Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Historia terroryzmu to… historia Żydów?!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-26 (Poniedziałek)

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły pod znakiem kolejnego wybuchu przemocy na bliskim wschodzie. Media znów sięgnęły do starej wypróbowanej retoryki. Znów od rana do wieczora informowano nas o akcjach Sił Zbrojnych Izraela i terrorystach z Hamasu.

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły pod znakiem kolejnego wybuchu przemocy na bliskim wschodzie. W zalewie setek informacji na temat konfliktu media znów sięgnęły do starej wypróbowanej dialektyki. Znów od rana do wieczora informowano nas o akcjach Sił Zbrojnych Izraela (IDF – Israeli Defence Forces) i terrorystach z Hamasu.

Jaka więc jest różnica między terrorystą a bojownikiem o wolność? Wygląda na to że podobieństw jest wiele, natomiast największą różnicę stanowi … nastawienie…Nasi przeciwnicy, Ci z których  poglądami się nie zgadzamy to terroryści, barbarzyńcy itd.

Izrael dzięki swym ogromnym wpływom w świecie mediów jest w stanie doskonale kontrolować narrację wokół konfliktu. W oczach opinii światowej utrwala się obraz dzikiego, prostego Palestyńczyka … po prostu terrorysty

A PRZECIEŻ HISTORIA TERRORYZMU TO HISTORIA ŻYDÓW….

Pierwszą znaną organizacją terrorystyczną była; działająca ok. 2000 lat temu żydowska organizacja Zelotów, która za cel stawiała sobie walkę z Rzymskim okupantem i kolaborującymi żydami. Późniejszą mutacją Zelotów byli Sykariusze (od łac. Sica – sztylet). Zeloci istnieli do ok. 73 r. kiedy to ich ostatni punkt oporu – górska twierdza Masada, została zdobyta przez wojska Flawiusza Silwy.

PRZEJDŹMY DO NOWSZEJ HISTORII

Do wybuchu pierwszej wojny światowej kiedy to Turcja i Wielka Brytania stanęły na przeciwko siebie, Palestyna znajdowała się pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Gdy alianci zwyciężyli w I-ej Wojnie Światowej, Palestyna została przydzielona Zjednoczonemu Królestwu jako obszar mandatowy. Liga Narodów zadecydowała, iż lepiej będzie pewne obszary przekazać pod administrację „bardziej rozwiniętych narodów”. Miało się tak dziać aż do czasu, kiedy ten obszar dojrzeje do samodecydowania o swojej polityce. Po Pierwszej Wojnie Światowej Palestynę dosłownie zalewała rzesza emigrantów. Kiedy na początkach 1900 roku w Palestynie mieszkało 75 000 Żydów, to przed wybuchem II Wojny Światowej było ich już 430 000 co stanowiło ¼ ogółu jej mieszkańców.

Struktura ludności zamieszkującej Palestynę zmieniała się niezwykle dynamicznie co powodowało konflikty miedzy Żydami i Arabami, jak również liczne konflikty między Żydami a stacjonującymi w Palestynie Brytyjczykami. Stale napływający do Palestyny Żydzi traktowali Brytyjczyków jak okupantów i wszelkimi sposobami starali się ich zmusić do opuszczenia mitycznej krainy KANAAN.

Na początku lat 20-tych została utworzona tajna organizacja wojskowa Hagana , która następnie ze względu na różnice poglądowe jej liderów podzieliła się na kilka mniejszych grup; z jej części wyodrębniła się nowa organizacja z Abrahamem Tehomi na czele, która zaadoptowała program rewizjonistyczny. Organizacja Tehomiego nazwała się Irgun Cwai Leumi (Narodowa Organizacja Wojskowa), lub ETZL.

W czasie trwania arabskiej rewolucji w Palestynie w latach 1936-39, ponad 5% całej żydowskiej populacji było członkami Hagany.. Faszystowski charakter rewizjonizmu zjednywał sobie rzeszę sympatyków, szeregi Etzel stale się powiększały, poddając się maksymalistycznym planom lidera .

We wrześniu 1937, 13 Arabów zostało zamordowanych. Rozpoczynała się fala przemocy. 14 listopada 1937 Irgun rozpoczął ataki terrorystyczne wymierzone w ludność arabską. Do najbardziej znanych aktów terroru w 1938 r. należy zaliczyć eksplozje na arabskich rynkach w Hajfie i Jerozolimie. 6 czerwca 1938, członek Irgun, przebrany w strój arabski, na rynku w Hajfie umieścił dużą paczkę obok jednej z taczek i odszedł. Nastąpiła eksplozja w wyniku, której zginęło 21 Arabów i ponad 50 zostało rannych. 25 czerwca w następnym zamachu w Hajfie zostało zabitych 35 cywili i ponad 70 zostało rannych. 26 października 1938 w terrorystycznym zamachu bombowym zginęło 24 Arabów, ponad 35 odniosło ranny.
W wyniku takiej działalności 17 maja 1939r. rząd brytyjski opublikował Dokument Rządowy 6019, w którym stwierdził „Celem rządu jest ustanowienie w ciągu dziesięciu lat niezależnego palestyńskiego państwa.”…
Do dziś Palestyńczycy tego państwa się nie odczekali…

W tym samym roku, został założony Mossad Le’aliyah Bet (Illegal Institution Immigration), który ustanowił sieć w całej Europie, by ułatwić emigrację do Izraela. Pierwsze żydowskie działanie skierowane przeciwko Brytyjczykom miało miejsce 2 lipca 1939r., kiedy ekstremiści z Irgun wysadzili w powietrze trzy centrale sieci telefonicznej w Jerozolimie. Jednakże, kiedy 1 wrzesnia 1939r wybuchła II wojna światowa zarówno Arabowie jak i Żydzi zgodzili się na rozejm, aby w ten sposób pomóc Brytyjczykom zwyciężyć nad Hitlerem. W międzyczasie z Irgun Cwai Leumi odchodzi Abraham Stern, który wraz ze swoimi zwolennikami założył organizację potocznie nazywaną Gangiem Sterna, jaka później wsławiła się wyjątkowym okrucieństwem wobec ludności arabskiej.

Strona brytyjska dostrzegając potencjał militarnych organizacji żydowskich zwróciła się nawet do nich z prośbą o wysadzenie szybów naftowych na terenie Iraku, które dostarczały paliwo dla Rzeszy Niemieckiej . Jednak rozejm między Brytyjczykami a Etzelem nie potrwał długo, a lata 40-te można nazwać latami zamachów wymierzonych przeciw władzom mandatowym ; w tym okresie wyjątkową aktywnością terrorystyczną wykazuje się oddział Menachema Begina –późniejszego premiera Izraela.

ZAMACHY WYMIERZONE W BRYTYJSKIE WŁADZE

Po wysadzeniu biura imigracyjnego i urzędu podatkowego, Begin ze swoim oddziałem zaatakował Kwaterę Główną Wywiadu Brytyjskiego w Hajfie i Jerozolimie zabijając brytyjskiego oficera. Parokrotnie Hagana raczej symbolicznie próbowała zatrzymać ataki Narodowej Organizacji Wojskowej grożąc wojną domową. Gdy wojna się kończyła i pewne było, iż polityka brytyjska, co do Palestyny nie ulegnie zmianie trzy organizacje żydowskie Hagana, Irgun i Gang Sterna połączyły siły w „żydowskim ruchu oporu”. Zaczęto organizować wspólne akcje (m.in. „Pociągowa Noc” i inne). Ustanowienie wspólnego „żydowskiego ruchu oporu” stworzyło wielkie moralne zwycięstwo Irgunu, który uprawomocnił swoją działalność zarówno wobec Agencji Żydowskiej jak i Hagany. Pozycja Etzel rosła a jej szeregi powiększały się. Ocenia się, iż Irgun Cwai Leumi dysponował od trzech do sześciu tysiącami aktywistów. Brytyjczycy, traktując taką działalność jako czyny przestępcze, zatrzymywali wszystkich podejrzanych o przynależność do żydowskich organizacji o charakterze militarnym.

W sobotę, 29 czerwca 1946, data znana jako „Czarny Szabas”, w brytyjskiej operacji znanej jako „Operacja Agata” zostało zatrzymanych 2700 Żydów. Wszystkie dowody zgromadzone w śledztwie przeciwko „żydowskiemu ruchowi oporu” zostały zgromadzone w Hotelu Król Dawid w Jerozolimie, siedzibie władz brytyjskich. 22 czerwca 1946r. z rozkazu Menachema Begina, dowódcy Irgun Cwai Leumi został wysadzony Hotel Król Dawid. Pod gruzami śmierć poniosło 91 osób, 28 Brytyjczyków, 41 Arabów, 17 Żydów i 5 osób innych narodowości.

Do dnia dzisiejszego jest to najkrwawszy, jednostkowy atak terrorystyczny w Palestynie.

W wyniku tego czynu Hagana wyłamała się z wspólnego „żydowskiego ruchu oporu” i zapowiedziała zaprzestanie ataków na brytyjskie cele. Masakra ta sprowokowała nastroje antyżydowskie i antysyjonistyczne w całej Anglii. 30 października Irgun wysadził w powietrze część dworca kolejowego w Jerozolimie. 1 października 1946 r. zostały podłożone ładunki wybuchowe w pobliżu brytyjskiej ambasady w Rzymie, które uszkodziły budynek. Do zamachu przyznała się organizacja Begina.

MENACHEM BEGIN – LAUREAT POKOJOWEJ NAGRODYNOBLA

Dla pozyskania funduszy organizacja Menachema Begina dość często uciekała się do bandyckich napadów i pospolitych aktów przemocy. Irgun Cwai Leumi dokonał 13 września 1946 r., napadów rabunkowych na banki w Jaffie i Tel-Awivie. Zrabowano około 100.000 funtów szterlingów z Banku Barclay’s i Banku Ottomańskiego w Jaffie i około 5.000 funtów szterlingów z Banku Ottomańskiego w Tel-Awivie.

BRYTYJCZYCY UGINAJĄ SIĘ POD FALĄ ŻYDOWSKIEGO TERRORYZMU

31 stycznia 1947 Brytyjczycy rozpoczęli ewakuacje swoich obywateli z terenu mandatowego. 4 maja 1947 członkowie Irgun przebrani w stroje brytyjskie i arabskie, zaatakowali więzienie w Acre. Uwolnionych zostało 20 członków Irgunu, 7 członków Lehi i 182 Arabów, w ataku śmierć poniosło 9 napastników, a 5 pojmanych zostało powieszonych. 8 lipca Irgun porwał i zamordował (powiesił) dwóch brytyjskich sierżantów w Netanii. Ten czyn wstrząsnął opinią publiczną w całej Anglii i przyczynił się do wycofania się wojska brytyjskiego z Palestyny i oddanie sprawy tych terenów pod obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych. W dniu 13 grudnia 1947 syjonistyczni terroryści, z organizacji Etzel zabili 18 Arabów i zranili prawie 60 w zamachach w Jerozolimie, Jaffie i Lydzie. 29 grudnia 1947 dwóch Brytyjczyków i 11 Arabów zostało zabitych, a 32 Arabów zostało rannych w Jerozolimie kiedy członkowie Irgun wyrzucili ładunek wybuchowy z pędzącej taksówki w tłum stojących ludzi.

Bilans terroryzmu Narodowej Organizacji Wojskowej w stosunku do oddziałów mandatowych od końca II wojny światowej do 20 października 1947 wynosił 127 zabitych brytyjskich żołnierzy i 331 rannych. Od ogłoszenia przez ONZ planu podziału (rezolucja 181/II) pewnym było, iż w chwili opuszczenia przez Brytyjczyków Palestyny konflikt żydowsko-arabski wybuchnie w pełnej sile, a dla zrealizowania syjonistycznej idei potrzebna była każda jednostka ludzka mogąca nosić karabin.

MASAKRA DEIR YASSIN

W kwietniu 1948r. miała miejsce jedna z najstraszniejszych i najgłośniejszych masakr w Palestynie .Prawie wszystkie żydowskie organizacje o charakterze zbrojnym zaatakowały Deir Yassin mała arabską wioskę i po krótkiej walce – pokonawszy słaby opór zaskoczonej samoobrony wsi – rozpoczęły systematyczną rzeź jej mieszkańców. Wyciąganych z domu ludzi – bez względu na wiek i płeć – ustawiano w szereg i rozstrzeliwano zamordowanych zostało 254 mieszkańców wioski Deir Yassin. Masakra w Deir Yassin stała się po latach symbolem i po dziś dzień przytaczana jest jako przykład żydowskiej bezwzględności. Sami Hadawi w publikacji Bitter harvest: Palestine between 1914-1967 pisał: “Izraelczycy teraz utrzymują, iż wojna w Palestynie rozpoczęła się z wejściem arabskich armii po 15 maja 1948 r. Była to natomiast druga faza wojny, oni przeoczają masakry, wydalania i wywłaszczenia, które miały miejsce przed tą datą.”

KTO MA MEDIA TEN MA WŁADZĘ

Dziś próbuje się gloryfikować terrorystyczne organizacje żydowskie nazywając ich byłych członków bohaterami. Ciężko również wskazać różnice między niegdysiejszymi członkami Irgunu i Ecel czy nawet sił zbrojnych Izraela, a dzisiejszymi członkami Hamasu czy Hezbollahu którzy dokonują zamachów na ludność cywilną. Jedyna różnica tkwi tu chyba w nastawieniu mediów.

http://roman.ovski.nowyekran.pl

Komentarzy 21 do “Historia terroryzmu to… historia Żydów?!”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Nemo said

  Członków Polskiego Ruchu Oporu w czasie okupacji hitlerowskiej ( a później także sowieckiej) również okupanci nazywali bandytami. Dzisiaj,w/g opinii publicznej bandytami są Palestyńczycy,dlatego trzeba głośno mówić o tym,co na bliskim wschodzie wyczynia „bohaterska” armia Izraela-bandyci w mundurach,mordujący bezbronnych cywili i dzieci!

 3. Agnieszka said

  Historia Mądrością Narodów, czyli co wielcy, sławni i znani tego świata mówili, pisali i postanawiali o żydach.
  Dedykujemy kpiarzom i ignorantom, bardzo pouczająca lektura, … czyżby przez wszystkie te wieki wszyscy ci ludzie zmyślali, kłamali? a może byli uprzedzeni?

  Kwestia żydowska nie od dziś budzi wielkie emocje. Nie jest to jedynie spuścizna ostatnich 100 czy 200 lat, w ciągu których żydowska plaga z wegetującej na społecznym marginesie bandy cwanych złodziei i krętaczy przepoczwarzyła się w zagrażającą całemu światu i cywilizacji globalną bestię. Problem ten jest o wiele starszy. Już w zamierzchłej przeszłości przed żydami ostrzegały najświatlejsze, najznakomitsze umysły każdej epoki. Niestety, spotykając się z ogólną ignorancją tego problemu: z niedocenianiem sprytu wrednych żydowskich lichwiarzy, podżegaczy wojennych i morderców niewinnych dzieci, którzy w obliczu zagrożenia od zawsze udawali przed naiwnymi gojami niewinne baranki, biorąc ich na litość, naiwność i prostoduszność – niemożliwym było podjąć skuteczne działania dla zabezpieczenia lepszego jutra, co też czujny i bystry wróg bezlitośnie wykorzystywał dla swoich celów, a w wyniku czego mamy dziś to, co mamy. Obecne panowanie żydów nad pieniędzmi, kredytami i bankami, prasą, filmem, telewizją i życiem kulturalnym społeczeństw, przy częściowym wykorzystaniu w przeszłości różnych form terroru dla wyniszczenia inteligencji i uformowania nowej pod swoje dyktando – spowodowało ogólne odwrócenie tej sytuacji: dziś to żydzi kreują się na naród wzorcowy, a wszelka ich krytyka uchodzi za przejaw ciemnoty i wstecznictwa. Żeby jednak zbytnio nie przedłużać, przejdźmy już do sedna tematu – czytając, proszę tylko pamiętać, że ci ludzie – ludzie powszechnie szanowani, wielcy, mądrzy i poważni, wyrażali swe myśli otwarcie i bez obaw, że jakiś pseudo-inteligent Adam Michnik vel Aaron Szechter czy inne obrzezane ścierwo przylepi im dyskredytującą ponoć etykietkę ksenofoba, jak ma to miejsce dzisiaj, a jego bracia z wymiaru niesprawiedliwości nadadzą temu charakter kryminogenny. Wtedy mówienie prawdy było naturalne i nie wymagało odwagi jak dziś.A więc – zaczynamy:

  1. Cyceron / właśc. Marcus Tullius Cycero (106-43 p.J.Ch. – p.n.e.), rzymski mąż stanu, wybitny mówca, pisarz i filozof: „Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów”.

  2. Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.): „Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tę jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy”.

  3. Jezus Chrystus ( 0-33 n.e.), Biblia Święta; wydawca: Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1959: „Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; on ci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (patrz Moj. 3,4; 1 Jan 3)

  4. Tacyt (ok.55-120 n.e.): „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich”.

  5. Kasjusz Dio (ok. 155-235 n.e.), historyk rzymski – opisywał barbarzyńskie powstanie Żydów przeciw Imperium Rzymskiemu, które uznano za punkt zwrotny w losach państwa: „Żydzi niszczyli tak Greków, jak i Rzymian. Jedli ciała swych ofiar, robili sobie pasy z ich wnętrzności i nurzali się w ich krwi. 220 000 ludzi straciło życie w Cyrenie, 240 000 na Cyprze, toteż żydzi nie mogą dziś postawić stopy na tej wyspie!”

  6. Tertulian (ok.160-220 n.e.), religioznawca: „Synagogi żydowskie są źródłem, skąd się rozchodzą prześladowania”.

  7. Mahomet (571-632 n.e.), według Koranu, l. Sura, str. 178: „Nie przestawaj w odkrywaniu oszustw dzieci Izraela. Oszustami bowiem są oni z małymi wyjątkami”.

  8. św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), filozof, teolog: „Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa”.

  9. Jan Długosz (1415-80): „Żydzi mieszkający w Krakowie zamordowali chrześcijańskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki. Na kapłana, wiozącego wiatyk do chorego, rzucali kamieniami”.

  10. Marcin Luter (1483-1546), z 32 tomu jego dzieł: „Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi żądniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano – kamienno – diabelsko – stalowo twarde, niczym niewzruszalne… Gdy przyjdzie mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić (…) Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, żeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo trzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (…) Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia (…) A wy, moi kochani panowie, przyjaciele pastorzy i kaznodzieje, przypominam wam wierność obowiązkom, abyście bronili parafian, jak to czynić umiecie, od zguby wiecznej – aby strzegli się żydów i unikali ich, o ile mogą.

  11. Jan Dantyszek (1485-1548), Błędy talmudowe – 1520 :
  „Naród żydów jest gruby, bez wszelkiej ludzkości, pełen wszelkiej rozpusty, także i wściekłości. Trwa w nim upór niezmierny, naród to zdradliwy, usty pochlebiający, czołem niewstydliwy. Wszędzie stroi zasadzki, jednak nierozumny, omylny i zwodzący, obmierzły i dumny”.

  12. Szymon Syreński – Syreniusz (1541-1611), lekarz, botanik, jeden z pierwszych polskich przyrodników, absolwent uniwersytetów w Krakowie, Inglostadt i w Padwie, profesor medycyny Akademii Krakowskiej: „Złośliwi żydowie niewinne dziatki chrześcijańskie z okrutnego postanowienia co rok zabijają y haniebnie mordują”.

  13. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk: „Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych”.
  „To zawsze czołgające się i zamknięte w sobie plemię nieznośne dla innych narodów, zwierzęco je nienawidzi i jest słusznie przez nich nienawidzone”. „Speccio della bestia triomfante”.

  14. Voltaire (1694-1778), francuski publicysta, filozof, dramaturg, poeta, historyk i prozaik, zaciekły postępowiec, mason, wróg katolicyzmu, …i żydostwa: „Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość (…)
  Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom; zawsze zabobonny, zawsze zawistny za wszelkie dobro należące do innych, zawsze barbarzyński – pozorny w nieszczęściu i zuchwały w powodzeniu” (…) ( „Essai sur les moeurs”).
  „Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą” („Juif” Dictionnaire Philosophique) Żydzi nie są niczym więcej, jak nieuświadomionym i barbarzyńskim ludem, który od długich czasów łączy w sobie najbrudniejszy egoizm z obrzydliwym zabobonem i nieugaszoną nienawiścią do wszystkich narodów, które ich znoszą i na których się wzbogacają (…) Wszyscy oni mają wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzący się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. („Letters de Memmiusa Ciceron” 1771)

  15. Denis Diderot (1713-1784), pisarz i filozof, mason i libertyn francuski, autor m.in. Wielkiej Encyklopedii Francuskiej. Żydowscy pisarze narzekali, że jego „Encyklopedia”, biblia przedrewolucyjnego oświecenia francuskiego, jest „antysemicka”. Inne pisma Diderota są podobnie nieprzyjazne Żydom: „Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma, które dźwigacie… Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie. Talmud nauczył żydów kraść własność chrześcijan, uważać ich za dzikie bestie, popychać ich w przepaść… zabijać ich bezkarnie i co rano rzucać w nich bluźnierstwem”.

  16. Maria Teresa (1717-1780), cesarzowa Austrii: „Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami”.

  17. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), mason, największy poeta niemiecki: „Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem powiedzieć o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do Żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich”

  18. Stanisław Staszic (1755-1826), najwybitniejszy polski myśliciel oświecenia, wybitny działacz społeczno-polityczny, czołowy przedstawiciel obozu reform społecznych w okresie Sejmu Czteroletniego; „Przestroga dla Polski – 1770: „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę”. Tenże: „O przyczynach szkodliwości żydów, 1816r.: „Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i nędzniącą. Chociażby nawet to ciało nie było podzielone (mowa o rozbiorze Polski – uw. autora), chociażby po podziale zjednoczone zostało, przecież z tą wewnętrzną skazą nigdy nie nabierze właściwych sobie sił ani czerstwości – musi być zawsze tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne”.

  19. Napoleon I (1769-1821), Cesarz Francuzów, generał; Reflexions z dn. 7.V.1806r: „Żydzi dostarczyli ludzi do mojej armii w czasie kampanii w Polsce, ale powinni zwrócić mi koszty: szybko przekonałem się, że nie nadają się do niczego oprócz sprzedawania starych łachów (…). Należy wszędzie ogłosić, że ogólny dobry stan jest zagrożony. Rząd nie może patrzeć obojętnie, jak jeden zasługujący na pogardę naród obejmuje w posiadanie wszystkie prowincje Francji. Żydzi mają być traktowani szczególnie. Tworzą oni państwo w państwie. Nie może naród francuski skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej; to sępy ludzkości… Należy ich traktować z polityczna sprawiedliwością, nie sprawiedliwością obywatelska. Nie są to prawdziwi obywatele (…). Żydzi praktykują lichwę od czasów Mojżesza i uciskali inne ludy. Chrześcijanie tylko czasem trudnili się lichwa, popadając tym samym w niełaskę. Powinniśmy odsunąć Żydów od handlu, ponieważ nadużywają swoich praw (…). Zło tkwiące w Żydach nie wynika z cech poszczególnych ludzi, ale z podstawowej wady tego narodu”.

  20. Janusz Iwaszkiewicz (1796-1864), „Litwa w r. 1812, 1912: „Jeszcze przed wojną żydzi manifestacyjnie zaznaczali swoje sympatie dla rządu rosyjskiego, brali gorący udział w owacyjnych powitaniach cesarza Aleksandra, ustanawiali posty, zanosili po synagogach modły o powodzenie rosyjskiego oręża… Denuncjowali osoby biorące udział w nowej administracji, oraz wszystkich, którzy przystąpili do konferencji generalnej”.

  21. Helmuth von Moltke (st., 1800-1891), Wewnętrzne stosunki w Polsce, Berlin 1832 r.: „Pomimo swego rozproszenia, żydzi są silnie związani miedzy sobą. Nieznani władcy kierują nimi konsekwentnie do swych ogólnych celów. Odrzucając wszelkie usiłowania przez rząd ich zasymilowania, żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboką, jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju”.

  22. George Sand (1804-1876) najsłynniejsza pisarka francuska: „W Żydzie – tułaczu widziałam uosobienie narodu żydowskiego, wygnanego w średniowieczu. Jednak znów są oni bogaci, co zawdzięczają swej prymitywnej chciwości i niezmordowanej aktywności. Że swym hardym sercem w stosunku do ludzi innych wyznań i ras chcą uczynić siebie królami świata. Lud ten zawdzięcza swemu uporowi to, że Francja w ciągu 50 lat będzie zjudaizowana. Niektórzy mądrzy Żydzi, już to zapowiadają”.

  23. Franciszek Liszt (1811-1886), znany kompozytor: „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich! Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną”.

  24. Ryszard Wagner (1813-1883), kompozytor niemiecki, z książki „Judaism in Musie”: „Żyd nigdy nie miał własnej sztuki (…). Jak długo odrębna sztuka muzyczna miała prawdziwą, organiczną potrzebę życia, kiedyś, w epoce Mozarta i Beethovena, nie było kompozytorów żydowskich: było rzeczą niemożliwą dla elementu obcego temu żywemu organizmowi, aby brał udział w i tworzeniu go. Dopiero, gdy wewnętrzna śmierć ciała jest widoczna, zewnętrzne elementy mają możność zdobywania – tylko w celu zniszczenia. (…) Jednego jestem pewien: żydzi zdobyli wpływ na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych”.

  25. Otto von Bismarck (1815-1898), w mowie z 15 maja 1847 r.: „Sądzę, że osiedleni w Poznańskiem żydzi, chociażby im dozwolono, nie pójdą wielką masą do prowincji niemieckich, gdyż nie chciałbym drażliwego użyć wyrażenia – bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla żydów. W rozmowie z A.Tatiszczewem, Bismarck powiedział: „Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?”

  26. Karol Marks (1818-1883), ideolog komunizmu, ukrywający fakt, że sam był żydem, żydowski twórca komunizmu a jednocześnie ekonomiczny „antysemita”: „Bogiem żydów jest weksel. Twardą naturę żydowskiego charakteru nie należy tłumaczyć ich religią, ale tym, co służy za podstawę religii żydowskiej, mianowicie ich egoizmem (…) Co jest podstawą żydostwa? Korzyść własna. Co jest świeckim obyczajem żydów? – szachrajstwo. Co jest istotnym bogiem żydów? Pieniądz”. „Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa (Schaher)! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądz (Geld!) Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel. Jehowa jest tylko iluzorycznym wekslem” („W kwestii żydowskiej”)

  27. Fiodor Dostojewski – rosyjski monarchista, r. 1880: „Izrael i jego banki SĄ teraz panami: Europy, nauki, cywilizacji, socjalizmu. Socjalizmu w szczególności – to im pomaga w tępieniu chrześcijaństwa i niszczeniu naszej cywilizacji”.

  28. Mark Twain (1835-1910), najwybitniejszy amerykański pisarz XIX w.: „W stanach bawełnianych po wojnie Żyd wzrastał w sile, założył sklep na plantacji, dostarczał Murzynom wszystkiego, czego chcieli na kredyt, a w końcu sezonu był posiadaczem udziału Murzynów w zbiorach tegorocznych i częściowo przyszłorocznych (…). Żyd był zawsze gotów pożyczać za plony. Gdy przyszedł dzień zbioru, stawał się właścicielem plonów, za rok – gospodarstwa (…) Protestanci prześladowali katolików – ale nie pozbawiali ich życia. Katolicy prześladowali protestantów – ale nigdy nie pozbawiali ich możliwości pracy na ziemi czy w warsztacie. Jestem przekonany, że Ukrzyżowanie nie ma wiele wspólnego ze stosunkiem świata do Żydów; że przyczyny tego są znacznie starsze niż tamto wydarzenie. Zapewne prześladowanie Żydów nie ma nic wspólnego z uprzedzeniami religijnymi (…) Powiecie, że Żydzi są wszędzie nieliczni. Gdy przeczytałem w Encyclopedia Britannica, że populacja żydowska w USA liczy 250 tysięcy, napisałem do wydawcy i wyjaśniłem mu, że osobiście znam dużo więcej Żydów i że na pewno nastąpił błąd, a powinno być 25 milionów. Ludzie mówili mi, że maja powód podejrzewać, iż dla przyczyn finansowych wielu Żydów nie przyznaje się, że są Żydami. To wydaje się możliwe”.
  PS. Opinia Twaina była najlepiej strzeżona w historii literatury amerykańskiej. Tuz po jego śmierci jego ekscentryczna córka Clara wyszła za żydowskiego pianistę, Ossipa Gabrylowicza. Wydawcy Twaina otrzymali wówczas instrukcje, aby wymazali uwagi dotyczące Żydów z jego dzieł zebranych.
  29. Teodor Jeske-Choiński (1854-1920), z przedmowy do książki Żydzi i Kahały J. Brafmana z 1914 r.: „Nie dopiero w czasach ostatnich bojkotują żydzi handel polski. Bojkotowali go od setek lat, od chwili kiedy im nasza ziemia otworzyła na swoje nieszczęście szeroko swoje bramy gościnne. Osiadłszy w naszych miastach i miasteczkach, podjęli oni od razu walkę z naszym mieszczaństwem, wydzierając im z rąk handel”.

  30. Wilhelm II (1859-1941), król Prus i cesarz Niemiec, 1922 r.: „Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest czymś, jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie mógłby czynić szkody – NAWET ZA POMOCĄ POGROMÓW, JEŚLI TRZEBA! Żydzi są odpowiedzialni za bolszewizm w Rosji, a także w Niemczech. Byłem ZBYT POBŁAŻLIWY dla nich w czasie mego królowania i ŻAŁUJĘ ŻYCZLIWOŚCI, JAKĄ OKAZYWAŁEM ŻYDOWSKIM BANKIEROM!!!”

  31. Henry Ford (1863-1947), wpływowy biznesmen, twórca znanej marki samochodu: „Żydzi zawsze kontrolowali biznes…Wpływ kina amerykańskiego i kanadyjskiego jest pod wyłączną kontrolą moralną i finansową Żydów, manipulujących umysłami obywateli”.

  32. Roman Dmowski (1864-1939) wybitny polski polityk, narodowiec i mąż stanu: „Antysemityzm końca dziewiętnastego stulecia był protestem przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwa europejskie”.

  33. Wacław Sobieski (1872-1935), historyk, w tyg. „Rozwój” z 1933 r.: „Żydzi – wieczni tułacze – ci Luft menschen. Beduini kultury, jak się zwą sami – ludzie bez ziemi i stałego terenu, nie czują sentymentu do kraju, przez który przechodzą. Tam ich ojczyzna, gdzie dobrze. Niech się państwo rozsypie w gruzy, oni wyjdą z tego kraju, byleby tylko uciułane skarby z niego wynieść”.

  34. Francisco Franco (1892-1975), hiszpański generał i Caudillo de Espana – Wódz Narodu Hiszpańskiego: „Nie poddawajmy się iluzji. Duch żydowski, odpowiedzialny za alians kapitalizmu na dużą skalę z marksizmem, był siłą przewodnią stojąca za tyloma antyhiszpańskimi porozumieniami rewolucyjnymi, nie zniknie stąd w ciągu jednego dnia”.

  35. Antoni Słonimski (1895-1976), żydowski poeta i stalinowski libertyn, 1924 r.: „Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić”.

  36. Mikołaj Bakunin, rosyjski rewolucjonista o anarchistycznych poglądach: „Marks jest Żydem. Otacza go tłum małych, mniej lub bardziej inteligentnych intrygantów, zręcznych Żydów, jako że Żydzi są wszędzie: są agentami handlowymi i bankowymi, pisarzami, politykami, korespondentami gazet o rożnych orientacjach, krótko mówiąc są pośrednikami, np. pośrednikami w transakcjach finansowych, z jedną nogą w banku, a drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie. Trzymają łapę na wszystkich czasopismach i można sobie tylko wyobrazić, jaki będzie tego rezultat w morałach społeczeństwa (…). Ludzie światowej sławy oskarżali Żydów o stworzenie komunizmu. Zarzut ten ma mocne podstawy. Filozofia komunizmu wywodzi się od Karola Marksa, potomka rodziny rabinistycznej. Jego ideologia antychrześcijańska i socjalistyczna wyłożona jest w Talmudzie – ‚Biblii’ żydowskiej. W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów. Mowa tu o mienszewikach i o organizacji żydowskiej; pozostałe dwie grupy to socjalistyczna partia rewolucyjna i bolszewicy. Obie były kierowane przez Żydów, ale nie miały też członków nieżydowskich. Wiemy dziś, że Lenin był Żydem, podobnie jak wszyscy przywódcy pierwszego rządu: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow. Najbogatszy Żyd świata, Jakub Schiff z nowojorskiego banku, dał Trockiemu i Leninowi 20 mln dolarów, aby obalili cara i ustanowili tyranię sowiecką!”

  37. M. Oudendyk, holenderski minister, w dniu 6 IX 1918 r. depeszował do rządu Anglii: „Uważam, że natychmiastowe stłumienie bolszewizmu jest jednym z najważniejszych zadań ludzkości, nie wykluczając możliwości wojny, która wciąż szaleje, inaczej bolszewizm, nie stłumiony w zarodku, rozszerzy się w tej czy innej formie po całej Europie i świecie, ponieważ jego twórcami są Żydzi, którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku”.

  38. Adrian Arcand, kanadyjski lider polityczny: „Poprzez swoje (żydowskie) agencje informacyjne zatruwają wasze umysły i sprawiają, że widzicie świat nie takim, jakim jest, ale takim, jakim oni chcą, abyście go widzieli. Przez kino są wychowankami młodzieży – w ciągu dwóch godzin filmu potrafią wymazać z dziecięcego umysłu, to czego nauczyło się przez 6 miesięcy w domu czy w szkole (…) W komunizmie nie chodzi o nic innego, jak o zamysł żydowski, aby położyć łapę na całym świecie. Żaden inteligentny człowiek nie znajdzie nikogo prócz Żydów, kto nazwałby ten stan rzeczy ‚rajem na ziemi’. Żydzi chcą wprowadzić komunizm, bo wiedzą czym on jest i co oznacza. To dlatego, że komunizm nie jest tym, o co walczono – jest żydowskim planem wymyślonym przez Żydów, propagowanym przez Żydów, finansowanym przez Żydów, starowanym przez Żydów, przynoszącym zyski tylko Żydom. Walczyliśmy z zasłoną dymną stworzoną przez żydowskich dialektyków i publicystów, odmawiając walki z twórcą ciągnącym zyski i manipulującym sznurkami”.

  39. A. Homer: „Bolszewizm to pomysł żydowski, oparty na pouczeniach Karola Marksa i innych socjalistycznych rewolucjonistów . Charakteryzuje się zniszczeniem i chaosem, narzuca swą wole i podtrzymuje swą siłę przez terror i morderstwo . Wielu chciałoby, aby opinia publiczna była nieświadoma roli ,jaka odgrywają żydzi ,komuniści, syjoniści, czy finansiści… Bolszewizm i syjonizm są tylko środkiem, bronią w walce żydowskiej potęgi światowej o przewagę w polityce, czy gospodarce”.

  40. Hilary Cotter: „Komunizm i judaizm to jedno i to samo”.

  41. Fantone: „Kiedy żyd panuje, jest zawsze okrutny. Jako wielkorządca – jest despotą, jako kapłan – tyranem. Kazanie żyda jest przepełnione przekleństwami. Jako wojownik, jest podły i bez litości”.

  42. J . Nordman: „Żydzi należą tak do państwa, którego są obywatelami, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta”.

  43. Savary: „Mówią: ‚wpadł w ręce żydowskie’. Oznacza to zupełny koniec”.

  44. Rabin S. WARSAW, Middlessex, U.K.: „Jewish Chronicle”, Londyn, 23.02.1964: „Jakby nie byli wymownymi apologetami Żydzi, poganie wykazują, że Żydzi i chrześcijanie rzeczywiście wielbią tego samego Boga, taka deklaracja jest całkowicie fałszywa i bałamutna. Prawdą jest bowiem, że my uznajemy całkowitą niezgodność między tymi bóstwami i mnóstwo kazuistycznych twierdzeń nie może doprowadzić do ich utożsamienia. Chrześcijańska nauka o Trójcy jest diametralnie przeciwna pojęciu Boga Izraela, który jest niezbędnym elementem żydowskiej wiary. Z tego powodu tego rodzaju eksperymenty sztucznego bratania się są nieuczciwe i szkodliwe dla osiągnięcia wymuszonej jedności, która nie ma w rzeczywistości żadnych podstaw”.

  45. dr Daniel Pasmanik, 1912: „Każdy naród ma swoje prawdy. Naród żydowski ma swoje kłamstwa. Cale nowoczesne życie narodu żydowskiego zbudowane jest na kłamstwie, które występuje raz bezczelnie, a kiedy indziej znowu – dyskretnie. A kłamstwo to dochodzi do takich rozmiarów, że Żydzi we wszystkich krajach podają się za największych patriotów tych narodów. Nikt w to nie wierzy. A czy sami w to wierzą? Przenigdy. (…) Nie zapomnę nigdy pewnego berlińskiego bankiera, już od trzech pokoleń wychrzczonego, który się zalał łzami gdym mu opowiadał o kiszyniowskim pogromie. A kiedym mu powiedział, że tu chodzi przecież o nieszczęście zupełnie obcych ludzi, zerwał się na równe nogi z okrzykiem: ‚Ja jeszcze jestem Żydem’!” „Największym kłamstwem, jakie żydzi na swoje pohańbienie stworzyli, jest stwierdzenie, że mogą oni być patriotami w swoich krajach. Żyd nigdy nie przestanie być żydem i należeć do swojego narodu”

  46. Adam Asnyk: „Antysemityzm często hodują handlarze, z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi; kiedy się interesem korzystnym ukaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi”.

  47. Adolf Nowaczyński, „Mocarstwo anonimowe”, Warszawa, 1921: „Najkapitalniejszym dokumentem względnej wagi chrztu u Żydów jest fakt, iż kierownikiem syjonistycznej organizacji w Madrycie jest katolik, niejaki M. Ortega. Otóż ten pan pochodzi z rodziny marrariskiej. Po 400 latach powraca do religii swych przodków”.

  48. dr J. Yorzimmer, dyrektor Polish Bank of Import w liście do N. STRAUSSA, prezesa Komitetu Obrony Praw Żydów w Polsce, 1919: „Czy Pan chciałby pominąć fakt, że Żydzi rosyjscy, niemieccy i amerykańscy prowadzą od początku wojny kampanie oszczercza przeciw Polakom, oskarżając ich o masakrowanie Żydów w czasie, w którym żadna miara nie było pogromów urządzanych przez Polaków, natomiast były pogromy w Rosji. Czyż Pan zapomniał o orgii kłamstw i kalumnii, kiedy to Żydzi usiłowali wykazać światu, że Polska nie zasłużyła sobie na niepodległość? Czyż pan przypuszcza, że takie „przyjacielskie” przysługi oddawane Polsce przez Żydów, w czasie gdy ta pierwsza rwała więzy długotrwałej niewoli, mogły podnieść uczucie sympatii Polaków względem Żydów? A czy nie słyszał Pan nigdy o żydowskich lichwiarzach i spekulantach w Polsce, którzy sprzedawali środki spożywcze Austriakom i Niemcom, pozbawiając kraj resztek pożywienia? Naród Polski przechowa dla przyszłych pokoleń i powtarzać będzie Żydom słowa Natana Straussa, że im szybciej nadejdzie dla Polski godzina nędznego końca, tym bardziej on i jego zwolennicy radować się będą”.

  49. F. Lassal: „Ruch robotniczy winien trzymać się jak najdalej od kapitalistów i Żydów. Gdzie ci ostatni bowiem występują jako kierownicy i przywódcy, tam zawsze pilnują tylko swoich interesów”.

  50. lord Montefiore – XIX-wieczny żyd z brytyjskim obywatelstwem: „Musimy mieć wpływ na gazety całego świata, ażeby tumanić i oszukiwać ludzi”.

  51. Sir Cecil Spring-Rice, brytyjski polityk XXw.: „Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej”.

  52. żydówka Nesta Webster: „Anglii nie kontrolują już Brytyjczycy. Żyjemy w niewidocznej dyktaturze żydowskiej – dyktatura, która jest odczuwalna w każdej sferze życia”.

  53. Onesimo Redondo (hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów – w zamachu): „Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami”.

  54. Stephen H.Roberts, historyk – o nazistowskich Niemczech:”Nie ma sensu zaprzeczać, że w Niemczech istniał problem żydowski. Naród ten znajdował się w niefortunnym położeniu geograficznym, będąc pierwszym etapem nieustannego pochodu na Zachód Żydów Polskich! Gdyby nie byli wypychani, zostaliby w Berlinie i Hamburgu, mając tam spore udziały w dobrach stanowiskach .W Berlinie na przykład, gdy naziści doszli do władzy, 50,2 % prawników i 48 % lekarzy byli Żydami. Mówi się nawet, że systematycznie zagarniali dla siebie posady w szpitalach. Żydzi byli właścicielami największych i najbardziej wpływowych gazet berlińskich. Wchodzili też do systemu edukacyjnego”.

  55. Pio Baroja Nessi (hiszpański powieściopisarz XX w.): „Żyd żywi głęboką nienawiść do Europy, wierząc, że Europa go obraziła. I z zapałem przyłącza się do wszystkiego, co mogłoby nasz kontynent skompromitować. Tak więc widzimy go w teatrze i powieści, w kinie erotycznym i w kubizmie, w fałszu i homoseksualizmie Freuda i jego zwolenników (…) Komunizm jest dziś potężną krucjatą sterowaną przez Żydów przeciwko europejskiemu światu i kulturze, dla swych własnych celów. Żyd, który rzadko kiedy jest wynalazcą, mężem idei – z entuzjazmem chwyta się komunistycznej teorii przedstawiciela tez samej rasy, Karola Marksa, i propaguje ją z wielkim artyzmem (…) Żyd wierzy, że jest przeznaczony do stworzenia potęgi zwierzchniej pośród innych ludów. Jest przekonany o swej wyższości, w stosunku do innych ludzi żywi głęboką pogardę i nie bawi się w skrupuły”.

  56. J. Scherr: „Czym Żydzi są w literaturze? Towarzystwem ubezpieczeniowym ‚Nieśmiertelność’ z wzajemną poręką”.

  57. William S. Mitchell (Philadelphia), z książki „The Secret World Government”: „Jeśli istnieje w historii jakiś niewdzięcznik, to jest nim żyd. W tym kraju, który go przyjął, on spiskuje, podkopuje, uprawia nierząd i niszczy, a ponad to (kryjąc się dotąd za plecami innych narodów) ośmiela się planować zniszczenie każdej zasady chrześcijańskiej, która go ochraniała”.

  58. M.H. de Heekelingen, w książce Israel: Son Passe, Son Avenir: „Były rabbi Drach, nawrócony na katolicyzm, mówi, że Talmud zawiera wiele refleksji, zabawnych fantazji, niesmacznych nieprzyzwoitości, a nade wszystko najstraszliwszych bluźnierstw przeciwko wszystkiemu, co w religii chrześcijańskiej jest najdroższego i najświętszego. (…) Jeśli chodzi o tłumaczenia Talmudu przez nie-żydów, zawsze preferowaliśmy tłumaczenie Luceńskiego, którego dokładność jest uznana przez sąd w 1923 r. Główny prokurator Węgier zarządził wstrzymania wydawania Talmudu węgierskiego pod zarzutem ataku na moralność publiczną oraz pornografii. W wyroku sąd oznajmił m.in.: ‚W Talmudzie przetłumaczonym przez Alfreda Luceńskiego znajdują się rzeczy straszliwe. Jego tłumaczenie jest poprawne pod względem wierności oryginałowi’„.

  59. żyd Karol Münzer: „Wżarliśmy się w narody, pohańbiliśmy czasy, złamaliśmy siłę. Wszystko pod wpływem naszej przeżytej kultury skruszało, zgniło i zwietrzało”.

  60. żyd Chaskel Cwi Klossel: „Jak my żydzi wiemy o tym, że nie-żyd w jakim bądź zakątku swego serca jest i musi być antysemitą, tak każdy żyd w największej głębi swej istoty jest nienawistnym wrogiem wszystkiego, co nie jest żydowskie”.

  61. Rabin Reichhorn, Praga, cmentarz rabina Symeona ben-Juhudy, rok 1859:”Co stulecie my, uczeni Izraela, przyjęliśmy zbierać się w sanhedrynie, by sprawdzać, jakie zrobiliśmy postępy w opanowaniu świata obiecanego nam przez Jehowę i jakie zwycięstwo odnieśliśmy nad znienawidzonym chrześcijaństwem. (więcej i obszerniej: patrz „Poznaj Żyda”, część 26)

  62. żyd Natan Birnbaum, jeden z głównych twórców syjonizmu, „Judische Zeitung”, 1915: „Nie pojmujemy dlaczego Polacy mieliby mieć więcej prawa do tego, aby żądać spolszczenia naszych żydowskich mas, aniżeli my może zżydzenia mniejszości polskich w miastach, w których większością są Żydzi? My nie chcemy wyrzec się własnego istnienia. Nie! Tu jesteśmy i będziemy!”

  63. kardynał Stefan Wyszyński (1901-1981), Prymas Tysiąclecia, w „Ateneum Kapłańskim z 1938r.: „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może dokonać się tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”.

  64. Charles Lindbergh (ur. 1902), amerykański lotnik i pisarz: „Irytują nas wpływy żydowskie na prasę, radio i kino. Sytuacja może stać się bardzo poważna. Lewis opowiedział nam o tym, jak żydowskie firmy reklamowe groziły usunięciem wszystkich swoich reklam z systemu Mutual, jeżeli konkretny film otrzyma zgodę na wyświetlenie. Groźba ta wywarła taki skutek, że film ów został usunięty („The Wartime Journals”, 23. 08.1939 r.). Dążenie do wojny jest coraz większe. Ludzie są jej przeciwni, ale administracja wydaje się ‚brać na kieł’ i znajduje się na najlepszej drodze do wojny. WIĘKSZOŚĆ INTERESÓW ŻYDOWSKICH W KRAJU POPIERA WOJNĘ, a kontrolują one w ogromnym stopniu prasę i radio oraz większość filmów. Są jeszcze ‚intelektualiści’, ‚Anglo-file’ i brytyjscy agenci, którym popuszczono cugli, międzynarodowe interesy finansowe itp. („The Wartime Journals” 1. 05. 1941 r.)

  65. Patriarcha CHRISTEA, biskup rumuński, XX w., „New YorkHerald Tribune”, 17 VIII 1937: „ŻYDZI WYWOŁALI EPIDEMIĘ KORUPCJI I SPOŁECZNYCH NIEPOKOJÓW. ZMONOPOLIZOWALI PRASĘ, która z pomocą zagranicy krytykuje wszelkie duchowe bogactwa Rumunii. Samoobrona jest naszym narodowym i patriotycznym OBOWIĄZKIEM – a nie antysemityzmem. Brak środków na powstrzymanie tej zarazy oznacza, że jesteśmy LENIWYMI TCHÓRZAMI, KTÓRZY POZWALAJĄ SIĘ ŻYWCEM POGRZEBAĆ!!!”

  66. Lesław Giermański – świadek współpracy Żydów z Niemcami, a także morderstw popełnianych przez Żydów na Żydach: „Pierwsze strzały w getcie warszawskim oddali Żydzi do Żydów (!!!)….. Mordechai Anielewicz, 23 letni przywódca powstania w getcie został wydany przez własnych ludzi”.

  68. Ks. prof. Michał Poradowski (1913-2003), „Talmud czy Biblia”, str. 64-65: „Według oficjalnej nauki Kościoła, od czasów apostolskich aż do dziś Bóg jest wyznawany przez chrześcijan jako Trójca Przenajświętsza i to właśnie odróżnia wiarę chrześcijańską od wiary żydowskiej, a także innych monoteizmów, gdyż wiara żydowska, czyli tzw. „wyznanie mojżeszowe” jest monoteizmem absolutnym, który kategorycznie odrzuca pojęcie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Stąd też nie można mówić, że chrześcijanie i Żydzi wierzą w tego samego Boga, a kto tak twierdzi, jest – z punktu widzenia wiary katolickiej – albo ignorantem, albo heretykiem..”. Oto tylko niektóre, najtrafniejsze przykłady, uwzględniające też opinie samych żydów – w celu oddania pełnego obrazu zagadnienia na przestrzeni dziejów, należałoby pisać tomy.

  69. Król Polski Kazimierz Wielki ostrzegał w 1343 r. ludność chrześcijańską przed Żydami mówiąc: „Żydzi są prawdziwymi nieprzyjaciółmi naszej wiary chrześcijańskiej”… „Cel żydowskiej przewrotności do tego zmierza, aby dobra i majętności chrześcijan zawsze uszczuplać i wydrzeć”.

  70. Król Polski Władysław Jagiełło w Statucie Krakowskim z 1420 r. mówił: „Przewrotna perfidia żydowska zawsze była i jest przeciwna i wroga dla chrześcijan i nie tylko co do wiary i do ciała, ale także najsilniej zmierza do rozdrapywania posiadłości i przywłaszczania majętności”. W 1423r Władysław Jagiełło zakażał: „Aby Żydzi pieniędzy chrześcijanom nie pożyczali na kartę i prowizje pod przepadkiem”.

  71. Zygmunt I w 1527 r. na prośbę mieszczan warszawskich wypędził Żydów z Warszawy, co zostało utrzymane w mocy aż do Rozbiorów Polski.

  72. Zygmunt II August w 1572 r. skażał Żydów na karę 100 000 zł za fałszowanie monety bitej, m.in. z kradzionych sreber kościelnych.

  73. papież Pius V w 1567 r. ogłosił w bulli: „Niegodziwość tego narodu uzbrojona najgorszymi wszelkiego rodzaju sposobami do tego doszła, iż zagraża wspólnemu naszemu dobru”… „Albowiem jeśli dopuścimy tak liczne rodzaje lichwy, przez którą Żydzi wszędzie niszczyli majątki biednych chrześcijan, uważamy że dostatecznie jasna jest rzeczą, iż oni przechowują złodziei, bandytów i są ich wspólnikami. Starają się przez nich rzeczy pochwycone i skradzione, nie tylko świeckie ale i do służby bożej służące, aby nie były rozeznane na jakiś czas ukryć, albo przenieść na inne miejsce albo w ogóle przerobić. Bardzo wielu Żydów pod pozorem załatwiania rożnych rzeczy, chodząc do domów uczciwych kobiet sprowadza liczne do domów nierządu”… „Wreszcie poznaliśmy dostatecznie i zbadali jak nienawistnie odnosi się ten przewrotny rodzaj do imienia Jezus, jak jest nieprzyjaznym dla wszystkich , którzy zaliczają się do tego imienia, jakimi wreszcie podstępami czyhają na ich życie”.

  74. Sebastian Klonowicz (1551-1602) – sędzia w Lublinie d/s żydowskich mówił: „Żyd lichwa ciąży wielkim miastom, dziwnemi siły dobija się podług zysku. Przedaje wszystko, handluje woda, handluje powietrzem, handluje pokojem, frymarczy przedajnym prawem. A wszędzie, gdzie się handlem wciśnie przymili się panującym, aby zarzucić sieci zwykłego sobie obłowu”… „Otóż to Abrahama podobno jedyne potomstwo, naśladujące święte i sprawiedliwe obyczaje przodków”.

  75. hetman Stefan Czarniecki w 1656 r. rozkazał wyciąć Żydów w Sandomierzu za to, że masowo sprzyjali i współpracowali z najeźdźcami – Szwedami, w czasie Potopu.

  76. ks. Stefan Zuchowski w 1713 r. w swojej pracy pt. „Proces kryminalny o niewinne dziecię okrutnie przez Żydów zamordowane” pisał: „Ledwie nie z całej Europy rugowani, do nas jako do raju przyszli”… „Ale czas by te jaszczurki i Polakom z zanadrza wyrzucić”.

  77. Papież Benedykt XIV, słysząc od biskupów polskich coraz to częstsze skargi na Żydów, napisał w roku 1751: „Papież ubolewa srodze, że taki wzrost Żydów w królestwie ze szkoda chrześcijańskiej ludności, że handle i szynki Żydzi trzymają, że do publicznych intrat i prowentów są dopuszczeni, a dzierżawy karczem, wsi, folwarków trzymając, dla chłopów tak są srogimi, że „ich do ciężkich robót zmuszają i ciężarami podwody ich w daleka podróż naładowawszy i ich samych i dobytek obciążają, a nadto i kary na nich stanowią i częstokroć plagami nad ciąłem ich się pastwią. I stad pochodzi, że owi ludzie chrześcijańscy rozumieją być panem i dziedzicem swoim Żyda, od którego skinienia, woli i rozkazu owi poddani mienia się być dependującymi”. „Prócz tego, jak wspomniano, wsi, folwarki i grunta z poddanymi chrześcijańskimi arendują, przez co wielkie bezprawia i szkody dzieją się katolikom, zwłaszcza gdy Żydzi” „w dworach niektórych panów rządy domu i dyspozycje prowadza, tudzież komisarskie urzędy sprawują…” „Nadto gdy z handlów, szynków, kupiectwa i różnych zysków nazbierają pieniędzy, tedy je chrześcijanom pożyczają z zadaniem lichwy, przez co dobro i fortunki chrześcijańskie wycieńczają i wyniszczają”. „Przytoczywszy wyjątki z bulli Innocentego III i IV, Grzegorza XIII i Klemensa VIII, radzi Polakom trzymać się swych konstytucji i ponowić prawa ustanowione przez przodków, które nie dozwalają dóbr ani praw Żydom arendować, ani pieniędzy od nich na lichwę pożyczać”

  78. O.Gaudenty Pikulski w 1758 r. pisał: „Jeśli według zdania cudzoziemca Polska jest piekłem wieśniaków, to Żydzi ze stroju i funkcji swojej jak czarni diabli w tym piekle, na arendach i karczmach dopiekają ubogich wieśniaków”.

  79. Synod Episkopatu Polski w Piotrkowie w 1542 r. w memoriale do Zygmunta Starego zwracał się z następującą prośba: „Aby pomnąc na wielkie szkody i straty jakie dzieją się Kościołowi i chrześcijańskiej ludności w całym państwie polskim z powodu przyjmowania na jego terytorium tak wielkiej liczby przewrotnych i bezbożnych Żydów, wypędzonych z sąsiednich i innych krajów, zamknął całkowicie dostęp i napływ Żydów do Polski, zmniejszył i ograniczył ich liczbę w całym państwie”.

  80. Synod warszawski w 1561 r. prosił Zygmunta Augusta:”Aby Żydów nie naznaczano na urzędy publiczne, kierownicze i do poboru cła, jak to się dzieje w wielu miejscowościach Polski”.

  81. Synod chełmski w 1604 r. : „Obrzydliwa przewrotność Żydów zarówno w diecezji chełmskiej jak i całej Rzeczpospolitej doszła już do tego zuchwalstwa i bezczelności, że Żydzi górują nad chrześcijanami nie tylko wszelkiego rodzaju handlem, ale nadto panują nad ludem chrześcijańskim, nad nim się coraz bardziej srożą i znęcają, zajmując podstępnie w posiadanie czy to dzierżawę majątki i dobra ziemskie. Wobec takiej przewrotności żydowskiej wszyscy wierni katolicy, pomni na odpowiedzialność przed Bogiem na sadzie, powinni zerwać wszelkie stosunki z Żydami, nie popierać ich wcale i ze wszystkich sil powściągać ich niegodziwość”.

  82. Synod poznański w 1642 r. : „Nie można już dalej tolerować wzmagającego się z dniem każdym zuchwalstwa Żydów, którzy nie tylko przez zajmowanie się handlem i rzemiosłem pozbawiają chrześcijan środków do życia, ale nadto okazują się najbardziej nienawistnymi wrogami religii chrześcijańskiej, gdyż z pogardy dla praw kościelnych poniżają niedziele i święta katolickie wykonując w te dni zakazane prace i handel”.

  83. Synod płocki w 1643 r. : „Słuszną jest rzeczą i zgodna ze świętymi kanonami, ażeby chrześcijanie całkowicie zerwali z Żydami”.

  84. Synod wileński w 1685 r. : „Żydzi z pogardy i nienawiści do religii chrześcijańskiej szerzą wszędzie zepsucie, bezbożność i zgorszenie wśród chrześcijan”…. „Niewiasty chrześcijańskie będące karmicielkami dzieci żydowskich uwodzone są przez Żydów za umówioną cenę pieniężną do strasznych zbrodni, do pijaństwa i rozpusty, i o zgrozo… do wydawania im własnych dzieci zabijanych następnie okrutnie przez Żydów dla celów rytualnych, jak to już niejednokrotnie w poprzednich czasach zdarzało się, o czem poucza historia”.

  85. Synod poznański w 1720 r. : „Przewrotny naród żydowski, prastara nienawiścią do Zbawiciela Naszego i zawsze najwięcej wrogo usposobiony do chrześcijaństwa, im bardziej krepowany jest prawem kanonicznym i prawem cywilnym, tym więcej rości sobie urojenia, że mu wszystko wolno, opierając się na protekcjach pogardza wszystkim i nie pozostawia niczego nienaruszonym. Nie tylko niesprawiedliwa lichwa doprowadza ludność do zubożenia, lecz okrada chytrze skarb państwa na cłach wszelkiego rodzaju, miesza się do sprzedaży kosztowności, do handlu mięsem i artykułami spożywczymi, napojami alkoholowymi, do arend i dzierżawienia browarów, gorzelni, gospod i zajazdów, karczem a nawet niekiedy i do posiadłości ziemskich. Utrudniają katolikom sposób do życia i przywłaszczają sobie nad nimi władze”…. „Żydzi, ten wróg największy, cieszą się wielką protekcją możnych”.

  86. Synod przemyski w 1723 r. : „Żydzi, ten gad jadowity, ci wygnańcy palestyńscy, którzy już zalali całą Ruś i rozrastają się na krzywdzie i wyzysku chrześcijan, pełni pychy, nienawiści i chytrości, stawiają sobie za główny cel swej przewrotnej działalności: podstęp, zbrodnie i wszelkiego rodzaju występki, bluźnierstwa, zniewagi i wyszydzanie Tajemnic Wiary naszej świętej. Jakże nad wyraz bolesna jest rzeczą, iż wielu spośród polskich magnatów i szlachty popiera Żydów dając im łatwiejszy do siebie dostęp, aniżeli katolikom, łudząc się nadzieją przyszłych zysków i pożyczek pieniężnych od Żydów, a nie bacząc na to, że pieniądze w tak nieuczciwy sposób nabyte prędko utracą i ściągną na siebie i na swoje potomstwo karę Bożą i utratę błogosławieństwa Bożego”.

  87. Synod płocki w 1733 r. : „Przewrotne żydostwo, ten naród nienawistny Bogu, szerzyciel i roznosiciel wszelkiego zepsucia i rozkładu moralnego, herezji, zalewa z niebywałą szybkością cala Polskę”…. „Wzrastają na siłach i korzenie swoje coraz głębiej zapuszczają z uszczerbkiem wielkim i szkoda dla chrześcijaństwa i katolików wśród których żyją, panoszą się i rozpościerają”.

  88. Synod chełmiński w 1745 r. : „Naród żydowski, przewrotny i nienawistny Bogu jest zepsutego umysłu i zatwardziałego serca, a calem jego dążeniem jest by majątki i wszelkie dobra chrześcijan rujnować, niszczyć, uszczuplać i niweczyć”.

  89. Synod kijowski w 1762r. : „Należy ubolewać nad bezczelnością i zuchwalstwem Żydów, którzy korzystając z protekcji możnych panów liczących na zyski, szerzą się po całej Polsce, dopuszczają się bezkarnie rożnych występków, oszustwa, zdrad, krzywd i wszelkiego rodzaju nienawiści i naigrywania się z chrześcijan, lichwy, zabobonów, czarów, świętokradztwa, bluźnierstw przeciwko Panu Bogu i wierze chrześcijańskiej, naruszenia świat katolickich i praw tak kościelnych jak i państwowych”.

  90. Synod lwowski w 1762 r.: „Naród żydowski pod protekcją możnych rozszerza się i wszelkich wysiłków używa, zmierzając do ruiny i zniszczenia chrześcijan”.

 4. osoba prywatna said

  Wzruszająca opowieść o życiu i śmierci w Palestynie

 5. Zerohero said

  To były czasy terroryzmu pod własną flagą. Teraz Żydom terroryzm służy głównie do oczerniania wroga i tworzenia sobie pretekstu do „odwetów”. Choć i to niekoniecznie, bo dzięki żydowkiej kontroli mediów można robić największe hucpy, np. łamać ordynarnie rozejm, a palestyńską reakcję nazwać złamaniem rozejmu. Jak ktoś kontroluje media, to nie musi się nawet dobrze postarać by całość miała sens.

  http://pracownia4.wordpress.com/2012/11/19/izrael-wspiera-palestynskie-ataki-rakietowe/

  Nawiasem mówiąc pełno jest dziennikarskich gnid, które udając „wyważone” twierdzą, że rozejm nie jest na rękę obu stronom. Tymczasem:

  Izrael w warunkach wojny urządza blokady i konfiksaty przy minimalmnych stratach własnych. Tylko w warunkach „obrony” może sobie konfiskować ziemię, np. pod płaszczykiem budowy strefy buforowej.

  Palestyna nie jest w stanie prowadzić wojny, jest zupełnie na łasce Izraela, jej zdolności odwetowe są minimalne, a np. zburzenie JEDYNEJ elektrowni obsługującej milion ludzi, to coś co się odczuwa osobiście, na własnej skórze, a nie popijając piwko oglądając w TV wieczorne wydanie wiadomosci – tak „przezywają” wojnę „terroryzowani” Żydzi w Izraelu.

 6. Fran SA said

  Ciekawego boga wymyslili sobie ‚wybrancy’. Taki jakis dziwny stwor co grasuje po pustyni i pozera male dzieci.

 7. JO said

  No I teraz Tacy Ludzie jak Pan Roman K powiedza mi tu pod tym tekstem opisujacym Terroryzmem Zydow , ze w „Armii” UPA, wsrod Bublowcow, Banderowcow NIE BYLAO Zydow a sama ” Inteligencja” ” Rodzacej sie odwiecznej Ukrainy”… Galicyny…Galicji…

  Metody , bezwzglednosc, okrucienstwo typowe dla tylko Jednej Talmudycznej Nacji Pan Roman Przypisuje Rusinom, Rusakom, Kresowiakom, Polakom, inteligencji Galicyjskiej. Udowodnia Nam, ze szelmy sa wszedzie , nawet wsrod Rusinow a coz dopiero tych Lachow a Okazuje sie , ze wsrod Zydow tak malym Okiem widzianych w Romana K Bizoniowej stronie internetowej, NAJMNIEJ

 8. marta15 said

  Chrystus, jedna z Trzech Osob Trojcy Swietej, byl PRZED Mojzeszem, przed Abrahamem.
  Bog byl podstawa, zrodlem, inicjatorem Starego Prawa.
  W Nowym Testamencie, w Ewangelii Sw. Jana 8;58, sa slowa:
  ” Zaprawde, zaprawde powiadam wam, ZANIM Abraham stal sie, JA JESTEM”…
  Bog objawil Stare Prawo (Przymierze) Zydom, Israelowi.
  Stare Prawo nie moglo dac ludziom pelni usprawiedliwienia, czyli laski uswiecajacej, temu tez Sam Bog ( w osobie Jezusa Chrystusa) zlozyl sie jako W Pelni Doskonala Ofiara za grzechy jakie ludzkosci popelnila.
  Zydzi, w wiekszosci, odrzucili te Boza Ofiare Mesjasza oraz Kosciol, jaki Zmartwychwstaly Chrystus utworzyl.
  Mimo, ze prorocy Starego Przymierza/Starego Prawa wyraznie i czesto prepowiadali Jego przyjscie.
  Ci , co odrzucaja a Chrystusa, oraz jego Swiety, Niepokalany ,(nie nasaczony zadnymi herezjami o kolegializmie, ekumenizmie czyli synkretyzmie, modernizmie, indyferentyzmie, etc), Kosciol , ktory jest JEDYNYM, WYlacznym zrodlem/droga do Zbawienia, sami szykuja sobie marny, wyjatkowo marny koniec.
  Czy to Zydzi ,czy zaczadzeni zwolennicy sekty watykasnkiej, czy inni tem podobni.

 9. Easy Rider said

  W świetle przedstawionych faktów oraz znając ICH perfidię, jest podstawa do przypuszczenia, że ten cały tzw. „terroryzm arabski” to też ICH projekt i realizacja, łącznie z 9/11.

 10. Ches said

  Ad 3 dla Agnieszki i podobnych : – czytajcie i podajcie dalej : jewwatch.com

 11. Bartlomiej_w said

  W niewydanej jeszcze opowiesci, krol Nabatejczykow Filopatris opowiada przejezdnym gosciom historie powstania Judejczykow po smierci Heroda zwanego Wielkim.

  Prosze posluchac:

  – To prawda, potrzebni jesteście Imperatorowi, by pomóc w rozszerzaniu augustiańskiego pokoju. Ja takoż strzec muszę tej części Imperium przed zakusami żydków przebiegłych a wrednych…
  – Jakże to? – wyrwało się Mirkowi.
  – Ano, tak, jak powiadam. Mieliśmy regularną wojnę z Judeą i innymi prowincjami Izraela.
  – Słyszeliśmy wprawdzie o jakichś tu poruszeniach, ale wonczas samiśmy uwikłani byli we własna walkę o byt.
  – Opowiem wam zatem całą historię, będziecie ją znać z najlepszego źródła. Możecie usiąść – i skinął na służbę, by przyniosła siedziska – To ładniutkie dziecko niechaj spocznie przy mnie na tronie – i sam się zaśmiał z własnego dowcipu, albowiem ława, na której siedział, choć cudnej roboty i wyściełana miękkimi poduszkami, tronu nie przypominała ani na jotę – Widzę, mała, że podziwiasz wykonanie tego sprzętu. Powiem ci, że my też, jko i wy, z wody żyjemy. Naród mój doszedł do bogactwa wielkiego właśnie ze sprzedaży wody tutaj, we środku pustyni. Naszym własnym przemysłem doszliśmy, jak zatrzymać wielkie masy wody, którą corocznie dostarcza nam ta wysychająca rzeka, która po naszemu nazywa się wadi Musa, czyli rzeką Mojżesza. Stąd u nas tak bogate sprzęty, szaty, pałace i gmachy użytku publicznego, jakie wznosimy wzorem naszych przyjaciół Rzymian. I dlatego strzec musimy siebie i cesarskie mocarstwo przed żydowską drapieżnością.
  – Poznaliśmy wielu żydów, którzy są szlachetnymi ludźmi – zaoponował Mirko.
  – Ja nie wierzę ani na obola temu jaszczurczemu pomiotowi. Mieliście zapewne szczęście obcować z nielicznymi, którzy są wyjątkami potwierdzającymi regułę – pochwalił się król znajomością rozważań greckich folozofów. Zatem korzystajcie z wina i wody, a za chwilę przyniosą jakiś poczęstunek, i posłuchajcie.
  Jak zapewne wiecie, noszę kilka przydomków. Jednym z nich jest Filoromeas, czyli przyjaciel Rzymu, a innym Filokaisar, czyli przyjaciel cesarza. Otóż, obydwa przezwiska są mylące, albowiem najbardziej trafnym mianem obdarzył mnie mój własny lud, Nabatejczycy, zwą tu mnie mianowicie takze z grecka Filopatrisem, czyli kochającym swoją ojczyznę.
  Cesarza Augusta cenię niezmiernie, albowiem jest to mądry i światły imperator, który rozumie, iż z łupienia podbitych prowincji nie przyszłoby mu nic dobrego. Natomiast dbając o rozkwit przyłączonych, czy sprzymierzonych krain, pomnaża bogactwo zarówno ich samych, jak i całego mocarstwa, albowiem bogate narody chętniej płacą podatki i są w stanie zapłacić więcej, przy zachowaniu własnego dobrobytu i protektoratu Rzymu. Dlatego, choć zdodnie z zawołaniem mym miłuję zarówno swą krainę i lud, jak i wolność jest mi droga, widzę daleko idące korzyści z przymierza z Augustem.
  Żydzi, pozorując patriotyzm i markując walkę o wolność, usiłują dla własnych korzyści rozbić jedność Imperium. Czynią tak od tysiącleci wobec innych narodów, osiedlając się na ich ziemi, przeważnie jako uciekinierzy, a następnie jak robaki na jelitach rosną szybko w potęgę, rujnując gospodarkę kraju swego osiedlenia, po czym wywołują antyżydowskie zamieszki i znów jako godni współczucia wygnańcy zamieszkuja gdzie indziej, by ów proceder powtórzyć od nowa. Ich plemienny bóg, którego nazywają Adonai, przeznaczył im wiodącą rolę wśród sąsiednich ludów, by prowadzili świat ku dobroci i sprawiedliwości, ale oni, przyjmując wywyższenie wylacznie jako przywilej, usiłują podporządkować sobie całą ziemię, by cała jej ludzkość służyła wyłącznie ich interesom, nie otrzymując nic w zamian. U nich nawet obowiązują dwie różne sprawiedliwości. Jedna rzetelna, której używają wobec siebie wzajemnie, i druga, dla innych, których zwą akumami, albo po prostu bydłem.
  – Panie – odezwała się Lupinka – Nas ów Adonai uratował wielokroć od wielu nieszczęść. My go wysławiamy na równi z żydami.
  – To być może, moje dziecko – odrzekł król – ale również całkiem możliwe, iż żydzi zatracili rozumienie tożsamości Najwyższego Kreatora, stwarzając pod tym imieniem jakiegoś swego lokalnego bożka, który według nich występuje jedynie w ich interesach, a nienawidzić ma wszelkich akumów. Najwidoczniej wy się modlicie to Tego, Który Jest, jak Go opisują kronikarze. Spójrzcie, On udzielił Mojżeszowi dziesięciu, czy jedenastu prostych i kompletnych wskazówek, w jaki sposób należy żyć w zgodzie z Nim, a żydki natychmiast przekabacili owe nakazy, czyniąc z nich kilkaset przepisów służących im samym. Nie ukrywam, że nie kocham tego małego i przewrotnego ludku. Wolę pozostawać w przyjaznych relacjach z pogańskim, acz szczerym i światłym cesarzem. W sojuszu z Rzymem, królestwo moje osiągneło największą rozległość w swej historii: obejmuje na południu część północnej Hidziaz, na zachodzie pólwysep synajski i na północy Hauran.
  Było to więc tak: Po śmierci króla Heroda zwanego Wielkim, następcą tronu miał zostać Archealos, jego syn. Gdy po kilku dniach skończyła się zwyczajowa publiczna żałoba, spora grupa ludzi zaczęła wspominać uczonych w Piśmie oraz ich zwolenników, którzy zostali zabici przez Heroda za to, że strącili złotego orła Rzymu znad bramy Świątyni. Domagali się od Archealosa pomszczenia ich, by ukarał tych, którzy byli w Herodowych łaskach. Przy pomocy rozmaitych środków próbował następca tronu po dobroci doprowadzić buntowników do porządku ale gdy wszystkie te próby spotkały się z wrogością żydów (wiecie, iż Archealos nie był Żydem, ale Arabem, po babce i matce, podobnie jak sam Herod), na święto Przejścia, wypadające w kwietniu, wysłał wojsko przeciw nim, zabijając około trzech tysięcy ludzi. Następnie odpłynął do rzymskiej stolicy, aby z rąk cesarza otrzymać potwierdzenie władzy swej królewskiej.
  Ówczesny syryjski namiestnik Publius Kwintylius Warus jako mądry strateg i polityk, przewidywał żydowski bunt, zatem po odpłynięciu Archelaosa wkroczył do Jeruzalem, by poskromić powstańcze fermenty. Ponieważ tłuszcza nie zachowywała się zgodnie z jego oczekiwaniami, zostawił jeden z trzech legionów syryjskich, które przyprowadził ze sobą, sam zaś powrócił do Antiochii. Następnie dostojnik Sabinus, prowadzący interesy cesarza w Syrii, udał się do Jerozolimy. Ale przybycie obcego finansisty dodało tylko bodźca do powstania. Chciał on bowiem zmusić załogi do wydania twierdz i nie przebierając w środkach, szukał królewskich skarbów. Gdy nadeszła Pięćdziesiątnica, wypadająca siedem tygodni po święcie Paschy, przybyły tłumy ludu z Judei, Galilei, Idumei i zajordańskiej Perei, zgoła nie dla obchodów religijnych uroczystości, jeno wzburzone z powodu gwałtów popełnionych przez Sabinusa. Żydzi podzielili się na trzy grupy i rozbili obozy w trzech miejscach: jeden w północnej stronie Przybytku, drugi na południu przy Hipodromie i trzeci na zachodzie, tuż przy pałacu królewskim. Zamierzali w ten sposób ze wszystkich stron zamknąć Rzymian oblężeniem.
  Sabinus, zaniepokojony zaistniałą sytuacją, wysłał do Warusa wieść i prośbę o jak najszybszą pomoc, ponieważ pozostawiony sam sobie legion mógłby ulec rozbiciu. Wydał także rozkaz żołnierzom, aby uderzyli na masy zbrojnego luda. Ruszyli więc ku Świątyni i rozpoczęli walkę. Gdy spora liczba Żydów wspięła się na krużganki i zaczeła miotać pociski na ich głowy, gęsto padali zabici po stronie Rzymian, którym niełatwo było bronić się przed obstrzałem z góry i utrzymać szyk, prowadząc walkę wręcz. Wzięci w dwa ognie podpalili więc miejsca, gdzie usadowili się Żydzi, z których niektórzy spłonęli, inni zginęli z rąk Rzymian. Wszyscy, którzy w ucieczce przed ogniem spuszczali się po murze, dawali się pokonać bez trudu. Wielu nie widząc wyjścia rzucało się w ogień albo, nie chcąc ginąć w płomieniach, sami przebijali się własnymi mieczami. Gdy część przeciwników padła, a inni rozproszyli się w popłochu, żołnierze rzucili się na skarbiec i zrabowali ogromną sumę około czterystu talentów, (mowa zapewne o talentach w zlocie, jeden talent = okolo 30 kilogramow zlota – przypis moj na Gajowke Maruchy), resztę zaś przejął Sabinus.
  Zniszczenie tych budowli i liczne ofiary w ludziach jeszcze bardziej rozwścieczyły Żydów i spotęgowały ich wolę walki z najeźdźcą. Otoczywszy pałac królewski, zagrozili Rzymianom, że zabiją wszystkich, jeśli teraz nie ustąpią. Obiecali przy tym Sabinusowi bezpieczny i honorowy wymarsz, jeżeli sam odejdzie razem z wojskiem. Do rebeliantów zbiegły już w większości wojska królewskie, stając po ich stronie, ale najodważniejsza i najbitniejsza ich grupa, trzy tysiące Samarytan, pozostała wierna cesarzowi. Żydzi zaczęli prowadzić oblężenie z wielkim zapałem, czyniąc podkopy pod mury i próbowali je szturmować, głośno przy tym nawołując Sabinusa i jego żołnierzy, aby ustąpili i nie stawali im na przeszkodzie, ponieważ chcieli wywalczyć taką autonomię, a moim zdaniem zwykłą samowolę, jaką cieszyli się dawniej. Sabinus może i byłby skłonny wycofać się, ale znając, że żydom ufać nie należy, obawiał się wciągnięcia w pułapkę. Także spodziewał się nadejścia pomocy od Warusa, przeto żołnierze jak mogli, oblężeniu stawiali opór.
  W tym samym czasie doszło do zaburzeń także w wielu innych częściach kraju. W Idumei dwa tysiące dawnych Herodowych żołnierzy chwyciło za broń i wystąpiło przeciwko zwolennikom królewskim. Walczył z nimi Achiab, kuzyn króla wierny Rzymowi, opierając się o najsilniejsze twierdze w kraju i unikając otwartej walki w polu. Wystąpili także Antrogajos, Szymon z Perei, a także Juda, syn Ezechiasza. A wiedzieć wam należy, iż w owym czasie w całej Judei grasowały rozliczne rozbójnicze bandy. Gdzie tylko ktoś zdołał zebrać grupę buntowników, obierano go królem i wyrządzano narodowi ciężkie szkody.
  Gdy Warus dowiedział się od Sabinusa o zaistniałej sytuacji, idąc legionowi jego w sukurs, zabrał dwa pozostałe oraz cztery przynależące do nich oddziały jazdy i podążył do Ptolemaidy, gdzie wyznaczył punkt zborny dla wojsk posiłkowych przysłanych przez królów i następców. Przechodząc przez Beryt, również i tam przejął tysiąc pięćset ciężkozbrojnych żołnierzy. W sumie mógł wiec mieć około dwudziestu tysięcy ludzi.
  Tak i stanęły pod jego rozkazami inne wojska sprzymierzone. W tym czasie, udałem się aż do samej rzymskiej stolicy, gdzie poprosiłem cesarza o uznanie mnie królem Nabatei. August wzdragał się przet tym posunięciem, obawiał się bowiem, że będę dla niego źródłem kłopotów, jak Żydzi, ale udało mi się go przekonać, zaproponować sojusz i obiecać wierność. Cesarz, acz po pewnym wahaniu zgodził się, ponieważ lepiej mieć dobrowolnego sojusznika, jak wikłać się w podbijanie mężnego a silnego narodu żyjącego na pustyni. Powróciłem jak najszybciej i wystawiłem zastępy jazdy i wojska pieszego, oddając się pod komendę Warusa, który natychmiast wysłał część sił do Galilei gdzie rozproszyliśmy zachodzących drogę nieprzyjaciół, zajęli i spalili miasto Sefforis, a jego mieszkańców sprzedaliśmy w niewolę. Sam Warus ruszył z całą armią ku Sebastii (Samarii – przypis na Gajowke), lecz oszczędził miasto Samarię, jako że nie brało ono udziału w zamieszkach, a przeciwnie, pozostało wierne Rzymowi, i rozłożył się obozem koło wsi Arus, którąśmy złupili. Stąd podążył do innej wsi warownej, Sapfo, którą takoż splądrowaliśmy, tak jak wszystkie sąsiednie miejscowości, któreśmy napotkali. Na rozkaz Warusa rozgniewanego zamordowaniem Ariusza i jego żołnierzy, puszczono z dymem także Emmaus, z którego mieszkańcy zbiegli.
  Następnie pod wodzą Warusa poszliśmy na Jerozolimę i już na sam nasz widok opustoszały obozy żydowskie. Uchodzący wojownicy rozproszyli się po kraju a mieszkańcy miasta otworzyli przed nami wierzeje i starali się oczyścić z zarzutu podniesienia buntu. Tłumaczyli się w trwodze, że wojnę zaczęto przez zuchwałość przybyszów a oni sami byli raczej oblegani razem z Rzymianami i ani myśleli z nimi walczyć. Obyczajne to żydowskie gadanie ze strachu o własną skórę. Warus część wojska rozesłał po kraju dla wyłapania przywódców buntu i spośród znacznej liczby pochwyconych którzy mieli niewielki udział w rozruchach, jednych rozkazał uwięzić, a inni, którzy byli głównymi winowajcami, w liczbie około dwóch tysiecy, zawiśli na krzyżach.
  Z kolei dotarła do niego wiadomość, że jeszcze w Idumei stało pod bronią dziesięć tysięcy ciężkozbrojnych. Wiedząc, że mamy własne urazy nie tylko do żydów, ale i do judejskich królów, którzy mieli wielkie poparcie Rzymu a nie chcąc podsycać waśni między własnymi sprzymierzeńcami, podziękował nam za wierną służbę, a sam ze swoimi legionami ruszył na powstańców. Ci zaś, idąc za radą Achiaba, poddali się zanim doszło do bitwy. Pospolitym buntownikom Warus darował przewiny a przywódców odesłał na sąd do cesarza. Ten wszystkim przebaczył, wyjąwszy kilku krewnych króla Heroda, których rozkazał ukarać za to, że podnieśli oręż przeciw królowi z ich własnej rodziny. Przywróciwszy porządek w Jerozolimie, Warus zostawił jako załogę legion, który już poprzednio tam stacjonował i powrócił do Antiochii.
  Skutkiem wojny, zwyczaje i przepisy rytualne żydów uległy zmianie. Przede wszystkim, rabini potępili osiedlanie się na stałe w innych krajach, ogłaszając, że to powoduje nieczystość, jako że żydzi uciekają w obce strony jeno dla własnej wygody. Ciekawi mnie niezmiernie, jak teraz będą żyć pozbawieni możliwości wsysania się w gospodarkę innych nacji. Chociaż, znając ich przebiegłość, zgaduję, że pewnie znajdą jakiś sposób omijania tego prawa. Były też inne modyfikacje głownie odnośnie obrządków, ale nie dotyczą one ani nas, ani żadnych innych ludów poza samymi żydami.

 12. RomanK said

  Panie JO…panu nic nie trzeba mowic…wystarczy sluchac:-)))) pan ma prawo do swoich podejrzen:-))) dokladnei0 jak kazdy inny psychopata:-)))

 13. Maverick said

  Gdy ostatnio Alex Jones deklarowal calkowite poswiecienie przeciwko globalizmowi, a za neoconskimi i trockistowskimi mediami powtarza ta sama kabale ze iranski prezydent powiedzial ze zbombarduje Izrael to zrozumialem ze chyba pracuje dla tej samej kabaly. Wyslalem my info z tlumaczeniem, gdzie iranski prezydent mowi, ze syjonizm jest nieludzki, pozbawiony humanitaryzmu i upadnie tak samo jak upadl komunizm czy aparthaid, syjonizm poprostu przestanie egzystowac gdyz jest oparty na etnicznej nienawisci. Oczywiscie kabala dla lemingow ma inne tluamczenie i uporem faszystowskiej propagandy powtarza te same brednie wiec gdy Alex opowiada te same bzdury zareagowalem. Senator Kucinich i Ron Paul domagali sie oficjalnego tlumaczenia tego co powiedzial aby prestytucyjne media nie powtarzaly klamstw, ale w dobie takiej informacji propaganda umie prac mozgi. juz kiedys sluszelismy bzdury, o broni masowej zaglady w Iraku, mordowaniu noworodkow w Kuwejcie, czy gwaltach w Libi, wszystkie te dezinformacje globalzisci robia celowo aby umacniac folwark orwellowski, ale ludzie powoli sie przebudzaja. W Polsce komendant Warszawy organizuje prowokacje na Marsz Niepodleglosci i nikt go nie aresztuje, gdy w kraju prawa policjanci staliby odwroceni tyle do demonstrantow i patrzeli czy jakis element lewacko – faszystowski z PO i SLD ich nie prowokuje, gdy sami nasylali prowokatorow w kominiarach i tlukli niewinnych ludzi. Niczym Gestapo a Polsce chyba potrzeba nowego dobrego szeryfa aby zrobic porzadek z ta kabala.

  Brzezinski w Warszawie daje dyrektywy kabale i na dodatek mowi po angielsku i nie wiem jak poslka niekumata i sluzalcza kabala go zrozumie.

 14. „Obecny kapitalizm i miedzynarodowy terroryzm to dwie niekonczace sie lapy z dokladnie tej samej zydowskiej (piekielnej) chciwej kreatury…”
  (jasiek z toronto)
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Griszka said

  @13:
  Coś w tym jest. Mnie zawsze zastanawiało kto z uporem maniaka umieszcza obok rzeczowych artykułów Kurta Nimo czy Tony’ego Cartalucci’ego raporty z syjonistycznego i zupełnie niewiarygodnego źródła jakim jest Debka. Teraz już wiadomości z tego serwisu nie czytam, antykatolickie wstawki i obrona Pussy Riot to ponad moje siły. Wolę przejrzec strony Landdestroyera albo Tarpley’a…

 16. Niedaleko said

  „obrona Pussy Riot”
  Kto kol wiek popiera tych „agentów internacjonalistów” pokazuje albo swoją niewiedze co się dzieje albo jest jawnym agentem banksterów próbujących rozsadzić Rosję tak jak to robili Bolszewiki.

 17. Fran SA said

  11.
  Bartlomiej
  Judea nigdy nie byla ‚prowincja’ Izraela. Zydow tez wtedy nie bylo.

 18. 166 bojkot TVN said

  http://www.bibula.com/?p=64042
  Unia przygotowuje czarną listę agresywnych Żydów
  Aktualizacja: 2012-11-27 12:02 pm

  Unia Europejska tworzy czarną listę Żydów, a więc agresywnych osadników, którzy mają mieć zakaz wjazdu na teren wspólnoty. W przygotowywanym dokumencie można przeczytać, że izraelskie działania mają na celu całkowicie wypędzić Palestyńczyków z ich ziemi.

  Agresja osadników wydaje się być częścią planu mającego na celu wypędzenie Palestyńczyków. Tak aby ich ziemia została wchłonięta przez żydowskie osiedla – piszą unijni eksperci. W ich opinii, Izrael stwarza atmosferę bezkarności, skutkującą coraz większą agresją wobec mieszkańców Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy. Według autorów dokumentu, państwo żydowskie chce za pośrednictwem osadników, zakłócić pokojowe rozwiązanie konfliktu pomiędzy Palestyną a Izraelem. Dlatego należy zakazać wjazdu znanych z agresji osadników, na teren Unii Europejskiej.

  Projekt dokumentu powołującego czarną listę żydowskich osadników, został rekomendowany 17 października przez komisję ds. Bliskiego Wschodu, a więc trafi na posiedzenie unijnych ministrów spraw zagranicznych w najbliższym czasie. Izrael nie kryje oburzenia tym dokumentem

  166 proponuje utworzyć specjalną listę person non grata, których nie życzymy sobie w Polsce.
  Listę powinien otwierać prof Szewach Weiss, potem Gross, potem cały światowy kongres Żydów, który jest megazłodziejem w stosunku do Polaków i Polski. Wszyscy – won!

 19. JO said

  ad.18. I my mamy wiezyc , ze Unia przygotowuje czarna liste Zydow? Buhahaha, to przeciez kolejny Talmudyczny Ruch, odciac sie niby od tych „Zydow” i powiedziec , ze to nie sa Zydzi, tych ktorzy robia czarna Robote jak Beria, Kaganowicz…..by bezkarnie Promowac Mit „Dobrego Zyda”..

 20. Wandaluzja said

  Ad. 3: Powiązany z Goethem ideolog prusactwa Fichte nauczał w Berlinie: W EUROPIE WCIĄZ ROŚNIE W SIŁĘ JEDNO PAŃSTWO, KTÓRE SIĘ NAZYWA ŻYDOSTWEM. JEŚLI PRUSY ZGINĄ TO NIEMCY ZOSTANA NIEWOLNIKAMI.
  Trudno temu odmówić Proroctwa, jak dla George Sand, że Francja zostanie w ciągu 50 lat zjudeizowana, bo takim Państwem jest obecnie Unia Europejska a Rosjanie po bitwie pod Orłem zostali NIEWOLNIKAMI.
  Goethe i Fichte zalecali Napoleonowi zastosowanie środków prewencyjnych wobec Żydów, jak obowiązek zamieszkania Żydów w gettach i ograniczenie żydowskiej polityki Rozpłodowej.

 21. BARTLOMIEJ_W said

  Zaraz, zaraz, zaraz, panie Fran…
  To jak ich nazwiemy?
  Tych niby zydow, albo Zydow.
  Ale zagwozdka, co nie?
  To jest wazne.
  Bo Pan Chrystus urodziwszy sie w Judei, uwazal Sie za Galilejczyka, nieprawdaz.
  Zreszta, niektorzu utrzymuja, iz to bylo to drugie Beth Lechem, mianowicie to w Galilei, a nie to na poludnie od Jeruszalaim.

  Ja juz nic nie wiem…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: