Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Austria: promocja homo-adopcji i surogatek

Posted by Marucha w dniu 2012-11-29 (Czwartek)

Austriackie ministerstwo edukacji wydało broszurę dotyczącą edukacji seksualnej, w której promowana jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne oraz rodzenie dzieci przez surogatki. Ulotka skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Dokument spotkał się z surową oceną Instytutu Małżeństwa i Rodziny (IEF), który podlega Konferencji Episkopatu Austrii.

W odpowiedzi na pytanie: „Jak pojawiają się dzieci?”, na pierwszym miejscu autorzy broszury stawiają… adopcję. Można w niej przeczytać np. takie zdanie: „Dziecko może mieszkać później z matkami lub ojcami adopcyjnymi”. Dopiero na drugim miejscu znajduje się „ciąża po poczęciu”.

Innymi wyjaśnieniami są: sztuczne zapłodnienie, okno życia, bank nasienia (przedstawiony jako „sklep, w którym ludzie kupują spermę”) oraz urodzenie dziecka przez surogatkę.

Günter Danhel z IEF zauważa, że książka nie uwzględnia m.in. faktu, iż rodzenie dzieci przez surogatki jest w Austrii zakazane. Cała publikacja „budzi wątpliwości, czy jest odpowiednia dla wieku dzieci i czy uwzględnia pierwszeństwo rodziców przy wychowywaniu swoich dzieci”. Ponadto nie ukazuje ona osoby jako jedności aspektów duchowych, cielesnych i umysłowych, skupiając się jedynie na aspekcie fizycznym.

Źródło: wiara.pl
pam
http://www.pch24.pl

Sorry, the comment form is closed at this time.