Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Policja kupiła sobie nielegalną broń

Posted by Marucha w dniu 2012-11-28 (Środa)

Zakup przez policję mobilnych urządzeń nagłaśniających dużej mocy wyposażonych w moduł wysyłania sygnału wysokiej częstotliwości, był nierzetelny, niegospodarny i niecelowy – uważa NIK. Warszawska prokuratura bada, czy wszcząć śledztwo w całej sprawie.

Jako pierwsza o tym, że policja miała zamiar stosować broń akustyczną, pisała “Gazeta Polska Codziennie” oraz portal Niezalezna.pl.

Najwyższa Izba Kontroli wystawiła bardzo złą ocenę zakupionym przez Komendę Główną Policji urządzeniom akustycznym, LRAD (Long Range Acoustic Device ), które miały być używane w operacjach przeciwko tłumom.

– NIK negatywnie ocenia przygotowania i realizację zakupu przez Komendę Główną Policji urządzeń nagłaśniających dużej mocy (LRAD), wyposażonych w moduł wysyłania sygnału wysokiej częstotliwości. Polskie prawo nie pozwala na stosowanie wysokich częstotliwości jako środka przymusu bezpośredniego. NIK poświadcza, że Policja skutecznie dezaktywowała moduł wysyłający tego typu sygnały, jednak wydatkowanie pieniędzy podatnika na środki niedozwolone polskim prawem NIK ocenia negatywnie – czytamy w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

LRAD emituje dźwięk o wysokiej częstotliwości, który wywołuje u porażonych poczucie oszołomienia, dzięki przekroczeniu progu bólu (przy natężeniu 130-150 decybeli), a także silne dolegliwości aparatu słuchu i silny ból głowy. Uznawany za broń niezabijającą (non-lethal weapon) LRAD wykorzystywany jest na świecie w operacjach przeciwko tłumom.

W związku z tym, że policja w Polsce nie mogła używać urządzeń, zdecydowano o dezaktywowaniu przycisków umożliwiających emitowanie sygnałów o wysokiej częstotliwości. Ostatecznie okazało się, że policja za ponad milion złotych kupiła w zasadzie sześć głośników o dużej mocy.

W ocenie Najwyższej Izby Kontroli przetarg na LRAD był nierzetelny, niegospodarny, a sam zakup urządzeń okazał się bezcelowy. NIK zarzuca także policji, że przed zakupem nie dokonano nawet testów urządzenia, a jedynie je zaprezentowano.

Autor: pł, | Źródło: niezalezna.pl, RMF FM, nik.gov.pl
Za: niezalezna.pl (2012-11-27)

KGP złamała prawo?

Ponad milion złotych Komenda Główna Policji wydała na zakup sześciu urządzeń LRAD do rozpraszania demonstrantów, których użycie jest niezgodne z polskim prawem.

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia przygotowania i realizację zakupu przez Komendę Główną Policji urządzeń nagłaśniających dużej mocy (LRAD), wyposażonych w moduł wysyłania sygnału wysokiej częstotliwości.

– Uważamy, że policja mogła taki środek testować za pieniądze producenta, ale nie kupić za pieniądze podatnika. Prawo na taki środek nie pozwala – powiedział Paweł Biedziak, rzecznik NIK.

Jak uzasadnia NIK w wystąpieniu pokontrolnym, zakup sześciu urządzeń rozgłaszających dużej mocy LRAD nie został poprzedzony niezbędną analizą przydatności ich wykorzystania do realizacji zadań ustawowych policji. Ponadto w trakcie realizacji postępowania na zakup urządzeń rozgłaszających dużej mocy doszło do naruszenia przepisów prawa zamówień publicznych, natomiast sposób odbioru zakupionych urządzeń został wykonany nieprofesjonalnie, a tym samym przenosił na zamawiającego ryzyko niewłaściwego wykonania umowy.

Izba podkreśla jednocześnie, że polskie prawo nie pozwala na stosowanie wysokich częstotliwości jako środka przymusu bezpośredniego. „Najwyższa Izba Kontroli ocenia jako nierzetelne, niegospodarne i niecelowe wydatkowanie środków publicznych na zakup 6 urządzeń rozgłaszających dużej mocy LRAD wyposażonych w przycisk uruchomienia dźwięku ostrzegawczego, bez dokonania analizy możliwości wykorzystania tej funkcji, w kontekście późniejszych decyzji o dezaktywacji tej funkcji” – czytamy w wystąpieniu pokontrolnym Marcina Cichosza, wiceprezesa NIK.

Poseł Jarosław Zieliński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, zwrócił uwagę, że zakup urządzeń, które mogą służyć m.in. do rozpraszania demonstracji, w ogóle nie powinien mieć miejsca.

– Policja powinna robić wszystko, żeby zabezpieczać, a nie rozpraszać czy rozpędzać osoby, które demonstrują w sposób legalny – powiedział poseł Jarosław Zieliński. [Coś takiego… Zadaniem obecnej policji w Polsce jest, wydaje się, zabezpieczanie interesów rządzącej łobuzerii, a nie jakichś tam „osób”, zresztą nosicieli mniej wartościowych genów – admin]

Sprawą zakupu urządzeń LRAD zajmie się sejmowa Komisja Spraw Wewnętrznych.

MM
Za: Nasz Dziennik, Wtorek, 27 listopada 2012

http://www.bibula.com/

Policja skutecznie dezaktywowała moduł wysyłający sygnały akustyczne wielkiej mocy, co zupełnie uspokoiło gajowego i utwierdziło go w przekonaniu, iż Polska jest państwem prawa, w odróżnieniu od takiej Białorusi, gdzie nawet CIA nie może działać bez przeszkód.

Zob. też:
https://marucha.wordpress.com/2011/07/07/trabka-sygnalowka-m134d/
https://marucha.wordpress.com/2011/07/26/zomo-tuska/

Admin

Komentarzy 10 do “Policja kupiła sobie nielegalną broń”

 1. AV said

  Sprzedawczyki za 30 srebrników w swej służalczości nwo-wskim panom nie liczą się nawet z polskim prawem, jakie by ono nie było…

 2. Cham Wiejski said

  Policja „zdezaktywowała” moduł.
  To znaczy co?
  Wykręciła bezpiecznik? Przesunęła przełącznik na pozycję „OFF” / „WYŁ”? Odlutowała jakiś drucik? Zniszczyła ten moduł?
  No ludzie, marwa kuć, komu uny chcą ciemnotę wciskać?
  Co zostało „zdezaktywowane”, można równie łatwo uaktywnić.

 3. ob.tech.mech said

  teraz tym modułem będą straszyć wrony w parku żeby nie srały na obywateli

 4. Krzysztof said

  Czy to jeszcze Rzeczpospolita Polska czy może już polskie terytorium etnograficzne???????????? Wychodzi na to, że jeszcze chwila i będą nas przerabiać na „mydło”.

 5. Zerohero said

  Tym co to kupili powinno się urządzić dyskotekę za pomocą tych głośników. Jak pierwszemu mózg wyjdzie nosem, to może do reszty dojdzie czym w istocie są te pseudohumaniatrne bronie. Od samych paralizatorów zginęło mnóstwo ludzi.

 6. Maksymilian said

  Za takie pieniądze można by dokształcić setki policjantów i cywili zamiast narażać nasze zdrowie!

  To co w tym artykule jest nazwane progiem bólu 130-150 dB powoduje trwałe uszkodzenie słuchu (np. perforację błony bębenkowej). Próg bólu może wystąpić już przy 110 dB szczególnie używając wysokich częstotliwości.

 7. JerzyS said

  Żadna policja

  To zakupili konkretni ludzie i to oni powinni pokryć straty!

 8. ———–
  Przy SPL = 109dB(A), trwale uszkodzenie słuchu następuje w czasie około 2 minut, 112 decybeli około minuty, 115 decybeli około 30 sekund, 118 decybeli 15 sekund, 118 decybeli 7,5 sekundy, 121 decybeli 3,25 sekundy, i tak dalej. Przy 130 decybelach – w zasadzie natychmiast.

  http://zmianynaziemi.pl/forum/przygotowanie-tlumienia-zamieszek-w-warszawie
  ———-

  Policja sprzedaje kit, że ten sprzęt ma służyć do nagłośnienia komunikatów Policji podczas manifestacji. Bzdura. Jak Policja nie wie, jak nagłośnić duży teren, to niech zapyta organizatorów Marszu Niepodległości – oni zrobili to perfekcyjnie. I bez LRAD-ów.

 9. Tomek said

  Zdejmą głośniki, przemalują i kilku wyższych oficerów będzie miało fajne bryczki.

 10. Rysio said

  młodzież teraz przyzwyczajona do głośnej muzyki.

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.