Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

No i stało się. Platforma chce powrotu cenzury!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-28 (Środa)

Na to zanosiło się tak naprawdę już od końca lat 90. minionego wieku. Konkretnie od 18 grudnia 1998 roku. Wtedy w Polsce rozpoczęto karać za tzw. kłamstwo oświęcimskie. Oczywiście lobbowali za tym „liberałowie” z ówczesnej Unii Wolności wespół z postkomuną.

Potem już było tylko lepiej. Rozkwitło w kraju nad Wisłą pojęcie „hate speach” czyli mowa nienawiści. Na czym ona polega? Otóż na tym, że władza uznaje krytykę jej dokonań, bądź dokonań grup przez nią szczególnie traktowanych, na przykład Żydów czy homoseksualistów, za powodowaną nienawiścią. I uznaje w dodatku, że nienawistników trzeba prześladować, a najlepiej zapakować za kraty. Dawniej to się nazywało po prostu krytyka władzy. I w jej obronie funkcjonowała zasada wolności słowa, która oparta była na przekonaniu, że zawsze większym złem jest administracyjne zakazywanie jakichkolwiek poglądów od ich wygłaszania.

W efekcie do kodeksu karnego trafił artykuł 256. Dotyczy on publicznego propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa w zamiarze przekonania do niego np. za pomocą wydawnictw, wypowiedzi w mediach, ulotek itd. Nie podlegało natomiast karaniu propagowanie totalitarnego ustroju państwa np. w prywatnej rozmowie. Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowiło przestępstwa o ile nie ma na celu rozpowszechniania tych symboli (art. 256 par. 2 kk) lub propagowania ustroju.

Zapis zupełnie idiotyczny – choćby z tego powodu, że faszyzmu przecież w Niemczech nie było, był natomiast w II RP czy we Włoszech, natomiast uznawanie za faszyzm tego co miał miejsce w Niemczech to pozostałość sowieckiej propagandy.

Kolejnym krokiem było dorzucenie do tego artykułu zapisu dotyczącego nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych czy rasowych.

Teraz jednak rządząca partia chce dokonać przewrotu kopernikańskiego w dziedzinie wolności słowa. PO złożyła dziś w Sejmie projekt ustawy w sprawie tzw. mowy nienawiści. PO chce zapisać w art. 256 Kodeksu karnego, że

„kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (…) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Innymi słowy teraz nie wolno już będzie powiedzieć nic na nikogo – bo każdy przecież jest jakiejś rasy, wyznania czy poglądów politycznych i każda uwaga krytyczna może którejś z tych spraw dotyczyć co da powód do sprawdzania czy nie była powodowana „nienawiścią”.

Oczywiście o tym czego dokładnie w danym momencie nie będzie można powiedzieć zadecydują urzędnicy państwowi. Oznacza to po prostu, że PO chce powrotu cenzury – najpierw represyjnej, czyli takiej jaka była w pierwszym okresie istnienia II RP. Krok kolejny to cenzura prewencyjna, którą zlikwidowano w 1990 r. Krok to zupełnie logiczny bo przecież nawet dla publicystów bezpieczniej jest wiedzieć, czego nie wolno pisać, niż trafiać za artykuły do więzienia, bądź mieć konfiskowane nakłady. Reaktywacja urzędu z ul. Mysiej (dla młodszych Czytelników – tam mieściła się cenzura) to więc tylko kwestia czasu.

No chyba, że jednak powiemy NIE – póki nie jest jeszcze za późno.

Tomasz Sommer
http://nczas.com

Komentarzy 11 do “No i stało się. Platforma chce powrotu cenzury!”

 1. nieleming said

  Ja od samego początku mówię nie partii PO. Szkoda, że demokracja Polska jest demokracją z jednym słusznym wyborem, kto myśli inaczej niż TVN24, GW i Newsweek to oszołom. 200 lat niszczenia inteligencji zbiera swoje żniwa. Ludzie są jak bezmózgie lemingi. Wolą śledzić telenowele Katarzyny W. i ostatnio Brunona K. pisane prze służby specjalne niż interesować się sprawami ważnymi dla Polski.Trochę „marchewki”, propagandy i ludziom nie przeszkadza, że kraj jest rozkradany i destabilizowany przez rządy układu pomagdalenkowskiego. Patriotyzm w propagańdzie przyrównywany jest do terroryzmu i jest traktowany jak coś dziwnego. Sikorski i Piłsudski w grobach się przewracają.Oni rozumieli, że muszą mimo różnicy poglądów działać w imię dobra Polski. W Polsce rządzi dziś bezkulturowa elita-hołota, dla której interes Polski nie jest na tym miejscu co powinien.

 2. Griszka said

  Oj, posypią się oskarżenia o antysemitzm w związku z krytyką władzy kochanej 🙂
  A w następnej kolejności wezmą się z anonimowośc w sieci…

 3. JO said

  My juz nic nie powiemy . Nie mamy reprezentatnow, Nie mamy Stoczni, Kopaln z zaloga.

  Jestesmy rozrzuceni, osamotnieni, pozbawieni sily .

  Mozemy tylko Mowic a i to jak widac do czasu
  —————

  Oni chca Krwawej rozprawy nad nami zmuszajac nas do desperckiego ataku…

 4. Maciej said

  @ 2

  Myśli Pan/ Pani, że anonimowość w sieci istnieje obecnie, śmiem w to wątpić. Mając numer ip mamy swoją wirtualną teczkę przypisaną na serwerze, lub serwerach zapisuje każdy ruch, wejście na daną witrynę internetową. Do tego system globalnego monitoringu sieci i połączeń telefonicznych Eszelon się kłania. Sednem globalizmu w ciągu kilku dekad będzie wyłapanie w zarodku już takich małych ekstremistów religijnych, antysemitów, homofobów, ksenofobów, narodowców jak większość z nas tutaj.

 5. Zerohero said

  Czytanie tekstu przerwałem po natrafieniu na zdanie: „Otóż na tym, że władza uznaje krytykę jej dokonań, bądź dokonań grup przez nią szczególnie traktowanych, na przykład Żydów czy homoseksualistów, za powodowaną nienawiścią.”

  Kto tu rządzi? Rotszyld z 50 bilionami (tysięcy miliadów) dolarów czy jełop Tusk? Podobne brednie spotykam czasem przy opisach komuny. Wicie, rozumicie kochani, Żydzi to było narzędzie, którym posłużył się Stalin. Wicie kochani, Izrael i Żydzi są fajni, ale te USA, o to są świenie, to oni wykorzystują Żydów! I tak dalej, i tak dalej.

 6. 25godzina said

  @Zerohero
  Donald T może zarządzić najwyżej następną kolejkę bez zagrychy, czy coś w tym stylu. To że ciągle sprawuje funkcje którą sprawuje oznacza, ze nie ma nikogo głupszego od niego, kogo by ci co tu na prawdę rządzą mogli wypchnąć do pierwszego szeregu w ramach podmianki.

 7. Griszka said

  @4
  Podejrzewam, ze nasi bezpieczniacy jeszcze do tych wszystkich bajerow dostepu nie maja…

 8. nobody said

  Czyli jak ktoś stwierdzi że jestem wieśniakiem i dziadem bo nie mam cymes samochodu to będzie można mieć świadomość że istnieją stosowne paragrafy które mają mnie przed tym chronić. Obawiam się że taki przepis jest bardziej dla tych wybranych co mają „prawo moralne w sobie” i szybciej to ja zaliczę spotkanie z prokuratorem bo zbyt mało entuzjastycznie podziwiam „człowieków” co przyjeżdżają na pobliski בית עולם

 9. 25godzina said

  Moja hipoteza badawcza jest taka, że ta ustawa (pewnie i kolejne niebawem) są elementem zaplanowanego dużo wcześniej ciągu zdarzeń medialnych, których celem jest stworzenie pozorów moralnego usprawiedliwienia dla wprowadzenia stanu wyjątkowego/wojennego. Rodzajem ucieczki do przodu, ataku wyprzedzającego.

  Ci co tutaj na prawdę rządzą nie mają już z kogo wybierać, bo jak widać nie ma nikogo głupszego od Donalda T. Gdzie Grzegorz S? Gdzie pobożny Jarosław G. co się odgrażał niedawno o mafii sitwie? Te przygłupy którymi obsadzane są państwie stanowiska, które pozakładały stare rodziny i tworzą sławne czerwone dynastie nie nadają się nawet do pchania karuzeli czy grabienia piasku. Rzesze zdegenerowanych bezczynnością i bezmyślnością g*wnozjadów, które potrafią jedynie służyć w zamian za utrzymanie.

  Wiedzą, że nie ma już gdzie tego gojowskiego bydła upychać. Pracy za granica już nie ma, a jak ktoś ma 1200zł na rękę i żadnych perspektyw to jest mu wszystko jedno. Dlatego taki jazgot na samo pytanie zadane przez Brauna o granice zdrady interesy narodowego, o to dlaczego kara śmierci jest zwieszona itd.

  Ciekawe co będzie 13 grudnia pod domem mieszkającego w ukradzionej willi zdrajcy Wojciecha J. i co wtedy napiszą często wskazywani w Gajówce jako wzór patriotyzmu „państwowcy”.

  Sądzę, że trwa operacja nałożenia czapy na tworzący się od dołu ruch narodowy. Po to byłą mobilizacja konfidentów na marszu z Bronkiem. Pozorów moralnego uzasadnienia dla przejęcia tych „dołów” będę pewnie dodawać „państwowcy” nasłądzający się niedawno faktem, że Bul poszedł pod pomnik Romana. Żeby to było możliwe muszą ukręcić łeb, czyli zneutralizować liderów ruchu.

  I ta generalne, to wszystko już było i to wiele razy. Złodzieje jako winnego wskazują Kościół katolicki (czemu nie np Prawosławny, protestantów, wyznawców mitologii talmudycznej czy żydowskiej sekty islamu?) żeby tam skierować złość ludu. Zostało im pajacowanie i propaganda, wzięcie ludu za mordy i zaraz potem czekający ich nieuchronnie ostateczny upadek.

 10. Pablo... said

  Czy prawo dotyczyc ma rowniez antypolonizmu?

 11. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.