Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Czy warto poddawać się masowo…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  Krzysztof M o Czy warto poddawać się masowo…
  JerzyS o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  NICK o Szokująca analiza krwi na żywo…
  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Trybunał w Hadze: winni są tylko Serbowie

Posted by Marucha w dniu 2012-11-30 (Piątek)

ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych na obszarze dawnej Jugosławii w Hadze przedstawił niestety kolejny dowód na to, że jest jedynie farsą sprawiedliwości i narzędziem utrzymywania poprawnej politycznie, jedynie słusznej wersji historii, wedle której w trwającym w latach 1992-95 i 1998-99 krwawych walkach na terytorium byłej Jugosławii jedynymi oprawcami byli Serbowie, a jedynymi ofiarami, niewinnymi i bezsilnymi wobec serbskiego barbarzyństwa – Albańczycy, Bośniacy, Chorwaci, czyli wszyscy dookoła.

Po raz kolejny okazało się, że międzynarodowe sądy i trybunały skazywać mogą jedynie przywódców serbskich, a uniewinniać – wszystkich innych.

29 listopada sędziowie międzynarodowego trybunału orzekli, że były premier Kosowa, Ramush Haradinaj, jest niewinny zbrodni przeciwko ludzkości, jaką było wypędzanie Serbów z Kosowa podczas walk 1998 r. Uniewinnieni i zwolnieni zostali także dwaj bezpośredni podwładni Haradinaja (prokurator haskiego trybunału żądał dla wszystkich co najmniej 20 lat więzienia).

Były premier Kosowa w 2005 r. musiał ustąpić ze stanowiska w związku z oskarżeniem o zbrodnie przeciwko ludzkości. W procesie pierwszej instancji w 2008 r. nie został skazany (podczas procesu świadkowie oskarżenia mieli być zastraszani, by nie składali zeznań), teraz został uniewinniony.

Dla kosowskich Albańczyków Haradinaj jest narodowym bohaterem. Dla Serbów – zbrodniarzem wojennym, odpowiedzialnym za wypędzanie Serbów z Kosowa, a także przewożenia ich do Albanii i handel „żywym towarem”, czyli usuwaniu ludności wypędzonej organów wewnętrznych (sprawę bada m. in. Human Rights Watch i unijna misja EULEX, a w grudniu 2010 na forum Rady Europy przedstawiony został raport na temat zbrodni przeciwko ludzkości Armii Wyzwolenia Kosowa (UÇK).

Ramush Haradinaj od końca lat 80-tych żył w Szwajcarii, gdzie prowadził tułaczy tryb życia, a na życie zarabiał między innymi jako ochroniarz i dyskotekowy „bramkarz”. W Szwajcarii jeszcze przyłączył się on do organizacji LPK, poprzedniczki UÇK, której celem była zbrojna walka o oderwanie Kosowa od Serbii. Kiedy w marcu 1997 r. splądrowano w Albanii magazyny armii, i miliony sztuk broni znalazły się na wolnym rynku, Haradinaj nielegalnie przedostał się do Albanii i rozpoczął skupywanie broni dla przyszłej Armii Wyzwolenia Kosowa. W latach 1997-98 Haradinaj buduje albańską partyzantkę w Kosowie, prowadzi walkę z regularnymi oddziałami serbskimi, korzystając z wywiadowczej (i zapewne także materialnej) pomocy USA.

Po wojnie został zastępcą komendanta Korpusu Ochrony Kosowa (TMK), organizacji powstałej po UÇK (w zamyśle zachodu – jako cywilne jednostki ratownicze podczas klęsk żywiołowych, w zamyśle kosowskich Albańczyków – jako zalążek albańskiej armii w Kosowie), w której schronienie znalazło wielu byłych bojowników UÇK. Potem rozpoczął karierę polityczną, która w r. 2004 doprowadziła go do fotela premiera Kosowa.

Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii wniósł w 2005 r. oskarżenie przeciwko Haradinajowi o ciężkie zbrodnie wobec serbskiej ludności cywilnej, zarówno bezpośrednio popełnione, jak i nakazane podwładnym. Pomiędzy marcem a październikiem 1998 miał on dopuścić się czystek etnicznych na Serbach, wypędzeń, tortur, gwałtów, bezprawnych zatrzymań, rabunków, porwań i morderstw. Celem tych działań było opanowanie przez kosowskich Albańczyków regionu Dukagjin w zachodnim Kosowie, na pograniczu z Albanią. Zarówno w r. 2008, jak i obecnie, Haradinaj i jego podwładni zostali jednak uniewinnieni.

Tymczasem niemieckie źródła wywiadowcze, a za nimi prasa szwajcarska, informowały już w 2005 r. o mafijnych powiązaniach i bezpośrednim zaangażowaniu w przestępczość zorganizowaną liczącego ok. 100 osób rodzinnego klanu Haradinaja. Mowa jest zarówno o działalności zbrojnej, politycznej, jak i czysto kryminalnej – w tym o tak typowych dla Kosowa i Albanii dziedzinach, jak nielegalny handel i przemyt broni, narkotyków czy organów ludzkich, pranie brudnych pieniędzy, porwania i zabójstwa czy zmuszanie do prostytucji. Grupie Haradinaja zarzucono też kontrolę nad lokalnymi organami władzy.

Międzynarodowe Siły Pokojowe NATO KFOR w swych dokumentach klan Haradinaja określały dosłownie jako „najpotężniejszą organizację kryminalną” w regionie. Haradinaj miał także kontrolować rozprowadzanie międzynarodowej pomocy humanitarnej i wykorzystywać ją jako instrument sprawowania władzy.

Według niemieckich informacji prasowych, trzy główne „branże” sterowanego przez Haradinaja klanu to przemyt papierosów, nielegalny handel paliwami i wymuszanie okupów i haraczy. Z kolei informacje z USA mówią o handlu bronią, narkotykami, kradzionymi samochodami i „żywym towarem” (w tym „sprzedaż” kobiet i zmuszaniu do prostytucji w Europie). Agencja Wywiadu ONZ (Central Intelligence Unit) z kolei mówi o handlu narkotykami i walkach klanowych z innymi albańskimi rodzinami w Kosowie. W każdym bądź razie, jeden z braci Haradinaja skazany został w 2002 r. przez trybunał ONZ w Kosowie na karę 5 lat (sic!) pozbawienia wolności za udział w porwaniu i zabójstwie 4 kosowskich Albańczyków (należących do rywalizującej z UÇK formacji zbrojnej kosowskich Albańczyków); kolejny w 2005 r. zastrzelony został w Kosowie – według danych ONZ podczas walk mafijnych pomiędzy rywalizującymi klanami kosowskich Albańczyków.

Mamy więc kolejny, typowy przykład międzynarodowej farsy sądowej, jaką jest ONZ-owski trybunał, który równie dobrze mógłby nosić nazwę sądu zemsty na prawosławnych Serbach i uniewinniania muzułmanów, choćby niewiadomo jak potwornych zbrodni by się nie dopuścili (z czystkami etnicznymi, ludobójstwem, handlem ludzkimi narkotykami, bronią i organami oraz sprzedaży porwanych kobiet do prostytucji w Europie zachodniej włącznie). Dopiero w listopadzie 2011 r. Trybunał w Hadze uniewinnił chorwackich generałów A. Gotovinę i M. Markaca, w pierwszej instancji skazanych na 18 i 24 lat więzienia za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione na Serbach. W 2008 r. uniewinniony został oskarżony o zbrodnie wojenne na Serbach N. Orić, sośniański komendant w Srebrenicy w latach 1992-95.

W 2007 r. uniewinniony w Hadze został kosowski Albańczyk F. Limaj, oskarżony o zbrodnie wojenne i czystki etniczne na kosowskich Serbach w latach 1998-99. W 2005 r. chorwacki generał albańskiego pochodzenia, Rahim Ademi, oskarżony przez Trybunał Karny dla byłej Jugosławii o czystki etniczne na Serbach, wydany został przez Hagę do swojego kraju, gdzie oczywiście został uniewinniony. Za to wśród skazanych na dożywocie i wyroki ponad 30-letnie mamy niemalże wyłącznie dowódców serbskich. Krótko mówiąc – na każdego Serba znajdzie się paragraf, świadek i dowód, i wyrok zapadnie. A bośniacki Chorwat, kosowski Albańczyk, muzułmanin z Bośni czy Albanii może palić, gwałcić, rabować, mordować – oczywiście Serbów. I tak zostanie uniewinniony. W imię fałszywej ideologii i politycznej poprawności, w imię wątpliwych interesów USA czy Niemiec.

Michał Soska
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 6 do “Trybunał w Hadze: winni są tylko Serbowie”

 1. Boryna said

  czyli ciąg dalszy polityki Hitlera.

 2. Teresa said

  ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych na obszarze dawnej Jugosławii w Hadze sklada sie z zydow. Kiedys mialam okazje poznac kanadyjska zydowke, ktora zasiadala w tym trybunale. Co ciekawe nie wygladala na zydowke. Ona brala udzial w procesie Slobodana Miloševića – prezydenta Serbi, ktorego ostatecznie zamordowano w celi.

 3. Fran SA said

  Powtarzam, jak w poprzednm wpisie: Ten Trybunal byl zorganizowany wylacznie przeciwko Serbom.
  Serbowie w czasie wojny waczyli z hitlerowcami i pewnie dlatego Niemcy im tego nie chca zapomniec.
  Hitlerowi marzyla sie ‚zjednoczona Europa’ i obiecal i Chorwatom i mulmanom niezalezne panstwa.
  Niemcy zreszta zezuja na Balkany od dawna i od dawna chcieli miec kontrole nad calym polwyspem o bardzo strategicznym znaczenu. Kosowo ma wszystkie bogactwa naturalne i jest to bardzo lakomy kasek i dla pani ALbraight i dla handlarzy narkotykami z Afganistanu. Dobrze tez sie handluje nerkami i bronia.
  Za te wszystkie bezecenstwa, zmaltretowanie Balkan, zniszczenie ponad 400 zabytkowych cerkwi, za zbombardowanie i Belgradu i Prisztiny , szpitala w Niszu i przepedzanie Serbow i Bosniakow ze swoich domow, wymordowanie ludnosci cywilnej, klamstwo Srebrenicy – za to wszystko placa zupelnie niewinni Serbowie.
  Zaden, ale to zaden z przywodcow serbskich – nie byl Serbem!

  I tylko podreczniki do historii beda dalej opowiadac … legendy o falszywych bohaterach.

 4. Teresa said

  „..Niemcy zreszta zezuja na Balkany od dawna i od dawna chcieli miec kontrole nad calym polwyspem o bardzo strategicznym znaczenu.”
  Zgadzam sie, Niemcy na dlugo przed tym jak Grecja zostala czlonkiem UE, realizowali plan opanowania tego kraju.

 5. Michał said

  Ad 4

  Polecam ksiazke: Piotr Bein: NATO na Bałkanach

 6. Fran SA said

  A ja polecam ksiazke francuskiego historyka Adama Zamojskiego pt. Holy Madness.
  Nie wiem czy jest przetlumaczona na j. polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.