Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

ABW dręczy licealistów

Posted by Marucha w dniu 2012-12-01 (Sobota)

Policja, strasząc i grożąc, przesłuchuje sześciu licealistów z Krakowa. Chodzi o sprawę Brunona K. Funkcjonariusze ABW przy pomocy Straży Granicznej interweniowali w szkole, do której chodzą chłopcy, i przeszukali mieszkania ich rodziców.

Aparat państwa zaangażował przeciwko licealistom ABW m.in. po to, by zadać im pytanie, czy armia Andersa mogła wyzwolić Polskę (FOT. PAP J. TURCZYK)

Aparat państwa zaangażował przeciwko licealistom ABW m.in. po to, by zadać im pytanie, czy armia Andersa mogła wyzwolić Polskę (FOT. PAP J. TURCZYK)

Chłopcy mają po 17 i 18 lat. Akcja rozkręciła się po anonimowym donosie, w którym ktoś oskarżył ich, że mają związki z Brunonem K.
– Oskarżono nas w tym e-mailu o posiadanie materiałów wybuchowych, broni i planu wysadzenia w powietrze Dworca PKS w Krakowie – relacjonuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jeden z zatrzymanych licealistów. Michał Cieślawski, założyciel grupy Młodzi Narodowych Sił Zbrojnych i jej lider, zapewnia, że żadnego Brunona K. nie zna i nie ma zamiaru zawierać z nim znajomości.

– Kompletnie odcinamy się od tego rodzaju planów i idei – podkreśla. – Była to błędna informacja. Absurdalna nawet – mówi jeden ze świadków policyjnej interwencji. Dyrekcja szkoły o sprawie milczy i nie chce się oficjalnie wypowiadać na ten temat. Jest jednak wyraźnie skonfundowana najściem służb specjalnych. Nauczycieli zobowiązano do milczenia i nieinformowania mediów. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że sprawę traktują jako wyjaśnioną, a sama interwencja policji i ABW w żadnej mierze nie zaszkodzi chłopcom ani nie wpłynie na ich oceny z zachowania. Tak się zresztą składa, że nękani przez policję licealiści uczą się świetnie, regularnie uczęszczają na lekcje i mają znakomitą opinię w szkole.

– Aktywni, zainteresowani historią, rozsądni – mówi „Naszemu Dziennikowi” jeden z nauczycieli. Jego zdaniem, podejrzenie, że chłopcy mogli być przez kogoś inspirowani, jest całkiem nietrafione. To taka grupa działająca na zasadzie postharcerskiej. Nie było wśród nich żadnych skinheadów, chuliganów ze stadionów, nie mieli żadnych związków z jakimiś skrajnymi organizacjami.

Krakowska policja nie chce w żaden sposób komentować sprawy i odsyła do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. A tam jak zwykle nie można uzyskać żadnej informacji.

„Czy armia Andersa mogła wyzwolić Polskę?”

Jak wyglądało najście tajnych służb i policji na mieszkania rodziców chłopców? 22 listopada funkcjonariusze policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pojawili się w jednym z krakowskich liceów, zażądali od dyrekcji szkoły spotkania z sześcioosobową grupą uczniów. Wypytywali ich o poglądy polityczne, opinie na temat Unii Europejskiej i NATO. Potem chłopców przewieziono do komendy miejskiej.

– Doprowadzili nas niczym kryminalistów pod eskortą kilku policjantów do osobnych pokoi i zaczęli rozpytywać – relacjonuje Michał Cieślawski. – Pytania były najróżniejsze. Od „Co Pan lubi jeść?” do „Czy armia gen. Andersa miała możliwość wyzwolenia Polski?”. Ale oczywiście również takie, czy miałem jakiekolwiek powiązania z Brunonem K. lub czy interesuję się materiałami wybuchowymi – relacjonuje chłopak. Funkcjonariusze pytali także, czy ich organizacja jest związana z „faszystowską organizacją Młodzież Wszechpolska”. Sugerowali, że prowadzona przez nich działalność „ma wszelkie znamiona działalności terrorystycznej”, za co grozi nawet do 8 lat więzienia.

Licealiści nie są zbyt wylewni w relacjonowaniu całej sprawy. Musieli jednak tłumaczyć, że nie są żadną organizacją terrorystyczną, odcinają się od opinii głoszonych przez Brunona K., który chciał podobno wysadzić w powietrze Sejm, premiera i prezydenta.

W mieszkaniach uczniów przeprowadzono rewizję. Oczywiście żadnej broni i materiałów wybuchowych nikt nie znalazł. W domu jednego z chłopców funkcjonariusze wyszperali łuski od Mausera, które dostał od członków grupy rekonstrukcji historycznej. – Jeden z przeszukujących dom funkcjonariuszy próbował straszyć, że być może jest to ładunek wybuchowy i będzie trzeba ewakuować całą kamienicę – relacjonuje licealista.

Jak wyglądała „terrorystyczna” działalność Młodych NSZ, którą zainteresowała się ABW i policja? Relacje można zaleźć w internecie. Jak sami mówią, „ubrani w wojskowe stroje maskujące, z replikami uzbrojenia, wymaszerowaliśmy na pierwsze ćwiczenia terenowe. Zajęcia rozpoczęliśmy kilkoma podstawowymi zagadnieniami z musztry; jak trzymać broń, jak formować szereg etc. Po tym zajęcia taktyczne, przeczesywanie lasu tyralierą itp. Po ćwiczeniach w lesie wyszliśmy na wolną przestrzeń, gdzie najpierw ćwicząc atakowanie określonej pozycji – zdobywanie wzgórza, przez podstawy samoobrony, przeszliśmy ponownie do podstaw musztry”.

Sprawa jest na tyle niepokojąca, że Krzysztof Bosak ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaproponował licealistom pomoc prawną.

– Albo jest to wykonanie jakiegoś politycznego zamówienia, po to by przetrzepać środowisko narodowców, albo jest to jakiś fatalny błąd instytucji mundurowych, które kilku młodych chłopaków zaangażowanych w działalność w istocie nie różniącą się od tego, co robią ludzie jeżdżący na paintball, potraktowano jak członków grup przestępczości zorganizowanej – komentuje. W jego ocenie, sprawę powinno wyjaśnić postępowanie. W samej policji i nie tylko.

Licealiści tłumaczą, że są pasjonatami historii, zawiązali grupę z inicjatywy krakowskich kombatantów ze środowiska Narodowych Sił Zbrojnych i zgodnie z decyzją kpt. Konstantego Kopfa podlegają Zarządowi Głównemu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Organizacja działa od kilku miesięcy. Na razie należy do niej około 15 osób. Swoją działalność, wzorowaną na Związku Strzeleckim, chcieli rozszerzyć na całą Polskę. Różnica miała polegać na tym, że w miejscu idei piłsudczykowskich i czynu niepodległościowego chcieli propagować idee Narodowych Sił Zbrojnych.

„Propagujemy ideę NSZ, pracę na rzecz dobra wspólnego, tradycje NSZ. Kształcimy kandydatów w zakresie etyki osobistej i postawy patriotycznej” – zadeklarowali licealiści. Prowadzili otwarte zbiórki rekrutacyjne. Celem organizacji według oficjalnych założeń, które można znaleźć m.in. w internecie wraz z adresami e-mailowymi i numerami telefonów, jest „edukacja pod względem patriotycznym, manualnym i sprawnościowym oraz integracja ze Związkiem Żołnierzy NSZ”. Idea miała pomóc szybko odchodzącym kombatantom ze Związku podtrzymać „tak potrzebny w dzisiejszych czasach przedwojenny etos”. Kadrę szkoleniową organizacji mieli stanowić członkowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Maciej Walaszczyk
http://naszdziennik.pl

Niech się ABW weźmie jeszcze za przedszkolaków, bawiących się plastykowymi żołnierzykami. Na pewno wyrosną z nich terroryści i „faszyści”.
Swoją drogą, gdy obserwujemy postępy „młodej polskiej demokracji”, coraz więcej sympatii nabieramy do faszyzmu, którego troglodyci z ABW nie odróżniają od nazizmu.
Admin.

Komentarze 24 do “ABW dręczy licealistów”

 1. Niedaleko said

  „Chłopcy mają po 17 i 18 lat. Akcja rozkręciła się po anonimowym donosie, w którym ktoś oskarżył ich, że mają związki z Brunonem K.”

  Przykrywka teraz to albo „kibol” albo „sympatyk „Brunnona K.”. Kiedyś przychodzili mając czerwony kolor, dzisiaj jest to czarny. Jeden i drugi symbolizuje śmierć. Przynajmniej Niemiecka policja miała sens przybrać zielony kolor co ma uspakajający efekt.

  Donosiciel to pewnie tw. Bolek ?

 2. Pokręć said

  W ogóle nalezy przyjąc zasadę, że policji, sądom ani urzędnikom nie odpowiada się na pytania o poglądy. jakiekolwiek – polityczne, społeczne, czy poglądy na sadzenie pietruszki. Pytania o poglądy ze strony mili… znaczy – policji źle mi się kojarzą. Za kilka dni będą za poglądy wsadzać do więzień. Normalka, historia kołem się toczy. A niektórych nim łamie.

 3. Nemo said

  A ja powiem tylko,że piękna idea przyświeca tym młodym ludziom; dzięki nim może Polska nie zginie…

 4. Weterynarz said

  Psy koszernego pana antynarodowo wytresowane i wyszczekane. Zawsze policja się hańbiła. A mieli w założeniach dbać o bezpieczeństwo Polaków chronić ich przed przestępcami, a oni bronią bandytów politycznych – likwidatorów państwa polskiego. Wszyscy do uśpienia!!!

 5. JO said

  ad.3. Czy Moze Pan zmienic NICKA. W Polsce nazwa „weterynarz” jest nazwa pejoratywna, ublizajaca temu pieknemu zawodowi.

  Czlowiek o profesji lekarskiej zajmujacy sie leczeniem zwierzat ma tytul Lekarza i to Weterynarii.

  Zaden Lekarz Weterynarii na poziomie nie nazwie siebie „weterynarzem”………

 6. 25godzina said

  Po prostu to jest przeciwnik na ich poziomie. Podobno żeby zrobić oficera ABW wystarczy wziąć dmuchaną lalkę z seksszopu i wypełnić ją zawartością szambodżeta.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Muszę powiedzieć, że pierwsze słyszę. Co ma być pejoratywnego w starej nazwie „weterynarz”?
  W niemieckim mamy Veterinär (stąd polskie określenie), w ang. veterinarian. Nazwa ta pochodzi z francuskiego vétérinaire, a ten wyraz z kolei z późnołacińskiego veterinarius – ‚mający do czynienia z bydłem’.
  Oczywiście weterynaria to jedna z trzech gałęzi nauk lekarskich, obok medycyny i stomatologii.

 8. JO said

  ad.7. Tradycja, ktorej lepiej nie zmieniac z szacunkiem odnosci sie do nazwy lekarz weterynarii, do ktorego zwracamy sie przez Panie Doktorze a nie Panie Weterynarzu, jak Piekarzu, Murazu.

  Lekarz Weterynarii jest osoba Publicznego Zaufania.

  Wymagajmy By NIM BYL, ale jezeli nie chcecie Panstwo by nim Byl, by NIE BYL Autorytetem, tylko maszynka do ograbiania WAS, Oszukiwania w mysl folozofii Talmudycznej Konsumpcji, to NAZYWAJCIE Lekarza Weterynarii …arzem.

  On wowczas bez Skrupulow bedzie z was wyciska tyle ile wlezie i bedzie mial w Du..e Was i wasze zwierzaki.

 9. JO said

  na zachodzie do lekarzy ludzkich mowie sie po imieniu….:)

  i oni bez sktupulow robia skrobanke.

  „Jak sobie poscielesz tak sie wyspisz”
  „jak wymagasz, tak masz”
  „nie szanujac hierarchii autorytetu, nie bedziesz szanowany”
  ..w zasadzie do Ksiedz dzis mowi sie „Franek” a nie „Ojcze”…wiec nie dziwie sie skad To Pytanie…

 10. Rysio said

  JO – z całym szacunkiem, ale przeginasz pałę.

  😦

 11. Rysio said

  re 4. Weterynarz – za ten piękny wpis, masz u mnie duży plus.

  „Psy koszernego Pana” w kostiumach państwowych.

  Ech, przepiękna jest nasza Polszczyzna.

  🙂

 12. Zerohero said

  zażądali od dyrekcji szkoły spotkania z sześcioosobową grupą uczniów. Wypytywali ich o poglądy polityczne, opinie na temat Unii Europejskiej i NATO. Potem chłopców przewieziono do komendy miejskiej.

  Obowiązkiem każdego Polaka jest kochać NATO i Unię Europejską. Dla „zachodu” Polska z jej gospodarką i ludnością jest podbitą prowincją. Mimo to sporo jest głosów, że to Moskwa tu rządzi, no…może do spółki z Niemcami. To głupota czy hasbara?

 13. Zerohero said

  Re 4, 11

  O przepraszam. Kiedyś na uliczce osiedlowej spisali mnie bo przechodziłem nie po pasach. Od razu poczułem się dopieszczony i ochroniony.

  Cieszy też, że Straż Miejsa – bracia młodsi policji – zwalaczają mafię babć handlujących czosnkiem. Proszę zobaczyć jak wygląda zniewolenie w reżimie chińśkim:

  http://raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl/2011/08/31/niech-zyje-wolnosc-niech-zyje-swoboda/#comments

  co za nieporządek, co za anarchia!

 14. Zerohero said

  Tak się zresztą składa, że nękani przez policję licealiści uczą się świetnie, regularnie uczęszczają na lekcje i mają znakomitą opinię w szkole.

  Tym gorzej! Tym gorzej! Tacy są niebezpieczni.

 15. Mati Rani said

  Na to mozna popatrzec jeszcze dalej. Otóz tresowanie spoleczne ( jak juz o psach mowa ) ma aspekt pokazania, ze Pan/Pañstwo/Rezym wszystko moze, np. wsadzic do aresztu bez dowodów, przesluchiwac, przetrzymywac, decydowac – finalnie – o zyciu lub smierci obywatela i to bez ponoszenia odpowiedzialnosci za pomylki czy ekscesy bo usprawiedliwione jest to bezprawie przez obrone spoleczenstwa przed „zagrozeniem” i jest bez apelacji.
  W socjotechnice jest to stosowane, ongis spontanicznie – rozwalic ilus tam dla przykladu – dzisiaj planowo i naukowo.
  Ma o tym dobre artykul Thierry Meyssan ( zyd niestety ) na http://www.voltairenet.org
  http://www.voltairenet.org/article174681.html to jeden z nich
  Byla jeszcze jedna affaire we Francji, wlasnie dokladnie taka sama: aresztowano kilku „noirabów” pod zarzutem przygotowywanie zamachów, przetrzymywano ich NIELEGALNIE ok 6 miesiecy i wypuszczono bez oskarzenia ni procesu – socjolodzy pokazuje, ze byla to operacja socjotechniczna majaca na celu wlasnie pokazanie, ze wladza wszystko moze, przyzwyczajenie spoleczeñstwa do akceptowania bezprawia wladzy i kladzenia uszu po sobie.

 16. Niedaleko said

  Panie Gajowy może ten artykuł zainteresować czytelników Gajówki

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kulisy-handlu-bronia-na-balkanach-polskie-tropy-w-sledztwie-dziennikarzy-ze-slowenii,285590.html

  miód w ustach Pana … tralalala
  „Konstanty Miodowicz (PO), szef sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, uważa, że sytuacja, w której ważne zarzuty się przedawniają, jest absolutnie niedopuszczalna, jednak bardzo charakterystyczna dla naszego systemu prawnego.”

 17. RomanK said

  KTo sluzy w Policji????? czy nie starsi bracia studentow????
  KOmu sluzy policja????
  PO co pyta chlopcow kiedy wiadomo, ze cala akcja byla prowokacja Sluzb???
  Co robi opozycja parlamentaran z PiSem???
  Co na temat ,ma dopowiedzenia TV Trwam???

 18. marta15 said

  Narobili tego talatajstwa, tych sluzb to i zajecie musza im dac. Musze wywolywac atmosfere strachu i terroru i pokazac maluczkim kto tu rzadzi.
  Banda zbojow, zlodzieji i przestepcow u koryta, zwaca sie wladza.

 19. Atanazy said

  Te ABW od dawna dziala w sposob kryminalny ! Najwieksza ilosc podsuchow w w Europie ! !5 razy wiecej niz Niemczech To ponoc jest zgodne z prawem ? Hitlerowcy tez robili zgodnie z prawem ! Oto prawo ? Jakie, jawnie kryminalne umozliwuiajace kryminalne dzialania zgodnie z prawem ! Dzialania w stosunku do uczniow sa wyjatkowo bandyckie i odrazajace ! Swiadza one o kompletnej iscie badyckiej bucie i calkowitej i totalnej pogardzie dla jakicholwiek zasad moralnych Oni sa zdolni do kazdej bandyckie akcji jaka przed nimi postawia Te panstwo majac takich funkcjonariuszy dziala w sposob otwarcie kryminalny Tak nazwijmy te jawnie gangsterskie dzialania po imieniu ! po zmianie rzadu trzeba ich odszukac ,bo te poczucie bezkarnosc ich rozzuchwala dopuki jeden z drugim nie wyladuje w wiezieniu za swoje czyny absolutnie nic sie nie zmieni !!!

 20. SpieprzajDziadu said

  # 7
  “ten wyraz z kolei z późnołacińskiego veterinarius – ‘mający do czynienia z bydłem’.”

  Dalekowzroczne późnołacińskie określenie przewidziało z kim mafie Tuska i Kaczorów będą mieć do czynienia : -)

 21. SpieprzajDziadu said

  KTo sluzy w Policji????? czy nie starsi bracia studentow???? Starsi i mądrzejsi.
  KOmu sluzy policja???? Wiadomo że “rzadom”
  PO co pyta chlopcow kiedy wiadomo, ze cala akcja byla prowokacja Sluzb??? Dla śmichu.
  Co robi opozycja parlamentaran z PiSem??? Oponuje by powiekszyć “elektorat”.
  Co na temat ,ma dopowiedzenia TV Trwam??? Ich zadanie jest Trwać – w ciszy.

 22. NC said

  „W mieszkaniach uczniów przeprowadzono rewizję.”

  Na jakiej podstawie? Który sędzia wydał nakaz rewizji i na podstawie jakich dowodów? Znaleźć nazwisko i opublikować.

 23. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 24. sw. Mikołaj said

  Tak trzymać!… Zagrożenia terrorem nie wolno lekceważyć!

  W następnym etapie ABW powinna obstawić szkoły elementarne i sprawdzać kredki w tornistrach – a nuż jedna z nich będzie laską dynamitu…

Sorry, the comment form is closed at this time.