Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Premier Kosowa uniewinniony w Hadze

Posted by Marucha w dniu 2012-11-29 (Czwartek)

ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych na obszarze dawnej Jugosławii uniewinnił dzisiaj b. premiera Kosowa Ramusha Haradinaja oskarżonego o zbrodnie na Serbach podczas walk w 1998 roku.

Sędziowie orzekli, że nie ma żadnych dowodów, iż Haradinaj i jego dwaj dawni podwładni, również oskarżeni, uczestniczyli w planie wypędzenia Serbów z Kosowa. Prokurator haskiego trybunału żądał kary co najmniej 20 lat więzienia.

W czwartek, po ogłoszeniu wyroku, wszyscy trzej zostali natychmiast uwolnieni.

16 listopada trybunał w Hadze uniewinnił dwóch chorwackich generałów, Ante Gotovinę i Mladena Markacza, w pierwszej instancji skazanych na 24 i 18 lat więzienia za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione na Serbach w latach 90. Belgrad zareagował na to wielkim oburzeniem.

MS, PAP
http://naszdziennik.pl

Tak się jakoś składa, że za zbrodnie na Serbach jest się uniewinnianym.
Admin.

Komentarzy 5 do “Premier Kosowa uniewinniony w Hadze”

 1. Bundis said

  Czy oni w tym „trybunale” w ogóle zwracają na coś innego niż narodowość?

  Chorwat, Albaniec, Muzłumanin – puszczamy wolno, Serb – skazujemy.

 2. revers said

  w kolejce czekaja na rehabilitacje ustasze z ww2, z zawodowcami w podzynaniu gardel w obozach jenieckich, czy zalogi autobusow smierci gdzie podzas jazdy masowo usmiercano wiezniow politycznych i ruchu oporu przez wbijanie gwozdzia w mozg.

 3. — Zbrodniarze sadza zbrodniarzy . Czy trudno przewidziec wynik sadzenia ?
  Ilez to razy ta nasza pramatka Ewa , musiala ulec Szatanowi ? Ze tyle tych jego zlych dzieci po swiecie sie rozlalo , siejac zbrodnie i cierpienie wsrod Rodzaju Ludzkiego .
  Rodzaj Ludzki , nie jest bez winy . Dlaczego pozwolil tak lekko Pieklu zapanowac nad Ziemia ? Czy ludzie dostana jakas pomoc z Nieba , by Swiat uzdrowic ? Czy zla jest juz tak duzo , ze nie oplaci sie przebierac w tej zgniliznie . Pan Bog wytepi ze szczetem wszystko , i byc moze kiedys , za miliony lat , urzadzi Swiat od nowa .

  Pieklo , Lucyfera , jego dzieci ktore teraz opanowaly Swiat , tez wytepi na wiecznosc .

 4. 25godzina said

  A coś takiego jak zbrodnie na Polakach w ogóle nie istnieje.

 5. Fran SA said

  Zdaje sie, ze nie wszyscy wiedza o tym, ze ten Trybunal powstal TYLKO i wylacznie do sadzenia Serbow!
  Jesli mi ktos nie wierzy, to prosze sprawdzic kogo i jak sadza i traktuja w tym zupelnie nielegalnym Trybunale. I to niezaleznie od faktu, ze ani Miloszewicz, Mladicz czy Karadzic nie sa i nigdy nie byli etnicznymi Serbami.

  Niestety, propaganda oslepia nawet tych co maja astronomiczne lupy!

Sorry, the comment form is closed at this time.