Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydowskie stowarzyszenia ganią Polskę za “brak reprywatyzacji”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-30 (Piątek)

Jest pilna potrzeba, by zaspokoić roszczenia ofiar Holokaustu i ich spadkobierców – powiedział Ronald Lauder, szef World Jewish Restitution Organisation (Światowej Organizacji Żydowskiej ds. Restytucji Mienia) – podaje france24.com.
[Taka potrzeba istnieje, zwłaszcza, że w miarę upływu czasu liczba ofiar Holocaustu nie maleje, ale rośnie w postępie geometrycznym. Jako ofiary należy bowiem traktować również tych, którzy się nigdy nie urodzili skutkiem śmierci potencjalnych rodziców, następnie tych, którzy się nie urodzili ponieważ ich rodzice się nie urodzili itd. ad infinitum. – admin]

Lauder wskazał Polskę, Łotwę i Rumunię, jako te państwa, które ociągają się ze zwrotem mienia. Oświadczył także, że jest zdumiony tym, iż “władze w Warszawie odmawiają przegłosowania jakiejkolwiek ustawy reprywatyzacyjnej.”

Wartość nieruchomości, które w Polsce powinny zostać zwrócone prawowitym właścicielom szacuje się na 65-70 mld zł. Te należące wcześniej do obywateli polskich pochodzenia żydowskiego to ok. 17 proc. całości (warte ok. 12 mld zł)

Więcej: http://www.france24.com/en/20121128-jewish-groups-urge-east-europe-return-seized-assets

KOMENTARZ BIBUŁY:

Każdy prawowity właściciel utraconego czy odebranego majątku powinien dostać zwrot swojej własności i z tym żaden żydowski właściciel nigdy nie miał żadnego kłopotu w Polsce w ciągu ostatnich lat. Natomiast żądania samozwańczych reprezentantów grup żydowskich czy jakichś “ofiar holokaustu” nie mają z tą prawną procedurą nic wspólnego lecz są bezczelnym szantażem – takim samym, jaki ci żydowscy szantażyści zastosowali wobec np. Szwajcarii i innych krajów.

Ponadto, Polska w latach 1948-1971 wypłaciła już wszystkie odszkodowania żydowskim emigrantom, którzy opuścili Polską udając się do USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Francji, itp. Wypłaciła, lecz władze jakoś “zapomniały” dokonać stosownych wpisów w księgach wieczystych i wielu z nich sprytnie próbuje dochodzić ponownego “odszkodoania”.

Za: http://aleksanderpinski.nowyekran.pl

http://www.bibula.com/?p=64248

Komentarzy 14 do “Żydowskie stowarzyszenia ganią Polskę za “brak reprywatyzacji””

 1. Ość said

  Nie dajmy się nabierać żydowskim złodziejom na żaden holokaust. Holokaust to oni urządzili nam. Nie-żydom i nam powinni za to zapłacić. Wszystko jest między innymi opisane w książce Douglasa Reeda pt. „kontrowersja syjonu”, którą niedawno czytałam i można ją znaleźć w internecie. Oni w obozach najlepiej się sprawdzali w roli zbrodniarzy i kapo a nie ofiar. Hitlerowski nazizm=komunizm. Ten sam ŁEB to wymyślił.
  .

 2. Kronikarz said

  Hitler był za mało skuteczny.

 3. Rysio said

  Na zdjęciu powyżej, są zdaje się ortodoksyjni żydzi, którzy z syjonistami nie mają nic wspólnego.

  Czy to celowa zmyła Panie Gajowy?

  Ja tam ich nie rozrozniam – admin

 4. Joe said

  Tylko naglasnianie i przedstawianie dowodow na historie zlota z obozow hitlerowsich,przywiezionego przez Niemcow do Argentyny.A potem przez zone prezydenta Perona slynna Evite,przywiezionego do do Nowego Jorku i zdeponowanego w zydowskich bankach.Mozna obalic” goraczke odszkodowan”.Ich dzieci i wnuki musza dowiedziec sie prawdy.A potem mozna dyskutowac z innymi.

 5. p.e.1984 said

  Uwłaszczać na majątku narodowym aż kamień na kamieniu nie zostanie

  O reprywatyzacyjnym amoku i jego beneficjentach – oraz tych, którzy za to płacą

  Motto:
  Nic nikomu się nie należy
  B. Wolniewicz

  W III RP od 1989r trwa proces uwłaszczania się na majątku narodowym różnych grup. Jedną z nich są wszelakiej maści “spadkobiercy”:
  Ogród Saski – Zamoyscy
  Szczawnica – “spadkobiercy”
  Wilanów – “spadkobiercy”
  Ta lista to przecież nawet nie promil tego, co się w Polsce dzieje – półlegalnie (link) i zupełnie nielegalnie. Postawa polskich władz otworzyła drogę dzieciom i wnukom panów Helmutów, Heinzów, Hermanów i Fritzów – do upominania się o majątek ojców i dziadów, który im “komuniści” “bezprawnie” zabrali w Breslau, Danzig und Stettin albo innym Westpommern czy Oberschlesien.(…)

 6. 25godzina said

  O żydowskich malwersacjach przy komercjalizacji ofiar holokaustu i historii „roszczeń” wobec Polski:

 7. syzyf said

 8. koala said

  http://www.meattradenewsdaily.co.uk/news/281112/poland___these_evil_people_march__million_jews_to_death_camps_god_forgive_them.aspx
  Marny ze mnie tlumacz, moze kto inny sie pokusi?

  Tego gnoju nie warto tłumaczyć. Żydowskie fekalia. – admin

 9. 25godzina said

  @7

  Ani Adolf Hitler, ani Józef Stalin nigdy na nikogo by nie napadli, nie podnieśliby ręki na Europę, jest tożsamość i historię, na jej elity gdyby nie pieniądze Lichwy.

  Banki i bankierzy. Czemu do nich żadne Żyd nie zgłasza żadnych pretensji? Bo sami siebie by musieli oskarżać?

  Proceder trwa dalej, bo w latach 1939-45 nie wszystkie cele osiągnięto.

 10. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 11. adrada said

  Popieram kronikarza . HITLER BYL ZA MALO SKUTECZNY .

  Czy wymordował za mało Polaków? – admin

 12. antka kobity szwagra brat said

  Rocznica ważniejsza od bitwy grunwaldzkiej….

  ….” problem roszczeń został rozwiązany____ raz na zawsze____ i to już 50 lat temu!!…..

  …Naszą rzeczą, rzeczą polskich środowisk patriotycznych jest przypomnieć o____________ Umowie z 16 lipca 1960 r_______

  … „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”….

  https://marucha.wordpress.com/2010/06/28/rocznica-wazniejsza-od-grunwaldzkiej/

  ….syjoniści – wypierdalać z tego kraju!!…

 13. Rysio said

  re 3. „….Ja tam ich nie rozróżniam – admin…”

  No to Gajowy jest w tej samej grupie jak taki jeden burak amerykański, którego słuchałem w radiu.

  Gadali o Iraku – no i ten matoł amerykański coś tam zaczął pieprzyć od rzeczy.

  Na to

  reporter: Panie przecież to nie Iraq to Iran.
  burak: Iraq, Iran – a co to za różnica?

  😉

  Pan Rysio niech tam sobie rozróżnia Żydów, zwłaszcza zaś dobrych od złych. Powodzenia. – admin

 14. qqryq said

  Stanisław Żółtek o umowach indemnizacyjnych ukrywanych przed Polakami 1-4Sorry, the comment form is closed at this time.