Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

„Prawda” drwi z „Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Ameryki”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-28 (Środa)

Poniższy artykuł miał, jak się wydaje, zadrwić z Rosji. Czy autorce udał się zamiar? A może…  wcale nie to było jej zamiarem? – admin.

Rosyjska „Prawda” w prześmiewczym artykule ironizuje z „sowieckiego błędu” „niepiśmiennych obywateli” amerykańskich, którzy po raz kolejny wybrali na prezydenta komunistę. Przypomina tekst słynnej piosenki z okresu hippisowskiej rewolucji „Bye Bye Miss American Pie”, wróżąc rychły koniec Ameryki i sukces „konserwatywnej” Rosji.

Autor artykułu Xavier Lerma przypomniał tekst przemówienia Putina wygłoszonego w 2009 r. w Davos, który przestrzegał świat przed popełnieniem „sowieckiego błędu”. Jego zdaniem biedny Obama nie posłuchał rady, ale i tak został ponownie wybrany na prezydenta przez „niepiśmienne społeczeństwo”. Lerma wieszczy z tego powodu upadek Ameryki, przewiduje wielkie cierpienie obywateli, dedykując im na tą okoliczność piosenkę „Bye, bye Miss American Pie”.

Zdaniem autora artykułu, komuniści z Obamą na czele osiągnęli w Ameryce to, czego nie udało się komunistycznemu kandydatowi w Rosji – Zjuganowi, który otrzymał tylko 17 proc. głosów w wyborach. Tymczasem Władimir Putin ponownie został wybrany na prezydenta, niejako zastępując dawną rolę USA, podczas gdy Ameryka powtarza „sowiecki błąd”.

Lerma przypomina, że kiedy Obama został wybrany na pierwszą kadencją prezydencką, ówczesny premier Rosji, Władimir Putin wygłosił w styczniu 2009 roku przemówienie na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, w Szwajcarii. Oczywiście został kompletnie zignorowany przez Zachód – jak zwykle – dodaje dziennikarz. Jego zdaniem rosyjski przywódca dał wnikliwe i pomocne wskazówki dot. tego, w jaki sposób uratować gospodarkę światową. Przestrzegł przed powielaniem „sowieckich błędów”.

„Ostatnio Obama został wybrany na drugą kadencję przez niepiśmienne społeczeństwo i gotów jest kontynuować swoje kłamstwa na temat mniejszych podatków, podczas gdy de facto stale je podnosi” – pisze Lerma. „Obama mówi o pokoju i miłości na świecie, podczas gdy promuje wojny, jak uczynił to w Egipcie, Libii i Syrii. Co więcej – kontynuuje dziennikarz – planuje następną wojnę z Iranem i odsuwa od władzy generałów, którzy mu się sprzeciwiają”.

Autor artykułu w „Prawdzie” przypomina, że Putin przestrzegał w Davos przed zapędami wojskowych. Mówił: – Zamiast rozwiązać problem, militaryzacja pogłębia go jeszcze bardziej. Wojsko czerpie z gospodarki ogromne środki finansowe i materialne, które mogłyby być wykorzystywane bardziej efektywnie gdzie indziej.

Lerma kpi z „głupoty” Amerykanów, którzy mają „psychozę” na punkcie liberalizmu. Zauważa, że „O’bomber” – tak nazwał Obamę – wciąż kontynuuje swoją strategię utrzymywania napięcia wzdłuż meksykańskiej granicy i ani myśli ją zakończyć. Amerykański prezydent jest jego zdaniem „komunistą” promującym „Manifest komunistyczny” bez ogłaszania tego wprost. Na poparcie tezy o przebiegłości amerykańskiego prezydenta Lerma podaje kult jego osobowości. Obama „hipnotyzuje tych, którzy nie są w stanie wyjść poza swoją ignorancję”. Pisze, że wielu głupców popiera przywódcę USA, chwaląc jednocześnie dokonania Lenina i Stalina w Rosji. „Głupcy Obamy i głupcy Stalina upajają się tą samą iluzją” – drwi Lerma.

„Przeczytawszy przemówienie Putina – nie znając autora – można by pomyśleć, że zostało napisane przez Reagana lub innego konserwatystę w Ameryce. Propaguje ono mniejszy udział rządu w państwie i niższe podatki. To nie dziwi tych, którzy postrzegają Putina jako konserwatystę” – twierdzi autor.

Według Lermy Amerykanie nie potrafią czytać historii i wyciągać wniosków. Ubolewa, że szkoły w USA zostały opanowane przez komunistów i historia została zmieniona, torując drogę komunistycznym prezydentom. Obamie zarzucił, że doprowadził do gwałtownego wzrostu długu publicznego, bezrobocia, szczególnie wśród czarnych i innych mniejszości. Tymczasem Putin – zdaniem Lermy – zaproponował odrodzenie wartości konserwatywnych: – Musimy szukać oparcia w wartościach moralnych, które zapewniły postęp naszej cywilizacji – grzmiał w Davos rosyjski premier. – Uczciwość i pracowitość, odpowiedzialność i wiara we własne siły przyniosą nam sukces – dodawał Putin.

„Czerwono-biała i niebieska flaga nadal powiewa szczęśliwie, ale tylko w Rosji – pisze Lerma – Rosja wciąż ma św. Jerzego pokonującego smoka z symbolem krzyża w swoim herbie. ACLU i inne ateistyczne organizacje w Ameryce nigdy nie zezwolą na herb USA z takimi symbolami religijnymi”- dodaje.

Sarkastycznie zauważa, że obecnie w Stanach Zjednoczonych chrześcijaństwo jest atakowane tak mocno, jak to było we wczesnym okresie Związku Radzieckiego, kiedy symbole religijne były uznane za niezgodne z prawem. Autor tekstu w „Prawdzie” sugeruje, że amerykańscy wyborcy zostali oszukani wybierając człowieka, który chociaż nie wiedział, co robić, odmówił pomocy od Rosji, kiedy w Zatoce Meksykańskiej doszło do wycieku ropy.

Jego zdaniem Rosja utraciła wiele wskutek komunistycznej dyktatury, ale obywatele przetrwali i „z głębszą wiarą w Boga” patrzą w przyszłość. „Jak długo niegdysiejszy „Land of the Free” pozostanie w Socjalistycznych Stanach Zjednoczonych Ameryki?” – pyta Lerma i dedykuje USA hippisowską piosenkę „Bye bye Miss American Pie!”:

A gdy widziałem go na scenie
Zacisnąłem pięści z wściekłości
Żaden anioł z piekła rodem nie potrafił złamać szatańskiego zaklęcia.
I gdy płomienie wspinały się w ciemności
Aby oświetlić ofiarną ceremonię
Zobaczyłem szatana śmiejącego się z rozkoszą.
W dniu, w którym umarła muzyka
Pojechałem moim Chevroletem na stypę, nie było wesoło
Tylko trzech starych muzyków pijąc whisky z żytnią, śpiewało:
„To będzie dzień, w którym umrę, to będzie dzień, w którym umrę.

Źródło: Pravda, Agnieszka Stelmach.
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 do “„Prawda” drwi z „Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Ameryki””

 1. Pokręć said

  Myślałem, że nie dożyję tego. „Правда” po raz pierwszy chyba w historii napisała prawdę…

 2. JO said

  Ja powaznie mysle o emigracji na Bialorus

 3. Griszka said

  Im mniej przedstawicieli wiadomej nacji u Ruskich, tym proporcjonalnie mniej ataków na chrześcijaństwo.

  PS. Ciekawe kiedy papież poświęci Rosję Sercu NMP ? Akurat jest dobry moment…

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. Teresa said

  Daj Boze, aby to co mowil Putin w Davos bylo prawda.

 6. B. said

  „American Pie” czyli piosenka z 1971 roku, popularna w 1972 czyli 40 lat temu. Obama jest osmym prezydentem (licze od Nixona) i mial wtedy 10 lat. Na moje oko to w USA wiele sie od tego czasu zmienilo a w Rosji ciagle ten sam reżim. Sowieciarzom sie tylko marzy upadek USA a glupki temu przyklaskuja.

  Sam Pan jesteś głupek i skończony dureń. – admin

 7. pileczka said

  Usa chyla sie do upadkowi i to jest wiecej niz pewne Poniekad sami sobie na to zasluzyli swoja ignorancja, obojetnoscia, naiwnoscia i pogonia za uciechami i dobrami materialnymi. Wszystko co dobre ma swoj koniec.

 8. Bundis said

  Trudno się z tym artykułem nie zgodzić, ale nie upolityczniajmy pięknej piosenki Dona McLeana, która upamiętnia tragiczną śmierć paru znanych amerykańskich muzyków w wypadku awionetki. I tłumaczenie tekstu (który jest bardzo wieloznaczny) mocno nietrafione. Wiem, czepiam się szczegółów…

 9. Rysio said

  re 7. Piłeczka – gdyby amerykanie nie gonili za uciechami i dobrami materialnymi to była byś bezrobotna.

  […]Cenzura – admin[…]

 10. Rysio said

  Zakupy w USA.

 11. Rysio said

 12. RomanK said

  A gdy widziałem go na scenie
  Zacisnąłem pięści z wściekłości
  Żaden anioł z piekła rodem nie potrafił złamać szatańskiego zaklęcia.

  I gdy płomienie wspinały się w ciemności
  Aby oświetlić ofiarną ceremonię
  Zobaczyłem szatana śmiejącego się z rozkoszą.
  W dniu, w którym umarła muzyka
  Pojechałem moim Chevroletem na stypę, nie było wesoło
  Tylko trzech starych muzyków pijąc whisky z żytnią, śpiewało:
  „To będzie dzień, w którym umrę, to będzie dzień, w którym umrę.

  oprbali,gopscia???

  Oto tlumaczenie ,,tlomoka dla t;pomokow….. dokladnei jak ten artykol…znawcy Ameryki:-))))
  Posluchajcie piosenki i porownajcie slowa..;;

 13. niereligijna said

  Widze ze wiele osob ktore tu napisalo swoje komentarze, wierzy ze ameryka to prawdziwy kraj.
  Z perspektywy wielu lat obserwacji zycia tzw „ustawionych zyciowo” amerykanow, zaznaczam ze obserwuje ich z perspektywy muszli klozetowej, musze stwierdzic ze to nie kraj a eksperyment.
  Czy ktos kiedys z Was analizowal sytuacje finansowa ludzi zyjacych w komunizmie a zyjacych w tzw ameryce.
  Czy nikomu nie wydaje sie ze to byla sztucznie i celowo wykreowana przepasc miedzy ludzmi,
  amerykanie zarabiali w bardzo marnej pracy w ciagu dnia tyle co ludzie w komunizmie dostawali za caly miesiac pracy.
  Nie zajezdza Wam ten fakt , ze to sytuacja kontrolowana?
  W eksperymencie komunizm sfinansowanym przez drukarzy pieniedzy ludzie mieli zyc pod oficjalna kontrola i w bardzo skromnych warunkach.
  W eksperymencie ameryka sfinansowanym przez tych samych drukarzy pieniedzy ludzie mieli zyc dostatnio, wesolo beztrosko, bez oficjalnej kontroli i byc nagradzani nawet za to czego nie zrobili , jak np ladowanie na ksiezycu.
  Jesli chce sie zrobic durnia z przecietnego osobnika wmawia sie mu ze jest genialny, najlepszy na swiecie, najmadrzejszyi najpiekniejszy. Uwierzy ! i nie bedzie sie niczego uczyl.
  Amerykanie nie sa ignorantami bo sie tacy urodzili, nie! taki byl wobec nich plan, ktory latwo dal sie zrealizowac.

  W latach siedemdziesiatych gdy zaczelam bywac w ZSRR ogladalam tamtejsza telewizje, pelna propagandy i tylko wypelniona radziecka kinematografia. Wzasadzie jedyny zagraniczny film w tamtych czasach to byl serial „czterej pancerni i pies” ew „Kapitan klos”, „Czterdziestolatka ” nie puszczali bo byl za bardzo wywrotowy, no i te niemoralne dialogi….gdy np Karwowscy zamowili sobie dekoratora zeby im poradzil jak wyremontowac i udekorowac mieszkanie, a ten zwryrodnialec moralny uparl sie by im ich portret przodka w zlotych ramach zawiesic na scianie.

  Amerykanska telAwizje juz dawno przestalam ogladac, jest mniej wiecej jak ta w ZSRR, tylko amerykanska propaganda i politycznie poprawne amerykanskie filmy.

  Mam takie deja vu, jakbym gdzies to juz przezyla…tylko ze swiat byl bardziej szary.
  Swiat kontroluja drukarze pieniedzy, politycy to ich marionetki.

  Narodowy Bank Polski nie jest w 99% Polski, ale nazwa dobrze brzmi dla Polakow, tak swojsko.

  A ameryka to jest napewno eksperyment, jestem tego pewna, moglabym gruba jak biblia ksiazke napisac o glupocie swoich klientow, ktorzy maja pieniadze by placic za to czego nie maja czyli wiedze i umiejetnosci „biednych”.
  Pieniadze to iluzja od ktorej drukarze pieniedzy nasze zycie uzaleznili.

 14. Joker said

  Rysio to zwykły cham i nie mogę się nadziwić,
  że jeszcze nie został zbanowany na tym forum.

 15. Rysio said

  Dziwne?

  Jak to jest?

  Niereligijna pracuje czyszcząc amerykańskie sracze, a Joker pisze tak jakby to on się nawąchał amerykańskiego gówn.a i mózg mu się od tego zlasował.

  😦

  Joker za mocny język na tym blogu dla ciebie?

  No to szoruj z powrotem na naszą klasę.

  🙂

 16. Rysio said

  Panie Gajowy co jest?

 17. Rysio said

  A ty joker to co? były cenzor komunistyczny?

 18. Centuria said

  Re 13:

  Juz dawno kiedys ktos powiedzial, ze toczyly sie dwa eksperymenty. Jeden w stylu Orwella z brakami podstawowych rzeczy i Wielkim Bratem, ktory czuwa. I ten drugi w stylu Huxleya – z obfitoscia wszystkiego i calkowita kontrola spoleczenstwa poprzez owa obfitosc. Nam komunisci zapewniali bezplatna sluzbe zdrowia (nie chodzi mi o jakosc), wczasy pracownicze, mieszkania zakladowe, kolonie dla dzieci. Nawet dostawalismy raz w miesiacu kieszonkowe… Na Zachodzie bylo inaczej. Pelne polki w sklepach, wiekie pokusy i zadluzanie sie. Tak naprawde to cel byl jeden a i my i oni bylysmy niewolnikami systemu. Teraz nastepuje zmiana – takie Chiny zwracaja sie ku kapitalizmowi, Zachod staje sie coraz bardziej komunistyczny.

  Mniej wiecej w tym samym czasie, kiedy Rosja zblizala sie do rewolucji, w Stanach prezydentem zostal przez „przypadek” Teddy Roosevelt. Teddy byl ojcem „progressives” (postepowcow), a postepowi maja podobny cel jak komunisci tyle, ze chca tego dokonac w wyniku ewolucji. Wlasciwie kazdy prezydent szedl droga Roosevelta.

 19. Marucha said

  Panie Rysiu,
  Odkładając na bok Pana poglądy na gospodarkę…
  Jest Pan niegrzeczny, by nie rzec grubiański, wobec osób, które Panu nie zrobiły żadnej krzywdy.
  Wie Pan, że mam do Pana sympatię, głównie z powodu poczucia humoru. Proszę po raz kolejny – niech jej Pan nie nadużywa. Bo mnie, w odróżnieniu od Chińczyków, cierpliwość może się skończyć przed 2948-ym poważnym ostrzeżeniem 😉

 20. Zerohero said

  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9149

  Ja tu między wierszami widzę rozumowanie: potniemy tu, potniemy tam, ale Pentagonu nie potniemy. W sytuacji gdy USA wydają na zbrojenia tyle co reszta świata razem wzięta, mają kraje NATO, mają oceany po obu stronach…

  No, no…Imperium Dobra!

 21. Zerohero said

  Re 13

  W najgorszych czasach zimnej wojny zachód przekazywał ZSRR technologie, np. silnik odrzutowy do pierwszego MIGa, a przed 39 budował fabryki pod klucz. Przed 39 Polska nie miała żadnej pomocy, twardo z nią negocjonowano każdy zas..ny kredyt.

  W czasie 2 Wojny dali ZSRR zbyt dużą pomoc, przez co sowieci zajeli pół Europy. Pomylili się, Stalin ich oszukał?

  Masa jest takich „przypadków”. Kontrola na najwyższym szczeblu. Trzeba być imbecylem by tego nie zauważyć.

 22. Rysio said

  Szanowny Panie Gajowy,

  z Rysiowymi poglądami to nawet ja się czasami nie zgadzam.

  😉

  PS A nerwy nie tylko Rysiowi ale i naszemu Gajowemu (święty człowiek z niego)
  wysiadają gdy przeczyta jedną czy drugą głupotę.

 23. Fran SA said

  Najlepiej to chyba ujal wieszcz/trubadur z czasow sowieckich W. Wysocki:

  ” I tolko Jewreje wypuskajut rakiety pa abu storonam”….

Sorry, the comment form is closed at this time.