Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sandy Island – wyspa obecna także na mapach Google – nie istnieje

Posted by Marucha w dniu 2012-12-01 (Sobota)

Niewielka wysepka, zagubiona na Pacyfiku między Australią i Nową Kaledonią, figurująca na wielu światowych mapach, również Google Maps i Google Earth jako Sandy Island, tak naprawdę… nie istnieje. Dowiedli tego naukowcy z uniwersytetu w Sydney – podało BBC News.

https://i0.wp.com/m.ocdn.eu/_m/be9747b8241707ca2d03fc55575aa5dc,14,1.jpg

fot. Google Maps

– Wyspa była obecna zarówno na mapach drukowanych, mapach Google, jak i mapach morskich co najmniej od dziesięciolecia. Postanowiliśmy to sprawdzić, gdyż urządzenia nawigacyjne na naszym statku pokazały w tym miejscu wyłącznie ocean o głębokości 1400 m – powiedziała BBC dr Maria Seton.

Naukowcy obrali kierunek rejsu na współrzędne wysepki Sandy i nie znaleźli lądu.

Australian Hydrographic Service opracowująca m.in. mapy morskie Australii i Oceanii twierdzi, że istnienie Sandy może być wynikiem ludzkiego błędu.

Rzecznik Google stwierdził, że ich mapy przygotowane są w oparciu o wiele źródeł, minimalizujących ryzyko błędu. – Świat ciągle się zmienia – dodał.

http://przewodnik.onet.pl

My znamy jeszcze jedną zieloną wyspę, która, jak się okazało, nigdy nie istniała – Tuskolandię – admin.

https://i2.wp.com/fakenszit.pl/img/upload/080820122219-zielona-wyspa.jpg

Komentarze 4 do “Sandy Island – wyspa obecna także na mapach Google – nie istnieje”

 1. Joe said

  Poznalem kiedys wykladowce Uniwersytetu w Panamie….ktory pracowal przez cale zycie na zlecenia rzadow roznych panstw.Przed nawigacja satelitarna byla tylko astronomiczna manualna.Popelniali ludzie czasami ogromne pomylki.Mowil mi ze korygowanie pozycji wysepek i polwyspow na Atlantyku i Pacyfiku….o kilkaset metrow a czsami nawet kilku mil…to byl jego chleb powszedni.Nie wdejac sie w dyskusje na wyzszym poziomie co do zmieniajacego sie ksztaltu Ziemi.

 2. Siggi said

  Z duzym ,z bardzo duzym dystansem odnosze sie do tych geograficznych informacji,a raczej de…Skoro wyspa kiedys byla i jej teraz nie ma,to znaczy ,ze jednak gdzies ona teraz jest.To kwestia dalszycch poszukiwan.
  Wyspy na kuli ziemskiej(…do niedawna bylem czlonkiem korespondentem Swiatowego Towarzystwa Zwolennikow Plaskiej Ziemi-Matki z siedziba w Ulan-Bator,filia Obrzyce-Miedzyrzecz,ale wypisalem sie niedawno,bo inni przekonali mnie do teorii kulistoelipsowej kuli ziemskiej,co widzialem przez okienko samolotu podczas lotu do LA.Procz tego to Towarzystwo jest mocno zazydzone i ja z moim rzymsko-judejskim nosem i uszami troche zbytnio ich demaskowalem,co mi wypominali ,nie wiedziec czemu?),sa dowodem,ze Ziemia zyje,skoro wyspy wylaniaja sie jak…Feniks z popiolow ,jak i znikaja .Czasem takie znikniecie jest formalne ,na podstawie takich oswiadczen naukowcow jak te z Australii.Potem juz nikt nie sprawdza,czy to prawda?Podglad satelitarny nie do konca jest pewny,bo wystarczy jakas wieksza chmura czarna albo wulkaniczne obloki i juz rezultat jest falszywy.
  Co do tej wyspy,to podejrzewam nawet o celowe oszustwo i rozpuszczanie falszywych informacji,zeby ktos przy duzych srodkach kupil ja sobie za bezcen i oglosi potem niepodleglosc,zapisze sie do ONZ a potem NATO albo do Wspolnoty Niepodleglych Panstw i bedzie nowe panstwo,o trudno do zdefiniowania planach polit. na przyszlosc.To moze rodzic bardzo powazne konsekwecje na przyszlosc,takze dla III RP.
  Jesli chodzi o mnie to nie jestem amatorem posiadania na wlasnosc kawalka Ziemi ,tem bardziej duzej wyspy,bezludnej np.ale zyznej,cieplej klimatycznie,chyba ze ktoras z greckich bylaby do wziecia.Ale tylko ze wzgledow hellenistyczno-antycznych,pod urokiem ktorych pozostaje niezmiennie od 68lat.Tak bardzo mnie fascynuje starozytniosc,antyk tamtych okolic i czasow , mam wrazenie ,ze trzymam Pana Boga… za nogi,tak wszystko – co wiemy tylko z ksiazek – jest tu blisko.

  I to by bylo na tyle.

 3. Zerohero said

  Ciekaw jestem czy Google nie wycina ze zdjęć niektórych rezydencji. Chodzi o panów tego świata.

 4. Easy Rider said

  W nr 10/2012 miesięcznika „Nieznany Świat” jest artykuł pt. „Wyspy, których nie było”, przy czym dotyczy on raczej wysp czy lądów mających uważanych za istniejące w odległej przeszłości. Jest jednak opisany jeden przypadek z XX w. i dotyczy on „wędrującej” wyspy Maida (Mayda), która według map miała znajdować się na Oceanie Atlantyckim, na południowy zachód od Irlandii lub na zachód od południowej części Bretanii. Wyspa jednak zniknęła, ale w 1948 r. odkryto przy południowej końcówce Grenlandii, że w pewnym miejscu głębina morza wynosi tylko 36 m, zamiast podawanych 4000 m, co, uwzględniając powierzchnię tej płycizny świadczyłoby, że jest to być może ta właśnie wyspa. Może w omawianym przypadku jest podobnie, tylko nie badano dokładnie głębokości morza w tym obszarze?

  Większość tego rodzaju przypadków w minionych wiekach była spowodowana wierzeniami, mitami, ludzkimi błędami oraz brakiem odpowiednich przyrządów pomiarowych. Jak jednak wytłumaczyć ten omawiany przypadek w dobie techniki satelitarnej, umożliwiającej różnorodną eksplorację powierzchni Ziemi, z niewyobrażalną dokładnością? UFO jakie, czy co?

Sorry, the comment form is closed at this time.