Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Puerta de Hayu Marca. Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi.

Posted by Marucha w dniu 2012-11-26 (Poniedziałek)

Na poniższy artykuł zwrócił uwagę p. Wandaluzja – admin

Na temat Puerta de Hayu Marca (drzwi/wrota bogów/duchów) od wieków krążą niezliczone historie. Od kilkudziesięciu lat miejsce to pozostaje przedmiotem badań naukowców i archeologów. Między innymi dlatego, iż zgodnie z wierzeniami, stanowi rodzaj portalu, za pomocą którego można się przenieść w inny wymiar. Według niektórych, ten obiekt to prawdziwe „gwiezdne wrota”.

Puerta de Hayu Marca. Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi

Czym w są w rzeczywistości te monumentalne wrota wykute w skale? (fot. bibliotecapleyades.net)

Czym w są w rzeczywistości te monumentalne wrota wykute w skale? Składają się z dwóch części – pierwsza, zewnętrzna, ma dokładnie taką samą wysokość i szerokość, czyli 7 metrów; druga, znajdująca się w jej wnętrzu, ma dwa metry wysokości, metr szerokości i jest głęboka na 50 centymetrów. To tajemnicze miejsce położone jest w Peru, nieopodal miasta Puno nad jeziorem Titicaca, a odnalezione zostało przez przypadek.

Odkrycia bramy dokonał Jose Luis Delgado Mamani w czasie poszukiwania interesujących miejsc, które mogłyby posłużyć do wspinaczki. Co najdziwniejsze, wcześniej wielokrotnie pojawiało się ono w jego snach. Co prawda w jego wizjach wyglądało ono nieco inaczej, ale ogólny zarys był zbliżony. Mamani widział w swoich snach drogę prowadzącą do tajemniczych bram, która wyłożona była różowym marmurem. Z tego samego materiału wykonane były także posągi otaczające szlak. Pośrodku wrót znajdować się miał zaś migoczący tunel.

Po dokonaniu odkrycia, miejsce to zostało wnikliwie zbadane przez wielu ekspertów z zakresu archeologii i kultury Inków. Na podstawie przeprowadzonych analiz, naukowcy doszli do wniosku, że obie bramy zostały wykute z jednego potężnego bloku skalnego, a w mniejszym z nich znajduje się niewielkie wgłębienie. Ponadto ustalili, że cały przyległy do wrót teren był niegdyś miastem, na co wskazywać mają resztki skał przypominające swym kształtem budynki i fortyfikacje.

Co ciekawe, ustalenia specjalistów zazębiają się z legendą, która krąży wśród peruwiańskich Indian, a dotyczy elementu, który mógłby się pokrywać z wgłębieniem usytuowanym w mniejszej z bram. Miał to być dysk, który pełnił funkcję klucza do bramy i znajdował się w tzw. świątyni „siedmiu promieni”. Według tych samych podań, w czasie najazdów Hiszpanów na Peru żył kapłan Aramu Mam, który za wszelką cenę chciał uchronić wspomniany dysk – nazywany przez niektórych kluczem bogów – przed zagarnięciem go przez Hiszpanów. Aby go ocalić, zabrał go ze świątyni „siedmiu promieni”, a potem przez długi czas ukrywał się w otaczających miasto górach Hayu Marca.

Z czasem kapłan zdecydował udać się do bramy. Tam po odprawieniu tajemnych rytuałów z pilnującymi wrót szamanami włożył dysk w odpowiednie miejsce w mniejszych drzwiach. Wrota otworzyły się, a kapłan wszedł do środka. Jak głosi legenda, już nigdy stamtąd nie wyszedł.

O niezwykłym charakterze wrót zaświadczają po dziś dzień relacje ciekawskich, którzy wciąż tłumnie odwiedzają to miejsce. Według przekazów, po dotknięciu małej bramy w okolicach wgłębienia można odczuć przepływ energii. Niektórzy świadkowie twierdzą, że towarzyszyły im wizje, w których widzieli gwiazdy i słupy ognia, a także słyszeli muzykę. Jeszcze inni dostrzegli w skale tunel, choć szczegółowe badania nie wykazały występowania w bloku skalnym, z jakiego wykonana jest brama, choćby jednej szczeliny.

Także położenie tego miejsca świadczy o jego niezwykłości, gdyż łączy się ono liniami energii ziemskiej z pięcioma innymi miejscami, które układają się w kształt krzyża. Wszystkie te miejsca leżą w okolicach jeziora Titicaca. Jednym z takich punktów jest brama słońca w Tiahuanaco.

Warto dodać, że na obszarach tych często występowały manifestacje UFO. Często widywane były tam obiekty o kulistym kształcie i emitujące błękitne światło, co w niezwykły sposób wiąże się z inną indiańską legendą, zgodnie z którą bogowie powrócą na Ziemię, przechodząc przez gwiezdną bramę.

(ao/ac/niewiarygodne.pl)
http://niewiarygodne.pl

Komentarze 3 do “Puerta de Hayu Marca. Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi.”

 1. Maciej said

  Zakładnie, że jesteśmy najbardziej rozwiniętą cywilizacją jest dość zuchwałą tezą. Może byli inni lepsi ludzie, z lepszą technologią niż obecna … Z inną motywacją do jej używania.

 2. Boryna said

  Tam mieści się tarcza antyrakietowa Komorowskiego.

 3. RomanK said

  Biestety bie byli lepsi…nie wiem jacy my jestesmy ,,ale sadze ze podzielimy ich los…..a co ich spotkalo…widac po sladach…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: