Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Biskupi nie ogłoszą Chrystusa królem Polski

Posted by Marucha w dniu 2012-11-27 (Wtorek)

W liście pasterskim czytanym dzisiaj w polskich kościołach, biskupi występują przeciwko idei intronizacji Chrystusa na króla Polski i nie zgadzają się z działalnością zabiegających o to ruchów.

W związku z uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, w kościołach odczytywany jest list biskupów, którzy niezwykle stanowczo wystąpili przeciwko działalności tzw. ruchów intronizacyjnych. Biskupi zapewniają, że idea intronizacji nie jest potrzebna.

W treści listu hierarchowie zapewniają, że już od momentu przyjścia Chrystusa urzeczywistnia się w świecie Królestwo Boże, które nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie.Według biskupów myślenie, że po obwołaniu Chrystusa Królem Polski, wszystko się zmieni na lepsze, jest „iluzoryczne” i „wręcz szkodliwe dla rozumienia i urzeczywistniania Chrystusowego zbawienia w świecie”.

– Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, która oznacza moc obdarowywania nowym życiem, z perspektywą życia na wieki – napisali w liście biskupi.

Zdaniem przedstawicieli Episkopatu w „prorockim programie misji idealnego Króla” nie ma żadnej aluzji do ziemskiego panowania, co oznacza, że nie potrzebuje on jakiejkolwiek formy intronizacji. Biskupi zachęcają wiernych, by oddali Chrystusowi życie w swoich domach i parafiach, bo „tylko wtedy zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła”.

– Zasadnicze dzieło Mesjasza to bowiem uwolnienie ludu z ciężaru grzechu i śmierci, pojednanie człowieka z Bogiem, a nie ziemskie panowanie – czytamy w liście.

Autor: pł, | Źródło: niezalezna.pl, episkopat.pl | (foto. arch.)

Za: niezalezna.pl (2012-11-25) – ‘Biskupi nie ogłoszą Chrystusa królem Polski’

Komentarz BIBUŁY:

List Pasterski Episkopatu można podsumować jednym słowem: apostazja. Ten publiczny akt apostazji polskich biskupów jest bowiem zupełnym odwróceniem doktryny katolickiej jasno wyrażonej m.in. w Encyklice papieża Piusa XI Quas primas.

Poniżej, przedstawiamy słowa ks. J. Bałemby, którzy przypomina wybrane fragmenty tej wspaniałej Encykliki.

Pius XI, Encyklika „Quas primas” – audio

W czasach pomieszania powszechnego nieodzowną jest rzeczą trzymać się mocno krystalicznej katolickiej doktryny – niezmutowanej!  Otwieramy zatem skarbiec katolickiej doktryny Kościoła.

W 1925 r., w obliczu antychrześcijańskich nastrojów w wielu częściach świata, papież Pius XI ustanowił uroczystość Chrystusa Króla.

Tematyka: Chrystus Król, Chrystusowe królowanie, Chrystusowe Królestwo. W tych tematach mamy współcześnie do czynienia z wielością interpretacji, by nie powiedzieć wprost: z chaosem. Encyklika Piusa XI Quas primas z 11 grudnia 1925 roku to najwyższy dostępny stopień nauczania Kościoła na ten temat, a zatem najbardziej autorytatywny i wiążący. Kościół nie wypowiedział się pełniej. Nikt nie wzniósł się wyżej ponad Papieża Piusa XI. To jest najjaśniejsze Magisterium, porządkujące chaos – także współcześnie.

Myśl upublicznienia encykliki w formie nagrania przyszła w ubiegłą niedzielę podczas Apelu, przed Obrazem naszej Królowej, Jasnogórskiej Pani. Od razu telefony do różnych miast i środowisk. I mobilizacja wielu osób do modlitwy w tej sprawie. Widocznie modlitwa była miła Panu Jezusowi, bo okazała się skuteczna. W kilku dniach inicjatywa została zrealizowana i sfinalizowana.

Pan Jezus na swój niezrównany sposób podziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby słowo nauczania o Jego Królestwie mogło dotrzeć szeroko poprzez internet do Polaków w kraju i za granicą. Ze swej strony dołączam swoje skromne podziękowania szczególnie Pani Halinie Łabonarskiej za chętne podjęcie się zaproponowanego nagrania i jego kompetentną realizację.

Z wysokim prawdopodobieństwem możemy skonstatować, że po raz pierwszy zostaje upubliczniona encyklika Piusa XI Quas primas w języku polskim w formie nagrania audio.

Niech to słowo autorytatywnego nauczania następcy św. Piotra posłuży wszystkim Szanownym Słuchaczom do umocnienia się w szlachetnej dumie z przynależności do Chrystusowego Królestwa.

Niech to słowo pomoże nam w czasach pomieszania powszechnego podejmować wszelkie godziwe działania i inicjatywy mające na celu rozszerzenie Chrystusowego królowania na polskiej ziemi i na całym świecie.

Trzymajmy Chrystusowe sztandary wysoko!

Gloria Tibi, Christe, Rex aeternae gloriae!

Króluj nam, Chryste!


Nagranie: Warszawa, 22.11.2012
Czyta: Halina Łabonarska
Muzyka: z serwisu YouTube
Montaż całości: Marce Pane http://vimeo.com/marcepane

Konsultacja: ks. Jacek Bałemba SDB
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/

Time: 01:01:01

Kilka fragmentów drogocennego katolickiego dokumentu niech uzmysłowi nam teologiczną klasę Autora i szeroką powszechną perspektywę Chrystusowego królowania – także w sferze publicznej i państwowej. To jest nauka katolicka. Zobowiązująca i dla nas!

„Nawałnica zła nie tylko dlatego nawiedziła świat, ponieważ bardzo wielu ludzi usunęło Jezusa Chrystusa i Jego najświętsze prawo z własnych obyczajów i życia prywatnego, rodzinnego i publicznego; lecz także i w przyszłości nie zajaśnieje pewna nadzieja stałego pokoju między narodami, dopóki tak jednostki, jak państwa stronić będą i zaprzeczać panowaniu Zbawcy Naszego”.

„Błądziłby zresztą bardzo ten, kto by odmawiał Chrystusowi Człowiekowi władzy nad jakimikolwiek sprawami doczesnymi, kiedy On od Ojca otrzymał nieograniczone prawo nad stworzeniem tak, iż wszystko poddane jest Jego woli”.

„On sam jest sprawcą pomyślności i prawdziwej szczęśliwości tak dla pojedynczych obywateli, jak dla państwa: «Nie skądinąd bowiem szczęście dla państwa, a skądinąd dla człowieka: ponieważ państwo, to nic innego, jak zgodny zespół ludzi» (św. Augustyn, List do Macedończyków, rozdz. 3).

Niechże więc rządcy państw nie wzbraniają się sami i wraz ze swoim narodem oddać królestwu Chrystusowemu publicznych oznak czci i posłuszeństwa, jeżeli pragną zachować nienaruszoną swą powagę i przyczynić się do pomnożenia pomyślności swej ojczyzny”.

„Przeto gdyby kiedy ludzie uznali tak w życiu prywatnym, jak i publicznym królewską władzę Chrystusa, wówczas musiałyby przeniknąć wszystkie warstwy społeczne niewypowiedziane dobrodziejstwa, jak sprawiedliwa wolność, jak ład i uspokojenie, zgoda i pokój”.

„O jakiejże szczęśliwości zażywalibyśmy, gdyby tak jednostki, jak rodziny i państwa pozwoliły, by Chrystus nimi kierował. «Wtedy dopiero – że użyjemy słów, jakie przed 25 laty wypowiedział do wszystkich Biskupów Poprzednik Nasz Leon XIII – będzie można uleczyć tyle ran, wtedy wszelkie prawo odzyska swą dawną powagę, powróci pokój, wypadną z rąk miecze i broń, kiedy wszyscy chętnie przyjmą panowanie Chrystusa i będą Mu posłuszni, kiedy wszelki język wyznawał będzie, iż Pan Nasz Jezus Chrystus jest w chwale Boga Ojca» (Encyklika Annum Sanctum z 25 maja 1899 r.)”.

„Otóż, aby te upragnione korzyści tym obficiej odnieść i tym trwałej zakorzenić je w społeczeństwie chrześcijańskim, ponieważ potrzeba rozszerzać jak najbardziej znajomość królewskiej godności naszego Zbawiciela, wydaje się Nam, iż nic się tak nie przyczyni do tego, jak ustanowienie własnego i osobnego święta Chrystusa Króla”.

„Jeżeli więc teraz nakazaliśmy, aby cały katolicki świat czcił Chrystusa jako Króla, to przez to chcemy zaradzić potrzebom dzisiejszych czasów i podać szczególne lekarstwo na zarazę, jaka nawiedziła społeczeństwo ludzkie. A tą zarazą jest tzw. laicyzm, czyli zeświecczenie, jego błędy i niecne dążenia: a zbrodnia ta, jak Wam wiadomo Czcigodni Bracia, nie naraz dojrzała, lecz od dawna już kryła się wśród państw. Zaczęto bowiem od zaprzeczenia panowania Chrystusa nad wszystkimi narodami; odmówiono Kościołowi władzy nauczania ludzi, ustanawiania praw, rządzenia narodami, którą to władzę otrzymał Kościół od samego Chrystusa, by ludzi prowadzić do szczęśliwości wiekuistej. Zaczęto tedy powoli zrównywać religię Chrystusową z innymi fałszywymi i stawiać ją niegodziwie wprost w tym samym rzędzie; a następnie poddano ją władzy świeckiej i wydano ją prawie na samowolę panujących i rządów; dalej jeszcze poszli ci, którzy sądzili, iż należy zastąpić religię Boską jakąś religią naturalną, naturalnym jakimś poruszeniem duszy. Nie brakło też państw, które uważały, że mogą obejść się bez Boga i że ich religia, to bezbożność i lekceważenie Boga.

Jakże gorzkie wydało owoce, tak częste i długotrwałe odstępstwo od Chrystusa tak jednostek, jak i państw – na to skarżyliśmy się w encyklice Ubi Arcano, a dziś znów nad tym bolejemy – a są to: nasiona niezgody wszędzie porozsiewane, żagwie zawiści i nieprzyjaźni rozniecone wśród narodów, co tak bardzo opóźnia pojednanie ludów; niepowściągliwa chciwość, która nierzadko ukrywa się pod płaszczykiem dobra publicznego i miłości ojczyzny, z których powstaje rozdwojenie wśród obywateli i ów ślepy i niepohamowany egoizm, który na nic innego nie zważa, jak tylko na prywatne korzyści i wygody, i tą miarą wszystko mierzy; dalszy owoc to zburzony zupełnie spokój domowy, bo zapomniano o obowiązkach i zlekceważono je; łączność i trwałość rodziny zachwiana; wreszcie całe społeczeństwa wstrząśnięte i ku zgubie idące.

Stąd wielką żywimy nadzieję, że święto Chrystusa Króla, odtąd corocznie obchodzone, rychło sprowadzi z powrotem społeczeństwo do Najukochańszego Zbawcy. Oczywiście byłoby to rzeczą katolików przygotować i przyspieszyć pracą swą i działalnością ten powrót; jednakowoż wielu z nich, zda się, ani nie zajmują w życiu społecznym stanowiska, ani nie mają tej powagi, co przystoi tym, którzy niosą pochodnię prawdy. Może to niekorzystne położenie należy przypisać opieszałości lub bojaźliwości dobrych, którzy wstrzymują się od walki lub zbyt miękko się sprzeciwiają; skutkiem czego wrogowie Kościoła nabierają większej zuchwałości i odwagi. Atoli gdyby wszyscy wierni zrozumieli, że mają obowiązek pod sztandarami Chrystusa Króla odważnie i wciąż walczyć, wtedy by z apostolską gorliwością starali się pojednać z Bogiem zabłąkanych i nie oświeconych, aby prawa Boże były nienaruszone.

A ponadto, czyż święto Chrystusa Króla, obchodzone corocznie na całej ziemi, nie przyczyni się walnie do oskarżenia i zarazem do naprawienia tego publicznego odstępstwa, któremu dało początek z wielką szkodą dla społeczeństwa zeświecczenie. Albowiem im więcej niegodnie pomija się milczeniem na międzynarodowych zebraniach i w parlamentach najsłodsze Imię Zbawcy Naszego, tym głośniej należy Je wielbić i dobitniej stwierdzać prawa królewskiej godności i władzy Chrystusa”.

„Z całą słusznością można by powiedzieć, iż lud chrześcijański, jakby poruszony natchnieniem Boskim, pragnie tego Jezusa, którego niegodziwi ludzie, gdy przyszedł do swoich, nie chcieli przyjąć, wyprowadzić z zacisza świętych przybytków, jak gdyby z ukrycia i wiodąc Go w triumfalnym pochodzie po ulicach miast pragnie Mu przywrócić wszystkie prawa królewskie”.

„Nadszedł wreszcie upragniony przez wszystkich dzień, w którym możemy ogłosić, iż należy uczcić Chrystusa, jako Króla całej ludzkości, własnym i szczególnym świętem”.

„Doroczne zaś obchodzenie tego święta napomni także państwa, że tak jednostki, jak i władze i rządzący mają obowiązek czcić publicznie Chrystusa i Jego słuchać; przywiedzie im bowiem na myśl ów sąd ostateczny, na którym Chrystus, nie tylko usunięty z życia publicznego, lecz także przez wzgardę zlekceważony i zapoznany, bardzo surowo pomści tak wielkie zniewagi, ponieważ godność Jego królewska tego się domaga, aby wszystkie państwa tak w wydawaniu praw i w wymierzaniu sprawiedliwości, jak też w wychowaniu młodzieży w zdrowej nauce i czystości obyczajów zastosowały się do przykazań Bożych i zasad chrześcijańskich”.

Oto autentyczna myśl Kościoła – mens Ecclesiae – na temat Chrystusa Króla i Chrystusowego królowania, i Chrystusowego Królestwa.

Czytajmy z uwagą, słuchajmy ze skupieniem, rozważajmy – przekazujmy innym szeroko i hojnie, i odważnie!

Sprawa fundamentalna – zaszczytna. Nagląca!

[ks. Jacek Bałemba, SDB]

Za: Sacerdos Hyacinthus ~ blog kapłana rzymskokatolickiego (23 lis 2012)

http://www.bibula.com/

Parafrazując znany fragment „Listu do Galatów” można by rzec:
A choćby sam Jezus Chrystus zstąpił z Nieba i głosił powtórnie swoją Naukę, katolicznicy nie pójdą za Nim, lecz za Ojcami Drugiego Soboru Watykańskiego i tegoż soboru chwalcami.
Admin. 

Komentarzy 178 do “Biskupi nie ogłoszą Chrystusa królem Polski”

 1. Teresa said

  Zamiast Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron, zydomasoni z Episkopatu chca oglosic Chrystusa „najwyzszym kaplanem”. Aj waj, spryciarze.
  Jezus powiedzial, ze jest KROLEM, ale nigdy nie powiedzial, ze jest najwyzszym kaplanem.

  „..Jest jednak ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności poprzez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów, a całkowitym zwrotem do Boga (…). Tylko we Mnie jest ratunek dla Polski.”
  s. Rozalia Celakówna wizja z końca lutego 1939 r.

 2. RomanK said

  Panie Gajowy…Jezus Chrystus zstapi,.,.,tak jak obiecal i zapanuje jego Krolestwo na Ziemi…jak obiecal… powiedzial tez kiedy…ucziwie..
  ze nikt nei wie..TYlko Ojciec….
  Zatem wywolywanie Krolestwa jest aktem apostazji i owszem..ale nie Biskupow….

  Czy zatem mozna oglosic Chrystusa Pierwszym Sekretarzem Komunistycznej Partii Chin????
  Czy Prezesem KGHM????

  CO na ten temat myslo Ks Balemba i reszta Kosciola Rozalii Celakowny????
  OGlosic trzeba..ale Polske i Europe Terenem Misjii w celu nawrocenia i Powtornego Chrztu!

 3. Teresa said

  Stary Testament przez prorokow zapowiada przyjscie Mesjasza czyli Jezusa Krola, a nie najwyzszego kaplana, ktorego preferuje, dzisiejszy pseudokatolicki kosciol.

 4. JO said

  ad.2 Romanie, co innego Przyjscie powtorne Pana Jezusa a co innego Uznaie Panowania Jezusa Krola, Serca Jezusowego – Praw Chrystusowych w swim Sercu, Rodzinie, Rodzie, Panstwie.

  Intronizacja Chrystusa – prywatne i publiczne podporzadkowanie sie Jego Wladzy nie czyni Chrystusa Pierwszym Sekretarzem Partii , Romanie a jest Wola Katolikow ZYCIA W RODZINIE I PANSTWIE, w zgodnosci z prawami Bozymi.

  My tego ZADAMY

  Jezeli Pan tego nie Zada, to droga wolna….

 5. Teresa said

  Uwazam, ze RomanaK nalezy calkowicie ignorowac, zadnym argumentem sie go nie przekona, bo on jest tu sluzbowo i ma zadaie wprowadzac chaos w dyskusji.
  Jego krolem jest lucyfer z synagogi a Jezus jest jego wogiem, stad jest przeciwko Intronizacji.

 6. @ Santo Subito Papieżu JP 2 który nas namówiłeś do wstąpienia do bebzożnej UE ratuj nas teraz przed tą UE i zażydzonym Episkopatem.

 7. Teresa said

  1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz w katedrze we Lwowie otoczony biskupami, senatorami w obecności legata papieskiego złożył swe śluby przed obrazem Matki Bożej Łaskawej i uroczyście ogłosił Maryję Królową Korony Polskiej.

  Dlaczego Matka Boska jest Królowa Polski, a Jej syn Jezus Chrystus nie moze byc Królem Polski?

 8. Marucha said

  Re 7:
  Dlaczego?
  Ależ jest mnóstwo argumentów, jeden bardziej demagogiczny od drugiego.
  Żeśmy tego niewarci….
  Że królestwo Jezusa jest nie z tej Ziemi…
  ,,,

 9. efka said

  Ja głosuję za Królestwem, przeciwko temu k…. które obecnie sprawuje władzę.

  … i to by było na tyle.

 10. Teresa said

  Jezu, Panie nasz – zostań Królem Polski i zaprowadź tu porządek Swoją miarą !

 11. Wierni Intronizacji USA said

  Prawdziwych katolikow, etnicznych Polakow nie dziwi ten fakt , zawinil tez JP!! ktory wyswiecil pseudo – katoli na
  biskupow pochodzacych z plemienia zmijowego,”smutkiem napawa mnie mysl ” ze tyle ludzi musi bladzic jak dzieci we mgle zanim dostrzega swiatlo w tunelu ” bo droga do Jezusa Chrystusa Krola to powrot do Mszy Lacinskiej , skrucha za grzechy i
  powrot do wartosci chrzescijanskich.

 12. Wierni Intronizacji USA said

  Re 2. Tak Pan Roman K ma racje Europa musi sie nawrocic i z powrotem ochrzcic
  abysmy godnie walczyli w imie Chrystusa.

 13. RomanK said

  Jezu, Panie nasz – zostań Królem Polski i zaprowadź tu porządek Swoją miarą ! pisze pani Teresa….

  Porzadek -pani Tereso- niech pani zrobi sobie sama..wezmie sciere szczote albo jaktrzeba kija i robi porzadek….wyslugiwanie sie Panem Jezusem jest naduzyciem!i bluznierstwem!
  Nie, nie jestem tu sluzbowo..zreszy jestem tu dlugo..ow iele dluzej niz pani:-))) .bo wogole moze pani nie wie, ale ja nie sluze…nikomu:-)__) takim sie ulung..a zatem niech pani nie sadzi mnie wg siebie:-))) Mozna mnie przekonac i wielu ludzi to robi..ale musi pani miec argument- ktory mnie przekona..nie pani oczywiscie… pani nie ma zadnych. Zadnych oprocz naiwnej wiary w zlych teologow -zlej teologii…gloszonej przez jeszcze gorszych zlych chrzescijan”=___
  Roznica pomie=dzy Matka Boska Krolowa Polski jest taka, ze NMP byla Czlowiekiem…a nie Bogiem…zreszta- jak pokazala historia jej Krolowanie nei uchronilo Polski przed rozpadem..a raczej przyspieszylo …bo zamiast robic cokowliek..wszyscy czekali na cud….
  Dokladnie jak dzis…
  Zapominacie o wielu waznych rzeczach….ze wszystko powstaje w Proceie Pracy..i ze nie mozna zastapic umiejetnosci organiozacji…kunsztem klepania Zdrowasiek….
  Ze najskuteczniej chroni szeregi wlaczacych modlitwa ich dzieci modlacych sie do Boga bezpiecznych kapicach za ich plecami…. a nie odwrotnie….

 14. JO said

  ad.11 . A czy ci ludzie co zadaja intronizacji sa Niewiernymi, czy sa Poganami? Czy nasz Glos sie nie liczy? Czy nie mamy prawa nawolywac o Intronizacje? Czy nie jest to nawolywaniem o Nawrocenie? Czy My nie jestesmy tymi, ktorzy nawracaja?

  Pan i Roman K odwracacie przyslowiowego Kota Ogonem. Na temat odpowiadacie innym Tematem…po prostu macicie

 15. JO said

  ad.12. No to Pan Romam uczy nas Historii, Pan niby Polak a Ukrainiec napisal Nam , ze Koronowanie Marii Panny NIE uchronilo nas od Katastrofy Potopu!!

  Ooooo jaka to nauke nam seruje Romus. My Polacy zamiast „robic” to czekamy zawsze na Cuda!

  On mowi o dzieciach i ich modlitwie a ani slowiem NIE pozwala powiedziec na Episkopat, na JPII, ktory Mowil jak on a wspieral swoimi dzialaniami Machine Modernistyczna, ktora robi z naszych dzici Geje i Lesbijki, prostytutki , sodomitow, kaze stosowac antykoncepcje i namawia potem do in vitro jako srodka na przypadkowa nieplodnosc….deprawuje nas.

  PANIE ROMANIE TO SIE NAZYWA JEZYK ZMIJOWY, ktory w Gajowce jest bardzo dobrze rozpoznawalny i ludzi ktorzy nim mowia tez…

 16. Jan said

  Jest taka prawda, że kiedy wstępował na tron dobry, mądry i pobożny król, to państwo nabierało sił, znaczenia i doświadczało dobrobytu i pokoju. Vide św. Królowa Jadwiga. Czy się komuś podoba czy nie Pan Jezus Chrystus jest Królem na wieki. Dlatego modlimy się „Bądz wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi”.
  Bredzenie, że NMP była człowiekiem a Pan Nasz nie, jest conajmniej infantylne.
  Jezus Chrystus to Bóg i Człowiek w jednej Osobie. Król to władca poddanych. Przeciwnicy intronizacji, tak jak moderniści nie chcą być poddanymi Chrystusa Króla, wolą innych bożków (np. JPII) i wymyślają albo raczej zapożyczają rożne przeciwne kłamliwe argumenty

 17. kimbiduch said

  prosze nie wprowadzac opini publicznej w blad .Nie biskupi tylko masoni w kosciele nie oglosza Chrystusa krolem Polski.Mason nie moze byc biskupem ani biskup masonem.

 18. JO said

  ad. 17, A jedak takie maja Tytuly i takie sa Fakty….

 19. Tralala said

  Encyklika Piusa XI

 20. Aleksander said

  Informacja może niezupełnie na temat, ale warto wiedzieć w momencie poruszania sprawy intronizacji:
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/11/27/prezydent-ugandy-przeprosil-boga-za-grzechy-narodu-i-swoje/#comments

 21. Catolicus said

  Dzisiaj umieściłem odpowiedni komentarz do art. „O królowaniu Jezusa Chrystusa – list Episkopatu” na stronie ekumaniackiej katolewackiej agencji informacyjnej (http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x1480/o-krolowaniu-jezusa-chrystusa-list-episkopatu/). Oczywiście komentarz nie ukazał się (byłem o tym święcie przekonany). Ekumaniacy wolą ustanawiać swoje prawa, wypinać się na ukrzyżowanego Zbawiciela spotkaniu eucharystycznym, bratać się z Jego wrogami niż oddać siebie i naród pod Jego panowanie, paść na kolana i uznać Jego Królewską Godność.
  Nasi przodkowie pod presją zagłady i zalewu Polski przez sekty protestanckie dokonali intronizacji Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski. Uczynili to po objawieniach, w których włoskiemu zakonnikowi nasza Pani objawiła, że jest Królową Polski. Hierarchom i władcom nie trzeba było dwa razy tłumaczyć. Nasza Królowa wielokrotnie wspomagała (można rzec ratowała) naród polski w obliczu zagrożeń. Niestety, kiedy nasi pasterze i włodarze zdradzali Zbawiciela, wiara podupadała a i cały naród cierpiał. Jednak takiej zdrady, jaka dokonała się na Soborze Watykańskim II i w czasach następnych historia Kościoła nie zna. Niezbicie świadczą o tym „owoce”. Niebo ostrzegało świat i Kościół wielokrotnie. Ostatnie ostrzeżenie z Fatimy zapowiada ponadto wielką karę. Kto ma uszy niechaj słucha, kto ma oczy niechaj czyta, kto ma rozum niechaj go używa, kto ma jeszcze wolną wolę niech decyduje – po której stronie staje do walki.

 22. Błysk said

  BYłem na manifestacji zwolenników intronizacji Chrystusa Króla w Warszawie ,chyba to było dwa lata temu. Prowadził ja były wojskowy ,który zachował się bardzo podejrzanie we wspólnej akcji przeciwko traktatowi lizbońskiemu .Było to chyba kilka tysięcy ludzi ,większość to poczciwcy z wiosek i miasteczek południowej Polski, ale byli tez inni np. wicerektor Politechniki Krakowskiej , ktory z niejakim Cytko z Polonii amerykańskiej próbował budować bluźnierczy posąg Chrystusa Króla w Tarnowie. RACJE MA pAN kAZIMIERZ k. : SAMO KRÓLOWANIE kRÓLOWEJ kORONY pOLSKIEJ NIE WYSTARCZY ,TRZEBA SIĘ WZIĄĆ DO ROBOTY..A różnice między NMP a Bogiem są oczywiste,choć NMP jest Królowa Nieba ,ale NMP mogła zażyczyć sobie być Królową Korony Polskiej .Bóg Chrystus jest Bogiem wszystkich ludzi i dlatego nie może być Królem Polski.Dlatego ,choć mam krytyczny stosunek do Episkopatu w Polsce,zgadzam się : intronizacja Chrystusa Króla nie zmieni sytuacji na lepsze. Co więcej mam wątpliwości czy tego rodzaju deklaracja byłaby zgodna z Pismem świetym. Natomiast zmierza ,niewatpliwie do przysporzenia kłopotów Episkopatowi .Acha . Ten pochód ,o którym pisałem na wstępie ,zakończył się w Katedrze św. Jana mszą obecną nie tradycjonalistyczną.Zachęcam ruch intronizacji do pracy nad uratowaniem katolicyzmu w Polsce : do Mszy trydenckich , do akcji szerzenia rozumu wśród duchowieństwa …To jest właściwa droga , a nie bezsensowne manifestacje.

 23. Józef said

  Ja wraz z innymi wiernymi obchodziłem uroczystość Chrystusa Króla bez dodatku ”wszechświata” w ostatnią niedzielę października i o dziwo, zgadza się to całkowicie z Encykliką ”Quas Primas” Piusa XI. Nie za bardzo natomiast zgadza się list pasterski KEP z tą Encykliką.

  Rozalia Celakówna sprawie Intronizacji NSPJ poświeciła swoje zdrowie i życie. Niestety śp ks Kierszyn wypaczał przesłanie Sługi Bożej Rozalii Celakówny. Ks Natanek robi to nadal. Oto co pisała w pamiętnikach śp Rozalia;

  ”Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. (…) Pamiętaj, dziecko, by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie… Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona”
  Przesłanie Rozalii Celakówny jest zgodne z encykliką Quas Primas Piusa XI Papieża

 24. Józef said

  To co głosiła sługa Boża Rozalia Celakówna nie miało na celu obrania Chrystusa Pana na Króla Polski, tylko Intronizowanie Jego Najświętszego Serca, aby tym sposobem każdy indywidualnie i cały Naród z władzą świecką i duchową uznał, że Chrystus jest naszym Królem. Ma to polegać na poszanowaniu Bożego Prawa przez świeckie kodeksy prawne i Polaków. Polska nie może przywłaszczyć sobie Chrystusa Króla, bo inne narody też do Niego mają prawo takie samo jak i my.

 25. Psiemislavius said

  Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski jest działaniem heretyckim. Najlepszym wyrazem uznania Pana Jezusa za Króla, jest Intronizacja Jego Przenajświętszego Serca.

 26. Józef said

  Są tacy, którzy wzorem żydów z naszego Pana Jezusa Chrystusa, chcą uczynić plemiennego bożka, tak jak oni uczynili z Boga Wszechmogącego. Chrystus Król jest Nim dla wszystkich ludów i każdego stworzenia.

 27. Józef said

  Ksiądz Rafał Trytek kiedyś do mnie napisał

  Poprawniejsza jest formą intronizacji
  Najświętszego Sera Pana Jezusa, która zawiera także uznanie Chrystusa
  jako Króla. Intronizacja Chrystusa na Króla Polski jest teologicznie
  wątpliwa.

  Z kapłańskim błogosławieństwem,

  ks. Rafał

 28. JO said

  Ad.25. Uznanie Chrystusa Krolem Polski rowna sie z Uznaniem Praw Chrystusa w Panstwie. To jest nie oddzielnie Kosciola od Panstwa. Krolem Polski Chrystus byl Uznawany za Rzeczpospoliej, jako Krol Krolow I ten Krol Jan Kazimierz w Modlitwie o tym Mowi. On uznawal Chrystusa za swego Krola I oddawal Rzeczpospolita Jemu. On uznal KROLOWA Polski Bogarodzice.

  Tak Powinno byc I dzis, ponowienie Slubow Jasnogorskich to Uznanie Chrystusa Krolem Polski.
  Rzad winien to robic, Biskupi Winni to Robic, Rodziny Winne To Robic I robia to ..ostatnio to zrobila Cala Szkola Bractwa Piusa X…

 29. JO said

  Ad.27. Uznanie Chrysusa Krolem Polski w Rozumieniu oddania sie Jego Prawom, nie jest teologicznie watpliwe. To robily cale Krolestwa w Europie Przez Setki Lat. Przeciez Koronacja Krola Katolickiego, to bylo Uznanie Chrystusa Krolem Calego Narodu I Koronowanego Krola danego Krolestwa.

  Gadanie Masonskie o watpliwosci teologicznej uznania Chrystusa Krolem Polski czy innych Panst, jest zaklamane I cala Historia Katolickiej Europy I jej Katolickich Krolestw Temu Przeczy.

 30. JO said

  Tak jak napisal Kiedys Pan Gajowy, Uznanie Chrystusa Krolem musi byc Godne, co oznacza, musi wplywam Z Prawdziwego Pragnienia Poddaniu sie Prawom Bozym Panstwa, Rodow, Rodzin I Rzad , ktory tego dokonuje, czy Krol, czy Prezydent, musi posiedac To Pragnienie I czynem JE Wdrazac, dazyc do Doskonalosci I jak Ojciec W Rodzinie, tak Rzad w Panstwie musi prowadzic Dusze Wiernych do Raju.

 31. JO said

  Nie idea Chrystusa Krola Jest Masonska, lecz cala rozgrywka Ta idea jest Masonska, uwlaczajaca Godnosci Bozej

 32. RomanK said

  Nasz Gajowkowy misjonarek ..pokwikujac .,..pisze…
  UNn mowi o dzieciach i ich modlitwie…. a ani slowiem NIE pozwala powiedziec na Episkopat, na JPII, ktory Mowil jak on a wspieral swoimi dzialaniami Machine Modernistyczna, ktora robi z naszych dzici Geje i Lesbijki, prostytutki , sodomitow, kaze stosowac antykoncepcje i namawia potem do in vitro jako srodka na przypadkowa nieplodnosc….deprawuje nas.
  Koniec cytatyprzez tye lat misjonarku Modernizmu???? Nie Zadna Machina Modernistyczna,,tylko TY!!!! sodoimici , prostytutki, mordercy, geje maja swoje imiona i nazwiska!!!!!! TO oni dopuszczja sie tego co sie dopuszczja ….nie zadna Machina…szukasz usprawiedliwienia na swoje slabosci, grzechy , zboczenia i pyche…szykasz Kozla Ofiarnego….nie znajdziesz,,,,!!!!
  Sam…odpowiesz za swoje winy i kazdy z wymienionych…modernizmu nei bylo a to wszystko bylo…dlatefo Pieklo murowali z porzadnej cegly:-))))) kominy maj wlasciwy cug..a ruszta stale czyste i gotowe na kolejna partie tych….ktorzy nie potrafia sie uczyc na bledach cudzyzych, mimo, ze ich non stop krytukuja, oczewrniaja, posadzaj i zwalaja na nich wine:-)))
  Mow o sobie,,ciekawie rzecy opowiadasz..wlos sie jerzy i wal sie w swoje piersi…spowiadaj sie ze swoich grzchow,,jak chcesz mozesz i publicznie,,ale nie spowiadaj sie ani za JPII, ani za Episkapusia,..,..i nie wal w ich cycki ….bo moze maja tez na nich wyrzuty,,sumienia zreszta….:-))))

 33. RomanK said

  Ks. Trytek wie czym rozni sie Zla Teologia od Teologii.,,i wie co mowi.

 34. JO said

  Romanie, zachowaj swoje Rady kto us innemu, moze Panu Jozefowi? Nie probuj byc moim spowiednikiem a tym Bardziej Panem Bogiem. Zostaw Jemu osad nad Moja Dusza.

  Ad.33. Ten Ksiadz zaprzecza sobie Sam.Nie mozna mowic, ze intronizacja Najswietrzego Serca w Rodzinach to Dobra sprawa I to jest Intronizacja Chrystusa, oddanie Rodzin pod Prawa Boze I zaraz Potem powiedziec, ze intronizacja Calego Narodu, Kraju jest Zla….bo bledna teologicznie , wiedzac o tym, ze Krolowie To Robili w Europie I Rzeczpospolitej Przez Wieki.

  Romanie, raz powolujesz sie na tego Ksiedza, raz na Episkopat, raz na Bractwo, raz na JPII ….a tak naprawde to Ty Robisz z siebie Wszechmadrego Boga…
  Smutno jest czytac Twoje Wpisy . Gdzie sie podzial dawny Roman K
  —-
  P.S. teraz mi dowal, Jaki to Jestem NIEWIRYGODNY , jako ZBOCZENIEC , zabojca, dziwkaz, gej, lesbijka….alaginekolog… 🙂
  Ulzyj sobie Romek

 35. Teresa said

  14 sierpnia 1608 r. mieszkający w Neapolu włoski misjonarz, 71-letni ojciec Juliusz Mancinelli z zakonu jezuitów, miał objawienie Matki Bożej.
  Maryja poleciła mu, aby nazwał ją Królową Polski: “A czemu mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie”. Następnie przebywającemu w Krakowie w katedrze na Wawelu, 8 maja 1610 Matka Boża objawiła mu się powtórnie, mówiąc:
  “Jestem Królową Polski. Jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi.”
  Wiadomość o tym objawieniu rozpoczęło szerzenie kultu Królowej Polski Wniebowziętej. Trzecie takie objawienie miało miejsce 15 sierpnia 1617 w Neapolu.

  Macierzyńska czujność Maryi i miłosierdzie cudownie i w pełni się objawiła za ostatniego z Wazów, króla Jana Kazimierza.
  Kiedy Szwedzi weszli w granice Polski i prawie bez oporu cały kraj zagarnęli, a prawowity król został niemal bez wojska, bez pieniędzy, uchodzić musiał do Lwowa. Zajęta już Wielkopolska, zdobyta Warszawa, zabrany Kraków, a Karol Gustaw za pana i władcę przez większość narodu uznany, chociaż heretyk, luteranin i prześladowca wiary katolickiej, mordujący zakonników i kapłanów za wiarę. Król na wygnaniu, biskupi, wierni królowi, z bólem wołają do Rzymu:
  „Zginęliśmy, jeśli się Bóg nie zlituje nad nami!”
  – „NIE! – odpowiada Papież Aleksander VII.– Maryja was wyratuje, toć to Polski Pani. Jej się poświęćcie, Jej oficjalnie ofiarujcie, Ją Królową ogłoście, przecież sama tego chciała”.
  I choć Polacy zwątpili w ratunek – Papież nie zwątpił. Papież ten był naszym przyjacielem, znał Polskę, znał objawienia o. Juliusza Mancinelliego.
  Powyższa treść stała się podstawą uroczystego ogłoszenia Maryi jako Królowej Polski we Lwowie 1-IV-1656 r., przez króla Jana Kazimierza, bo papież Aleksander VII wyraził to w swym do niego piśmie. I nieprzypadkowo przy tym uroczystym ślubowaniu był obecny jego nuncjusz. I rzeczywiście zlitował się Bóg nad dolą opłakaną Polski, użaliła się Królowa Niebios nad ludem swoim i dała nam wielkie zwycięstwo nad Szwedami.

  Obecna korona na iglicy Kościoła Mariackiego w Krakowie jest ufundowana w r. 1666 – z okazji 10-lecia ślubów króla Jana Kazimierza we Lwowie, których ideowy rodowód jest w Stolicy Apostolskiej potwierdzającej urzędowo wartość objawień o. Mancinellego w Neapolu i w Krakowie – katedrze Wawelskiej. Uczynił to papież Aleksander VII w liście do króla Jana Kazimierza – „Maryja was wyratuje, toć to Polski Pani. Jej się poświęćcie, Jej oficjalnie ofiarujcie, Ją Królową ogłoście, przecież sama tego chciała”.

  Obraz Matki Bożej Łaskawej ze Lwowa, po II wojnie swiatowej zabrano do Polski i umieszczono w kosciele w Lubaczowie.
  19-VI-1983 r. obraz został uroczyście ukoronowany w Czestochowie przez papieża Jana Pawła II. Natychmiast po tej uroczystości został umieszczony w magazynach katedry w Krakowie, gdzie znajduje się do dzisiaj, schowany przed Polakami.

 36. Marucha said

  Re 32:
  modernizmu nie bylo a to wszystko bylo…

  Tak, to prawda, że grzech istniał przed modernizmem i nikt nie sugeruje, że było inaczej.

  Ale w czasach przedmodernistycznych granica między złem a dobrem była wyraźna. Kościół stał po stronie dobra, mówił „tak tak, nie nie”, nie lawirował, nie „tolerował” (choć jego kapłani bywali też grzeszni)
  Przestępca idący na szubienicę czy pod topór wiedział, że słusznie go skazano. Prawda z fałszem nie dyskutowała, aby osiągnąć kompromis.
  Kościół stanowił barierę przed upadkiem.

  Dziś? Dziś granica między herezją a prawdą leży tam, gdzie ją sobie każdy głupek własnym rozumem ustawił. Granicy między złem a dobrem właściwie już nie ma, bo jest obowiązkowa tolerancja. Grzech? Śmiechu warte.
  Obrona prawdy – to awanturnictwo i schizma, a obrońcy prawdy – to kurduple i manipulatorzy. Kościół zmienił się w jakąś instytucję charytatywną z jednym tylko przykazaniem: „PRZEKAŻCIE SOBIE ZNAK POKOJU”. Komunii udziela innowiercom, a pogrzebów nawet wojującym antychrześcijanom.
  Herezje są w tej chwili obowiązującym „Magisterium”.
  Kościół nie jest już dla nikogo żadną barierą przed złem.

 37. marost said

  Królowanie Chrystusa nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie – o potrzebie głębszego zrozumienia tej prawdy przypominają biskupi w liście pasterskim na uroczystość

  Poki co, ja sie z tym zgadzam.

  Mysle, ze to nie jest sposob na rozwiazanie polskich problemow. Dla ratowania Polski i Narodu Polskiego moim zdanie potrzeba cudu.

  Nie znaczy to ze nie ma juz nic do zrobienia. Potrzeba umocnienia wiary katolickiej – to ona doprowadzi do cudu.

  Coz da obwolywanie Chrystusa Krolem??? – skoro na ogol wiara w Jego juz nawet nie krolowanie, ale w prawdziwa obecnosc w Eucharystii upadla prawie do zera wsrod duszpasterzy zwlaszcza.

  Propagatorzy intronizacji Chrystusa Krolem, niech zaczna od najwiekszej modlitwy – popularyzacji i przekazywania uczciwej, nie modernistycznej wiedzy nt Mszy sw. Od powrotu do przyjmowania w sposob godny Komunii sw… itd

  W obecnym stanie wiary w Polsce domaganie sie tej intronizacji przypomina mi inna przewrotnosc: Przyjmujac Komunie sw w marszu, gesiego… Spiewaja – „Upadnij na kolana ludu czcia przejety….”

  Biskupi pisza „… w liście na przypadającą w najbliższą niedzielę (25 listopada) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  „przypadajaca”…???? samo sie przypadlo…???

  Najlepiej bedzie jesli zaczna od siebie i potraktuja Chrystusa Krola jak nalezy ustanawiajac Jego swieto tak, jak bylo to przewidziane – w porzadku liturgicznym i logicznym – nie jako jednego ze Swietych!!!!!!.

  Caly rok liturgiczny sklada hold Krolestwu Chrystusa:

  – Adwent sprawia pragnienie nadejscia Krola ktory jest w drodze.

  – Epifania – swieto Trzech Kroli – Krol pokoju oficjalnie pojawia sie w tym swiecie.

  – Niedziela Palmowa zapowiada wywyzszenie, tryumf Wniebowstapienia i wejscie do Jeruzalem Niebieskiego…. Zwyciestwo Chrystusa przez Krzyz. Vexilla Regis prodeunt, fulget Crucis mysterium, – Krolewskie sztandary posuwaja sie, Krzyz promieniuje swoja tajemnica…

  – Wniebowstapienie Panskie podkresla tryumf definitwny Chrystusa.

  Swieto Chrystusa Krola zamyka w calosc holdowanie Krolestwu Pana Jezusa przez kilka miesiecy w roku.
  Msza sw tego Swieta ukazuje, ze skladajac z siebie ofiara krzyzowa, Baranek Bozy zjednoczyl wszystkie narody, podzielone przez grzech w jedno Krolestwo, jedna Rodzine, jedno Cialo.

  Dlatego Pius XI ustanowil je na koniec tego OKRESU ROKU liturgicznego, aby przyciagnac uwage na Mesjanskie krolowanie Pana Jesusa PRZED sw Wszystkich swietych, ktore to swieto zamyka ROK Liturgiczny i przypomina o POWTORNYM przyjsciu Pana i instaurowaniu Jego Krolestwa w chwale.
  Wtedy to „zbierze sie ogromny tlum wszystkich Swietych, wszystkich, ktorzy podporzadkowali swoje zycie Ewangelii”.

  Dlatego Swieto Chrystusa Krola nie moze byc po swiecie Wszystkich Swietych.

 38. Teresa said

  Zydomasoni wierza w prawdziwosc przeslania Pana Jezusa do s. Rozli Celakowny, dlatego robia wszystko, aby nie dopuscic do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Krola Polski.
  Bo to bedzie koniec ich panowania w Polsce. Oni dobrze o tym wiedza.
  Niestety wiekszosc Polakow nie rozumie znaczenia Intronizacji, sa nimi rowniez osoby duchowe tzw. pozyteczni idioci ja ks. Tyrek, ktory za masoneria mowi o intronizacji serca, czy ks. Natanek ktory wprowadza zamieszanie swoja Nowenna ku czci Chrystusa krola, z imprimatur biskupa Bielsko-Zywieckiego, przeciwnika Intronizacji osoby Jezusa Chrystusa.

 39. Augustyn said

  Zrozum kazdy czlowieku prochu marny ze NAJWYZSZYM JEST BOG OJCIEC a krolestwo JEGO nie jest z tego marnego swiata ziemskiego ktorym dzis rzadza ZLI LUDZIE !!! Ich trzeba ZDETRONIZOWAC !!!

 40. Błysk said

  Re: 23. Panie Józefie. Proszę podać dokładny tytuł dzieła skąd Pan wziął cytatę sp. Celakówny,takze nazwę wydawnictwa i rok wydania. Nie można bowiem wykluczyć,ze twórcy ruchu Intronizacji Chrystusa Króla Polski zafałszowali słowa Celakówny.To bardzo ważne i powinien o tym dowiedzieć się Episkopat w Polsce.

 41. JO said

  Ad.37. Piekna Wykladnia. Tradycjonalisci swietuja jak Trzeba…
  Co do Intronizacji Chrystusa, Ja Ja rozumiem jako nie oddzielnanie Panstwa od Kosciola, jako zawierzenie Narodu Chrystusowi I oddanie sie Jego Prawom, Rozumiem to tak, jak to Musial Rozumiec Kazdy Krol Katolickiego Panstwa przyjmujacy Korone, bedacy Pomazancem Bozym, Reprezentantem Chrystusa Na ziemi, ktory Solennie Deklarowal spelniac swa Powinnosc Prowadzenia Ludu, Poddanych, Narodu Swojego do RAJU.

  Uwazam, ze Sw Konstantyn mial przeciwko sobie wiele ludzi w Bizancjum, pogan, wyznawcow Jego Boskosci…a Jednak On Uznal Panowanie Chrystusa, poddanl mu sie z calym Bizancjum I Rozpocza Ere Katolickiej Europy.

  My zadamy tego samego. Ktoz Ma zadac tego jak ie Katolicy?

 42. niereligijna said

  jesli to naprawde cos zmieni na lepsze to jestem za takim Krolem,
  tylko mam niezmienne wrazenie , ze to taki sam rezultat bedzie jak po kolorowym i halasliwym odpuscie,
  chwila zabawy, radosci, pomniki, obrazy, plany na nowe koscioly a po imprezie wszyscy sie rozejda do swoich szarych rzeczywistosci , wlacza kolorowe telewizory
  bedzie dokladnie tak jak bylo wczesniej ew gorzej.

 43. Teresa said

  Zastanawiajace ze niektore osoby na tym forum, prawdopodobnie oddelegowane tutja sluzbowo, pracownicy kurii itd. robia wszystko aby nas zniechecic do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Krola Polski.
  To sa ludzie z synagogi szatana.

 44. marost said

  Nie jestem ani zydomasonem, ani judeokatolikiem czy innym zydopochodym i nie popieram popularyzacji idei intronizacji Chrystusa na Krola Polski z prostego powodu – najpiew trzeba uporzadkowac Kosciol w Polsce.

  Gdzie sie podziala Maryjnosc Narodu Polskiego? – Ilez wiekow Maryje czczono jako Krolowa Polski, w jej Sanktuarium na Jasnej Gorze, dokad zmierzaly od lat pielgrzymi…. ostatnie setki metrow, az do oltarza Kaplicy przemierzali na kolanach…. ????????

  Byly otrzymywane laski – sciany kaplicy MB „wytapetowane” wotami dziekczynnymi. Posadzka wyszlifowana milionami stop… miejsce swiete nie tylko Polakow. Uswiecone modlitwa, prosbami o wstawiennictwo Maryi, dziekczynymi itp

  Po wielu latach nieobecnosci w Polsce pojechalem spotkac sie z Matka Boza na Jasnej Gorze. Oniemialem – jak mozna bylo dopuscic do takiego zbeszczeszczenia tego miejsca? W tym samym czasie do kaplicy weszla tlumnie wartacha mlodych, w buciorach, szarpiaca druty z bebnami halasem nie do opisania.

  Przy wejsciu do Kaplicy zdumiewajacy „maly elektryk” – pulpit z zarowkami… typu wrzuc monete… to niby zamiast intencyjnej swiecy zarowka ma sie palic. Skarzylem sie na to do Paulinow – bez odpowiedzi.
  Komunia sw – organizacja porzadku, nie majaca juz nic wspolnego z tym co bylo dawniej.

  Zaskoczony, bo na ambonie, zamiast mikrofonu ustawiono jakies inne urzadzenia, a gloszacy kazanie biskup wykukiwal zza krat kaplicy. Niedlugo po tym – tandem RM-TRWAM urzadzal show roztanczonemu Bp Antosiowi i rockowy koncert pod murami….bo Jezusowi trzeba grac z czadem powiedzial ktos.

  Gdzie jest Maryjnosc Narodu? – pielgrzymki doroczne? Woodstok? Lednica? – a zaraz za tym „lokalny Asyz” z protestantami w Taize…???? – bez komentarza.

  Rekolekcje zapraszanych mnichow buddyjskich, szerzaca sie w zastraszajacym tempie hinduizacja religii – czakry, yogi, aury…Na to patrzy hierarchia, tak jak i na wiele innych ekscesow Owsiaka, pod palacem prezydenckim itp i co? – robta co chceta!!!!????

  Zastanowcie sie!!!! – kubel wody na glowe Rodacy i troche pokory na poczatek.

 45. Wierni Intronizacji USA said

  re 25 Zenada aby takiego pseudo – ksiedza „specijaliste” od Ksiedza Natanka
  zygac sie chce co za podlosc !

 46. marost said

  AD41
  JO powiedział/a

  Co do Intronizacji Chrystusa….

  Ja tylko dodam: jak mozna miec czelnosc, jak mozna do tego stopnia utracic wiare, azeby z jednej strony glosic wolnosc religijna, nazywac „plemie zmijowe” bracmi w wierze, nie potepiac „Asyzu”, glosic chwale wspolnego boga z muzulmanami i….. domagac sie intronizacji Chrystusa Krola….?????

 47. Marucha said

  Re 44:
  Próżne Pana oburzenie, próżne apele, próżne nawoływania.

  Tych inwalidów umysłowych, wierzących iż są katolikami i że Kościół ma właśnie taki być, jak jest, gitarowo-buddyjsko-yogi-judaistyczny – nie przekona już nikt i nic.
  Mają totalnie i nieodwracalnie zniszczoną duchowość chrześcijańską.

 48. Teresa said

  re; marost

  jesli Pan nie popiera Intronizacji, to prosze nie przeszkadzac.
  Pan nie rozumie idei intronizacji.
  A Jasna Gora jest w rekach zydomasonerii.
  Ostatnia sukienka na cudownym obrazie MB, ma wiele symboli satanistycznych i masonskich.
  Paulini udaja poboznych tj. kierownictwo zakonu.
  Mimo wszystko sa ludzie, ktorzy doswiadczaja dotyku reki MB.

  Intronizacja to cos jak poswiecenie Rosji wg objawien fatimskich. Do tej pory nie dokonana.

 49. Marucha said

  Re 46:
  To jest właśnie mentalność katoliczników.
  Głoszenie sprzeczności i pokrywanie tego bełkotem.
  A niech sobie hołota Bafometa intronizuje. W ramach „dialogu”.

 50. Marucha said

  Re 48:
  Pani Tereso, bardzo cenię Pani katolickie w duchu wypowiedzi.
  Ale mamy dwa punkty widzenia, a może nawet trzy, na Intronizację.
  Jedni mówią, żeby intronizować Chrystusa.
  Drudzy – aby intronizować Jego Serce.
  Trzeci – żeśmy niegodni Intronizacji i ;powinniśmy najpierw wrócić do prawdziwej wiary.

  Każdy z tych punktów widzenia można umotywować.
  Ja stoję bezradny, a na żadnym autorytecie oprzeć się nie mogę.

 51. marost said

  AD46
  Polecam lekture ksiazki „Oni Go zdetronizowali” (dostepna rowniez w formacie doc.) – bardzo pouczajaca i na czasie

 52. marost said

  AD49
  Oni chca osmieszyc nasza religie, zakpic sobie z naszego Pana;

  Ale my spiewajmy !!!!!! –
  Christus vincit Christus REGNAT, Christus, Christus Imperat

 53. marta15 said

  ad 1 pani jest w bledzie. Juz sw Palwel nauczal w liscie do hebrajyczkow ze Jezus jest najwyzszym kalpanem (arcykaplanem) na wzror Melchizedeka. Jezleli kwestionuje pani prawdomownosc i rzetelnosc Pisma Sw to nie mamy o czym rozmawiac.
  Jak widze ignorancja tu kwitnie.

  „..Jezus JEST ARCYKAPLANEM NA NA WIEKI na wzór Melchizedeka. Ten to Melchizedek, król Szalemu, kapłan Boga Najwyższego, wyszedł na spotkanie Abrahama, wracającego po rozgromieniu królów, i udzielił mu błogosławieństwa. Jemu Abraham także wydzielił dziesięcinę z całego /łupu/. Imię jego najpierw oznacza króla sprawiedliwości, a następnie także króla Szalemu, to jest Króla Pokoju. Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze. Jest to jeszcze bardziej oczywiste i wskutek tego, że na podobieństwo Melchizedeka występuje inny kapłan, który stał się takim nie według przepisu prawa cielesnego, ale według siły niezniszczalnego życia. Dane Mu jest bowiem takie świadectwo: Ty jesteś kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka.(Hbr 7,1-3.15-17)..”
  http://katolik.us/printview.php?t=362&start=0&sid=dce4381342a003859422e9a526c36257

 54. marta15 said

  ad 49
  Poswiecene Rosji zostalo dokonane w 1952 roku przez papieza Piusa 12.

 55. Teresa said

  re: 50
  Walka z lucyferycznymi zastepami spod znaku „kielni i gwiazdy”, z burzycielami panowania Jezusa Krola nad narodami ochrzczonymi, rozpoczeta w XVIII wieku, trwa do dzis. Poniewaz ta walka trwa, trzeba wyznac wiare sw. Piotra: „Ty jetes Krol, Syn Boga Zywego” (Mt16,16) i wiare sw. Pawla : „Trzeba, azeby On krolowal” (1 Kor 15,25)
  Moca tej wiary nalezy dokonac Aktu Intronizacji Jezusa Krola Polski, aby nadszedl upragniony dzien, kiedy caly narod callkowicie podda sie pod Jego wladze.
  Trzeba jednak uwierzyc w poslannictwo S.B. Rozali Celakowny, ze Akt Intronizacji Jezusa Krola jest dzis zadany od nas przez Boga.

 56. 166 bojkot TVN said

  TVP-2 nadanża za biskupami – nadaje niemiecki dokument „Przystanek Świebodzin”

  Najlepszy kawałek, to moment, jak młodzi gitarzyści narzekają, że nie mają gdzie ćwiczyć, bo za duże pieniądze wybudowana została figura Chrystusa Króla zamiast jakiejś świetlicy – dla nich zapewne. I że figura nie przyniosła dochodów miastu (!!!!! – dobre)
  To poważny zarzut, jeden z wielu mniejszego kalibru prób skompromitowania całego przedsięwzięcia.

  Oczywiście niemieckie autorki nie zrobią porównania dlaczego koszmarnie wielkie pieniądze wydały władze Berlina na budowę jeszcze koszmarniejszego muzeum holokaustu, albo władze Warszawy mają zamiar wydać na budowę muzeum historii Żydów zamiast na świetlicę dla świebodzińskich chłopaków.
  Jakiś stary Niemiec stwierdził, że Polacy są rozrzutni, że w Niemczech byłoby niemożliwe wybudowanie takiej figury największej na świecie.

  Inna z kolei Niemka jest zachwycona figurą, i że więcej powinno być uroczystości wokół figury.

  Na razie nie ma słowa ile publicznych pieniędzy, czyli podatków zostało na to wydane i z czyjej decyzji.

  Program się skończył. 166 pozostało niepocieszone, bo nie dowiedziało się ile takich figur, albo ile świetlic dla młodych muzyków.można wybudować za muzeum holokaustu w Berlinie,
  Nie padło też ani jedno słowo skąd były pieniądze, tylko, ze wokół budowy panowały prawa księdza prałata, i jego wypowiedź, że każdy dostał należną zapłatę.

  Proponuję wprowadzić w związku z tym w całej Polsce prawa płatnicze księdza prałata ze Świebodzina.

 57. Teresa said

  re: 54
  ile takich figur Jezusa, albo ile świetlic dla młodych muzyków.można wybudować za pomniki JPII?

 58. Tralala said

  ad 51
  Tytul tej ksiazki, to jest chyba najlepsza odpowiedz na te 3 punkty pana Maruchy z postu 50.

 59. 166 bojkot TVN said

  T55/Teresa
  Ile Teresa przeznaczyła własnych pieniędzy na:
  – figurę Chrystusa Kóla?
  – na pomniki JP2
  – na świetlice?
  – na muzeum holokaustu, albo historii Żydów polskich?

 60. u said

  Jak najbardziej bylabym za tym, zeby Chrystus nam krolowal zawsze i wszedzie, ale …………. tak sie zastanawiam, co by bylo, gdyby zostala oficjalnie ogloszona intronizacja pod patronatem grona fioletowych purpurantow z Dziwiszem na czele?
  Przeeciez nie jest tajemnica, ze obecnie Episkopat nie cieszy sie tym szacunkiem, wiarygodnoscia co mial w czasie gdy prymasem Polski byl kardynal S.Wyszynski. W wyniku modernistycznych manipulacji w KK: wiernych ubywa, przybywa zagorzalych apostatow, kretynow nieedukowanych, pospolitych mendow, meneli. ktorzy nie uszanuja decyzji Episkopatu, wrecz beda Boga obrazac iibluznic Bogu. Nie mamy prawa Boga narazac na taka niesubordynacje, na obraze Jego Majestatu. Moim zdaniem to najpierw nalezy wychowac spoleczenstwo w pokorze do Najwyzszego, a nastepnie oficjalnie uznac Go naszym krolem.
  W sercach zarliwych katolikow, przeciez Jezus Chrystus krolem byl i jest, jest naszym drogowskazem.

 61. RomanK said

  Tak pani Teras to prawdziwa Kato;ocka a jaj wypowiedzi dopkladnei jak pan Jpo sa przepelnione wiedza objawiona…tzn chyba objawiona..alebo i tajna:-)))
  Sami sprawdzcie cyt za pania Teresa///

  Zastanawiajace ze niektore osoby na tym forum, prawdopodobnie oddelegowane tutja sluzbowo, pracownicy kurii itd. robia wszystko aby nas zniechecic do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Krola Polski.
  To sa ludzie z synagogi szatana.

  Widzicie?????…..sluzbowi z kurii….to sa ludzie synagogi szatana….

  was zniechecaja…. Pani reresa wszystko widzi…wszystkich obrzerzanych ,,widzi przes sutanne i rozporek ):-)))))

  Od ilu lat- pani Tereso… tak pania nawrocilo???? z synagogi??? a od ilu pani ma widzenia??? Moze nawrocenie bylo zbyt szybkie..znaczy gewaltowne a sila osrodkowa to nei zarty….

 62. schizmofrenia said

  Ks S. Małkowski o Liście biskupów na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  [video src="http://chomikuj.pl/pola44/Ks.S.+MA*c5*81KOWSKI/youtube.com.Ks+S.+Ma*c5*82kowski+o+Li*c5*9bcie+biskup*c3*b3w+na+Uroczysto*c5*9b*c4*87+Jezusa+Chrystusa+Kr*c3*b3la+Wszech*c5*9bwiata+-+YouTube,2153410985.flv" /]

 63. schizmofrenia said

  poprawiony link

  Ks S. Małkowski o Liście biskupów na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 64. Teresa said

  re: 54
  ile takich figur Jezusa, albo ile świetlic dla młodych muzyków.można wybudować za masonska Golgote Beskidow ?

 65. mars said

  „Królestwo moje nie jest z tego świata…” – Ew.Jana 18:36

  „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” – Ew.Jana 11:25

  „Kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” – Ew.Jana 11:26

 66. RomanK said

  Duzo..bardzo duzo…a Pan Jezus rozmnazal chleb,,ryby..nawet wino….nigdy zadnego balwana nie wystrugal..a umial,,byl ciesla…dobrym ciesla…

 67. zofia said

  Ks Natanek ze swoim rycerstwem doprowadzi do Intronizacji
  http://gloria.tv/?media=363740 (zob. od 48 min)
  Jesli z milosci do NMP wierni uznali Ja nadajac Jej tytul Krolowej Wszechswiata a wladze Polski i lud Krolowej Korony Polskiej to nie rozumie, dlaczego ktos jest przeciwny aby Polacy czcili KROLA nad WSZYSTKIE KROLE rowniez CHRYSTUSA KROLA POLSKI.
  A wiec nie tylko osoba, rodzina ale caly narod wraz z wybrana wladza uzna, ze jest podporzadkowany sluzy PANU KROLOWI CHRYSTUSOWI.

 68. Marucha said

  Jezus Chrystus nie jest żadnym kapłanem ani arcykapłanem ani wicekapłanem.
  Kapłan to ktoś, kto celebruje nabożeństwo do Boga.
  Jezus sam jest Bogiem – jest jedną z boskich postaci Trójcy Świętej.

  Takie rzeczy trzeba tłumaczyć….

 69. Marucha said

  Re 61:
  Tak, Panie Romanie.
  Bardzo wielu polskich (?) biskupów i księży to w gruncie rzeczy słudzy Szatana, co widać i po ich mowie i po ich czynach – bez potrzeby wnikania w „świętość” ich życia prywatnego.
  Nie wnikam też, czy służą Szatanowi dobrowolnie i chętnie, czy też wciąż wierzą, iż służą Bogu.

 70. u said

  Strugac to mozna z siebie wariata, a nie balwana p,Romanie.

 71. JO said

  W Rozancu Mowimy , modlimy sie o to by cale Narody oddly se pod Panowanie Krolestwa Chrystusa.
  Oczywiste jest, ze ludzie Musza sie Nawrocic .Jest to Jednak I warunek niezbedny do pobrania Lask z Uznania Chrystusa Krolem a I moze byc Skutek tego, ze w Spoleczenstwie Bedzie Panowalo Prawo Chrystusa, spoleczenstwie, gdzie jak Dawniej W Europie On Byl Krolem Wladcow.

  Na Logike, Panie Gajowy, kiedy jest szansa Wieksza na Nawrocenie, wowczas, gdy Panuja Prawa Boze, czy Talmud?

  Nie Ma watpliwosci, ze Uznanie Chrystusa Krolem Polski jak I Krolem innych Krajow, Narodow , Rodow, Rodzin, jest POTRZEBNE , wlasciwie…jest po linii , mysli Obecnie Nam Panujacej Krolowej Polski Marii Panny, Jest Drogowskazem dla Kadego I Nie Jest Teologicznie Sprzeczne Z Wykladnia Sw Magisterum, ktore na tej Bazie Koronowalo Pomazanca, ktory oddawal siebie Panowaniu Krola Krolow Wraz ze Swoim Narodem, Jak To Zrobil Jan Kazimierz oglaszajac Bogarodzice KROLOWA Polski.

 72. JO said

  Kazde Uznanie, te male I duze dla Chrystusa jest Zbawienna dla ludzi .
  Kazde Uznanie czy w czy ach czy w mowie, slowa, gesty nawet male maja swoj Skutek
  ——
  Kto sie moze Obawiac, czy sprzeciwiac uznania Chrystusa Krolem Polski? Ano ten, kto chowa Obraz Lwowskiej Madonny Koronowanej Przez Jana Kazimierza przed Polakami,
  Ano Ci co okupuja Jasna Gore,
  Ano Ci co mowia Nie dla Intronizacji tak Stanowczego ! Episkopat Zydowski
  ——–
  Czy Matka Boza, KROLOWA Polski By nie Chciala, by Rzad, Wladcy Polscy Oglosili Chrystusa Krolem Polski, Krolem ICh, Krolim Krolow? Oczywiscie, ze tak. Moze wowczas jakis maly Polaczek , Leming zainteresuje sie bardzej, trafi na Gajowke I skorzysta z Laski I sie Nawroci.
  ——-
  Cala Awantura , samo zadawanie pytania jest dzieleniem Masonskim Wlosa na czworo, po to by tym pytaniem dzielic, wlozyc w mozgi Ludzkie WATPLIWOSC ze Krolem Czlowieka na ziemi Moze Byc Chrystus.

  ONI chca, by Krolem na ziemi byl przeciez Szatan!
  ONI Nigdy nie powiedza, ze Krolem Jest Chrystus, Krolem nawet tych Lemingow z Gitarami, ba, Krolem nawet tych ludzi, ludzi, ludzi Panie Gajowy, ktorzy sa Zydami, Syjonistami, upadlakami, ktorzy sluza Szatanowi….
  ———
  JA Nie mam watpliwosci, ze intronizacja Chrystusa jest wlasciwa Droga.
  Nie mam watpliwosci, ze poswiecenie Rosji, oddanie jej Marii, Chrystusowi jest Wlaciwe I oznacza to samo, co Intronizacja Chrystusa w Polsce – ukazuje nam, w jakiej My Sami jestesmy Niewoli, tej ludzkiej, Masonskiej, ale I tej Duchowej, w ktorej Wielu znas jest bezradnych jak to Pan napisal, zdezorientowanych w tym temacie, lub calkowicie przeciwnych……

 73. JO said

  Intronizacja nie nastapi, bo my nie jestesmy na to Gotowi I Bog Sam Nam to Pokazuje, Bog, ktory Sam Do Nas Przychodzi
  Pokazuje, Jasno nasza niewole I tych co Ja Robia, manipulujac Intronizacja, jej sie sprzeciwiajac czy tez tego, ktory siedzi w Nas I zadiewa Watpliwosci w naszym Mozgu….

 74. Marucha said

  Dla mnie nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż Polacy są niegodni mieć Chrystusa za Króla. Jednak nie ma to znaczenia.
  Chrystus potrafił zniżyć się również do ludzi niegodnych i udzielić im łaski przemiany…

  Być może tak stało by się i z Polakami po Intronizacji. Być może nastąpiła by w narodzie przemiana duchowa, jak kiedyś w Portugalii.

  I tego właśnie boją się te posoborowe kanalie w ornatach i infułach, udające katolików, a przez katolemingów uznawane za przedstawicieli Kościoła Katolickiego.

 75. Jarek said

  1. Intronizacja jest wyrazem woli narodu, aby prawa Chrystusa były dla nas obowiązujące. Odrzucenie panowania Chrystusa, poparte pokrętnymi argumentami, stanowi wolę czegoś przeciwnego: „Ty sobie króluj w niebie, a tutaj możesz sobie być „królem” w cierniowej koronie – to my tu na ziemi jesteśmy panami i my ludzie Bogu się nie podporządkujemy”.

  2. Oczywiście, że Polacy są niegodni. Zresztą nikt nie jest. Ale Intronizacja oznacza, że Bóg zacznie w nas inwestować swój kapitał. I dzięki łasce, ciężko pracując, Polacy są w stanie odnowić Ojczyznę. Bez intronizacji nie będzie łaski, a bez łaski Polacy nie dadza rady. Raz, że im się nie zechce, a dwa – przeciwnicy naszej ojczyzny zewnętrzni i wewnętrzni są zbyt silni.

  3. Skoro Maryja jest naszą Królową, argumenty o braku możliwości obwołania jej Syna Królem są nonsensem. Teraz Chrystus jest – jako Syn Maryi – Królewiczem. A nie może być obwołany Królem?

  4. Intronizacja serca Pana Jezusa jest teologicznie błędna, podobnie jak (reklamowana w tym roku przez niektórych biskupów) intronizacja Biblii w rodzinach (?!). Serce wyraża osobę, to prawda, ale kult Serca jest czymś zupełnie innym w Kościele i tego nie nalezy mieszać. Chociaż pewnie na obrazach można pokazywać Chrystusa z widocznym Sercem.

  5. Niedługo ludzie mogą zacząć nie słuchać listów pasterskich. Nudny i sztuczny język można zrozumieć. Jednak elementy herezji, które się pojawiają, powodują, że prosty lud jakoś musi swoją wiarę chronić. Jeśli nam pasterze zniszczą wiarę, to co nam pozostanie? I modlimy się za pasterzy, by przejrzeli. Przynajmniej niektórzy.

 76. Józef said

  Intronizowanie Chrystusa na Króla Polski to modernistyczny bełkot i nic więcej.
  Ogłupiałej gawiedzi wydaje się że Pan Jezus zrobi coś za nas, tak jakbyśmy my nie mogli. Polacy mogą ale nie chcą. Prawda jest taka, że to my sami żeśmy wszystko popsuli i nie szanowali ani wiary, ani Kościoła ani Ojczyzny. Jak ma Chrystus Król rządzić głupolami, którzy jedynie z tego królowania chcą ziemskich przywilejów?

 77. AlexSailor said

  Jezus, Syn Boga, który stworzył świat, ten sam, który umarł za nas na krzyżu i zmartwychwstał JEST KRÓLEM.

  Uznaję z pokorą, jako niegodny bycia poddanym, że Jezus jest moim królem i nie mam innego.
  Uznaję, z pokorą, że Jezus jest królem mojej rodziny oraz Polski, i nie ma innej władzy w mojej rodzinie i Polsce niż Jego.

  Żądam, domagam się, by sprawujący władzę w Kościele Polskim i w Polsce oficjalnie uznali za króla Polski Jezusa.
  Ktokolwiek by się temu sprzeciwił nie posiada żadnego mojego poparcia.

 78. Siorba said

  Cos w tym jest,ze zniszczono dom rodzinny Rozalii Celakowny,Zabroniono godnego
  pochowku o.Kiersztynowi-wielkiego oredownika koronacji Chrystusa na krola Polski.
  Zmasowany atak na ks.Natanka,duzy opor w Episkopacie.To potwierdza,ze objawienia te byly prawdziwe.I oni doskonale wiedza i dlatego tak zwalczaja, bo sie boja zmian i utraty stanowisk.
  Odmawiajmy Rozaniec za Ojczyzne.
  Kroluj nam Chryste!

 79. Józef said

  Proponuje uważną lekturę Quas Primas i nie powtarzanie głupot z ogłaszaniem Chrystusa Królem Polski. Polska ma być poddana władzy Chrystusa Króla a nie Chrystusa Kola Polski. Nigdzie w Piśmie Świętym a ni naukach KK nie jest stwierdzone, ze nasz Pan Jezus Chrystus jest królem Polski. Walnijcie się w wasze ogłupiałe mózgownice. Heretykami jesteście i tyle.

 80. JO said

  Panie Jozefie , b dobrze i zwiezle Pan to powiedzial.

  Niech Pan mi odpowie wiec na pytanie jak Zrobic by Poddac Polskie Prawo Prawu Bozemu? Czy nie poprzez ZMIANE Prawa, w ktorym bedzie napisane i Egzekwowane Prawo Chrystusa jest jako PANUJACE? Czy nie jest to Ogloszenie CHrystusa Krolem Polski?

  Przeciez nikt tu nie mysli obwolac Chrystusa Krolem Polski i miec Talmudyczne Prawo. Czy ja sie myle? Moze jednak ktos jest Taki?

 81. JO said

  To moze lepiej Wolac…”Mych chcemy Panowania Chrystusa Praw w Naszym Panstwie, naszych domach, naszych sercach, naszych umyslach, naszej Duszy” i bedzie jasne…zamiast „Obwolajmy Chrystusa Krolem Polski”…

 82. JO said

  Krol Krolow jest Krolem Naszego Narodu, Naszego Panstwa. Chrystus Jest Naszym Krolem. My chcemy poddac sie Jego Prawom. Chcemy miec to i dlatego chcemy by Prawo w Polsce bylo zmienione. By nie bylo rozdzialu Panstwa od Kosciola. Chcemy by w Naszych sercach Panowal Jezus Chrystus. Chcemy wrazac to w Sercu Panowanie naszego Pana w Zyciu codziennym i by to robic musimy dostosowac Prawo Panstwa pod Prawa Chrystusa.

  Kazdy Wie, ze nie osiagniemy doskonalosci za Zycia, ale naszym obowiazkiem jest Tu Dazyc do Doskonalosci, co TALMUD NAM UNIEMOZLIWIA.

  Chcemy Poddac sie Panowani Chrystusa jako Narod, o to sie modlimy w Rozancu, chcemy Panowania Krola Krolow w POLSCE tak jak to bylo dawniej.

 83. Jarek said

  Nie ma sensu wdawać się w semantyczne subtelności. Istotą rzeczy, jest to, żeby:
  1. Episkopat Polski,
  2. oraz władze świceckie

  uznały OFICJALNIE panowanie Jezusa Chrystusa oraz prymat Jego prawa (10 przykazań) nad prawem kościelnym i krajowym.

  Na to się nie zanosi. Przeciwnikom zależy, by roztrząsać nieistotne teologicznie szczegóły, a wprowadzać zamęt. Nieistotne sprzeczki są też w tym wątku. Sedno tymczasem jest jasne: oficjalnie uznać, że Chrystus jest naszym Królem i będziemy mu poddani. Nie ma w tym żadnej herezji.

 84. Marucha said

  Re 83:
  Dobrze Pan napisał, panie Jarku. To jest chyba sedno sprawy.
  A obecny Episkopat, a zwłaszcza władze świeckie, prędzej intronizują „Wielkiego Konstruktora”, czy wręcz Bafometa, niż Chrystusa.

 85. JO said

  ad.83. Tak wlasnie. My jestesmy Poddanymi Chrystusa Ktola. Zyjemy w Polsce i Chcemy by Jego Prawo Panowalo nie tylko w naszych sercach ale Panstwie, srodowisku ktorym Zyjemy.

  Rozstrzasanie problemow jest Masonskim dzialaniem – Dziel i Rzadz.

 86. JO said

  My po prostu domagamy sie Praw Bozych w Panstwie. My Odrzucamy Rozdzial Panstwa od Kosciola.

  Dawno temu, gdy Panstwa byly Katolickimi Krolestwami dla KAZDEGO bylo jasne, ze Chrystus Krol jest Panem Krola Panujacego a wiec i calego Narodu, Poddanych a przynajmniej w Krolestwie Panowaly Prawa Katolickie.

  Dzis nie ma Krolestw, Krlolow i ludzie Chca i Musza wymagac Powrotu religii Katolickiej na swoje Uprzywilijowane – PANUJACE MIEJSCE. To jest nawet w Konstytucji 3 Maja!! Masonskiej Konstytucji…. Popatrzmy jak Masoneria nas upodlila i nasza Religie. Oni juz wyrugowali ja a kiedys NIE wazyli sie Tknac Swietosci, bo to bylo JASNE dla Kazdego ZE CHRYSTUS KROL jest Panem Rzeczpospolitej, w ktorej Jego Wladza jest PANUJACA, panujaca w Rodzinach i w calym Panstwie

 87. JO said

  Dawno temu byl komfort brania BOGA a wiec Prawdy na Swiadka.
  Dzis Prawda jest Zrelatywizowana i zalezy od tego kto ma sile jak za Czasow Chrystusa….

  Biada Nam, jak nie Przywrocimy Panowania Chrystusa Krola Praw w naszym Panstwie, w naszych sercach, Rodzinach…

 88. JO said

  Musi Powstac Partia Tradycyjnie Katolicka, ktora za Cel bedzie miala utworzenie Panstwa RELIGIJNEGO jakim byla Rzeczpospolita, jakim przeciez BYLA POLSKA przez SETKI lat i przezywala wtedy Swa Swietnosc!!

 89. Maria1 said

  Ad 68) cytuję: ‚Jezus Chrystus nie jest żadnym kapłanem ani arcykapłanem ani wicekapłanem.
  Kapłan to ktoś, kto celebruje nabożeństwo do Boga.’
  Jest Pan pewien, panie Gospodarzu?
  Zanim znów przezwie Pan swoich braci w wierze ‚katolicznikami’, ‚katolemingami’ itp. może byłby Pan łaskaw sprawdzić gdzie to napisano: ‚Ty jesteś kapłanem na wieki, na wzór Melchizedeka.’
  ‚Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł poprawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka.’
  I jako prawy katolicznik tradycji powinien Pan znać litanię do Chrystusa Kapłana i Żertwy

 90. Maria1 said

  A tak gwoli prawdy: zamiast się kłócić i lamentować na forach, może warto by pisać maile pod adresem swych biskupów i episkopatu, z wyrazami ubolewania i niezadowolenia, że mamy tak nieuczonych pasterzy, którzy sami do piekła zdążają i jeszcze stado za sobą wiodą.
  Np. tak:
  Do panów episcoposów odp. na ich list:

  ‚NIE CHCEMY, aby TEN królował nad nami!’ [Łk19,14], zakrzyknął satanista NYcz i jego kompani (chazarskie jewreje).
  U hu, huu! huknął z podziwu i zadowolenia Puchacz – ich władca: ‚Muszę im przygotować duuży kocioł w moim królestwie!’
  Aj waj, waj! zakrzyknęli ‚polacy’ z Polin, USraela i
  I sra ela: będziemy mogli zaanektować ten kraj [ tj Polin ], zagarniemy go całego już wkrótce, przybędziemy tłumnie z czterech stron świata, jest nasz! Co za cymes! Sami goje wypędzili z niego tego „króla” Uzurpatora, niech wraca na ten swój tronokrzyż i wkłada należną mu koronę z cierni!

  [tu zdjęcie ‚arcybpa’ Nycza trzymającego przy wardze odwrócony krzyż, zdjęcie na str.:
  http://gazetawarszawska.com/2012/11/22/nycz-poswieci-pomnik-ofiar-smolenskich/

  Gdy Chrystus powróci powie: ‚Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach.’
  (Łk 19,27)

  Ten list o Chrystusie Królu Wszechświata to istny majstersztyk hipokryzji niby prawda, ale nie cała.’

 91. Marucha said

  Re 89:
  Pani Mario, po pierwsze swoich braci w wierze nie przezywam „katolicznikami”, bowiem słowo to rezerwuję dla tych, którym WYDAJE SIĘ, że są katolikami. Nie są oni moimi braćmi w wierze, bo w co innego wierzymy.

  Poza tym, wybaczy Pani, ale ja nie potrafię strawić twierdzenia, iż Chrystus jest kapłanem, i to jeszcze „na wzór Melchizedecha”…
  Jednym słowem – Chrystus, Bóg, jest czyimś naśladownictwem. On, który istniał zawsze.
  .
  Ciekawe, czy Chrystusowi udało się dobrze podrobić Melchizedecha, czy też nie do końca.

 92. Maria1 said

  Czy się im ‚wydaje’, że są katolikami, nie panu sądzić. Z każdego zbędnego i złego słowa zdamy sprawę. Niestety ale pana fanatyzm niedouczony zakrawa na sekciarstwo.

 93. Józef said

  Każdy prawowierny katolik pragnie, aby Chrystus Pan królował i tutaj pełna zgoda ze wszystkimi zwolennikami Intronizacji. Problem jest w tym, że nie możemy dodawać do królewskiej godności Chrystusa że to król Polski, bo co pomyślą Niemcy, Rosjanie i setki innych ludów zamieszkujących ziemię. Oni też maja prawo, aby im Chrystus Królował. Nie czyńmy z Chrystusa Pana plemiennego bożka, jak to zrobili Izraelici z Jahwe. Na dodatek królewskiej godności Bogu nikt z ludzi dać nie może. Może natomiast uznać że to jest mój Król wiedząc że także innych bez dodawania przymiotników typu król Józefa, Janka czy inszego wiernego. Pius XI orzekł, że uznanie królewskiej godności odbywa się poprzez poświecenie Jemu Najświętszemu Sercu, więc tyle i aż tyle możemy z w tym temacie zrobić. Rozalia Celakówna głosiła ideę intronizacji Jego Najświętszego Serca, co było absolutnie zgodne z głosem papieża.
  Tym sposobem każdy indywidualnie i cały Naród z władzą świecką i duchową uzna, że Chrystus jest naszym Królem. Ma to polegać na poszanowaniu Bożego Prawa przez świeckie kodeksy prawne i polski naród. Polska nie może przywłaszczyć sobie Chrystusa Króla, bo inne narody też do Niego mają prawo takie samo jak i my.

 94. Marucha said

  Re 92:
  Niech Pani będzie, że mój „fanatyzm niedouczony”, oparty na tym, co Kościół zawsze nauczał, a nie na „zdobyczach” II Soboru, jest znamieniem sekciarstwa.
  Otrzepuję pył, pani Mario i idę dalej.

 95. JO said

  „Każdy prawowierny katolik pragnie, aby Chrystus Pan królował i tutaj pełna zgoda ze wszystkimi zwolennikami Intronizacji”-Jozef

  ” Może natomiast uznać że to jest mój Król wiedząc że także innych bez dodawania przymiotników typu król Józefa, Janka czy inszego wiernego” – Jozef

  Mozna, i jezeli ma ktos zle rozumiec, to lepiej wyrzec sie przymiotnika POLSKI, gdyz przeciez Krol Krolow jest Krolem Polski przeciez czy ktos chce czy nie. TU CHODZI O PRZYWROCENIE PANOWANIA CHRYSTUSA PRAWA w Polsce i by kazdy mial jak najleprza mozliwosc Zycia Katolickiego w Panstwie.

  A przeciez to od kazdego indywidualnie zalezy czy podda sie Prawu Chrystusa, czy Przyjmie Jego Panowanie nad Soba czy nie.

 96. Teresa said

  Intronizacja bardziej niz woda swiecona sama z siebie ujawni zdrajcow.

 97. Ja to się dziwię, że Intronizacji Chrystusa na Króla Polski nie nastąpiła od razu po intronizacji Maryi na Królową Polski. Gdyby miał prowadzić tą drugą intronizację, wpierw przeprowadziłbym wspomnianą na początku.

 98. marta15 said

  ad 68

  „..Jezus Chrystus nie jest żadnym kapłanem ani arcykapłanem ani wicekapłanem.
  Kapłan to ktoś, kto celebruje nabożeństwo do Boga.
  Jezus sam jest Bogiem – jest jedną z boskich postaci Trójcy Świętej.

  Takie rzeczy trzeba tłumaczyć….”

  Panie Marucha, glupoty pan pisze niesamowite.
  To ze pan nie moze tego strawic to juz pana problem.
  Swiety Pawel wyraznie pisze w swych listach i wyjasnia czemu uznajemy Jezusa za Arcykaplana.
  Moze sie pan kwestionowac wiarygodnosc slow Sw Pawla I Pisma Sw, (ktore zostalo napisane pod wplywaem Ducha Sw) ,
  jak pan chce, ale to juz o panu swiadczy.
  Jezus jest Bogiem, ale zarazem byl tez czlowiekim. Mial dwie natury boska i ludzka w jednym ciele
  . I zlozyl jako OFIARE Bogu Ojcu, samego siebie za nas. Za nasze grzechy.
  Kaplan sklada Ofiare. Jezus jest Arcykaplanem, ktory zlozyl Ofiare Najwyzsza, bo z samego siebie.
  Obojetnie czy pan to uznaje czy nie.

 99. Teresa said

  re:97
  Incjatywa intronizacji nie wyszla od ludzi a z Nieba, dlatego taka jest kolejnosc.
  Matka Boza ukazala sie wloskiemu Jezuicie i powiedziala:
  „JAM JEST KRÓLOWA POLSKI, JESTEM MATKĄ TEGO NARODU, KTÓRY JEST MI BARDZO DROGI, WIĘC WSTAWIAJ SIĘ DO MNIE ZA NIM I O POMYSLNOŚĆ TEJ ZIEMI BŁAGAJ NIEUSTANNIE, A JA CI ZAWSZE BĘDĘ, JAKOM JEST TERAZ, MIŁOŚCIWĄ”.
  Matka Boska pomogla krolowi Janowi Kazimierzowi wypedzic Szwedow z Polskich , ktorzy chcieli zniszczyc Katolicyzm i wprowadzic Luteranizm.
  Pomogla rowniez w roku 1920 kiedy to zydobolszewicy przez Polske chcieli przejsc do Hiszpani i zniszczyc Chrzescijanstwo w Europie. Nad Wisla Matka Boska ukazala sie na niebie i okryla plaszczem polska armie, widzieli to bolszewicy, co zeznawali pozniej wzieci do niewoli.Oczywiscie w ygraniu bitwy mieli udzial swietni generalowie jak gen. Rozwadowski.zolnierze itd
  (Bog pomaga tym, ktorzy sami cos robia)

  Tuz przed wybuchem II wojny swiatowej, ukazal sie Pan Jezus s. Rozali Celakownie i powiedzial jej, iz chce aby Polacy oglosili Go swoim krolem, zapowiedzial straszna wojne, ktora Polska mogla uniknac, wystarczyl tylko Akt Intronizacji. Dzisiaj pod panowaniem zydomasonskiej Europy, prosba Pan Jezusa o Intronizace w Polsce jest wciaz aktualna.

 100. Marucha said

  Re 98:
  Nikogo nie zmuszam do przyjęcia mego punktu widzenia, ani też nie przedstawiam go jako dogmat (co mnie odróżnia od Pani).
  Mnie tylko dziwi jakieś starotestamentowe podejście do bóstwa Chrystusa.
  Jak się jest Bogiem, to jak można być jednocześnie kapłanem tegoż Boga, czyli siebie samego?
  Reszta Pani uwag jest nierelewantna.

 101. JO said

  ad.97. Prosze sobie wyobrazic, ze dla Tamtych Polakow jasnym Bylo, ze KTOL KROLOW jest Krolem ich Krola i Jego Panstwa i Narodu. Jan Kazimierz Uznawal Krolowanie Chrystusa jako Krol i Personifikacja Narodu. NIE Bylo wiec potrzebne by Tamci Polacy wzywali do Ustanowienia Praw Bozych w Krolestwie bo oficjalnie one obowiazywaly , choc moze coraz ciezej bylo z ich realizacja.

  Inaczej, Krolestwo Katolickie z zalozenia UZNAJE Krolowanie Chrystusa Nad NIM.

  Matka Boza Sama Zechciala Byc i Obwolala sie Krolowa Calej Polski, by jej Pomoc.

  Dzis, gdy Krolestwa Katolickiego Nie Ma a tylko Narod, Ona Chce by Obwolano Jego Syna Krolem, by przyjeto Jego Panowanie w Rodzinach i Panstwie, bysmy my jak Krolowie Kiedys Przyjeli Go sercem ale i przez Invokacje wyrazajaca sie Prawem w Panstwie.

 102. JO said

  Po prostu Matka Boza Chce by Bylo tak jak Trzeba – Panowanie Chrystusa Krola w Naszym Panstwie, tak jak bylo przez Wieki, bo tylko to da Nam Gwarancje na Trwanie i Przetrwanie

 103. marta15 said

  Panie Marucha . Stary Testamen jest nieodwracalnie zwiazany z Nowym.
  Temu tez Bibila ,czyli ksiega pisana pod natchnieniem Ducha Sw, zawiera i Nowy i Stary Testament.
  Pana uprzedzenie do ST nie zwalnia pana od powstrzymania sie od nierozwaznych opinii.
  Lepiej juz po prostu siedziec cicho jaki sie nie zna na rzeczy.
  „Jak się jest Bogiem, to jak można być jednocześnie kapłanem tegoż Boga, czyli siebie samego?”
  Niech pan nie zapomina, ze jest Jeden Bog ,ale w Trzech Osobach.
  Jezus Chrystus bardzo, bardzo czesto odwolywal sie do: „Tego co Go poslal”, „Tego ,ktorego wole ma wypelnic”,
  ale tez mowil :”Ja z Ojcem JEDNO Jestesmy”.
  Tajemnica Trojcy Sw jest dla nas smiertelnikow nie do poznania. Temu tez mamy w nia WIERZYC.
  To jest Jedna z Tajemnic Wiary.
  Chrystus Bog przyszedl w postaci czlowieka, ( zostal zrodzony przez Niewiaste) .aby zlozyc siebie Jako NAJDOSKONALSZA, mila i do zaakceptowania przez Boga OFiare za nasze grzechy i dac nam ponowna mozliwosc wejscia do Raju.
  W Izraelu tylko kaplani mieli mozliwosc skladania ofiar jako przebaczenia za grzechy.
  Chrystus zlozyl z siebie Ofiara czyli byl jednoczesnie arcykapalnem ( najwyzszym kaplanem) oraz owa Ofiara
  Po przyjeciu tej Ofiary przez Boga Ojca i Zmartwychwstaniu , wstapil ON do Nieba, a swoiemu Nowo Utworzonemu KK zeslal Ducha Sw, ktory ma ten Kosciol i Jego wiernych prowadzic, oswiecac , umacniac etc.
  Chrystus wroci ponownie „aby sadzic zywych i umarlych” i wyglada na to, ze to moze niedlugo juz nastapic.

  A aprops poznania Trojcy Sw. mysle. ze zna pan te znana odpowiedz chlopca, przelewajacego wode z morza do grajdolka , jaka dal. Sw Augustynowi.
  W przypadku gdyby nie, to powiedzial on cos takeigo: „predzej ja przeleje rekami te wode z morza do tego dolka, niz ty poznasz Tajemnice Trojcy Sw”.

 104. marta15 said

  Temu tez w czasie smierci Chrystusa na krzyzu, zaslona w Swiatyni rozerwala sie na dwoje.
  Oznaczalo to, ze Ofiara zostala przyjeta, i ze Stare Prawo juz przestalo obowiazywac.
  „..Tak wypełniło się-wykonało się. Co mówi Chrystus Pan tuż przed śmiercią u Jana? Czy aby nie „wykonało się!”?

  „Tajemnica odkupienia rodzaju ludzkiego została spełniona w chwilach męki Chrystusa.
  Stąd też, jak pisze Jan9, Jezus na krzyżu wypowiedział słowa:„Wykonało się”.
  Z tą też chwilą powinny całkowicie ustać przepisy obrzędowe Starego Prawa, jako że Prawda przez nie zapowiedziana już się dokonała a na znak tego, jak podaje Mateusz w chwili śmierci Chrystusa zasłona świątyni rozdarła się na dwoje.
  I dlatego przed Jego męką, kiedy On głosił Ewangelię i cuda, razem biegły ze sobą Prawo i Ewangelia, ponieważ tajemnica Chrystusa była już zaczęta, ale jeszcze nie dopełniona.
  Z tego właśnie powodu nasz Pan, przed męką, polecił trędowatemu, aby zachował przepisane Prawem obrzędy..”

  Św Tomasz Summa teologiczna „O prawie”

 105. Marucha said

  Re 103:
  Pani Marto, po co tyle słów, po co cały elaborat?
  Ja wyrażam się krótko: ze Starego Testamentu ważne dla nas są tylko proroctwa nadejścia Mesjasza. Historyjki o cudzołożeniu, onanistach, prostytuowaniu własnych żon, kazirodztwie itd. nie mają dla katolika żadnego znaczenia – podobnie jak Stare Prawo.

 106. 25godzina said

  Gdyby biskupi postanowili takie uroczystości teraz przeprowadzić (musiałby miec odpowiednią rangę i oprawe) to byłby to temat nr jeden dla antypolskich, udających arcypolskie mediów i zasłoniłby wszystko inne co jest dla bytu narodu ważne. To byłby dar niebios dla rządzącej bandy.

  Bardzo dobra decyzja. Jeśli ktoś chce koronować Chrystusa na króla, niech to zrobi w swoim sercu, duszy i umyśle. Jeśli tak postąpią wszyscy Polacy Chrystus będzie ukoronowany wolą samego ludu na króla Polski. Po prostu.

 107. 25godzina said

  ps
  Dlaczego pan Bizoń nic od jakiegoś czasu nie komentuje?

  Nie wiem. Udziela się gdzie indziej… – admin

 108. marta15 said

  ad 105
  Maja o tyle, ze zarowno apostolowie jak i Chrystus wielokrotnie powolywali sie na Stare Prawo, na Stary Testament.
  Bog wybral Israel jako narod wybrany. Israel, gdy byl z Bogiem, gdy trzymal sie Jego nakazow, byl potezny.
  Gdy schodzil na boki i zaczynal kpic sobie z Boga, czcic bozkow itp dostawal mocno po siedzeniu od Boga.
  My, wspolnota KK jestesmy tym Nowym Israelem.
  Postepujemy jednakze obecnie jak stary Israel w tym ,ze tez masowo odeszlismy od Boga, czcimy w Asyzach rozmaitych pogansko-demonicznych bozkow, inter-gledzimy o prawdach znalezionych w demonicznych, poganskich religiach,
  uwazamy, ze wszyscy tzw. dobrzy ludzie, z obojetnie jakiej religii ,dostapia zbawienia itp itd.

  Niestety, za to spotka nas ostra kara.
  Bo Bog nie pozwoli z Siebie kpic.

 109. JO said

  ad.98. Pani Sono vel Marto (jak mi sie zdaje) ..i ja SONO lubie bardziej 🙂

  Pani i wszystkim wytlumacze o co chodzi z tym Arcykaplanem. Tradycja Glosi, ze Bog zlozyl z Siebie Ofiare i Tlumaczy, przypominajac ze kiedys byl Ktos – Kaplan , ktory Ofiare skladal, bezkrwawa. Tradycja mowi, ze Bog jak Arcykaplan ja sklada. Tradycja NIGDY nie Podkreslala Chrystusa Jako Arcykaplana a jako Boga, skladajacego z Siebie Ofiare. Boga Czlowieka z podkresleniem ze to Bog.

  Tradycja NIGDY nie podkreslala za bardzo czlowieczenstwa Chrystusa.

  By zaburzyc „proporcje”, Sens Wiary Zydzi dzis Podkreslaja Czlowieczenstwo Chrystusa wyrzucajac Bustwo Chrystusa na daleki bok lub nawet wcale. Robia to podkreslajac, ze niby Chrystus Jako czlowiek byl Arcykaplanem, ktory poswiecil swoje Zycie i tyle, dal siu „frajer” ukrzyzowac.

  Tak jak Pan M powiedzial, Zydzi Przeinaczaja dogmaty zmieniajac Wiare. Niby to samo a co innego.

  CHRYSTUS NIE JEST ARCYKAPLANEM a bedac Bogiem zlozyl siebie z siebie ofiare…

 110. marta15 said

  ad 109 Pan nic nie rozumie pan Jo, a ja juz nie mam ochoty panu tlumaczyc podstaw.

 111. schizmofrenia said

  Warto zwrócić uwagę na niepokojącą analogię historyczną po upływie 2 tysiącleci.

  Jezus Król Żydowski i Polski historia lubi się powtarzać

 112. marta15 said

  tutaj bardzo ciekawy artykul na ten temat.
  Zeby wiele rzeczy i powiazan zroumiec trzeba miec spora wiedze na temat obrzedow i rytualow Starego Prawa.
  Ja takowej nie mam, ale sa ciekawe opracowania wyjasniacjace te powiazania.Wiec sie ucze i doksztalcam.
  Po co to komu???
  Zeby wiedzilal m.in. , ze kazde slowo, kazda czyn Nowego Testamenu nie JEST przypadkowy,jest powiazane w jakis sposob z historia narodu wybranego ktory nie byl w stanie dostarczyc Najdoskonalszej Ofiary Bogu za przebacznie grzechow ludzkosci. Temu tez z Maryji Dziewicy , z narodu Wybranego ,zrodzil sie Bog/Chrystus ,ktory jednakze zostal w wiekzszosci odrzucony przez ow narod Wybrany. Obecnie wiekszosc Noweg Israela odrzuca takze nauki i Prawdy gloszone przez Chrystusa. Historia sie po prostu powtarza.

  „….Jesus is the Temple and Jerusalem is the place for Yahweh name—the gate of the Tent of Meeting (the entrance to the Temple) is the area on the eastern border of Jerusalem at least up and including the Mount of Olives.
  Jesus was presented as the priest at the entrance to the Temple with the entire assembly gathered at the entrance to the tent of meeting on Palm Sunday. This event was the triumphal entry when Jesus was brought to the gate of the Temple.
  This occurred on Sunday, eight days before the Resurrection.

  Mary anointed Jesus with perfumed oil in Bethany (which is on the Mount of Olives). Mark 14:3; Luke 19:29; John 11:18; Acts 1:12 Mt of Olives was a Sabbath days journey from Jerusalem. The anointing of Jesus occurred seven days inclusive before He died.

  Luke 19:29-30, 35-40 As he approached Bethphage and Bethany at (pros) the hill called the Mount of Olives, he sent two of his disciples, saying to them, „Go to the village ahead of you, and as you enter it, you will find a colt tied there, which no one has ever ridden. Untie it and bring it here. … They brought it to Jesus, threw their cloaks on the colt and put Jesus on it. As he went along, people spread their cloaks on the road. When he came near the place where the road goes down the Mount of Olives, the whole crowd of disciples began joyfully to praise God in loud voices for all the miracles they had seen: „Blessed is the king who comes in the name of the Lord! Peace in heaven and glory in the highest!” Some of the Pharisees in the crowd said to Jesus, „Teacher, rebuke your disciples! I tell you,” he replied, „if they keep quiet, the stones will cry out.”

  During his anointing as a priest, Jesus had to stay in the vicinity of the Temple entrance, it appears that the colt was outside of the boundary of that vicinity so Jesus had so send someone else to get the donkey’s colt. During the ordination of the priest it was required that they spend the entire seven days in the vicinity of the Temple entrance…..”

  http://www.scripturescholar.com/JesusPriest.htm

 113. marta15 said

  ad 111 polecam ten artykul powyzej
  . Niestey ,w obcym jezyku. moze ktos znajdzie podobny artyku po polsku?

 114. Marucha said

  Re 108:
  Dobrze Pan to wyjaśnił.
  Nie lubię takiego zażydzania Ewangelii – podkreślania, że Jezus był podobno rabinem, że był jakimś „arcykapłanem” (arcykapłanem jakiego kultu? bogini Izydy?) itd.
  Jedno takie miejsce, gdzie mówi się figuratywnie o Chrystusie jako arcykapłanie nie może przesłaniać Jego boskości. Przesadne czepianie się właśnie takiego absolutnie wyjątkowego sformułowania, dowodzi zażydzenia umysłu.

 115. Teresa said

  re:98
  Na Listach sw Pawla i Starym Testamentencie bazuja protestanci i wszelkiej masci ruchy ekumeniczne w Kosciele Katolickim.
  W Ewangeliach nie ma nic o kaplanstwie Jezusa.
  Dla mnie w Starym Testamencie sa istotne proroctwa Prorokow, a reszte to legenda.

  Widze jak niektore osoby z kurii wystepujace tutaj pod roznymi nikami boja sie Intronizacji jak diabel swieconej wody.

 116. JO said

  Skoro Zydzi sa w Episkopacie i Watykanie i ruguja Tradycjyjna Nauke, to nie jest dziwne, ze teraz wymyslaja Nowe Nazwy i swieta na bazie starych pewnych okreslen majacych zobrazowac cos… Hebrajczycy zarzydzaja. Niedlugo kaza nam sie obrzezac!

 117. schizmofrenia said

  ad 76 79 93

  Czy nie za generalne te oceny i nie nazbyt uniżone, a wręcz kosmopolityczne ? Polityka z kosmosu ?

  Przecież nie zapominajmy, że obydwie Wizjonerki są z czasów jeszcze PRZED SWII i ich przekazy należy odbierać adekwatnie.

  A tu kolejne argumenty na rzecz spełnienia przepowiedni:

  Król Królów i Pan Panów – Intronizacja Pana Naszego Jezusa Chrystusa na Króla Polski

 118. Marucha said

  Re 115:
  Dokładnie tak jest. Powtórzę ze słuchu za o. prof. Krąpcem:
  „W Starym Testamencie ważne są dla nas: Stworzenie Świata i proroctwa nadejścia Mesjasza. Reszta to takie żydowskie bajeczki”.

  Jeśli ktoś chce skorygować śp. o. Krąpca, to proszę bardzo: co jeszcze w Starym Testamencie ma dla katolików znaczenie? https://marucha.wordpress.com/wp-admin/edit-comments.php?comment_status=approved#comments-form

 119. zofia said

  Intronizacja to ponowne uroczyste UZNANIE przez caly narod, czyli Polske KROLEWSKIEGO WLADANIA CHRYSTUSA KROLA nad nasza Ojczyzna.
  „Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie” spiewamy my PODDANI(ja ,Pan Jozef, Pan Marucha, Pan JO,Pan Roman…..).
  Nie cezar, nie prez. Komorowski, nie J Kaczynski, nie Bruksela ale KROLEM JESTES TY JEZU CHRYSTE! Bo wladze panstwowe, wszyscy biskupi uznali Ciebie Panie Jezu za Krola Polski i Tobie sie oddali wraz z calym narodem.

  Króluj nad nami. Króluj nad wiekami, Króluj nad Polska, Króluj nad narodami
  my z Tobą pójdziem na boje! Książę ciemności pierzchnie w piekła bramy, Królestwo wzmocni się Twoje.

 120. schizmofrenia said

  ad 118

  z pamięci Gajowego za o. prof. Krąpcem: “W Starym Testamencie ważne są dla nas: Stworzenie Świata i proroctwa nadejścia Mesjasza. Reszta to takie żydowskie bajeczki”.

  A jest i takie przysłowie żydowskie: Z kłamstwem można pójść daleko, ale bez nadziei powrotu.

  Jeśli ma Pan odwagę, to proszę wyjaśnić, dlaczego akurat to powiedzenie przyszło Panu na myśl. – admin

 121. Teresa said

  Podobnie jak o. prof. Krąpc o Starym Testamencie wyrazil sie biblista ks. prof. Chrostowski, tylko zamiast „bajki”, mowi o „legendach”.

 122. Józef said

  Żaden akt Intronizacji nie będzie ważny dla Nieba, jeżeli go będziemy czynić fałszywie. Jeżeli chcemy, aby Królestwo Chrystusa Pana zapanowało w Polsce, to muszą tego Polacy chcieć, ale czy chcą?

 123. pileczka said

  a od kiedy to prof Krapiec jest najwyzszym autorytetem w Kosciele??
  Co za ciemnoty tu siedza

  Tak, jest on autorytetem z filozofii i teologii, którego skali wiedzy i mądrości takie małe żówienko, jak ty, nie potrafi sobie nawet wyobrazić. – admin

 124. Marucha said

  Re 121:
  O. Krąpiec wyraził się w ten sposób („bajeczki”) podczas rozmowy nieformalnej, której byłem świadkiem.

 125. pileczka said

  Wobec tego ojciec Krapiec za duzo nie wie ani o katolicyzmie, ani o Kosciele Katolickim jezeli faktycznie sie tak wyrazil.
  Ale czego mozemy oczekiwacc od posoborowych duchownych??

  O. Krąpiec był właśnie przedsoborowym duchownym. Proszę powrócić do tematyki, jaką Pani zna lepiej: być może jest to pasienie krów. – admin

 126. schizmofrenia said

  >>> Poniższy elaborat nie ma NIC wspólnego z tematem, którym – przypominam – była opinia o. prof. Krąpca na temat znaczenia Starego Testamentu dla katolików.
  Pisze Pan(i) o wybraństwie, o intronizacji, o deklaracji kolońskiej itp. – co jest zwykłym zamulaniem.
  Admin.

  ad 120
  A dlaczegóż to miałbym nie mieć odwagi, aby wyjaśnić dlaczego akurat to powiedzenie przyszło mi na myśl ?

  Wybraństwo !

  Ta haggadah jest szczególnie szkodliwa, bo z wybraństwa wyrosły liczne draństwa, trapiące mieszkańców Ziemi, łącznie z rasizmem, niewolnictwem, oraz programem depopulacji. Dlatego chwała o. prof. M. Krąpcowi, prof. W. Chrostowskiemu – i innym podobnie rozumującym – za trzeźwość oceny. Dlatego też należy menadżerom Radia M. uprzejmie zwrócić uwagę, że wkraczają na drogę „bez nadziei powrotu”.

  A przysłowie (nieco podobne do naszego „Miłe złego początki lecz skutki żałosne” ?) z przypisanym autorstwem żydowskim: „Z kłamstwem można pójść daleko, ale bez nadziei powrotu” znalazłem w popularnym zbiorku złotych myśli rozmaitych narodów. Ale jest wiarygodne, bo w Talmudzie zawarto podobną przestrogę: „Karą dla kłamcy jest to, że nikt mu już nie wierzy.”

  Bynajmniej nie mam na celu propagowania tego źródła, bo zawiera i plugawości, lecz jak widać nawet tam możemy znaleźć coś wartościowego, jeśli się uporamy z negatywnymi emocjami.

  Nawet wątpliwości co do oceny pontyfikatu JPII można – i sądzę że należy, choćby przez szacunek dla o. prof. M. Krąpca i jego pozytywnej opinii o działalności JPII, a o niuansach teologicznych oraz o kulisach watykańskich musiał wiedzieć więcej niż my tu wszyscy razem – zobiektywizować np. poprzez analizę Deklaracji Kolońskiej, dokumentu z 1989 roku podpisanego przez 163 katolickich teologów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii…

  Albowiem działając pod wpływem emocji, bez spokojnego i rzeczowego zbadania szczegółów i bez przeprowadzenia możliwie obiektywnej refleksji, narażamy się na błędy i na pośmiewisko.

  I wracając z takim nastawieniem obiektywizowania szczegółów do wątku przewodniego polecam zapoznanie się:

  Intronizacja – o co chodzi?
  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52:intronizacjaocochodzi&catid=34:stale&Itemid=137

  Intronizacja Serca czy Osoby?
  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=155%3Aintronizacja-serca-czy-osoby&catid=35&Itemid=137

  Intronizacja w Biblii
  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=118

  O jakiej Intronizacji mówi Rozalia?
  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=80

 127. Teresa said

  re: 122

  Wywody panskie sa na poziomie teologa posoborowego, ktory spedzil 5 lat w seminarium na czytaniu wywodow heretykow i uczeniu sie jak udawac poboznego.
  Ktory nie ma wiary w boskosc Jezusa.
  Czy Matka Boska w Fatimie proszac o poswiecenie Rosji przez papieza z biskupami, jako warunku nawrocenia Rosji na katolicyzm, i polozenie kresu zydobolszewickiej zarazie, mowila, ze Rosjanie musza tego chciec?

 128. alexirin said

  a ja mysle ze w intronizacji chodzi o to aby przedstawiciele naszej władzy duchowej i świeckiej publicznie uklękli przed krzyżem i pokazali że chrystus jest panem ale niestety na to się nie zanosi wprost przeciwnie usuwane są krzyże itp.rzeczy tu się dzieją

 129. Jan said

  A czemu to przeszkadza tytuł Jezus Chrystus Król Polski, niech sobie to czynią inne państwa i narody, to im nie odbiera takiej możliwości.. W czasie mojej młodości gdy w Kościele śpiewano jeszcze „My chcemy Boga, my poddani On Naszym Królem On Nasz Pan.” wtedy to nie przeszkadzał tytuł Chrystusa Króla, dziś przeszkadza Józefowi i innym gościom gajówki, a prawdopodobnie i wielu duchownym, pewnie dlatego że świadomie lub nieświadomie stali się poddanymi Wielkiego Architekta.
  W chwili trwogi nawet niewierzący woła „O Jezu ” a czy można dziwić się że gdy Ojczyzna ginie ludzie wierzący szukają pomocy Bożej. Podziwiam wielką znajomość egzegezy ST, szkoda tylko że pomija ona prawdę zawartą w Ewangelii i nieomylnym Magisterium Kościoła sprzed SVII.

 130. zofia said

  ad 122
  Polacy chca INTRONIZACJI ale biskupi nie chca. Boja sie bo jak tu swietowac Dni Judaizmu jak przysiegali ze Jezus Chrystus jest Krolem Krolow.
  Przeciez w tych dniach wyznaja, ze Jezus Chrystus jest „karlem” aby zadowolic „starszych braci w wierze”. Tak okreslil chrzescijanstwo prof. Grosfeld.

  Chrześcijaństwo w stosunku do judaizmu to jest coś takiego jak

  karzeł siedzący na ramionach olbrzyma

 131. Teresa said

  W roku 1925 Ojciec Święty Pius XI wprowadził do kalendarza liturgicznego Kościoła Powszechnego uroczystość Chrystusa Króla, a nie Króla Wszechświata. Dopowiedzenie „Wszechświata” nastąpiło dopiero w r. 1969, kiedy to teologowie liberalizujący chcieli usunąć Chrystusa z konkretnego życia publicznego i religię uczynić sprawą prywatną.
  „Król Wszechświata”, to Król Galatyk, gwiazd, pyłu międzygwiezdnego itd., ale nie świata ziemskiego, Polski i innych krajow.

 132. Józef said

  Nikt przed wojną nie domagał się Intronizacji Chrystusa Króla

  Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego A.D. 1939

  List alarmujący
  Generała O.O. Paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie,
  Księdza dra Piusa Przeździeckiego
  do Księdza Kardynała dra Augusta Hlonda Prymasa Polski

  Jasna Góra dnia 20 kwietnia 1939 r.

  Klasztor O.O. Paulinów
  Jasna Góra w Częstochowie
  L. 197

  Eminentissime Domine!

  Życie moje, sądząc po ludzku, zbliża się ku końcowi; niedomagam poważnie i wiek mój mówi za mnie. Jak każdemu człowiekowi w obliczu śmierci nasuwają się myśli najważniejsze w zakresie jego zatrudnień, zainteresowań i wierzeń, tak i mną zawładnęła szczególna myśl, a to w takim stopniu, że przedstawia mi się jako najściślejszy i wielki mój obowiązek do spełniania. Spełniam go pismem niniejszym, które pokornie przyjąć proszę jako testament mych przekonań, pragnień i przeczuć.

  Chodzi o Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego w Polsce jako w Państwie.

  Eminentissime Domine, choćbyśmy wszystkie skarby całego narodu naszego ofiarowali na potrzeby armii; choćbyśmy zawarli przymierze wszystkimi narody Europy; choćbyśmy organizacją obrony narodowej i siłą przewyższali wszystkie państwa, na nic się to nie zda wobec zbliżającej się grozy wojennej, jeśli nie przyśpieszymy Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego!

  Na czym opieram takie twierdzenie? Na najgłębszym przekonaniu, że tej Intronizacji żąda sam Pan Jezus i Najświętsza Maryja Panna jako warunku sine qua non ocalenia naszej Ojczyzny. Po wtóre, na mocnym przekonaniu, że nic tak nie wpłynie na religijne odrodzenie naszych sfer rządzących i całego narodu i nic tak nie przyśpieszy stanowczego zwrotu do Boga tak rządu jak i narodu, jak Intronizacja państwowa. Przekonanie, że Intronizacja jest łaskawie zamierzona i upragniona przez Boskie Serce Jezusa stało się wprost moją wiarą, za wyznanie której oddaję swe życie starcze oraz tę powagę, jaka jest przywiązana do mego urzędu w Zakonie. Obsługującym Tron Królowej Korony Polskiej na Jasnej Górze!

  Wiadomo, co nam mówi Objawienie o obowiązku, jaki ciąży na państwach i narodach wobec Boga, by Go jako takie wielbiły i służyły Mu wiernie.

  Wiadomo, jak Kościół – Oblubienica Chrystusowa – zapatruje się na Kult Serca Jezusowego oraz Intronizację w rodzinach. Wiadomo, jak Pan Jezus przez liczne nawrócenia i cuda stwierdzał i wciąż stwierdza, że Dzieło Intronizacji Jego Serca Boskiego nas tak miłującego, jest Mu bardzo miłe.

  Nie ulega wątpliwości, że Kościół radby ujrzeć każdy naród jako całość u stóp Jezusowego. A zatem wszystkie zabiegi, jakie były podjęte w tym celu, jak najchętniej pobłogosławi. Z całą pewnością pragnie tego Pan Jezus i gotów jest przyjść nam ze Swą potężną i cudowną pomocą.

  Nie będę ukrywał, że tak w swej pewności co do Intronizacyjnych pragnień Najświętszego Serca Jezusowego, jak i zabiegach w tej sprawie kieruje się również prywatnymi wskazówkami, jakich Pan Jezus udziela niektórym duszom wybranym u nas w Polsce.

  Wiadomo, że już w Starym testamencie takich prywatnych objawień, które dotyczyły całego narodu Izraelskiego, było wiele. Nie brak ich i w Nowym Testamencie. To samo widzimy i w dziejach Kościoła Świętego. Wiemy, że Pan Jezus objawiając Swoje Serce między innymi św. Marii Małgorzacie Alacoque, zwrócił się pod adresem wszystkich ludzi, by wszystkich pobudzić do czci i miłości Jego Serca Boskiego! I, gdyby nie uwierzono w jej widzenie i słowa Jezusowe, jakie nam przekazała na piśmie przez tych, którzy kierowali jej duszą, nie mielibyśmy ani uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego wraz z Oficjum brewiarzowym, ani cudownej w skutki Intronizacji w rodzinach, ani też wszystkich owoców tego nabożeństwa w Kościele.

  Podobnież zeznania św. Bernadetty o widzeniach i słowach Matki Najświętszej do niej wyrzeczonych, jeżeliby nie znalazły wiary u tych, których Opatrzność Boża wyznaczyła do zbadania ich i którym dała łaskę do uznania w nich prawdy, nie mielibyśmy dzisiejszego Lourdes z jego tylu słynnymi na cały świat cudownymi uzdrowieniami. To samo powiedzieć trzeba o skutkach objawień w La Salette, a w ostatnich czasach w Objawieniach w słowach Marii Ludwiki Małgorzaty Claret de la Touche odnośnie do powszechnego Przymierza kapłanów przyjaciół Serca Jezusowego. Jakże wiele straciłby Kościół, jeśliby nie dał wiary tylu duszom wybranym, przez które Chrystus Pan w swej nieskończonej dobroci zsyłał i niezawodnie jeszcze będzie zsyłał obfite światła, by pomóc swej Oblubienicy – całemu Kościołowi!

  A przeto, o im większe chodzi dobro, tym większa jest racja zbadania źródła i słów zasłyszanych, by czasem przez pominięcie ich nie zostały udaremnione miłościwe Boga zamiary, za które winniśmy Mu dziękować gorąco i stosować się do nich.

  Otóż mam przekonanie, że i w danym wypadku, gdy chodzi o Intronizację w Polsce jako Państwie, Najświętsze Serce Jezusa przychodzi nam miłościwie z wyjątkową pomocą i wyświadcza nam łaskę niezwykłą, wskazując nam Intronizację jako pewny środek i rękojmię do ratowania naszej Ojczyzny oraz do pomnożenia Tryumfu Kościoła i do wzrostu Królestwa Bożego na ziemi. Za te łaskę będziemy kiedyś gorąco dziękować Panu Jezusowi i Matce Najświętszej. Ale jaka szkoda mogłaby się stać obecnie, tak dla Polski jak i dla Kościoła w ogóle, gdybyśmy nie chcieli dać wiary tym znakom i słowom, albo gdybyśmy nie chcieli nawet zbadać należycie ich źródła wobec narzucającego się prostego pytania: „A może istotnie głosy te pochodzą od Boga? A może istotnie Pan Jezus i Matka Najświętsza przemawiali do tych dusz?”

  Czyż dlatego, że prawdziwe widzenia i głosy są bardzo rzadkie, a objawy histerii i złudzeń są zbyt częste, mamy obok pierwszych przejść mimo, nie poddając ich sumiennemu zbadaniu, ani nie dając im wiary, choćby nawet wszystkie znane nam znaki, po których je można rozpoznać w pełni, stwierdzały ich wiarygodność? Albo czy dlatego a priori mamy nie przypisywać im wagi, że w nich chodzi o sprawy ogromnej doniosłości dla całego świata? Przeciwnie!

  I tak, w Wielką Środę zwierzono mi między innymi następujący opis widzenia i słów zasłyszanych, w duszy: „Pod koniec lutego br. (1939) Pan Jezus przedstawił mej duszy następujący obraz, w czasie, gdy mu gorąco polecałam naszą Ojczyznę i wszystkie narody świata. Zobaczyłam w sposób duchowy granicę polsko-niemiecką począwszy od Śląska aż do Pomorza całą w ogniu. Widok ten był naprawdę przerażający. Zdawało mi się, że ten ogień zniszczy cały świat całkowicie. Po pewnym czasie ogień ten ogarnął całe Niemcy, niszcząc je doszczętnie tak, że ani śladu nie pozostało z dzisiejszej Rzeszy Trzeciej. Wtem usłyszałam w głębi duszy głos i równocześnie odczułam pewność niezwykłą, że tak się stanie, czego nie potrafię opisać:

  „Moje dziecko, będzie wojna straszna, która spowoduje takie zniszczenie. Niemcy upadną już nigdy nie powstaną za karę, bo nie mnie uznają jako Boga, Króla i Pana swego.”

  „Wielkie i straszne są grzechy i zbrodnie Polski. Sprawiedliwość Boża chce ukarać ten naród za grzechy, a zwłaszcza za grzechy nieczyste i nienawiść. Jest jeden ratunek dla Polski, jeżeli mnie uzna za swego Króla i Pana i w zupełności przez Intronizację nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale i w całym Państwie z Rządem na czele.

  To uznanie Mnie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów, a całkowitym zwrotem do Boga”.

  „Jasna Góra jest stolicą Maryi. Przez Maryję przyszedł Syn Boży, aby zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski przez Intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem Chrześcijaństwa, silna i potężna, o którą rozbiją się wszelkie ataki nieprzyjacielskie.”

  Brzmią mi w uszach również te słowa: „Ratunek dla Polski jest tylko w Moim Boskim Sercu. Prymas Polski odda całą Polskę Mojemu Sercu. Ostoją się tylko te Państwa, w których Chrystus będzie królował. we wszystkich państwach i narodach na świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Pamiętaj, by sprawa ta bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie, by nie było za późno. Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Chrystusowej na te ostatnie czasy!

  …Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu… Inaczej nie ostoi się. Oświadczam ci jeszcze raz, że tylko te państwa nie zginą, które będą oddane Sercu Jezusowemu przez Intronizację.

  Państwa oddane pod panowanie Chrystusa i Jego Boskiemu Sercu dojdą do szczytu potęgi i będzie już jedna owczarnia i jeden Pasterz. Nie trzeba zaniedbywać sprawy o przyśpieszenie Intronizacji w Polsce. Polska ma wielkie zadanie, bo ma stać się wzorem i przykładem życia Bożego dla całego świata. Dzieła tego mają dokonać kapłani. Panowanie Boskiego Serca Pana Jezusa jako Króla Miłości, jeżeli zapanuje w rządzie, przemieni jego nastrój i zdobędzie zaufanie podwładnych.”

  Po sumiennym zbadaniu i głębokiej rozwadze ośmielam się oświadczyć, że wyżej wymienione widzenia i słowa zasługują na ich zbadanie. Najpierw zeznała je na spowiedzi dusza skądinąd znana od dawna jako niezwykle pokorna, niewinna i święta, której całe życie upływa w cnotach wyraźnie heroicznych, owszem, jej życiu towarzyszą cuda ukryte, świadczy, że jest wybranym narzędziem w ręku Boga.

  Po wtóre, treść widzeń i słów nie tylko nie sprzeciwia się wierze i czci Najświętszego Serca Jezusowego, lecz nadto przedstawia je w przedziwnie pięknych jasnych promieniach, odsłaniając olbrzymie horyzonty mocy i miłości Serca Jezusowego, które na sposób „Nieskończonej Miłości” pragnie ratować nie tylko poszczególne dusze i rodziny, lecz całe państwa i narody!

  Po trzecie, warunki polityczne, z dnia na dzień tak się piętrzące w beznadziejnym chaosie, coraz bardziej i coraz mocniej wołają i z konieczności wprost domagają się, by akurat w takim momencie dziejowym i w Polsce z Rządem na czele i całemu światu ukazać ratunek z wysoka w Intronizacjach państwowych, jako niezaprzeczenie najwspanialszej idei religijno-państwowej.

  Żadna inna akcja nie ma na obecny stan stosunków międzynarodowych tak rokujących wyników, jak akcja intronizacyjna w całych państwach! Jest to wprost „Boża polityka” przeznaczona na nasze czasy ostateczne.

  Po czwarte, Intronizacja państwowa ma się rozpocząć od naszej Ojczyzny, bo jak słusznie pisze Wasza Eminencja: „Polska w obecnej sytuacji Europy jest najwidoczniej jedyną ostoją i obroną katolicyzmu” i bodaj nie tylko w tej połaci Europy, lecz może w ogóle w Europie.

  Wreszcie wskazanie niebios na Najdostojniejszą Osobę Waszej Eminencji jako na Tę, która ma zainicjować Intronizację Serca Jezusowego jest ze wszystkich miar zrozumiałe. Nikt bowiem nie ma tyle powagi i danych, by z mocą i szczęśliwie zapoczątkować w Polsce, a może nawet za pośrednictwem Stolicy Apostolskiej w innych państwach i narodach, co Wasza Eminencja.

  Może, Eminentissimus Dominus uzna za wskazane zbadać wiarygodność przedstawionych mu wizji i słów, albo zechciałby mieć znak z nieba na ich potwierdzenie? Ufać można, że Najświętsze Serce Jezusowe, co tyle już uczyniło ze swej nieskończonej dobroci, uczyni zadość i temu życzeniu.

  Oby Najświętsze Serce Jezusa za przyczyną Swej Matki Maryi, Królowej Korony Polskiej sprawiło, by Wasza Eminencja raczył poczynić odpowiednie kroki, by w całej Polsce wszyscy nasi Arcypasterze i Pasterze oraz kapłani zaczęli jednomyślnie i żarliwie głosić Intronizację w Państwie, nawołując jednocześnie do pokuty i właściwego umiłowania Serca Jezusowego.

  Obyśmy mogli już w tym roku przeprowadzić Intronizację, skoro przynagla nas do tego groźba wojny oraz łaskawe nawoływanie Najświętszego Serca Jezusowego, gdyż ze szczególnym naciskiem mówi o jej przyspieszeniu. Jakkolwiek pożądane jest, aby naród polski wpierw porzucił swe grzechy i całkowicie nawrócił się do Boga, a potem dopieroIntronizował Najświętsze Serce Jezusa. to jednak może się stać i odwrotnie, jak to się praktykuje w poświęcaniu się rodzaju Serca Zbawiciela, których dobrzy członkowie przez Intronizację wypraszają nawrócenia się reszty rodziny.

  Przedkładając niniejszy, jakby testament mój i prośbę przedśmiertną Waszej Eminencji jakie do Najdostojniejszego Protektora naszego Zakonu oświadczam, że resztę życia mojego poświęcam i ofiaruję za Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego w Polsce jako w Państwie, nie wyłączając również wszystkich innych narodów na świecie. Jestem starym, nad grobem stojącym i świadomie oraz dobrowolnie i bez najmniejszego wahania, owszem, z radością, biorę całą odpowiedzialność przed Bogiem naszym i Sędzią, przed którego Najświętszym Obliczem mogę stanąć lada dzień, że Boskie Serce Jezusa i Najświętszej Maryja Panna istotnie w sposób nadprzyrodzony łaskawie nam wskazują na Intronizację w Państwie jako na niezawodny ratunek dla Polski i świata.

  Waszej Eminencji uniżony sługa

  O. Pius Przeździecki
  Generał O.O. Paulinó

 133. Józef said

  Jan powiedział/a

  2012-11-28 (środa) @ 21:29:54
  ”A czemu to przeszkadza tytuł Jezus Chrystus Król Polski”

  A temu że jest to wypaczenie przesłania Rozalii Celakowny. Rozalia Celakówna domagała się intronizacji Najświętszego Serca, bo tak jej Pan Jezus oznajmił.
  Czy szanownemu Panu Niebiosa objawiły ze trzeba intronizować Osobę Boga?
  Nie Bóg Panu oznajmił, tylko własny ślepy rozum.Wszyscy ateiści tym samym się tylko kierują.

 134. AlexSailor said

  Stary Testament jest w całości prawdziwy, co potwierdzone jest w Nowym Testamencie.
  Być może są przekłamania wynikające z tłumaczeń i przepisywania tekstów, jak nazywanie miastami wsi, ale nic ponadto.
  Izrael jest narodem wybranym przez Boga i nic tego nie zmieni.
  Naród ten został wybrany do narodzenia z niego Syna Bożego w celu odkupienia świata oraz w celu świadczenia o Bogu.
  Zgodnie z Nowym Testamentem i Starym również, chrześcijanie, a w szczególności Katolicy są dziedzicami wszystkich obietnic i przymierzy Izraela
  z Bogiem, są nowym narodem wybranym.
  Izrael jako naród i państwo skończył się jakieś 70 lat po śmierci Pana Jezusa, a jego reszta została chrześcijanami tworząc Kościół Katolicki.
  Dzisiejsze państwo Izrael, „naród żydowski”, czy co tam jeszcze, nie maja NIC wspólnego z Izraelem narodem wybranym.
  Wręcz przeciwnie, ani genetycznie, ani religijnie, ani filozoficznie, ani cywilizacyjnie, ani w żadnej rzeczy nie są mają z Narodem Wybranym nic wspólnego,
  tym bardziej, że Narodem Wybranym jesteśmy my.
  Jedynie jakieś tam, myślę, że nieliczne, jednostki związane np. genetycznie ze starożytnym NW dziedziczą odpryski starego przymierza, które Bóg wypełnia, między innymi, w ten sposób, że nawracają się na katolicyzm.
  Podważanie prawdziwości jakiejkolwiek części Starego Testamentu, oczywiście z uwzględnieniem okoliczności historycznych, wiedzy i tradycji, jest podważaniem całej Biblii i to włącznie z Nowym Testamentem.
  Powoływanie się w tej kwestii na autorytety x.Krąpca lub x.Chrostowskiego jest niepoważne.
  Nauka Kościoła w tej kwestii jest znana i od wieków dostępna.
  Zaś ktoś, kto twierdzi, że część Starego Testamentu to bajki lub legendy popełnia świadomie lub nie herezję.

 135. Józef said

  AlexSailor powiedział/a

  2012-11-29 (czwartek) @ 07:48:22

  Izrael jest narodem wybranym przez Boga i nic tego nie zmieni
  Herezja

  Kościół Katolicki uczy, że Izrael jest narodem odrzuconym przez Boga.

 136. JO said

  ad.135. Dla Judeokatolikow i tej sekty Vatykanskiej jest tak jak Alex Mowi….to zazydzone plemie, to juz inna rasa, inny umysl inny Duch – szatanski duch.

  Judeo-katolicyzm=JPII

 137. Marucha said

  Re 134:
  Nie chodzi o żadne „błędne tłumaczenia” Starego Testamentu, lecz o to, że – z pewnymi wyjątkami – jego treści w ogóle katolików nie dotyczą. ST ma wartość głównie historyczną i artystyczną.
  Katolicyzm pozostał by tym, czym jest, gdyby ST nagle zniknął.

 138. schizmofrenia said

  Kołaczę ponownie, bo poniższe uwagi Gajowy uprzejmie zaaprobował w wątku pobocznym, a w zasadniczym jeszcze nie.

  Biskupi nie chcą ogłoszenia Chrystusa Królem Polski.

  A Intronizacja to nie NADANIE.

  Intronizacja to POTWIERDZENIE.

  Intronizacja to powrót do PRAW NATURALNYCH.

  Gdyby nie to, że nam zabrano te Prawa, to kto wie czy Jezus rozmawiałby z s. Celakówną.

  Jezus jest Królem Wszechświata, ale chodzi o to, aby każdy naród to dobrowolnie POTWIERDZIŁ.

  Dziwna zbieżność Gajówkowych Tradycjonalistów i spod znaku Bractwa jak i sede (Trytek) z biskupami ?

  Dlaczego nikogo z wymienionych nie nauczyła śmierć ks. Kiersztyna ?

 139. AlexSailor said

  Ad.137 @J0
  Pan posiadł umiejętność czytania ze zrozumieniem?

 140. AlexSailor said

  Ad.137@Marucha
  Nie zamierzam Pana przekonywać, tylko sygnalizuję.
  Stary Testament uczy, prócz opisu stworzenia i odpowiedzi na pytania skąd się wziąłem i po co, o relacjach Boga z człowiekiem, Boga ze społeczeństwem, i Boga z Państwem czy władzą.
  Uczy o relacjach między ludźmi w oczach Boga, a ponadto daje proste wskazówki co do życia codziennego.
  W tych wskazówkach przeznaczonych dla zarówno krwiożerczych dzikich pastuchów żyjących z rabunku jak i dla wysoce wykształconych intelektualistów zawarte są prawa naturalne, przyrody, oczywiste dla niektórych i niedostępne dla innych rzeczy.
  Tam Bóg mówi do człowieka, a jego słowo jest prawdą.
  Niezależnie też od intencji redaktorów, bo autorem jest Bóg dający im natchnienie, wiemy ze ST bardzo dużo o Izraelu, o podatkach, a przede wszystkim o Bogu.
  Skoro jeden z patriarchów współżyje cieleśnie ze swoją synową myśląc, że spotkał prostytutkę, i nie ma z tego powodu żadnego w stosunku do niego zarzutu, zaś ważnym występkiem tegoż patriarchy jest, że synowa musiała użyć podstępu, by spłodził jej i swojemu zmarłemu synowi potomka, to coś z tego można zrozumieć, czegoś się nauczyć o woli Boga.

  Protestanci/kacerze (a kysz, a kysz, …) w pewnych kręgach nazywają Biblię – BIBLE – Basic Information Before Living The Earth, i moim zdaniem też mają rację.

  Ale to dopiero początek.
  Przy lekturze Pisma Świętego Starego i/lub Nowego Testamentu po prostu Bóg mówi do ludzi.
  I nie tylko literalnie zapisanymi słowami mającymi oznaczać wielorakie pojęcia, ale dając zrozumienie i natchnienie myślom i umysłom ludzi.

  Trudno mi jest o tym pisać, bo te rzeczy wydają mi się oczywiste i naturalne.
  Gdyby ludzie traktowali Stary Testament serio, oczywiście w kontekście Nowego, to stosowaliby reguły tam zawarte – „usuniesz zło spośród siebie”, „i od ołtarza mojego go oderwiesz …”, „nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”, ten co ukradł ma oddać pięć razy tyle, nie będzie pośród ciebie czarowników i wróżących.
  Tu nawet nie chodzi o to, by przenosić wprost tamte prawa ale by zrozumieć myśl i wolę Boga.
  A poza tym, są tam gotowe rozwiązania, np. 10 przykazań.
  Stary Testament jest też potrzebny do lepszego zrozumienia Nowego.
  Owszem, katolik nie ma obowiązku czytania Starego Testamentu, a nawet był czas, że na jego czytanie trzeba było uzyskać specjalne zezwolenie.

 141. schizmofrenia said

  ad 126.
  >>> Poniższy elaborat nie ma NIC wspólnego z tematem, którym – przypominam – była opinia o. prof. Krąpca na temat znaczenia Starego Testamentu dla katolików.
  Pisze Pan(i) o wybraństwie, o intronizacji, o deklaracji kolońskiej itp. – co jest zwykłym zamulaniem.
  Admin.

  A czy nie jest wręcz przeciwnie Szanowny Adminie ?

  Albowiem:

  – „Pisze Pan(i) o … intronizacji…” – zatem przecież zgodnie z tematyką tego wątku;

  – nie elaborat ale kilka myśli co nie nowe, a istotne i jakże dziś aktualne – także w kontekście intronizacji;

  – napisałem nie-elaborat celem odmulenia, bo z bajkowego wybraństwa wpisanego nam w Genesis wynika permanentne ZŁO;

  – Deklaracja Kolońska z 1989 roku jest bardzo ważna, bo w niej 163 katolickich teologów z trzech krajów niemieckojęzycznych i z Beneluxu postawiło Kurii Rzymskiej, a w jednym przypadku bezpośrednio Papieżowi, trzy istotne zarzuty:

  1) stolice biskupie na całym świecie są obsadzane arbitralnie, z pominięciem opinii i uprawnień lokalnych Kościołów;

  2) wykwalifikowanym teologom odbiera się w trybie dyscyplinarnym oficjalne prawo nauczania;

  3) Papież w sposób niedopuszczalny przekracza swoje kompetencje zarówno w sferze nauczania, jak i jurysdykcji.

  O czym świadczą te słowa krytycyzmu pod adresem Watykanu za nieuleganie rekomendacjom SV2 ???

  A przecież tego rodzaju krytycznych ocen jest wiele, tyle że z wiadomych powodów nie są one obecnie lansowane.

  Diagnoza Pana Ernesta T. o kropelkach zatruwających wydaje się słuszna, jeśli widać zaburzenia w zdolności obiektywnego prezentowania rzeczywistości takiej, jaka ona jest. Ale wspólnym wysiłkiem można błędy jeszcze naprawić.

 142. Marucha said

  Re 138:

  Szanowny Panie, dobrze że Pan powtórzył jasno i dobitnie, czym jest intronizacja.

  Natomiast Pana wniosek, że tradycjonaliści (Bractwo, sedewakantyści) nie chcą intronizacji, a zatem wspomagają pseudokatolickich biskupów, jest przesadzony.
  Wśród tradycjonalistów również istnieją różne opinie na temat intronizacji i każdy mówi za siebie.

  Ja osobiście skłaniam się ku intronizacji, acz rozumiem argumenty strony przeciwnej.
  Kto ma dokonać aktu intronizacji?
  Kard. Dziwisz z księdzem Lutrem i Sową?
  Prezydent Komorowski?
  Nie wiem, więc się pytam.

  Re 140:
  Bardzo ładnie Pan wyłożył swą obronę Starego Testamentu, muszę pogratulować, co więcej przyznać, iż moje (bardzo skrótowo) wyłożone stanowisko niezbyt odbiega od Pańskiego.
  Jedna tylko uwaga: sam Pan przypomniał, iż swego czasu trzeba było mieć zgodę Kościoła na samodzielne czytanie Starego Testamentu. Jak Pan myśli, czy było to robione bez powodu? Czy raczej po to, aby katolik nie zarażał się mentalnością i moralnością, jaka ukazana jest w tej Księdze i jaką trzeba umieć interpretować?

 143. JO said

  ad.139. Przepraszam, zle zrozumialem Pana Wypowiedz. „Wygumkowuje” swoja wypowiedz ! 🙂

 144. Marucha said

  Re 141:
  To prawda, że artykuł główny traktuje o intronizacji – natomiast Pana uwaga zrobiona była w zupełnie innym kontekście. Jeśli Pan zapomniał, to przypominam:

  —————————-
  „Z pamięci Gajowego za o. prof. Krąpcem: “W Starym Testamencie ważne są dla nas: Stworzenie Świata i proroctwa nadejścia Mesjasza. Reszta to takie żydowskie bajeczki”.

  A jest i takie przysłowie żydowskie: Z kłamstwem można pójść daleko, ale bez nadziei powrotu.
  —————————-

  Nie udzielił mi Pan odpowiedzi, dlaczego akurat w taki sposób skomentował Pan mój niedosłowny cytat z o. Krąpca. Chodzi może Panu o to, że sobie go zmyśliłem? Otóż mam świadków na autentyczność tej wypowiedzi.

 145. schizmofrenia said

  Bynajmniej nie podważam wiarygodności „niedosłownego” cytatu za o. prof. M. Krąpcem, bo znam jego poglądy w kwestii ST.

  Także zwykł mawiać, że z objawienia zrobili sobie religię plemienną, dorobili wybraństwo i inne ozdobniki.
  Choć sam fakt objawienia właśnie im może świadczyć o – w pewnym sensie – wybraństwie – można by powiedzieć.

  Jednak powtarzał, że Bóg wybrał jeśli nie najgorszy, to najmniejszy i najsłabszy naród spośród innych.

  Zatem istotna rola wybraństwa w tych „bajeczkach” ST, to nie jest moje osobiste widzimisię, ani przejaw schizmofrenii.

  Dziękuję za przypomnienie, ale nie zapomniałem kontekstu – czym w ocenie autorytetu o. prof. M. Krąpca jest ST dla katolika.

  Na zadane pytanie odpowiedziałem tak, jak to zagadnienie postrzegam, ale widać nie tak, jak Gajowy by sobie życzył.

  Ha!

  „Reszta to takie żydowskie bajeczki” – reszta a więc w tym i owo wybraństwo.

  Mianem „bajeczki” określamy zwykle coś zmyślonego, nie prawdziwego, naciąganego…

  A skoro tak, to kto zaprzeczy, że przedmiotowe „bajeczki” mają sporo wspólnego z „kłamstwem, na którym można pójść daleko” ?

  Zwłaszcza, że wybraństwo było pozyskane m.in. podstępami Jakuba i jego matki, a potem utracone wobec grzeszności narodu.

  Niestety, teraz nawet dr Leszek Kożuchowski z pogadanek w RM o ekologii przesunięty został na odcinek wybraństwa.

  I nie tylko on. Ciekawe, czy o. Dyrektor o tej tendencji wie ?

  Czyżby Dyrektor katolickiego radia nie znał czym w ocenie autorytetu o. prof. M. Krąpca jest Stary Testament dla katolika ?

 146. Marucha said

  Re 145:
  Nie negujemy ani podważamy historycznego „wybraństwa” żydów. Sprawdzające się przepowiednie ich proroków – zwłaszcza na temat nadejścia Mesjasza – dowodzą, iż kontakt z prawdziwym Bogiem mieli.
  Ale to se ne vrati. Żydzi stracili swój przywilej, dobrze wiemy, w jakich okolicznościach.

  Poza tym to nie bardzo rozumiem, jaka ma być wymowa pańskiego komentarza, czyli co Pan chciał przez niego powiedzieć.

 147. Józef said

  To jest prawdziwe przesłanie Rozalii Celakówny
  ”Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. (…) Pamiętaj, dziecko, by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie… Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona”

 148. Józef said

  Jaki to autorytet rozstrzygnął, że Bóg przez grzesznych ludzi ma być koronowany? To tak, jakby tytuł profesora nadawała sprzątaczka, a tu nie o profesora chodzi.

 149. Józef said

  Królowanie Chrystusa Pana w Polsce ma się odbyć poprzez Intronizację Jego Serca i jednoczesne uznanie Jego Królewskiej godności. Tylko tak. Nie mamy przywileju, by koronować Boga.

 150. Józef said

  Kościół, który ma asystencję Ducha Świętego nieomylnie orzekł, jak mamy uznawać królewską godność Chrystusa Pana. Bóg nie może zaprzeczać sam sobie. To jest niepoważne.
  Co Kościół już orzekł?

  Papież Pius XI
  ,,A przeto powagą Naszą Apostolską ustanawiamy święto Pana Jezusa Chrystusa – Króla, które ma być na całym świecie obchodzone rok rocznie w ostatnią niedzielę miesiąca października, tj. w niedzielę, poprzedzającą bezpośrednio uroczystość Wszystkich Świętych. Polecamy również, aby w tym samym dniu corocznie odnawiano poświęcenie się Sercu Pana Jezusa, który to akt śp. Poprzednik Nasz Prus X każdego roku odnawiać nakazał; w tym tylko jednak roku to poświęcenie się chcemy urządzić 31. tego miesiąca, w dniu, w którym sami odprawimy Najświętszą, Ofiarę na cześć Chrystusa – Króla i zarządzimy, by poświęcenie to odbyło się w Naszej obecności. Sądzimy bowiem, że tym sposobem Rok Święty lepiej i stosowniej zakończymy i Chrystusowi, Królowi wieków, nieśmiertelnemu, serdeczniejszą wdzięczność wyrazimy – w czym jesteśmy tłumaczem uczuć wdzięczności całego świata katolickiego – za dobrodziejstwa udzielone w tym czasie świętym Nam samym, Kościołowi i wszystkim wiernym.,,

  Jak się ma to papieskie orzeczenie do tego, co głoszą rozmaici wizjonerzy i kapłani pokracznie rozumujący sens Intronizacji

 151. Marucha said

  Re 147-150:
  Panie Józefie, zaczyna mnie Pan przekonywać siłą argumentów.
  Wygląda na to, że chodzi o Intronizację Serca Jezusa, a nie Jego Osoby.
  Ks. Trytek miał rację.

 152. JO said

  ad.151. Do mnie to rowniez przemawia.
  Nigdy jednak nie uwazalem, ze Uznanie Chrystusa za Krola Polski jest Jego Ukoronowaniem a jedynie wyznaniem naszego Pragnienia o przyjecie Jego Wladzy Nad Nami nad Naszym Narodem, Rodzinami…

 153. kula said

  ad 134
  Alex ,masz racje.
  „Podważanie prawdziwości jakiejkolwiek części Starego Testamentu, oczywiście z uwzględnieniem okoliczności historycznych, wiedzy i tradycji, jest podważaniem całej Biblii i to włącznie z Nowym Testamentem.
  Powoływanie się w tej kwestii na autorytety x.Krąpca lub x.Chrostowskiego jest niepoważne.
  Nauka Kościoła w tej kwestii jest znana i od wieków dostępna.
  Zaś ktoś, kto twierdzi, że część Starego Testamentu to bajki lub legendy popełnia świadomie lub nie herezję..”
  Wielu Ojcow KK, swietych, papiezy powoluje sie na Stary Testament. Stary Testament jako czesc Bibili ( czyli ksiag pisanych POD natchnieniem Ducha SW czyli prawdziwych) nie jest zadna bajka. To jest herezja tak twierdzic. W takim razie w czasie Mszy SW gdy sa cztane czytania ze ST to sa to tylko „bajeczki” wedlug pana Maruchy?? Wymyslone, nieprawdziwe „bajeczki” ot tak sobie , dla rozrywki??

 154. schizmofrenia said

  ad 146

  Ale to se ne vrati. Żydzi stracili swój przywilej, dobrze wiemy, w jakich okolicznościach.

  Otóż to kolejne przeoczenie aktualnych wydarzeń, bo ono – wybraństwo – se vrata !
  Właśnie z pomocą dr Kożuchowskiego i innych tego typu katechetów medialnych, drukowalnych i ambonalnych.

  Poza tym to nie bardzo rozumiem, jaka ma być wymowa pańskiego komentarza, czyli co Pan chciał przez niego powiedzieć.

  Przez swój komentarz chciałem właśnie powiedzieć m.in. to, że to se vrata ! Pełzająco vrata ale konsekwentnie.

  No i jak tu nie wierzyć w słuszność diagnozy Pana Ernesta T. o zatruwających kropelkach, jeśli wystąpiła tak duża trudność w odbiorze kilku zdań podrzędnie złożonych i złożonych ze słów powszechnie uważanych za przystępne ?

  Oczywiście nie negujemy, ani nie podważamy historycznego “wybraństwa” Żydów.

  Na podobnej zasadzie nikt rozsądny mnie podważa “wybraństwa” Japończyków, ani „świętości” ich Cesarza.

  Itd.

 155. Marucha said

  Re 153:
  Nie chodzi o PODWAŻANIE PRAWDZIWOŚCI Starego Testamentu – lecz o proste stwierdzenie jego niewielkiej przydatności dla katolików, z pewnymi wyjątkami.
  Nacisk na Stary Testament to judaizacja chrześcijaństwa.

 156. Marucha said

  Re 154:
  Nadal nie rozumiem, o co Panu chodzi i co Pan chce wykazać. Być może nie wynika to z mojej nieumiejętności pojmowania zdań podrzędnie złożonych, lecz z Pańskiej nieudolności w wyrażaniu swych myśli – która to możliwość zapewne Pana oburzy.

 157. marta15 said

  Myli sie pan . Znajomosc ST pozwala rozumiec wage i sens Ofiary Chrystusowej. ST poniekad wyjasnia, tlumaczy nasz ludzki rodowod od poczatku, nasze sprzeniewierzanie sie BOgu, wiernosc tej Reszty, ktora pelnila wole Boza.
  Pisze o kolejnych Przymierzach , jakie Bog zawieral z Israelem i jak zostaly one lamane przez wiekszosc z nich.
  Pisze tez o surowych karach, jakie cierpieli z tego powodu,
  Ksiega kaplanska zawiera bardzo duzo nakazow moralnych, ktore jak na owe czasy byly swego rodzaju rewolucja i z ktorymi nawet obecnie wiekszosc wierzacych sie zgadza.
  Ksiega Psalmow ma przepiekne Psalmy mowiac o calkowitym zaufaniu Bogu , o bojazni Bozej , o totalnej wierze w to, ze Bog Jest, ze jest Sprawiedliwy i Milosierny. Sporo Psalmow ( np 22) jest prorockich i mowi o Mesjach lub ustami Mesjasza.
  O ksiegach prorokow , zwlasza Izajasza i Jeremiesza juz nawet nei wspominam bo wiadomo ze przepowiadaja przyjscie Odkupiciela a takze upadek Swiatyni i Israela . Mowia tez duzo oniewdziecznosci ludu wybranego i o karze za niewiernosc .
  Zarowno apostolowie jaki i sam Chrystus wielokrotnie referred do Starego Testamentu.

 158. Marucha said

  Re 157:
  Oczywiście Stary Testament posiada duże wartości artystyczne… i cóż z tego?
  Posiada też wartość historyczną, którą Pani podkreśla, a także zawiera różne nauki moralne, proroctwa itd.
  Była już o tym mowa. Niepotrzebnie Pani to powtarza.

 159. marta15 said

  Stary Testament jest poniekad historia ludu wybranego, ktory w wiekszosci zawiodl Boga i zostal za to ukarany.
  Ma on nam posluzyc jako swego rodzaju ostrzezenie, ze jezeli my, Nowy Israel, czyli KK pojdziemy ta sama droga,
  co „stary Israel i odrzucimy Boga na rzecz roznych bozkow i demoniczncyh praktyk, to czeka na taka sama, a moze i surowsza kara za nasze odstepstwo.
  Wiekszosc Israela Odrzucila Chrystusa/Mesjasza.
  Ci nieliczni ,ktotzy Go uznali, dzieki dzialaniom Ducha sw i calkowitemu posluszenstwu woli Bozej, zajeli sie bardzo aktywnym budowaniem gmin chrzescijanskich. To dzieki ich zapalowi, niezlomosci, odwadze, trudach Kosciol Chrystusowy jak ogien sie zajasnial po calym swiecie. Sam swiety Pawel przycignal tysiace a moze i wiecej do religii Chrystusowej.
  To sa fakty.

 160. Teresa said

  re: 147
  A skad to Jozef z synagogi szatana wzial ten cytat?
  Nigdy nie slyszalam aby krolem bylo serce?
  A moze obwolac krole noge?
  Co to za zydomasonskie dewagacje?

  Intronizacja prowadzi do jawnej konfrontacji z ludzmi i strukturami przeciwnymi Krolestwu Bozemu.
  Nalezy odsunac od wladzy ludz, ktorzy zdradzili Chrystusa, niezaleznie od tego, czy nosza garnitur czy sutanne, czy swe szaty zdobia fartuszkiem, czy purpura.

  Nalezy uwierzyc ze Bog wszystko moze, nalezy uwierzyc poslannictwu s. Celakowny i dokonac Intronizacji.
  Nie mamy nic do stracenia, a mozemy miec wolny kraj od zydomasonerii i szabasgojow.

 161. marta15 said

  wow, tu bardzo, bardzo ciekawa wiadomosc.
  Dokumenty na to ze jan 23 zwolal sobor wat 2 z calkowita intencja zerwania z Tradycja KK, zerwania z soborem wat 1 itd.
  Mnie to nie dziwi bo jan 23 byl masonem i jak taki oczywsice ze mial intencje zniszczenia KK od srodka. ale dla niektorych to moze byc co nieco rewelacja. Ale z drugiej strony zaczadzonym baranom i oslicom i tak nic nie otworzy oczu.
  Beda bronic sekty do upadlego.
  http://traditioninaction.org/bev/150bev11_27_2012.htm

 162. schizmofrenia said

  ad 156

  Gajowy jest wybitnie inteligentnym specjalistą o dużym wyrobieniu i dobrze wie o co mi chodzi,

  Ale nalega abym powiedział coś, co ktoś taki jak „dyslektyk” JO mógłby uznać za obelgę albo bluźnierstwo … a dalej wiadomo ! Parę kukiełkowych wpisów na krzyż i Schizmofrenia roztarta na miazgę, a wszystkie moje wcześniejsze wpisy poddane retrospektywnie anihilacji semantycznej.

  Ufff, co za ulga !
  Szkoda, że tylko potencjalna i że nie podatkowa 😦

  No ale pozostaje dylemat czy trzykrotne nagabywanie: „nie rozumiem” – można nazwać sporem ?

  Ponieważ z mojej strony odpowiedzi padły, więc chyba taka wymiana zasługuje na miano sporu.

  A jeśli to jest rodzaj sporu, to pojawia się kwestia – którą z erystycznych metod Schopenhauera można by tu dopasować ?

  Jest kilka opcji, narastająco:

  20. Podać to, do czego przekonuje nas przeciwnik, za petitio principii, kiedy przekonuje nas do czegoś wątpliwego, spornego. Wydaje się to wtedy bardzo prawdopodobnym dla słuchaczy, bo widzą w tym także problem tak jak w głównym problemie dyskusji.

  21. Opierać się tak długo argumentacji przeciwnika, nie uznając jej, aż rozszerzy je poza granice prawdy, tak że łatwo obalimy taki argument. Powstaje wtedy wrażenie, że obaliliśmy główny argument.

  27. Zadać pytanie związane z tematem, na które przeciwnik nie będzie w stanie odpowiedzieć i w ten sposób przekonać wszystkich, że mamy rację.

  31. Metoda ironicznej niekompetencji – Granie głupa: Jeśli przeciw racjom wysuniętym przez przeciwnika nic nie potrafimy znaleźć, z subtelną ironią należy ogłosić swoją niekompetencję: „To, co Pan mówi, daleko wykracza poza granice mojej ubogiej pojętności, nie wykluczam przeto, iż ma Pan rację, zrozumieć tego jednak nie potrafię”. Jeśli wśród słuchaczy cieszymy się jakimś uznaniem, delikatnie dajemy im do zrozumienia, iż oponent plecie bzdury. Z chwytu tego można korzystać tylko w tych warunkach, gdy pewni jesteśmy, że słuchacze mają nas w wyższym poważaniu niż przeciwnika, np. gdy dochodzi do sporu między profesorem, a studentem. Oparcia szuka się we własnym autorytecie, nie w racjach.

  Proszę o jakieś koło ratunkowe.
  Ja bym wskazał na 31, ale mogę się mylić.

  A może urodzony w Gdańsku Artur Schopenhauer tej sytuacji nie przewidział i należało by utworzyć pozycję nr 33 ?

  Pańskie wpisy, w których treści już prawie nie ma, a za to mamy nadmiar formy opartej na cytatach zaczerpniętych z książek p. Schopenhauera, wnoszą nad wyraz niewiele do dyskusji.
  Admin

 163. zofia said

  Oto przyklad jak KK zdradza Chrystusa. Caly Oltarz,zostal zasloniety przez obraz smolenski i do tego zamiast Grobu Pana Jezusa
  w Wielka Sobote.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,11501022,Wyrwane_serca__krzyk_i_tupolew__Kontrowersyjny_obraz.html?i=0

  Dla GW WIELKANOC to swiecenie pokarmow a komentujacy nie zauwazaja co sie stalo z SWIETA WIARA.

 164. JO said

  Posluchalem wczoraj i dzic starych Przemoweien w Posce JPII…Ten Modernistyczny „Papiez” mowil o Sumieniach, dyskryminowaniu”ludzi kosciola” ale nigdy nie wspominal o Panowaniu Praw Chrystusa w Panstwie , NIGDY nie wspominal o DYSKRYMINOWANIU, Podwazaniu WLADZY Chrystusa nad Panstwami, Narodami…

  Glosil swoje Talmudyczne Teksty „wielorozumiane i nie rozumiane” na spedach, gdzie doslownie Klakiery Tlumom narzucaly jak spiewac, co Krzyczec….Zenujace.

  Najleprze jak Klakier jakis w sutannie kazal Krzyczec jak wjezdzal JPII „TY JESTES NASZA NADZIEJA! TY JESTES NASZA NADZIEJA!”

  Doslownie JPII z Armia w kolo niego Zydo Masonow pozwoli na robienie z Siebie Boga a Chrystusa mial w swojej Dupie! jak i Polski Narod czy inne Narody w ktorych rozsiewal Modernistycznego Virusa i Zydowskiego Ducha zabijajac DUCHA Katolickiego.

  Przyjdz DUCHU ZYDOWSKI I ZMIEN OBLICZE TEJ ZIEMI…tak zapewne ten Dran myslal razem z e smiejacym sie do Rozpuku Kwasniewkim i reszta z Polakow.

  Przypominam sobie jak jeden z Przydupasow Kwasniewskiego calowal ziemie, nasladujac JPII, glosny skandal…. Media zbulwersowane niby, ze obrazono, wysmiewano Papieza Polaka. Kurcze, ONI SIE SMIALI Z NAS a nie z JPII ich przydupasa i szefa w jednym

 165. JO said

  Posluchalem Wykladow, poogladalem Wyklady Ks Karola, ktore polecila Pani bodajze Tralala.

  Czy Kiedykolwiek JPII Dal takie KAZANIE KATOLICKIE.

  Jezu Drogi, Boze , Ten ZBOJ Jan Pawel II Mowil o KREMOWKACH bedac PAPIERZEM!!!!!

  Zamiast glosic Chwale CHRYSTUSA, mowic o niej i tylko oniej.

  TEN ZBOJ mowil o ludzkich sumieniach omijajac Boga, Detronizujac Boga, jakby Sumienia Ludzkie mogly by istniec bez BOGA

  —————-

  Zwykly Ksiadz Karol, Jan i inni nauczaja tak jak Papiez Powinien

  A My tego Nie zobaczylismy zachlystujac sie PORZADANIAMI niby „wolnej ojczyzny”

 166. Bogdan said

  W ostatnia niedziele w biuletynach parafijalnych w polskich parafiach w Toronto i okolicach w Kanadzie, wydrukowano lub dolaczono osobno do biuletynu list Episkopatu Polski detronizujacy Chrystusa.
  Czy polskie parafie w Kanadzie nie podlegaja miejscowym biskupom i Episkopatowi Kanady?
  Na jakiej podstawie proboszczowie umiiescili list polskich? biskupow?
  Proboszczowie w parafiach polskich w Toronto i okolicach zwlaszcza o. Oblaci sa Rycerzami Kolumba, ktora to organizacja jest ramieniem masonerii w Kosciele Kattolickim. Czyli ramieniem Lucyfera.

  Niedawno na pielgrzymce do Meksyku z Parafii Matki Boskiej Krolowej Polski ze Scarborough kolo Toronto, utopil sie jeden z pielgrzymow.
  Bylem na wielu pielgrzymkach i nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze moge zginac na pielgrzymce. Wierze w Boska opieke. Czuje sie bezpieczny.
  Nigdy nie slyszalem aby ktokolwiek zginal na pielgrzymce.
  Mnie to nie dziwi, ze Wikary niie ma zadnej mocy z Nieba.
  Przeciez odzucil Jezusa Krola.
  Kto jest wiec jego Panem i dokad prowadzi ten slepiec slepe owce?

 167. marta15 said

  http://www.fronda.pl/a/zwolennicy-intronizacji-odpowiadaja-na-list-biskupow,24105.html

 168. Maria1 said

  Odp. na 165 p. JO , który czegoś nie usłyszał lub nie chciał tego zauważyć (katolik Hipokryzji):

  ‚Jak zapewniał nas bł. Jan Paweł II w trakcie homilii wygłoszonej 2 czerwca 1979 r. na pl. Zwycięstwa w Warszawie: ‚Trzeba iść po śladach tego, czym – a raczej Kim – na przestrzeni pokoleń był Chrystus dla synów i córek tej ziemi. I to nie tylko dla tych, którzy jawnie weń wierzyli, którzy Go wyznawali wiarą Kościoła. Ale także i dla tych, pozornie stojących opodal, poza Kościołem. Dla tych wątpiących, dla tych sprzeciwiających się. Idąc zaś po śladach minionych pokoleń Polaków, a zwłaszcza obserwując to, Kim dla nich był Chrystus, trzeba pamiętać, że naród to „wspólnota szczególna, najbliżej chyba związana z rodziną, najważniejsza dla dziejów duchowych człowieka. Otóż nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego (…) bez Chrystusa. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. Nie rozumielibyśmy samych siebie.’
  ( za listem zwolenników Intronizacji, odp. na list Biskupów – z linku podanego przez panią Martę, za który dziękuję)

 169. JO said

  ad.168. Czy Pani Czytala zacytowany tekst?

  Przeciez To BANAL i Populizm gloszony przez czlowieka, ktory Byl Papiezem.

  „Trzeba isc sladami Chrystusa” – to moze WYKRZYCZEC nawet przedszolak!

  Czy ludzie z tego Banalu cos rozumieja?

  Czy sa to slowa w stylu: Trzeba BY W POLSCE Panmowala Religia Katolicka w kazdej dziedzinie Prawa Panstwowego, w relacjach spolecznych , miedzyludzkich i w Kazdej Rodzinie, prawa Wyrazone w Tradycji Sw Kosciola Katolickiego , jego Swietego Magisterum.

  Wie Pani, napisac moglbym mocniej, ale tylko dalem mala probke tego co kazdy Ksiadz Tradycyjny Naucza jak Ks Karol z Bractwa Piusa X. Czy ogladala Pani Jego Wyklady i te ostatnie?

  Jest mi WSTYD za Papieza Jana Pawla II. Jestem zazenowany, pelny podejrzen o celowa Zdrade.

  Czynami JPII i Slowami Pelnymi Populizmy „zsedowal” nas Polakow, oszukal i ufam gleboko gdzies, ze nie robil tego celowo, choc ROZUM nakazuje mi myslec, ze to byla Pelna Premedytacja.

  Pani wpis Swiadczy o tym, ze Ma Pani ZNIKOMA wiedze o Wierze Katolickiej i sposobie jej Nauczania przez KKatolicki PRZEDSOBOROWY w tym Przedsoborowych Swietych Papiezy….
  ————–

  P.S.

  Widzi Pani, Jan Pawel II byl Ojcem Sobory Vat II, soboru ktory Wyrzekl katolickiej Idei NIE ROZDZIELANIA Panstwa od Kosciola.

  Czy Pani To rozumie? JP II glosowal by Rozdzielic Koscol od Panstwa.

  To jest powodem, ze Jego Nauczanie bylo pylem rucanym w Kosmos, w proznie. On nie mogl RZADAC jak na Papieza przystalo od tego By Polacy Utworzyli Panstwo PRAWA, bo ON SAM NIE CHCIAL by Panstwo Rzadzilo sie Prawami Chrystusa!!

  Czy Pani Umie to POJAC??
  CZY do Panie moze to dotrzec?
  Czy Pani potrafi zrozumiec, ze on PANIA – MNIE ba JPII zdradzil Chrystusa…

  On „Kazal” Chrystusowi Rzadzic Kosmosem ale nie Ziemia i Czlowiekiem

  Stad JPII kazde wypowiedzi sa populistyczne, nic nie maja konkretnej tresci, nie pokazuja drogi wprost, nie sa precyzyjne bo sa oparte na Falszu.

 170. Maria1 said

  Coś dla p. Gospodarza, który nie wie czym się różni chrześcijaństwo od innych religii (dlaczego tylko w nim jest zbawienie)
  [ w poniższym tytule jest błąd, chyba celowy, dotychczas Kościół uznawał Chrystusa za JEDYNEGO i Wiecznego Kapłana!]:

  ‚Od nowego roku nowe święto Kościelne: Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana’:
  http://www.fronda.pl/a/od-nowego-roku-nowe-swieto-koscielne-chrystusa-najwyzszego-i-wiecznego-kaplana,23992.html

 171. JO said

  ad.170. Prosze Pani. Kiedys nie bylo nawet mysli, by Zrobic Swieto „Chrystusa Wiecznego Kaplana”

  By wyjasnic ludziom Golgote , co tam sie dzialao i dzieje sie na Mszy. Kosciol opisal Ofiarowanie Siebie przez Chrystusa i mowi, ze Barankiem i Kaplanem Wiecznym jest jedna i ta sama osoba.

  Okreslenie „wiecznym Kaplanem” nie ma jednak Formy Tytularnej a jest okresleniem CZYNNOSCI.

  Wynika to z Faktu, ze Chrystus zlozyl siebie w Ofierze jako przede wszystkim BOG a potem Czlowiek i stres pada na BOG.

  Tak jak To BOG przeprowadza czynnosc Ofiarna jako Wieczny Kaplan a nie odwrotnie.

  Tu trzba czuc i rozumiec co oznacza slowo NADZRZEDNOSC, WAZNOSC, hierarchia.

  Pani tych slow i znaczenia w Zyciu Katolika nie rozumie. To jest przyczyna Pani tu jakby zastrzezan…
  ——————-
  Judeomasoneria celowo miesza w glowie ludzim bez wiedzy jak Pani i kiedys mnie…
  Warto jednak nie sluchac JudeoMasonerie a PRAWDY zawartej w Tradycji.

 172. Marucha said

  Re 170:
  Pani Maria1 pisze coś takiego:

  Coś dla p. Gospodarza, który nie wie czym się różni chrześcijaństwo od innych religii (dlaczego tylko w nim jest zbawienie)

  Gdyby była Pani mężczyzną, odpowiedziałbym Pani paroma zdaniami z dużą zawartością słów na trzy, cztery i pięć liter.
  A tak, to z najwyższym wysiłkiem tłumiąc wściekłość, oznajmiam Szanownej Pani, że jedyną religią, jakiej przestrzeganie gwarantuje zbawienie, jest katolicyzm (i zapewne prawosławie). Głoszę to od zawsze, co łatwo sprawdzić w gajówce.

 173. Marucha said

  Re 171:
  Żadne odgórnie narzucone Święto Najwyższego Kapłana, śmierdzące pod niebiosa gównem judeo-modernizmu, nie jest Kościołowi potrzebne.
  Nie było żadnego objawienia, żadnego znaku z góry, żadnego ważnego wydarzenia, które uprawniało by do apriorycznego ustanawiania nowego święta.

 174. JO said

  ad.172. Panie Gajowy, ja informuje, ze NIE BLUZGNALEM choc chcialem!…….w tym temacie..

  Tym razem ja bluznąłem. Wnerwiła mnie p. Maria1, przypisując mi jakiś synkretyzm religijny, którego śmiertelnym wrogiem jestem od zawsze – admin

 175. Zdziwiony said

  PYTANIA NA ADWENT

  1.Czy adwent dla Chrześcijan to nie okres oczekiwania na powtórne
  przyjście Jezusa Chrystusa, czas pokuty i przygotowania się do święta
  najważniejszego w naszej tradycji, pora sprzyjająca pojednaniu się z
  Bogiem i z ludźmi ?

  2. Czy diagnozy Pana Ernesta Treywasza – o postępującej grupowej
  toksykacji wskutek schizmy – nie potwierdza przykład tzw. i w Gajówce w postaci takiej oto
  w # 165 ?

  3. Czy dla zwyczajniejszych Gajówkowiczów jest jeszcze tajemnicą kto tu
  pociąga za sznurki marJOnetek ? – pomimo wezwań Pana Maruchy jak to:

  patrz: # 132 w „Kazanie księdza Hewko o ziarnku gorczycy z dnia
  18-listopada 2012”

  4. Jak ocenić – jeśli nie jako udział w antynarodowym sabotażu –
  niszczenie Kościoła Chrystusowego z zacietrzewienia, niewiedzy i/lub
  przerostu osobistych ambicji, a oficjalnie pod pretekstem dbałości o
  całkowitą nieskazitelność Tradycji, która przecież nigdy nie mogła być
  i nie była constans absolutnym ?

  5. Dlaczego nie można by oddawać czci Bogu z udziałem kapłana
  stojącego choćby bokiem do ołtarza i odprawiającego Mszę św. w części
  po łacinie i w części w języku narodowym, a Ofiarę przeżywać tak
  wzniośle jak tylko każdy uczestnik uroczystej celebracji to potrafi ?

  6. Czy wobec poważnych zagrożeń KRK od czynników z zewnątrz brak tego
  rodzaju konsensusu nie dowodzi, że największą przeszkodą są
  – w Watykanie, w lokalnych hierarchiach
  oraz w powszechnym laikacie ?

  7. Czy tej wewnątrz-wspólnotowej wojny domowej nie podsyca kulejący
  dialog Watykan-FSSPX, a także m.in. debata tu prowadzona w atmosferze
  jątrzenia i konfrontacji, bo z użyciem epitetów, podstępnie
  wydedukowanych fałszywych zarzutów oraz bluźnierczych pomówień ?

  8. Czy leży w interesie jakiejkolwiek wspólnoty przyzwalanie na
  folgowanie partykularnym gustom estetycznym i osobistym preferencjom
  co do ceremoniałów, kosztem społecznego konsensu i należnej dbałości o
  pryncypia ?

  9. Kto jest beneficjentem –
  – ponawianych ataków na Kościół i na papieży, a w konsekwencji,
  pośrednich i zawoalowanych ataków na naszego Boga ?

  10. – jeśli nie my, prości ludzie ?

  Pytania kierowane są nie tylko do Pana RomanaK i mają na celu pomóc w
  określeniu obecnej sytuacji.

  P.S.

  I proszę zobaczyć co się stało z Peryskopem od kremówkowej
  schizmofrenii w Gajówce !

 176. Zdziwiony said

  ad.175 Przeraszam, nie wczytało się porawnie

  PYTANIA NA ADWENT

  1.Czy adwent dla Chrześcijan to nie okres oczekiwania na powtórne
  przyjście Jezusa Chrystusa, czas pokuty i przygotowania się do święta
  najważniejszego w naszej tradycji, pora sprzyjająca pojednaniu się z
  Bogiem i z ludźmi ?

  2. Czy diagnozy Pana Ernesta Treywasza – o postępującej grupowej
  toksykacji wskutek schizmy – nie potwierdza przykład tzw. i w Gajówce w postaci takiej oto
  w # 165 ?

  3. Czy dla zwyczajniejszych Gajówkowiczów jest jeszcze tajemnicą kto tu
  pociąga za sznurki marJOnetek ? – pomimo wezwań Pana Maruchy jak to:

  patrz: # 132 w „Kazanie księdza Hewko o ziarnku gorczycy z dnia
  18-listopada 2012”

  4. Jak ocenić – jeśli nie jako udział w antynarodowym sabotażu –
  niszczenie Kościoła Chrystusowego z zacietrzewienia, niewiedzy i/lub
  przerostu osobistych ambicji, a oficjalnie pod pretekstem dbałości o
  całkowitą nieskazitelność Tradycji, która przecież nigdy nie mogła być
  i nie była constans absolutnym ?

  5. Dlaczego nie można by oddawać czci Bogu z udziałem kapłana
  stojącego choćby bokiem do ołtarza i odprawiającego Mszę św. w części
  po łacinie i w części w języku narodowym, a Ofiarę przeżywać tak
  wzniośle jak tylko każdy uczestnik uroczystej celebracji to potrafi ?

  6. Czy wobec poważnych zagrożeń KRK od czynników z zewnątrz brak tego
  rodzaju konsensusu nie dowodzi, że największą przeszkodą są
  – w Watykanie, w lokalnych hierarchiach
  oraz w powszechnym laikacie ?

  7. Czy tej wewnątrz-wspólnotowej wojny domowej nie podsyca kulejący
  dialog Watykan-FSSPX, a także m.in. debata tu prowadzona w atmosferze
  jątrzenia i konfrontacji, bo z użyciem epitetów, podstępnie
  wydedukowanych fałszywych zarzutów oraz bluźnierczych pomówień ?

  8. Czy leży w interesie jakiejkolwiek wspólnoty przyzwalanie na
  folgowanie partykularnym gustom estetycznym i osobistym preferencjom
  co do ceremoniałów, kosztem społecznego konsensu i należnej dbałości o
  pryncypia ?

  9. Kto jest beneficjentem –
  – ponawianych ataków na Kościół i na papieży, a w konsekwencji,
  pośrednich i zawoalowanych ataków na naszego Boga ?

  10. – jeśli nie my, prości ludzie ?

  Pytania kierowane są nie tylko do Pana RomanaK i mają na celu pomóc w
  określeniu obecnej sytuacji.

  P.S.

  I proszę zobaczyć co się stało z Peryskopem od kremówkowej
  schizmofrenii w Gajówce !

 177. Zdziwiony said

  Szanowny Panie Adminie, bądz Pan łaskaw usunąć wpisy 175 i 176, a zamieści ten poniższy:

  PYTANIA NA ADWENT

  1.Czy adwent dla Chrześcijan to nie okres oczekiwania na powtórne
  przyjście Jezusa Chrystusa, czas pokuty i przygotowania się do święta
  najważniejszego w naszej tradycji, pora sprzyjająca pojednaniu się z
  Bogiem i z ludźmi ?

  2. Czy diagnozy Pana Ernesta Treywasza – o postępującej grupowej
  toksykacji wskutek schizmy – nie potwierdza przykład tzw. „mowy
  nienawiści” i „religijnego szowinizmu” w Gajówce w postaci takiej oto
  „kolejnej kropelki jadu utoczonej” w # 165 ?
  „…Jezu Drogi, Boze , Ten ZBOJ Jan Pawel II Mowil o KREMOWKACH bedac
  PAPIERZEM!!!!!…”

  3. Czy dla zwyczajniejszych Gajówkowiczów jest jeszcze tajemnicą kto tu
  pociąga za sznurki marJOnetek ? – pomimo wezwań Pana Maruchy jak to:
  „A już w szczególności nie używajmy obraźliwych określeń, by
  potem udawać, że „nie wiemy”, dlaczego inni się oburzają”.
  patrz: # 132 w „Kazanie księdza Hewko o ziarnku gorczycy z dnia
  18-listopada 2012”

  4. Jak ocenić – jeśli nie jako udział w antynarodowym sabotażu –
  niszczenie Kościoła Chrystusowego z zacietrzewienia, niewiedzy i/lub
  przerostu osobistych ambicji, a oficjalnie pod pretekstem dbałości o
  całkowitą nieskazitelność Tradycji, która przecież nigdy nie mogła być
  i nie była constans absolutnym ?

  5. Dlaczego nie można by oddawać czci Bogu z udziałem kapłana
  stojącego choćby bokiem do ołtarza i odprawiającego Mszę św. w części
  po łacinie i w części w języku narodowym, a Ofiarę przeżywać tak
  wzniośle jak tylko każdy uczestnik uroczystej celebracji to potrafi ?

  6. Czy wobec poważnych zagrożeń KRK od czynników z zewnątrz brak tego
  rodzaju konsensusu nie dowodzi, że największą przeszkodą są
  „zagrożenia wewnętrzne” – w Watykanie, w lokalnych hierarchiach
  oraz w powszechnym laikacie ?

  7. Czy tej wewnątrz-wspólnotowej wojny domowej nie podsyca kulejący
  dialog Watykan-FSSPX, a także m.in. debata tu prowadzona w atmosferze
  jątrzenia i konfrontacji, bo z użyciem epitetów, podstępnie
  wydedukowanych fałszywych zarzutów oraz bluźnierczych pomówień ?

  8. Czy leży w interesie jakiejkolwiek wspólnoty przyzwalanie na
  folgowanie partykularnym gustom estetycznym i osobistym preferencjom
  co do ceremoniałów, kosztem społecznego konsensu i należnej dbałości o
  pryncypia ?

  9. Kto jest beneficjentem – „jeśli nie wrogowie Chrześcijaństwa”
  – ponawianych ataków na Kościół i na papieży, a w konsekwencji,
  pośrednich i zawoalowanych ataków na naszego Boga ?

  10.”Kto jest ofiarą ataków na kanony wiary i na wartości chrześcijańskie” – jeśli nie my, prości ludzie ?

  Pytania kierowane są nie tylko do Pana RomanaK i mają na celu pomóc w
  określeniu obecnej sytuacji.

  P.S.

  I proszę zobaczyć co się stało z Peryskopem od kremówkowej
  schizmofrenii w Gajówce !

 178. adam said

  Prawdziwy katolicyzm.Wszystkie te wady o których piszecie to wady ludzi a nie wiary chrześcijańskiej.Ludzi zawsze można zmienić lecz zlej, szkodliwej ideologi nie .Nie da się wykrzesać dobra z lewackich ideologi bo są z gruntu zle i fałszywe.Te szkodliwe ideologie lubią bazować na skandalach ,bo to jest od razu duże zainteresowanie mediów.Media lubią takie rzeczy bo nie chcą byc nudne,chcą przyciągać widzów i reklamodawców,wiec nieważne jaki skandal.Najlepszą pożywką dla tych mediów są tz skandale w Kościele,nieważne czy prawdziwe czy nie.Jeśli nawet okażą się nieprawdziwe no to co.Chodzi o to by w ludziach coś zostalo ,jakaś zlość i brak zaufania do Kościoła.W tym duchu i tylko po to wypowiadają publicznie się różni „uzdrowiciele” Kościola ,rzecz jasna dla jego „dobra”. Trzeba to wiedzieć a nie bezmyślnie powtarzać po nich niesprawdzone ich „rewelacje”. W tym miejscu należy się wyjaśnienie.Kosciół, – to wierni świeccy i duchowni.Mają oni inna rolę w Kościele ale to powinien być ten sam Kościół.Kościól to nie budynek tylko ludzie,choć oczywiście nie ma w tym nic zlego by wspólnoty budowały takie budynki kościelne jakie sobie zechcą.W budynku kościelnym w którym odprawiają się msze najważniejszym miejscem jest Tabernakulum w którym w Świętej Hostii mieszka Sam Bóg.To do Niego wierni przychodzą a nie do księdza który nieżaleznie od hierarchii pelni rolę jedynie sługi wspólnoty wiernych.Tak powinno być.Nie należy śmiesznie zarzucać Kościolowi że ma hierarchię.Każda organizacja religijna czy polityczna jeśli chce sprawnie dzialać to musi mieć hierarchię.Oczywiście liczy się cel który ta organizacja chce realizować.Może to być dobry albo zły cel.Obecnie nie ma lepszego pomysłu jak zawarte w chrześcijaństwie przeslanie milości bliźniego.Tylko ją realizować ,a nie tak jak mówil Norwid ,zajmować się wyważaniem otwartych drzwi.W tym momencie chcę zwrócić się do chrześcijan bo sądzę że tylko oni zrozumieją dalszy ciąg moich wywodów.Te drzwi otwarte o których mówil Norwid to Odkupienie nas przez Pana Jezusa na Krzyżu.Niewierzący tego nie rozumieją ale my pownniśmy.Bez wiary że w Hostii Świętej jest Pan Jezus,nie ma chrześcijaństwa.Idąc na msze należy przystąpić do Komunii Świętej,chyba że ktoś ma ważną przeszkodę bo nie spowiadal się dawno i ma sporo ciężkich grzechów na sumieniu.Idąc na mszę idziecie do mieszkania Boga by przywitać się z Nim jak z Gospodarzem w Jego mieszkaniu.Jak byście się czuli gdyby do was ,do waszego mieszkania przyszedl gość i nie chcial się z wami przywitać ani skorzystać z poczęstunku jaki mu chcecie dać ? .Bylibyście obrażeni na pewno.W Komunii Świętej jest i Cialo Pana Jezusa i Jego Krew więc nie ma sensu rozważać dlaczego to w w czasie mszy świętej dostajemy tylko Hostię.A poza tym względy praktyczne.Picie z jednego kielicha z kimś kto np.jest chory na zakaźną chorobę to zarażenie się tą chorobą.Jeśli jesteś na mszy świetej nie śpij,uczestnicz aktywnie,śpiewaj,nie wstydź się tego.Kto śpiewa Panu dwa razy się modli.Cobyś powiedział gdyby do ciebie w gości przyszedl twój znajomy i nie chcial z tobą mówić ? Czulbyś się na pewno dziwnie.Przyszedl do mnie,siedzi za stolem i śpi.Śmieszne.Nie odkladaj Spowiedzi na potem.Takie dzialanie rodzi zatwardziale serce w czlowieku i utrudnia spowiedź.Po Spowiedzi wzbudź w sobie żal za grzechy ale prawdziwy.Nie wzbudzenie w sobie żalu za grzechy,bądź niedostateczne wzbudzenie jego spowoduje że będziesz musiał swoje grzechy odpokutować w Czyścu,a tam za najmniejsze grzechy czeka cię dotkliwa pokuta.Więc po co ci to ?.Ksiądz może wymówić modlitwę o rozgrzeszenie ale jeśli nie wzbudzisz w sobie żalu grzechy twoje nie będą odpuszczone.Ja wiem że ciężko jest w sobie wzbudzić żal doskonały,ale staraj się.Jeśli mówisz: ” Pogrzeszę sobie a Pan Bóg Miłosierny mi to i tak odpuści .” popełniasz ciężki grzech Przeciwko Duchowi Świętemu tak samo gdybyś nie wierzył w Miłosierdzie Boże.O ile będzie ci to dane w godzinę śmierci,bo możes być nieprzytomny,proś Pana Boga wtedy o Miłosierdzie dla siebie.Nic wtedy nie ma ważniejszego ! Bez wiary że Chrystus Zmartwychwstal nie ma chrześcijaństwa.Bez wiary że Bóg jest w Trójcy Świętej ,nie ma chrześcijaństwa.Wszelkie próby ludzkiego rozumienia Trójcy Świętej są dzialaniami antychrześcijańskimi i naiwnymi.Obrzędy ,ludowe, zwyczaje związane z chrześcijaństwem – O.K.,ale same obrzędy bez rozumienia ich sensu to brak chrześcijaństwa.Ty możesz być bardzo dobrym czlowiekiem,ja nie przeczę,ale bez tych rzeczy opisanych przeze mnie wyżej nie jesteś chrześcijaninem.Nie unikaj modlitwy Różańcowej ani Koronki do Bożego Milosierdzia Godzina Miłosierdzia Pańskiego zgodnie z tym co napisala siostra Faustyna trwa od 15.00 do 16.00 każdego dnia.Możesz zyskać wiele Łask Bożych przez to.Spowiedź w każdy pierwszy piątek miesiąca i komunia w intencji wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa to ważna praktyka religijna dla katolika.Ważną rzeczą w życiu chrześcijanina, katolika jest praktyka 5 sobót miesiąca .Spowiedź,modlitwa,komunia święta wynagradzająca Sercu Maryi za wszystkie zniewagi jakie doznaje od ludzi.Dokladnie to opisane jest na stronie internetowej sekretariatu fatimskiego bo jest to zwiazane z II tajemnicą fatimską.U nas w Polsce są praktykowane Pielgrzymki do Sanktuariów,szczególnie na Jasną Górę w Częstochowie.W miarę swych możliwości i sil uczestnicz w tym.Zawsze sobie jakiś czas wygospodaruj na modlitwę,nie wstydź się tego przed swą rodziną i znajomymi.Nich się oni wstydzą że tego nie robią.Szanuj przydrożne kapliczki i krzyże.Postawili je tam ludzie z ważnych dla siebie powodów,często,dawno temu i za zgodą innych ludzi.Są to często zabytki kultury polskiej.Nie unikaj kontaktów z innymi wyznaniami chrześcijańskimi.To także sludzy Pana Naszego mimo że innego obrządku.Gdy widzisz jakieś zlo w swej spoleczności nie przymykaj na to oczu.Niezależnie kto je popelnia jest to zlem.Oczywiście najpierw zyskaj pewność że to nie plotka,czy oszczerstwo lewackich „dobrodziejów”..Gdy w chrześcijaństwo twoje wkradnie się drobnomieszczaństwo to wtedy otwierasz drzwi lewackiemu zlu.Z odrazą odwracaj się od wszystkiego co ma jakiś związek z czarną magią ,satanizmem,wrożbiarstwem ( amulety,tarot,wywolywanie duchów itp,jakie jeszcze zagrożenia duchowe -poinformuje cie twój proboszcz w parafi ).Już w Starym Testamencie Bóg Ojciec zapowiada ze wróżbici i ludzie parajacy sie czarnoksięstwem nie wejdą do Królestwa Bożego w Niebie.Nie miej z tym nic wspólnego.O tym jak ciężko się z tego potem wydostać świadczą świadectwa egzorcystów KRK.Następna sprawa.Obecnie slyszy się sporo o projekcie by Chrystusa Króla uczynić Królem Polski.Sa to tz prywatne objawienia świeckiej służebnicy Pańskiej Celakówny z XIX wieku.Można se o tym poczytać w internecie.Moim zdaniem to dobry pomysl.Zanim to jednak Sejm oglosi muszą sami chrześcijanie zacząć starać się o wewnętrzną przemianę swej duszy.Nie ciało lecz dusza stanowi o czlowieku,choć występki przeciwko swemu cialu są grzechem.Przed Sprawiedliwością Bożą idzie Jego Miłosierdzie,ale jeżeli jawnie i dobrowolnie grzeszysz licząc na Boże Milosierdzie popelniasz bardzo ciężki grzech. Nie możemy w sprawie Koronacji Chrystusa na Króla Polski,liczyć na niewierzących ani na ludzi uważających się za chrześcijan lecz w jakiś sposób związanych z lewackim zlem.Oni zawsze będą temu przeciwni i będą z tego projektu szydzić.Niestety wplywy ich są też wśród niektórych hierarchów Kościola.Z jakiego powodu ? Nie wiem ,ale na pewno to się wkrótce wyjaśni.Pokój ludziom dobrej woli ale jeżeli ludzie wystepują przeciw naszym świeckim sprawom które należą się każdemu czlowiekowi by godnie żyl, musimy się bronić i mamy do tego prawo.Jeśli prześladują nas za wiarę ,zachowajmy spokój,ale w sprawach świeckich mamy prawo do obrony swego godziwego życia.Idąc patrzmy w Niebo ale i pod nogi,bo inaczej będziemy albo źli,albo naiwni.Co do projektu by z Chrystusa uczynić Królem Polski,przecież uczynienie z Matki Bożej Królową Polski dalo Polsce obronę w ciężkich czasach.Uczynienie z Chrystusa Pana Króla Polski będzie dla Polski o wiele większą pomocą.Zresztą Chrystus chce być Królem dla każdego narodu i ma do tego prawo bo to Bóg Jego Ojciec stworzyl każdego czlowieka i to On zna go najlepiej,więc to On jest dla niego najwyższym autorytetem,a takie autorytety koronuje się i wywyższa ponad inne.A Bóg Ojciec występuje w 3 Osobach,więc Koronacja Jego Syna jest jednocześnie Koronacją Samego Boga.On sam tego nie potrzebuje.Jest Panem całego świata.To narody ,by mogly uchronić się przed zlem tego potrzebują.W Polsce nie ma nikogo o niezaprzeczalnym autorytecie.Zresztą jaki jest naród polski każdy wie.Trudno w nim o zgodę a co dopiero o autorytety .Nie liczmy na żadne ugrupowanie polityczne choć z życzliwością powinniśmy się odnosić do każdych przyjaznych nam aktów i poczynań.Oni znają nas tylko przed wyborami.Sprawy Koronacji Chrystusa na Króla Polski nie można odkladać na daleką przyszlość.Czynnikiem wiodącym i kierującym tą sprawą powinien być polski Kościól Katolicki.Jeśli inni chrześcijanie czy nawet niewierzący zechcą się do tego projektu przylączć traktujmy ich po bratersku i przyjaźnie. Gdy żyl nasz Papież Jan Paweł II popierał tę sprawę a nikt z wierzących nie może powiedzieć że dzialal przeciwko wierze katolickiej i że się mylil w sprawach wiary.Weźmy to pod rozwagę,nie sluchajmy lewackich krzykaczy i bojówkarzy. Pilnie rozglaszajmy publicznie tą ideę.

Sorry, the comment form is closed at this time.