzyma CD z dystrybucją Linuxa i jest zobowiązana na lekcjach informatyki nauczać uczniów podstaw funkcjonowania tego darmowego sytemu operacyjnego. Można podziwiać determinizm elity politycznej Rosji, która – na wzór reform Piotra I – chce z jednej strony odgórnie zmienić sposób funkcjonowania swojej administracji, z drugiej zaś uniezależnić się od monopolu informatycznego amerykańskiej firmy Microsoft.

  Reforma ta świadczy o przenikliwości rosyjskiego przywódcy i o jego doskonałej orientacji w skomplikowanych kwestiach społeczeństwa informacyjnego. Putin ma we krwi znajomość Internetu i wie doskonale jak prowadzić „wojnę informacyjną”, ponieważ cała historia Rosji i ZSRR tego go nauczyła. Rosjanie to urodzeni manipulatorzy i urodzeni fachowcy od tworzenia wirtualnych rzeczywistości, które sa kamieniem węgielnym internetowej cywilizacji.

  Skąd te umiejętności? Podręczniki od teorii współczesnych mediów elektronicznych swój wykład zaczynają prawie zawsze od wyjaśnienia czym były wioski Potiomkina. Według historyków pod koniec XVIII wieku caryca Katarzyna Wielka postanowiła na własne oczy zobaczyć w jakich warunkach żyją chłopi. Kniaź Potiomkin jej kochanek i minister, rozkazał zbudować imitacje wiosek wzdłuż planowej trasy wyprawy. Każda wioska składała się z rzędu ustrojonych w kwiaty pięknych fasad zwróconych w stronę drogi i umieszczonej w pewnej odległości od niej.

  Maskarada się udała w 100% ponieważ caryca nigdy nie wysiadła z powozu i wróciła z podróży przekonana, że chłopi rosyjscy żyją szczęśliwie i dostatnio. Zmieniając wioski w fasady kniaź Potiomkin stworzył iluzje rzeczywistości. Wiek XX przyniósł bardziej efektywną metodę tworzenia iluzji rzeczywistości: jest nią – kino. Zastępując okno powozu lub samochodu ekranem, na którym wyświetlane są obrazy kino fabularne stworzyło nowe możliwości symulacji czy tworzenia iluzji rzeczywistość.

  Kino fabularne, które znamy, opiera się na okłamywaniu widza. Różnica między wioska Potiomkina i kinem jest taka, że w nieruchomej wiosce to widz się porusza, natomiast w kinie widz jest nieruchomy, porusza się zaś sam film. Montaż – to kluczowa XX-wieczna technologia imitowania rzeczywistości.

  Teoretycy filmu wyróżniają wiele rodzajów montażu, jednak dla naszego tematu warto wymienić dwa główne: montaż równoległy zwany po prostu montażem, w którym osobne rzeczywistości tworzą kolejne momenty na osi czasowej, oraz montaż w kadrze (o wiele rzadziej w filmie używany) w którym osobne rzeczywistości stanowią części jednego obrazu. Montaż – to kluczowa XX-wieczna technologia imitowania rzeczywistości.

  W filmie fabularnym montaż był używany do manipulacji ideologicznej ale także do konstruowania znaczenia (lub wywołania odpowiedniego stanu psychicznego widza) z osobnych fragmentów rzeczywistości przed-filmowej. Teoretycy kina nazywają tą imitacje-manipulacje efektem Kuleszowa, radzieckiego reżysera, który w latach 20-tych XX wieku przeprowadził eksperyment montując ujęcie nieruchomej twarzy aktora z ujęciami talerza zupy, kobiety w trumnie,i śmiejącego się dziecka co spowdowało, że publiczność przypisała neutralnej twarzy kolejno uczucia głodu, rozpaczy i czułości.Efekt Kuleszowa udowodnił bezapelacyjnie, iż montaż odgrywa decydująca role w formowaniu znaczeń w filmie.

  Montaż to prawdziwa medialna maszyna do konstruowania wyrafinowanych kłamstw i deformowania rzeczywistości i umysłu widza. Po II wojnie światowej dokonała się stopniowa przemiana od filmowego do elektronicznego zapisywania i edycji obrazu. Ta przemiana przynosi ze soba nową technikę – kluczowanie, która polega na łączeniu dwu różnych źródeł obrazu n.p tym drugim źródłem może być kamera pokazująca obraz na żywo co zwieksza niepomiernie możliwość imitowania rzeczywistośći.

  W telewizji od tej chwili zaczęto używać metody kluczowania w pojedyńczym kadrze (montaż kadrowy). Możliwości manipulowania, kłamania i tworzenia nieistniejącej rzeczywistości wzrosły niepomiernie. Na tle płonącej wioski w Bośni nie ma nic co mogłoby wzruszyć i zszokować widza , więc w kadry obrazów „wkleja się”, dziewczynkę (ładną) z kotkiem w dłoniach, która płacząc ucieka przed wojennymi zbrodniarzami wołając „mamo, mamo”.

  Efekt : nienawidzimy Serbów. Wraz z nastaniem ery komputerów wynaleziono technikę kompozytowania, która zwiększa jeszcze bardziej niż kluczowanie możliwość łączenia różnych obrazów w jednym ujęciu, to co jest jednak interesujące to to, że proces kompozytowania – w przypadku kilku obrazów – może odbywać się w czasie rzeczywistym. Technika ta jest wprowadzana w studiach telewizyjnych od poczatku lat 90-tych. Umożliwia ona manipulacje informacja i obrazami na niespotykaną skalę.

  Media już nie kłąmią – one tworzą rzeczywistość i ingerują w historie. Rewolucja islamska w Iranie w roku 1979 , jej obraz i spontaniczność setek tysięcy manifestujacych Irańczyków była kłamstwem, imitacją rzeczywistości ponieważ – przy odpowiednim ustawieniu kamery telewizyjnej kadrowaniu i montażu – udało się 100 tych samych wyjacych z nienawiści kobiet i mężczyzn zaprezentować jako prawie że milionowy tłum popierający Chomeiniego.

  Rewolucją w 100% medialną były wydarzenia w Rosji w 1991 roku, które zostały zostały wywołane tam gdzie kadrowała i filmowała kamera CNN. Rewolucji faktycznie nie było. To był szczyt wirtualnej manipulacji dokonanej właśnie przez współpracowników Putina.

  Klasycznym przykładem manipulacji jest orwellowska „nowomowa”, która stała się w dobie społeczeństwa informacyjnego zjawiskiem globalnym. Została ona w całości wymyślona przez sowieckich przełożonych Putina, którego celem jest doprowadzenie społeczeństwa polskiego do „wirtualnej ślepoty”. Jesteśmy od dwóch lat materiałem doświadczalnym dla władz rosyjskich.

  Tragedia smoleńska umożliwiła władzom rosyjskim zniszczenie Polski. Nigdy w historii nie byliśmy tak słabi i tak podzieleni. Nienawidzimy się nawzajem i powolutku toniemy. Wojna informacyjna Putina jest próbą wtłoczenia nas w nierzeczywistość.Pierwszym etapem „ślepoty”, jest zanik poczucia rzeczywistości o której wszyscy teoretycy mediów piszą od lat.

  Ten niepokój , ze ludzie żyja w „rzeczywistości bez rzeczywistości”, że czas rzeczywisty nasza codzienna realność (którą należałoby pisać w cudzysłowie), jest odbiciem manipulacyjnych zabiegów elektronicznych mediów, które przy pomocy codziennego potopu obrazów, zabijają w ludziach wrażliwość na życie odbierając mu sens – powoli staje się obsesją nie tylko takich uczonych jak Baudrillard czy Virilio, lecz jest także niepokojem coraz większej liczby internautów. Jest to niepokój cywilizacyjny, wyrażony najdoskonalej w kultowym filmie p.t „Matrix”.

  Piotr Piętak

  to z tej strony
  http://mediologia.pl/internet/888-dlaczego-boimy-sie-putina-dlatego-ze-jest-genialny

 51. Zbigniew Kozioł said

  @49

  Na przełomie 80 poszło na Szczepańskiego. A przecie za nim byli.

  Teraz też są.

  My tak po powierzchni. A tu trzebaby raczej rozwikłać strukturę władzy, kto konkretnie, gdzie i o czym decyduje. Oczywiście, to rozmyte. Ja mam ten problem i w Rosji. Rzecz jasna to ja tutaj jeszcze bardziej nic nie rozumiem. Pytam żonę. Ona też w istocie niewiele rozumie, mimo, że żyje tu od urodzenia.

  Trzebaby pojąć mechanizmy od dołu. Tak mi podpowiada mój instynkt fizyka eksperymentatora.

 52. Zbigniew Kozioł said

  @50

  Jakoś mnie nie bardzo ten artykuł.

  Widzę raczej Putina jako człowieka, który robi błędy. Czy jest genialny? Absolutnie jest.

  Sam tekst artykułu jest raczej cieniutki.

  Odnośnie Linuxa. Co z tego że Putin coś tam podpisał, skoro i tak nikt jego nie słucha?

  Rosja wychodzi z epoki, gdy podpisuje się prikazy.

  Czasem mam takie durne wrażenie, że mnie czytają na Kremlu. Ja poważnie.
  Bardzo Putina uważam.

 53. najnowszy model terminatora said

  Polecam. Krytyka Sakiewicza i klubów Gazety Polskiej piórem założyciela jednego z nich – niejakiego Jerzego Truchlewskiego:
  http://zaczarowanadorozka.nowyekran.pl/post/79368,komu-sluzy-red-sakiewicz-i-gazeta-polska

 54. Zerohero said

  Re 8

  „Jak zwykle w Polsce nastapiła polaryzacja postaw i brak zdrowego rozsądku.”

  Tomek Kolejarz po raz N-ty sugeruje, że tu trwa pojedynek dwóch skrajności. W związku z tym:

  1) Proszę mi podać wysokonakładową prasę (Gazeta Polska jest wysokonakładowa) w której publicznie lansuje się tezę, że USA+UE mordują Polaków, a wskazny jest sojsuz z Rosją.

  2) Proszę mi podać partię polityczną sympatyzującą z Rosją. Podpowiem: Z faktu, że jakiś pisowski beton napisze komoruski zamiast komorowski nic nie wynika.

  Pan TK również lansuje tezę, że głosy przestrzegające przed Moskwą i osią Waszyngton-Bruksela-TelAwiw są siebie warte. W związku z tym praca domowa dla Pana TK:

  Ocenić procentowo prywatyzacje w Polsce: ile zachód, ile Rosja.
  Ocenić komu podlega armia polska, gdzie szła na wojny.
  Ocenić gdzie się stanowi prawo dla Polaków
  Ocenić gdzie udziela się kredytów
  Ocenić gdzie istnieją centra propagandy, którymi raczy się Polaków: ideologia, religia itd.
  Ocenić gdzie byli mocodawcy Balcerowicza

  jak już to TK przetrawi, to wtedy, DOPIERO WTEDY, będzie miał prawo do pouczania w dziedzinie skrajności jako „pan obiektywny”.

 55. Zerohero said

  Gazeta Polska w żywe oczy kłamała, że wybory w Polsce fałszowała Rosja. To była łeż dla kompletnych gamoni, coś na poziomie wieloryba w Wiśle opisywanego w Fakcie. Wiem, bo obserwując bidaków myślących, że coś jest na rzeczy, w końcu sam przeczytałem artykuł z GaPola i pomyślałem nad nim chwilę krytycznie. To był bełkot zarówno od strony politycznej, geopolitycznej jak i technicznej (sposób liczenia głosów, serwery DNS).

  Czy jest jakieś medium, które nie dość, że krytyczne wobec UE, to by jeszcze ZMYŚLAŁO historyjki aby podkoloryzować temat?

  No jest?!

  Jakim trzeba być gamoniem, by np. wyważony artykuł Engelgarda zrównywać z GP? To są te „bieguny”? GP i jej bojownicy nie mają swojego odpowiednika. Najwyżej jacyś prywatni ludzie wkurzeni na ACTA, GMO, banksterów, wojną w Iraku, komisarzy unijnych. Nie ma jednak czegoś co by lansowało tezę, że na zachodzie jest Mordor, kraina ciemności przed którą mamy wpadać w czyjeś opiekuńćze objęcia. Po prostu nie ma.

 56. wet3 said

  @ Marucha (21)
  Nie ma, bo nie moze byc! Zmarl Stefan kard.Wyszynski. Zydokomuchy wypchnely sila najbardziej swiatla czesc spoleczenstwa za granice. Zydy przejely Solidarnosc i sqrvily jej idee! JP2 jeszcze im dopomogl, rozwalajac KK, zazydzajac episkopat i wpychajac nas do UE. Dzis, w PRL-bis, mamy zydolewakow rzadzacych krajem zelazna reka – jak za PRL, a otumanione spoleczenstwo zachowuje sie jakj stado baranow!!! – BEZNADZIEJA !!!

 57. Marucha said

  Brednie na temat Rosji, jakie generuje środowisko – nazwijmy je umownie: gazetowopolskie – osiągnęły takie szczyty, że albo środowisko owo składa się wyłącznie z chorych psychicznie, albo jest to płatna agentura syjonistów.

 58. Jan said

  Od grubo ponad 200 lat trwa ta sama „zabawa” w napuszczaniu „patriotów” na Rosję.Efekty są dobrze znane, ale chyba niewielu jak to widać.

 59. 25godzina said

  @Marucha
  >…albo jest to płatna agentura syjonistów

  Albo to jest jedyny wróg (zostawiając na chwile spór czy nim jest czy nie) jakiego można publiczne i bezkarnie wskazywać i nie dostanie się etykiety oszołoma, antyeuropejczyka (Niemcy, to już nie wróg, tylko adwokat interesów Polski w UE – ha, ha, ha!) czy antysemity. Z resztą to samo w sobie jest ciekawe, bo przecież to nie przypadek, że pluć można tylko w tym jednym, konkretnym kierunku. No ewentualnie jeszcze oczywiście na samych siebie, to nie tylko można ale trzeba, ale to inna para kaloszy.

 60. JO said

  Ad.59. Dobra Uwaga, Brawo!

 61. ches said

  Ad 25/27 – czytajcie i podajcie dalej : jewwatch.com

 62. Inkwizytor said

Sorry, the comment form is closed at this time.