Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziwne znaleziska archeologiczne

Posted by Marucha w dniu 2012-11-26 (Poniedziałek)

Kula z wyżłobionymi rowkami z Afryki Południowej

Zdjęcie (zawdzięczamy je uprzejmości Roelfa Marxa) przedstawia kulisty przedmiot z trzema równoległymi rowkami wyrzeźbionymi na obwodzie. Przedmiot ów znaleziony został w prekambryjskich osadach mineralnych i liczy sobie podobno 2.8 miliardów lat.

Prehistoryczna moneta z Illinois

Podobny do monety przedmiot pochodzący ze studziennego odwiertu w pobliżu Lawn Ridge, Illinois, rzekomo znaleziony na głębokości 114 stóp [prawie 35 m – admin] (wg. Winchell 1881, str. 170). Według informacji Urzędu Geologii Stanu Illinois, pokłady geologiczne w których znajdował się przedmiot liczą sobie 200 – 400 tysięcy lat.

Tajemnicze litery z kamieniołomu

Kształty przypominające litery znalezione w bloku marmuru z kamieniołomie koło Philadelphia, Pennsylvania (Corliss 1978, p. 657; American Journal of Science 1831, vol. 19, p. 361). Marmur pochodził z głębokości 60-70 stóp (18-21 m) i znajdował się w warstwie, której wiek datowano na 500-600 milionów lat.

Za http://www.forbiddenarcheology.com

Komentarze 23 do “Dziwne znaleziska archeologiczne”

 1. Boryna said

  Te miliony lat to są dane z bajek dla dzieci. Żadna metoda datowania nie jest wiarygodna tak jak metoda węgla C-14.

 2. Wandaluzja said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,page,2,title,Puerta-de-Hayu-Marca-Jedno-znajbardziej-tajemniczych-miejsc-na-ziemi,wid,15116629,wiadomosc.html

  To wygląda na wejście do TUNELU POD ANDAMI. W tych Tunelach znajdowano ponoć kości dinozaurów, czyli, że byłby to południowoamerykański odpowiednik Katakumb z kalifornijskiej Doliny Śmierci.
  Ja kalifornijską Dolinę Śmierci skojarzyłem z Neolityczną Techniką Nuklearną na Syberii. Francuzi odatowali znalezione w r. 1972 w Gabonie minireaktory URSZULA SIPIŃSKA na 1.5 miliarda lat: jednak bateria 16 minireaktorów i jeden 30 km dalej. Zostały one zniszczone, że pozostał tylko jeden, tak jak ZNIKNĘŁY Nuklearne urządzenia syberyjskie, że zostały tylko zdjęcia, które ja kojarzyłem z kamiennymi miastami POD LODEM z interglacjału, gdy na Syberii żyły słonie Lasów Dębowych.

  Post tematyczny:
  To była uprawiana przez amatorów Archeologia Kalifornijska, ktora zniszczył Żelazny Kanclerz przy pomocy BIBLISTÓW i archeologii Salonowej dla granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi, a co teraz nazywa się archeologią geologiczną, o czym piszę w mej Wandaluzji. Tych biblistów i archeologów salonowych nie stać bowiem na więcej niż trykanie w mur RZYMSKIEJ Capitoliny. Skarżą sie, że Biblia NIE STOSUJE SIĘ do archeologii palestyńskiej, na co ja mówię, że te ZRELACJONOWAŁEM na wrocławskim Seminarium Duchownym pół wieku temu wykazując, że Świątynia Salomona TO NIE Pałac Salomona i Światynia Jerozolimska. Jeśli gamoń z Oxfordu tańczy po indiańsku, że faraon Szeszank powrócol do Egiptu w Lektyce Mojżesza – bo dowiedział się ODE MNIE, że Arka Przymierza to lektyka Mojżesza – to ZAGŁUSZY mnie, iż Powrócił w lektyce Salomona, a to istotna różnica.
  Artefaktów GEOLOGICZNYCH są tysiące, ale żeby wyjść z tego labiryntu, który był Skarbcem Aleksandra Wlk na Lab-ATHOSIE to trzeba najpierw zaprzestać jadania fekaliów pruskich i hitlerowskich. Kilka lat temu Anglicy oglosili Europejską Atlantydę w Dreźnie, którą wcześniej badali Austriacy i Słowacy, co ja uznałem za efekt Sudeckiej Metalurgii Żelaza. 2 lata temu Henrich Kusche ogłosił, że gęsta siatka na satelitarnych zdjęciach Europy to NEOLOTYCZNE tunele, które ja uznałem za LOCHY ZAMKOWE Europejskiej Atlantydy.

 3. AlexSailor said

  Prawdopodobnie są to przedpotopowe pozostałości.
  Potop miał miejsce jakieś 4,5 tys. lat temu.
  Zmieniło się ukształtowanie Ziemi, wypiętrzyły się góry, połacie lądu znalazły się pod wodą mórz i oceanów, a przede wszystkim wszystko przykryła gruba na dziesiątki i setki metrów warstwa mułów i osadów.
  To stąd te idiotyczne setki tysięcy i miliony lat przy wieku Ziemi nie przekraczającym 10 tys. lat.

  Prawdopodobnie przed potopem na Ziemi panowały szklarniane warunki wegetacji, nie było chorób, człowiek żył nawet do 1000 lat, nie było wysokich gór, powierzchnia dostępnego lądu była co najmniej 3 razy większa, nie było silnych wiatrów, wulkanów, trzęsień ziemi, a w atmosferze znajdowało się nie 21% lecz ponad 30% tlenu.

  Bardzo prawdopodobne, że rośliny rosły znacznie szybciej, były co najmniej 2x większe, a plonowały wielokrotnie obficiej niż dziś i przez cały rok.
  Nie było w zasadzie ani zimy ani gorącego lata.
  Podobnie zwierzęta, były co najmniej 2x większe, a być może i 5x, przy czym żyły zwierzęta, które w dzisiejszej atmosferze w zasadzie nie mogłyby funkcjonować, a nawet udusiłyby się.

  Prawdopodobnie człowiek na skutek dotlenienia, długości życia, braku większości chorób, niemal idealnego, nie uszkodzonego kodu DNA, posiadał większą wydolność fizyczna i nieporównanie większą intelektualną.
  Np. prawdopodobnie mógł biec z prędkością dzisiejszego sprintera przez godziny nie dostając nawet zadyszki.
  Stopień inteligencji przeciętnego człowieka był prawdopodobnie porównywalny z dzisiejszymi geniuszami, przy czym żył setki lat nie tracąc swoich zdolności i nie chorując np. na zwyrodnienie stawów czy niewydolność krążeniowo-oddechową.
  Na dodatek znał dobrze właściwości lecznicze przeróżnych roślin, sposoby leczenia i podobne.

  W związku z powyższym powstała cywilizacja, może kilka, o parametrach nie wyobrażalnych dzisiaj.
  Przy czym kierunki rozwoju technologicznego były najprawdopodobniej zupełnie inne niż dzisiaj.
  Np. zdolności zapamiętywania i doskonała pamięć zmniejszały wagę pisma, zdolność przeprowadzania obliczeń w pamięci eliminowała potrzebę istnienia prostych liczydeł i kalkulatorów, obfitujące w pożywienie dzikie rośliny i zwierzęta, np. takie góry mięsa jak dinozaury, nie wymuszały rozwoju rolnictwa, zwłaszcza, że obszar dostępnej do uprawy ziemi był co najmniej dziesięciokrotnie większy, a znajomość agrotechniki nieporównywalna nawet z dzisiejszą.
  Nie potrzebna też prawdopodobnie była ciepła odzież i schronienie na zimę czy też przed ulewnym deszczem.

 4. RomanK said

  Nie panie Wandaluzja..tp nie jest wejscie do tunelu…sladu tunely .w poblizu za to megaltyczne rzezby…zwierzat…jakby kamienne zoo…
  to potezna lita skala z wykuta nisza..jak na zdjeciu i raczej wyglada na to ze to miejsce zamocowania jakiegos urzadzenia..dokreconego do sciany skalnej…Miejscowi Indianie odprawiaja tam modly takie pol chrzescijanskie pol ichnie z kadzidlem i piorem…powiadaja, ze to sa wrota do Nieba…moze byly???
  Podobno….mowie podobno…samo urzadzenie znalezli w Iraqu..po to osuszali starozytne zyzne bagna, co uznano za idiotyzm Sadama…kiedy nie chcial odzielic sie z wlasciwymi ludzmi a sam chcial sie nimi bawic,,,zadyndal na sznurze…

 5. RomanK said

  Prosze zobaczyc z bliska..i zwrocic uwage na nie sama nisze. ale na wyciosane dosc przecyzyjnie zwazywszy wiek erozji o wiele wieksze pionowe zaciosy…oraz na otwor w srodku niszy:

  https://www.google.com/search?q=puerta+de+hayu+marca+peru&hl=en&client=firefox-a&hs=8Ud&tbo=u&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=JlKzUPC2Ko2tqAH7n4HADg&ved=0CD4QsAQ&biw=1366&bih=604

 6. Rafal said

  Spotkałem dosyć dawno temu inżyniera obcokrajowca ale całkiem dobrze mówiącego po polsku. Rozmawialiśmy akurat o miejscowości Wolin położonej 30 km od Świnoujścia. Twierdził, że w tych rejonach istniała kiedyś cywilizacja charakteryzująca się wysoką precyzją niespotykaną w dzisiejszych czasach. Ile w tym prawdy… Nie mam pojęcia. Niestety już go później nie spotkałem i nie miałem szansy dokładnie się go o to zapytać.

  PS Obecnie w tym regionie w okresie letnim co roku odbywa się festiwal Słowian i Wikingów.

 7. RomanK said

  Tam byl jeden z najwiekszych na swiecie portow Morskich,,, wiecej powie panu pan Wandaluzja..

 8. Hmmm said

  Historia ziemii to 6-7 tysiecy lat !!! Te rzekome tysiace, czy miliony lat, ewolucje czy inne UFO to bajki dla grzecznych dzieci….Historia stworzenia swiata i ludzi to dzielo Boga…ostrzezenie.wordpress.com

 9. Hmmm said

  Jedna połowa nie będzie zbaczać od Prawdy. Pozostała połowa przekręci Prawdę.

  Środa, 21.11.2012, 23:30

  Moja droga, umiłowana córko, przy każdej surowej Wiadomości, jaką daję wszystkim Bożym dzieciom, stale pamiętajcie, że Moja Miłość jest zawsze Litościwa.

  Moja cierpliwość znosi wszystko i ocalę każdego człowieka, który wzywa Mojego Miłosierdzia, niezależnie od wagi jego grzechów.

  Jakże pragnę uwolnić wszystkich z uścisku zwodziciela, który zacieśnia swój uchwyt na każdej uwiedzionej przez niego duszy, tak że wiele z nich jest bezradnych wobec jego siły.

  Niech nikt nie zaniedba zrozumienia tego. Jeśli sprzedaliście z własnej woli wasze dusze szatanowi, on nie pozwoli odejść wam dobrowolnie. Tylko Ja mogę was wyzwolić.

  Kiedy te dusze, które zostały utracone dla Mnie z powodu grzesznego życia, które prowadzą, spróbują zmienić swoje postępowanie, będą walczyć również z bestią. Ponieważ bestia będzie urażona, a jest ona bezwzględna.

  Dla wielu, nawet tych, którzy są oddani Mnie, ich Jezusowi, będzie od czasu do czasu jak cierń w ich boku. Nic jej nie zadowoli, dopóki nie ulegniecie jej pokusie, która różnić się będzie w zależności od osoby.

  Ponieważ każdy z was jest grzesznikiem i nadal nim będzie, dopóki nie zostaniecie oczyszczeni z grzechu, przyjmijcie grzech jako fakt, ale walczcie z nim.

  Ci z was, którzy znacie Mnie bliżej, wiecie, że zawsze możecie zaufać Mojemu Miłosierdziu.

  Znacie znaczenie utrzymania codziennej komunikacji ze Mną. To może być tak proste, jak pogawędka ze Mną w trakcie waszego dnia pracy. To idealny czas, aby ofiarować Mi wasze małe poświęcenia.

  Jeśli ktoś was rani, ofiarujcie Mi tę udrękę, tak abym mógł przez to ratować dusze.

  Jeśli jesteście zaniepokojeni w zmaganiach, którym stawiacie czoła, gdyż nie macie nad nimi kontroli, musicie pozwolić Mi zabrać wasz ciężar.

  Wiele osób ciężko pracuje przez długie godziny, zarówno w domu, jak i poza domem. Wszystko, o co proszę, to abyście zwrócili się do Mnie w waszych myślach, kiedy potrzebujecie wsparcia i pomocy, ponieważ Ja odpowiem na waszą modlitwę.

  Nigdy nie popełniajcie błędu, sądząc, że można się ze Mną porozumiewać tylko podczas pobytu w Kościele, albo przed lub po otrzymaniu Świętych Sakramentów. Ja jestem obecny w każdym momencie dnia. Odpowiem na każdą prośbę, jeśli jest zgodna z Moją Świętą Wolą.

  Moi drodzy uczniowie, wszyscy jesteście dziećmi Boga. Łączę was, naród z narodem, tak abym mógł przynieść pokój i jedność wśród chaosu, który nadejdzie.

  Pozwólcie Mi przyprowadzić was do Mojej Świętej Rodziny, a zostaniecie wzmocnieni.

  Wtedy powstaniecie i ruszycie do przodu, odnowieni i z nowymi siłami, aby prowadzić Moją armię, która jeszcze w wielu krajach nie została utworzona.

  Bądźcie wierni Moim instrukcjom.

  Proszę, rozprzestrzeniajcie wszędzie Pieczęć Boga Żywego. Nie wolno jej sprzedawać. Musi być dostępna dla wszystkich. Przekażcie kopie dla wszystkich osób, które potrzebują ochrony.

  Podział między wiernymi wyznawcami, tymi, którzy akceptują Księgę Mojego Ojca, Najświętszą Biblię, i tymi, którzy chcą zmienić Prawdę, będzie się poszerzał.

  Jedna połowa nie będzie zbaczać od Prawdy.

  Pozostała połowa przekręci Prawdę.

  Zrobią to, aby odpowiadała ich własnym politycznym i osobistym motywacjom, które będą ukryte za językowymi sformułowaniami.

  Prawda zostanie wkrótce uznana za kłamstwo, a Bóg zostanie obarczony winą.

  Będą lekceważąco oświadczać, że prawa ustanowione przez Mojego Świętego Wikariusza są staroświeckie i nie pasują do współczesnego społeczeństwa.

  Każdy przebiegły argument będzie w bezpośrednim konflikcie z Prawami Bożymi, i będzie z nim równoznaczny.

  Ludzie ci chcą wprowadzić prawa, które legalizują grzech. Oni nie kochają Boga. Mówią, że tak robią, a wielu z tych, którzy promują takie prawa, jest ateistami, ale nie ujawniają swoich prawdziwych przekonań.

  Wiele z ich planów zawiera zakazanie Chrześcijańskich praw.

  Z jednej strony, tolerują przepisy, które umożliwiają kobietom przerywanie ciąży z powodu wyboru stylu życia. Używają argumentów wyboru, ale wybór ten stosuje się do potrzeb matki, ale nie dzieci.

  Wiele kobiet będzie później udręczonych, gdy zniszczą życie w ten sposób. Wiele poczuje znaczenie straty, ponieważ będą wiedziały w swoich sercach, że życie, które zniszczyły, stworzone zostało przez Boga.

  Każdy mocny i przekonujący argument użyty zostanie dla spowodowania ustawodawstwa aborcji. Wykorzystana zostanie każda sztuczka dla zgromadzenia poparcia, co równoznaczne będzie z wprowadzeniem aborcji dla wszystkich.

  Za ten grzech zburzę wasze kraje.

  Grzech aborcji powoduje ogromny ból u Mojego Ojca, a On nie pozwali na to, aby był on kontynuowany.

  Narody, które ciągle starają się udostępnić go dla większej liczby kobiet i które promują go, jakby był dobrą rzeczą, zostaną wyjęte i poddane karze, z której nie będą mogły się odnowić.

  Będą winni grzechu zabójstwa i będą jedną z pierwszych grup, które ucierpią ból podczas Ostrzeżenia.

  Bóg nie pozwoli wam dotknąć życia, które On stworzył.

  Jego kara zostanie wam wymierzona w postaci trzęsień ziemi i wiele narodów będzie nadal otrzymywać karę za karą, aż do dnia Pańskiego.

  Aborcja i morderstwo będą dwoma grzechami, za które Mój Ojciec rzuci na świat surowe kary.

  Grzech, Moi uczniowie, jest czymś jak plama, która kładzie się cieniem na wasze dusze każdego dnia. Ale kiedy jesteście w stanie łaski, grzech zmniejsza się. Im więcej przyjmujecie Sakramentów Komunii Świętej i Spowiedzi, tym większe otrzymujecie łaski.

  Tym z was, którzy codziennie uczestniczą we Mszy Świętej, dawane są bardzo szczególne łaski. Ponieważ wy, Moi pobożni wyznawcy, szybko przejdziecie przez Bramy Mojego Raju.

  Idźcie teraz i spędzajcie trochę więcej czasu ze Mną. Rozmawiajcie ze Mną. Lubię tę cichą pogawędkę i ona zbliża was do Mnie. Tęsknię za wami. Pragnę zażyłości, o którą zabiegam, tak abym mógł przyciągnąć was bliżej do Mnie.

  Możecie zbudować cudowny związek ze Mną, po prostu gdy najpierw zostaniemy przyjaciółmi. Następnie nasza miłość będzie narastać aż do takiego momentu, że wasze serca wybuchną z miłości do Mnie, a Moje, do was.

  To nie jest skomplikowane. Aby rozpocząć nowy, świeży początek, aby przygotować się do Mojego Królestwa, zacznijcie już teraz. Zawołajcie do Mnie.

  Jeżeli Mnie kochacie, to wkrótce Mi zaufacie, a to doprowadzi was do oczyszczenia duszy. Będziecie szczęśliwsi, w pokoju, i nic z zewnętrznego świata nie będzie miało znaczenia, z wyjątkiem bólu grzechu, którego będziecie świadkami.

  Ja Jestem właśnie tutaj. Czekam na was. Chcę, aby ludzkość mogła poznać Mnie właściwie.

  Kocham was.

  Wasz Jezus
  Share this:

  Print
  Twitter2
  Facebook8

  OSTRZEZENIE.WORDPRESS.COM

 10. Brat Dioskur said

  re3@Alex Sailor
  Jezeli juz ,to potop mial miejsce 10tys lat przed Chr.Tak wiec wiek Ziemi nie moze wynosic 10 tys. lat!Liczy sie go bowiem w miliardach lat,ok.8.Zapewne dawne cywilizacje ,ktore na Ziemi istnialy ,zostaly kolejno niszczone przez rozne kataklizmy i od nowa sie odradzaly.Byc moze czlowiek juz wtedy skolonizowal Ksiezyc,czemu bowiem jezeli nie do podtrzymywania gigantycznej kopuly sluzyly szklane iglice o wys. 15km,ktorych resztki (1,5 km wys.)zostaly odkryte i starannie sa ukrywane przez NASA.

 11. Boryna said

  ad. 10. starannie ukryte, a to jak je zauważyłeś ?

 12. Zbigniew Kozioł said

  Brat Dioskur zauważył starannie ukryte głowice/kopuły termojądrowe telepatycznie, kinetezjalnie, w siódmym wymiarze. Czyż obym mylił się? Wanda Iluzja panu wyjaśni.

 13. wet3 said

  Czytajac wasze wypowiedzi dostaje prawdziwego zawrotu glowy. Pewnie zimnego prysznica dzis rano nie wzieliscie!!! Dla was jest mjejsce na ksiezycu …

 14. Easy Rider said

  Chwała Gajowemu, że publikuje tego rodzaju kontrowersyjne teksty, bo przez to Gajówka nie jest monotematyczna i nie pozwala, aby się w niej nudzić. Można mieć różne poglądy na te kwestie, jednak nie można ignorować pewnych artefaktów („Zakazana archeologia”), które burzą nabytą w wyniku edukacji wiedzę o powstaniu życia na Ziemi, pojawieniu się człowieka i jego rozwoju cywilizacyjnym. Takich tematów jest oczywiście więcej, a są one kontrowersyjne tym bardziej, że dotykają nie tylko kwestii światopoglądowych, lecz również stricte religijnych.

  Niedawno był właśnie tutaj opublikowany artykuł z tej tematyki, dotyczący ukrytych piramid w Bośni, a trzeba dodać, że do dzisiaj właściwie nie wiadomo, w jaki sposób zostały precyzyjnie zbudowane te niby doskonale znane piramidy w Egipcie, a cóż dopiero powiedzieć o różnych megalitycznych budowlach w niedostępnych miejscach Ameryki Południowej?

  Może więc ta oficjalna, akademicka wiedza nie mówi całej prawdy o otaczającym świecie? Ponadto, trzeba zadać pytanie: komu i dlaczego zależy na utrzymywaniu ludzkości w niewiedzy dotyczącej niektórych dziedzin?

 15. Wandaluzja said

  W USA opowiadano kiedyś taką historyjkę z NAZWISKAMI. Na plantacji pracował Murzyn, który obliczał w pamięci każde zadanie matematyczne. Dziennikarze zebrali się i ułożyli zadanie Najbardziej Trudne, z którym poszli na tą plantację. Murzyn popatrzył w niebo i powiedział Wynik, na co ci zakrzyknęli, że się Pomylił, na co ten powiedział, GDZIE ONI SIĘ POMYLILI.
  Ja miałem teściową, którą chciano oszukać na kilka zł w skepie mięsnym, na co ta wybuchnęła i zaczęła wyliczać NA ILE oszukano w tym sklepie inne panie…
  Ja nie jestem tak zdolny jak ten Murzyn czy moja teściowa, ale Anglicy starali się mnie oszukać wiele razy wystawiając jakichś gamoni żydowskich.

 16. zmęczony człowiek said

  akurat na żydowskim przekaźniku youtube dostępne są ciekawe wykłady dr Howinda czy Gentrego na ten temat. Dowiedziono że wiek węgla nie i diamentu nie może wynosić więcej niż 5 tys. lat. Oraz że granit powstał nagle-metoda radioauraeoli. Wszystko to ładnie pasuje do siebie. Ewolucjoniści-sataniści nie mają już żadnych argumentów łącznie z tą rzekomą tabelką stratygraficzną.

 17. Tichy said

  Ad 14

  To niemożliwe, żeby istniała tak liczna grupa (większa część świata akademickiego) kontrolująca świat, chyba, że przyjmiemy, że to nie są ludzie. Ludzka natura – o czym mówi również Biblia w historii Grzechu Pierworodnego – jest ułomna i również w gronie ludzi „trzymających władzę” powinno dojść do niesnasek, waśni, kłótni, informacje w takiej sytuacji już dawno temu by wypłynęły na wierzch. Nie wierzę w wyższą celowość jakiejś grupy, w tym świecie jest więcej chaosu niż mogłoby się wydawać.

 18. JO said

  NIE wierzy Pan w Zlego Ducha? Widac go wlasnie patrzac na to w co Pan po prostu nie chce wierzyc, patrzac zdumionymi Oczyma, niemalze w niemym „podziwie”…

 19. Tichy said

  A pan jest manichejczykiem?

 20. Wosiu said

  Radzę zwrócić uwagę na te ostatnie artefakty z Ameryki Pd., np. głaz z zarysami kontynentów i czerwoną plamką w miejscu obecnego Izraela (Betlejem?) oraz kamienną piramidkę z rzekomą inskrypcją : „Nadchodzi Syn Stwółrcy Wszechświata”.

 21. Brat Dioskur said

  re11@Boryna,
  „starannie ukryte, a to jak je zauważyłeś ?”

  Dostapilem zaszczytu wtajemniczenia stopnia siodmego.Zdradzil mi to Rostowski ,ktory przezd chwila rozmawial w Sejmie z Newtonem a tenze zaprosil mnie na konsultacje w sprawie poprawnosci jego zasad dynamiki….

 22. Brat Dioskur said

  Re12@ Z.Koziol
  „Brat Dioskur zauważył starannie ukryte głowice/kopuły termojądrowe telepatycznie, kinetezjalnie, w siódmym wymiarze. Czyż obym mylił się?”

  Jak zawsze …. cos pan tych mysli nie uczesal ,zreszta slusznie , bo i po co obwiniac biedne biale myszki o upadek ….Bastylii:)

 23. Zbigniew Kozioł said

  Zostawmy myszki białe, panie @22. Ja wiem, co to znaczy, acz bardziej nie przez siebie. Ale pan przecie sam się podkłada.

  Popatrzmy na ten film Stephena Kinga. Co pan myśli o tym filmie? A ma on dużą oglądalność. Ten film dla przykładu.

Sorry, the comment form is closed at this time.