Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy aborcja bywa konieczna? Eksperci twierdzą, że nie.

Posted by Marucha w dniu 2012-12-03 (Poniedziałek)

Uczestnicy International Symposium on Maternal Health nie pozostawiają wątpliwości, aborcja nigdy nie jest konieczna. Potwierdzają to wyniki z wieloletnich badań i praktyki lekarskiej.

https://i1.wp.com/emaluszki.pl/images/articles/image_94.jpg„Jako doświadczeni praktycy i badacze w zakresie położnictwa i ginekologii stwierdzamy, że bezpośrednie przerywanie ciąży – celowe niszczenie nienarodzonego dziecka – nie jest konieczne dla ratowania życia kobiety” – napisali lekarze.

„Podtrzymujemy, że istnieje zasadnicza różnica między aborcją a niezbędnymi zabiegami medycznymi, które są przeprowadzane w celu ratowania życia matki, nawet jeśli leczenie prowadzi do utraty życia nienarodzonego dziecka. Potwierdzamy, że zakaz aborcji nie wpływa w żaden sposób na dostępność najlepszej opieki dla kobiet w ciąży” – podkreślają lekarze.

W trakcie prac uczestnicy sympozjum koncentrowali się na kwestiach śmiertelności oraz opieki nad kobietami w ciąży o wysokim ryzyku.

Źródło: symposiummaternalhealth.com / liveactionnews.org
mat
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 do “Czy aborcja bywa konieczna? Eksperci twierdzą, że nie.”

 1. p.e.1984 said

  Nie działa chwilowo wątek bez tematu … wiec piszę tu
  ALARM! Blog Stopsyjonizmowi został zablokowany przez WORDPRESS.COM
  Co to może znaczyć dla wielu innych blogów? Pora rozważyć migrację na serwery w Iranie? Czy należałoby raczej zorganizować społeczność czytelników „drugiego obiegu” wokół akcji protestacyjnej – mailing do właścicieli wordpress.com? Petycje?

  StSy dalej jest zablokowane. Nie można dodać ani nowego wpisu, ani edytować starszych, choćby podwieszonego infa, aby poinformować o blokadzie.

  Napisaliśmy kolejny email do wp:

  “Good morning!
  Yesterday posting function of my blog was blocked by You. As You suggested I sent, three times, mail to You so that to resolve the problem but you still keep silence. Simply i didn’t get any answer from You. I would like to resolve the problem as soon as possible and would like to have ability to use posting function of my blog. Please be so kind and let me know what problem You see with my blog because I don’y have the slightest idea. I’m waiting for any information from You as soon as possible. Thank you in advance. Sincerely Yours.“
  Źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/10/info-redakcyjne-2/#comment-86440

  Jeśli w sprawie Stopsyjonizmowi nic nie będzie zrobione, to wszystkie niepoprawne politycznie blogi mogą być po kolei wywalane …

  Warto też zaplanować z góry alternatywę, na którą blog zostanie zmigrowany „w razie czego”.

 2. Fran SA said

  Nie bardzo wiem, co to znaczy ‚konieczna’ czy ‚niekonieczna’ aborcja. Napewno jest niezdrowa dla kobiety i czesto ma paskudne konsekwencje.

  Jakies sa przyczyny niechcianej ciazy. Osobiscie uwazam, ze nie mozemy zwalac odpowiedzialnosci za niechciana ciaze wylacznie na kobiete.
  I nagle, jak juz jest ‚po sliwkach’ wyciagamy na wierzch ciezki kaliber religii, moralnosci i odpowiedzialnosci za poczete zycie – ale nigdy w kontekscie panow. Pokazywanie pan z urodzonym dziecieciem ale bez ‚tatusia’ jest zwykla demagogia. Koniec. Kropka.

  Spoleczenstwo bardzo latwo lapie haslo, ze ‚panienka jest puszczalska’. Ale termin; ‚puszczalski kawaler’ jakos sie nie przyjal. I nie panow obciaza sie religia i moralnoscia za niechciane ciaze. Kobiete nic nie chroni przed taka ciaza.
  A pan, jak pies podworkowy, otrzepuje kuske i idzie dalej produkowac nastepne dzieciatka poczete z nieprawego loza, ale za to zgodnie z poczuciem moralnosci.

  W tym kontekscie opowiadanie o wstrzemiezliwosci jest zwyklym oszustwem.

  A opieka nad nowonarodzonym dzieckiem jest smierdzacym obowiazkiem OBOJGA rodzicow i calego spoleczenswa. Amen.

 3. zagrypiona said

  @1 Pan Fran SA

  O nagrabił sobie pan tym komentarzem. 😉 Przecież wiadomo, ze to kobieta zawsze mężczyznę prowokuje, a ten jak bezwolne bezmyślne zwierze ZAWSZE skorzysta. No ale wina jest po kobiety stronie. Bo to taki podrzędny gatunek, stworzona jako druga, no i jeszcze ta EWA. Wina zawsze leży po obu stronach i obie strony maja takie same obowiązki względem potomka. No ale….

  —-

  Co do artykułu. Ja tam nie popieram aborcji, z wyjątkiem zagrożenia życia matki, jeśli trzeba wybierać między leczeniem matki a niepewna próba donoszenia i urodzenia zdrowego dziecka. Albo jak ciężarna uległa wypadkowi i doznała takich obrażeń że nie da rady obu uratować. Różne przypadki się zdarzają. Moze wtedy to się nie nazywa aborcja?

  Ja wiem ze to trochę nie na temat. Ale tyle się słyszy o lekarskich błędach w trakcie porodu, kiedy dziecko się rodzi upośledzone albo w agonii przez błąd konowała. Wszyscy się zajmują aborcja, a ‚błędy w sztuce’ uchodzą płazem. A czym to się w sumie różni jak konował przez brak szacunku do kobiety i olewactwo doprowadzi do okaleczenia lub śmierci dziecka? Jeszcze nie słyszałam by taki poszedł siedzieć za swoja winę. Czy takie postępowanie konowała nie leży w sprzeczności z chrześcijańskimi zasadami? A jakoś nikt się nie oburza na to.

  W jednym i drugim przypadku (aborcji i ‚błędów’ lekarskich przy porodzie) mamy do czynienia z brakiem szacunku do kobiety.

  No ale to jest temat niepopularny i niewygodny. Mozna zostać posadzonym o feminizm, bo w końcu durna baba japę otwiera a powinna w tym czasie……………. Zająć się czymś innym.

 4. AlexSailor said

  Ad.1.@Fran SA
  „Spoleczenstwo bardzo latwo lapie haslo, ze ‘panienka jest puszczalska’. Ale termin; ‘puszczalski kawaler’ jakos sie nie przyjal. I nie panow obciaza sie religia i moralnoscia za niechciane ciaze. Kobiete nic nie chroni przed taka ciaza.”

  Pan oczywiście chciałby zmienić to, co cywilizacja łacińska, polska, białego człowieka i wiele innych wypracowały przez lata.
  Natomiast w sekrecie napiszę, że kobietę przed niechcianą ciążą chroni znakomicie pilnowanie własnego tyłka.
  Ba, wbrew jej woli taka ciąża w zasadzie nie ma możliwości się pojawić, bo za samo „molestowanie” są dziś takie kary, że nikt przy zdrowych zmysłach się nie odważy.

  Tymczasem prawdą jest to, że mężczyzna jest zobowiązany do uznania i przyjęcia odpowiedzialności WYŁĄCZNIE za dziecko poczęte przez niego w związku małżeńskim z żoną.
  To jest jedna z podstaw zamierającej na rzecz barbarzyństwa cywilizacji.
  Dziecko kobiety niezamężnej jest jej i tylko ona za nie odpowiada, a nie mężczyzna, czy społeczeństwo futrujące ją przywilejami, o których marzyć nie mogą uczciwe wspaniałe kobiety, żony i matki (choćby pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola).
  Dość szerzenia bzdur pod płaszczykiem „wrażliwości społecznej”, a w istocie demoralizacji i rozwiązłości.
  Gdyby nie idiotyczny pogląd o odpowiedzialności mężczyzny za dziecko poczęte w związku pozamałżeńskim, to dziś nie mielibyśmy armii samotnych matek, armii prostytuujących się dziewcząt, oraz kolejnej armii nieślubnych dzieci.
  Nie mielibyśmy również armii mężczyzn pozbawionych możliwości wychowywania własnych dzieci.

 5. efka said

  Temat jest trudny i niejednoznaczny. Znam przypadek, gdzie lekarz nie potrafił poradzić sobie z obezwładniającym bólem brzucha jaki towarzyszył kobiecie bodaj od początku zajścia w ciążę i nie była to ponoć ciąża pozamaciczna. On nic nie widział, a ona zwijała się z bólu.
  Wtedy ten lekarz podjął decyzję o aborcji wraz z kobietą. Ból się skończył, a on nie wiedział dlaczego był.
  Przypadek został mi opowiedziany przez tą kobietę i nigdy przenigdy nie powinniśmy nikogo wyręczać w takich trudnych decyzjach.
  Nie była to decyzja łatwa dla nikogo, a lekarz był bezradny i nie potrafił pomóc w inny sposób ulżyć w cierpieniu.
  Dlatego powstrzymam się od ocen.

 6. Mati Rani said

  Trudny temat. To jak z rozwodem – powinien byc ale trudno go dostac.
  Jak z kara smierci – powinna byc – ale trudno ja nalozyc
  Aborcja powinna byc dopuszczalna w wyjatkowych przypadkach – ale z trudem.

  np. zone albo córke zgwalcono – ma wychowywac dziecko poszkodowany?

 7. Zbigniew Козил said

  „Napewno jest niezdrowa dla kobiety”

  Niezdrowe jest samo życie. Ponoć kończy się zawsze śmiercią.

  Co co bezsens.

  Mężczyzna w ciążę nie zachodzi. Ani to dobre ani złe dla zdrowia mężczyzny.

  „np. zone albo córke zgwalcono – ma wychowywac dziecko poszkodowany?”

  Może nie wychowywać. Wysłać żonę lub córkę z dzieckiem na ulicę.

 8. efka said

  Dzieci pochodzące z gwałtu powinny być oddane do Okna życia. Traumatyczne przejścia matki nie gwarantują właściwego rozwoju dziecka, a ludzie którzy z całego serca pragną mieć dziecko nie będą dla niego gorsi niż uprzedzona matka.

 9. Gość said

  re.4.
  Argument związany z problemem pojawienia się dziecka z gwałtu jest wytaczany jako najcięższe działo zwolenników aborcji, gdyż przekonuje lepiej niż cokolwiek, ale…ciąże w wyniku „autentycznego gwałtu” są sporadyczne.
  A poza tym, Opatrzność Boża potrafi taką klęskę „przekuć” w największy sukces życiowy. Znam przypadek z okresu tuż powojennego, kiedy na „dalekiej wsi” bogaty gospodarz, żonaty, ojciec 2 ki- dzieci zgwałcił 16-letnią dziewczynę, sierotę, wyśmiewaną z racji swego tragicznego połozenia przez całą wieś, a tu… dodatkowo ciąża. Dziewczyna-dziecko jeszcze (gospodarz odsądził ją od czci i wiary, zarzucając perfidne kłamstwo) chciała zabić się, chodziła nad urwisko rzeki, ale coś jej przeszkadzało w sfinalizowaniu swego zamiaru. Urodził się chłopak, który okazał się wybitnie utalentowanym dzieckiem. W szkole był objawieniem, dostawał wszelkie możliwe stypendia, jako JEDYNY we wsi dostał się na świetną wyższą uczelnię, skończył studia, zrobił karirę, załozył wspaniałą rodzinę i ZAWSZE pamiętał o matce, która mieszkała z nim i nie dawała wiary, że ona może żyć w takim dobrobycie.
  Gospodarz, który wyparł się ojcostwa z chwilą pojawienia się wnuczek nie mógł wzroku od nich oderwać, aż wreszcie na klęczkach przyszedł do swego syna błagając, żeby przebaczył mu i pozwolił na kontakt z dziećmi.
  Syn mimo wielkiego żalu, pozwolił na kontakt dziadka z dziećmi.

 10. zagrypiona said

  @3 AlexSailor

  Ja tam nie widzę żeby Fran SA chciał coś zmieniać. On tylko zauważa, że problem dotyczy obu płci. Tak jak niektóre kobiety są puszczalskie, tak niektórzy mężczyźni lubią sobie bez zobowiązań pohasać. Czy jak widzisz na ulicy leżący portfel z pieniędzmi i dokumentami to co robisz? Przywłaszczasz czy oddajesz właścicielowi? Jak widzisz kobietę która zbłądziła (czego absolutnie nie popieram) to co robisz? Korzystasz z niej bo puszczalska i ma chwilę słabości? No tak, ja wiem że są tacy co ten lezący portfel z kasa przywłaszczą sobie, a nawet tacy co KRADNĄ portfele i dokumenty. Hipokryzja jest udawać że tacy nie istnieją.

  Ilez to ludziom (niby tym inteligentnym) trzeba tłumaczyć, ze winnych zawsze jest więcej niż tylko kobieta?

  AlexSailor pisze: „Tymczasem prawdą jest to, że mężczyzna jest zobowiązany do uznania i przyjęcia odpowiedzialności WYŁĄCZNIE za dziecko poczęte przez niego w związku małżeńskim z żoną.”

  TEŻ BYM CHCIAŁA ŻEBY TAK BYŁO, ABY W POLSCE ŻYŁO SIĘ DOSTATNIO, SPOKOJNIE, I WSZYSCY BYLI PIĘKNI, ZDROWI, MĄDRZY I SZCZĘŚLIWI.

 11. Antybydlak said

  Uwaga Panowie. Koczownicze bydło chzarskie zablokowało stronę stopsyjinizmiowi. Boją się Q…wy. Coraz bardziej biorą się sami za swoje gardła. Świadomości nie zniszczą nigdy.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Mnie StopSyjonizmowi się wyświetla,

 13. Ja said

  Mi też stposyjonizmowi się wyświetla ale nie mogą admini nic tam publikować i wszystko jest cenzurowane!!!.

 14. p.e.1984 said

  Efka napisała:
  Dzieci pochodzące z gwałtu powinny być oddane do Okna życia. Traumatyczne przejścia matki nie gwarantują właściwego rozwoju dziecka, a ludzie którzy z całego serca pragną mieć dziecko nie będą dla niego gorsi niż uprzedzona matka.

  Istnieją środki farmakologiczne, pozwalające na niezagnieżdżenie się zapłodnionego (albo i niezapłodnionego – w końcu nie każdy stosunek kończy się koncepcją) jajeczka. Muszą one być podane w określonym czasie po wystąpieniu gwałtu. I sądzę, że taka praktyka w przypadku ofiar gwałtu powinna być dopuszczalna/stosowana. Karanie kobiety skrzywdzonej zmuszaniem do rodzenia dziecka oprawcy to czyn ekstremalnie okrutny. Wynagradzanie przestępcy potomstwem jest przy tym apedagogiczne. Ponadto – skłonność do przemocy i zboczeń jest w dużym stopniu dziedziczna, więc nie tylko nagradza się bandytę reprodukcją, zamiast go wykastrować (i to bynajmniej nie chemicznie), ale na dodatek – funduje społeczeństwu potencjalnego kolejnego zwyrodnialca.

 15. Fran SA said

  ad.4
  AlexSailor

  W ogole nie wie o co mi chodzi. Moralnosc i wstrzemiezliwosc dotyczy obu plci. Nie tylko kobieta powinna ‚pilnowac tylka’ ale i kawaler powinien trzymac ‚przodek’ w ryzach. Jest przeciez jakas roznica miedzy czlowiekiem a bydleciem.
  Ja juz nie wspomne o religii bo sie zacznie zaraz dyskusja o tym, co bylo pierwsze: jako czy kura, i kto kogo tak naprawde ‚kusil’ do zlego.
  Dla mnie nie ma wytlumaczenia dla doroslego mezczyzny, ktory wpedza w amory dziecko czy nawet nieletnia pannice.
  Statystyki sa przeciwko panom.
  Najwiecej molestowanych dzieci jest przez tatusiow i bliskich krewnych: wujkow i tzw. przyjaciol domu.
  Uwazam, ze religia i prawo boskie obowiazuje mnie jak i wszystkich innych wierzacych bez wzgledu na plec.
  A dzieci na swiat sie nie prosily.

  Ad. 8
  Efka
  ‚Dzieci pochodzace z gwaltu powinny byc oddane do Okna zycia’…
  Chyba to troche okrutne. Nie dosc, ze sie zmusza biedna ofiare do urodzenia dziecka to jeszcze sie jej to dziecko odbiera?
  A w takim razie co Efka proponuje, zeby zrobic z gwalcicielem?
  Moze nalezaloby wysterylizowac?
  Dla mnie facet, ktory zachowuje sie jak cieknacy garnek – nie jest mezczyzna, tylko platfusem spolecznym. Ani o religii ani o moralnosci ani o zobowiazaniach nie ma co z takim dyskutowac.
  A moze jednak, kazde polskie dziecko jest nasze???

 16. Jak kto ma ochotę, to niech sobie poszuka informacji o szoku poaborcyjnym. To taki szok, który może trwać do końca życia.

  Zgwałcona? Urodzić! A potem, jak się nie spodoba, to oddać tym, którym się spodoba. A na przyszłość unikać taki sytuacji i takich samców, którzy mogą zgwałcić.

  I jeszcze jedno: wyjątki, kiedy kobieta prowokuje świadomie… Najczęściej prowokuje nieświadomie. I co z tego, że nieświadomie? Matka nie wychowała? No to trudno.

 17. Zbigniew Козил said

  @16

  Nie ma dla nas nic cenniejszego niż życie.

  Znajoma żony straciła dziecko niewiele po urodzeniu wkrótce. Opowiadała, że przez 20 lat nie mogła z bólu popatrzeć na jego fotografię.

  Dzisiaj ta znajoma straciła jedynego syna, 32 lata, zupełnie nieoczekiwanie. Umarł. Bez widocznej przyczyny. A sama jest lekarką.

  Żona zapłakana. Mówi: ja nie chcę już nigdy nic złego tobie (mnie) powiedzieć.

 18. Mati Rani said

  Przerywanie mechaniczne ciezy – skrbanka, szczególnie pierwszej, jest fatalne dla zdrowia przyszlych dzieci. Nie mam zdania na temat pastylek „nastepnego dnia” – powinny byc nieszkodliwe.
  Tak wydaje mi sie, ze przerywanie ciazy w bardzo skrajnych przypadkach mogloby byc dopuszczalne.
  Ale widze tez, ze to po prostu otwieranie furtki dla coraz bardziej popularnej wsród gnid NWO eutanazji, wiec przychylibym sie do jej zakazu poza przypadkiem ratowania zycia. Bo zgwalcona musi po prostu wziac na posterunku pastylke albo w domu paczke srodku antykoncepcyjengo i bedzie zalatwione. A w jakichs ekstremlanie humanitarnych przypadkach to jakis lekarz pomoze…. Przy odpowiedniej pomocy Pañstwa dla matek ( jak w Anglii ) i zaprzestaniu „szkolenia seksualnego ” od malego w szkolach klopot by przestal sie pojawiac.

 19. Zbigniew Козил said

  „Przerywanie mechaniczne”

  Ależ już samo myślenie jest mechaniczne. Postępuje wedle schematów. A skąd schematy myślenia? One niby same z siebie w łepetynach? Zapomnij pan. Że myślenie to jakby naturalne. Myślenie kształtuje się.

 20. Ad. 19

  Naturalny jest tylko fakt, istnienie myśli. Ale już proces myślenia, kształtowanie myśli – naturalne nie jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.