Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
  Dario61 o Realne problemy z ukraińskimi…
  kolejny o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  kolejny o Realne problemy z ukraińskimi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ignorują Nobla dla Unii

Posted by Marucha w dniu 2012-12-03 (Poniedziałek)

Aż sześciu czołowych polityków europejskich odmówiło wzięcia udziału w zaplanowanej na 10 grudnia uroczystości wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Unii Europejskiej.

https://i0.wp.com/cdn27.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/182257/takiego_wala_nie_bedziemy_placic_640x480.jpg

Wzięcia udziału w uroczystości, która odbędzie się już za tydzień w stolicy Norwegii, zdecydowanie odmówił prezydent Czech. Vaclav Klaus potwierdził swój sceptycyzm wobec decyzji Komitetu Noblowskiego, nazywając ją „tragiczną pomyłką”.

– Nagroda Nobla miała sens, kiedy przyznawano ją konkretnemu człowiekowi. Przyznanie jej instytucji, co więcej – instytucji zbiurokratyzowanej, jest pustym gestem – uznał prezydent Czech.

Do Oslo nie przyjedzie też premier tego kraju Petr Neczas, który tłumaczy się napiętym grafikiem. Decyzję obu polityków krytykują opozycyjni socjaldemokraci, twierdząc, że w ten sposób rząd niepotrzebnie się izoluje i nie rozumie udziału Czech w pokojowej integracji Europy po upadku żelaznej kurtyny. Ale przywódcy Czech nie są jedynymi, których zabraknie w Oslo.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron też zapowiedział, że nie weźmie udziału w ceremonii. Tak samo przywódcy Szwecji. Jak informuje biuro prasowe Frederika Reinfeldta, premier zajęty będzie w tym czasie ważnymi wydarzeniami w stolicy swojego kraju. Na gali zabraknie również czterech ministrów z norweskiej Partii Centrum.

Im bliżej do oficjalnego wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla, tym bardziej wzbiera fala krytyki wobec Brukseli. Jak zauważa portal Euobserwer.com, sprzeciw wynika m.in. z zaangażowania Unii w szereg konfliktów na całym świecie i polityczne wsparcie Izraela podczas ostatniego kryzysu w Strefie Gazy.

W ubiegłym tygodniu 52 laureatów Pokojowej Nagrody Nobla z poprzednich lat wystosowało wspólny list z postulatem zdyskwalifikowania UE jako pretendenta do nagrody, właśnie za jej związki z Izraelem. W ich ocenie, rola, jaką Bruksela odegrała w tym konflikcie, stając po stronie Izraela, nie może zostać niezauważona.

W rozmowie z Euobserwer.com dyrektor Instytutu Nobla Geir Lundestad podkreśla jednak, że mimo absencji sześciu liderów państw „27” na galę rozdania nagród, podczas której Herman Van Rompuy, José Manuel Barroso i Martin Schulz odbiorą wyróżnienie przyznane UE, przyjedzie 18 jej liderów, w tym m.in. z Francji, Niemiec, Włoch, Polski i Hiszpanii. Lundestad odmówił jednak podania, kto dokładnie będzie reprezentował te kraje.

Marta Ziarnik
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 7 do “Ignorują Nobla dla Unii”

 1. @ Nobla w imieniu całej Europy powinni odebrać nasze osobniki, którzy obalili komune i wywalczyli nam Młodą Demokracje: Mędrzec Europejski Wałęnsa zwany Bolkiem, oraz Profesor Krzywonosowa.

 2. Fran SA said

  Teraz beda otrzymywac Nagrode Nobla inne kontynenty. Podobno nastepna w kolejce po Nobla jest Antarktyda.

 3. Brat Dioskur said

  ad2@Fran SA
  Natychmiast niech Pan odwola co napisal!Gdyby Nobla przyznano Europie jako kontynentowi ,to jego wspolposiadaczem (obok mnie!) stalby sie …Lukaszenka!A takiej obrazy ,mam nadzieje ,ze inni Eurokolchoznicy podziela moje oburzenie – w zadnym wypadku nie mozna tolerowac!Oczywiscie dobrze sie pisze ,jak sie nie jest czlonkiem Europejskiej Wspolnoty Kolchozniczej,ha!

 4. Fran SA said

  Ad. 3
  Brat Dioskur
  A wiec nalezy sie spodziewac, ze nastepna Nagrode Nobla otrzyma NATO?
  Tam zdaje sie nie ma Bialorusi.

 5. Brat Dioskur said

  Ad4 .NATO to inna sprawa.Przeciez prowadzi ono na calym swiecie operacje pokojowe!Niestety jego dobroczynne dzialanie nie obejmuje Bialorusi … przynajmniej na razie.

 6. Pokręć said

  A ja się z prez. Klausem nie zgadzam. Akurat UE warta jest pokojowej nagrody Nobla jak mało kto! W końcu każdy pac wart pałaca!

 7. revers said

  Nie wzstarczy wam ze niejaka pani Ilonka z Gdanska bedzie odbierala Nubla w imieniu uni, a jest takich Ilonek miliony w RP, co przed aneksja lataly surfujac po blogach , forach, portalach i agitowaly wsiech 1000 eurowym socjalem dla kazdego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: