Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

8 mln zł na ranking toalet w pociągach

Posted by Marucha w dniu 2012-11-30 (Piątek)

8 mln zł na ranking toalet w pociągach - niezalezna.pl

(foto. Marcin Pegaz/Gazeta Polska)

Podczas gdy polska kolej znajduje się w głębokiej zapaści, a Przewozom Regionalnym grozi upadek, PKP wydaje 8 mln zł na doradztwo firm konsultingowych. Z tajnych raportów, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie”, wynika, że na brak poczucia bezpieczeństwa pasażerów największy wpływ mają… brudne toalety.

„Codzienna” dotarła do raportu badania wykonanego przez MillwardBrown SMG/KRC. Naukowcy wykazali w nim, że winne złego postrzegania PKP są… brudne toalety.

– Spodziewałem się, że wnioski firm konsultingowych nie będą odkrywcze. Polskie Koleje Państwowe wydają bardzo dużo pieniędzy na działalność doradczą. Zwracamy na to uwagę panu premierowi w naszym liście otwartym. Patrząc na stan polskich kolei, uważam, że warto byłoby oszczędzać pieniądze – mówi „Codziennej” Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

„Negatywna ocena usług świadczonych przez PKP wynika m.in. z deficytów w poziomie serwisu, które zaburzają poczucie bezpieczeństwa. Sprawiają, że podróż staje się wyzwaniem i towarzyszy jej stres. Deficyty na poziomie poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że niemożliwa staje się realizacja potrzeb z wyższego poziomu” – twierdzą w podsumowaniu badania eksperci.

70-stronicowy raport koncentruje się głównie na problemie toalet w pociągach, uznając, że ich stan blokuje realizowanie podstawowych potrzeb fizjologicznych. W raporcie znalazły się relacje respondentów o stanie toalet: „Ja to otwieram sobie drzwi chusteczką, żeby nie dotknąć klamki, bo jak pomyślę o ludziach, którzy tam byli i na pewno nie umyli rąk, bo tego mydła nikt nie dotknie…”.

Kolejarze na raporcie nie zostawiają suchej nitki. – PKP często korzysta z usług różnego rodzaju doradztwa. Myślę, że społeczeństwo może być w stanie zaakceptować tę masę doradców i menedżerów, ale ich działalności nikt nie jest zdolny kontrolować. Nie wiadomo, do czego ma to prowadzić i jak można ich rozliczać – mówi „Codziennej” Leszek Miętek.

Wtóruje mu Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. – Na nasze nieszczęście stało się tak, że koleją zaczęli zarządzać menedżerowie, a nie kolejarze. Oni nie rozumieją istoty kolei. Ci ludzie, zanim przyszli do PKP, byli analitykami w bankach i prywatnych korporacjach. Nie czują tematu, dlatego zajmują się jedynie tabelkami i analizami, które niczego nie wnoszą – mówi.

 I bez zlecania tego firmom doradczym oraz konsultingowym widać, jaki jest stan kolei w Polsce. Żeby wykonać taką diagnozę, wystarczy zapytać kolejarza i przejechać się pociągiem. To są rzeczy oczywiste. Wszyscy nowi zarządzający, którzy przyszli z firm prywatnych, na chwilę zatrzymają się na kolei, następnie doprowadzą ją do upadku i uciekną, a my, kolejarze, zostaniemy – twierdzi przewodniczący.

Solidarność rozpoczęła referendum w sprawie przyszłego strajku, które potrwa do 10 grudnia. – Jeżeli kolejarze opowiedzą się za strajkiem, komitet strajkowy na niego się zdecyduje. Musimy szanować wolę większości – twierdzi Grymel.

http://niezalezna.pl

Komentarze 4 do “8 mln zł na ranking toalet w pociągach”

 1. Pokręć said

  Das ist ja krank! Cyrk na kółkach od lokomotywy. Każdy kierownik pociągu jest w stanie w ramach swoich obowiązków zajrzeć do klopa przy obchodzie składu i stwierdzić czystość toalety a zarząd musi za to zapłacić górę pieniędzy firmie konsultingowej. Przecież to wie każdy, kto przejechał się choć raz pociągiem – syf. I musi być syf, bo ponieważ nasze koleje mają taki wspaniały stan torowiska, że nie idzie trafić sikiem do muszli w czasie jazdy a usiąść się nie da, bo deska zasikana kompletnie…

 2. Konsultant said

  Jestem konsultantem z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.
  W ramach prac konsultingowych, na których zarobiłem 200 tys. dolarów, wykonałem opracowanie, w którym udowadniam, że jeśli kolejowego sracza się nie wyczyści, to zasychają na nim gówna i potem coraz trudniej jest je odskrobać.

 3. Kar said

  ..wynika, że na brak poczucia bezpieczeństwa pasażerów największy wpływ mają… brudne toalety

  trzeba winic tez pasazerow za brak prostej kultury…za zalatwianie potrzeby fizjologicznej obok sedesa zamiast do..co czesto ma miejsce na pokladzie polskiej kolei. Toalety przy autobahan tez upstrzone lasem kaktusow przez ziomali..zajace tego nie robia, prawda?

 4. Sowa said

  @Kar: tzw. brak kultury jest bardzo charakterystyczny dla tych czasów. Rozmowa z rękami w kieszeniach, z gumą do żucia w gębie. Ja takich „partnerów” do rozmowy staram się unikac, albo mówić im, co myślę o takim zachowaniu. Pomaga.

Sorry, the comment form is closed at this time.