Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nowe święto kościelne

Posted by Marucha w dniu 2012-11-27 (Wtorek)

Kościół Posoborowy to prawdziwy róg obfitości.
Mamy nową Mszę – i nową Tradycję (to nic, że to oksymoron, komu to przeszkadza?).
Niebo zaludniono nowymi świętymi i błogosławionymi, choć niektórzy z nich byli by dziś uważani za „kurdupli” i „schizmatyków”.
Mamy całkiem nową teologię i nową duchowość.
Przybyły nam nawet całkiem nowe Tajemnice Różańcowe, Świetliste, choć o ile wiem nikt o nie nie prosił.

Przybywa też świąt.
I tylko katolicyzmu jakby coraz mniej…

Admin.

Już w przyszłym roku Kościół w Polsce do swojego kalendarza liturgicznego wpisze nowe święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma ono propagować świętość życia duchowieństwa i jednocześnie animować działalność powołaniową do kapłaństwa.

Zgodnie ze wskazaniem Stolicy Apostolskiej nowe święto kościelne obchodzone będzie w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, tydzień przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. W przyszłym roku wypadnie ono 23 maja.

Temat ustanowienia święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana podjęli polscy biskupi podczas wczorajszego krótkiego zebrania plenarnego w Zakopanem. Poprzedzało ono rozpoczęte wieczorem doroczne rekolekcje Episkopatu Polski.

Inicjatywa i zachęta do wprowadzenia nowego święta wyszła od Stolicy Apostolskiej. Biskupi poszczególnych państw mają możliwość zdecydować, czy w swoich krajach chcą je wprowadzić. Taką decyzję podjęli polscy biskupi.

– Święto to ma być upamiętnieniem kapłaństwa Jezusa Chrystusa, ale ma też odnosić nas do kapłaństwa sprawowanego na mocy sakramentu święceń – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP. Jak podkreśla, wprowadzenie tego święta to odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Benedykta XVI, który zachęca do jego celebracji jako pokłosia m.in. Roku Kapłańskiego. Jednocześnie będzie to wyraz troski o prezbiterów, którą wyraził już bł. Jan Paweł II, wprowadzając Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Kościół obchodził go po raz pierwszy 23 czerwca 1995 roku. Dzień ten obchodzony jest rokrocznie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana zaprasza do kontemplacji świętości i piękna kapłaństwa Chrystusa, ale ma ożywić także wszystkich wiernych w ich wysiłkach ku świętości, jak również nakłonić do intensywnej modlitwy za uświęcenie duchowieństwa i o powołania – zaznacza ks. bp Bałabuch. – Chodzi o podkreślenie kapłaństwa urzędowego, które otrzymuje się poprzez sakrament święceń. Ukazanie oraz przypomnienie społeczeństwu, współczesnemu światu, Kościołowi wartości każdego kapłana – dodaje.

Po pozytywnej opinii Episkopatu w sprawie ustanowienia nowego święta dalsze kroki to wystąpienie biskupów do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z prośbą o wpisanie do kalendarza własnego kraju święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. – W grudniu wyślemy prośbę do Kongregacji o zatwierdzenie tego święta i sadzę, że na pozytywną odpowiedź nie będziemy długo czekać – wyraża nadzieję ks. bp Adam Bałabuch.

Zainaugurowane wczoraj rekolekcje biskupów poprzedziło również posiedzenie Rady Stałej KEP. Mimo że w 2010 roku biskupi polscy odeszli od praktyki łączenia rekolekcji z zebraniem plenarnym, wczoraj zrobiono wyjątek. – Kilkudziesięciominutowe zebranie plenarne było konieczne, gdyż formalne wymogi wskazywały na potrzebę głosowania całego zebrania plenarnego – tłumaczy ks. Józef Kloch, rzecznik KEP. Do przegłosowania było kilka zagadnień liturgicznych, w tym związanych z nowym świętem. – Bez głosowania formalnego nie można byłoby wysłać do Stolicy Apostolskiej dokumentów – zaznacza ks. Józef Kloch.

Jutro w ramach rekolekcji księża biskupi modlić się będą w sanktuarium w Ludźmierzu, miejsce to odwiedzą w związku z trwającym tam rokiem jubileuszowym obchodzonym z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Bożej – Gaździny Podhala.

Małgorzata Bochenek
http://naszdziennik.pl

Komentarze 23 do “Nowe święto kościelne”

 1. Jarek said

  1. Co jest złego w tajemnicach światła?
  2. Nowe święto, „…ale Chrystus Królem Polski nigdy nie będzie”.

 2. JO said

  Ksiaze Swiatla to SZATAN.

  SWIATLOSC to Chrystus

  Wprowadzenie tej nomenklatury jest Konfuzja, przeczy Tradycji. Jest wprowadzaniem Satanizmu od Kuchni Strony, Wprowadzaniem IMIENIA Szatana w Miejsce , ktore jest przynalezne Tylko Bogu do KKatolickiego…

 3. Marucha said

  Re 1:
  Złe jest, że niszczy się kanonizowaną, uświęconą tradycją formułę różańca, psuje jej harmonię i doskonałość – bez najmniejszego powodu.

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/953 i dalsze części.

 4. Tralala said

  Rozaniec – Maryjny Psalterz, 150 psalmow i 150 Zdrowas Mario.

  Biskupi nie oglosza Chrystusa Krolem Polski
  http://www.bibula.com/?p=63883
  przy okazji mozna posluchac zawartej w artykule czytanej encykliki Piusa XI o ustanowieniu swieta Chrystusa Krola.
  Piekna Encyklika, jest pieknie czytana, polecam

 5. Griszka said

  @2
  Jak Pani Jo coś palnie… Ja sam nie odmawiam tajemnic Światła, ale gadka, że to zaraz wprowadzanie rogatego tylnymi drzwiami.

 6. Fran SA said

  Niech lepiej przywroca normalna msze lateranska i przestana importowac pomysly prosto z izraela.

 7. Teresa said

  Nazwa święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, brzmi jak z synagogi. Zwrotu najwyzszy kaplan kojarzy sie bardziej z Starym Testamentem, niz z Ewangelia tj. nauczaniem Jezusa.
  To nie jest swieto objawione jak np. swieto Milosierdzia.
  Zydomasoneria z Episkopatu ma swojego krola Lucyfera, dlatego tak bardzo jest przciwko detronizacji Lucyfera, a Intronizacji Jezusa Chrystusa.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Mnie też, Pani Tereso, ta nazwa nowego święta jakoś tak się kojarzy z masonerią, z synagogą, z faryzeuszami i saduceuszami, ale nie za bardzo z Kościołem.
  Kolejna odgórna decyzja, nie oparta na niczym, oprócz widzimisię.

 9. Psiemislavius said

  Na razie w ustanawianiu nowych świąt przodują nataniści.

 10. TomUSAA+ said

  Nasi biskupi, jak wszyscy urzędnicy, muszą się wykazać jakąś aktywnością. Stąd te wszystkie „nowe” tradycje, etc.

 11. Teresa said

  Boję się ludzi którzy zawłaszczyli krzyż dla zaspokojenia swoich chorych ambicji.
  Lękam się tych którzy wykorzystują kościół do walki z ludźmi, z Narodem, z Tradycją!

  Największym wrogiem Kościoła są jego hierarchowie, papieże II Soboru i fałszywi prorocy!

 12. JO said

  ad.11. Ja rowniez i to przerazenie i „strach” jest tym wiekrzy jak znajduje w tej grupe ludzi o takiej wiedzy jak Panowie Roman K. Kaspel, czy Pani Aga.

  Uwazam „za falszywego proroka ” Jana Pawla II ale i takich mniejszych jak Ks Natanek a i wielu judeokatolickich ksiezy jak ten w Lodzi, ktory tak KALECZY mlodziez…a jak Kaleczyl Mlodziez JPII….., ja to zrozumialem patrzac na pewna dziewczynke wychowywana przez Tradycjonalistow w Bractwie. Gdyby ta dziewczynka byla pozostawina Sekcie JPII, to nie tylko widzialbym „Cool dzieczyne” ale jej Dusza bylaby Upadla, Duchowosc Zatracona

 13. Teresa said

  W dziele Krasińskiego, w „Nie – Boskiej komedii” przechrztami nazywani są Żydzi, którzy pozornie przyjęli wiarę chrześcijańską.
  Stoją oni u boku „pseudokatolików”, bo ci, niegdyś wyznający wiarę w Boga, niszczą nagle wszystkie miejsca kultu i czci Najwyższego – jako symbol „wyburzenia” przeszłości.
  Na jej gruzach ma powstać nowy świat i nowy ład społeczny. Nowy bóg zwie się
  Wolność.

  Celem przechrztów jest wytępienie religii chrześcijańskiej i narzucenie własnej – judaizmu:

  „Cieszmy się, bracia moi. – Krzyż, wróg nasz, podcięty, zbutwiały, stoi dziś nad kałużą krwi, a jak raz się powali, nie powstanie więcej. – Dotąd pany go bronią. (…)

  Na wolności bez ładu, na rzezi bez końca, na zatargach i złościach, na ich głupstwie i dumie osadzim potęgę Izraela – tylko tych panów kilku – tych kilku zepchnąć jeszcze w dół – trupy ich przysypać rozwalinami Krzyża.”

 14. Jan said

  Animować działalność dla powołań może tylko przykład i doświadczenie najwyższej formy Kultu Bożego a zarazem Niekrwawej Ofiary Chrystusa Pana – Mszy św. kanonizowanej przez św Pisa V. Do czasu SVII przyczyniała się do tego znacznie ministrantura, która w obecnym kształcie przy Novus Ordo ma niewiele wspólnego z tamtą.

 15. Semusz said

  Może wreszcie w swojej innowacyjności pogubią się i wprowadzą „Święto Katolika” lub choćby jeden malutki „DZIEŃ KATOLIKA” w Kościele (nomen omen) Katolickim.

 16. Dzięcioł said

  Pełna zgoda z komentarzem Admina.

 17. marta15 said

  tutaj sporo info na ten temat. Na temat „typow” w Bibli.
  Niech igoranci sie douczaja i przestana gledzic glupoty.
  http://www.christianlibrary.org/authors/Grady_Scott/types.htm

 18. marta15 said

  tu tez ciekawy artykul opisujacy „typ” Adama.
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/grzechpierworodny_01.html

 19. marta15 said

  Kapłan” znaczy również „pośrednik”- Chrystus jest jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi:

  [1Tm 2:5] „Albowiem jeden jest Bóg, JEDEN też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, Jezus Chrystus ..”
  Szkoda, ze biskupi tego nie pamietaja jak organizuja roznorakie „jekumeniczne” spedy na ktorych wychwalaja inne, falszywe, demoniczne, poganskie ‚religie”.
  Sekta Novus Ordo od czasu do czasu usiluje uwiarygodnic swoj farbowany „katolicym” nowinkami typu :nowe swieta czy nowe tajemnice roznancowe.
  Popularnosc sekty spada to i nowe metody trzeba wprowadzac.

 20. marost said

  AD 3
  Tajemnica swiatla, Nie jest Rozancem, to jest jasne – ale niewatpliwie jest osobna modlitwa rozancowa (jako ze odmawiana na rozancu) i tyle ze Swietym Rozancem ma wspolnego.

 21. marost said

  Ad2
  Mysle ze tam jest „literowka” : nie ksiaze swiatla…. tylko ksiaze swiata to szatan.
  Swiatlem jest Jezus Chrystus

 22. marta15 said

  tu nowe swieto oglaszane przez V-2 Sekte , a tu azteckie tance w kaplicy katolickiej zatwierdzone przez V-2 sekte.
  Ci co nie wiedza czym byla demoniczna „religia” Aztekow ,niech obejrza film Gibsona „Apocalypto”.
  http://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A497-Aztec.htm

 23. zofia said

  Pierwszy raz slysze: Gaździno Podhala modl sie za nami

Sorry, the comment form is closed at this time.