Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Zbliżająca się dyktatura

Posted by Marucha w dniu 2012-11-29 (Czwartek)

Komentarz Eleison – Numer 280 – 24 listopada 2012

Stefan Heiner i bp Williamson

Niezwykły portret współczesnego świata pojawił się dwa miesiące temu na witrynie 321gold. Tytuł nie jest zachęcający:  „Dekadencja, Dekompozycja, Negacja, Iluzja i Rozpacz”, ale zawartość jest realistyczna.

Na podstawie ulicznej sceny, którą prawdopodobnie można spotkać w całej wschodnie części Stanów Zjednoczonych, autor stwierdza, że ​​w ciągu piętnastu lat opanuje ten kraj rodzaj orwellowskiej dyktatury jako niepożądany efekt pożądanych przyczyn.

Czy jednak Stany Zjednoczone nie są przykładem, za którym idzie cały świat ? Czy cały świat nie stał się nabywcą amerykańskiego stylu życia? „Niech kupujący będzie ostrożny! ” – jak głosi klasyczna zasada prawa rzymskiego..

Tej jesieni w Wildwood, New Jersey, autor zauważył ulice wypełnione tłumem mężczyzn i kobiet niezwykłej tęgości, poniżej pięćdziesiątki, przemieszczających się na subsydiowanych przez rząd elektrycznych wózkach inwalidzkich w celu przejścia z jednego fast-foodu do drugiego i napchania się nasyconymi cukrem łakociami, narażających swe pojazdy na przeciążenia większe, niż kiedykolwiek.

Jakiego pełnego wdzięku określenia użył autor w stosunku do tej grupy?  „Osoby sprawne inaczej, z wyzwaniem wagowym, na swych zasilanych prądem pojazdach zwiększających mobilność” [“The weight-challenged disabled on their powered mobility enhancement vehicles.”]

To właśnie tym stylem posługuje się dzisiejszy język „politycznie poprawny”, według którego wszyscy ludzie (z wyjątkiem neonazistów) sa piękni, młodzi, przyjaźni i równi. Dąży się do wyeliminowania rzeczywistej brzydoty z retoryki.

Autor bada przyczyny powodujące ten tragicznie komiczny wynik: jak udało się skłonić Amerykanów – którzy kiedyś oszczędzali 12% swoich dochodów – do eksplozji statystyk i wykresów wskazujących wyjątkowy wzrost otyłości na skutek stylu życia nasyconego cukrem, pogrążonego w długach, bez żadnych oszczędności dla siebie, a pozostawiającego dzieciom i wnukom dług niemożliwy do spłaty?

Oczywiście, tym osobom brak umiarkowania, mówi autor – ale musi w tym być coś bardziej złowieszczego, musi istnieć jakiś sprawczy mózg za tą bezmyślną scenerią. Autor twierdzi, iż wszyscy obywatele są manipulowani przez niewidzialny rząd, który jest mistrzem nowoczesnych technik masowej manipulacji.

Przytacza prekursora tych mistrzów z lat 1920-tych , Edwarda Bernays’a:

„Świadome i inteligentne manipulowanie masami jest ważnym elementem społeczeństwa demokratycznego. Wielka liczba ludzi musi współpracować w ten sposób, jeśli chce razem żyć w społeczeństwie bez nieporozumień. Czy to w polityce, biznesie, czy w zachowaniach społecznych lub moralnych doktrynach, jesteśmy zdominowani przez stosunkowo małą liczbę osób, które rozumieją procesy psychiczne i społeczne wzorce zachowań mas.”

Ta grupa tworzy „prawdziwą rządową władzę kraju ” i to ona, ” pociąga za sznurki opinii publicznej.” W jakim celu? Nie w innym, niż ich własne bogactwo i władza.

To oni zorganizowali kryzys gospodarczy i finansowy dla własnych korzyści. To oni „zniszczyli gospodarkę światową poprzez obciążenie podatników i przyszłe pokolenia sztucznymi długami, przydusili ludzi starych i oszczędzających kradnąc im 400 miliardów dolarów rocznego oprocentowania i w sposób nieuczciwy dochodząc do ogromnych fortun.”

A na czas, w którym trzeba będzie skończyc z tym nieznośnym stylem życia, nasi niewidzialni mistrzowie już przygotowali dla nas dyktaturę typu „1984”, która będzie oparta o oddziały zmilitaryzowanej policji z miliardami kul karabinowych, kamer i wszechobecnych narzędzi kontroli, o bezprawne pozbawianie wolności – i tak dalej. A przecież, mówi autor, to jest wina samych obywateli, którzy przekładali świadome zaślepienie nad prawdę, choroby nad zdrowie, kłamstwa mediów nad krytyczne myślenie, bezpieczeństwo nad wolność.

W tej godnej podziwu analizie brakuje tylko jednej rzeczy: zastanowienia się, czy nasze elity mogłaby dysponować aż takimi możliwościami działania, a masy mogłyby zgłupieć aż do tego stopnia, gdyby jedni lub drudzy zachowali chociaż minimalne pojęcie o Bogu, który nas sądzi w chwili naszej śmierci zgodnie z Dekalogiem? Oczywiście, że nie. Katolicy, obudzie się!

Kyrie eleison.
Biskup Williamson

Za http://zniepokalana.blogspot.fr

Komentarzy 6 do “Zbliżająca się dyktatura”

 1. Sowa said

  Wspaniała konkluzja. Nie ma wiary. Chrześcijaństwo zwietrzało, jak sól. Dlatego andaje się na podeptanie. I dlatego jest deptane.
  A ludzie śpią nadal, uśpieni duchem wiadomego pochodzenia.

 2. JO said

  To jest Biskup, ktory jak Brzytwa, Skalpel Tnie pomiedzy chora Tkanka a zdrowa. Przezroczystosc , Jasnosc Widzenia Choroby i chorobowego dzialania jest u tego Biskuopa Fenomenalna.

  Jest on Grozny dla kazdej Formy Falszu, nawet najdrobniejszej, gdyz Ujawnia ja BEZWZGLEDNIE

  ————————-

  Nowomowa, ktorej Ten Biskup sie nie poddaje ZABOJCZA. Przeciez sam Bog nas Naucza , ze SLOWA moga zabic lub Uleczyc.

  Nie dajmy sobie narzucic Nowmomowe. Nie dajmy sobie narzucic porozumiewanie sie, wymiane pogladow w formie poprawnosci politycznej, ktora ZAKLAMUJE PRAWDZIWY OBRAZ, oslabia PRAWDE lub ja calkowicie eliminuje z Intencji WYPOWIEDZI.

  Kto jest Gruby , ten gest Grubas
  Kto zabil i nie przyznal ze jest winien – jest ZABOJCA
  Kto Ukradl a nie zwrocil jest ZLODZIEJEM
  Kto oszukal a nie przyznal sie do oszustwa jest OSZUSTEM

  Doszukiwanie sie przyczyn zlego dzialania i na sile usprawiedliwianie tych ludzi jest Bezbozne, jest wchodzeniem w kompetencje samego Boga, ktorym czlowiek NIE jest.

  Zostawmy Panu Bogu Osad, czy Ktos zrobil cos Zlego Intencjonalnie czy nie. MY TU NA ZIEMI Mamy w obowiazku OCENIAC i SADZIC Ludzkie w tym wlasne CZYNY

  I na podstawie tych osadow opartych o Prawde – DZIALAC

  Jezlei tego zaniechamy i poddamy sie terrorowi poprawnosci politycznej i korrect wymowy – To Sami Sobie Szykujemy Smierc

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie JO,
  Nie ma złodziei. Są osoby o alternatywnym podejściu do pojęcia własności.
  Nie ma oszustów. Są osoby, których nie ograniczają pęta ciasno rozumianej „prawdy”.

 4. wet3 said

  Co tu duzo gadac. Strzal w 10tke! To jest DYKTATURA, a nie, jak glosi tytul – zblizajaca sie dyktatura!

 5. JO said

  To jest Dyktatura Herezji!

 6. marta15 said

  nie ma tez heretykow, sa tylko” osoby pojmujace Boga i dogmaty KK inaczej”.

Sorry, the comment form is closed at this time.