Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Koniec „Wiasny” na Białorusi

Posted by Marucha w dniu 2012-11-27 (Wtorek)

Władze Białorusi zamknęły biuro Centrum Praw Człowieka „Wiasna” w Mińsku, konfiskując jednocześnie jego wyposażenie.

Lokal należał do szefa Centrum Alesia Bialackiego odbywającego karę 4,5 roku pobytu w kolonii karnej [Szkoda, że nie napisano, za co siedzi Aleś Białacki, agent zachodni, dysponujący zaskakująco dużymi pieniędzmi jak na prześladowanego opozycjonistę. – admin].

Konfiskata biura to poważny cios dla organizacji, lecz jak zaznaczają jej przedstawiciele, w przyszłym roku zamierza ona wznowić działalność w nowym miejscu. [Nie wątpimy. Skoro znalazły się pieniądze na budowę demokracji w Iraku, to znajdą się i dla Białorusi – admin]

Prawnicy „Wiasny” są zdania, że pomimo deklaracji władze nie oddadzą Bialackiemu skonfiskowanego lokalu po odbyciu przez niego kary. Biuro Centrum Praw Człowieka „Wiasna” działało w Mińsku na prospekcie Niepodległości od 12 lat.

http://naszdziennik.pl

Komentarzy 5 do “Koniec „Wiasny” na Białorusi”

 1. politycznie niepoprawny said

  na temat:
  http://www.koreywo.com/bialoruskie_dylematy.htm

 2. JO said

  Brawo dla Bialorusi. Smutno jak Patrze na to co Uni robia z Nami…

 3. Brat Dioskur said

  Niedawno golac sie rano o malo co sie nie zacialem kiedy spiker w radiu oznajmil o nowej inicjatywie jakiejs kolchozowej agendy ,ktora postawila sobie za cel uwolnienie wielkiego bojownika o prawa czlowieka …Alesia Bialackiego!Ow aniol bez grzechu i skazy cierpi tylko za to ,ze zbieral fundusze na pomoc dla podobnych mu bojownikow, przesladowanych na Bialorusi przez ostatniego( znalazloby sie jeszcze kilku) dyktatora w Europie!Oczywiscie nie podano ,ze fundusze te wydarto dzieciom niepelnosprawnym ,inwalidom ,emerytom i wszystkim tym ,ktorzy sa skazani na panstwowa sluzbe zdrowia w …Polsce !.O imprezach promujacych kulture polska a pominietych przy udzielaniu subsydii juz nie mowiac!I gotow jestem sie ow szystko zalozyc ,ze jak Ales wyjdzie z mamra to na pewno osiedli sie w Polsce zyjac z przyznanej mu przez panstwo sutej renty.No bo co taki pasozyt moze robic? Lasy bielic?

 4. Jan said

  Wygląda na to, że Nasz Dziennik wyczerpał pomysły na śledzenie katastrofy smoleńskiej, skoro zajmuje się łamaniem praw na Białorusi

 5. Boryna said

  nasz dziennik idzie drogą gazety wybiórczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.